1 IAAT/IE BERBCUTIN BURGERLIJKE STAND. ZATERDAG 3 SEPTEM BER 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 10 Incident aan de Duitsch- Tsjechische «trens. Duitsche douane-beambte beschoten. BERLIJN, 2 September. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Dresden, dat in de on middellijke nabijheid der Duitsch-Tsjechische grens bij Aschberg een Duitsche hulp beambte der douane, terwijl hij op patrouille- dienst was. plotseling uit het woud aan de Tsjechische zijde beschoten werd. Een kogel floot dicht langs hem heen. Kort daarop wer den twee Tsjechische grensambtenaren ge zien, die zich verwijderden. Het schot kan slechts door een dezer mannen gelost zijn, aldus het Duitsche bureau. De „Völkischc Beobaehter", schrijft naar aanleiding van di tincident: „Deze duidelijke, stelselmatige moordpogingen uit een hinder laag, gepleegd op organen van de Duitsche souvereiniteit, kunnen niet meer veront schuldigd worden als „vergissingen van onder geschikte organen", doch zijn provocaties, waarvoor de regeering te Praag de volledige verantwoordelijkheid moet dragen. Ook zij zal nauwelijks kunnen betwisten, dat het hier gaat om ernstige volkenrechtelijke inciden ten, die onafzienbare gevolgen kunnen heb ben." De Panama-delta als kolonisatie- terrein voor Nederlanders. Nederlandsch ingenieur vertrekt voor bestudeering der grondgesteldheid. Naar wij vernemen zal dezer dagen ter be studeering van de grondgesteldheid der eilan den in de Panama-delta, waarop men in Ne- derlandgche kringen het oog heeft laten val len met het oog op ontginnings- en koloni satiemogelijkheden. naar Argentinië vertrek ken jhr. ir. H. J. Kretschmar van Veen. ver bonden aan de inspectie van de cultuurtech nische afdeeling der Wieringermeerdirectie, waarvoor hem een langdurig verlof wordt toe gestaan. Na eenigen tijd zal hem een tweede ingenieur, die hem bij het onderzoek behulp zaam zal zijn, worden toegevoegd. De regee ring der Argentijnsche provincie Buenos Aires heeft een beangrijk bedrag toegestaan als bijdrage in de kosten van het onderzoek. Parijsche arbeiders protesteeren. Tegen aantasting van de veertig-urenweek. PARIJS. 2 September (Havas/A.N.P.) Het verbond van Vakvereenigingen in het district Parijs heeft vanavond in het Sport paleis een betooging gehouden, waaraan bijna 1800 personen hebben deelgenomen. Alle sprekers maakten zich tot tolk der pro testen in de arbeiderskringen over het decreet inzake een wijziging' van de wet op de veer tigurenweek. Tevens deden zij uitkomen, dat bij den dreigenden internationalen toe stand de arbeidersklasse al zijn koelbloedig heid en kalmte moet bewaren. De betooging werd besloten met een motie van wantrouwen in de C.G.T. Anti-Duilsclie agitatie in Polen. Vechtpartijen en demonstraties te Bielsko. WARSCHAU2 September (Havas) Ver scheidene duizenden Poolsche burgers hebben vanavond in de straten van Bielsko, bij Katto- witz betoogd om te protesteeren tegen een door de Jungdeutsche Partei, een Duitsche organisatie van nationaal-socialistische strek king, tegen Zondag a.s. aangekondigde mee ting. Groepen Poolsche studenten hebben in den namiddag vlugschriften verspreid, waarin de bevolking werd uitgenoodigd te betoogen. In deze vlugschriften werd met name ge zegd: „Polen is geen Tsjecho Slowakije". Van acht tot tien uur vanavond trok een menigte door de straten, welke vaderland- sche liederen zong en kreten liet hooren, welke vijandig waren tegen het Derde Rijk en het nationaal-socialistische regime. Tijdens de betooging werden de ruiten in gegooid van de woningen van senator Wies- ner, den leider der Jungdeutsche Partei, en van vice-burgemeester van Bielsko. Op het groote plein werden tal van Duitsche boeken en bladen verbrand. Op verscheidene plaatsen ontstonden vecht partijen tusschen Polen en leden der Duitsche minderheid. Een tiental personen werd ge wond. De politie trad op, doch er wordt niet gemeld of er arrestaties werden verricht. IIET WEENSCHE BLAD ..DER TELEGRAF" WORDT OPGEHEVEN. Naar Reuter meldt, zal het bekende Ween- sche blad „Der Telegraf", dat voor den An schluss de grootste oplage der Oostenrijksche bladen had, ophouden te verschijnen. De vroegere hoofdredacteur van het blad was Eugène Lennhoff. die thans in den vreemde vertoeft en de schrijver is van „De laatste vijf uren van Oostenrijk". HAARLEM, 3 September. Bevallen 31 Augustus: M. A. J. Visserv. d. Leij, d.; 1 September: E. du Meedu Mee, z.; G. KampkesBakker, d C M. van Opzee- landLangendorff, z.; 2 September: A. E. J. Mensov. d. Berg, z.; A. MensCicholewski, z.; E. Tiggelman—Corijnus. d.; J. v. d. Meer Sanders, d.; 3 September: H. G. Landwehr v. Altena, z. Overleden 1 September: J. WilderomVer- vloet, 55 i.. Kamperlaan; P. J. Peperkoorn, 43 j., Kamperlaan; 2 September; G. A. van Maa- nen, 66 j., Spaarne; A. M. v. d. VeldtBakker, 44 j,. Kamperlaan. VELSEN Bevallen: M. E. v. Heteren-Reijerts, z. Schuitstraat 4, Velsen N.; M. Cornelis-Fissers, d., Trompstraat 121, IJmuiden; I. v. Dijk— Groendijk. d.. Groeneweg 51, IJmuiden; H. SietsesSolleveld, z.. Hoofdstraat 182. Sant poort; M. EvendijkBlom. d., J. P. Coenstraat 57, IJmuiden; F. J. M. OsendarpBelt, d., Ken- nemerlaan 107, IJmuiden; M SchaapNoord zij, d., Lippersheystraat 12, IJmuiden; C. M Nijman—Herben, z„ J. T. Cremerlaan 65, Sant poort. Overleden: A. P. Krab, 23 j., ongeh. Kon. Wilhelminakade 28. IJmuiden. M. Kops, 58 j. echtgenoot van H. J. W. Draaisma. Melklaan 123, Velsen N. Ondertrouwd: B. Scholten en J. C. Wijminga Wanssum; J. W. v. d. Kant en H. G. Wilps, Nw. Schulpweg 315. Velsen N., Rooswijkerlaan 61. Velsen N.; H. L. Vulling en M. A. Roodenberg, IJmuiderstraatweg 27, IJmuiden, Ruysdaelstr 45, IJmuiden, P. de Bruijn en A. v. d. Doel, Alb. Cuypstraat 6, IJmuiden, Hobbemastraat 4, IJmuiden; K. Anker en J. v. d. Heide, W. Beu- kelszstraat 14, IJmuiden, D. Hartoghstraat 19. IJmuiden; A. Zwanenburg en J. S. Schroevers RuysdaeLstraat 13, IJmuiden, Willebrordstraat 89, IJmuiden; J. L. Bonekamp en C. W. v. d. Brink, P. Heinstraat 74, IJmuiden, Cypres- senstraat 37, IJmuiden. Gehuwd: P. W. v. d. Meij en W. J. Jacobs. Enkhuizen; J. A. Koppelman en G. Post, de Wetstraat 14, IJmuiden; K. v. Hesselingen en G. Vrieze, Ladderbeekstraat 28, Velsen N.; W. S. Scholten en I. v. d. Hoek, Planciusdwarsstr. 11, IJmuiden; A. Antonijsen en N. Houtzager, Pelsstraat 68, Velsen N. A. v. Leeuwen en N. Jongejan, Bakkerstraat 31, IJmuiden; M. A. v. Rhijn en F. A. J. Schut, Leeuwarden; D. Been hakker en A. J. v. d. Vaart, Planciusstraat 12 IJmuiden; W. Bakker en M. D. Nopper, Be verwijk; M. Dijkhuizen en K. C. v. d. Bijl Edisonstraat 5, IJmuiden; G. Oldenburg en N Olyrhook, Tuinderstraat 121, IJmuiden, T. v. Oosten en G. Blok, Tuindersstraat 90. IJm. UIT DE OMSTREKEN CASTRICUM Ernstig ongeval in de Dorpsstraat Meisje aangereden. In de Dorpstraat is gistermiddag een vier jarig dochtertje van den heer J. Z.. dat met haar broertje den rijweg wilde oversteken aangereden door een vrachtauto. De chauf feur. die op het laatste oogenblik de kinde ren voor zijn wagen zag, trachtte hen mis te rijden, maar hij kon niet voorkomen dat het meisje werd aangereden. Het kind werd vrij ernstig gewond bij omwonenden binnenge* dragen. Dr. Leenaarts heeft het slachtoffer tje geneeskundige hulp verleend. Het meisje had haar rechterbovenbeen gebroken en had voorts bloedende hoofdwonden bekomen. Zij is naar het St. Elizabeths Gasthuis te Alk maar overgebracht. Het broertje bleef onge deerd. De politie stelde naar de oorzaak van het ongeval een onderzoek in, waarbij kwam vast te staan dat de chauffeur geen schuld had. BEVERWIJK Het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Herdenkingsdiensten in de kerken. Ter herinnering van het 40-jarig regeerings- jubileum van H.M. de Koningin zal Maan dagavond te 3.15 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier een herdenkingsdienst worden gehou den. Het verloop van dezen dienst is als volgt: Zingen „Dankt, dankt nu allen God". Lezen Ps. 150. Gezang „Wilt heden nu treden". Toespraak van Ds. H. Holtrop, Geref. predikant alhier. Tekst: Spreuken VIII, 6—15 a: „Door Mij regeeren de Koningen". Zingen Ps. 118, vers 1. Toespraak Ds. C. M. Krijger, Ned. Herv. predikant, alhier. Tekst: Prediker X, vers 17 a: „Wel gelukzalig zijt gij, land, welks Koning een zoon der edelen is". Zegenbede Gezang 96 (gewijzigd). Dankgebed. Zingen van de verzen 1 en 6 van het Wil helmus. ij In de Synagoge der Ned. Lsr. Gemeente aan de Breestraat zal de herdenking Maandag avond te 8.30 uur geschieden. SPECIALE VEILING VAN PLANTGOED. De Bloembollenveiling „Beverwijk" N.V. zal op Donderdag 15 September de eerste spe ciale veiling van plantgoed houden. Het in brengen kan reeds van af 9 September ge schieden. De bedoeling is, dat het plantgoed geveild wordt direct na de veiling van de leverbare bloembollen. ROSE MORGAN WINT TWEEDEN PRIJS. De bekende harddraver Rose Morgan, de hoofdprijs van de groote paardenverloting van de harddraverijvereeniging „Prins Bernhard'" won op de te Heemskerk gehouden harddra verij den tweeden prijs. DE NATIONALE FEESTEN. DIENST VAN DE P .T. T. Wij hebben reeds medegedeeld, dat het postkantoor op den Nationalen feestdag. Dinsdag 6 September aanstaande voor alle postzaken gesloten zou zijn na des morgens 10 uur. Thans vernemen wij, dat "t kantoor op dien dag ook na 10 uur voor den telefoon- en telegraafdienst gesloten zal zijn. Aantal werkloozen gestegen. Nu het zomerseizoen vrijwel ten einde loopt en het werk in de tuinderijen niet meer zoovele handen vraagt, vertoont het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling in geschreven werkloozen een stijging. He' aantal ingeschrevenen was deze week 826 tegen 764 aan het einde der vorige week Alleen deed zich het merkwaardige verschijn- el voor. dat in Heemskerk het aantal daalde van 76 tot 69. Beverwijk telde 757 ingeschrevenen tegen i8 aan het einde der vorige week. HILLECOM DE FEESTELIJKHEDEN. HET PROGRAMMA. In de vergadering van het feestcomité, wel ke Vrijdagavond werd gehouden is thans het navolgende programma definitief vastgesteld: 8 uur: Reveille der Hillegomsche Radio Cen trale. 9 uur: Opmarsch der Burgerwacht, Land storm en Jeugdvereenigingen met muziek naar het Raadhuis. Toespraak van den burgemeester. 10.30 uur: Aubade van schoolkinderen der lagere scholen voor het Raadhuis. 1112 uur: Voetbalwedstrijd op het Concor- dia-terrein tusschen een Oranje- en een Rood Wit Blauw Elftal, waarvoor een eerste en tweede prijs is uitgeloofd. Muziek van de Radio Centrale. 1.45 uur: Aanvang Volksspelen op het feest terrein. Te beginnen met trouwtrekken. Touwtrekken. In ploegen van 5 man, onder een naam. Voetbalschoenen zijn niet toe gestaan Deelnemers kunnen zijn boven de 18 jaar en ouder. 1ste prijs f25; 2de prijs f 15; 3de prijs f 10. 1.45 uur: Zakloopen. voor jongens van 10 tot tot 14 jaar om luxe voorwerpen als prijs. 10 prijzen. 1.45 uur: Vlaggetjes steken. Voor meisjes van 10 tot 14 jaar. 10 luxe voorwerpen als prij zen zijn beschikbaar. 3 uur: Mastklimmen. Voor deelnemers boven 16 jaar. 1ste prijs f 10; 2de prijs f8; 3de prijs f5; 4de prijs f3; 5de prijs f2. 3 uur: Hindernisbaan. Jongens van 14 tot 17 jaar. Tweede Groep 18 jaar en daarboven. 10 prijzen in luxe voorwerpen gezamenlijke waarde f 50. 3 uur: Ringsteken op rijwielen. Voor meisjes van 17 jaar en ouder. 10 prijzen in luxe voorwerpen. 46 uur: Variété-programma van eerste rangs-artisten. Maandag 5 September te 9.30 uur n.m. zul len de beide muziekcorpsen het feest openen en in optocht naar het feestterrein trekken. Dinsdag te 10 uur v.m. stellen de school kinderen zich op, op de v. d. Endelaan met den kop van den stoet naar de Hoofdstraat. 6 uur n.m. uitreiken der prijzen der spelen. 9 uur n.m. Optreden der artisten. Bekendmaking door den burgemeester van de prijswinnaars van den Etalage-wedstrijd, en van de prijzen welke beschikbaar gesteld zijn door de winkeliers. Jeugd- en Sportvereenigingen stellen zich Dinsdag 6 September te 8.15 uur v.m. op, op de Sixlaan; de tocht gaat via v. d. Ende laan, St. Jozeph Kerk, Hoofdstraat, Gem. Huis aankomst aldaar precies 9 uur. Hierna houdt de burgemeester een toe spraak, waarna de stoet door de Hoofdstraat langs Postkantoor, v. d. Endelaan zal trekken alwaar de stoet zal worden ontbonden. Aan dezen optocht nemen 19 vereenigingen deel, waaronder de Burgerwacht en Bijz. Vrijw. Landstorm. KAPPERSZAKEN GEOPEND. In verband met de feestelijkheden zal aan staanden Maandag de wettelijke regeling der sluiting van kapperszaken niet van kracht zijn en mogen zij dus geopend blijven. EEN BOEFJE. Ongeveer 14 dagen geleden werd bij de politie aangifte gedaan ran diefstal van een rijwielplaatje van een driewielige bakfiets af die enkele oogenblikken onbeheerd stond op de Jhr. Mockkade. Bij het door de politie in gesteld onderzoek is thans gebleken dat een 9-jarig jongetje de dader was. PERSONALIA. .Met ingang van 16 September wordt de heer G. J. Kerkhof, deurwaarder der directe be lastingen overgeplaatst naar Arnhem, waar hij bij de controle dier belastingen werkzaam zal zijn. DE HILLEGOMSCHE HARMONIEKAPEL. De Hillegomsche Harmoniekapel heeft nieuwe muziekinstrumenten noodig en zal, ten einde de benoodigde gelden daarvoor bij elkan der te krijgen, op 17 en 24 September een in zameling houden, welke door muziek zal wor den opgeluisterd. ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer A. Schoonder- beek den dag dathij voor 25 jaar in dienst trad bij de firma K. Velthuys en Co. Begonnen als bloemistarbeider heeft hij zich opgewerkt tot leider der in- en verkoopafdeeling der zaak. In het fraai met bloemen versierde kantoor werd hij hartelijk toegesproken door den heer K. Velthuys en een der leden van het personeel, waarbij hem een gouden horloge met inscriptie en een boekenkast werd aan geboden, waarna de heer Schoonderbeek dank te voor de waardeerende woorden en de stof felijke blijken van belangstelling. HAARLEMMERMEER Brand op een boerderij nabij Hoofddorp. Landbouwschuur met woonhuis in de asch gelegd. Vrijdagmorgen omstreeks halftwaalf klon ken van de gemeentewerf te Hoofddorp de alarmsignalen voor een brand, die in Haar lemmermeer aan den Rloterweg nabij den ge- niedijk was uitgebroken op de betrekkelijk nog nieuwe boerderij, bewoond door den heer Rus (eigenaar de heer Biesheuvel.) Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat de landbouwschuur en het woonhuis weldra in vlammen waren gehuld en aan redden niet meer te denken viel. De gebouwen brandden tot den grond toe af. terwijl daarbij ook een groote partij stroo ^de opbrengst van onge veer 8 hektaren) en de inboedel geheel verlo ren gingen. De brandweer, die met de autospuit spoedig arriveerde, bleef nog eenige uren aldaar om de nog brandende massa's stroo enz. uit te spuiten. De oorzaak moet vermoedelijk worden toe geschreven aan de omstandigheid, dat by het verbranden van kaf achter de boerderij, de wind plotseling draaide en een gedeelte van den vonkenregen toen in de richting van de gebouwen waaide Verzekering dekt de schade Vermeld zij nog. dat enkele jaren geleden het oude boerderijtje dat op dezelfde plaats stond en toen bewoond werd door den land bouwer de Ruiter eveneens door brand werd vernield BENOEMING RAADSLID Voor de benoeming tot lid van den gemeen teraad van Haarlemmermeer ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. Troost komt volgens de volgorde van de candidatenlijst (S. D. A. P.) in aanmerking de heer A. Bax, wonende te Nieuwvennep. FEESTAVOND TE HOOFDDORP. Ter voortzetting van de te Hoofddorp ge organiseerde feestelijkheden ter herdenking van het 40-jarig Reggeringsjubileum van H.M. de Koningin, werd Vrijdagavond in de Beurs te Hoofddorp een druk bezochte feestelijke bij eenkomst gehouden onder leiding van den voorzitter van de Oranjevereeniging, den heer P. Heilker, die allen een hartelijk welkom toe riep en een toepasselijke rede hield. De beken de J. van Riemsdijk is er volkomen in geslaagd den talrijken aanwezigen genotvolle uren te ver schaffen, terwijl de Hoofddorpsche Orkestver- eeniging op verdienstelijke wijze voor het mu zikale gedeelte zorgde. De goedgeslaagde avond kenmerkte zich door een prettlgen geest en een recht genoeglijk samenzijn. HALFWEG WEER EEN AUTOBOTSING BIJ DE LIEDEBRUG. Vrijdagmiddag pl.m. 4 uur heeft op den Rijksweg tusschen Haarlem en Halfweg, ter hoogte van de Liedebrug, weder een autobot sing plaats gehad. In de richting Haarlem reed een vracht auto van de onderneming Kaarseladeveer, die werd ingehaald en gepasseerd door een bloe- menauto. bestuurd door den heer S. uit Hil- legom. Van den tegenovergestelden kant kwam een vrachtauto van de expeditie Gé van den Bosch uit Haarlem. Juist toen de heer S., uit Hillegom bezig was. de voor hem rijdende vrachtauto van hét Kaarseladeveer voorbij te rijden kwam plotseling achter den expeditiewagen van Van den Bosch een luxe auto, bestuurd door den heer Z. uit Amster dam, te voorschijn, die met een snelheid van ongeveer 70 K.M. per uur trachtte te passee- ren. Met het gevolg, dat een botsing met de bloemenauto onvermijdelijk was. Wonder boven wonder liep dit ongeluk zon der persoonlijke ongelukken en met mafce- rieele schade aan beide auto's nog betrekke lijk goed af. De gemeentepolitie uit Halfweg werd gewaarschuwd en stelde ter plaatse een onderzoek in. WEER MOND- EN KLAUWZEER. Ook in deze gemeente is weer de besmette lijke veeziekte mond- en klauwzeer uitgebro ken. Reeds zijn twee veestapels aangetast, en wel die van den landbouwer B. Biesheuvel aan den Ringweg in den Houtrakpolder en die van den veehouder Van Loon aan 't Lie- wegje te Haarlemmerliede. SCHOOLKINDEREN NAAR HET STADION. De Oranje Vereeniging „Door Eendracht Sterk" zal op Vrijdag 9 September met de kinderen van de hoogste klassen der Open bare en Bijzondere Scholen van Halfweg en Zwanenburg een boottocht maken naar het Olympisch Stadion te Amsterdam. Daar zullen de kinderen van vele attracties kunnen ge nieten. WATERPOLO. Donderdagavond is het tweede zevental van de Polo-club ..Halfweg" er in geslaagd ook den return-wedstrijd tegen Velserend II uit Santpoort te winnen. Voor de rust wist „Halfweg" door Tichelaar en Griffioen (tweemaal) de score tot 30 op te voeren. Na de rust was „Velsenend" sterker, doch „Halfweg" kon doelpunten voorkomen. On verwacht scoorde dr. Kuypers het vierde doelpunt, waarna Tichelaar Jr., den eind stand op 50 voor „Halfweg" n bracht. BLOEMENDAAL DE FEESTELIJKHEDEN VAN MAANDAG. Betreffende de te Bloemendaal op Maan dag te houden feestelijkheden kunnen wij het volgende nog mededeelen. De gecostumeerde voetbalwedstrijd op de nieuwe terreinen der B. V. C. Bloemendaal zal in ieder geval doorgaan. De deelnemers vertrekken waarschijnlijk met muziek voorop uit de Dorpsstraat. Ook de fakkeloptocht be looft een groot succes te worden, daar van alle vereenigingen van alle gezindten de toe zegging is ontvangen, hieraan mede te zullen doen. Om 9.30 tot 10.30 zal bij den Nieuwen Sta tionsweg een klankfilm in de openlucht ver toond worden. hun klassen, waar zij feestelijk werden ont haald. Om 12 uur kwamen de collega's van de ap- dere scholen, en vele ouders en oud-leerlin gen den jubilaris, die volop in de bloemetjes werd gezet, nog feliciteeren. 't Werd een onvergetelijke dag voor hem. VELSEN 40-jarig Regeringsjubileum H. M. de Koningin. Ontheffing sluitingsuur tapperijen. De Burgemeester van Velsen "brengt ter algemeene kennis, dat nader door hem is bepaald, dat de tapperijen in de gemeente op 5, 7, 8, 9 en 10 Sep tember 1938 geopend mogen zijn tot des nachts 1 uur en op 6 September 1938 tot des nachts 2 uur. Voor de tapperijen wordt hierbij op laatstgenoemden datum tot 2 uur ver gunning verleend tot het geven van muziek en dans. Burgemeester Kwint zal de feestelijkheden Maandag openen. Vóór het begin der roeiwedstrijden. Naar het bestuur van IJmuidens Bloei, ons meedeelt, zullen de feeste lijkheden welke deze vereeniging in samenwerking met de Oranjevereeni ging „Wilhelmina" organiseerta.s. Maandag vóór het begin der wedstrij den door den burgemeester geopend worden De wedstrijden worden gehouden van de Zuidersluis tot aan den kop van de haven. De harddraverij wordt weer een succes. Tal van kortebaan-sterren schreven reeds in. De harddraverij, die Woensdag 7 Septem ber in de Trompstraat wordt gehouden, be looft ook nu weer een succes te zullen wor den, want de inschrijvingen, die nu reeds zijn binnengekomen, doen verwachten, dat de fine-fleur der kortebaan-dravers om de be schikbare prijzen zal strijden. Door de vele harddraverijen die den laat- sten tijd in onze omgeving zijn gehouden (Santpoort Beverwijk, Haarlem, Heemskerk enz.) neemt de belangstelling voor de paar densport voortdurend toe en menige inge zetene. die tot voor kort nog nooit een hard draverij had gezien, begint al aardig thuis te geraken in de terminologie der draverijen en kent al de bekendste pikeurs en de bekendste dravers De verlichting van liet Raadhuis en van Velserbeek. Van officieele zijde wordt ons me degedeeld dat op den nationalen feestdag het Raadhuis te Velsen des avonds van 8.30 af verlicht zal zijn. Ook in het park Velserbeek zal dien avond de verlichting worden ontsto ken. Langs den rand van den vijver om den hertenkamp zullen vlammen de fakkels branden. Het pad tusschen den hertenkamp en den Driehuizer- kerkweg en eenige afzonderlijk staan de boomen zullen worden verlicht door middel van oranjekleurige, bol vormige lampions, terwijl enkele schijnwerpers de boomgroepen langs het plein ten Westen van het hotel zullen belichten. ZANDVOORT ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER DAMEN. Heden, 3 September, viert de heer A. L. D. Damen zijn zilveren jubileum als onderwijzer aan de O. L. School C. Vijf en twintig jaar ge leden kwam de heer Damen uit Sommelsdijk naar Zandvoort. Voor hem, die het rustige le ven op de Zeeuwsche en Zuidhollandsche eilanden gewend was, was de overgang naar Zandvoort wel zeer groot. Doch weldra bleek, dat hij met de Zandvoortsche jeugd en ook met de ouders uitstekend op kon schieten. Dat hij zich in de afgeloopen vijf en twintig jaar vele vrienden heeft verworven bleek wel op dezen dag. die bij hem zeker lang in de herinnering zal voortleven. Met zijn familie werd hij per auto van zijn woning afgehaald, 't Eerste waar zijn oog op viel, was de keurig versierde hoofdingang dei- school, waarboven de vlag lustig wapperde. In het versierde gymnastieklokaal waren alle kin deren der school netjes opgesteld, die hem bij zijn binnenkomst een speciaal voor deze ge legenheid vervaardigd feestlied toezongen. Hierna werd hij, op zeer waardeerende wijze toegesproken door het hoofd der school die hem namens het geheele personeel een blij vend aandenken schonk. Namens het gemeentebestuur werd de ju bilaris toegesproken door den wethouder van Onderwijs, den heer A. J. v. d. Moolen. die den jubilaris prees als een uitstekende leerkracht, aan wien de Zandvoortsche jeugd ontzaglijk veel te danken had Namens de leerlingen en oud-leerlingen werd gesproken door den voorzitster der Ouder commissie. mevr. Daems. waarna zij een paar leerlingetjes verzocht den jubilaris een zeer fraai cadeau en bloemen te overhandigen De jubilaris dankte hierna voor de hem ge brachte hulde en sprak den wensch uit. dat het hem gegeven zou mogen zijn, nog veel voor het Zandvoortsche onderwijs te kunnen rioen De kinderen vertrokken, nadat zij nog een I „Lang zal hij leven" hadden laten hooren naar IJMUIDEN Het Visscherijbedrijf op den Nationalen Feestdag. Personeel krijgt vrijaf. De drie confessioneele organisaties in het visschersbedrijf, de Ned. Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders, de Oud-Katho lieke en de Roomsch Katholieke organisaties hebben tot alle werkgevers het verzoek gericht te willen bevorderen dat op 6 September aan het personeel vrijaf zal worden gegeven met behoud van loon. Naar wij thans vernemen zal aan dit ver zoek door de werkgevers zooveel mogelijk ge volg worden gegeven. Het bestuur der Reeders- vereeniging heeft een circulaire aan de leden verzonden, waarin wordt geadviseerd het wal- personeel vrijaf te geven, en de schepen, die op 4 en 5 September binnenkomen, eerst weer op 7 September te doen uitvaren. Ook het bestuur van de IJmuider Vischhan- del vereeniging heeft medegedeeld, dat zoo veel mogelijk met het verzoek rekening zal worden gehouden. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Walrus IJM 24. Vangst: 1600 m. haring, 40 m. varia, 40 kantjes steurharing. Flamingo IJM 25. Vangst: 1900 m. haring, 20 m. varia, 40 kantjes steurharing. Caroline IJM 26. Vangst: 660 m. diversen, benevens 300 st. stijve kabeljauw. Gerberdina Johanna IJM 38. Vangst: 695 m diversen. Mary IJM 189. Vangst: 450 m. diversen, be nevens 30 st. stijve kabeljauw. Delft IJM 17. Vangst: 1500 m. haring, be nevens 45 m. diversen. SANTPOORT FAKKELOPTOCHT Gisteravond had de door de „Oranjevereeni ging „Santpoort" georganiseerde fakkelop tocht plaats. De opstelling geschiedde in de Molenstraat Nadat aldaar door het fanfare korps „Wilhelmina" het Wilhelmus ten ge- hoore was gebracht, marcheerde de stoet on der de tonen van den Lippe-Detmold-marsch in de richting van Santpoort-station. Ongeveer half tien was men weer in Santpoort-dorp te rug.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8