o\ Bezichtiging van de Jan Pietersz. Coen school. UITERLIJK TOT 15SEPTEMBER fraai verzilverde jubileum 'lepeltjes SUNLIGHT, RADI0N, LUX, VLM, RINSO fmmi H.D.-V ertellieg Rubriek voor Vragen DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1938 HAARDE M'S D A G B E A D 7 De fraaie achtergevel van de J. P. Coenschool. Fraai gebouw in Haarlem -Noord- Schoolbouw in nieuwe banen? De Jan Pietersz. Coenschool zal ongetwijfeld met veel belangstelling wordéh bezichtigd, al was het alleen maar omdat dit het eerste schoolge bouw is, dat onder leiding van Ir. G. Friedhoff iii Haarlem tot stand kwam. Misschien heeft hij den school- bouw met deze school in een nieuwe baan geleid. Deze woorden sprak de wethouder van On derwijs, de heer A. G. Boes in de gymnastiek zaal van de nieuwe J. P. Coenschool aan de Gysbrecht van Aemstelstraat, die gistermid dag door een aantal genoodigden werd be zichtigd. Het is de eerste school die sinds langen tijdi werd gebouwd, zoo vervolgde de wet houder en daarom is het van groot belang dat hier een nieuw, ontwerp is gevolgd. Een woord van dank aan den heer Friedhoff is hier zeker op zijn plaats. Den Dienst van Openbare Werken, die er voor gezorgd heeft dat dit gebouw zoo spoe dig tot stand kwam, komt eveneens veel dank toe evenals den aannemer. Ir. M. H. Maas, de directeur van Openbare Werken leidde het gezelschap rond. Het gezelschap, waarbij de wethouders W. J. B. van Liemt en E. v. d. Wall,, de leden van de Commissie van toezicht, de heeren mr. A. Beets en Th. Lancée, de vertegen woordigers van het N. O. G. de heeren E. Geerts en W. P. J. Ente en van den Bond van Ned. Onderwijzers C. J. Rijkers en een aantal raadsleden, toonde zich zeer ingeno men met dit nieuwe fraaie schoolgebouw, waarvan vyij reeds bij de in gebruikneming, einde Mei van dit jaar. een beschrijving gaven De eerste gunstige indruk dien wij toen van de J. P. Coenschool kregen, werd gisteren nog eens bevestigd. Het gebouw, in zeer origineelen en soberen stijl opgetrokken, maakt bovenal een doelmatigen indruk. Om een voorbeeld te noemen: de ventilatie en de verlichting in de klassen zijn bijzonder practisch en dat is trouwens de heele in richting. De handige uitklapkasten voor het opbergen van kaarten, de aardige wijze waarop de klee- renhaken voor de kinderen in een soort nis zijn ondergebracht en de waarlijk prachtige hall met het frissche fonteintje en de fraaie trap vormen tezamen een geheel dat een uiterst modernen maar daarom niet minder prettigen en solieden indruk maakt. De school heeft zes klassen, drie boven en drie beneden, de lokalen zijn op elke verdie ping door een dubbele deur met elkaar ver bonden en bevatten alle een fonteintje, een handig draaibord en een nieuwe vloerbedek king', terwijl de fraaie ruime ramen, die op handige wijze open en dicht gaan, het inte rieur een hel verlicht en vroolijk aanzien ge ven. Naast nog enkele kamers van het personeel en den hoofdonderwijzer trekt vooral de flinke gymnastiekzaal met de vele werktui gen de aandacht. Het moet een genoegen zijn om in deze zaal gymnastiekles te ontvangen en als men dan dezen nieuwen schoolbouw vergelijkt met dien van enkele tientallen jaren geleden, dan constateert men een vooruitgang die waarlijk niet gering is. Tenslotte nog een ander voordeel van deze nieuwe school. De gemeente had ongeveer f 79.000 uitgetrokken voor den bouw, terwijl deze ruim f 70.000 kostte. Een meevaller dus, die de waardeering voor het werk van den hoofdingenieur van Openbare Werken nog doet stijgen. Achter het schoolgebouw bevindt zich een uitgestrekt terrein dat te zijner tijd tot speel terrein ingericht zal worden. KINDERSPELEN OP HET LEIDSCHEPLEIN. Gistermiddag werd het laatste nummer van het programma van de Vereeniging „Konin ginnedag" afgewerkt. De Oranje vereeniging „Prins Bernhard" droeg hiervoor zorg; op het Leidscheplein werden kinderspelen ge houden. De politie zorgde ervoor dat het af gezette deel van het plein niet doorbroken werd, en de kleuters konden onder leiding van dames en heeren geheel opgaan in de geneugten van het spelen. U had die kleintjes eens moeten zien turfrapen! Dat was alleraardigst. En ze liepen alsof hun jonge leventje ervan afhing. Maar naast snelheid werd ook accuratesse geëischt; de turven moesten op elkaar gestapeld worden en mochten niet omvallen. Dat kost menige kleuter eenig hoofdbrekenOok vlaggen plaatsen en hindernisloopen stonden op hei programma. Het werd een allergezelligste middag voor de jeugd. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Woensdag 7. September 1938: 1. G. ter Wal, expediteur, wonende te Haar lem, Botermarkt 4, Curator mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. 2. P. J. de Bree, textiel-agent, wonende te Haarlem, Orionweg 94. Curator mr. Julius Hoog te Haarlem. 3. H. J. Wolters, electrotechnicus, wonende te Zwanenburg, gem. Haarlemmermeer, Frie- dalaan 60. Curator mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem. 4. D. Schutte, landarbeider, wonende te Hoofddorp, gem. Haarlemmermeer, Stations- eg 31. Curator mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. 5. J. M. Beek, kapper, wonende te Hoofd dorp, gem. Haarlemmermeer, Kruisweg 664. Curator mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem. 6. L. Stieva, arbeider, vroeger touwhandelaar wonende te Rijk, gem. Haarlemmermeer, Aals- meerderweg 473a. Curator mr. Julius Hoog te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissementen mr. C. G. Bijleveld te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opge heven de faillissementen van: 1. M. Wassink, schilder, wonende te Hille- gom, Loosterweg H 146. Curator mr. L. Ali Cohen te Haarlem. A CONTANT PRIJZEN en toch vanaf 1.per week. Dat vindt U alléén bij DE KLEEDING VERKOOP CENTRALE SCHAGCHELSTRAAT 19 C. naast Slager's Verfhandel - TELEF. 17273 (Adv. Ingez-. Med.) 2. H. van Wel, schoenwinkelier, wonende te Beverwijk, Breestraat 27. Curator mr. C. Blankevoort te Haarlem. Wegens het verbindend worden der Uitdee- lingslijst is geëindigd het faillissement van: Th. van der Vring, kruidenier, wonende te Haarlem. Curator mr. Silvain Groen te Haarlem. De Lichthoeve te Santpoort. In het September-nummer van De Licht hoeve" het orgaan van het bekende Kinder tehuis aan de Kweekerslaan te Santpoort, schrijft de directrice Zuster J. Th. Kuyck een hoofdartikel „De vijandinnen": in een andere bijdrage, „Lichthoeve-grapjes", laat zij duide lijk blijken, welk een prettige geest er in dit tehuis heerscht. De administrateur, de heer A. Stoelinga, herdenkt den datum 12 Augus tus. Toen was het vijftien jaar geleden dat de Lichthoeve geopend werd. Zuster Gr. B. schrijft een opgewekt stukje over de vacantie. Tenslotte wordt rekening en verantwoording gedaan van de ontvangen giften in geld en natura. Zitting der Staten-Generaal wordt op 17 September gesloten. Bij K.B. is bepaald, dat de tegenwoordige zitting der Staten Generaal zal worden ge sloten op Zaterdag 17 September 1938 des na middags te drie uur. De minister van Binnenlandsche Zaken wordt gemachtigd zich op dat tijdstip te be geven naar de vergadering der Staten Gene raal, ten einde in een vereenigde vergadering dei- beide kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE op VRIJDAG 9 SEPT. Progr. 3: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs Radio. 12.05 Radio PTT Nord 12.20 Keulen. 1.20 Ned. Brus sel 130 Fransch Brussel 2.20 London Regional 3.15 Parijs Radio 3.35 London Regional 5.20 Fransch Brussel 6.20 Parijs Radio 6.50 Keulen 8.05 Droitwich 10.Ned. Brussel 10.30 Boeda pest 11.20 Keulen. Progr. 4: 8.— Ned. Brussel 9.20 Diversen 10.35 London Regional 1.35 Droitwich 4.50 Deutschlandsender of Diversen 5.20 Droitwich 6.45 London Regional 7.20 Parijs Radio 8.05 Di versen of Gramofoonmuziek 10.Droitwich Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Fransche en Duit- sche artisten en orkesten. 1. Le roi de musette, Victor Marceau 2. Parle moi, Lucienne Boyer. 3. Tout prés de toi, Tino Rossl 4. Les Triollets, Emile Vacher 5. La petite Tonkinoise, Josephine Baker. 6. Au Luxembourg, Victor Marceau 7. La Veuve, Damia met orkest 8. Reine de Musette, Emile Vacher 9. Prenez mes Roses, L. Boyer. 10. Rheinlander Potpourri, Groot Blaasorkest 11. Ein Lied geht um die Welt, Joseph Schmidt. 12. Hoch Habsburg, Groot Muziekcorps. 13. Ich wollt' ich wir ein/' Huhn, Mestersextet 14. Kaiser Friedrich Marsch, Groot Muziek corps. 15. Im Park sang die Nachtigall, Adalbert Lutter. 16. Frag nicht, J. Schmidt. 17. In Mexico, Meistersextet. 18. Madeira Carioca, A. Lutter. 8.0012.00 Diversen. ELK VOOR SLECHTS 25 BONS VAN U moet er dus vlug bij zijn, als U zulk een mooi aandenken aan het 40-jarig Regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina wilt ontvangen. Wantook op Uw tafel behoren deze lepeltjes met de afbeeldingen van: 1. H.M. DE KONINGIN 4. H.K.H. PRINSES BEATRIX 2. H.K.H. PRINSES JULIANA 5. WAPEN VAN NEDERLAND 3. Z.K.H. PRINS BERNHARD 6. PALEIS NOORDEINDE toch zeker thuis: Het zijn niet alleen juweeltjes van zilver smeedkunst, doch bovendien nuttige gebruiksvoorwerpen. U ontvangt elk van deze lepeltjes geheel gratis tegen inlevering van 25 bons van Sunlight Zeep, Lux, Vim, Rinso en Radion aan het Sunlight Geschenkendepot, Kruisweg 57, Haarlem. Deze aanbieding is evenwel slechts geldig zolang de voor raad strekt, doch uiterlijk tot 15 September a.s., zodat spoed vereist is. Hoe meer lepeltjes U kunt krijgen, des te beter komen ze tot hun recht Haast U dus, want het zou wer- iammer z'Jn' a's U deze unieke kans misliep I ES£I r V.'\ V-U: Denkt U erom, dat deze lepeltjes uitsluitend aan het Sunlight Geschenkendepot verkrijgbaar zijn en dus niet worden toegezonden. P6S-159-09J (Adv. Ingez. Med.) Het Zoontje van den Geweldenaar. BAS VAN DELLEN. R. FRANS RENNING, de jonge leeraar in Nederlandsch en Geschiedenis, zat verbijsterd voor zich uit te staren in ongezellig gemeubelde pen sionkamer. C zijn knieën rustte het open gesneden nummer van het vakblad, dat hij met de avondpost had ontvangen. Het scheen hem alsof het leven op eens alle waarde voor hem had verloren: hoe zou hij ooit de ver nedering te boven komen, een vernedering, die des te verschrikkelijker was, omdat ze van een zoo gezaghebbender kant afkomstig was! Hij wist maar al te goed. dat het Geschied kundig Maandblad letterlijk door alle vak- menschen gelezen werd; bovendien had het artikel zoo'n in het oog vallende plaats, dat niemand er overheen zou lezen De titel was al direct zóó hatelijk gesteld, dat elke ingewijde z'n hart vasthield voor den inhoud: Een „origineele" studie van Mi- rabeau. De criticus had zijn naam niet voluit onder de bespreking gezet, maar evenals alle „mannen van het vak" wist Frans Renning, dat achter de initialen A. K. niemand min der dan de beroemde Prof. Korpstra schuil ging. Nu hij wat rustiger over het geval ging nadenken, werd de zaak ineens veel duidelij ker. Met Korpstra had hij het op de univer siteit ook al zoo dikwijls aan den stok gehad. De oude heer had hem nooit mogen lijden waarom was hem niet goed duidelijk ge weest. Hij herinnerde zich nu weer dat hij over zijn proefschrift ook al een minder pret tige opmerking had gemaakt in 'tzelfde maand blad. hoewel hij eerlijkheidshalve moest er kennen, dat Korpstra toen zijn critiek in een bijzonder milden vorm had geschreven en de verdiensten van zijn werk behoorlijk had doen uitkomen. Maar nudit artikel over zijn Mirabeau - studie was eenvoudig vernietigend. Dat was geen critiseeren meer. dat was iemand koel bloedig afmaken! Frans Renning begon onrustig door zijn ka mer te ijsberen en toen de hospita een half uur later binnen kwam, merkte ze tot haar verbijstering, dat de jonge man, die anders over een zeer behoorlijken eetlust beschikte, haar middagmaal onaangeroerd had laten staan. Het was een trieste avond voor den jeug digen leeraar. Hoe meer hij over het geval nadacht, des te troosteloozer zijn stemming. Zijn eerste opwelling was geweest het op te nemen tegen Korpstra, hem in een gepeperd ingezonden artikel er op te wijzen, dat hij zijn smadelijke beschouwing had gebaseerd op ongelukkig gekozen en uit hun verband gerukte citaten. Maar hij verwierp dat denk beeld weer, toen hij bedacht, dat het Ge schiedkundig Maandblad nooit anti-crltieken opnam. Bovendieneen internationale be roemdheid als Korpstra. die door een piep jong Doctortje wordt aangevallendat idee was al te fantastisch Als hij dat deed. zou de wetenschappelijke wereld hem uitstooten en in vakkringen zou niemand hem meer au -érieux nemen. Lang lag Dr. Renning dien nacht wakker gekweld door sombere gedachten. En toen eindelijk, tegen den morgen; de slaap kwam, duurde het niet lang, of hij zag een gruwe lijke vertooning plaats vinden. De burger Frans Renning stond terecht wegens laster en eerroof voor de revolutionnaire rechtbank uit de dagen van de Fransche Revolutie. De groo- te volkstribuun, Gabriel-Honoré de Mirabeau. die een aanklacht tegen hem had ingediend, hield één van zijn meesleepende redevoerin gen. Hij brieschte van woede, gooide zijn be lager de scherpste verwijten voor de voeten en eischte op hoogen toon van de Revolution naire Rechtbank, dat hier een voorbeeldige straf zou worden toegepast. Toen verhief zich de openbare aanklager van zijn zetel. Met ontzetting constateerde de burger Frans Renning, dat tegenover hem niet de geduchte Fouquier-Tinville stond, maar niemand anders dan professor Korpstra. Het werd stil in de rechtszaal, en met knik kende knieën luisterde de beklaagde naar fte uitspraak van het vonnis. Het luidde, in al zijn vreeselijke gestrengheid: „De dood door de guillotine en publicatie van het vonnis in het Geschiedkundig Maandblad". Met een gesmoorden kreet werd Dr. Ren ning op dat oogenblik wakker; het angstzweet parelde op zijn voorhoofd. Nu hoorde hij pas dat zijn hospita luid stond te kloppen op zijn kamerdeur. Het was al acht uur: hij moest zich geweldig haasten om nog op tijd voor zijn eerste lesuur de school te bereiken. Tijdens het haastig naar binnen gewerkte ontbijt overviel hem de misère van den vo- rigen avond weer in al haar zwaarte. Hij be dacht op eens, dat er nog een buitengewoon onprettige bijomstandigheid was: in de vier de klas van het lyceum, waaraan hij was ver bonden, zat een zoon van Prof. Korpstra. Het kon niet anders of dit jongmensch zou te genover zijn schoolmakkers geen geheim ma ken van de wetenschappelijke ruzie tusschen zijn vader en zijn leeraar! Enfin, het was het beste om maar net te doen, alsof er niets aan de hand was; heel gewoon optreden, niet ner veus of geërgerd doen. Dat was de beste me thode om die apen onder appèl te houden. Wanneer de oude heer Korpstra zich dan ver beeldde zijn meerdere te zijn, zou hij zoon lief tenminste eens laten voelen, dat hij, Ren ning, in de klas de lakens uitdeelde Het eerste lesuur begon, en onmiddellijk voelde de jonge leeraar, dat er storm op til was. Wanneer hij nu en dan snel zijn hoofd wendde, kon hij zien hoe de jongens en meis jes elkaar aanstootten en geheimzinnig gie chelden. Renning voelde een driftbui in zich opkomen: het was dus net zooals hij gedacht had! Die lamme jongen van Korpstra had de heele school op de hoogte gebracht. Waar achtig Korpstra had eer van zijn opvoeding! Maar dat had je meer bij zulke kamergeleer den: ze konden alle kinderen opvoeden, be halve hun eigen kroost! Wie weet, colpor teerde die jongen wel met het nieuwtje op aandrang van zijn vader! Her lesuur duurde oneindig lang. naar het hem voorkwam. Het tweede uur bracht geen verbetering: ook in deze klasse viel een ze kere deining waar te nemen. Renning wond zich hoe langer hoe meer op. viel nu en dan barsch uit en legde een paar niet malsche straffen op. Het was alles vruchteloos; het rumoer wilde niet minder worden, en hij be gon zich wanhopig af te vragen, of dat het begin van zijn ondergang als paedagoog be rekende. wat die ellendige Korpstra met dat lamme artikel al niet op zijn geweten had. Het was feitelijk een geraffineerde aanslag op zijn carrière. De man had zich eerst re kenschap moeten geven van wat hij deed! Het derde lesuur was Renning vrij; hij be nutte het om een straatje om te loopen en weer op zijn verhaal te komen. Vóór het be gin van het laatste lesuur wilde hij zichzelf weer geheel meester zijn Dan zou hij immers in de ^vierde klas moeten lesgeven, de klas van Willy Korpstra! Het leek hem het beste om van het eerste oogenblik af genadeloos op te treden, absoluut niets door de vingers te zien, desnoods de halve klas naar den rec tor te sturen. En den aanstichter van de herrie zou hij eens duchtig onder vier oogen a faire nemen: hij zou het hun duidelijk aan het verstand brengen wat hij van hem dacht, dat hij zich voortaan wel twee keer zou be denken. eer hij nog eens een heibeltje op touw zette! De laatste les van den morgenschooltijd be gon; Renning klemde zijn tanden op elkaar en deed zijn entree in de klas zonder een woord te zeggen. Onmiddellijk begon ook hier het gegiechel en het heimelijke gefluister. De jonge leeraar nam zijn toevlucht tot de geweldige comman dostem. die hij tijdens zijn diensttijd had overgenomen van den sergeant-instructeur, onder wiens hoede hij had gestaan. Hij blafte de onmiddellijk verschrikte leerlingen zoo aan dat het direct stil werd. Gelukkig bleef het daarbij, en hoefde hij niemand de klas uit te sturen. De jongens en meisjes zaten dood stil, hoewel hun oogopslag duidelijk verried, dat ze oogenblikkelijk weer zouden beginnen, zoodra hij de teugels even zou loslaten. Maar hij gaf er hun geen gelegenheid toe en hield speciaal den jongen Korpstra in het vizier, hoewel hij moest erkennen, dat deze zich als een modelleerling gedroeg. Nauwelijks was de bel aan het einde van het lesuur gegaan, of Dr. Renning snauwde: „Korpstra, jij blijft even zitten, begrepen!" Quasi-verwonderd zei de jongen: „Ik me neer? maar hij waagde het niet verder tegen te stribbelen. Toen de laatste leerling het lokaal had ver laten, ging Renning pal voor de bank van Willy Korpstra staan, kruiste zijn armen voor op de borst, en vroeg, bijna dreigend: „Waarom hadden jullie zoo'n plezier van morgen?" De jongen deed een beetje nerveus en talm de met zijn antwoord. De ander moest zich inhouden, om niet van woede uit te barsten over zooveel schijnheiligheid. Uiterlijk be- heerscht, vroeg hij verder: „Was jij het niet, die de heele school hebt ingelicht over de kwestie van dat artikel over Mirabeau?" „Mirabeau. Mirabeau?". vroeg de jon gen aarzelend, niet begrijpend „Ja zeker, houd je maar niet van den dom me! Die kwestie tusschen je vader en mij. be doel ik". „Maar meneer.ik begrijp niet wat u be doelt." kwam er toen langzaam uit Willy's mond. ,.Ik weet niets van een artikel over Mi rabeau af. Wij lachten vanmorgen om uw sokken Verbijsterd keek Dr. Renning naar beneden. Aan zijn linkervoet prijkte eer zri'ze sok. aan zijn rechter een paars geblokte... Toen Willv dien middag, na een humoris tisch relaas over de sokken van zijn leeraar aan zijn vader vroeg: „Wat hebben u en meneer Renning met Mirabeau gedaan?", toen zei de professor, op eens weer ernstig wordend: .Dat zal je wel verkeerd begrepen hebben! Je moet je liever alleen bemoeien met dingen die je aangaan!" (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehou den). DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van dit blad. met duidelijke ver melding van naam en woonplaats. Vragen ivaaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECEPTEN. VRAAG: Hoe verwijder ik oude verfvlekken uit een kamgnren costuum? ANTWOORD.: Goed dik insmeren met onge zouten boter. 24 uur rustig laten liggen. Daarna de vlek tusschen de nagels der duimen kneden en zacht maken. Daarna de boter afschrapen en de vlek met een nagelschuler en perchlooraethy- leen afschuieren. VRAAG: Hoe verwijder lk vuil van de grijs linnen kap van een kinderwagen? ANTWOORD: Met oen lauw zeepsopje stevig afsponsen en met warm water tweemaal goed afsponsen, daarna met koud water nog eens sponsen. VRAAG: Hoe maak lk advocaat en hoe lang houd ik die goed? ANTWOORD: Benoodlgd: 12 grooto of 14 kleine eieren. 4 00 gr. suiker. 1 stokje vanille en 1 Lt. brandewijn. Klop met een garde in een goed geemallleerd© pan de eieren met een ge spleten stokje vanille en de suiker, tot deze zoo goed mogelijk opgelost ls. Voeg er dan langza merhand den brandewijn bij en laat de advocaat au bain-marie of op een zacht vuur steeds roe rende lanw-warm worden, maar zorg dat ze niet schift. Giet zo in goed schoon gemaakte karaf fen of flesschen en sluit deze stevig af. U kunt den drank, mits In goed gesloten flesschen, wel eenige weken goed houden. RECHTSZAKEN VRAAG: Heeft eon Duitsche dienstbode, die twee Jaar bij een mevrouw in dienst is en 14 da gen naar Dultschland is gewegst, recht op ver goeding voor de reis en op kostgeld? ANTWOORD Zij hoeft recht op kostgeld als zij vacantie krijgt. Het reisgeld kan zij niet vor deren, al wordt het veelal geheel of ten deele vergoed. DIVERSEN. VRAAG: Wij gaan in September 3 of 4 dagen met een huurauto Belgis In. Welke papleren hebben wij noodtg voor onszelf (2 personen) en voor de auto? Kunnen wij met een tourlsten- kaart volstaan? ANTWOORD: Voor uzelf hebt u een bewijs van Nederlanderschap noodlg. Een tourlstenkaart ls ook wel \-oldoend, maar dan moet u zich bij de terugreis kunnen legltlmeeren met een offi cieel stuk, b.v. trouwboekje, geboortebewijs enz. Voor de auto hebt u noodlg een triptiek of een carnet de passage en douanes. VRAAGMag men te Haarlem vrij een lees bibliotheek annex handel In schrijfbehoeften openen? ANTWOORD: Ja,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11