doei woi Beidt uw tijd de 39ste Jaatkuts te Uttetkt Op het persoonlijke doen van den zakenman komt het aan Inbreker doodgeslagen Vier Nederlanders gewond. Dertienduizend stemmen zongen de Koningin toe. Aubade voor het Koninklijk Paleis op den Dam. De les van mijn poes. Wordt graanpolitiek gewijzigd DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1938 H A A R L' E M'S DAGBLAD 3 maar ook: Ook kinderverlamming te Naaldwijk. Ook in het Westland heeft thans de kin derverlamming haar intrede gedaan. Te Naaldwijk is een geval van kinderverlam ming geconstateerd. Het patientje is naar het R. K. ziekenhuis te 's Gravenhage vervoerd. In verband hiermede zijn met ingang van heden alle scholen te Naaldwijk tot nader te bepalen datum gesloten. Uaad van <Un ktez Cfcaadi van DE heer W. Graadt van Roggen, secre taris van den raad van beheer van de Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, heeft ter gelegenheid van het traditioneele persbezoek een interessante inleiding gehouden. Spr. behandelde den invloed van de depre ciatie van den gulden, met de daaruit voort gevloeide tijdelijke opleving van den handel. Deze opleving beperkte zich tot het eerste halfjaar van 1937, waarna een inzinking volgde. Bij 1937 vergeleken zijn wij, aldus vervolgde spr., achteruitgegaan, maar de economische bedrijvigheid steekt nog een heel eind boven die van 1936 uit. Het geheele conjunctuurbeeld is wederom, dat eener afwachtende houding. Trots teleurstelling bleef in de krin gen der Nederlandsche zakenwereld toch het algemeen vertrouwen in een toekomstige verbetering van de con junctuur behouden. De neiging tot verbetering, welke verschillende conjunctuurindices in Amerika vertoonen, doet verwachten, dat ook de algemeene economische toe stand in het buitenland daardoor gunstig geïnfluenceerd zal worden. Men vraagt zich in handelskringen af of, in verband met de stagneering der opleving, de toenemende economische „staat van beleg" in andere landen en de nog altijd --- hoewel minderende bedenkelijke werkloosheid hier te lande, de conjunctuurontwikkeling de re geering niet, al spoedig, noodzaken zal tot nog verdere stappen, misschien wel tot een koers wijziging. Met, niet van zorgen vrije belang stelling wacht het Nederlandsche bedrijfsleven de troonrede af, zoowel wat betreft de nieuwe wegen, die de regeering op economisch gebied als op die van het werkloosheidsvraagstuk zal inslaan. Export noodzakelijk Niet denkbeeldig is het gevaar, dat de belang hebbende beschermde industrieën den steun als permanent-onontbeerlijk gaan beschou wen en met de contingenteering als met een blijven,den factor rekening gaan houden. Daar mede gepaard gaat een zich meer en meer ver trouwd maken met het denkbeeld, dat de bin- nenlandsche markt ook in de toekomst voor de inheemsche industrie het belangrijkste zal blijven. De toekomst van Nederland als in dustrieland kan niet liggen uitsluitend op de binnenlandsche markt. Hoe sterk de plicht moge gevoeld worden om de inheemsche in dustrie op de binnenlandsche markt te verde digen. de energie en de durf om buitenland- sche markten te veroveren, mogen daaronder niet lijden. Ook de Nederlandsche Jaarbeurs moet ingesteld blijven op het streven buiten- landsche belangstelling te wekken voor de, op de Nederlandsche Jaarbeurzen vertegenwoor digde industrieele- en agrarische producten. Deelneming iets hooger dan in 1937 Wat de deelneming aan de 39e Nederlandsche Jaarbeurs betreft, deze heeft niet te lijden ge had van den deprimeerenden invloed van den achteruitgang der conjunctuur, eventueele schade is door het gewone accres opgevangen. (Aantal deelnemers 1211 tegenover 1207 aan de najaarsbeurs 1937). Tegenslag ter elfder ure ondervond de agra rische jaarbeurs doordat het uitbreiden van de mond- en klauwzeer epidemie een inzending van het prachtige Nederlandsche stamboekvee onverantwoordelijk maakte. De reeds gebouwde modelstal zal ditmaal ledig moeten blijven en in plaats van levend vee een demonstratie te zien geven van hetgeen van regeeringswege gedaan wordt om veeziekten te bestrijden. Tegenover deze tegenslagen staan verheu gende factoren. Voor de tweede maal is de be langrijke groep machines voor de grafische vakken aanwezig in de thans geheel afgewerkte Beatrixhal, ditmaal uitgebreid met een uitge breide inzending op het gebied van kantoor- machines en kantoorinrichting. In agrarische beurs zit groei En dan vooralde agrarische jaarbeurs. Voor de derde maal beweegt zich thans de Neder landsche Jaarbeurs op agrarisch gebied, zijn de handelsbelangen van den landbouw en de industrie onder één jaarbeursdak vereenigd. De agrarische jaarbeurs is nog niet dat. wat zij in een zoo vooraanstaand agrarisch land als Nederland, kan en moet zijn. Maar toch zit er in de agrarische jaarbeurs groei. De omvang en samenstelling van deze beurs bewijzen het, inzonderheid dient gewezen op den enormen vooruitgang, quantitatief en qualitatief, van de groep landbouwwerktuigen, die ditmaal eerst recht representatief voor den handel in landbouwwerktuigen mag worden genoemd. Er is in de Nederlandsche agrarische jaar beurs nog een zwakke stee: de te geringe deel neming van het eigenlijke landbouwproduct. Dat de inschakeling van een agrarische jaarbeurs in het kader van het algemeene Nederlandsche jaarbeursinstituut (nu juist twee jaar geleden) inderdaad aan een „eisch des tijds" beantwoordde, blijkt wel uit het toenemend streven naar meer wederzijdsche waardeering en samenwerking tusschen land bouw, industrie, en handel. Het Jaarbeursbestuur vertrouwt er op, dat in de toekomst ook de landbouworganisaties het agrarisch, jaarbeursintermediair in haar arbeid zullen inschakelen om naai- het voorbeeld, dat reeds enkele rijksvoorlichtings diensten en researchbureaux geven door grafische voorstellingen, suggestieve en in structieve propagandamiddelen de veelzijdige beteekenis van den boerenstand en het boe renland onder de aandacht van onze geheele samenleving te brengen. Spr. besloot zijn rede met de volgen de woorden: ,j)e 39e Nederlandsche Jaarbeurs heeft haar negendaagschen tocht aanvaard. Dat zij plaats vindt, begeleid door het feestgedruisch van het veertigparig r eg eerings jubileum der Beschermvrouwe van de Jaarbeurs moge aanvaard worden als een gunstig voorteeken bij de voorbereiding van de veertigste Jaarbeurs, die in Maart 1939 zal worden gehouden. Het feestge druisch, hoe zoet het in de ooren klinkt, kan echter den ernst der tijds omstandigheden niet overstemmen. De jongste gebeurtenissen op econo misch gebied hebben de zakenwereld weer tot dulden en tot geduld ge maand. De klok van de effectenbeurs te Amsterdam houdt dan ook zeer terecht in dezen tijd het zakenleven de wijze raadgeving voor: beidt uw tijd. Daarnaast echter laat de klok van deze Najaarsbeurs te Utrecht een eigen geluid hoor en; zij richt nadruk kelijk tot handel, industrie en land bouw het ernstig vermaanD oetio at moet. Want, wat er ook gebeure, op het persoonlijke doen, op het „Immer stre- bend sich bemühen" van den zaken man individueel komt het ten slotte in de wereld, in den engeren kring van het. eigen zakenleven maar ookop de huidige Jaarbeurs aan"! Crematie <ls. Bart de Ligt. Woensdagmorgen is te Parijs de crematie geschied van het stoffelijk overschot van ds. Bart de Ligt. Naast familieleden en vrienden waren o.a. tegenwoordig de president en de secretaris van de International Pacifist Association, de heeren Capper Johnson en Richard Ward, de secretaresse van de Ligue Internationale des Combattants de la Paix, madame Cajnille Drevèt. de secretaris van het Internationaal Anti-Militairistisch Bu reau; de heer Han Kuysten, ds. J. J. Buskes Jr. en ds. J. B. Th. Hugenholtz, namens de vereeniging „Kerk en Vrede". Voorts namens den bond van Anarcho-socialisten de heer H. J. Mispelblom en ds. A. R. de Jong namens de Onafhankelijke Religieuze Gemeenschap. Ook hadden zich doen vertegenwoordigen de redacties van de ,,De Wapens Neder" en „Be vrijding", van welk laatste orgaan ds. Bart de Ligt sinds 1928 mede-redacteur is geweest, De bijzetting van den urn in het colomba- rium te Westerveld zal geschieden op Zater dagmiddag 10 September a.s. na aankomst van trein 16.14 uur te Driehuis. Drama in Drentsch dorp. In het Wilhelmina-ziekenhuis te Assen is Woensdagmorgen overleden A. B. uit Zweeloo, die in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. bij een poging tot inbraak in een boerderij te Orvelte, zoodanig door de bewoners werd toe getakeld, dat hij naar het Wilhelmina-zieken huis te Assen overgebracht moest worden. De boerderij zou dezer dagen betrokken worden door de familie G. uit Smalhoom. Toen de heer G. Zaterdagmiddag de woning bezocht, ontmoette hij daar een man, die zich bij zijn aankomst snel uit de voeten maakte. Besloten werd, dat G. met zijn broer den nacht van Zaterdag op Zondag in de boerderij zouden doorbrengen om de wacht te houden. Inder daad kwam de inbreker terug. Omstreeks tien uur bemerkten de gebrs G., dat men probeerde in te bre ken. Zonder verder af te wachten, sprongen zij te voorschijn en slaagden er in den inbreker te grijpen. Met een welhaak en een stuk ijzer hebben zij den man zoodanig toegetakeld, dat hij naar het ziekenhuis te Assen moest worden overgebracht. Nadat zij den man bewusteloos had den geslagen, hebben de gebrs. G. de marechausee te Assen gewaarschuwd. Ook de burgemeester van Westerbork en de gemeentepolitie waren spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Maandag heeft het parket uit Assen een onderzoek ter plaatse ingesteld. De gebrs. G. zijn Woensdagmorgen voor den Officier van Justitie geleid en na verhoor in arrest ge steld. MACHT OVER HET STUUR VERLORE.N Auto tegen boom gereden EéN DOODE EN EEN ZWAAR GEWONDE. Een uit de richting Franeker komende auto, bestuurd door den heer Van Drimmelen uit Franeker. die met zeer groote snelheid te Dronrijp langs den weg reed, botste, doordat de chauffeur bij het passeeren van een wiel rijder de macht over het stuur verloor, tegen een boom. De heer Van Drimmelen was op slag dood. De mede-inzittende, de heer Dek kers uit Hoogeveen, liep hoogst ernstige ver wondingen op en is naar het ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. Doordat later de benzinetank in brand ge raakte, is de auto geheel in vlammen opge gaan. Vrachtauto en twee fietsers botsten. Wielrijder gedood. Op de Weteringkade te 's Gravenhage bij den spoorwegovergang hoek Lekstraat kwa men Woensdagmiddag een vrachtauto uit Voorschoten en twee wielrijders met- elkaar in botsing, waarbij de 67-jarige A. W. D., wo nende aan de Weteringkade. zoodanige zware inwendige kneuzingen kreeg, dat hij vrijwel onmiddellijk aan de gevolgen is overleden. De andere wielrijder kwam met den schrik vrij. Als U kunstzijden ondergoed wascht haal het dan even door een dunne Cracklree-oplosïing. Dan glanst het weer all nieuw. Crackree FABRIKAAT I (Adv. Ingez. Med.) Haagsche politie hield razzia's. Groot aantal kunstenmakers enz. gearresteerd. De Haagsche politie heeft langen tijd de hand gelicht met de tientallen kunsten- en potsenmakers, met de boeienkoningen en -ko ninginnen, de vuureters, mondharmonicavir tuozen, slangenmenschen, athleten, zangers, gymnasten, muzikanten en wat zich verder voor de terrassen in de binnenstad verdrong en centjes ophaalde. Uitdrukkelijk was vooraf bekend gemaakt, dat men een vergunning noo- dig had, wilde men op de feestdagen mogen op treden. Maar omdat er hier nog al wat dooi de vingers wordt gezien, groeide het leger straatartisten schrikbarend aan en de laatste dagen waren er vaak meer kunstenmakers dan bezoekers op de drukke plekken in de stad. De bezoekers van de terrassen werden onophou delijk en dikwijls brutaal lastig gevallen. Daarom werd besloten een eind te maken aan de bedelpartijen en een aantal recher cheurs en het politiekorps kregen de opdracht scherp toe te zien op overtredingen. Het gevolg was, dat tal van arrestaties geschiedden. Op het centrale bureau aan de Prinsestraat kon men de arrestanten tenslotte niet meer ber gen en in twee arrestantenwagens werden ve len naar andere bureaux overgebracht, waar de verhooren werden afgenomen. Met een be keuring en eenige uren wachten kwamen de meesten er af. In totaal zijn ongeveer 160 personen opge bracht, voor het meerendeel bestaande uit nog jonge kinderen, die door hun ouders de straat opgestuurd waren. Vele kinderen bleken de bedelonderneming ook eigener beweging te hebben opgezet. Verder waren er heele gezin nen bij, bestaande uit man, vrouw en kin deren Feestelijkheden in het buitenland. In verband met het regeeringsjubileum. De vereeniging van Nederlanders ln Noorwe gen heeft in een bijzondere bijeenkomst te Oslo het regeeringsjubileum van Koningin Wilhelmina gevierd. De voorzitter der vereeni ging, Broch. en consul-generaal Polack heb ben toespraken gehouden. a De Noorsche bladen publiceeren groote arti kelen naar aanleiding van dit jubileum, waarin zij de beteekenis van H.M. Koningin Wilhelmina doen uitkomen. Op de Nederlandsche legatie te Boeka rest is een schitterende ontvangst aange richt. De Nederlandsche gezant. Exc. van Hoorn, prees de regeering van de Koningin. De Nederlandsche vereeniging in Roemenië heeft Dinsdagavond de leden der Nederland sche kolonie aan een maaltijd vereenigd. waar o.m. aanzaten de heeren van Hoorn, de ge zant. graaf van Assembourg, legatiesecretaris, van der Meer, voorzitter der Nederlandsche Vereeniging. en Dozy, consul-generaal der Nederlanden te Boekarest. Tijdens de internationale parlementaire en handelsconferentie te Warschau heeft de voorzitter der commissie voor verkeer, sena tor Golochowsky, er aan herinnerd, dat Ne derland thans het veertigjarig regeeringsju bileum viert van Koningin Wilhelmina. Hij stelde voor hulde te brengen aan Koninin Wil helmina. De Nederlandsche gedelegeerde, de heer Schaepman, dankte in eenige hartelijke woor den voor dit initiatief en den leden der con ferentie voor de gebrachte hulde. De heer Schaepman herinnerde aan het bezoek van Prinses Juliana en Prins Bernhard aan Polen, waarin hij verklaarde, dat het Nederlandsche volk de aan het Prinselijk Paar bij die gele genheid bereide ontvangst nimmer zal ver geten. Bij auto-ongeluk in België. Woensdagavond omstreeks negen uur heeft zich op de Koningin Astridlaan te Kontich (België) een ernstig ver keersongeluk voorgedaan, waarbij een uit vier personen bestaand Neder- landsch gezelschap min of meer ern stige verwondingen heeft opgeloopen. Een auto, bestuurd door den heer V. de Groot uit Hilversum, komende uit de richting Mechelen en op weg naar Antwerpen, kwam te slippen, reed het trottoir op en botste met volle kracht tegen een paal van de elec- trische verlichting. De botsing was zoo hevig, dat de paal afknapte, waarna de auto in de naast den weg loopende gracht terecht kwam. Er bevonden zich behalve den bestuurder nog drie personen in de auto. Nadat zij op het droge waren gebracht, bleek, dat de heer De Groot eenige ribben had ge broken, terwijl hem de bostkas was ingedrukt. Zijn echtgenoote had ver wondingen aan het hoofd gekregen, terwijl zij verder een kaakbeen en een enkel had gebroken, mej. Joh. de Groot, een zuster van den bestuurder, wonende te Heemstede en de heer Janssens, wonende in de Groote Hout straat te Haarlem, liepen kneuzingen op over het geheele lichaam. De vier gewonden zijn ter verpleging opgenomen in het St. Maria Zieken huis te Berchem bij Antwerpen. Een halve eeuw geleden Uil Haarlem's Dagblad van 1888. 8 September Berichten uit Havanna melden dat het eiland Cuba Woensdag is geteisterd door een orkaan, waarbij eenige sche pen zijn te gronde gegaan, o.a. de Spaan- sche kanonnefrboot Lealdad, wier com mandant en 9 opvarenden omkwamen. Te Sagua zijn vele huizen vernield en verloren 50 personen het leven. Puebla Nueva, een stadje, is geheel verwoest Ontroerd luisterde de Koningin. ZICHTBAAR getroffen en ont roerd heeft H.M. de Koningin, aan wier zijde Prinses Juliana en Prins Bernhard op het balcon van het koninklijk paleis op den Dam te Am sterdam hadden plaats genomen, de zanghulde aangehoord, die Haar Woensdagmiddag op het Damplein door ongeveer dertienduizend zange ressen, zangers en kinderen van ver schillende weeshuizen en scholen .ge bracht is. Tegen twee uur reeds begonnen de deelne mers aan deze aubade voor het grootste deel bestaande uit kinderen, op te trekken en zich ordelijk op te stellen op het middenterrein van den Dam. Toen de klokken drie uur beierden en H.M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bern hard. gevolgd door den burgemeester van Am sterdam. dr. W. de Vlugt, het balcon betraden, kon Fred. J. Roeske. die veertig jaar geleden eveneens op denzelfden dag, voor de toen juist ingehuldigde jeugdige vorstin den dirigeer stok mocht zwaaien, het teeken geven voor het inzetten van het Wilhelmus, waarvan twee coupletten gezongen werden. Voordat echter het gezang aanving, was een uitbundig ge juich losgebroken ter begroeting der jubilee- rende Vorstin, waarbij de zangers en zange ressen, die in drie opeenvolgende banen voor zien waren van roode witte en blauwe vlagge tjes. daarmede boven hun hoofden zwaaiden, hetgeen een levendig en kleurig fraai blin kend tafereel vormde, dat door de Koningin met duidelijk genoegen aanschouwd werd. Nadat het Wilhelmus was verklonken, wer den nog eenige liederen gezongen. Geestdrif tig en zuiver klonken onder de beproefde lei ding van Roeske de liederen over het groote plein, aandachtig aangehoord door de Ko ninklijke Famile en door de duizenden belang stellenden, die deze huldiging waren komen bijwonen. Toen echter de laatste tonen van het door Cath. van Rennes gecomponeerde „Wiegelied" weggeruischt waren, bleek eerst recht hoe diep deze oprechte, uit de harten der duizenden ontsprongen huldiging het koninklijk gezin trof. Reeds toen de eerste regel van lied: .„Als 't lief Prinsesje slapen gaat" gezongen was, toog een diepe ernst en een aandachtige ont roering over het gelaat van Prinses Juliana en ook de Koningin liet duidelijk haar ge troffenheid blijken. De laatste toon trilde nog in de lucht, toen de groote dankbaarheid van Hare Majesteit een uitweg vond in een har telijk handgeklap, terwijl een heldere blijd schap het gelaat der Koningin overstraalde. Ook Prinses Juliana en Prins Bernhard. diep ontroerd, lieten hun dank door langdurig handgeklap duidelijk blijken. De zanghulde werd vroolijk en blij beslo ten met den opgewekten „Defileermarsch" die tegelijkertijd den aanvang van het défilé langs de koninklijke familie beteekende. Ordelijk, maar enthousiast juichend, trok ken de duizenden langs het. paleis, waar zij hartelijk toegewuifd werden door het Ko ninklijk gezin, terwijl beurtelings de Amster- damsche Postharmonie en de Marinekapel pittige marschen speelden. Na het défilé werd geleidelijk de afzetting van het middenterrein op den Dam opgehe ven. Onafzienbare scharen bezetten onmiddel lijk de vrijgekomen plaatsen en een ononder broken gejuich, waartusschen door telkens weer het Wilhelmus klonk, hield zoo lang aan, tot de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard zich nogmaals op het balcon ver toonden en wuivend dankten voor de harte lijkheid van het Amsterdamsche publiek. Ik houd van mijn poes. Om haar rust en haar onbewogenheid. Om de majesteitelijke onverschilligheid waarmede zij alle goede gaven als logisch en vanzelfsprekend in ontvangst neemt. Mijn hond maakt een oorverdoovend spek takel als zijn etensbak wordt bereid. Mijn poes zit er stil bij te kijken de beide voetjes tegen elkaar, de staart er om heen gevlijd en knipoogt. Ik wilde wel dat ik mijn poes was. En zoo rustig alle goede gaven voor mij kon laten klaar maken en gereed zetten en een hoekje in een zachten stoel vinden om in te slapen en de deur uitwippend, kameraadskes bij de vleet te ontmoeten om er de avonden op even genoegelijke als beschaafde wijze mee door te brengen. Een poes kan gaan waarheen zij wil. Zij kan door de Groote Houtstraat gaan wandelen en wanneer zij zin heeft, wandelt zij door naar Zandvoort of naar Parijs. Maar zij gaat niet naar Parijs, omdat zij de Groote Houtstraat en den Boulevard Montmartre het zelfde vindt. Om die wijsheid te verwerven heeft een mensch op z'n minst veertig jaar noodig. Zij vindt het warme hoekje bij den haard prettiger dan vuurwerk, bioscoop en schouw burg. Dit te ontdekken kost een mensch zestig jaar van zijn leven. Zij mijdt poezen die haar niet aanstaan en sluit vriendschap met poezen die zij aardig, lief en gezellig vindt, ongeacht het feit of zij rood, zwart, grijs of lapjes zijn Omdat te be reiken heeft de mensch zijn heele leven noodig als hij het haalt. Wanneer een poes iets niet prettig vindt, doet zij het niet; waneer zij iets niet lekker vindt, eet zij het niet; wanneer een warm hoekje haar niet aanstaat, zoekt zij een ander warm hoekje, wanneer zij uit wil gaan. gaat ze uit en wanneer ze thuis wil blijven, blijft zij thuis. Daar komt de baas z'n heele leven niet aan toe. Terwijl ik dit schrijf, zit mijn poes op mijn schrijftafel en snort van behaaglijkheid. Zij denkt niet a,an schrijven, want zij heeft niets te schrijven en bovendien heeft zij geen nieuwe winterjas noodig en is haar niet gezegd, dat het hoog noodig is om 'ns naar het Zuiden van Frankrijk te gaan. Wanneer ik er zoo voor stond zou ik ook snorren. Tienduizend schrijvende meneeren hebben het voor mij gezegd en tien maal tienduizend schrijvende meneeren zullen het na mij zeg gen: een poes is benijdenswaardig voor den mensch. Er is maar een ding waarin zij overeen komen, de mensch en de poes: Ze geven alle bei kopjes aan wie hun melkje voor hen be reidt. Maar poes heeft alleen maar haar kopje te geven een mensch wel eens veel meer. Wilt U hierover eens nadenken, wanneer u een poes over haar koppetje strijkt? Mr E. ELIAS. Gulden dagen voor zakkenrollers te Amsterdam. De feestelijkheden in de hoofdstad, die dicht op eengedrongen menschenmassa's veroorza ken, beteekenen in ieder opzicht een gulden tijdperk voor de heeren zakkenrollers. De Amsterdammers gaan er in deze dagen zooveel mogelijk alleen met een tramkaart op uit. Maar de menschen wan buiten kunnen niet zonder eemg geld op zak zijn. Verschil lenden waren 't op het Stationsplein of op den Dam, getuige het politierapport, al weer kwijt. Inwoners van Heemstede, Zaandam en Zwolle deden aangifte, dat hun portemonnaie in de drukte was gerold, waarin bedragen van tien tot vijfentwintig gulden waren geborgen. Auto door den mist verongelukt. Inzittende dame gedood. Op dei Rijksweg onder de gemeente Eem- nes is Dinsdag een auto. welke uit de richting Amsterdam kwam en waarin behalve de be stuurder mevrouw Van der Sluis uit Baarn zat, tengevolge van den mist van den weg geraakt en tweemaal over den zijkant gesla gen, waarna de wagen tot staan kwam. De bestuurder bleef ongedeerd, doch mevrouw Van der Sluis was onmiddellijk dood. Regeering zal studie commissie instellen. Ten einde na te gaan, welke graanpolitiek, welke wijze van steunverleenlng aan de graan- verbouwers het beest wordt geacht, is het de bedoeling van den minister van Economische Zaken, zich door een commissie van belang hebbenden en deskundigen te laten voor lichten. Op het oogenblik is de samenstelling van deze commissie in voorbereiding. Om daar in zitting te nemen, worden zoowel vertegen woordigers van den landbouw als van handel en industrie en ook een tweetal economen uit- genoodigd.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5