BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1938 HAAREEM'S DAGBEAD e lAAI/ItJIKICHTIN Verduisteringen door Haarlem- sclien verzekeringsagent. Geld niet afgedragen. Voor de Rechtbank stond hedenmorgen een 22-jarige Haarlemsche verzekeringsagent te recht wien twee maal verduistering ten laste was gelegd. De eerste maal had hij een fiets, die hij in huurkoop had, verkocht en de tweede verduistering was gepleegd doordat «ij gelden voor een verzekering wel geïnd, maar niet afgedragen had. De verdachte vertelde, dat hij eenige malen bedragen op de fiets had afbetaald, doch ten slotte zat hij erg om geld verlegen en had toen ten einde raad de fiets maar verkocht. Over de gelden van de verzekering, een bedrag van 26.50 had hij een brief geschreven aan den verzekeringsagent voor wien hij als sub agent optrad. Verdachte deelde verdere nog mede, dat hij een aanzienlijk geldbedrag ver loren had; hierdoor was hij tot zijn daad ge komen. Verd. had een brief aan zijn princi paal gegeven, waarin hij aankondigde, dat hij spoedig wel eens zou komen praten. De Officier achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd. De verduistering van de fiets is in zooverre niet zoo ernstig, dat het groote publiek nog steeds niet altijd begrijpt dat goederen die men in huurkoop bezit niet ver kocht «mogen worden. Over dit delict in dezen vorm gepleegd wordt wel eens gemakkelijk gedacht. Erger is echter de tweede verduis tering. Het werken op provisiebasis is voor verd. funest geweest. Hij is zich klaarblijkelijk nie'. voldoende bewust geweest, dat goederen die hi.i slechts onder zijn beheer heeft niet zijn eigendom zijn. Spr. vorderde tenslotte een gevanrenisstraf van 6 maanden waarvan 4 maanden voorwaardelijk alsmede eenige bij zondere voorwaarden. Mr. J. H. Junge. verdachte's raadsman ver zoek'.. de Rechtbank verdachte nog een kans te willen geven. Uitspraak 22 September. Geld uit kasregister genomen. Winkeljuffrouw stal om haar ouders te helpen. Een 26-jarige Haarlemsche winkeljuffrouw verkeerde in de moeilijke positie dat zij voor haar ouders moest zorgen. Haar verdiensten waren daartoe echter niet toereikend en zoo kwam zij er toe uit egn winkel in Zandvoort waar ze werkte, gelden uit de kas te ver duisteren. Haar was ten laste gelegd verduis tering tot een bedrag van f 11.80, Verdachte bekende dat zij te weinig bij de kas aansloeg en op die wijze zich verschillende malen geld had toegeëigend. De filiaalhouder van de firma waar zij werkzaam was vertelde dat in den loop dei- tijden de kasboeken steeds niet klopten. Men is toen alles gaan uitzoeken en was tenslotte tot de conclusie gekomen dat de juffrouw de geiden uit de kas nam. Bij een controle had de getuige dit ook zelf geconstateerd. De officier zeide in zijn requisitoir dat men hier van verduistering moet spreken. Het be drag lijkt klein maar daar verdachte dag aan dag gelden ontvreemdde is het in werke lijkheid verduisterde bedrag veel grooter. Verdachte heeft echter alleen en uitslui tend deze gelden ontvreemd om haar gezin te helpen en zij deed dit om aan het gebrek thuis een einde te maken. Daarom heeft dit meisje nog recht op een kans. Spreker vorder de tenslotte een gevangenisstraf van 9 maan den waarvan 6 maanden voorwaardelijk. Mr. W. de Rijkè de verdediger was het met den officier eens dat verdachte een kans be hoorde te hebben. Daar zij zich echter vol- pleegd heeft bewust is. was spr. van meening, komen van den ernst van het feit dat zij ge- dat een geheel voorwaardelijke straf op zijn plaats is. Pleiter verzocht tenslotte de onmid dellijke invrijheidsstelling van verd. welk ver zoek door de Rechtbank echter werd afgewe zen. 1500 gulden verduisterd. Het zijn sterke beenen die de weelde kunnen dragen en een bedrijfsleider uit Purmerend kon dit niet. Hij'had een goede betrekking, doch zijn salaris was voor zijn genoegens niet toereikend en daarom verduisterde hij gelden uit een brandkast die aan zijn hoede was toe vertrouwd. Dit bedrag was niet zoo klein ook namelijk 1500 gulden. Ongeveer f 500 verteerde de jon geman in Zandvoort en de overige 1000 gul den stopte hij in een koffer die hij aan het station «e Zandvoort in bewaring gaf. Ver dachte bekende dat hij ook voor deze ver duistering reeds geld had weggenomen. Een procuratiehouder die als getuige optrad verklaarde dat de jongeman op 5 Juli naar Vlaardingen overgeplaatst zou worden. Bij een controle had men echter een tekort van f 2500 geconstateerd. De verdachte had een vertrouwens positie, zoo zeide de Officier in zijn requisitoir en van dit vertrouwen heeft hij misbruik gemaakt. Een flinke straf is voor dezen verd. die niet door armoede werd gedrevei\, gewenscht. Spr. requireerde tenslotte een gevangenis straf van 9 maanden. Mr. K. A. F. J. Plies'er pleitte een gedeelte lijk voorwaardelijke straf. Uitspraak van al deze zaken op 22 Sept. HAARLEM 8 September 1938. Ondertrouwd: E. Fenger en C. G. Jong; K. H. R. Meinema en A Mets; B. C. Boskamp en M. E. Koelemeijer; P. Th. Prins en E. P. Ver- heijde. Getrouwd: P J Bonke en M. Stolwijk; H. de Vries en M. J. P. v. Looij: J. H. Schenk en H. Visser: T. L. de Jager en W. J. M. Vermeu len: J. M. Renaud en P. den Baars. Bevallen: 5 Sept.. C. W. M. Bruijn—v. d. Laarschot, d.: 7 Sept.. M. Zuidweg—v. Doorn, z.: M M, Veenhof—Bakker, d.: 8 Sept., M. J. A. TonkensPrick van Wely, d.; M. C. de Zwager—Barnhoorn, z. Overleden: 5 Sept., G WulhnkBraakman, 72 jHazepaterslaan; 6 Sept., M. de Bruin— Verzijlberg, 56 j., Zuidpolderstraat; M, C. Zwart—Kooien, 70 j„ Barendsestraat; A. de Vries, 86 j., H. J. Koenenstraat; J. W. Iken Kruif, 73 j., Jansweg; 7 Sept., J. Verhaar— Slngeling, 77 j., Westerhoutpark. De Koningin bezoekt de Jordaan. Een ware zegetocht. AMSTERDAM 8 September. Zij die be weren, dat de regen spelbreker is geweest hebben het dezen keer mis. Geen najaarsbui vermocht de geestdrift te dooven, waarmede vanmorgen de jubileerende Koningin op haar tocht door de oude stad en de Jordaan werd begroet. Om half twaalf vertrok de kleine stoet van den Dam. waarbij de marinekapel het Wil helmus deed hooren. Al was reeds een fiksche regenbui neergekomen, de kappen van de calèche en van de overige rijtuigen werden neergelaten en als zoo vaak bij nationale feesten stoorde ook thans H. M. zich niet aan weer of wind. Omgekeerd lieten ook de talrijke Amsterdammers zich niet door de regen wegjagen. Door de Raadhuisstraat, waar de galerij velen een prachtig uitzicht bood, ging het linksaf de Keizersgracht op. De belangstel ling was hier zeer groot en hartelijk werd de Koningin hier begroet. Toen een hevige re genbui neergutste, stak H. M. de paraplu od, maar de kap van de calèche bleef neer. Door de Leidschestraat, over het Leidscheplein en Leidsche Boschje, reed men langs Vondel straat, Eerste Constantijn Huygensstraat, Bilderdijkstraat, De Clercqstraat en Nassau- kade naar de brug bij het Frederik Hendrik plantsoen, om hier de Marnixstraat in te gaan. Dit gedeelte van de route, dat eerst gister avond was vastgesteld, deed in belangstelling van het publiek niet onder bij het eerste ge deelte tot het Leidsche Boschje. In tegendeel, het was treffend hoe spontaan hier werd me degeleefd. Doch alle genegenheid en welge zindheid, welke langs den weg tot uitdrukking kwam, werd overtroffen in de met groen versierde Willem straat, van ouds het hart van de Jordaan. H. M. gaf last, hier stapvoets te rijden. De straat was dicht gestroomd met onvervalschte Jordaners, die hun volle gemoed ontlaadden, toen de blauwe calèche met de Koningin voorbij rolde. Uit de breede ramen puilden de menschen, die het juichen en wuiven niet moede werden. Buigend en naar alle kanten terugwuivend beant woordde de Koningin deze indruk wekkende recht uit het hart komen de begroeting. Het gebouw van de vereeniging „Tot Heil des Volks" baadde in volle verlichtingspracht en een groep kinderen zong het Wilhelmus. Ook de Binnen-Oranjestraat kon geen mensch meer bevatten en een zelfde geestdrift als in de Willemstraat manifesteerde zich hier. Op de Haarlemmerstraat beierden de klok- xen van de posthoorn een groet. Over den Haarlemmerdijk, langs Prins Hendrikkade en Damrak werd de Dam om kwart over twaalf bereikt. Het was een nieuwe glorietocht, wel ke de oude trouw van de Jordaan opnieuw tot uiting heeft gebracht. Vlootrevue op het IJ. Zeevarend Nederland huldigt H. M. de Koningin. AMSTERDAM. 8 September. Met regel matige tusschenpoozen van 60 seconden da veren zware kanonschoten over het breede water van het oude IJ. Het dreunende geluid sterft weg over een drukke, roezemoezige en feestende stad. En terwijl het kanon buldert, doorklieft een konmgssloep het water: Ko ningin Wilhelmina, onze geëerbiedigde vor stin, aan wie in deze dagen het Nederlandsche volk op zoo ongedwongen en spontane wijze hulde en dank brengt voor hetgeen zij in de thans afgesloten regeeringsperiode van veer tig jaren voor het vaderland deed, begeeft zich in gezelschap van haar Kinderen naar de werven van de Nederlandche Scheeps bouwmaatschappij, waar zij zoo dadelijk met eigen hand het nieuwe vlaggechip van de maatschappij „Nederland", de „Oranje", te water zal laten Maar alvorens zij deze plechtigheid ver richt, brengt zeevarend- en watersportmin- nend Nederland haar een grootsche hulde. En waar zou deze mooier en indrukwekkender tot uiting kunnen komen dan op het water van het oude, historische IJ? Nooit zag dit breede water er kleuriger en feestelijker uit dan dezen middag In twee dichte, aaneengesloten rijen, zich uitstrek kend van het Tolhuis in het zuiden van den golfbreker tegenover den ingang van de Houthaven in het noorden, hebben eenige honderden schepen meest jachten lig plaats genomen. Zij alle zijn met vlaggen én wimpels gepavoiseerd Duizenden hebben, langs de boorden van het IJ een plaatsje gevonden om van deze grootsche- en imposante show getuige te zijn. Op de kaden, de talloos vele aanleg steigers en boven op de even talloos vele loodsen, die zich aan weerszijden van het water bevinden en die eveneens in een feest kleed zijn gestoken, ziet het zwart van de menschen. De bodems van onze Marine staan natuur lijk in het middelpunt van de belangstelling. Er is groote bewegelijkheid aan boord van deze grijze gevaarten, die ook van onderen tot boven met honderden vlaggen en wimpels zijn gepavoiseerd en een indrukwekkend schouwspel opleveren. Aan de overzijde van het vaarwater, ge rekend van den golfbreker af, liggen achter eenvolgens netjes op een rij H.Ms. Kruiser .^Sumatra" de mijnenleggera „Douwe Aukes' en ..Hydra" en daarnaast de nieuwste aan winst van onze marine, Hr. Ms. flottieljeleider ..Tromp". Naast de „Tromp" hebben ruim 360 zeil- en motorjachten ligploaats genomen De tweede lange ketting van vaartuigen ligt aan de stadszijdp van het "aai-wate*- Het Fransche opleidingsschip „Quentin Roosevelt", dat in verband met het regee- ringsjubileum van de Koningin naar de hoofd stad van ons land is gekomen en door zijn deelneming aan deze vlootschouw een even sympathiek als hartelijke hulde brengt aan onze Vorstin, vormt gerekend wederom van den golfbreker af de eerste schakel. Daar naast liegen twee torperiobnoten. de Z6 en Z7, vervolgens de mijnenle?ger ..Brinio". dan vier mijnenvegers en vijf onderzeeboofen. De in structievaartuigen „Prins Hendrik" en .Prin ses Juliana" van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart sluit de rij. De Koningssloep vaart' En tusschen deze twee rijen schepen vaart omstreks half drie de vorstelijke familie naar de werf van de Neder landsche Scheepsbouwmaatschappij. Aan steiger 9 bij de De Ruyterkade gaan onze Vorstin, Prinses Juliana en Prins Bernhard aan boord van de ko ningssloep. In de verte dreunt het eer ste kanonschot. aDt is het teeken: de koningssloep vaart. De matrozen roeien het koninklijke vaartuig naar het midden van het vaarwater. En dan, in het midden van de ruimte tusschen de twee rijen schepen, die namens de Nederlandsche marine en namens watersportminnend Neder land, kortom: namens heel ons zeevarend volk hulde brengen aan onze Vorstin, begeeft de vorstelijke familie zich naar de plaats, waar straks een trotsch zeekasteel, het nieuwe vlag- geschip van de Amsterdamsche Koopvaardij vloot van stapel zal loopen. Wanneer de koningssloep voorbij vaart, brengt ieder vaartuig de vlaggegroet. De op-' varenden aan boord der schepen juichen de vorstelijke personen luide toe. Aan boord van de oorlogsschepen staan de bemanningen stram in de houding langs de railing: de hulde 'van onze vaderlandsche ma rine, die hier zoo voortreffelijk is vertegen woordigd. Iedere minuut dreunt een saluut schot. Het geluid vermengt zich in de steeds met nieuwen geestdrift oplaaiende toejuichin gen van de opvarenden aan boord van de feestelijk versierde schepen en neemt eerst een einde als de koningssloep aan de werf van de Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij is aangekomen. Vóór de tewaterlating van de „Oranje". Het is nog vroeg in den middag. De werf van de Nederlandsche Scheepsbouwmaat schappij, gelegen aan het Breede IJ, met in de verte de feestvierende en bevlagde stad en de gepavoiseerde oorlogsschepen, biedt een schilderachtigen, echt Hollandschen aan blik. Indrukwekkend rijst daar op de 20 meter hoage romp van het trotsche mailschip, vroolijk gepavoiseerd met groene guirlandes versierd en geschilderd in zijn kleuren grijs en wit. De tribunes zijn versierd met vlaggendoek en Oranje-banen. De koninklijke tribune is voor de boeg van het schip gebouwd, op een hoogte van ca. zes meter Van 12 uur af toen het weer, dat het laatste ochtenduur tengevolge van hevige regenbuiten slecht was geweest, begon op te klaren beginnen de duizenden gasten, die de tewaterlating zullen bijwonen, naar de terreinen te komen. Tegen een uur zijn de tribunes al voor een belangrijk gedeelte bezet. Meer en meer nadert het groote oogenblik. De spanning onder de duizenden wachtenden stijgt. Weldra zal onze vorstin voet aan land zetten. In de verte nadert reeds de „Stierop" aan boord bevinden zich de ministers dr. j. J. C. van Dijk (Defensie), mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren (Waterstaat), mr. M. P. L. Steen- berghe (Economische zaken), Ch. J. I. M. Weiter (Koloniën), mr. C. M. J. F. Goseling (Justitie) en prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine (Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen), leden van den Raad van State, minis ters van Staat en de voorzitters van Eerste en Tweede Kamer, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk en mr. J. H. R. van Schaik. Ook de Indische vorsten komen met de „Stierop" aan. Ook zijn vele gezanten met de „Stierop" naar de scheepsbouwmaatschappij gekomen. Na een korte begroetingsplechtigheid door de directie van de N. S. M. begeeft het illuste re gezelschap en hunne dames zich naar de groote gereserveerde tribune, waar ook de commissarissen van de Stoomvaart Maat- schappii „Nederland", de N. S. M. en Werk spoor plaats namen. Het uur van de tewaterlating zal weldra slaan. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur: Londen 8.92 7/8. Berlijn 74.10. Parijs 5.00 5/8. Brussel 31.19. Zwitserland 41.91. New York 1.85 1/16. 12.— uur: Londen 8.92 7/8. Berlijn 74.15. Parijs 5.00*4. Brussel 31.19. Zwitserland 41.91. Kopenhagen 39.85. Stockholm 46.03. Oslo 44.85. New York 1.85 1/16. Praag 6.40. Italië: vrije lire 9.77%, reislire 8.60, bank papier 7.10. SCHAKEN. HET OOSTEN—DE ROCHADE. Woensdag was de Rochade bij Het Oosten op bezoek voor den wedstrijd om het club kampioenschap van Haarlem. Gespeeld werd aan 30 borden. De Rochade behaalde een prachtige over winning. De uitslag was: Het OostenDe Rochade. 1. Beinema—H. Blokker y2 2. HogedoornL. Biesheuvel 01~ 3. BijlJ. Blokker 10 4. A. HerfstA. de Jong 1—0 5. KoningStrengers 01 6. VeermanW. Mantel 01 7. C. FrijnJoh. v. Polen 01 8. v. BeemP. H. Sprockreef 10 9. v. EisD. Andrea y2 10. C. SeytsC. Kaay 10 11. LindE. Fijlstra 10 12. SierveldF. Abspoel 01 13. Hoving Jr.S. J. Abspoel y2\'2 14. v. VossenP. C. de Tombe 01 15. PiersJ. M. Tridelstein Walter 01 16. D. BuurTeekamp Jr. 10 17. D. P. BuurJ. Wever 01 18. de HaasG. B. v. d. Velde '/2 19. SwaanswijkW. A. J. de Mol 01 20. S. Herfst—Teekamp Sr. 10 21. NieuwenhuizenW. Oostenbroek 01 22. BergmanJ. E. Poortman 01 23. KroonsbergJ Geerling 01 24. Wolf ,Tr.—H. J. Bruins 01 25. R. v. WeertP. M. Dorlein 01 26. BoelensJ. W. Oerlemans 10 27. v. d. Wel—W. C. Hoos V2—V2 28. Blokland—J. v. Vliet 0—1 29. v. d. BoogaardB. Veldhuijzen 01 30. BijsterA. Veldhuis 01 101/2-49 y2 De „Journal" versus de „Times". In het „Journal" wordt het meest uitge breide commentaar geleverd op het hoofd artikel van het Engelsche blad „Times", waarin de afscheiding van het Sudeten Duit- sche gebied bepleit wordt. De Londensche correspondent van het Journal schrijft, na eerst het betrokken hoofdartikel aangehaald te hebben het volgende: „Het simpele lezen van deze regels is voldoende om met een oogopslag de veranderingen te meten, zij be vatten ten aanzien van de gegevens van het Tsjechische probleem zooals het tot nu toe gesteld is. Indien men aldus in de rij der mogelijke oplossingen van het geschil den afstand zonder meer van het Sudetenland op neemt, moet men de gedachte aan eiken tegenstand op dit punt tegen de territoriale verlangens van het pan-germanisme opgeven. Men moet, indien men in bijzonderheden af daalt, het verzoenende werk van Runciman op zijn hoogst als een diplomatieke afleiding beschouwen. Na den indruk, die het artikel in politieke en diplomatieke kringen te Londen heeft ge maakt, beschreven te hebben, verklaart de correspondent, dat niet getwijfeld kan worden aan den geest dien in het officieele commu niqué doorstraalt. De correspondent van het Journal tot deze conclusie: ,De idee van den afstand is ge lanceerd. Dit is geschied door goed-ingelichte personen, die ongetwijfeld die gedachte een kans willen geven en die nu wachten op het resultaat van het geen zij ondernamen. Het geen overigens voortgekomen is uit de gewet tigde zorg, het ergste te vermijden, namelijk den oorlog Wij meenen, dat voor dit voorstel op defi nitieve wzije beoordeeld kan worden men er voor zorg moet dragen te voorzien hoe het door de groote massa der Engelschen ontvan gen worden. BLOEMENDAAL AUTO DOOR EEN AFRASTERING GEREDEN In den nacht van Dinsdag op Woensdag is op de Mollaan een auto door een hek van een buitenplaats gereden. Het hek werd ge heel vernield. De Commissaris van politie te Bloemendaal verzoekt degenen die hiervan getuigen zijn geweest, zich te willen vervoe gen aan het bureau van politie te Overveen. DE AARDAPPELDIEFSTAL. In verband met den aardappeldiefstal ten nadeele van een bewoner van Zandvoort, die zijn tuin te Aerdenhout heeft zijn door de recherche van Bloemendaal aangehouden Z. en K. beiden uit Hillegom. Zij zijn te Overveen in arrest gesteld en zullen Vrijdag voor den officier van Justitie te Haarlem worden ge leid. SANTPOORT De actie tot liet behoud van den molen „De Zandhaas". Naar we vernemen, ligt het in de bedoeling van het bestuur van „Santpoorts Bloei" op 21 September a.s. een ledenvergadering te be leggen in verband met de actie tot het be houd van den molen „De Zandhaas". CONCERT DOOR HET FANFARECORPS „WILHELMINA". Gisteravond gaf het fanfarekorps ..Wilhel mina". directeur Jan Groot, onder auspiciën van „Santpoorts Bloei" een concert, dat ge deeltelijk in het teeken van het 40-jarig re- geeringsjubileum onzer Koningin stond. In samenwerking met de Oranjevereeniging had ^Santpoorts Bloei" voor een passende verlich ting gezorgd, terwij het korps zelf een aantal vaderlandsche liederen ten gehoore bracht. FLOR ALIA - WERK VAN VOLKSONDERWIJS. Al eenige jaren geeft het afdeelingsbestuur van „Volksonderwijs" door bemiddeling van het onderwijzend personeel van School F de kinderen dezer school stekplar.tjes mee van geraniums, fuchsia's, en impatiens. teneinde deze thuis op te laten kweeken tot groote planten. Het doet dat om de jeugd liefde voor de natuur bij te brengen en het dient gezegd, dat de Jongens en meisjes met groote animo de plantjes ..afnemen" en over het geheel met zorg opkweeken. De jury, bestaande uit de heeren Bakker en Buning schreef dan ook in haar rapport: „De slechte zomer in aanmer king genomen, zijn de planten goed te noe men. Over het geheel genomen kan de ver eeniging dit jaar dan ook zeer tevreden zijn. De geraniums vooral zijn beduidend beter dan hét vorige jaar. Hiertoe zal de gekozen soort echter ook het hare hebben bijgedragen. Al leen dient te worden gewaarschuwd voor het overwortelen door te diep ingraven. Dergelijke planten moeten door ons afgewezen worden voor een eersten prijs. Ook dient men vóór het inleveren beter de „verbloeide" bloemen er uit te verwijderen". De jury kwam tenslotte tot de volgende uit spraak: Impatiens: le prijs Lia Otto, Gré Swa- ger, 3 S. Erenst. Fuchsia's: le prijs Wim Otto, 2 Thea Vogel, Bus, 3 A. Boorkerk, 4 Gon. Schoon, 5 R. Eve- lijn, 6 A. Bakker. Geraniums: le prijs Wim Otto, 2 Thea Vogel, 3 Jan Jansen, 4 Nel Huiskes, 5 G Pais, 6 A. Swager. Zij tenslotte nog vermeld, dat 100 planten werden ingeleverd. IJMUIDEN MARTBERICHT IJMUIDEN, (Versche visch). IJmuiden, 8 September 1938 (A.N.P.) Tarbot 90—78 ct. per kg. Tong 200100 ct. per kg. Heilbot 30060 ct. per kg. Griet f 26f 20 per 50 kg. Groote schol f 24 idem. Middel schol f 31f 20.50 idem. Zetschol f 24f 17 idem. Kleinschol f 16f 4.50 idem. Bot f 11.50 idem. Schar f 3.70—f 3.10 idem. Tongschar f 25—f 14 idem. Kleinmiddel schelvisch f 24f 13 idem. Kleine schelvisch f 11f 3.50 idem. Groote gul f 15f 7.50 idem. Kleine gul f 9—f 4.20 idem. Wijting f 3.40—f 1.20 idem. Makreel f 6.50—f 2.30 idem. Versche haring f 3.90f 2.90 idem. Cieinmiddel heek f 20—f 17 50 p. 50 kg. iClein heek f 12.50 p. 50 kg. Kabeljauw f 26f 27 per 125 kg. Leng f 1.20f 0.40 per stuk. Koolvisch f 1.10f 0.28 per stuk. EEN KORTE KORTEBAAN- DRAVERIJ. Zus Braun was favoriet en won ook DE BELANGSTELLING IVAS MAAK MATIG. De Harddraverijvereeniging „IJmuiden" heeft eenige keeren knoopen moeten tellen, of de „course", zooals zulk een draverij in den vakterm wordt genoemd, dit jaar wel door zou gaan. Nee. ja, nee, en ten slotte werd het toch „ja". Er waren vele haken en oogen, maar de zaak kwam nog voor elkaar, vooral dank zij de me dewerking van de Beverwijksche Harddraverij vereeniging „Prins Bernhard", die ook nu weer op allerlei wijze Umuicjep steunde. Een daverend succes is deze course niet geworden, want zoowel de op komst van de paarden als van het pu bliek was mager. Als men van het to tale aantal bezoekers de „bookies", de Trompstraters en de schoolkinderen aftrekt, zullen er niet veel betalende klanten overgebleven zijn. In den eersten omloop vielen af Fatima, Maya Toddington, Blue Band, Fanfare, Sister Bond, Betty Worthy en Quita, die werden ver slagen door Zoo Doorlooper, Glossy Silk, Rose Morgan, Sint Bernard, Zus Braun, Janet Har vester en Aura V. De tweede omloop werd gewonnen door Zus Braun, Aura V, Glossy Silk en Rose Morgan, laatstgenoemde in een stilstaanden Tit. Dit viertal dravers moest dus kampen om de vier prijzen, die tenslotte als volgt werden ge wonnen le prijs f 250: Zus lïraun, eig. v. d. Sande, ber. W. Geersen. 2e prijs f 100: Aura V, eig. J. Haan, berijder J. Vergay. 3e prijs f 50: Rose Morgan eig. K. Wijk, ber. A. Witteveen. 4e prijs f 25: Glossy Silk, eig. en ber. L. Combes. Er werden vele mooie en spannende ritten gereden en af en toe ging het verbazend snel, hetgeen te danken is aan de prachtige rechte en gelijke baan die zeer snel is en wel een der beste in den lande genoemd mag worden. Ook om die reden zou het te betreuren zijn, dat de Trompstraat haar draverij zou verliezen. De uitreiking der prijzen geschiedde in „De Griffioen". De strijd op dc buslijn IJmuiden— Amsterdam. Een dreigement van de Gooï-Express. In ons blad van gisteren hebben wij uitvoe rig geschreven over den concurrentiestrijd tus schen „De Gooi Express" en de Autobusonder neming „Stormvogels". Zooals men weet, had eerstgenoemde onderneming een autobus dienst op Amsterdam geopend, waarop „Storm vogels" prompt een concurreerende dienst schiep, om redenen, die in het artikel van gis teren van Stormvogels' zijde werden bekend gemaakt. De directie van „De Gooi Express" heeft zicli thans per circulaire tot „de burgerij van IJmuiden" gewend, waarin zij er op wijst, dat zij begonnen is met een snelle en goedkoope verbinding tusschen IJmuiden en Amsterdam vice-versa tegen een redelijken prijs, om IJmuiden, Velsen en Beverwijk uit hun Isole ment te verlossen. „Nu kan „Stormvogels" plotseling ineens dezen dienst exploiteeren; waarom deed zij dit niet eerder?" Gewaarschuwd wordt, dat wanneer de Gooi Express genoodzaakt wordt, den dienst te sta ken, „Stormvogels" er dan meteen mee op houdt. Daartegenover garandeert de Gooi Ex press een geregelde verbinding. „Mocht Stormvogels onze opgezette lijn IJmuidenAmsterdam niet prijs geven. dan zullen wij onzen dienst na de feestdagen uitbreiden met een dienst om het half uur over Haarlem met prijzen van IJmuiden—Haarlem 25 ct. retour. 15 ct. enkele reis...." aldus de circulaire. Daar verwacht mag worden, dat de Gooi Express het niet bij dreigementen zal laten, kan verwacht worden, dat deze plotseling opgekomen concurrentiestrijd op de verbinding IJmuidenAmsterdam zich zal verplaatsen naar de lijn IJmuidenHaarlem, een concur rentiestrijd, die fel belooft te zullen worden, omdat het tarief dat de Gooi Express toezegt vee] lager is dan dat van „Stormvogels". Het publiek zal hiervan profiteeren, maar de winkelstand in IJmuiden wordt ongetwijfeld de dupe, omdat, zoolang deze concurrentie strijd duurt, nog meer ingezetenen dan tot nu toe het geval is. naar Haarlem zullen trek ken, vanwaar ze in den regel niet met leege handen terugkeeren. De verlichting van liet Raadhuis en Velserbeek. Naar het gemeentebestuur ons mee deelt zal de verlichting van het Raad huis en het park Velserbeek aan staande Zaterdagavond half negen nogmaals ontstoken worden. Urker hotter visch te deelen van een vliegtuig op. Vermoedelijk van een Engelsche machine. De botter UK 66, die hedenmorgen alhier binnenkwam, heeft ter hoogte van Noordwijk opgevischt een hoogteroer en een staartstuk van een vliegtuig, vermoedelijk Engelsch. De wrakstukken werden door d.e politie van boord gehaald en geborgen. BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 170 Horn Riff IJM 155 f 1440 550 Bergen IJM 16 f 2050 1175 Schoorl IJM 39 f 3200 100 Fram IJM 135 f 1130 230 Maria Elisabeth IJM 114 f 1590 215 Dolfijn IJM 103 f 1480 570 Maria van Hattem IJM 1f 2650 530 Hercules IJM 196 f i960 515 Amsterdam IJM 58 f 2130 1*400 Aneta IJM 82 f 456O Logger: KW 74 f1140. Kotters: E 405 f650; E 320 f660; E 170 f630. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt. Clazina Luther IJM. 59, vangst 600 manden diversen

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10