De H. A. W. E. "[".-Tentoonstelling in het Concertgebouw. Ochtendbeurs Amsterdam Haarlem Aanschouwt Wat Eendracht Toont. Net meisje RADIO fOEN BOER'S WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1938 HAARLEM'S D A G B E A D 2 Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Lezing van den heer Carlée. Voor de vergadering van de afdeeling Haar lem der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde die Dinsdagavond in Lion d'-Or onder leiding van den voorzitter den heer J. L. Bouwer gehouden werd, bestond groote be langstelling. welke zeker wel in de eerste plaats uitging naar de zeer interessante le zing, die de heer H. Carlée hield over de nieuwste Dahlia's. De spreker had een prach tige collectie bloemen meegebracht, waac onder uit Engeland, Duitschland. België, Amerika, Japan, ja zelfs Australië en Nieuw- Zeeland. Hij besprak elk ras en elke bloem afzonderlijk en demonstreerde, hoe in diverse landen de smaken verschillen. Dat onze eigen aanwinsten, zooals de schitterende semi- caetus Julius C. Bunge, de fraaie, witte pioen- bloemige Helly Boudewijn, die het vorige jaar op den proeftuin de gouden medaille ver wierf, een eereplaats kregen is duidelijk. Warm werd door hem aanbevolen de diep- roode, gevuldbloemige Mignondahlia Brand Wood Redder, die in haar ras een unicum schijnt te zijn. De spreker zette nog uiteen welke opoffe ringen men zich moet getroosten om een nieuwe soort in den handel te kunnen bren gen en dat dit de oozraak is van den hoogen Prijs der nieuwe variëteiten. De heer Carlée oogstte met zijn rede een groot succes. Door den secretaris werd verslag uitge bracht van de gehouden keuringen op de tuincomplexen „Ons Buiten" en „Zonder Werken Niets" en over het keuren der tuinen van liefhebbers in de Ramplaan en Heem- steedsche Dreef. Voor het examen 2de knecht waren 5 van de 7 candidaten geslaagd. De Tuinbouwwin- tarcursus telt weer een groot aantal nieuwe leerlingen en begint 30 September; de Bind- cursus begint 21 September met 15 deel nemers. Bij de onderlinge tentoonstelling werden 9 punten toegekend aan Vallota purpurea van D. Smit, 10 punten aan elke mand Tritoma's van het Bloemenhuis v. d. Hoek en 8 punten aan een drijfschaal, 7 punten aan een groep Dahlia's van „Ons Buiten" en aan een pronk- appel van 82 pond 10 punten, terwijl 9 pun ten werden toegekend aan een vaas Dahlia's van den kweeker H. Carlée. VAKONDERWIJS VOOR DAMES EN HEERENKAPPERS. Begin October begint de nieuwe cursus voor dames en heerenkappen van de Eerste Ne- derlandsche vereeniging tot stichting van vakscholen in het kappersbedrijf. Deze ver eeniging werkt onder de auspiciën van den Nederlandsche Bond van Kapperspersooneel. Reeds tal van jaren worden door bedoelde vereeniging in verschillende plaatsen van ons land vakscholen voor aanstaande en gevor derde heeren- en dameskappers georgani seerd. Niet alleen bedienden maar ook pa troons kunnen de lessen aan deze scholen volgen. Het vakonderwijs voor het kappersbedrijf komt dezen winter in een nieuwe fase te staan in verband met de te verwachten af kondiging van de Vestigingswet voor het kleinbedrijf, van toepassing voor het kap persbedrijf. Meer dan ooit is het thans noodzakelijk dat een ieder in het kappersbedrijf zorgt een gel dig getuigschrift of diploma te bezitten. Het volgen van de lessen aan dit instituut opent daartoe de; mogelijkheid. Waar dit belang zoo- duidelijk spreekt is het te verwachten, dat evenals andere jaren ook nu weer velen de lessen zullen volgen. Internationale bodemkundige vereeniging. Wetenschappelijke bijeenkomst te Haarlem. De zesde wetenschappelijke bijeenkomst van de sectie Nederland van de Internationale Bo demkundige Vereeniging zal worden gehouden op Zaterdag 8 October a.s. te Haarlem in het gebouw van de afdeeling geologische kaart der geologische stichting. Volgens het programma houdt des voormid dags 10 uur di-. P. Tesch een voordracht over: geologie en bodemkunde, en omgekeerd. Des voormiddags 11 uur spreekt prof. dr. E. C. J. Mohr over: Bodemvorming uit onverweerd ge steente onder verschillende klimatologische om standigheden. Te 12.30 is er een gemeenschappelijke koffie maaltijd, waarna des namiddags 13.30 uur dr. A. J. Zuur zal spreken over: BodCmvorming in Nederland uit de zeer jonge zee-afzettingen. Na de discussie volgt een bezoek aan de ver zamelingen van de geologische stichting. BIJEENKOMST ISRAëL. GEMEENTE. f Het Kerkbestuur der Ned. Isr. Gemeente al hier heeft tegen heden-. Woensdagavond, in de Kroonzalen van café-restaurant Brinkmann, Gr. Markt, een bijeenkomst belegd, waarin, nu de Hooge Feestdagen naderen, die in heel Israël een periode van herinnering en herbezinning vormen. Opperrabbijn Frank. Rabbijn de Vries en dr. Emil B. Cohn, eertijds Rabbijn te Ber lijn, korte toespraken zullen houden, die betrek king zullen hebben op den ernst dezer tijden. De heeren Willem Rettich (piano) en Josef Wulff (viool) zullen deze toespraken met toe passelijke muziek afwisselen. NED. CHRIST. VER. VAN PADVINDERS. De Nederl. Christ. Vereeniging van Padvin ders, kortweg genoemd „N.C.V.P.", bestaat al meer dan 11 jaren tot zegen van velen; zij werkt op de meest prettige wijze samen met het Nationaal Hoofdkwartier van de N.P.V. en is er zelfs bij aangesloten Maar waarom dan toch een afzonderlijke vereeniging? A.s. Donderdagavond van 8.30 tot 9.30 uur zal voor de microfoon van de N.CJt.V. gesproken wor den over de vraag: .Waarom een afzonderlijke vereeniging?" Het secretariaat is gevestigd: Wernerlaan 29. Hilversum. ORGELCONCERT. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem, op Donderdag 22 Septem ber 1938, des namiddags van 34 uur, dooi den heer George Robert. Programma: la. „Vecilla regis prodeunt" b. Fantasia „Laet ons met herten reyne" Dr. John Buil 2a. Sinfonia (Almira) b Air (Semele) c. Marche (Scipione) G. F. Handel 3. Dorische Toccata J. S. Bach 4a. Verset-Choral b. Noël Th- Dubois 5. Improvisatie over een Poolsche kerkzang M. Surzynski 6. Choral Song S. Wesley Vergadering Agenten Arbeids bemiddeling. Belangrijke onderwerpen behandeld. Onder voorzitterschap van den directeur der Districts-Arbeidsbeurs. den heer J. Vader, werd Maandag alhier de negende jaarlijksche vergadering van agenten der arbeidsbemidde ling in het district Haarlem gehouden. In de morgenbijeenkomst in het gebouw der Districts-Arbeidsbeurs werd. na het ver strekken van eenige mededeelingen van huis- houdelijken aard en de behandeling van eenige door agenten gestelde vragen, door den voor zitter een inleiding gehouden over „Jeugd- registratie". In de middagvergadering, welke plaats vond in het gebouw Rosehaghe, sprak de heer A. B. Velthuisen, Hoofdambtenaar bij den Rijks dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling te 's-Gravenhage over ,,De controle op de werkloozenkassen in het bij zonder van de zijde der gemeente" en de heer Th. van Lier, eveneens Hoofdambtenaar aan genoemden Rijksdienst, over „Arbeidsbemid deling naar Duitschland." Deze middagvergadering was druk bezocht en werd. behalve door de agenten bijgewoond door den voorzitter der Commissie van Toe zicht op de Gemeentelijke en Districts-Arbeids beurs, den heer W. J. B. van Liemt wethouder der gemeente Haarlem en eenige leden dier Commissie, benevens door verschillende wet houders en secretarie-ambtenaren van ge meenten uit het district en directeuren van eenige districts- en gemeentelijke arbeids beurzen. De financiën van Haarlem. Opmerkingen in verband met de Millioenen-nota. Elders in dit nummer geven wij uitvoerige mededeelingen uit de Millioenen-nota wat be treft de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten. Voor Haarlem zijn die ook van veel belang. De Regeering heeft het voornemen de extra bijdragen aan noodlijdende gemeenten voortaan geheel a fonds perdu dus zonder terugbetaling te eischen te geven. Daartoe worden de inkomsten van het Werkloosheidssubsidiefonds met 21,6 millioen verhoogd. Voor 1938 is de toestand zoo, dat het rijk het eerste gedeelte van het tekort als rente loos voorschot geeft en het overige als bij drage a fonds perdu. Het bedrag van het renteloos voorschot houdt verband met de be lastingcapaciteit eener gemeente. Haarlem, dat voor 1938 een tekort van ruim 1 millioen geraamd heeft, zal volgens die regeling onge veer 4DO.OOO als renteloos voorschot kunnen krijgen. Verder blijkt uit de Millioenennota dat de regeerin ger naar wil streven meer gemeen ten weer hun zelfstandigheid te geven, 5 millioen zal beschikbaar gesteld worden voor de saneering van de gemeentelijke financiën. „Het vraagstuk van de noodlijdende ge meenten kan langs dezen weg van verdere ni velleering en grootere bijdragen wellicht tij delijk tot gerfingere proporties worden terug- gebracht. Doch een afdoende oplossing, voor zoover daarvan althans In deze tijden sprake kan zijn, zal alleen mogelijk zijn, indien in veel sterkere mate dan thans het geval is, de eigen verantwoordelijkheid der gemeenten voor het doen van uitgaven weder wordt in geschakeld en allerwegen verstaan wordt dat het centraal gezag de verantwoordelijkheid voor het financieel beheer der gemeenten niet kan en mag overnemen". Ook wordt nog medegedeeld dat waarbor gen voor een zuinig beheer door de gemeenten gezocht zullen worden in een wijziging van de wet tot steun aan noodlijdende gemeenten, hetwelk binnenkort zal worden aangeboden. Eveneens zal een regeling van het forensen- vraagstuk, waarvan het doel o.m. is een betere financieele verhouding tusschen de gemeen ten onderling te scheppen, gelijktijdig vord: aangeboden. Er komt dus een regeling van het forensen- vraagstuk. Hoe de regeering die aangelegen heid wil regelen blijkt niet. Alleen kan uit de aankondiging afgeleid worden, dat het niet de bedoeling schijnt te zijn de oude forensen belasting te herstellen, want er wordt immers gezegd, dat het doel van de regeling van het forensenvraagstuk is een betere financieele verhouding tusschen de gemeenten onderling te scheppen. Haarlem verkeert wat de forensen aangaat wel in een zeer bijzondere positie, omdat net eenerzijds inwoning biedt aan personen die te Amsterdam werken, terwijl anderzijds ook personen die in Haarlem werken in de rand gemeenten wonen. Voor nieuwe kliniek „Bethesda Sarepta". Concert Motet- en Madrigaalvereeniging. De Haarlemsche Motet- en Madrigaalver eeniging zal Maandag 3 October a.s., een concert geven in de Groote of St. Bavo-kerk te Haarlem, waarvan de opbrengst geheel ten bate komt van de nieuw te bouwen kliniek van „Bethesda Sarepta". Er heeft zich voor dezen avond een comité van aanbeveling gevormd, waarin de vol gende dames en heeren zitting hebben ge nomen Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk (voorzitter), mej. D. van Daalen (secr.-pen- ningm. Verspronckweg 163), mej. J. H. de Petit, mej. J. W. Knottenbelt, mej. A. M. Honig, dr. B. H. Ledeboer, mej. M. J. Rebel, dr. R. Burdet, mevr. dr. J. D. Bierens de HaanBervoets, mevr. J. J. Enschedé— Enschedé, dames Knottenbelt, ds. C. M. Briët. dames Bierens de Haan. mevr. M. Bierens de HaanWaller, mej. C. M. Vis, Broeder F. M. Jonker. Broeder Jac. Lagas. dr. J. Weener. Zuster M. Merison, Zuster M. J. Pot, mevr. E Breda Kleynenberg—Knottenbelt. Jac. van Kempen, mej. Emmy van Eden, mevr. L. Sanders—Knottenbelt, mevr. U. E. Land—de Vries en mej. Voorhoeve. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 3 31#—34 3/4 H.V.A. 459—62 Vergde Vorstenl. 78 Amst. Rubber 228 1/230 1/4 Philips 2321436 AKU 41 3/4—42 1/2 Unilever 142—144 Beth. Steel 43—43 7/8 U.S. Steel 42 3/443 3/4 Republic Steel 13 1/45/8 Shell 11 3/16—5/8 Tidewater Ass. Oil 10 1/8 General Motors 34 3/8—35 1/4 De Bilt voorspelt: Meest matigen Zuidoostelijken tot Zuid westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt tot betrokken, tijdelijk regen vooral in het Westen, aanvankelijk weinig ver andering in temperatuur, later iets koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 773.4 m.M. te Sortavala in Finland. Laagste 741.3 m.M. te Vestmanoer. In den toestond komt weinig verandering. De depressie ten Zuiden van IJsland werd niet dieper en blijft stationnair, langs haar Oost- rand trekken secundaire storingen van de Golf van Biscaye naar de Noordzee, die langs hun baan plaatselijk zware regens geven, te Calais en Le Havre in den ngcht 18 en 21 m.M., te Rennes 20. m.M. Het gebied van hoogen luchtdruk over Fin land blijft eveneens stationair. Een strooming van warme lucht beweegt zich over Frankrijk en onze omgeving en Scandinavië naar het hooge Noorden. In dit gebied is de tempera tuur boven normaal, in Noord-Zweden tot boven acht graden, te Maastricht tot zes en in West-Frankrijk tot vijf graden boven nor maal. In Engeland en Ierland veranderde de temperatuur weinig, in Zuidwest-Duitschland was de nacht koel. In Centraal-Europa en in Zwitserland houdt het zomersche weer aan en de hooge Alpentoppen melden zeer hooge temperaturen. Jungfraujoch min 1 graad. Saentis plus 6 graden. Ook op IJsland en in de poolzee blijft het tot op hooge breedten warm. In het Westen van IJsland viel veel regen (21 m.M. te Seydisfjorö). Voor onze omgeving is op zwaar bewolkt tot betrokken weer te rekenen, met tij delijk regen in het Westen en zachte temperatuur. BAROMETERSTAND Vorige stond 759 m.M. Stand van heden 758 m.M. Neiging; Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 2.27 uur; n.m. 14.54 uur. Strand berijdbaar van 7.3013.00 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevailendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. PRACHTIG WONEN. Nog enkele MODERNE HEERENHUIZEN TE HUUR. Zeer gunstig gelegen aan het einde der Hyacintenlaan (omg. Zijlweg) 7 kamers, vrij uitzicht op Overveen. Met centrale ver warming. Slechts ƒ50.per mnd. HOEK HUIZEN met garage en koelkast 58.— per maand. Bevragen op het werk en bij S. VELDKAMP, Van Dortstraat 90 Telefoon 16373. (Adv. Ingez. Med.) Doodelijk ongeluk op de Rollandslaan. Zevenjarig knaapje overreden. Op de Rollandslaan is Dinsdagmiddag te pl.m. half één uur de 7-jarige W. A. M. Tholen van een langzaam rijdende vrachtauto, waarop hij was geklommen, gevallen. Een der achterwielen ging den knaap over de buik. Een geneesheer verleende de eerste hulp. Met zware inwendige kneuzingen werd de jongen naar de Maria-Stichting overgebracht, waar hij 3 minuten na aankomst is overleden. De remmen van de auto waren in orde en de chauffeur heeft geen schuld aan het ongeluk. IVCtZIMEN #TUKKIN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Bestrijding gevolgen werkloosheid Crisiscollecte op 1 October a.s. Opnieuw moeten wij onze crisis-collecte houden! Liever deden wij het niet. Onze col lectanten, oud en jong, hebben dat werk nu al zoo dikwijls gedaan. Wat een voldoening zou het ons geven nu eens te kunnen zeggen: wel bedankt voor Uw aanbod, maar 't behoeft niet meer. Onze gevers hebben nu al zoo vaak in de beurs getost. Steeds meer van hen moet het lastig beginnen te vallen het nog weer eens te doen. Wat zou het ons verheugen als wij hun onze hongerig rammelende bus eens niet meer hadden voor te houden! Zouden wij werkelijk maar niet eens een keer overslaan? Maar onze werkloozen dan!? Onze werkloozen. die geen vrije keus tusschen doorgaan en eens een tijdje ophouden hebben! Lente, zomer, herfst, winter: geen werk! Nationaal vreugde betoon om H. Majesteits regeeringsjubileum. internationale spanningen: geen werk! Neen! wij moeten toch maar weer in het tuig. Col lecteeren en geven naar vermogen. Laat ons hopen, dat het ditmaal voor het laatst zal kunnen zijn. Maar dan ook zorgen, dat het lest best is! De Voorzitter van het Comité tot bestrijding van de gevolgen der werkloosheid te Haarlem: v. SCHELVEN. P.S. In verband met het bovenstaande, wordt aan allen, die willen medehelpen om in den komenden winter het lot van hun zwaar ge troffen medeburgers te verlichten, dringend verzocht zich als collectant of collectrice te melden aan het Bureau van het Comité. Lange Begijnestraat 13rd., hoek Klokhuisplein. Spoedige aanmelding is voor de administra tie ten zeerste gewenscht, terwijl daarbij het beste met speciale verlangens rekening kan worden gehouden. De collectedag wordt verdeeld in 3 perioden n.l. van 8—11, van 112 en van 25 uur. De wijken bestaan uit: Centrum. Schoten Kleverpark. Omtrek den Hout, Leidschebuurt, Zijlbuurt. Omtrek Station en Amsterdamsche buurt. Om te mogen collecteeren moet men den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt. Hedenmiddag door den Burgemeester geopend. De vier Haarlemsche winkeliersvereenigin- gen „Door Eendracht Macht", „Haarlemsche Inkoop Combinatie", „Haarlemsche Inkoop Vereeniging" en „Ons Belang" hebben in twee zalen van het Gemeentelijk Concertgebouw de H. A. W. E. T.-tentoonstelling georgani seerd, die ten doel heeft aan het publiek te toonen. wat eendracht en samenwerking tus schen fabrikanten en winkeliers vermogen, maar vooral om goede artikelen te propa- geeren. Voor deze tentoonstelling bestaat heel veel belangstelling, want in de groote zaal en een zijzaal en ook in de vestiaire zijn niet minder dan 51 stands ingericht. Wandeling langs de stands. We hebben vanmorgen alvast, voor zoover dat tenminste mogelijk was, want alles is nog lang niet gereed, een kijkje genomen. Rechts in de vestiaire is in een groote ruimte een stand ingericht voor de Was- scherij „Kleverpark" van den heer W.J. A. Tijssen uit de Santpoorterstraat. Hier zal den geheelen dag gedemonstreerd worden, hoe boorden worden gestreken en ook op een grootere machine slagers- en kappersj assen en andere groote kleedingstukken. Daartoe zijn hier vele moderne machines van groot en klein formaat opgesteld. Aan den anderen kant vinden we de pro paganda-stand van zuivelproducten der V e r- eeniging Haarlemsche Melkhan del. In den meest uitgebreiden zin van het woord worden de bezoeksters hier ingelicht welke schotels op smakelijke wijze met melk en zuivelproducten gereed kunnen worden gemaakt. Vooral voor de aanstaande huis moeders is hier een mooie gelegenheid, zich te laten inlichten en als zij daartoe den wensch te kennen geven, zullen ook scho tels in haar tegenwoordigheid worden klaar gemaakt. Zij kunnen zich hier eventueel ook opgeven om aan een interessanten en nutti gen cursus deel te nemen. Links in de groote zaal vindt men als eerste stand die van Kremer's Koffie en Theehandel N.V. uit de Kromme Elle boogsteeg. Die is als gewoonlijk keurig inge richt en versierd met het wapen van Haar lem en een veelzeggende reclameplaat met de woorden: „Mijn naam is Bremer; ik drink koffie en thee, maaralleen van Kremer!" Op het fraai met groen en bloemen versierde podium heeft men gelegenheid, tegen een gering prijsje een kopje geurige Kremer's koffie of thee te drinken. De Maatschapp'ij „De Betuwe" uit Tiel exposeert op goed overzichtelijke wijze ontelbare potjes, flesschen en blikjes met de bekende smakelijke conserven, honing, jam, limonade enz. Dan komt er een stond, waarover men niet lang in het onzekere behoeft te verkeeren. want reeds op een afstand leest men de kern achtige woorden: „Zwanenberg maakt wat smaakt!" Het is die van de N.V. Zwanen- berg's Fabrieken te Oss met vleesch- waren, groenteconserven, jams, bouillon, enz. Bijzonder smaakvol is ook de stand van de Vruchtenconservenfabrie k e n J. L. L. Taminiau te Eist, met conserven, jams, bessensap en nog vele andere artikelen op dit gebied. Onze lezers zullen wel begrijpen, dat ook op deze tentoonstelling geen stand van de fabriek van Maggi's Voedingsmidde len uit Amsterdam ontbreekt. Het is een groote, heldere stand in het midden van de zaal, in mooie sprekende kleuren geschilderd Men vindt er de bekende soeptabletten, bouil lonblokjes, aroma en jus. Daar tegenover is een even groote en keu rige stand van de Colgate Palmolive Handel Mij. N.V. uit Amsterdam. Hier wordt o.a. reclame gemaakt voor de bekende Vossenjacht, waaraan deelgenomen kan wor den door ieder, die vijf bandjes inlevert, wel ke om stukjes Palmolive-zeep gewikkeld zijn. Hiervoor zal wel veel belangstelling bestaan, want er worden mooie prijzen beschikbaar gesteld, a.o. een vos van f100, een rijwiel of f45. enz. Een heel mooie stond is die van de N.V. Koffie Hag Maatschappij uit Am sterdam. Hier wordt een speciaal artikel ge- etaleerd, namelijk Ka-Aba, de Plantagedrank, een genotmiddel met hooge voedingswaarde, licht verteerbaar en dus een ideale drank voor kinderen. In vele ziekenhuizen en kin derherstellingsoorden wordt die drank ge bruikt. Dat is dus een voldoende aanbeveling. Ka-Aba bevat o.a. druiven- en vruchtensui ker en is steeds voor het gebruik gereed, want het poeder lost onmiddellijk op en kan met warme melk of water bereid worden. Op de bekende plaats aan de rechterzijde van de zaal is weer de enorme stand van Persil, van E. Ostermann en Co.'s Handel Mij. N.V. te Amsterdam. Ook deze heldere stand trekt reeds van verre de aandacht door de woorden met sprekende letters: „Het eenige volmaakte zelfwerkende waschmid- del." De artikelen, waarmede geëxposeerd en ge demonstreerd wordt, zijn: Persil, zelfwerkend waschmiddel; Henco, Henkel's wasch- en bleek-soda; Ata, het radicale schuurpoeder; Imi, het moderne afwasch- en reinigingsmid del en Sil, het voortreffelijk bleekmiddel. De dames volgen in gespannen aandacht de de monstraties met Ata, Imi en Sil; die toonen de vele gebruiksmogelijkheden dezer artike len en doen beseffen, dat met dergelijke mid delen het huishouden heel wat voordeeliger en minder omslachtig kan zijn. In de zij-zaal staat o.a. de propaganda- stand van de Ned. Middenstandsbank uit de Gierstraat te Haarlem. Aan een der wanden hangt een landkaart van Nederland met ontelbare zwarte stippen, om aan te dui den het aantal vestigingen van de Ned. Middenstandsbank N.V., het aantal agent schappen van de Ned. Middenstands Spaar bank en het aantal aangesloten banken. Ook ziet men hier een grafische voorstelling van het aantal spaarders in tien jaren. De attracties. Natuurlijk ontbreken op deze tentoonstelling ook de attracties niet. Zoo zal vanavond negen uur in de groote concertzaal het Gemengd Koor „Polyhymnia" zich doen hooren. In de koffiekamer zullen een uitstekende Russische Band en artisten van naam de be zoekers aangenaam bezig houden. Donderdag en Vrijdagmiddag en ook Vrij dagavond zal er een groote modeshow van de firma H. B. Swarte plaats hebben. Verder worden Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagmiddag en -avond kap- en schoon heids-demonstraties georganiseerd en ten slotte is er Zaterdag een groote kinder matinee De opening. Hedenmiddag twee uur is de HA.W.E.T. door den burgemeester dr. J. E. baron De Vos van Steenwij k officieel geopend. Te voren sprak de voorzitter van het tentoonstellings- bestuur, de heer Harry van Beek. een w'-lkomstrede uit. „Gij zijt zoo vriendelijk ge weest", zoo richtte spreker zich tot den bur gemeester, „aan ons verzoek gehoor te geven, om de functie van voorzitter van ons eere comité te aanvaarden. Bovendien hebt gij u bereid verklaard, de tentoonstelling te ope nen. Voor uw blijk van medeleven, breng ik u namens de georganiseerde Middenstand kruideniers een woord van oprechten dank. Ook heet ik welkom de leden van het eere comité; ik geef u de verzekering, dat uwe medewerking ten zeerste door de onderschei dene organisaties wordt gewaardeerd". Spr. dankte ook de leden van den gemeenteraad, de leden van de Kamer van Koophandel, het bestuur van de Haarl. Handels-Vereeniging, het bestuur van de R.K. Middenstands-Ver- eeniging, het bestuur van de Christelijke Mid- denstandsvereeniging en andere besturen voor hun belangstelling. Op deze tentoonstelling zijn uitgenoodigd fabrikanten, importeurs en grossiers, wier artikelen gedistribueerd worden uitsluitend via de Middenstand-kruideniers. Voor de medewerking van de standhouders, wier be langen parallel loopen met de onze, dank ik hen: ik spreek den wensch uit, dat zij op de eerste H.A.W.E.T. goede zaken mogen doen. Moge de H.A.W.E.T. beantwoorden aan het ideaal, dat de organisaties zich voorstellen, n.l. dat door de consumenten zooveel mogelijk inkoopen worden gedaan bij de Middenstand kruideniers en moge Gods zegen op de H.A. W.E.T. rusten". Spreker verzocht hierop aan den burge meester, de tentoonstelling te openen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.92# Berlijn 74.05. Parijs 5.00# Brussel 31.22 V2 Zwitserland 41.92. New York 1.85 1 16. 12.uur. Londen 8.92# Berlijn 74.10. Parijs 5.00# Brussel 31.18. Zwitserland 41.92. Kopenhagen 39.82. Stockholm 46. Oslo 44.83. New York 1.85 1/8 Praag 6.40 ACHT ARBEIDERS BIJ STEENSTORTING BEDOLVEN. ROME, 19 Sept. (D.N.B.) In een der groot ste steengroeven van Marino bij Rome zijn door een steenstorting acht arbeiders bedol ven. KRACHTSPORT. HAARLEMMERS NAAR DEN HAAG Op 25 September, 2 en 9 October zullen in Den Haag nationale le en 2e klasse Worstel en Gewichthefwedstrijden gehouden worden, uitgeschreven door het district Den Haag. In de le klasse Gewichtheffen zullen uit Haarlem deelnemen F. Weber in afdeeling Ve dergewicht en C. de Jong in de afdeeling M A gewicht. NET DAGMEISJE gevr., zelfst.- kunn. werken. Harddraverslaan 25, Santpoort- Station. Huish., Luxe art., Glas, Porcel. VERKOOPSTER GEVR. Liefst m. v. bek. Sal. 8—10. Pers. aanb. heden en morgen avond 8.159 GEBR. BLOKKER Gr. Houtstraat 138. voor dag en nacht gevr. per 1 Oct., v. g. g. v., kunn. koken. Aanm. 's avonds na 8 uur Aster laan 30. Aerdenhout. Voor onze afdeeling DAMES HOEDEN vragen wij voor direc te indiensttreding of per 1 Nov. a.s. een Flinke Verkoopster Pers. aanb. 's avonds tusschen 7 en 8 uur bij Vogelzang, Gr.Hout- straat 26—30. PHILIPS, ERRES, vanaf 89.- f 5.50 per maand MUZIEKHANDEL Lange Veerstraat 1 hoek Damstraat Telefoon 1 46 63

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2