I I RHEUMALANA FABER I. C. HAAN Rheumalana lakens WASSENAAR KRUSCHEN SALTS V R IJ DAG 23 SEPTEMBER 193S HAAK l I .vl,D.AG BE AD S „H.O.R.E.C.A.F" VERGADERT. Klacht over drukkende lasten. RUSTTIJDENBESLUIT BEROKKENDE DEN BEDRIJVEN SCHADE. Een Rijksverkeerslichaam noodig. Donderdagmiddag werd in Hotel .De Leeu werik" de 12e Bondsdag gehouden (nadat des morgens een huishoudelijke vergadering had plaats gehad) van den Ned. Bond van Werk gevers in het Hotel-, Café- en Restaurantbe drijf (H. O. R. E. C. A. P.) Onder de aanwezigen waren de Commissa ris der Koningin in dit gewest, mr. dr. A. baron Röell; de burgemeester, dr. J. E. baron de Vos van Steemvijk; de heer W. J. B. van Liemt, wethouder; de heer E. H. Tenckinck, Commissaris van Politie en dr. Groeneveld Meyer, vertegenwoordiger van den Minister van Economische Zaken. Openingsrede van den voorzitter. De Bondsvoorzitter, de heer Th. N. van der Stigt. te Utrecht, heette de aanwezigen welkom, in 't bijzonder de autoriteiten. In 't vervolg van zijn rede zeide spr., dat het na een aanvankelijke opleving, in het hotelbe- drijf, weer minder rooskleurig is geworden. Het Rusttydenbesluit gaf schade voor het bedrijf en een remmende vrijheidsbekorting. Bovendien waren de controleerende ambte naren niet altijd „soepel" in hun opvatting van de wet. Jongelieden van jonger dan 18 jaar zijn voor een groot deel uit de bedrijven verdwenen of vinden daarin geen betrek kingen meer. Het vrouwelijk hotel- en restaurantperso- neel wordt wel eens verdacht gemaakt. Horecaf overweegt tegen kwaadsprekers in dezen een openbare aanklacht in te dienen. Wat het fooienstelsel betreft: spr. meende dat men ook in personeelkringen voorzich tig moet zijn mt den wensch naar afschaf fing van het fooienstelsel over de geheele linie. Goede samenwerking tusschen bedrijfslei ders en personeel is noodig; dan alleen kan het bedrijf floreeren. Horecaf bevordert die samenwerking zooveel mogelijk. Een statistiek betreffende het vreemdelin genverkeer in eindelijk begin 1938 ingevoerd. De controle op buitenlandsche vreemde lingen was in het touristenseizoen onaange naam voor bonafide vreemdelingen. Een o a. door Horecaf gedaan verzoek heeft echter een gunstigen invloed gehad en een tegemoetko mende houding der politie in de groote ste den bewerkt. Bij het aanleggen van nieuwe groote verkeerswegen wordt wel eens niet voldoende gedacht aan goede verbindingen met het Centrum van stad of dorp. Lof waardig is het streven van enkele gemeen ten. vreemdelingen te trekken. Maar bij vele andere gemeenten bestaat nog een betreu renswaardig tekort in dit opzicht. Leed ontzeffeitd door zenuw hoofdpijnen „Ik had ontzettend veel last van zenuw hoofdpijn, Togal heeft me echter baat ge bracht." Ditschrjjftde Heer H J. Slothouber, Singel 89a te Bussum, welke een der velen is die baat hebben ge vonden bij TOGAL, het probate en volkomen de Heer H siothoaber onschadelijke, pijnstil- lende en pijnverdrij- vende middel bij rheumatiek, ischias, griep, spier-, hoofd- en zenuwpijnen. Het geheim der TOGAL-tabletten berust op de heil zame werking op het bloed en de inwen dige organen, waaruit ze de onzuiverheden verwijderen. Deze onzuiverheden zijn de oorzaak van velerlei pijnen en ongemak ken, die door TOGAL worden bestreden. Bij alle apoth. en drogv.a. f. 0.80 p. flac. (exel. O.B.) (Adv. Ingez. Med.) Het zomerseizoen is voor vele bedrijven over het algemeen niet ongunstig geweest. De „hotelplans" geven slechts een grooten toeloop van menschen die op een koopje uit willen zijn, terwijl de betere clientèle er door verjaagd worden. De voedingsmiddelen blijven door allerlei steunmaatregelen aan landbouw, veeteelt en visscherij veel te hoog. Dit, gepaard aan de zwaar drukkende belastingen, maakt de ho- telprijzen „topzwaar"; het laat zich dan ook aanzien dat successievelijk aan een alge- meene prijsstijging in de Horecaf-bedrijven niet zal zijn te ontkomen. Met den A. N. W. B. werd weder samenge werkt op het gebied der ..zwerfbons". Of een voortzetting van de uitgifte dezer bons door de leden van Horecaf op prijs zal worden gesteld staat nog niet vast. In het najaar zal hierover een samenspreking plaats hebben. Spr. pleitte voorts voor de spoedige instel ling van een officieel Rijksverkeerslichaam. Aan het eind van zijn rede deelde spr. mede, dat het Hoofdbestuur in 1940 een groote vaktentoonstellnig zal organiseeren. Na de openingsrede van den voorzitter ver lieten de Commissaris der Koningin en de burgemeester de vergadering. De rcgeeringsvertegenwoordiger aan het woord. Dr. Groeneveld Meyer sprak hierna een kort woord, als vertegenwoordiger van den Minister van Economische Zaken. Het heeft de Regeering genoegen gedaan dat in de laat ste jaren zooveel wordt gedaan voor het vreemdelingenverkeer. Ook Horecaf toont hiervoor veel belangstelling; dit is verheu gend. Spr. iegde er nog den nadruk op, dat de propaganda van de A. N. V. V. gericht moet zijn op het buitenland, niet op het bin nenland. Voor afschaffing van de rompslomp van documenten enz. voor vreemdelingen ge voelt spr. veel. Goede propaganda kan zeer zeker uitgaan van goedkoopte. Men bedenke dat de vreemdelingen vaak komen uit landen met lage valuta's. Samenwerking tusschen „Vreemdelingenverkeer" en Horecaf kan veel goeds bereiken. Luchtconditioneering. De directeur van de N.V. Geveke en Co.'s Technisch Bureau R. Werner Schmidt, te Amsterdam, sprak hierna over „Luchtcondi- tioneerlng". Een goede atmospheer in hotels, restau rants. cafés, bioscopen enz. is van groote waarde. Zulk een atmospheer kan bereikt worden door bepaalde installaties, als lucht filters, ventilatoren enz. Er moet gezorgd worden voor een goeden vochtigheidstoestand van de lucht, voor zuiverheid en stofvrijheid van de lucht. Te groote en te geringe lucht- beweeglijkheid moeten beide vermeten worden Er moet worden gezorgd, dat wie een bepaalde ruimte binnentreedt, daar een gevoel van be haaglijkheid krijgt. De geconditioneerde lucht moet met geringe snelheid en fijn verdeeld binnentreden. De toevoer moet zoo hoog mo gelijk zijn. de afvoer zoo laag mogelijk in het vertrek. In den winter moet de lucht vochtig en verwarmd zijn, in den zomer ge droogd en gekoeld. Verschillende firma's hier te lande beschikken over de noodige kennis en ervaring om installaties aan te brengen waarmede deze voorwaarden bereikt kunnen worden. In Amerika worden deze methoden al veel toegepast. Luchtbescherming in het hotelbedrijf. Vervolgens voerde de heer A. van Baten- burgyCommissaris van Politie te Renkum, Adviseur van de Vereeniging voor Luchtbe scherming, het woord over: Luchtbescher ming en hotel-, café- en restaurantbedrijf", bedrijf". Luchtbescherming, aldus spr., moet ge bouwd worden op de geestkracht van het volk; bezinning.en bedachtzaamheid zijn er voor noodig. Van een niassa-in-paniek kan geen kracht uitgaan. Voordat men inzake de luchtbescherming iets doet moet men ernstig rekening houden met een doordrongen zijn van: de realiteit van den oorlog, die komt; de eigen verant woordelijkheid ten opzichte van de menschen, die bij ons zijn; de noodzaak, dat onze maat regelen practisch-doelmatig zijn. Het is een schande dat wij in dezen tijd over deze dingen moeten spreken, maar wie weet een anderen weg? Het gaat om 8V2 millioen Nederlandsche mannen, vrouwen en kinde ren. Zoo heeft ieder zijn taak inzake de lucht bescherming: een ieder voor zich en zijn omgeving. Hiervan moet men eerst overtuigd zijn en dan komen de practische maatrege len. Nu reeds moet men maatregelen over denken, die men in geval van een bombar dement of een gasaanval zal nemen. Het gaat niet aan te zeggen, dat het niet zoo erg is, dat wij er wel buiten blijven. Voor luchtbescherming is bij ons f 350.000 op de Rijksbegrooting uitgetrokken, veel en veel minder dan in het kleine. België. Waar om is dat? Omdat wij de oorlogsellende niet aan den lijve hebben ondervonden, zooals zij. Maar wie zegt. dat wij die ellende niet zullen leeren kennen? Ieder overdenke dus de maatregelen, die hij in eigen huis en bedrijf, voor zichzelf, huis- genooten en personeel, kan nemen. Ieder zorge voor schuilkelders of schuilloopgraven. De schuilplaatsen onder den grond moeten be trekkelijk klein zijn. Kunt ge niets maken onder den grond, dan daarboven. Om dit te leeren is de Nederlandsche School voor Lucht bescherming opgericht. Men wende zich daarvoor tot de Ned. Vereen, voor Luchtbe scherming. Besloten werd in 1939 de volgende jaarver- adering te houden in Twente. ONTVANGST TEN STADHUIZE. Rede van den burgemeester. Bij de ontvangst van de deelnemers aan den Bondsdag ten Stadhuize waren aanwezig i de wethouders de heeren W. J. B. van Liemt en A. G. Boes, de gemeentesecretaris, mr. Th. A. Wesstra en verschillende raadsleden. De burgemeester, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. sprak ongeveer als volgt: Het gemeentebestuur van Haarlem heet u allen hartelijk welkom en stelt er prijs op u de verzekering te geven dat het een samen komst van uw vereeniging als een belangrijke ;ebeurtenis voor deze stad beschouwt. Gij, wier taak het is uw steeds wisselende gasten niet alleen welkom te heeten, maar hun ook een welkom te bereiden, hebt hierop zeker dubbel en dwars recht. Want de hotelier die op reis is, bevindt zich in een soortgelijke positie als een dokter, die ziek is, of een agent die geverbaliseerd wordt. Nu is het aandeel van het gemeente-be stuur in uw ontvangst slechts zeer beschei den en het zijn uw eigen Haarlemsche vak- genooten die het leeuwendeel voor hun reke ning nemen. Al ben ik pas kort in Haarlem, ik kan toch wel uit eigen ervaring verklaren, dat wij deze delicate taak gerust aan hen kunnen toevertrouwen. Uw bedrijf timmert aan den weg en wie aan den weg timmert heeft veel bekijks en dus ook veel critiek te verduren. De verleiding voor iemand, die zelf veel gereisd heeft en „all sorts and conditions" van hotels heeft bezocht is groot om, wanneer hij zich eensklaps tegen over zulk een groot gezelschap hoteliers en restaurateurs geplaatst ziet, eens het een en ander uit zijn ervaring mee te deelen, maar verkrijgbaar bij: haarlem - beverwidk (Adv. Ingez Med.) Ons klimaat... en daarom is het zoo ver standig om Rheumalana Lakens te nemen. Als U nooit flanellen lakens hebt gehad, is dat geen reden, om Rheumalana niet te probeeren. Geschoren flanel, dus geen last van kriebe len, en veel warmer en ge zonder dan gewone lakensl PA NJ AARD - BORNE VERKRIJGBAAR BIJ: 201-207, Tel. No. 28386, Heemstede Barteljorisstraat 38-41, Tel. 10250, Opger. 1833 AANGEWEZEN ADRES VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. I t I \S n "T" lange veerstr. en J I h l\UK I GR houtstraat HAARLEM Raadh.str H'stede RHEUMALANA LAKENS zijn verkrijgbaar bij Fa. VAN VASTENHOVEN, OSTADESTRAAT 4. G. DE VLEESHOUWER Co „De Kleine Kapel" GIERSTRAAT 4—6. KRUISSTRAAT 22. (Adv. Ingez. Med.) ik zal die lust moeten bedwingen, niet omdat deze ervaringen minder aangenaam geweest zijn, maar omdat dit ons te ver zou voeren. Des te meer word ik hiervan teruggehouden door het geen ik in uw bondsblad van 2 Oc tober 1937 las onder den vriendelijken titel „Maakt den gast tot vriend". Dit artikel be gint nl. met de stelling: „Geheel natuurlijk handelt geen mensch, die in een restaurant wil eten of drinken; hoe overdreven het ook klinkt, geen kellner houdt een gast voor vol komen normaal". Als de kellner dit van ons gasten denkt, wat moet de hotelier dan van ons denken? Met veel genoegen las ik in uw gedenkboek, ter eere van het veertig-jarig bestaan van uw Bond uitgegeven, de aardige historische causerie van den heer Beijerisch, die nog met vele citaten uit de wereldlittera tuur aangevuld zou kunnen worden. Ik bepaal mij tot drie schrijvers, die elk het hotelwe zen van hun tijd belicht hebben. Erasmus in zijn beroemde samenspraak „de diverscrüs" over de herbergen, die een scherpe satire van de Duitsche herbergen in zijn tijd leverde. Dickens, die de Engelsche logementen, zoo als Het Witte Paard te Ipswich voor onze oogen doet herleven en tenslotte Vicky Baum, die in „Menschen im Hotel" het moderne ho tel als kader kiest voor haar roman. En uit dit boek wil ik dan in alle bescheidenheid een moraal trekken. Als de hoofdpersoon in het hotel aankomt en door zijn eenvoudig uiterlijk geen hooge verwachtingen omtrent zijn ver Grootc drukte hcerschte deze geheele week al voor hotel Drecsen te Bad Godes- berg, waar Donderdag het tweede onderhoud tusschen Hitler en Chamberlain is begonnen. Overal zijn de Duitsche en Engelsche vlaggen uitgestoken. teringscapaciteit wekt, krijgt hij de slechtste kamer toegewezen en dan doet hij, wat in het Duitsch zoo kernachtig klinkt„Er machte Krach" en met het beste resultaat! Maar dit boek dat ook al weer eenige jaren geleden verscheen, is natuurlijk in zijn be schrijving op dit punt totaal verouderd. Want gij zijt zeker allen er met mij van overtuigd, dat de slechtst mogelijke reclame voor 'n ho tel is, dat men er moet opspelen, om goed bediend te worden. De wijze lessen in de behandeling van het hulpbehoevende, wezen, dat de klant is, die in het zooeven aangehaalde artikel aan den kellner werden gegeven, gelden zeker over de geheele linie van het hotelpersoneel en maken dat wij ons met het volste vertrouwen aan de zorgen van uw bondsleden kunnen overgeven. Laat ik besluiten met uw Bond een in alle opzichten geslaagde jaarvergadering toe te wenschen, die gevolgd moge worden door een even geslaagd bedrijfsjaar. De Bondsvoorzitter, de heer Th. N. van der Stigt, heeft den burgemeester in hartelijke bewoordingen bedankt voor de vriendelijke ontvangst en tevens voor de welkomstwoor den, die hij ter gelegenheid van dezen Bonds dag in het Orgaan van Horecaf heeft ge schreven. Spr. zeide toe, dat de leden van Horecaf zeker hun uiterste best zullen doen om den vreemdelingen het verblijf in de ver schillende gemeenten des lands, ook te Haar lem, zoo aangenaam mogelijk te maken. Excursie van de dames. Terwijl de leden vergaderden hadden hun dames des morgens een rondrit gemaakt door Haarlem naar Aerdenhout en Overveen. In Kraantje Lek werd een verversching ge bruikt. Daarna volgde een bezoek aan Els- wout. en Hotel Duin en Daal, waar een koffie tafel gereed stond. Des middags werd een bezoek gebracht bij Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken. Deze excursie werd aangeboden door de afd. Haarlem van „Horecaf". Het diner. Tegen half 9 vereenigden de deelnemers van den Bondsdag zich aan een diner in café-res taurant Brinkmann, waar o.a. aanzaten de voorzitter en de directeur van de Alg. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer C. R. T. baron Krayenhoff en mr. H. M. Planten; wethouder W. J. B. van Liemt en jhr. dr. J. C. Mollerus. secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in dit district. Tafelpresident was de heer C. Gunters, voorzitter der afd. Haarlem van „Horecaf". Aan tafel werd menig hartelijk woord ge sproken. Wethouder van Liemt sprak als loco burgemeester en voorzitter van de Stichting „Haarlem's Bloei" bracht een dronk uit op de vrouwen van de leden van Horecaf, die ook een werkzaam aandeel hebben in den goeden gang van zaken in de hotel- en restaurantbe drijven. Baron Krayenhoff, voorzitter van de Alg Vereen, voor Vreemdelingenverkeer gewaagde van den hechten band tusschen A. N. V. V. en Horecaf. De directeur van de organisatie ter verkrij ging van een goede ordening in het bedrijf vond dat de service in de buitenlandsche ho tels lang zoo goed niet is als in die in Neder land en de heer Schilthuys sprak als zijn mee ning uit, dat de prijzen in de Nederlandsche hotels niet te hoog zijn, in aanmerking ge nomen wat men er voor krijgt. Voorts werd nog het woord gevoerd door Jhr. De Bas, bestuurslid van de Vereen, van Neder landsche Wijnhandelaren, mr. G. Keiler na mens de Vakschool. De heer Schaefer wijdde nog een dronk aan den Bondsvoorzitter, die op zijn beurt de hee ren Gunters (voorzitter der afd. Haarlem), Schaefer en Kok (bestuursleden) huldigde. De dames der leden van het dagelijksch bestuur kregen bloemen. De Bondsvoorzitter dankte tenslotte den heer Brinkmann voor de uitstekende verzorging van het diner en complimenteerde persooniijk den chef-kok, de heer van Meekeren. Het diner duurde tot ongeveer 12 uur. Daar na bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. VRTJZ. DEM. JONGEREN ORGANISATIE. •pio^saS tiaq De afdeeling Haarlem der V.D.J.O. houdt hedenavond haar jaarlijksche ledenvergade ring in hotel „De Leeuwerik". De agenda vermeldt een bestuursverkiezing wegens het uittreden van den vice-voorzitter en de be noemingen van een commissaris; verder de bespreking van het Winterprogramma en de viering van het Lustrum. CENTRALE BOND VAN TRANSPORT ARBEIDERS. Het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft besloten op Donderdag 13 October a.s. in de groote zaal van het Ge meentelijk Concertgebouw een feestavond te doen houden toegankelijk voor de leden met hun vrouwen of verloofden. Op dien avond zal het Cabaret-ensemble Alice Dorell optreden. HET 10-JARIG BESTAAN VAN DE KEN NEMER VER. VOOR JEUGDHERBERGEN De plannen voor de viering van deze ge beurtenis hebben nu definitieve vorm aan genomen. Aanvankelijk waren twee feeste lijke week-ends voor trekkers van buiten Haarlem in de jeugdherberg Jan Gijzen ge organiseerd, deze zijn echter reeds geheel vol, zoodat op 15 October een derde feest er aan toegevoegd is. De programma's zien er leuk uit; o.m. is er medewerking van een strijkje en mandolineclub van het Ned. Herv Jeugdwerk, dans en leekespel van den Ned Trekkers Bond, Driehoeksmeisjes .jeugd groepen van Typografenbond en Metaalbe- werkersbond, declamatie en film Voor de Haarlemsche jeugdherbergvrienden is er de groote propaganda-avond in het Gem Concertgebouw op 12 October, waarvoor een propagandakrant (met o.m. een artikel van den Burgemeester van Haarlem) werd ver spreid. Ook dit programma is goed verzorgd Prof. Dr. G. A. van Poelje, voorzitter van de N.J.H.C. zal een rede uitspreken, er is decla matie van mevr. Nel. Oosthout en een rhyth- mische dansgroep onder leiding van mevr. Ruth Tobi, terwijl het belangrijkste gebeuren op dezen avond wel is de première voor onse land van de nieuwe film „Trekt uit". Deze film, die bijgewoond zal worden door den vervaardiger en het bestuur van de Nederl. Jeugdherberg Centrale, toont o.m. de groote beteekenis voor de jeugd en ons volk van het trekken van groepen en scholen met gebruik making van de veilige jeugdherberg. PERSONALIA. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 1 October benoemd tot inspecteur in vasten dienst bij den luchtvaartdienst tc 's-Graven- hage, met standplaats Haarlemmermeer, de heer A. P. Dekker, thans inspecteur bij den luchtvaartdienst in tijdelijken dienst. Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. Rheumatische pijn, spit, jicht, etc. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten in Kruschen Salts zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer- organen krachtig aan te sporen. Kruschen Salts zal ook U snel en afdoende helpen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG (Adv. Ingez. Med.) Een onderzeeboot-mijnenveger te water gelaten. Geheel nieuwe combinatie. Donderdagmiddag om even over 4 uur is van een der hellingen van de machinefabriek en scheepswerf Wilton-Feyenoord te Schiedam te water gelaten de voor de Koninklijke Neder landsche marine daar gebouwde onderzeeboot O 19, die tevens dienst kan doen als mijnen- legger. De O 19 is een schip van geheel nieuw type, waaraan de nieuwste vindingen zijn toegepast. Nieuw is b.v.. dat de O 19 kan optreden als mijnenlegger. Een installatie is n.l. aangebracht waardoor de boot, onder water varend, mijnen kan leggen. Daartoe kan een mijnenlading van 40 stuks worden medegevoerd. Voorts valt op de zeer sterke machine-installatie, bestaan de uit 2 Schelde-Sulzer motoren, elk met een vermogen van 2500 A.P.K., gebouwd door de Kon. Mij De Schelde te Vlissingen, die de boot boven water een snelheid geeft van circa 20 mijl per uur. Voor het onder water varen zijn twee electro-motoren gebouwd, elk van 500 A.P.K., gebouwd door de firma Smit en Co. te Slikkerveer, die een snelheid van circa 9 mijl per uur toestaan. De lengte over alles bedraagt 81 meter; de waterverplaatsing boven water is 970 ton, terwijl de duikdiepte 100 meter bedraagt. De bewapening bestaat uit 8 torpedo-lan- ceerbuizen voor 53 c.M. torpedo's. Aan dek staat een kanon van 8.8 e.M. en 2 mitrailleurs van 40 m.M. Het zusterschip van de O 19, de O 20 zal over eenige maanden te water worden gelaten, waarna beide booten naar Indië zullen ver trekker 7A Kan dat Uw uitroep wezen op 6 October als de trekking plaats vindt van de loterij ten bate van BREDERODEDUIN Maakt U ook kans om voor f 1,14 dagen naar Arosa te gaan? Zoo niet, bestel dan nog heden één of meer dere loten a f 1,per stuk. U maakt ook nog kans op de overige 699 prijzen. Loten worden franco toegezonden na overschr. op de postrekening der Ver. t. bestr. der t.b.c., No. 119600. (Verl. goedgek. bij Min. besl. van 9 Juni '38, No. 1184). (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VRIJDAG 23 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: H.A.W.E.T., tentoon stelling Voedings- en Genotmiddelen. 26 en 710.30 uur. Modeshow firma H. B. Swarte, 23.45 en 4.156 uur. Remonstrantenhuis, Wilhelminastraat 22: Psycho Synthese. Voordracht B. v. d. Meer, 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Onverbreekbare ban den", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Test Pilot". 2.30, 7 en 9.15 u. Palace Familie Cinema: Olympiade Film, tweede enlaatste deel, waarin Nederlanders groote triomfen behaalden. 2 en 8 uur. Rembrandt Theater: „Veldslag in New York" 1.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „In de getuigenbank" en ,De verborgenheden van Parijs". Moviac Uurfilm Theater: o.a. Opening Sta ten Generaal en voetbalwedstrijd Feijenoord Haarlem. Doorloopende voorstellingen van 2.30—11.30 uur. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst foto's, 710 uur. ZATERDAG 24 SEPTEMBER La Gaité, Raaks: groot nachtfeest tot 3 u Gem. Concertgebouw: H.A.W.E.T., tentoon stelling Voedings- en Genotmiddelen. 16 uur °n 710.30 uur. Cabaret tot 12 uur. 's Middags 2 uur: Groote kindermatinée. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Teyler Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10