PAUL GODWiN-ORKESI Thijs IJs knapt het weer op! Garage „Americain", Spaarne 6, Tel. 21502 Ochtendbeurs Amsterdam D I X S D A G 20 SEPTEMBER 1938 HAARLEM'S DAGB LAD 2 De grootste sorteering VULPENNEN en VUL- POTLOODEN van Haarlem vindt U bij den Vulpenspecialist ö'SiSaiCtiuiB ZIJLSTRAAT 90 TELEFOON 11161 (Adv. lngez. Medj OPROEP TOT GEESTELIJKE HERBEWAPENING. OOK NEDERLANDERS STEUNEN LORD BALDWIN. Ons wordt de volgende oproep toegezonden: In de „Times" van 10 September 1938 is een oproep verschenen die niet alleen wegens de hooge autoriteit van hen die dit stuk onder teekenden, maar ook door zijn inhoud de diepe aandacht eischt van allen die prijs stellen op het behoud van onze geestelijke goederen, van onze Europeesche cultuur. In dezen brief toch wordt gewezen op het falen van alle tot dus ver aangewende pogingen, het hoofd te bieden aan de moeilijkheden waarmede Europa te kampen heeft en die thans den vrede in hoogst ernstige mate onmiddellijk bedrei gen. De gevaarvolle crisis die de wereld door maakt is in haar diepsten grond een moreele crisis. Genezing, die meer is dah een bestrij ding van de symptomen, kan alleen op mo reel gebied gevonden worden. Moreele herbe wapening is volgens de schrijvers de eenige, maar dan ook de afdoende oplossing. Elk an der middel kan öe dreigende catastrophe ten hoogste vertragen. Diep doordrongen van de waarheid van deze stelling, ö,chten wij het onzén plicht den op roep vin Lord Baldwin en de zijnen in het "volle licht te stellen. Ztfj beschrijven de taak waartoe zij oproepen als volgt: „Deze brief wil niet treden in een beoor deeling van de overtuigingen van die volken, die strijden voor beginselen, waarin zij hun vertrouwen gesteld hebben. Maar een ieder vraagt zich op het oogenblik met bezorgd heid af. waar het met de wereld naar toe gaat. Wat wordt er van onze beschaving? De wereld kan niet altijd doorgaan met van de eene crisis in de andere te vallen. Wij moe ten handelen, voordat de crisis op een cata strophe uitloopt. WTij moeten den tijd die ons nog rest, en die wellicht kort is, gebruiken om door te dringen tot de onder de verschijn selen liggende oorzaken en het initiatief ne men tot dien grondigen ommekeer, welke het eenige middel is om den vicieusen cirkel te doorbreken. Om de woorden te gebruiken van den leider van een groot land: „Een geheel nieuwe geest moet worden verworven en de heerschappij krijgen". „De kracht van een volk is gelegen in de vitaliteit zijner beginselen. In ieder land wordt xïe politiek, zoowel de buitenlandsche als 'de binnenlandsche, uiteindelijk bepaald door het karakter van het volk en de inspi ratie van zijn leiders, door in eigen leven en hl politieke activiteit eerlijkheid, vertrouwen en liefde te aanvaarden als de fundamenten, waarop een nieuwe wereld kan worden opge bouwd. Zonder deze waarden zullen de zwaarste bewapeningen, de best uitgewerkte verdragen, niet anders doen dan het uur dei- afrekening verschuiven. De eisch van het oogenblik is moreele en geestelijke herbewapening. Een steeds toene mend aantal menschen, hier en in het bui tenland. stelt zich deze herbewapening ten doel. Alle mannen en vrouwen van alle lan den en van alle rassen worden geroepen om aan dit werk deel te nemen en zijn in staat te helpen. Als wij, met onze medemenschen overal ter wereld tezamen, alle wilskracht en vindingrijkheid, die wij thans aan de natio nale verdediging moeten besteden, in dienst stelden van deze taak, dan zou de vrede voor de wereld verzekerd zijn. Gods levende geest, die elk volk en eik menséh tot zijn hoogste bestemming roept, werpt ook de muren neer van vrees en hebzucht, van achterdocht en haat. Deze geest kan de onderling strijdende politieke stelsels overspannen, orde en vrij heid verzoenen waarachtige vaderlandsliefde wekken, alle burgers vereenigen in dienst van hun land en alle landen in dienst van hpt menschdom. „Uw wil geschiede op aarde" is niet slechts het gebed om leiding, maar een oproep tot de daad, want Zijn wil is onze vrede." Het is onze innige overtuiging, dat Neder land, dat op zoo wonderbare wijze te midden van den wereldbrand gespaard bleef, in de aangegeven taak een hoogst belangrijk aan deel heeft. Als de oorlogsramp ook ons land zou treffen, zal elk Nederlander, zonder on derscheid van kerkgenootschap, partij of klasse, geroepen worden alle zelfzucht en vooroordeel op zij te zetten en alles voor het vaderland te offeren. Bijna zonder uitzon dering zullen alle Nederlanders dan bereid zijn voor him land den dood onder oogen te zien. Het is echter thans het oogenblik zich geheel voor het groote doel in te zetten, en zoo mede te werken aan de poging de nade- AGENDA Heden: DINSDAG 20 SEPTEMBER Nassauplein 4: Vergadering Kamer van Koophandel, 8 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur Gebouw „De Nijverheid": Psychometrische séance „Harmonia", 8.15 uur. Palace Familie Cinema: Olympiade film. 2 en 8 uur. Luxor Sound Theater: „Alibi" met von Stro- heim en Jouvet, 2.30 T en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Danielle Darrieux in Vrouwenclub. Op het tooneel: To Rhama 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Een groot schandaal" met Carole Lombard. 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: Chineesche Wateren en Moederschap. 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Jubileumfeesten in het Stadion te Amsterdam, de verlichting van de hoofdstad enz. Doorloopende voorstel lingen van 2.3011.30 uur. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst foto's. 710 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags' van 3—5 en 7—9 uur. WOENSDAG 21 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: H.A.W.E.T., tentoon stelling Voedings- en Genotmiddelen, 35 uur. Café-Rest. Brinkmann, Gr. Markt: Tentoon stelling Kunstnijverheid Hetty v. d. Harten. 2.30—6 uur. Wagenweg 52: Foto-tentoonstelling J. Huisen Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Luxe verhuur zonder chauffeur. 1ste klas wagens. (Adv. lngez. Med.) rende ramp te voorkomen. Ieder Nederlander individueel kan hiertoe medewerken, heeft hierbij een plicht te vervullen. In Nederland zijn groote zedelijke krach ten aanwezig. Wij zijn overtuigd, dat bij onderkenning van de grootte der belangen die op het spel staan en van den diepen ernst van den toestand, Nederland zich aan de taak der moreele en geestelijke herbewape ning zal zetten, met Nederlandsche vastbera denheid en die taak zal voortzetten met Ne derlandsche vasthoudendheid. De oproep is geteekend door de heeren: Mr. P. j. M. Aalberse, jhr. mr. F. Bee- laerts van Blokland, jhr. mr. Rhynvis Feith, J. Th. Furstner, jhr. mr. B. C. de Jonge, mr. dr. D. A. P. N. Kooien, jhr. mr. O. C. A. van Lidth de Jeude, jhr. H. Loudon, mr. P. J. Oud, dr. A. A. L. Rutgers, J. J. G. baron van Voorst tot Voorst. Komt Vrijdag in Rembrandt (Adv. lngez. Med.) De H. A. W. E. T. De route van den optocht. Hieronder volgt de route van den reclame optocht, welke georganiseerd is bij gelegen heid van de opening van de H.A.W.E.T. op 21 September 1938. De opstelling heeft plaats op de Dreef. Het uur van vertrek is bepaald op 4 uur n.m. Te volgen route: Groote Houtstraat, Ged. Oude Gracht. Kleine Houtstraat (Noord, ged.), Lange Veerstraat. Oude Groenmarkt, Spek- straat. Groote Houtstraat. Groote Markt, Jansstraat. Jansweg. Kennemerplein, Schoter- weg, Gen. Cronjéstraat, Soendaplein. Rijks straatweg. van Nesstraat. Middenweg. Mar- nixstraac. Kleverlaan, Kleverparkweg, Ostade- straat, Schotersingel. Staten Bolwerk, Viaduct Kruisweg. Kruisstraat, Krocht, Nieuwe Groen markt, Zijlstraat, Ged. Oude Gracht, Raaks over Raaksbrug). Zijlsingel, Zijhveg. Hoof- manstraat, Burgem. Rampstraat, Sterrebosch- straat. Gasthuislaan, Westergracht, Leidsche- vaart, Wilsonsplein, Koninginneweg, Stolberg straat, Julianastraat, Lorentzplein, Plein, Baan (Frederikspark)Rustenburgerlaan, Schalkwijkerweg, Slachthuisstraat, Kruistocht straat, Nagzaamplein, Amsterdamstraat, Am- sterdamsche Poort. Spaarnwouderstraat, Hooghstraat, Melkbrug, Spaarne, Donkere Spaarne, Koudenhorn, waar de stoet ontbon den wordt De H.A.W.E.T. wordt een succes. Nog enkele dagen en de opening van de H.A.W.E.T. zal Woensdagmiddag 21 September door den burgemeester geschieden, zoo schrijft ons het tentoonstellingsbestuur. Dat er veel animo voor deze tentoonstelling is. blijkt wel hieruit, dat reeds 3 weken ge leden de geheele beschikbare plaatsruimte verhuurd was. Enkele laatkomers heeft men nog in de vestibule en zijgangen kunnen plaatsen. Een voortreffelijke collectie van Voe dingswaren is op deze tentoonstelling bijeen gebracht. De grootste firma's op voedingsge- bied zullen hun producten op smaakvolle wijze tentoonstellen. Bij het nuttige heeft het dagelijksch be stuur ook het aangename niet vergeten. Bij den openingsavond zal het gemengd koor „Po lyhymnia" in de groote Concertzaal eenige lie deren ten gehoore brengen. In de koffiekamer zullen een uitmuntende Russische Band en verder artisten van naam de bezoekers aangenaam bezig houden. Donderdag en Vrijdagmiddag, als ook Vrij dag-avond zal er een groote Modeshow plaats hebben, die reeds thans als geslaagd mag worden beschouwd, daar de vóór-verkoop zeer groot is. Ook de Kap- en Schoonheids-de monstraties hebben groote belangstelling, zoo dat in de eerstkomende dagen op een druk bezoek gerekend kan worden. HAARI.EMSCHE REDDINGSBRIGADE. In verband met het zwemfeest van den Ned. Arbeiders Sportbond in het Sportfond- senbad op Woensdagavond 21 September gaat het oefenuur van de Haarlemsche Reddings brigade niet door. De Bilt voorspelt: Meest matigen Zuidoostelijken tot Zuid westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk tijdelijk regen in het Zuidwesten, in het Noord oosten weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 770.3 m.M. te Sodankyla. Laagste 741.5 m.M. te Reykjavik. De depressie in het Noordwesten nam niet in diepte toe. Een langgerekte uitlooper pas seerde gisteren Ierland en ligt thans over de Iersche zee en het Kanaal. Aan zijn Oostzijde is het weer overal betrokken, met regen, aan zijn Westzijde is het weer opklarend, met zwakken, stijgenden luchtdruk. Een tweede uitlooper ligt over de Golf van Biscaye en reikt tot nabij 'de Azoren. Het Westelijke deel op den Oceaan is be dekt met een uitgebreid gebied van hoogen luchtdruk, dat reikt tot aan de kusten van Amerika. In Finland en in het Oostelijke Oost zeegebied hield de scheiding van den lucht druk aan. Het passeeren van den depressie- uitlooper over Ierland gaf aldaar geen noe menswaardige afkoeling. In onze omgeving en in Frankrijk wer>i het iets koeler. In Duitschland heerscht, vooral in het Oosten, mooi herfstweer. In de Alpen zijn de gebieden nog geheel zomersch, doch de bewolking is toegenomen. De stations langs de Noorsche kust en in Zweden melden tempera turen ver boven normaal, enkele tot meer dan vijf graden. De regenval is zeer onregelmatig verdeeld en alleen lokaal groot. De invloed der secundaire depressie in het Kanaal zal zich geleidelijk over de Noordzee uitbreiden en in het Zuidwes ten van ons land reeds heden betrok ken weer, met lichten regen brengen. In het midden en Oosten zal de bewolking toenemen. BAROMETERSTAND Vorige stand 760 m.M. Stand van heden 759 m.M. Neiging; Achteruit. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. DUET" Harmonisch in ieder opzicht, dit geheel nieuwe Erres radiotoestel, en toch niet hoog in prijs. „Duet" zal den meest verwenden radio luisteraar voldoening geven, zowel wat selectiviteit en ge luidsweergave als het fraaie uiterlijk betreft. Kom het eens bij ons bekijken en beluisteren Worden geleverd ook in HUURKOOP door HAGEMA N, GED. OUDE GRACHT 52. (Adv. lngez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Nou, zien jullie op het plaatje, wat hij gevonden heeft? Een paar meter naast het kasteel stond een hooge boom, waarin Thijs natuur lijk als gezonde Hollandsche jongen met gemak in kon komen. Met een beetje moeite lukte het hem dan ook al gauw een stuk in den stam te klimmen. De angstige stemmen van Dickie en Snorretje klonken hem nog steeds in de ooren. Wie weet. wat er aan de hand was Spoedig had Thijs nu het venster bereikt, waar achter vandaan de geluiden hem bereikten. Hij keek met nieuwsgierige oogen naar binnen. Wat hij daar zag, deed hem werkelijk heel erg schrikken. Wat zou het zijn, dat Thijs zag?? Eén dagje geduld, kinderen, dan zullen julli^het morgen zien! Liedertafel „Haarlem's Zang- genot". Feestconcert op Zondag 2 October. Het bestuur der Liedertafel Haarlem's Zanggenot verzoekt ons te melden, dat het feest en Jubileumconcert, hetwelk gegeven zal worden ter herdenking van het 70-jarig bestaan der Liedertafel en het 50-jarig jubi leum van den heer L. C. Keereweer als toon kunstenaar, bepaald is op Zondag 2 October a.s. in de Gem. Concertzaal. Hieraan zullen medewerken alle' lcoren welke onder leiding- staan van den heer L. C. Keereweer pl.m. 375 zangers, alsook de kinderkoren Apollo en Het Noorden uit Amsterdam (ongeveer 100 kin deren), welke op den onlangs gehouden Nat. Zangwedstrijd alhier, het hoogst aantal pun ten behaalden met felicitatie der jury. Zij zullen onder meer ook dezelfde nummers ten gehoore brengen die op den wedstrijd werden gezongen. De Haarlemsche liaven. Werk begint nu spoedig. Naar wij vernemen zijn de voorbereidende werkzaamheden voor het graven van een ha ven en het in orde brengen van industrie terrein aan het Noorder BuitenSpaarne te Haarlem thans zoo ver gevorderd, dat bin nenkort met de uitvoering van het werk be- ;onnen zal kunnen worden. Er zijn reeds voorloopige onderhandelingen jevoerd met gegadigden voor het industrie terrein, maar definitieve toezeggingen zijn er nog niet. Als evenwel met zekerheid te zeggen is wanneer het industrieterrein beschikbaar zal zijn, zullen de onderhandelingen worden voortgezet. Men is thans begonnen met het sloopen van eenige oude gebouwen van de Reiniging aan den Harmenjansweg. Dit beteekent dat het werk voor het omleggen van de Oostersingel gracht een werk dat verband houdt met de haven in uitvoering is genomen. Daar aan zal nu geregeld worden voortgewerkt. ARTIS-LOTERU. De trekkingslijsten van de Artisloterij zijn te Haarlem verkrijkbaar bij de kantoren van de groote bankinstellingen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.15 uur. Londen 8.92 1/16 Berlijn 74.15 Parijs 5.00 1/4 Brussel 31.27 Zwitserland 41.87 New York 1.85 12.uur. Londen 8.92 1/8 Berlijn 74.15 Parijs 5.00 1/8 Brussel 31.24 Zwitserland 41.91 Kopenhagen 39.80 Stockholm 46. Oslo 44.83 New York 1.85 Praag 6.39 Italië: vrije liere 9.80; reislire 8.75; bank papier 7.25. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 331V2333 3/4 H. V. A. 462—465 Vergde Vorstenl. 7778 Amst. Rubber 228 Philips 233—234 AKU 4iy2—42 5/8 Unilever 141—143 Beth. Steel 43>''2—43 7/8 U. S. Steel 43 3. 843 3/4 Republic Steel 13 1/813 Anaconda 25 3/825 5/8 Shell 11 3 1611 3 8 Tidewater Ass. Oil 10—10 1/8 General Motors 34 3/4—35 1/16 STRAATPREDIKING. Hedenavond te 8.30 zal er op het Leidsche plein door de Gereformeerde Evangelisatie straatprediking worden gehouden. Spreker: de heer W. Geuzebroek. Medewerking wordt ver leend door het Zangkoor „Zuid-Óost". GOUDEN JUBILEUM ZAAK H. VAN DER VLERK. Zooals gemeld viert de heer H. van der Vlerk, horlogemaker, Zijlstraat 5, heden het 50-jarig bestaan van zijn zaak. Hedenmorgen reeds was de zaak in een bloementuin herschapen, zeer vele klanten, grossiers, buren en familieleden hadden door het zenden van bloemstukken van hun be langstelling blijk gegeven; ook was er een bloemstuk van de Zijlstraatvereeniging. In den loop van den morgen mocht de heer Van der Vlerk al vele mondelinge felicitaties ont vangen. MET HET HOOFD OP EEN BRANDEND PETROLEUMTOESTEL GEVALLEN. Maandag ontdekten de buren van den 72- jarige K. de Haan, wonende aan de Hove nierstraat te Leeuwarden, dat deze met zijn gezicht op een brandend petroleumstel was gevallen en aan de daarbij opgeloopen verwon dingen was overleden. De man was den vorigen avond beschonken thuisgekomen en heeft waarschijnlijk in dien toestand getracht zijn potje te koken. Russische militairen op Mandsjoerijsch gebied? Er zou een vuurgevecht plaats gehad hebben. Naar het Japansche persbureau Domei meldt, zijn verscheidene Sovjet Russische cavaleristen ten Westen van Mandsjoeli over de grens gekomen. Zij zijn Zondagavond te omstreeks half acht verscheiden honderden meters op het gebied van Mandsjoekwo doorgedrongen. De Russen hebben grenspatrouilles van Mandsjoekwo beschoten. Deze beantwoordden het vuur. Men heeft gezien, dat een Rus van zijn paard viel. Aan de zijde van Mandsjoekwo zijn geen verliezen. De regeering van Mandsjoekwo heeft bij de Sovjet-regeering een protest ingediend te gen het gebeurde. LANGS DE STRAAT Kinderleed 't Was Zaterdagavond en druk, vol en roeze moezig in Haarlems Hoofdstraat. Ei' heerschte die opgewekte bedrijvigheid welke men alleen maar tegen achten op den laatsten werkdag of bij heel bijzondere gelegenheden aantreft. „Tegen achten" zou misleidend kunnen wer ken. Ter verduidelijking had ik moeten zeggen „tegen achten des avonds of tegen twintigen" maar dat laatste leek mij een beetje tè mo dern. Zooiets als de antiek-moderne of als u wilt modern-antieke gewoonte om alles met kleine letters te schrijven. Maar terzake. Uit bovenstaande regelen hebt ge in ieder geval op kunnen maken dat het druk was. Men spoedde zich van het werk in de stad naar huis of van huis naar de stad om de gebruikelijke Zaterdagavond-inkoopen te doen. U kent ze wel: wat gebakjes voor moeder en de kinderen en wat sigaren voor vader. En misschien nog een knotje wol voor de pull over die groote Zus voor haar verloofde breit, denk er nou om Tini, dat je goed naar de kleur kijkt, vorige week heb je ook de ver keerde meegebracht en verder nog cigaret- ten voor Jan die voor zijn eindexamen zit. En zoo hard moet werken, volgens Moeder, en zoo'n hoop drukte maakt als ie eens 'n keer niet kan voetballen, volgens Vader. Tot dat leger van boodschappen-doende, winkelende en pratende menschen behoorden ook twee meisjes met een klein jongetje van een jaar of zes. zeven. Tusschen zijn zusjes, die bepakt en beladen, in een druk gesprek gewikkeld waren, werd het kereltje meer mee- gezeuld dan dat het liep. Maar daar lette hij niet op. Al zijn aandacht was voor een groote blauwe luchtballon, die, tot onwaarschijnlijke proporties opgeblazen, nonchalant aan de lin kerhand van een van zijn zusjes bengelde. In bolle, witte leters prijkte er de reclame van een of andere firma op. die een magnetisee- rende kracht op het ventje scheen uit te oefe nen. Zijn oogen werden door al het staren haast even bol als de vitte letters, doch he laas, het zoo begeerde voorwerp hing onaan tastbaar ver aan de hand van het zusje, dat van al deze ballon-adoratie niets merkte. Met vlugge stappen wandelde het drietal, zoover er dan althans bij het ventje van wandelen sprake was. verder. Eindelijk werd de verleiding te machtig. „Hè toe, laat mij 'm effies vastbouwe, toe nou," zeurde het kereltje „Nee," zei het zusje bits. „als jij 'm vast houdt is ie zoo foetsie de lucht in en dan dxeins je weer den heelen weg." Het kereltje, beduusd over dit schrikwekken de perspectief, zweeg. Helaas, de wereld is wreed. Noodlot waart over haar rond in vele gedaanten. Ditmaal was het een opgeschoten slungel van 'n jaar of zestien. Een beetje blufferig, 'n beetje over moedig naar alle meisjes kijkend, zóó liep hij met zijn vriend te slenteren. Een cigaretje bengelde in den rechtermondhoek. Zijn zwarte haar zat keurig glimmend in de scheiding en zijn broek zou, wat wijdte betreft, ook te Deau- ville opgang gemaakt hebben: als strand pyjama dan altijd. Uit de verte zag hij de twee zusjes met 't jochie aankomen en ook de blauwe ballon ont snapte niet aan zijn arendsblikken, die als ge fascineerd op dit overigens volkomen on schuldige voorwerp bleven gericht. Plotseling wendde hij zich tot zijn vriend en fluisterde hem iets in. Deze scheen het erg grappig te vinden, op zijn zeer fletse stads- wangen verscheen tenminste een. roodachtig blosje van agitatie, terwijl een trekking van zijn mondhoeken waarschijnlijk als aanmoedi gende glimlach bedoeld was. De meisjes en daarmee het jongetje nader den meer en meer. De ballon wiegelde bij el- ken pas elegant heen en weer, onbewust van het hem naderend onheil. Vlak bij de meisjes gekomen», haalde de jon geman met een bestudeerd achteloos gebaar zijn cigaret uit zijn mond en hield deze ver raderlijk dicht bij het uiterste puntje van den eivormigen ballon. Een knal, een hoogopschietende lach en 'n schrikgilletje waren het resultaat van deze mannelijke daad. De zusjes riepen: „engerd" tegen den held, die onverschillig lachend weg- beende. En daarmede had de zaak uit kun nen zijn. Want het jochie deed niets. Hij huilde niet, hij schreeuwde niet en hij zei niets. Z'n mond stond half open en z'n oogen waren nog groo- ter dan anders. Hij kon het nog niet verwer ken. Eerst langzaam zou dit ontzaglijke, dit onherstelbare verlies tot hem doordringen. „Wat 'n gemeen jong, hè?" zei zijn zusje. Doch het ventje antwoordde niet. Gewillig liet hij zich verder meezeulen. Maar zijn oogen dwaalden telkens weer af naar de linker hand van zijn zusje, waaraan eens de trotsche ballon bengelde. En waar nu slechts een zinloos stukje touw hing met 'n blauw flardje B. K. Neem 'n AKKERTJE bij Gevatte Kou, Griep, Influenza enz. (Adv. lngez. Med.) De werkloosheid te Haarlem. Het blijft schommelen. Het blijft schommelen op de Haarlemsche erbeidsmarkt. In de afgeloopen week steeg het aantal werkloozen met 67 (dezelfde week van 1937 gaf een verhooging van 66). Er zijn nu te Haarlem 5329 werkloozen, dat is 203 minder dan in 1937, 1111 minder dan in 1936 en 337 minder dan in 1935. HAARLEMMERMEER BEJAARD FIETSER AANGEREDEN. Gistermiddag werd op het kruispunt Hoofd weg.Kruisweg de 65-jarige fietser G. B. door een motorrijder aangereden en licht gewond. De oude man reed op zijn fiets over den Kruisweg en wilde bij het kruispunt naar den Hoofdweg in de richting Nieuw Vennep over steken toen uit de richting Lijnden een mo torrijder den Kruisweg wilde opdraaien in de richting Heemstede. De heer B. werd tegen het wegdek gewor pen en licht aan het been gewond. Genees kundige hulp werd ingeroepen. Het rijwiel werd danig verbogen. AUTO VERBRAND. Gisterochtend bezocht de heer Van A. van den Aalsmeerderdijk een landbouwer aan de Vuurlijn te Kudelstaart. Toen hij terug kwam bemerkte hij. dat ziin auto in brand stond als gevolg van kortsluiting. Er werd nog getracht het vuur met zand te dooven, doch dit mocht niet baten. Al spoedig stond de auto in lichter laaie en brandde geheel uit. De wrakstukken werden door een kraanwa gen naar een garage te Hoofddorp vervoerd.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2