Haarlem's Dagblad Burgemeester Fortuyn j* Automaterie. Het belangrijkste 56c Jaargang No. 16936 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgavenen Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082,Hoofdred. 13054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Adiuin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Woensdag 7 September 1938 Abonnementen per week f0.25. p. maand f 1.10. per 3 maanden f 3.25. franco pe* post f3.55. losse nummer» 6 ceut per ex. Advertenliën i 1-5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclame» f 0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels f 0.60, elke regel meer f 0.15. Groentjes zie rubriek. In den vroegen morgen van den Nationalen Feestdag is Rotterdam's burgemeester, mr. P. Droogleever Fortuyn, onverwacht overle den. In zijn zeventigste jaar, op een leeftijd dus waarop velen al sinds jaren afscheid heb ben genomen van den dagelijkschen arbeid en de rust van den ouden dag hebben aan vaard, was hij nog vol energie en opgewekt heid aan zijn veeleischende en moeilijke taak bezig. Een plotseling intredende vermoeid heid noopte hem, op doktersadvies, tot rust nemen in een Haagsche kliniek. Zijn toestand gaf geen reden to.t bezorgdheid, maar na en kele dagen gaf hij zacht en kalm den geest. Met ontroering heeft Rotterdam, de tweede stad des lands, het heengaan van zijn eersten magistraat vernomen. Het droeg hem hooge achting toe en begreep wat het aan hem te danken had. Toen Fortuyn op reeds vrij ge vorderden leeftijd hij was toen 59 het burgemeesterschap van Rotterdam aan vaardde en een Haagschen werkkring verliet, die hem lief was moet hij wel degelijk heb ben beseft dat hij voor een zeer zware op gaaf werd gesteld. De groote havenstad aan de Maas is nooit makkelijk te regeeren ge weest, het is altijd moeilijk gebleken een bur gemeester te vinden die haar met de juiste mate van tact wist te leiden en in 1928 waren de omstandigheden al leefden we toen nog in dat wonderlijke tijdperk: de hoogconjunc tuur allerminst gunstig te noemen. Poli tieke en maatschappelijke tegenstellingen kwamen in de Maasstad tot heviger uiting dan in eenige andere groote gemeente des lands en de Rotterdamsche gemeenteraad had in den lande een reputatie van onhandel baarheid als geen andere. De nieuwe burgemeester zou spoedig onder vinden dat hem nog veel grooter moeilijkhe den te wachten stonden, want hij was pas een goed jaar in functie toen (in October 1929) het kaartenhuis een er opgeblazen in ternationale economische welvaart ineen stortte. De crisisjaren met al hun nasleep van werkloosheid en andere ellende braken aan, Rotterdam's financiën bleken weldra zwaar ondermijnd, de zorgen stapelden zich op. Met kracht en met opgewektheid, met groot beleid en tact heeft burgemeester Droogleever Fortuyn tien jaren lang aan al deze moei lijkheden het hoofd geboden en er tallooze opgelost. Naar rust scheen hij niet te ver langen; hij hoopte nog in functie te kunnen blijven tot in 1941 het groote tunnelplan op zijn aansporen vooral tot uitvoering gebracht, verwezenlijkt zou zijn. Dat is hem niet gege ven. Bekend is dat Den Haag hem verzocht had zijn taak te blijven vervullen toen hij den 65-jarigen leeftijd overschreden en zijn loopende zesjarige ambtstermijn voltooid had. Hij werd toen herbenoemd en ging moedig verder. Al in den aanvang van zijn burgemeester schap wist hij orde en regel in den gemeente raad te herstellen en zich erkenning van zijn bekwaamheden in alle kringen van Rotter dam te verwerven. Als voorzitter deed hij zijn gezag gelden door karakter en tact, door een enkel humoristisch of kalmeerend woord, door den eerbied die zijn persoon inboezem deniet door imponeerende welsprekend heid. Als oplosser van moeilijkheden was hij vooral de bemiddelaar, de arbiter, wiens eerlijk streven in het belang van de groote gemeente Rotterdam door niemand in twijfel werd getrokken. Hij poogde de tegenstelling weg te nemen, de tegenstrijdige belangen sa men te brengen, en slaagde daarin veelal. Zijn groote scherpzinnigheid maakte daarbij indruk op allen die met hem in contact kwa men en zijn vriendelijkheid en goedhartig heid wonnen de menschen voor hem. Onge twijfeld was hij op een der moeilijkste posten, een der beste burgemeesters van ons land. Natuurlijk bleef critiek hem niet bespaard. Meestal gold die zijn voortdurend streven naar bemiddeling. Men zou kunnen vragen: was een minder verzoenend beleid in zulke omstandigheden, waarin buitendien de ge meentelijke autonomie steeds verder afbrok kelde, in Rotterdam beter geweest? En het antwoord daarop moet wel ontkennend zijn. Het was een zeer zware, zeer moeilijke taak, met eere en met levenslust volbracht. Den 600.000 Rotterdammers is een man ontvallen, die het wèl met hen meende, die zijn gaven ten beste aan hun belangen gegeven heeft en wiens burgemeesterschap inderdaad de be kroning van een zeer verdienstelijke loop baan is geweest. Het zal moeilijk zijn hem Waardig te vervangen. R. P. (Zoowel in Engeland als in Amerika zijn patenten genomen op nieuwe vindingen, die het over schakelen bij auto's overbodig maken). Automobilis telingen Vinden steeds weer nieuwe dingen, Hun vernuft is zonder grens; Elke nieuwe vinding moeten Wij met dankbaarheid begroeten, Het gemak dient toch den mensch. Overschaaklen, nu nog noodig, Wordt straks ook al overbodig En daar zijn wij mee gebaat; Veel geknars zal dan verdwijnen, Langs geruischloos nieuwe lijnen Van een schakelautomaat. Daarna zal men weer gaan denken, Aan iets nieuws om ons te schenken, Ik durf niets voorspellen, maar Mooglijk zal 't niet lang meer duren. Dat ze ook zichzelf besturen, Of zelf stoppen bij gevaar. En het grootste der problemen, Kan men dan ter hand gaan nemen, Ach, werd eens 't succes behaald, Beste autolooze vrinden. Om een wagen uit te vinden, Die zijn kosten zelf betaalt. P. GASUS. De Koningin rijdt uit. Enthousiaste menigte juicht de Landsvrouwe toe. AMSTERDAM 7 September. Elf uur. Pa relend klateren de heldere klanken van het carillon over den stampvollen, zonovergoten Dam: „Weest gegroet met jubeltonen". Stil verklinkt het lied over de wachtende menigte. Dan beieren de klokken het Wilhelmus en plots weerklinkt het langverwachte comman do: „Geeft acht, presenteert geweer". Het gejuich barst los, de stafmuziek van het vijfde regiment infanterie uit Amersfoort blaast het Wilhelmus, geestdriftig zingt de menigte het volkslied mee. De Koningin begint haar eersten rijtoer door de stad sinds haar blijden intocht, toe gejuicht door een onoverzienbare, geestdrif tige schare. En terwijl de rijtuigen voor het paleis om buigen om langs het Rokin den tocht naar het Koloniaal Instituut aan te vangen, weer klinkt ijl uit het carillon, hoog in den koepel van het paleis, het „Wien Nêerlands Bloed". Na den nationalen feestdag lag het voor de hand, dat nu de werkzaamheden weer waren hervat, zich niet zoo velen meer op straat zouden bevinden als den dag tevoren. Maar overal langs den weg kon men waarnemen, dat, behalve degenen, die over hun eigen tijd beschikken, op het laatste oogenblik heel ve len even van hun werk waren afgeloopen om. de Koningin te begroeten en vensters en ge bouwen langs de route waren overal dicht bezet. Wat niet op straat blijk van zijn be langstelling gaf, bevond zich achter de dicht bezette ramen en vensters. Langs het Rokin werd door de Reguliersbreestraat over Rem- brandtplein door Utrechtschestraat rechts om het Frederiksplein over de Hooge Sluis en door de Sarphatistraat waar de kleintjes van het Emmakinderziekenhius op den arm van de verpleegsters de koningin toewuifden en waar verderop de verpleegden uit het Antonie van Leeuwenhoekziekenhuis langs den weg stonden geschaard naar het Koloniaal Insti tuut gereden. Hier was een compacte menigte samengestroomd, die de Koningin een warme ontvangst bereidde. De nieuwe vleugel van het Haarlemsche Stadhuis. Bij het graafwerk blijkt, dat eenige oude fundeeringen slecht zijn. Reeds eenige weken is het voorbereidende werk voor den bouw van den nieuwen vleugel van het Haarlemsche Stadhuis, die zooals men weet, verrijzen zal in de Koning- en Ja cob ij nestraat, begonnen. Voorloopig bepaalt zich dit natuurlijk tot graafwerk. De funda menten van de bestaande gebouwen die aan den nieuwen vleugel grenzen zijn gedeelte lijk blootgelegd. Men is nog lang niet op de vereischte diepte, vooral niet aan de zijde der Jacobijnestraat, waar een verwarmingskelder van 4'/2 M. diepte gebouwd moet worden, maar toch is reeds gebleken, dat die funda menten in slechten toestand verkeex-en. „Het valt tegen" zoo werd ons verzekerd. Het is dan ook waarschijnlijk, dat grondige herstel lingen daarvan moeten plaats hebben. Het betreffen hier de fundamenten van de oude Kloostergang en het nieuwe gedeelte van de Stads-Bibliotheek. Aan de blootgelegde muren is duidelijk te zien dat er op de zeer oude mu ren op die plaats heeft vroeger een klooster gestaan soms zonderling is afge broken en weer opgebouwd. Als er belangrijke restauraties aan de fun damenten noodig blijken, is dit geen risico voor den aannemer, want dit deel van 't wei-k is buiten de aannemingssom gehouden, iets wat zeer begrijpelijk is. want niemand wist wat men bij het graafwerk zou vinden. Het wordt dan een schadepostje voor de gemeente. Het graafwerk trok veel belangstelling voor zoover dit door nieuwsgierigen te zien is door een open stuk in de schutting die het bouw werk geheel omsluit. Aaxx de zijde der Koning- straat waar de schuilkelder komt, is met ijzeren balken en houtwerk een dam ge maakt om te voorkomen, dat bij het graaf werk de bestrating en het asfalt van de Ko- ningstraat verzakt. Tot nu toe zijn bij het graven alleen eeni ge oude zalfpotjes gevonden. De mogelijkheid is evenwel niet uitgesloten dat bij het dieper graven voorwerpen van grooter historische beteekenis ontdekt worden. Men werkt hier namelijk in grond in het oudste deel van Haarlem. De kapel van het klooster heeft vermoedelijk gestaaxx op den hoek van de Jacobijnestraat en het Prinsenhof. Onder de courantenleeszaal bevindt zich een mooie Ro- maansche kelder, die zich vermoedelijk onder de kapel heeft bevonden. Auto rijdt liet trottoir op. Kinderwagen gekraakt. Dinsdagmiddag drie uur wilde de 42-jarige bestuurder van een auto van de Jansbi-ug naar links de Nieuwe Gracht oprijden, maar hij nam daarbij de bocht te groot, met het gevolg dat hij het trotibir -opreed, midden tus- schen een groep menschen,die daar op den optocht stonden te wachten. Een kindex-wagen werd gekraakt, maar de ouders, die het ge vaar zagen aankomen, hadden juist- de twee kinderen van resp. één en twee jaar uit den wagen gehaald. Toch kreeg één der kinderen nog een blauw oog. Een vijfjarige logé van de familie uit Den Helder kreeg schaaf wond jes en een ander kind 'n bloeduistorting in het rechterbeen. De kinderen werden allen ter plaatse vex-boxxden, maar behoefden niet in een ziekeninrichting te worden opgenomen. Het ongeluk liep dus wel buitengewoon goed af. Tegen den autobestuurder werd proces verbaal opgemaakt. Kinderverlamming te Haarlem. Een tweede geval. Een week geleden is, zooals men weet, het eerste geval van kinderverlamming te Haar lem voorgekomen. Thans is er een nieuw geval geconstateerd, naar ons verzekerd werd, ge lukkig niet van ernstigen aard. De directeur van den Geneeskundigen Dienst te Haarlem deelde ons mede, dat er geen aanleiding is gevonden om extra maat regelen te nemen. Er is geen reden om zich te Haarlem ongerust te maken. Weer een toestel van de Maat schappij Eurasia" neergeschoten! Japanners zouden het toestel voor een Chineesche machine gehouden hebben. SJANGHAI, 7 September (Reuter-A.N.P.). Officieel wox-dt medegedeeld, dat de Japansche luchtstrijdkrachten wederom een vliegtuig van de Maatschappij Eurasia neergeschoten hebben op 30 mijl ten Zuidwesten van Hankau. Het feit heeft zich gistexmiddag voorgedaan. Het toestel werd neergeschoten door 3 Japan sche vliegtuigen, toen 't van 't vliegveld op steeg, teneinde te vermijden met bommen en machinegeweervuur bestookt te worden. De eenige inzittende Chineesche piloot, is naar men vreest gedood. Volgens het Japansche persbureau Domei hebben de Japansche piloten het toestel blijk baar voor een Chixxeesche machine aangezien. In de gevangenis van Philadelphia kwamen vier gevangenen jammerlijk om het leven, doordat zij bijwijze van speciale straf in cellen werden opgesloten, die met stoom werden gevuld. De gevangenisdirecteur en verscheidene ambtenaren werden naar aanleiding van het gebeurde gearresteerd. Op de foto de z.g. „Isolatiecellen" en de verwarmingsinstallaties. Prins Konoye van de Japansche overwinning overtuigd. Strijd eindigt pas na den val van Tsjang Kai Sjek. TOKIO, 7 September. In een interview met de United Press heeft de Japansche minister-president, Prins Ko noye, verklaard, dat Japan zoolang in China zal vechten „totdat de anti-Japansche regee- ring, aan het hoofd waarvan Tsjang Kai Sjek staat, ineengestort is". Op de vraag hoe de verhouding tusschen Japan en Sovjet Rusland is, antwoordde Ko noye: Wij gelooven niet, dat er moeilijkheden met Rusland zullen komen. Wij wenschen met dat land vriendschappelijke betrekkingen te onderhouden". Hij zeide xxog. dat het onmo gelijk was om te voorspellen, wanneer het Chineesche conflict geëindigd zou zijn. „Het doel, dat Japan zich in China heeft gesteld is niet veranderd". Nadat Prins Konoye op verschillende moeilijkheden was ingegaan, die de vex-wezenlijking van de Japansche politiek in den weg staan, zeide hij, dat hij vertrouwen had in dè overwinning van Japan „Wij zijn er aan gewend den gordel vaster aan te snoe ren en wij zijn dan ook vast besloten om de gestelde doeleinden van de Japansche politiek te bereiken". De prerrxier deelde nog mede, dat het onwaarschijnlijk was. dat de nationale mobilisatie in de naaste toekomst verder uit gebreid zou worden. De toekomst. Op een vraag, of er reeds een programma was opgesteld betreffende de veroverde ge bieden na het eindigen van de vijandelijkhe den. antwoordde Konoye: „Het is moeilijk reeds thans te zeggen, hoe een zoodanig pro gramma er uit zou zien, maar het is zeker, dat wij het dan bestaande Chineesche regime zullen ondersteunen en de welvaart van het Chineesche volk zullen bevorderen. Er is op het oogenblik geen Chineesch regeeringsor- gaan. waarmede Japan over een vrede zou kunnen onderhandelen. Met de twee nieuwe regeeringen te Peking en Nanking die vriend schappelijk tegenover Japan staan, behoeven wij niet meer te onderhandelen". Konoye wei gerde op de mogelijke vredesvoorwaarden in te gaan maar zeide: „De eenige voorwaarde, waarop Japan geneigd zou zijn om de vijan delijkheden in China te staken zou een in storting van de regeering van Tsjang Kai Sjek zijn". Wat de mobilisatie betreft herinnerde Ko noye er aan ,dat eenige gedeelten van de be treffende wet reeds in werking getreden wa ren, zooals de maatregelen ter registratie van artsen en. vakarbeiders. Andere deelen zouden, indien en wanneer noodig, eveneens effectief gemaakt worden. Alle moeilijkheden zullen worden overwonnen. „Hetgeen echter van vitaal belang is" zeide Konoye „Is het programma, dat groo te krachtsinspanning van de geheele natie zal vergen nl. het beheer van onze zaken na het beëindigen van den strijd met China. Dat zal moeilijker zijn dan het winnen van den strijd en dat is dan ook de reden, waarom onze eco nomische beperkingen ook na het Chinee sche .incident" zullen moeten blijven gehand haafd. Ik ben vast overtuigd, dat wij alle moeilijkheden zulleix overwinnen en dat wij liet Chineesche conflict tot een succesvol einde zullen brengen. Ik wil de groote verantwoor delijkheid niet onderschatten die mijn regee ring en het Japansche volk in het algemeen moeten dragen. Ik geef mij rekenschap van de moeilijkheden, die wij het hoofd moeten bieden teneinde vrede in den huidigen chaos in China te brengen en de situatie in Oost- Azië in het algemeen te stabiliseeren, zoodat de menschen in dit deel in vrede en voorspoed kunnen leven. To:dat deze doeleinden bereikt zijn, zal de natie voortgaan met al haar ener gie daaraan te wijden, een energie geken merkt door den traditioneelen geest en moed, waarvan het Japansche volk steeds bij elke crisis blijk heeft gegeven". (United Press). (Nadruk verboden). ONZE TENTOONSTELLING. Gisteren, op den Nationalen Feestdag, heeft de tentoonstelling in onze Tijdïngzaal van foto's en andere herinneringsvoorwerpen aan het 40-jarig regeeringstijdperk van Koningin Wilhelmina, wel een zeer groote belangstel ling genoten. Niet minder dan 1912 bezoekers hebben Dinsdag het tentoongestelde in oogen- scliouw genomen en daardoor is het totaal aantal bezoekers tot heden tot ver boven de 5000 gestegen. Wij deelen thans mede, dat de tentoonstel ling Donderdag voor het laatst te bezichtigen zal zijn van 9 uur v.m. tot 5.30 uur n.m. Wie haar nog niet gezien heeft, profiteere dus nog van deze laatste gelegenheid. De groei van Haarlem. 40 jaar geleden werd een nieuwe wijk gesticht. In de zitting van den Haarlemschen ge meenteraad van 14 September 1898 werd, op voorstel van B. en W„ besloten tot goedkeu ring van een plan van bebouwing van gronden tusschen den Wagenweg, de Schouwtjeslaan en den Koninginneweg. Dat was dus het begin van aanleg van een belangrijk deel van Zuid-West Haarlem, dat toen nog een rand der bebouwing vormde, maar nu bijna in het centrum is opgenomen. Reeds lang is al den beschikbaren grond be bouwd uitgezonderd natuurlijk den tuin der firma van Tubergen zoodat de gemeente eenigen tijd geleden er geen terrein meer kon vinden voor den,bouw van een school. 5 October 1898 verleende de raad een bij drage aan de E.N.E.T. voor het bouwen van een brug over de Leidsche Vaart, die wij thans als Emmabrug kennen. Het is dus thans ook 40 jaar geleden dat begonnen werd met de voorbereiding van den aanleg van de electri- sche tramlijn HaarlemZandvoort. Het woord is aan. Montesquieu: De kunst geeft de regels en de smaak de uitzonderingen. De Haarlemsche Feestweek Nu wij aan het einde der Haarlemsche Feestweek ter gelegenheid van het Regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin zijn ge komen is er wel alle reden tot eexx woord van waardeering en dankbaarheid. Zij is uitste kend geslaagd En in de eerste plaats citeeren wij den voox-zitter van de Vereeniging Ko ninginnedag. Ir. P H. Lefebvre. die ons ver zocht heeft hartelijken dank aan het Haar lemsche publiek te betuigen voor de enthou siaste en tevens waardige wijze waarop het dit feest heeft gevierd. ..Er was geen wanklank in", zei hij en vroeg ons tevens, uiting te ge ven aan de erkentelijkheid van zijn vereeni ging voor het uitstekende regelende en orde- bewarende werk. door de politie verricht. Wij stemmen er van harte mee in. Als wij als orgaan der openbare meening, ons nu even namens het- Haarlemsche publiek tot de Vereenig Koninginnedag en tot de vele instellingen en personen die met haar samengewerkt hebben mogen richten, dan uiten wij dezex'zijds een niet minder hartelijke dankbaarheid voor al wat zij voor ons gedaan hebben. Aan hun toewijding en onvermoeide werkzaamheid, aan hun grondig voorbereidend werk en hun goede leiding van de feestelijk heden is het te danken dat Haarlem met zoo veel voldoening terug kan zien op een vie ring, zooals het er nimmer een tevoren be leefd heeft. Deze Feestweek heeft ons buitendien de overtuiging geschonken dat onze vaak saaj schijnende stad toch wel degelijk tot groote levendigheid en opgewektheid, tot een stem ming van vreugde en jolijt in staat is. Het behoort tot de taak van de vereeniging Haar lem's Bloei, in permanenter vorm voor een opgewekter en ook kleuriger stadsleven te zor gen. De leiders van die vereeniging, die al veel goed werk hebben gedaan, moeten zich bemoedigd voelen door een Feestweek als deze. Haarlem wil wel graag. En het heeft zijn aan hankelijkheid aan H. M. de Koningin en haar Huis op ondubbelzinnige wijze getoond. Kindervreugd in „Rosehaghe". Kleuters amuseeren zich met poppenkast voorstelling. Hedenmorgen was de zaal van het gebouw ..Rosenhaghe" vervuld van opgewekt kinder gerucht. De kleine kinderen van leden van de Oranje vereeniging „Prins Bernhard", afdee- ling West van „Koninginnedag", amuseerden zich met eeix aardige voorstelling, die op het tooneel gegeven werd. Eerst kwam er een goochelaar met allerlei kunstjes, die de kleu ters voor allerlei raadsels stelde. En de kleinen mochten ook od het tooneel komén. Een jon getje zong een "mooi versje en kreeg daarvoor één der goochelattributen als belooning. Daarna verscheen de goochelaar als jongleur en als bespeler van een xylofoon. De meeste pret. had het iongevolkje natuurlijk bij de pop- penkastvertoonin g In de pauzes tracteerden hulpvaardige da mes en heeren op limonade en koeken. Het jeugdige publiek liet zich deze ververschingen best smaken. HEDEN: 12 PAGINA'S HAARLEM EN OMGEVING. pag. Bij het graafwerk voor den nieuwen vleugel van het Haarlemsche Stadhuis bleek, dat de fundamenten der aangrenzende gebouwen in slechten staat verkeeren. 1 De groei van Haarlem. 40 jaar geleden werd begonnen met het stichten van een nieuwe wijk: WagenwegSchouwtjeslaan Koninginneweg. 1 Een tweede geval van kinderverlamming. Geen reden tot ongerustheid. 1 Aardige momenten in het Haarlemsche Stadhuis 2 Bij de Liedebrug zijn twee meisjes bij een aanrijding levensgevaarlijk gewond. 4 Het was een kleurige optocht, welke giste ren door Haarlem's straten trok. 6 Duizenden woonden Dinsdagavond het vuurwerk te Haarlem bij 6 BINNENLAND. De Nederlandsche jongeren hebben de Ko ningin trouw beloofd. 3 De hulde der provincies aan de Koningin maakte grooten indruk. 3 Het overlijden van den Rotterdamschen burgemeester. 3 BUITENLAND. De Tsjechische regeering is bereid de Su deten Duitsche gebieden autonomie te verleenen. 5 De oudste zoon van den vroegeren koning van Spanje, de graaf van Covadonga, Ls overleden. 5 Hitier zegt in zijn proclamatie tot den Par tijdag, dat gebrek aan arbeidskrachten de eenige economische zorg van Duitsch- land is. 5 ARTIKELEN. R. P.: Fortuyn. f j J. H. de Bois: Kunst in Haarlem en daar buiten. 4 Jhr. dr. J. C. IMollerus: De vliegende K.L.M. keuken. 4 Winston L. Churchill: Is de luchtmacht beslissend? 5 De Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op 10

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1