Ou de 100.000 Btedetadeduiu VAN DEN BELT Co. DONDERDXG 15 SEPTEMBER 193S HA'AEEE M'S DAGBEAD 8 WIELRIJDEN. Het clubkampioenschap van Nederland op den weg. Tweemaal rond de Haarlemmermeer. De Nederlandsche Wielren Unie organi seert op Maandag 19 September a.s. het club kampioenschap van Nederland op den weg 1938. De start en aankomst zijn bij het stoom gemaal De Lijnden. De afstand bedraagt 120 K.M., dus tweemaal rond de Haarlemmer meer over den Ringdijk. Voor dit kampioenschap hebben ingeschre ven 16 clubs, die ieder met zes renners zullen deelnemen. Gestart wordt te 9.30 uur precies. Des namiddags twee uur wordt verreden de wegwedstrijd voor nieuwelingen en beginne lingen over een afstand van 60 K.M., dus slechts éénmaal rond de Haarlemmermeer. Bij deze wedstrijden zal met het oog op de Olympische Spelen in 1940, reeds thans ge let worden op jonge krachten, waarvan in de toekomst iets te verwachten is. VOETBAL EN' ENGELAND. De uitslagen van de voetbalwedstrijden, welke Woensdag in de Engelsche eerste klas gespeeld zijn, luiden: ArsenalDerby County 12 Huddersfield TownSunderland 01 Liverpool—Middlesbrough 31 HAARL. KORFBALBOND. Voor de a.s. competitie heeft het Bondsbe- stuur besloten de klassen als volgt samen te stellen. Senioren le klasse: Animo-Ready 1, Aurora 1. Haar lem 2, Meerlebosch 1, Nieuw-Flora 2, Ooster kwartier 4, Palvu 1, T.H.B. 2, Watervliet 1. 2e klasse: Animo-Ready 2. Aurora 2, Auro ra 3. Haarlem 3. Meerlebosch 2. O.K. 5, Sport Vereent 3. Zwaluwen 1. 3e klasse A: Animo-Ready 3. Aurora 4, Oosthoek 1, Palvu 2, S.V. 4 T.H.B. 3. Water vliet 2. 3e klasse B: Aurora 5, Meerlebosch 3. Oost hoek 2, O.K. 5. Patrimonium, Zwaluwen. Adspiranten: le klasse: Animo-Ready, Haarlem A, Onder Ons, O.K. A, Patrimonium Zwaluwen. 2e klasse: Haarlem B, Meerlebosch A. O.K. B, S.V. T.H.B., Watervliet. 3e klasse: Aurora, Haarlem C, Meerlebosch B, Meerlebosch C, O.K. C. De competities der Senioren beginnen 25 September, die der Adspiranten 24 September. VOETBAL. DE STREEKCOMMISSIE VOOR HAARLEM EN KENNEMERLAND ..HEEFT DE PRACTIJK HERVAT". Zooals men zich zal herinneren, heeft de Streekcommissie onder voorzitterschap van den heer J. Keppels het vorig seizoen veel succes gehad met de speciale training van jeugdige, veelbelovende voetballers uit ons rayon. De zaken werden degelijk aangepakt en de resultaten van de training, waarvoor zeer veel animo bestond, bleven onder de deskundige en bezielende leiding van Bondstrainer Bob Glendenning niet uit. Zoowel de spelers als hun clubs hebben daarvan geprofiteerd, wat in de wedstrijdresultaten van een aantal ver- eenigingen duidelijk tot uiting kwam. De Commissie is niet op haar lauweren blijven rusten, doch heeft integendeel de eerste gelegenheid benut om haar werk voort te zetten. Dat dit door de spelers op prijs wordt gesteld, bleek overduidelijk op Dins dag- en Woensdagavond, toen twee groepen voor „herhalingsoefeningen" naar het H. F. C.-terrein waren opgeroepen. Deze oefeningen zullen nog tweemaal in de beide volgende weken worden gehouden. De opkomst der spelers overtrof alle ver wachtingen; Dinsdag waren er 18, Woensdag 12 van de partij. Wie zou trouwens niet van de gelegenheid willen profiteeren om voetbal les van Bob Glendenning te ontvangen? HET STORMVOGELS ELFTAL. Naar we vernemen, is de kans groot, dat Hollenberg Zondag as niet het Stormvogels- doel zal verdedigen. In den wedstrijd tegen Go ahead op het Haarlem-terrein n.l. heeft hij een zijner vingers geblesseerd, wat bij nader onderzoek een pees-scheuring bleek te zijn. Hij heeft zich onder geneeskundige be handeling moeten stellen. HAARL VOETBALBOND ADSPIRANTEN-VOETBAL. In de Maandag j.l. gehouden bestuursver gadering van den Haarlemschen Voetbal Bond werd. naar wij vernemen, speciale aan dacht gewijd aan het adspiranten voetbal. De volgende ingrijpende besluiten werden genomen: 1. Verplichte medische sportkeu ring voor alle adspiranten (dit zijn de spelers van 11 tot 15 jaar). Daarbij zal de mogelijk heid tot latere herkeuring worden openge steld, met dien verstande, dat b.v. een jongen van elf jaar, wiens lichaam op dat oogenblik niet krachtig genoeg is om aan het wedstrijd spel deel te nemen, een jaar later zich we derom voor keuring kan aanmelden. 2e. Bij adspiranten-wedstrijden zullen de doelen van doelnetten voorzien moeten zijn. 3e. De personen, die door hun vereeniging als leiders der adspiranten worden aange steld. moeten den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. 4e. De wedstrijden der adspiranten A-afdee- ling zullen door neutrale scheidsrechters moeten worden geleid. Alle betalende abonnés van Haarlem's Dagblad zijn GRATIS TEGEN ONGEVALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke koste loos bij de administratie verkrijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd. De uitkeeringen zijn bij: levenslange ongeschiktheid 2000; overlijden ƒ400; verlies van een hand, voet of oog 200; beide leden van een 'duim 100; één lid van een duim ƒ50; alle leden van een wijsvinger 60; één of twee leden van een wijsvinger 25; aile leden van een anderen vinger ƒ15; één of twee leden van een anderen vinger f 5; arm- of beenbreuk ƒ30; enkel breuk f 15; polsbreuk ƒ15. Alles indien het gevolg van een ongeval. Voor de abonnés op het Geïllustreerde Zondags blad bestaat nog een afzonderlijke ver zekering. De voorwaarden daarvan zijr eveneens bij de administratie verkrijgbaar ZWEMMEN. VERGADERING KRING HAARLEM. Dinsdagavond had de Zwem- en Polocom missie van Kring Haarlem van den K.N.Z.B. een vergadering belegd tot het organ Lseeren van een wintercompetitie van de Kringen Haarlem en Noord-Holland boven het Y. Na de opening door den voorzitter, den heer Heerkens Thijssen, die in het bijzonder den heer Otto, bestuurslid van de Afdeeling Noord-Holland van den K.N.Z.B. welkom heette, werd direct overgegaan tot een indee ling van de verschillende ploegen. De samenstelling van de afdeelingen zal zijn als volgt: Dames; D.W.R. 1, D.W.R. 2. Haarlem, H.P.C. Heeren: 1ste afd. Haarlem, H.V.G.B., Nereus, V.Z.V., H.P.C. 2. 2de Afd. D.A.W., de Ham, H.P.C. 3. D.W.R. 2, H.V.G.B. 2, Haarlem 2. 3de Afd. Nereus 3. H.V.G.B. 3, V.Z.V. 2. D.W.R. 3. 4de Afd. K.Z. 1, H.V.G.B. 4, Haarlem 3, V.Z.V. 3. H.P.C. 4. 5de Afd. Haarlem 4, D.W.R. 4, Heerenduinen, Velserend. Voor de derde afdeeling zal nog contact ge zocht worden met Halfweg en voor de vijfde afdeeling met K.Z. 2. Mocht er voor de eerste-klassers D.W.R. en H.P.C. geen wintercompetitie van den K.N.Z.B. komen, dan zal zoo mogelijk door den kring Haarlem een tournooi voor deze vereenigingen georganiseerd worden tegen de Amsterdaan- sche ploegen Y, Dolfijn, D.J.K. en A.Z. De wedstrijden zullen evenals andere jaren in de overdekte baden gespeeld worden, ge deeltelijk op de oefenuren der verschillende vereenigingen, gedeeltelijk op Zondagavonden. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. Onze Haarlemsche N.K.B.-twaalftallen, die in N.K.B.-competities uitkomen, zijn als volgt ingedeeld: 2e kl, Afdeeling B: Sport Vereent. T.H.B., Groen Geel. Volharding, Blauw Wit 3, Vesta, Allen Weerbaar, Rohda, D.E.D. Afdeeling C: Oosterkwartier. Z.K.V., B.E.P., Hercules. K.V.D., Blauw Wit 2, Oosterpark, Zuiderkwartier, Westerkwartier 2. 3e klasse Afdeeling B: Ados, Z.K.V. 2, Haar- lem, D.V.D. 2, D.D.V. 2, Amstelodanum, Blauw Wit 4. Afdeeling D: O.K. 2. Nieuw Flora, Sportief 2, Swift 2, Ajax, District V, Kattenburg 2. Afdeeling E: O.K. 3, S.V. 2, Amsterdam-Z. 2, Rohda 2, Blauw Wit 5 Luto 2. K.V.D. 2. Reeds werd gespeeld Z.K.V. 2Haarlem; de volledige competities beginnen a.s. Zondag. Dan komen uit. B.E.P.—O.K.. O.K. 2—N. Flora en O.K. 3K.V.D. HOCKEY. EEN INT. HOCKEY-TOURXOOI IN 1940 TE BERN? Uit Bern: Nu het vaststaat, dat hockey niet in het programma der Olympische Spelen 1940 zal worden opgenomen, is in verschei dene landen de wensch geuit, om in 1940 toch een groot internationaal hockeyturnooi te or- ganiseeren. De Zwitsersche Hockey Bond heeft thans besloten, op het congres van den Internationalen Hockey Bond (F.I.H.), dat op 16 October a.s. te Amsterdam zal worden gehouden, voor te stellen, een dergelijk tour nooi in Bern te organiseeren. NIEUWE VELDEN VAN H. B. S. Zaterdag 17 September opent de Haarlem sche Hockey-Club „H. B. S." haar nieuwe velden en clubhuizen te half vier door den burgemeester van Bloemendaal, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. De velden liggen aan de Donkere Laan, hoek Sterrenboschlaan te Bloemendaal; te bereiken met buslijn C (eindhalte). Zondag 18 September a.s. organiseert H. B. I. een hockey-tournooi van mixed-elftallen, waaraan o.a. zal worden deelgenomen dooi de vereenigingen ..B. M. H. C." (in samen werking met ..B. D. H. C.") en de Rijswijk- sche Hockey-club. Dit tournooi begint reeds 10 uur 's morgens. SCHAKEN. HAARLEMSCHE SCHAAKCLUB. Maandagavond had de prijsuitreiking van den afgeloopen zomerwedstrijd der Haarl. Schaakclub plaats. Nadat de voorzitter over het nieuwe seizoen eenige mededeelingen had gedaan, dankte hij namens het bestuur de deelnemers(sters) voor de vlotte en prettige wijze waarop allen weder hadden meegewerkt, teneinde ook dezen wed strijd weer te doen slagen. Hierna werd tot de uitreiking der mooie prijzen, waarvan vooral de eerste prijzen bij zonder in den smaak vielen, overgegaan. In hoofdgroep A kon de gouden medaille nog niet worden uitgereikt, omdat de drie ge lijk geëindigden in die groep verzocht had den, dezen wedstrijd door te mogen spelen. De verdere prijswinnaars waren: Groep B le pr. Mobach 4 p., 2e pr. Kroeze 3.5 punt. Groep C: le pr. Nurnberger 4 pnt., 2e pr. Bauer 4 n. na besl'. wedstrijd. Groep*D: le pr. Zoon 4 p., 2e pr. v. Driel 3 p.. de Wit 3 p., v. Lingen 3 p. Groep E: le pr. Maaskant 5 p., 2e pr. mevr. Onvlee-Lanz 3.5 p. Groep F: le pr. Hoeben Sr. 4 p., 2e pr. Klein 3.5 p. Groep G: le pr. Koorn 5 p., 2e pr. Jac. Haan 4 punten. Groep H: le pr. mevr. Bakker 4.5 p., 2e pr. Rosmalen 3.5 p. Groep I: le pr. Wijdoogen 4.5 p., me pr. me vrouw Jonker v. d. Kloet 3.5 p. Groep J: le pr. v. d. Berg 5 p., 2e pr. mevr. Fiilstra 4 p. Groep K: le pr. Jonkers 4 p., 2e pr. Akker boom 4 p. na besl. wedstrijd. De heer Kroeze (Heemstede) bracht aan het bestuur der H.S.C. namens alle deelnemers dank voor de uitstekende organisatie en de gezellige avonden tijdens dezen zomerwedstrijd en sprak de hoop uit dat deze een groote pro pagandistische waarde mocht hebben Tot besluit werd tegen de aanwezige vijftig dames en heeren simultaan gesneeld door de heeren Bert. De Lange en Mantz: de heeren Bert en De Lange hadden eenzelfde resultaat, nl. 4 verliespunten; na loting won de heer Bert het fraai uitgevoerde bekertje voor het beste resultaat. De heer Mantz die zeer snel had gespeeld, kreeg 5 verliespunten: de drie simullaanspelers. benevens de winnaar" kre- "■pn uilen nor- per aardig extra oriisie •«aar- mee ook deze zoo uitstekend geslaagde wed strijd van de Haarl. Schaakclub tot het ver leden behoort. u/aagt u een kans. tij de Staatslotetij- Nog grooter is uw kans om winnaar te worden van de schitterende Chevrolet, waarde f 2200.De hoofdprijs der ver loting ten bate van Want bij de Staatsloterij worden 21000 loten uitgegeven; bij de verloting voor „Brederodeduin" slechts 20000 loten. De prijs der loten bedraagt één gulden. En boven alles: U steunt een nobel doel! N.B. Deze hoofdprijs wordt desge- wenscht door den leverancier terugge kocht tegen 80 pet. der waarde. Loten worden franco toegezonden na overschrijving op de postrekening der Haarl. Ver. t. bestr. der tuberculose, No. 119600. (Verl. goedgek. bij Min. besl. van 9 Juni '38, No. 1184). (Adv. Ingez. Med.J Algemeene vergadering van den Bond van Nederlandsche Schilderspatroons. Woensdagmorgen werd de algemeene ver gadering van den Bond van Nederlandsche Schilderspatroons in het Gem. Concertge bouw voortgezet. De voorzitter, de heer W. C, van As, opende de vergadering te half elf. Allereerst werd aan de orde gesteld de uitslag van de verkiezing van drie leden in het hoofdbestuur. Gekozen werden verklaard de heeren: P. Essenius, Haarlem, H. A. de Koning, Hengelo en D. L. van Noppen, Vlis- singen, die allen hun benoeming aanvaarden. Voor de commissie tot het nazien der Reke ning en Verantwoording van het hoofdbe stuur over het jaar 1938 werden aangewezen de heeren: Willigenburg, Haarlem, Keijzer, Velp en Van Eldik, Den Haag. Tot plaats voor de vestiging van het Stem bureau voor het jaar 1939 werd Haarlem aan gewezen. Voorloopig werd Amsterdam als plaats voor de algemeene vergadering 1939 aangewezen. Vervolgens werd het al of niet continueeren van het landelijk collectief contract bespro ken. Aan het hoofdbestuur werd opgedragen over het landelijk collectief contract overleg te plegen met de andere contracteerende werk geversorganisaties, ten einde het gezamenlijke standpunt vast te stellen. Na de pauze gaf de heer Rutteman, secre taris van het Comité „Meer en Beter Schil derwerk", een overzicht van de werkwijze en resultaten van het comité, waarin alle werk gevers- en werknemersorganisaties en de Vereeniging van Vernis- en Verffabrikanten samenwerken. Daarna werden de voorstellen van de afdee lingen behandeld. Het voorstel van de afdeeling Almelo, om bij de Tweede Kamer bezwaar te maken, dat de lasten van eventueele nieuwe sociale wetten op het bedrijf worden gelegd, werd in handen gesteld van het hoofdbestuur, dat zich met andere organisaties te dien aanzien zal ver staan. Voorts werd behandeld een voorstel van de afdeeling Amsterdam betreffende de uuiioo- nen voor jeugdige arbeiders en leerlingen van 1418 jaar. Verschillende afgevaardigden voerden over dit onderwerp het woord. Ten slotte besloot de vergadering door een kleine commissie te doen nagaan op welke wijze een regeling zou zijn te maken, die waarborgt dat jeugdige arbeiders niet geëxploiteerd worden, doch in hun jeugdarbeid de noodige vakkennis opdoen tegen een belooning, die in verhou ding staat tot hun waarde voor het bedrijf. Van verschillende afdeelingen waren voor stellen ingekomen met betrekking tot het or gaan. Eenerzijds wenschte men van het or gaan meer een vakblad te maken, ander zijds wenschte men het blad los te maken van advertenties. Besloten werd een nader onder zoek in te stellen. Het voorstel van de afdeeling Baarn en de Vechtstreek om een andere wijze van stem men in de algemeene vergadering toe te passen, werd na eenige toelichting van het hoofdbestuur terug genomen. Aan de orde kwam nu een voorstel van Apeldoorn om meerderen steun te veerleenen aan de Patroonsziekteverzekering. De directeur zette met cijfers uiteen, dat de Patroons- ziekteverzekering steeds gedurende den tijd van haar bestaan aan haar verplichtingen heeft kunnen voldoen en dat er thans nog een batig saldo is. Ze-toer zou het wenschelijk zijn een grootere reserve te hebben. Dit zou mogelijk zijn, indien alle bondsleden tot de Patroonsziekte verzekering zouden toetreden. Intusschen voorzien de reglementen erin, dat de bij de Patroonsziekteverzetoering aange slotenen hun uitkeering gegarandeerd vinden, zonder dat er bezwaar bestaat dat de premie te hoog zal worden opgevoerd. Enkele afgevaardigden stelden bij de rond vraag nog enkele vragen, die van de bestuurs tafel werden beantwoord, waarbij een van de afgevaardigden nogeens een warm pleidooi hield voor het medewerken aan het steun fonds voor de Nationale Schildersschool. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met een hartelijk woord van dank aan de afdeeling Haarlem, voor de wijze waarop het bestuur en leden van die afdeeling den Bond hebben ontvangen, speciaal ging die dank uit naar het damescomité, dat zoo schitterend heeft gewerkt om de dames van de leden het verblijf in Haarlem tot een genot te maken. Bij dien dank sloot de heer Rijpkema zich namens de vergadering aan. Werkcomité te Haarlem opgericht. 1-3. Die Mühle im Schwarzwald, Dajos Bela voorzitter van het Hoofdbestuur van den Ned. Bond tot bestrijding van geluidshinde meer bekend onder den populairen naam An- ti-lawaaibond had Woensdagavond in een der zalen van café restaurant Brinkmann, Groote Markt, 'n bijeenkomst plaats van sym pathiseerenden met het streven van bovenge noemde vereeniging. De heer Dubois zette dit streven in een korte inleiding uiteen. Doel er van is: gemeen schappelijk optreden tegen overlast door ge luid. Het gaat volstrekt niet alleen tegen „lee- lijke" geluiden, ook een zeer behoorlijk geluid (radiogeluid bijvoorbeeld) kan overlast geven. Bestrijding van overlast door geluid is op ver schillende manieren mogelijk en zij is van be lang voor gezondheid en zenuwen. Voor een zaak, een kantoor, is het zeer wenschelijk, dat het personeel werkt in een prettige rustige om geving, dit is ook van invloed op de arbeids prestaties. Wat er gedaan kan worden? De woningen kunnen zoo worden gebouwd, dat men zoo weinig mogelijk hinder heeft van straatlawaai en van lawaai dat door buren of door andere bewoners van het huis wordt ge maakt. Automobilisten kunnen worden „op gevoed"; zij kunnen er toe gebracht worden, zoo weinig mogelijk gebruik te maken van hun claxon. In 't algemeen kan een beroep wor den gedaan op verschillende instanties, op den socialen zin van den medemensch en op de re gelende, ordenende hand van de overheid. Elke stad heeft zijn eigen, typisch lawaai en daarom is een plaatselijke afdeeling van den Bond zeer wenschelijk. Spr. hoopte, dat dezen avond hier een afdeeling zou worden gesticht, zooals die reeds bestaan in Gronin gen en Den Haag. Daar voor een afdeeling 15 leden zich opge ven moeten en men op deze bijeenkomst niet verder kon komen dan 10, werd besloten een voorloopig Werkcomité te vormen, bestaande uit de heeren: K. Roos, H. G. Cannegieter en overste A. M. M. van Loon. B'ij dit Comité kan men zich aanmelden en gehoopt wordt, dat spoedig meer leden zullen toetreden en kan worden overgegaan tot het dering. Het adres van den heer Roos is Ga- renkokerskade 64, van overste van Loon Ju- lianalaan 24, Overveen en van den heer Can negieter Kleverparkweg 222. In de vergadering waren o.a. vertegenwoor- gd de Commissaris van Politie, Bouw- en Woningtoezicht, de N. Z. H. T. M. en de afd. Haarlem der Ned. Vereen, van Huisvrouwen. VARA-VERGADERING. De afdeeling Heemstede van de Vereeni ging van Arbeiders-Radio-Amateurs (VARA) houdt een algemeene ledenvergadering op Maandag, 19 dezer, in het Wapen van Heem stede aan het; Wilhelminapleln. De agenda bevat n.m behandeling van het Omroeprap- oort le halfjaar 1938. propaganda-maatrege- len, verslag van de controle-commissie en de organisatie van een feestavond. Anti-Lawaaibond. Speciaalbuis Dameskleeding Vogelzang. Heropening der Modemagazijnen. De heer C. H. Vogelzang de eigenaar der bekende modemagazijnen aan de Groote Houtstraat en de Koningstraat, heeft in zijn annonce in Haarlem's Dagblad van Dinsdag het woord gegeven aan President Roosevelt, die gezegd heeft: „Wilt gij uw zaak op peil houden, dan dient gij haar elke vijf jaar een geheel nieuw aanzien te geven". Welnu, de heer Vogelzang zou dit divies wel tot het zijne kunnen maken, want hij heeft er nu al een geruim aantal jaren naar gehandeld. In 1911 nam hij het kleine manufacturen- zaakje in de Groote Houtstraat tegenover de Anegang van wijlen het raadslid Visser over. In 1916 vestigde de heer Vogelzang zich in een perceel aan de overzijde van de tegen woordige magazijnen. Weer vijf jaar later werd het prachtige magazijn in de Groote Houtstraat 2830 gesticht. In 1927 kwam de winkel in de Koningstraat 23 er bij en in 1932 werd het perceel Groote Houtstraat 26 bij het bedrijf betrokken, waarin de speciale zaak van regenjassen werd gevestigd. En hoewel de modemagazijnen nu konden wedijveren met de grootste zaken in Amsterdam en ieders bewondering opwekten, beraamde de heer Vogelzang toch weer plannen, om een nieuwe verandering tot stand te brengen; echter niet wat de winkelruimte betreft, want die was en is tip-top. Thans moesten de étalages vernieuwd worden. Hiervoor riep de heer Vogelzang de hulp in van de N.V. Bouwbedrijf Gebr. Schiphorst te Haarlem, die er in slechts 5y2 week in geslaagd is, aan de magazijnen een waarlijk schitterend cachet te geven. Deze firma heeft daarvoor als het ware won deren moeten verrichten, want de heer Vo gelzang had geannonceerd, dat de magazij nen Woensdagmiddag half drie heropend zouden worden. En 'smorgens elf uur stond de schutting er nog voor; er heerschte op dat uur zulk een chaos, dat de leek zich afvroeg of alles op tijd gereed zou komen. Dit is in derdaad geschied. Toen wij er te half drie een kijkje kwamen nemen, baadden de etalagekasten in een zee van licht en de heer Vogelzang was toen al druk bezig, de geluk- wenschen van klanten en collega's in ont vangst te nemen. De drie enorme etalagekasten zullen vooral in de avonduren tot hun recht komen, want er is door de Haarlemsche firma Hoesbergen een schitterende indirecte verlichting aan gebracht. Deze verlichting is een nieuwe vin ding van Philips, die voor het eerst in Haar lem toegepast is en die niet aan menschen en voorwerpen zulk een vreemde teint geeft, zooals vaak het geval is. Integendeel, alles wordt er door geflatteerd. Al het hout uit de vorige etalagekasten is verdwenen; het is nu alles marmer, glas en brons, die een zeldzaam fraaie combinatie vormen. In de etalagekasten, die door bron zen pilaren gescheiden worden, staan de nieuwste Fransche mannequins. De prachtige costuums en andere mode-artikelen komen hier uitstekend tot hun recht. De belangstelling voor deze hernieuwde magazijnen was op den eersten middag al heel groot. De vreemdelingen zullen mis schien aanvankelijk denken, dat hier een nieuw bloemenmagazijn gevestigd is, want het aantal bloemstukken het eene al mooier dan het andere dat de heer Vogelzang ter gelegenheid van de heropening ontving, was weldra niet meer te tellen, maar de Haar lemsche dames weten wel, dat hier weer de nieuwste herfstmode getoond wordt. We wenschen den heer Vogelzang een toe nemend succes toe. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN De agenda voor de 131ste vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, te houden op Dinsdag 20 September 1938. des namiddags te 8 uur in het gebouw der Kamer, Nassauplein 46 te Haarlem, luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Goedkeuring verzonden schrijven aan den minister van Economische Zaken be- 1 reffende ministerieele verklaringen. 5. Goedkeuring verleening: a. medaille aan Sportweek Haarlem. b. medaille aan Middenstandscentrale voor IS HET RUSTIC- EN GEZELLIG!! Ook uw fraais kan dal zijn ....doe ais deze eigenaar laaf uw wanden bekleden metEMSO-BOARD tik LangeMolenstr.22,Tel.16035,HAARLEM iftaaqt Udm. qoqmns-. (Adv. Ingez. Med.) Haarlem en omliggende Gemeenten (demon stratie Nederlandsch Fabrikaat) c. medaille aan Comité van Actie voor het Middenstandsbedrijf te IJmuiden (Demon stratie Nederlandsche Fabrikaat). Herbenoeming Voorzitter, leden en plaatsvervangende leden der Bevrachtings commissie Haarlem. 7. Benoeming twee leden plaatselijke Com missie als bedoeld in art. 46 sub a Middelbaar Onderwijs voor Openbare Middelbare Han delsavondschool te Aalsmeer. 8. Verslag der Commissie voor Verkeer en Vervoer inzake IJsbestrijdingsfonds. 9. Verslag der Commissie Onderwijs be treffende cursusssen 1937-1938 en voorstel voor cursussen 1938-1939. 10. Verslag der Commissie Vestigingswet Kleinbedrijf 1937. 11. Vex-slag der Commissie inzake het Uit- verkoopen en Opruimen in het Winkelbe drijf. 12. Concept-schrijven Bureau aan Burge meester en Wethouders van Haarlem betref fende Zakelijke Belasting op het bedrijf. 13. Concept-schrijven Bureau aan den mi nister van Waterstaat inzake behoud Be- vrachtingscommissie Haarlem. 14. Bespreking nota inzake Centraal Vlieg veld. 15. Rondvraag. 16. Besloten zitting. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommex-sdijk, N.-Orl. n. Rott via Londen, 13. 1100 m. WZW van Valencia. Narenta, Vancouver n. Rott. via Lpl. 13 (12 midd.) op 48 gr. 6 min. N. en 17 gr. W. Leerdam, Rott. n. N.-Orleans 11 v. Galveston Binnendijk, 12 van Philadelphia n. Rott. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 13 v. L. Ang. Veendam, 12 v. Rott. te New-York. Nela, 12 v. Vancouver n. Rott. Maasdam, 14 v. Rott. n. Baltimore. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) 13 v. Colombo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (ixitr.) 13 te Kaapstad. Springfontein (uitr.) p. 13 Casquets. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 13 v. Hamburg n. Amst. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 13 te Manilla. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Westland (uitr.) 14 te Santos. Salland (uitr.) 14 v. Las Palmas. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, 14 v. Genua te Pepel ver. voor Rott./Vlaardingen. Stad Zaandam, Vlaardingen n. Les Falaiso» p. 13 Gibraltar. KON NED. STOOMBOOT MU. Euteipe, 13 van Amst. te Bordeaux. Stuyvesant (th.) 14 (n.m.) van Havre. Crijnssen (th.) 14 (n.m.) v. Havre. Breda, Chili n. Amst. 13 v. Liverpool via Hamburg. Baarn, 11 v. Corral te Talcah-uano. Van Rensselaer, 12 v. W.-Indië te N.-York. Achilles 13 v. Lissabon n. Amst. Aurora, Trapani n. Amst. p. 13 Ouessant. Bodegraven, Amst. n. Chili 13 v. Cur. Fainia, 13 v. Spezia xx. Livorno Jxxno, 13 v. Malta n. Piraeus. Luna, 13 v. Tripolis naar Kymassi. Oberon. 14 van Bourgas te Amsterdam. Odysseus, 13 van Odense te Stettin. Poseidon, Albany n. Queenstown 13 op 300 m. W. van Queenstown. Ajax, 14 v. Amst. n. Kopenhagen. Orestes, 14 v. Amst. n. Hamburg. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Aeneas, Japan n. Rott. 14 v. Aden. Atreus, Batavia n. Amst. p. 14 Wight. Maron, Amst. n. Batavia p. 14 Gibraltar. Deucalion, Japan n. Rott. 11 te Yokohama. Sarpedon, Japan n. Rott. 13 van Kobe. Glenfinlas, Dairen n. Rott. 11 te Chinwang- tao. City of Bagdad, Saigon n. Rott. 13 van Hongkong. City of Singapore, Chefoo n. Rott. 11 van Colombo. Glenapp, Dairen n. Rott. p. 13 Gilbraltar. Polydorus, 13 v. Amst. te Batavia. Atx-eus, Batavia n. Amst. p. 14 Prawle Point. Cyclops, Rott. n. Japan 13 v. Hongkong. Agamemnon, Japan n. Rott. 14 v. Singapore ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, 13j van Hamburg n. Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) p. 13 Suez. Blitar (thuisr.) vertr. 16 v. Odessa. Siantar (uitr.) p. 13 Finisterre. Garoet, 13 v. Hamburg n. Rott. Kertosono (uitr.) 14 te Sabang. Buitenzorg (thuisr.) 14e v. Port Said. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Johan de Witt (thuisr.) 13 te Belawan. Poelau Tello (thuisr.) p. 13 Gibraltar. Johan van Oldenbarnevelt (thxxisr.) 14 te Genua. Salabangka, 14 v. Amst. te Batavia. Tjikandi (uitr.) 14 v. Colombo. Chr. Huygens, 14 v. Amst. n. Batavia. KONINKLIJKE SHELL. Mirza, 9 v. Singapore naar Miri. ij Angelina, 11 v. Singapore n. Pladjoe. Agnita, 13 v. Hamburg te Amst. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Aagtekerk (th.) 14 van Sydney (NZW)j

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10