Koningin opent de zitting der Staten Generaal. VLIEGVELD LEIDERDORP van de baan. Ook nu weer duizenden op de been. Half millioen voor luchtbescherming. Vereenvoudigd systeem bij volkstelling in 1940. Schiphol wordt centrale luchthaven. W egen - verkeersreglement In Staatsblad. Het Scheveningsche Seizoen. H A A R E E M'S DAGBISD 3 e Plechtigheid in de Ridderzaal. IN den traditioneelen luisterrijken stoet heeft de Koningin zich vandaag weder om naar de aloude Ridderzaal op het Binnenhof te 's Gravenhage begeven voor de plechtige opening van de gewone zit ting van de Staten-Generaal in het nieuwe parlementaire jaar. Reeds vroeg in den morgen kwamen de feestgangers uit alle oorden des lands met treinen en bussen de residentie binnenstroo men om zich te voegen bij de vele Hagenaars, die er vandaag reeds vroeg op waren uitge trokken om zich van een goed plaatsje te verzekeren. Reeds geruimen tijd voor het vertrekken van den koninklijken stoet van het paleis kon men in het Noordeinde de troepen zien aanrukken bestemd voor de eere-wacht voor het paleis of dienende om den stoet te openen en te sluiten. Als eerewacht voor het paleis was een compagnie opgesteld van het regiment grena diers ter sterkte van 100 man met het regi mentsvaandel onder bevel van een kapitein. Bij deze compagnie bevond zich de comman dant van het regiment grenadiers, luit.- kolonel J. van Voorthuijsen, met zijn adjudant. Tevens maakte de Koninklijke Militaire Ka pel onder leiding van den kapitein-directeur dr. C. L. Walther Boer van deze eerewacht deel uit. Voor de afzetting van den door den stoet te volgen weg zorgden bataljons van de regi menten grenadiers en jagers, terwijl het Bin nenhof van de poort bij het Mauritshuis tot de tweede poort was afgezet door een afdee- ling te voet van het 2e regiment veldartille rie en het Binnenhof binnen de poorten door een afdeeling te voet van het 2e regiment huzaren en een detachement van de rijks- veldwacht. Al deze troepenafdeelingen hadden te 12 uur de hun aangewezen plaatsen ingenomen. Het paleis verlaten. Onder het spelen van het „Wilhelmus" door de Kon. Militaire Kapel verliet de Ko ningin omstreeks 1 uur het paleis, terwijl de eerewacht de gebruikelijke honneurs bracht. Op hetzelfde oogenblik werd door het opste ken van een vaantje, welk sein werd doorge geven door de van afstand tot afstand ge posteerde manschappen van de eerste artil leriebrigade, het teeken gegeven aan de op het Malieveld opgestelde batterij, bestaande uit 4 vuurmonden, om het eerste van de mi- nuutschoten af te geven, welke gelost werden van het oogenblik af dat de Koningin het paleis verliet tot dat Zij in het paleis zou zijn teruggekeerd. Onder het dreunen van het geschut zette de stoet, die onder de algemeene leiding stond van den eersten stalmeester der Ko ningin, jhr. C. E. J. M. Verheyen, zich plecht statig in beweging. Hij werd geopend door een commando cavalerie, ter sterkte van 75 ruiters, van het 2e regiment huzaren onder bevel van een ritmeester met den regimentsstandaard. Hierbij bevonden zich de regimentscom mandant, luit-kolonel J. J. van Diepenbrugge, en het muziekkorps van het regiment dat den tocht met marschmuziek opluisterde. Een Viertal marechaussees reden voorop. Achter dit eere-escorte volgden in hun staatsielivreien een rijknecht-majoor en twee rijknechts te paard. Nu kwamen een zevental gala-rijtuigen, die aan de staatsiekoets der Koningin voorafgingen. Elk rijtuig was met twee paarden bespannen. Nadat deze zeven rijtuigen waren voorbij getrokken kwamen 't groote moment: de gou den koets, waarin de Koningin gezeten was. Deze staatsiekoets was met acht paarden be spannen. Naast elk paard ging een koetsier, terwijl aan elke zijde van de koets vier la keien gingen. Rechts van de gouden koets, een weinig achter het portier, reed de chef van het Militaire Huis, Hr. Ms. adjudant-generaal vice-admiraal F. Bauduin, terwijl op gelijke wijze ter linkerzijde van' de koets de gouver neur der koninklijke residentie, Hr. Ms. adju dant i. b. d. luitenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst reed. Naast en achter de gouden koets volgden te paard de officieren der landmacht van het militaire huis der Koningin. De stoet werd gesloten met een commando cavalerie ter sterkte van 75 ruiters onder be vel van een ritmeester en een viertal bereden marechaussees. Men volgde den gebruikelijken weg: Noord eindeHeulstraatLange Voorhout (schelp pad)TournooiveldKorte VijverbergBin nenhof. Op het Binnenhof stond bij de Ridderzaal als eerewacht opgesteld een afdeeling van het korps mariniers ter sterkte van 80 man met vaandel en met het muziekkorps van de koninklijke marine. Bij deze eerewacht, die onder bevel stond van een kapitein, bevond zich de commandant van de afdeeling mari niers. Bij de Ridderzaal. Terwijl de kapel het „Wilhelmus" speelde, de eerewacht het geweer presenteerde en de vaandeldrager zijn vaandel diep deed neigen, schreed de Koningin de trappen op van het bordes der Ridderzaal, waarvan de peristyle was overhuifd met een roodfluweelen balda kijn met gouden franje. Onder de peristyle hadden zich ter be groeting van de Koningin opgesteld de vol gende officieren der zeemacht van Haar mi litaire huis, de adjudanten i. b. d. vice-admi- raals b. d. J. J. Rambonnet, A. ten Broecke Hoekstra, jhr. G. L. Schorer en jhr. J. C. F. j von Mühlen, schout bij nacht b. d. C. Baron de Vos van Steenwijk, kapitein ter zee N. A. Rost van Tonningen en kapitein-luitenant ter zee 1ste klasse jhr. E. J. van Holthe. Aan den ingang der Ridderzaal werd de Koningin verwelkomd door de commissie van in- en uitgeleide uit de Staten-Generaal. Voorafgegaan door den eersten kamerheer ceremoniemeester, de acht kamerheeren, de zes grootofficieren en den opper-ceremonie- meester geleidde deze commissie, welke vóór de Koningin uitging, H. M. naar den troon- H. M. werd gevolgd door de dienstdoende grootmeesters, de dienstdoende dame du pa lais. den chef van het militaire huis. den gouverneur der koninklijke residentie, den eersten stalmeester en de bovengenoemde officieren van het militaire huis. Zoodra de Koningin op den troon was geze ten, schaarden zich de verschillende hoog- waardigheidsbekleeders volgens de daarvoor gebruikeljjke regeling ter weerszijden van en achter den troon. Na de voorlezing van de troonrede verliet de Koningin op dezelfde wijze de Ridderzaal om zich te begeven naar het paleis. Bij de poort, grenzende aan de Ridderzaal, hadden, der traditie getrouw, de leden van het. corps diplomatique met hun dames zLh verzameld om de Koningin bij het voorbij gaan een hartelijken groet te brengen. Zoowel op den heen- als den terugweg en bij haar terugkomst ten paleize juichte de dicht opeengepakte menigte de Koningin geestdriftig toe. Regeering wil aange vraagd bedrag met f 175.000 verhoogen. Nu ten aanzien van de uitvoering van de wet betreffende bescherming tegen luchtaan vallen, practische ervaring is verkregen, heeft de regeering het noodig geacht, zich nader te beraden over de beantwoording van de vraag, op welk punt evenwicht kan worden bereikt tusschen het belang van de voorziening in luchtbescherming eenerzijds en de omstan digheid, dat voor dit doel, als voor elk ander, in de tegenwoordige tijdsomstandigheden slechts beperkte middelen kunnen worden be schikbaar gesteld. De regeering heeft daarbij richtsnoeren vastgesteld en daaraan bekendheid gege ven volgens welke de voorzieningen het meeste nut zullen afwerpen. Ten einde binnen afzienbaren tijd te gera ken tot een toestand, welke, met inachtne ming van eischen van soberheid, toch bevre digend mag worden genoemd is, naar een be rekening aangaf, jaarlijks een bedrag van f 500.000 noodig. De regeering stelt zich voor. in de komende jaren dan ook de middelen tot dat bedrag aan te vragen. Om echter de voorziening volgens het pro gramma, dat de regeering zich voorstelt te verwezenlijken, zoo spoedig mogelijk tot stand te brengen spoed toch is inhaerent aan den aard dezer veiligheidsmaatregelen meent de minister reeds voor het dienstjaar 1938 de gelden te moeten aanvragen, tot het bedrag van f 500.000, weshalve hij bij deze aanvraag de som van f 175.000, zijnde het ver schil tusschen genoemde f 500.000 en het be drag, aanvankelijk voor 1938 gevoteerd, nl. f 325.000, aanvraagt. De heer C. van den Bussclie krijgt eervol ontslag. Als vice-president van den Raad van Ned.-Indië. Bij K. B. is aan den heer C. van den Bussche, vice-president van den Raad van Ne- derlandsch-Indië eervol ontslag uit 's lands dienst verleend, onder dankbetuiging voor de zeer gewichtige diensten, door hem gedurende vele jaren aan den lande bewezen. Scholier onder zandauto terechtgekomen. Doodelijk gewond. Op den Utrechtschenweg te Amersfoort, na bij het beruchte kruispunt met den Berken- weg is Maandagmiddag de ongeveer elfjarige scholier H. van Os, wonende in de Tulp straat te Amersfoort, die op de fiets op weg naar huis was, aangereden daar een met zand geladen vrachtauto van de sleeperij K. Eén der achterwielen ging den jongen over het lichaam. Hevig bloedend en met zeer zware verwondingen werd hij naar een ziekenhuis overgebracht waar hij kort na aankomst is overleden. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur geen schuld. Ingez- Med.) P. T. T. zuivert Delft van clandestiene zenders. Vier zendinrichtingen in beslag genomen. De rijksradiocontroledienst heeft, in samen werking met de marechaussee, een razzia ge houden onder de clandestiene radiozenders te Delft. In beslag genomen werden te Delft, ten huize van H. P. E. „De Merel", ten huize van Van R. de zenders „X. R." en „X.X.X." en voorts een zendinrichting ten huize van J. S. Bovendien werd te Rijswijk ten huize van C. P. beslag gelegd op een zendinrichting met de roepletters Z.V.Z. Deze zenders werkten alle op golven van den omroepband. Tegen de houders is proces-verbaal opge maakt. Zij zullen zich voor den rechter te verantwoorden hebben, die tegenover deze overtreders tegenwoordig een zeer streng standpunt inneemt. Invoering van het gezins- persoonskaartenstelsel. In 1940 zal, ingevolge de wet van 22 April 1879, een nieuwe tienjaarlijk- sche volkstelling gehouden moeten worden, waarmede, vindt zij plaats overkomstig de beginselen, welke in 1930 gegolden hebben, een bedrag van rond f 1.380.000 gemoeid zal zijn. Het behoeft geen betoog, dat de minister van Binnenlandsche Zaken zich. in overleg met zijn ambtgenoot van Financiën, ernstig heeft beraden, of aan deze belangrijke uitgaaf niet geheel of ten deele zou kunnen worden ontkomen. Ampele overweging van de desbe treffende adviezen heeft geleid tot de erken ning, dat uitstel of afstel van de volksstelling niet verdedigbaar zou zijn. De vraag, of de methode niet zooveel zou kunnen worden ver eenvoudigd, dat met behoud van het begin sel, dat een redelijke waarborg voor verkrij ging van een deugdelijk resultaat zal bestaan, een deel der kosten bespaard zou kunnen wor den, heeft gevoerd tot de bestudeering van onderscheidene mogelijkheden, welke, met uitzondering van één, als ondeugdelijk moesten worden verworpen. Deze ééne mogelijkheid berust op het gebruik van de bevolkingsboek houding als voornaamsten grondslag voor de volkstelling; waartoe het even wel noodzakelijk is, dat die bevol kingsboekhouding zal zijn verbeterd door toepassing van het gezinspersoons kaartenstelsel, tot welks algemeene invoering, na de in alle opzichten ge slaagde proef, reeds geruimen tijd ge leden door de regeering in principe is besloten. De minister ziet niet voorbij, dat de bezuini ging op de kosten van de volkstelling, welke, bij gebruik van de bevolkingsboekhouding, kan worden verkregen, weer wordt te niet gedaan, doordat de algemeene invoering van het ge- zinspersoonskaartenstelsel het bedrag der te besparen kosten opvordert. Echter kan de re geering thans met het bedrag van f 1.380.000 twee belangen dienen, zij kan ni. zoowel een deugdelijke volkstelling doen houden als het gezinspersoonskaartenstelsel invoeren. Dit stelsel biedt uit een oogpunt van gemeente lijke en, vooral ook. landelijke administratie groote voordeelen. De invoering van het ge zinspersoonskaartenstelsel maakt niet alleen voor 1940 de volkstelling aanzienlijk goedkoo- per, de financieele voordeelen komen bij vol gende volkstellingen eerst recht volledig als winst tot uiting. Zoowel de invoering van het gezinspersoonskaartenstelsel als de volkstel lingswerkzaamheden bieden volgens de be doelde gewijzigde methode de gelegenheid tot tewerkstelling van werklooze hoofdarbeiders gedurende langeren tijd. Thans wordt hiervoor op een suppletoire begrooting van Binnenlandsche Zaken over 1938 een bedrag van f 381.000 aangevraagd. DE regeeringspersdienst meldt, dat de regeering na nadere over weging van haar voornemens met betrekking tot de stichting van een centraal luchtvaartterrein, van oordeel blijft dat het met het oog op de positie van Nederland in het luchtverkeer noodzakelijk is, het groote internationale luchtverkeer op één enkel luchtvaart terrein te concentreeren. Is daarvoor in eerste instantie gedacht aan een nieuw aan te leggen terrein beoosten Leiden, de loop der omstandigheden heeft de regeering aanleiding gegeven tot de over weging in hoeverre met behoud van den eisch van een nationaal luchtvaartterrein voor het internationale verkeer, in plaats van tot den aanleg van een terrein beoosten Leiden, zou kunnen worden besloten tot een in de tweede plaats mogelijke oplossing, namelijk het bestemmen van het luchtvaartterrein Schiphol tot nationaal lucht vaartterrein met deelneming door het rijk in de verdere inrichting en de exploitatie daarvan. Dienaangaande worden thans onderhandelingen gevoerd tusschen den minister van Waterstaat en het gemeentebestuur van Amsterdam. Diefstal uit automaten blijft diefstal. Kwestie van met zilverpapier beplakte cent voor den Hoogen Raad. Wegens het zich toeëigenen van croquetten en ballen gehakt uit automaten, waarin hij in plaats van een kwartje (voor twee croquetten) een met zilverpapier beplakte cent en inplaats van een dubbeltje (voor een bal gehakt) een op dergelijke wijze bewerkte halve cent had geworpen, werd een Amsterdammer door den politierechter tot f 25 boete veroordeeld. In hooger beroep bevestigde het Amsterdamsche gerechtshof deze straf. De veroordeelde ging in cassatie, daar hij van meening was, geen „diefstal" te hebben gepleegd in den zin der wet, op welke kwali ficatie hij was veroordeeld. Op 5 September jl. behandelde de Hooge Raad dit cassatieberoep, waarbij de raadsman van appellant betoogde, dat, indien men het zich toeëigenen van voorwerpen uit verkoop automaten door gebruik van verkeerde munt stukken als „diefstal" met behulp van een valschen sleutel beschouwt, het bezigen van de juiste muntstukken om de automaat te doen werken, wettelijk evenzeer diefstal zou moeten worden genoemd en dat kan toch nimmer de bedoeling zijn geweest. Hierin is wettelijk niet voorzien. Veeleer zou men in dit geval oplich ting ten laste hebben moeten leggen, hetgeen niet is geschied. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft thans in deze zaak geconcludeerd tot verwerping van het cassatie-beroep. Naar het oordeel van den procureur-generaal had alleen degene die aan de uitnoodiging om een kwartje door middel van inwerping te be talen heeft voldaan, het recht tot toeëigening van de croquetjes. Degene, die iets anders in werpt. mist dat recht. Arrest 31 October a.s. Schilder van vijftien meter hoogte gevallen en gedood. Maandagmorgen is de 48-jarige schilder W. den Toom. wonende te Leerdam, in dienst van het schildersbedrijf van G. Kreukniet te Go- rinchem, terwijl hij bezig was met het leggen van ruiten op een kap van een nieuwen aan bouw van de N.V. de VriesRobbé en Co., aan den Spijkschen dijk te Gorinchem. van een hoogte van vijftien meter gevallen waarbij hij met zijn hoofd op een betonnen vloer terecht kwam. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. 's-GRAVENHAGE. 19 September. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. Besluit tot vaststelling van voorschrif ten ter uitvoering van de wegenverkeers wet (wegenverkeersreglement) POLITIE VINDT Z.G. VERBRANDE GOEDEREN In samenwerking met de rijkspolitie en de gemeentepolitie van Tiel is de Echteldsche po litie er in geslaagd in Tiel in een schuur een partij van ruim zestig zakken koren, welke volgens opgave van den eigenaar, een zekeren v. d. B., uit Echteld, vorige week Maandag bij een brand in diens woning een prooi der vlam men geworden zouden zijn, te ontdekken. De eigenaar v. d. B. is aangehouden en de politie gaat thans nauwkeurig na of verdachte zich naast poging tot oplichting soms ook schuldig gemaakt heeft aan brandstichting. Wanneer mag een politie-agent een wapenstok dragen? Ook als hij buiten dienst in burger en in een andere gemeente is? De Wapen-wet, waarbij is verboden het dra gen van diverse wapenen, waaronder ook de gummistok wordt genoemd, zondert in art 3 sub 2 die gevallen uit, waarin het wapen be hoort tot de uitrusting van o.a. den politie beambte. Nu was de Bossche politie-agent F. de L. op zekeren dag in zijn vrijen tijd en zonder uni form aanwezig te Vught. waar hij zich tegen een aanvaller had verdedigd met den gum mistok, dien hij bii zich droeg. Afgezien van de kwestie welk gebruik De L. van dien stok had gemaakt welke zaak afzonderlijk ls berecht had hij zich voor den Bosschen kan tonrechter te verantwoorden op grond van de omstandigheid, dat hij met het dragen van den wapenstok buiten dienst de Wapenwet zou hebben overtreden. De kantonrechter evenwel ontsloeg den agent van rechtsvervolging, oordeelende, dat deze politieman, hoewel in burgerkleeding in eèn andere gemeente vertoevend, niettemin „in dienst" (van de gemeente 's-Hertogen- bosch) was. Nadat de ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie beroep had aangeteekend bevestigde de Bossche rechtbank de kantonrechterlijke uitspraak. Hiertegen teekende de Officier van Justitie, die een veroordeeling had geëischt. cassatie aan. als gevolg waarvan deze zaak voor den Hoogen Raad kwam. Mr. C. Kruysse uit Amersfoort, het cassatie beroep toelichtend, betoogde, dat het speci fieke onderscheid tusschen dienst en buiten dienst, respectievelijk op surveillance en in ruste, niet wordt genoemd in de Wapenwet, en dat de L.. hoewel hij buiten surveillance in een andere gemeente vertoefde wel degelijk „in dienst" (der gemeente 's-Hertogenbosch) was. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1888. 20 September: De heer Zandstra, te Heerenveen, heeft een nieuw toestel uitgevonden om een in volle vaart zijnden trein voor gevaar op den weg te waarschuwen en tevens spoe dig tot staan te brengen. Het is thans in onderzoek bij den Raad van Toezicht op de Spoorwegen, en er zijn reeds verschei dene proeven mede gedaan, naar men zegt met gunstigen uitslag. Voor Scheveningen bracht de viering van het Regeeringsjubileum nog een heel goed einde van het seizoen. Er is daar, mede door de geweldige belangstelling voor de vlootde- monstratie. een flink schepje op het resultaat van het seizoen gedaan. Want dat is nu alweer afgeloopen. Wanneer ik mij dat realiseer, dan is er werkelijk gelegenheid tot de afgezaagde verzuchting: „Waar blijft de tijd!". Hoe kort is het geleden dat ik, verheugd om den ko menden zomer, het eerste Kurhausconcert be zocht en mijn eerste zonnemiddag ter Piere vertoefde. Nu is het alweer voorbij en afge loopen. Het Kurhaus dicht. De hotels gesloten. De meeste terrassen leeg. De tentjes en de strandstoelen van het strand, 't Is ieder jaar hetzelfde weemoedige liedje en ieder jaar lijkt het weer een tikje weemoediger. En hoe is het seizoen nu geweest in Scheve ningen? De weersgesteldheid is de alles-be- palende factor voor een badplaats. Welnu, deze is zeer grillig geweest. Over het geheel geno men was deze zomer voor de badplaats Sche veningen iets beter dan zijn voorganger. Wan neer wij de dagen verdeelen in lo. zomersche; 2o. goede; 3o. slechte, dan ziet dit statistiekje er als volgt uit over de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus. 1937: Zomersch: 30; goed: 35; slecht: 58. 1938: Zomersch: 20: goed: 49: slecht: 54 In 1937 zijn er 6 Zondagen met gunstig weer geweest, in 1938 negen. Deze drie gunstige Zen- dagen meer hebben invloed gehad op de ex ploitatie-resultaten. Met z.g. „terrasbezoek", dat natuurlijk nauw met het weer samenhangt was beter dan in vorige jaren en gaf ook :.oo- tere omzetten te zien. Maar wat de hotels van. de Exploitatie Maatschappij Scheveningen be treft: het aantal logeernachten zal vermoede lijk bij verleden jaar iets ten achter blijven. De algemeene indruk is, dat er dit seizoen min der Amerikanen, minder Engelschen en minder Duitschers als hotelgasten geweest zijn. Het aantal Duitschers, dat pensions bezocht, is echter grooter geweest dan verleden zomer. Vooral in den bloembollen tijd zijn er Fran- schen en Belgen als doorgangstoeristen ge weest, terwijl het aantal Zwitsers, dat Sche veningen bezocht heeft, weer iets grooter was dan het vorige seizoen. Het aantal Nederland- sche bezoekers ls grooter geweest dan andere jaren. Zooals gezegd: het Amerikaansche be zoek stelde teleur: het was maar een derde van hetgeen in het begin-seizoen aan voorbe- stelllngen was geboekt. Oorzaak: oorlogsvrees, onzekere toestanden in de Vereenigde" Staten zelf en.... Nederland ligt op de route naar Duitschland. is dus van het toeristenbezoek aan Duitschland afhankelijk en wanneer dat land minder Amerikaansche bezoekers krijgt, krijgt Nederland'er automatisch óók minder. Het groote aantal congressisten dat in de Scheveningsche hotels logeerde ter gelegen heid van het Wegencongres, de Interparlemen taire Unie en dergelijke kon dien tegenvaller niet goed maken. Het bezoek aan de voortref felijke concerten en voorstellingen In de Kur- zaal ruim honderd voorzeven-en-twin tig-en-een-halve-gulden! nam aanmerke lijk toe. In dit opzicht neemt Scheveningen een werkelijk unieke plaats in en als zomer-mu- ziekcentrum van beteekenis geniet de Kurzaal reeds een internationale vermaardheid. Het badbedrijf en het bezoek van dagjes- menschen hadden ongeveer dezelfde resulta ten als in 1937. Ik hoop dat ge het mij niet euvel zult dui den. dat ik in dezen brief zakelijker bleef dan ik pleeg te zijn in mijn Haagsche babbeltjes. Zulke zakelijkheid in cijfers en statistica is wel eens interessant en leerzaam, dunkt mij. Ik beloof u, dat ik in mijn volgende hofstede- lijke gepeinzen weer wat luchtiger zal zijn. Mr. E. ELIAS. Rijkssteiiii voor woningverbetering Ten einde verbetering van bestaande wonin gen mogelijk te maken, is, naar het oordeel der regeering eenige tegemoetkoming van de zijde van het rijk gewenscht. Het ligt in de bedoeling over 1938 f 375.000 aan te wenden tot het verstrekken van bijdragen in die kos ten. waardoor een aantal verouderde, doch overigens goede, woningen meer in overeen stemming kan worden gebracht met eischen, welke thans aan woningen worden gesteld. Bij suppletoire begrooting wordt aan de Tweede Kamer voorgesteld alsnog f 375.000 te voteeren. VOLKSWONINGBOUW TE AMSTERDAM De Algemeene Woningbouw Vereeniging en de Woningstichting „Patrimonium" hebben bij B. en W. van Amsterdam plannen ingediend voor den bouw van 250. resp. 150 arbeiderswo ningen op „Bosch en Lommer". De totale stichtingskosten worden geraamd op resp. f 734.000 en f 410.000. Beide lichamen zijn in staat en bereid tien pet. van de stichtingskos ten voor eigen rekening te nemen. Voor het overige zullen leeningen moeten worden aan gegaan ten bedrage van ten hoogste resp. f 660.600 en f 369.000. B. en W. stellen den raad voor gemeentelijke garantie voor deze leenin gen te verstrekken. Geen rijtoer van de Koningin. H. M. de Koningin heeft na de ope ning van de Staten-Generaal, geen rijtoer door de stad gemaakt. Andere jaren maakte, zooals men weet, H. M. steeds des middags een tocht door Den Haag. PARIJSAMSTERDAM IN 72 MINUTEN Het vliegtuig uit Parijs, dat volgens de dienstregeling Maandagmorgen te 11.35 uur op Schiphol moest landen, arriveerde ongeveer een half uur vroeger. Het was een Bioch 220 van Air France, welke maatschappij tezamen met de K. L. M. en de A. B. A. de lijn Amster damParijs v. v. vliegt. Het vliegtuig heeft den afstand Parijs—Am^ ■sterdam afgelegd in 72 minuten.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5