Haarlem's Dagblad UITVOERVERBODEN AFGEKONDIGD Preventieve maatregel van de Nederlandsche regeering Niet hamsteren! (eêedêijeeutiGfHstek vaat den vtede Conferentie begint om drie uur. TT A A R L' E M'S DAGBLAD 2 In verband met de ontwikkeling van den internationalen toestand heeft de Nederlandsche regeering besloten op grond van de gewij zigde wet van 3 Augustus 1914 eenige uitvoerverboden af te kondigen. Het doel van deze maatregelen is te voorkomen, dat de voor ziening van de nationale behoefte in gevaar komt. Zij dragen der halve een preventief karakter. Indien de hier te lande aanwezige voorraden zulks toelaten, zullen dispensaties van deze uitvoerverboden kunnen worden gegeven. Met de uitvoering van deze maatregelen is belast het Crisis-Uitvoer- Bureau te 's-Gravenhage, bij welk bureau verzoeken om dispensaties kunnen worden ingediend. De uitvoerverboden treden terstond in werking. Zij gelden o.m. voor: wol, wollen garens, wollen en halfwollen dekens, militair laken, sokken van wol, ongesponnen katoen, katoenen garens, dekens van katoen, afval van ongesponnen katoen en linters. Hennep, jute en vlas, al dan niet bewerkt. De garens, kabels, touw en koord mede hier onder begrepen alsmede nieuwe ledige juten zakken en juten doek. Verbandwatten en verbandstoffen. Kinabast, zwavelzure kinine en andere zou ten der kina-alcaloiden, kamfer en chloroform. Leder, huiden en vellen, uitgezonderd van hazen, van konijnen, van reptielen, pelterijen, lakleder en zeemleder, laarzen, en schoenen van leder. Plantaardige looistoffen en looiextracten. Vliegmachines en onderdeelen en toebehoo- ren daarvan. Latex, al dan niet bewerkte rubber, rubber- banden en rubberafval. Cement van alle soorten, cementklinker, gips en kalk. Punt- of prikkeldraad, vertind blik in bladen, strippen en band. Metalen en metaallegeeringen in: a. koeken, blokken, schuitjes, gietelingen, korrels of andere grondstofvorm. b. in poedervorm. c. in staven, bladen, draad, plaat, buis- of kabelvorm, in balken of andere geprofileerde vormen. Afval van metalen en metaallegeeringen. Ijzererts, tinerts, zinkerts, mangaanerts, mag nesiumerts, en pyriet. Benzolkoolwaterstoffen, phenol, naphtaline. Teer, asphalt en asphaltbitumen, mede daar onder begrepen in verdunden of geamulgeerden toestand. Aether, aceton, chloorkalk, calciumcarbid, glycerine, chilisalpeter en salpeterzuur, zwavel en zwavelzuur. Ontplofbare stoffen. Wapenen, munitiën, optische glazen en opti sche instrumenten, vuurleidingsinstrumenten, zoeklichten, alsmede onderdeelen en toebehoo- ren daarvan. Van de zijde van het gemeentebe stuur van Haarlem ontvangen wij het volgende communiqué! n l. j - De burgemeester van Haarlem' vestigt er nadrukkelijk de aandacht op, dat personen die meer dan normale voorra den levensmiddelen of andere ver- bruiksartikclen inslaan, zich met groo- te waarschijnlijkheid bloot stélléri aan inbeslagneming van overheidswege. De aanwezige voorraden in Neder land maken een dergelijk optreden geheel overbodig. De Burgemeester re kent op volledige medewerking in de zen van de zijde der winkeliers. 1 V De oecumenische raad in Nederland dringt er bij de kerken ten zeerste op aan, om zoo spoedig mogelijk gebedsbijeenkomsten te hou den. opdat wat thans in de harten leeft, voor God worde uitgesproken in een gemeenschap pelijk gebed. Eerste Kamer Donderdag bijeen. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is bij eengeroepen voor een openbare vergadering op Donderdagavond half negen. H. M. DE KONINGIN IN DEN HAAG. Onderhoud met ministers. H.M. de Koningin is hedenmiddag ongeveer half twee uit Soestdijk vertrokken voor een kort verblijf in Den Haag. In den loop van den middag heeft H.M. op den Ruigenhoek de ministers van Buitenland- sche Zaken en van Defensie ontvangen, waarna de Koningin naar Soestdijk zou terugkeeren. „Nu is het in orde." Toen de Engelsche minister-president Seville Chamberlain uit het Lagerhuis naar Downingstreet 10 terugkeerde, riep hij de jui chende menigte toe „It is allright this time" (Nu is het in orde). Koningin Mary, de hertogin van Kent en mevrouw Chamberlain waren vanmiddag in het Lagerhuis aanwezig. Rode van Goebbels niet door- De rede, die minister Goebbels heden avond te Berlijn over den politieken toestand zou houden, is afgelast. Gt-en mobilisatie in Hongarije. Naar aanleiding van berichten, die melding maakten van mobilisatie in Hongarije, deelen officieele kringen te Boedapest mede, dat in Hongarije geen mobilisatie gelast is. Behalve de maat regelen, die getroffen zijn in de ge bieden aan de grens van Tsjeeho Slo wakije, zijn geen maatregelen geno men. De conferentie te Münehen zal morgenmiddag om drie uur beginnen. Miïssölini reeds op weg. ROME, 28 September ,Havas-A.N.P.) Om zes uur vanmiddag is Mussolini naar Münehen vertrokken. 1 1 Mussolini zal worden vergezeld door den Italiaanschen minister van Buitenlandsche Za ken, Graaf Ciano. De bemiddeling van Mussolini. ROME. 28 September (Havas A.N.P.) Vol gens nog niet bevestigde geruchten heeft Hitier op aandringen van Mussolini er in toe gestemd. dat de duce zal optreden als bemid delaar, aangezien een hechte persoonlijke vriendschap bestaat tusschen beide staats hoofden en de volken, alsmede uit dankbaar heid voor het begrip, dat de duce heeft ge toond bij de inlijving van Oostenrijk. Chamberlain vertrekt Donderdag morgen. De Engelsche minister-president zal mor genochtend van Londen naar Münehen vertrek ken voor het bijwonen van de conferentie van vier. Presidium van de Volkenbonds vergadering bijeen. In verband met de bijeenkomst te Münehen zal hedenavond het presidium van de Volken bondsvergadering bijeen komen. DALADIER SPREEKT TOT HET FRANSCHE VOLK. Korte radiorede van den Franschen premier. Te 7.20 uur heeft de Fransche minister-pre sident Daladier een korte radiorede gehouden. Hij begon met te zeggen, dat hij op uitnoo- diging van de Britsche regeering morgen naar Münehen zal gaan voor een bespreking met Chamberlain, Hitler en Mussolini. Aan den vooravond van deze belangrijke gebeurtenis, achtte de minister het zijn plicht een korte verklaring af te leggen. Hij bracht dank aan het Fransche volk voor de houding vol moed en waardigheid, die het in de afge- loopen dagen betoond heeft. Spreker heeft voortdurend met al zijn kracht voor den vrede gewerkt en zal dit ook morgen doen in vol komen overeenstemming met den wensch van de geheele Fransche natie. Canada is paraat. OTTAWA, 28 Sept. (Reuter-A.N.P.) Mac kenzie King heeft gisteravond, na een kabi- netszittidg, welke zeven uur heeft geduurd, ver klaard: „De Canadeesehe regeerïng blijft voortdurend de ernstige ontwikkeling van den Europeeschen toestand zoo nauwkeurig mogelijk volgen. De regeering is in volkomen overeenstemming met de door Chamberlain tot de wereld gerichte verklaring". Hij voegde hieraan toe, dat Canada zich voor bereidt op iedere gebeurlijkheid en dat de re geering bereid is het parlement bijeen te roe pen, indien de pogingen den vrede te bewaren, zouden falen. Dr. H. Colijn. De moord op den Nieuwen Binnen weg te Rotterdam. Verdachte tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank deed Dinsdag middag uitspraak in de strafzaak tegen den 40-jarigen M. J. A. W. de Z., woonachtig in Den Haag en thans te Rotterdam gedetineerd, die op 12 Mei j.l. de 40-jarige mejuffrpuw H. J. v. d. Loo had vermoord. Deze moord was geschied in een winkelpand aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam. De Z. had zijn slachtoffer door wurging om het leven ge bracht, nadat hij op zijn huwelijksaanzoek een weigerend antwoord had gekregen. Tij dens de behandeling van de zaak eischte het O.M. 15 jaar gevangenisstraf. De rechtbank achtte het ten laste gelegde bewezen en ver oordeelde hem tot een gevangenisstraf van twaalf jaar. Onbezonnen daad wordt zwaar geboet. De overval op een kantoorhouder te Bennekom. De overval met roof in het postkantoor te Bennekom. dezen zomer door den 25-jarigen G. B. uit Wapeningen gepleegd, heeft Dinsdagmid dag voor de rechtbank zijn naspel gehad. Verd. legde'een volledige bekentenis af. Per tram was hij van Wageningen naar Bennekom gegaan en had daar een taxi gehuurd, die hem naar het hulppostkantoor moest brengen. Hij liet den chauffeur wachten. Aan den directeur van dit hulppostkantoor, den heer Schaap, vroeg verd. of deze een biljet van f 1000 kon wisselen. De directeur kon dit alleen met bankbiljetten van f 25. Toen deze voor hem lagen, greep verd. de twee pakjes en trok tegelijkertijd een revolver, die hij op den heer Schaap richtte. Hij spoedde zich naar bui ten. waar hij de revolver richtte op den taxi chauffeur met het bevel te vertrekken. Deze sprong echter uit de auto, waarna de verd. zelf achter het stuur ging zitten. Twee schoten klon ken toen, maar naar verd. zeide was de revolver per ongeluk afgegaan. Hij reed naar Klein Zwitserland en liet daar de auto achter. Hij begaf zich vervolgens naar Heelsum, waar hij een.biljet van f 25 wisselde. Daarna riep hij een taxi aan en liet zich naar Wageningen brengen. Op het oogenblïk dat hij den chauf feur wilde betalen, werd hij echter door den commissaris van politie van Renkum gearres teerd. De directeur van het hulppostkantoor en zijn assistente werden als getuigen gehoord. Zij be vestigden het relaas van verdachte in hoofdzaak Nadat de president melding had gemaakt van een reclasseeringsrapport, dat tot een gedeelte lijk voorwaardelijke straf adviseerde en van een psychiatrisch rapport, waarin geconclu deerd werd, dat zich bij verd. geen ziekelijke storing der geestvermogens voordoen, was het woord aan den subst. officier van justitie, mr. Graaf van Limburg Stirum Deze constateerde dat verd. niet in 'financieelen nood heeft ge handeld, maar omdat hij te royaal wilde leven. Het is nog alles goed afgeloopen, maar derge lijke fantastische Amerikaansche ondernemin gen kunnen we in ons land niet dulden. Spr. eischte twee jaar gevangenisstraf met af trek van de preventieve hechtenis. Pleidooi. De raadsvrouwe van verd., mevr. mr. Van Lent, noemde verd. een zieligen jongen, een mislukkeling eigenlijk, die van de eene betrek king naar de andere is gegaan en omdat hij dikwijls te hoog greep, werd het nergens een succes. Het gevolg daarvan was, dat verd. een minderwaardigheidscomplex kreeg. Hij is een eenig kind, wien het meer en meer ging grie ven dat hij volkomen afhankelijk van zijn ouders was. Deze jongen moet een gedeeltelijk voorwaar delijke veroordeeling hebben, dan krijgt hij lei ding en dan kan hem weer zelfrespect worden gegeven. De uitspraak werd bepaald op 11 October. EIGENGEREIDE JACHTOPZIENER VEROORDEELD. Het za! wel zeldzaam zijn dat een jacht opziener wordt veroordeeld tot gevangenis straf. omdat hij zijn boekje te buiteif is ge gaan. De Almelosche rechtbank heeft thans echter den jachtopziener M. uit Bergent- heim, gemeente Ambt-Hardenberg, tot veer tien dagen gevangenisstraf veroordeeld om dat hij een hond van een weduwe had dood geschoten. Bij de behandeling der zaak had de presi dent M. reeds voorgehouden dat hij veel tr eigengereid optreedt. Hij had. volgens getui genverklaring. reeds eerder gedreigd den honc te zullen doodschieten en daaraan later ge volg gegeven, waarbij hij het gedoode dier ook nog een heei eind versleept had. om het te doen voorkomen, dat de hond achter konijnen of kippen had aangezeten. Er was een maand gevangenisstraf gevorderd. VERZEKERINGSVOORWAARDEN GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING Zie vetgedrukte aanvulling onderaan Elke betalende abonné van dit blad is. zoolang zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt cn de Directie van dit blad de vcrzckorinif doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de 'volgende voorwaarden: a. gedurende minstens twee weken (in het geval van maand- en kwartaal- abonncs gedurende een volle maand) als geabonneerde in de registers van dit blad iiin ingeschreven; b. den IScn verjaardag gepasseerd zijn en den ÖOstcn verjaardag nog niet bereikt hebben: c. niet lijden aan ziekten ol gebreken, welke voor hen het gevaar voor onge vallen vergrooten. cn volkomen het gebruik hebben van hunne ledematen Artikel 2. Onder ongeluk, als in deze voorwaarden bedoeld, wordt ver staan de uitsluitende cn recbtslrccksclte oorzaak van een lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken verstaan wordt), den verzekerde, onafhankelijk van ziin eigen wil overkomen, en waarvan bet bewijs geleverd wurdc dat zulks door van buiten a( toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hierna in Artikel 3 aangeduid Artikel 3. De uilkeeringen bedragen 2000 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de ecnigc cn rcchtstreeksche oorzaak is van de levens lange ongeschiktheid van den verzekerde waaronder te verstaan de amputatie van twre iedematen. hetzij beide voeten of beide handen, dan wc! een voet en één hand. hoven den enkel of den pols. of onher- stelbaai gezichtsverlies uit beide oogen (totale blindheid), een er. ander binnen tien Jagen na den datum van het ongeval en mits de verzekerde drie maanden na den datum waarop de levenslange ongeschiktheid is ontstaan, nog in leven s 400 GULDEN', indien het ongeluk (vallende binnen dc grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtslrccksche oorzaak is van der. dood van den verzekerden geabonneerde, hctzii onmiddellijk o! uiterlijk binnen driemaal 24 uren na het ongeval. 200 GULDEN' indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van dc voorwaarden) de eenige cn rechtslreekschc oorzaak is van de amputatie van één hand o! cén voet boven den pois ol enkel, of van hel onherstel baar gezichtsverlies uit één oog 'totale blindheid van dat oog), een en ander binnen 10 dagen ns den datum v.,n bet ongeval. Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van do voorwaarden) de eenige en rcrJitstreelcsche oorzaak is van dc amputatie binnen tien dagen na den datum van het ongeval: van beide leden van oen duim 100 GULDEN van alle leden van een wijsvinger 60 GULDEN van alle leden van een anderen vinger 15 GULDEN van één lid van een duim 50 GULDEN vanéén ol twee leden van een wijsvinger 25 GULDEN van één of twee leden van een anderen vinger5 GULDEN van een pols15 GULDEN van een enkel 15 GULDEN terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea van artikel 6, krachtens deze verzekering alle uilkeeringen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, tezamen nooit meer dan f 2000,kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen var een ongeluk de bovengenoemde ledematen van het lichaam moditcn worden gescheiden, door snijding, wringing, scheuring, knelling, als anderszins, dat verlies met amputatie znl worden gelijkgesteld. Het verlies of de breuk van vóór hel ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige of verminkte lichoamsdcelcn geeft geen aanspraak op uitkccring, terwijl vóór het ongeval reeds niet aanwezige lichaamsdcclen evenmin in aanmerking kunnen komen bii dc berekening van de totale uitkcering Heeft een ongeval het vcrlici van meerdere vingers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te vcrjccncn uitkcering in geen geval het bedrag te boven dat voor het verlies van de geheele hand is vastgesteld, Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkccring, met dien ver stande, dnl indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of -been tengevolge beeft He uiikeoring voor verlies znl worden eend. echt- Andere uilkeeringen geschieden aan den abonné zclvcn. In gev.il recht op schadeloosstelling ontstaat, zal dc uitkcering geschieden, linnen tien dagen nadat de noodiite inlichtingen verkregen zijn en het icrsoonlijk letsel, cn dc oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn en zenoege der Directie van dit blad Artikel 5. Een uitkccring zul niet verschuldigd z rt. 3 omschreven, direct of indirect veroorzaakt zijr o. door eenige ziekte, kwaal of voorbesclnkthfëid b. door eenige heelkundige operatie of door ui (tenzii die is): r noodzakelijk w letsel. ien de gevolgen bij i verzekerde; als gevolg daarvan ocaallmg o! zwangerschap, ook al mocht de dood verhaast zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, o! terwijl dc verzekerde onder den invloed van over- pnkkcling of somnambulisme was of door bedwelmende dranken of krankzinnigheid minder in -taal dan gewoonlijk om zorg voor zich zeiven e. door zelfverminking zeliinourJ ot poging daartoe, hetzij willekeurig ot niet. onverschillig of dc geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; f. in duel. of gedurende de voorbereiding tot of deelneming aan wedstrijden of b:t vlieg- of luchtvaarttochten. dan wel bij pleizicrrcizcn buitenslands of hu baden, zwemmen, automobielriidcn of motorwiclrijdcn, of aan boord van een schip, hetzu OP binnenwateren, hctzii buitengaats; i. door grove ntlatighcid of grove onvoorzichtigheid of door vechten, of ninvillon tegen den persoon van verzekerde of in buitenlandscben oor- ksz sf binnenlandsch- onlusten voor alle betalende abonnês van HAARLEM'S DAGBLAD Het verdwijnen, verdrinken ot door gas ol gassen verstikken van den ver tekende, wordt, onverminderd het hiervoor in dit artikel bepaalde, ten opzichte ran deze verzekering aangemerkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid, of grove onvoorzichtigheid, tenzij ten genoege van de Directio van dit blad het bewijs van het tegendeel wordt.bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeluk veroor zaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, of wel bij poging tot Onder bepaling, dat indien een abonné in staat van krankzinnigheid of ver- itandsverbijstering zal raken of zich buiten Europa mocht begeven (behalve indien hii van eene Europeesthe haven naar een andere Europeesche haven reist in een schip met vast dek in lijd van vrede) of indien hij zich in krijgsdienst le land of te water begeeft eri evenzéer van den dag af waarop hij ophoudt zijn ïbonncmcntsprijs van dit blad te betolen of deze courant ophoudt te verschij nen, of de Directie van dit blad de verzekering doet eindigen, alsdan deze ver zekering voor hem geheel zal vervallen en krachteloos worden. V- J. .i.,„-rtg zijn „itdnikkeliik uitgesloten: allen die zich met deba. ..erken ol proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitro glycerine, dynamiet, naphta. acetyleengas of andere licht-entplofbnre of licht- stvlambare stoffen bezig houden of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, circusrijder* 1 dergelijken. Zeevisscbers, zeevarenden van, beroep en personen van den Loodsdienst jn, in afwijking van bet hiervoor sub f. te dien rianzien bepaalde, ook aan boord verzekerd, tenzij het ongeval den dood tengevolge heeft. Op uitkcering bij overlijden kan voor hen uitsluitend aanspraak gemaakt worden, indien bet ongeval, dat het overlijden tengevolge heeft, aan den wal plaats bad. Indien de gevolgen vxu e-n ongeluk door ziekelijke omstandigheden, waarin verzekerde verkeerde op het oogenblïk dat het ongeval plaats bad vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald, dan die, dke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur van dit blad zou hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door hetzelfde on geluk getroffen. Ingeval bij eenzelfde ongeval meerdere personen mochten worden getroffen i aanspraak maken op uitkecring. zal in het geheel voor alle getroffenen teil en nimmer meer dan maximaal ƒ2000.worden uitgekeerd, te verdeelen lar evenredigheid van bet aantal getroffenen en den aard van het door hen geleden tetse!. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan de gevolgen in een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking ■t elk nieuw ongeiulc. dat den verzekerde mocht treffen. fk Artikel t1. ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt, moeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent bet bekomen letsel spoedig mogelijk schnltelijk gemeld worden aan de Directie van dit blad, indieu zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk is geschied, zal geenerlei uitkcering verschuldigd zijn. Indien de getroffene zeevarende, in den zin van het vorige artikel, is. moet e kennisgeving geschieden binnen drie dagen na de aankomst van den ge- Zoo spoedig mogelijk na hot ongeluk, moet dc hulp van een bevoegd genees kundige worden ingeroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken /olgen totdat hij volkomen hersteld is. edcr geval moet den gonccshccr van dit blad toegestaan worden don ene te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs geéischt ..arden en dit blad heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige hulp te verstrekken als hel noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van dit blad van tijd tot lijd zou kunnen cischen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eisch werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk, nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd. gegeven moeten worden. In geval van eenig ongeluk met doodelijken afloop moet hiervan aan de Di rectie van dit blad schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat bet ongeluk aan belanghebbenden bekend znl zijn geworden. Het niet nakomen van een of meer der in dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belanghebbenden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den behandelende» geneesheer ingevulde aanvrage-f or muiier tol uitkeering, cn ingeval vnn over lijden. van de doodsacte. kan de belanghebbende aanspraak maken op dc be handeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom van dit blad. De korten der gcéischte verklaringen komen ten loste van dengene Alle hedragen. die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn, zullen be taalbaar zijn ten kantore van dit blad, slechts na ontvangst van een door dc(n) rechilicbbcnde(n) gctcckcndc quitantic, terwijl dc verzekering bij uitbetaling van een bedrag van meer dun tweehonderd gulden zal vervallen. Van geen som, die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin dit. anders volgens de wet verschuldigd zou zijn, terwijl de verplichting lo^uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer bet niet binnen Artikel Alle geschillen int dc voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bii onverdeelde keuze door partijen te benoemen. Bij weigering of bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den Kantonrechter te Haarlem. Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden onderworpen als aan een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten dragen, benevens de helft van Het honorarium der scheidslieden. Artikel d. Bezwaring en vervreemding van de rechten, voor een ge abonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg. Alzoo zal bet ontvangbewijs van den verzekerde of. bij overlijden, van de cchtgenoote of erfgenamen van den verzekerde in ieder geval volledige kwijting 'en gevolge hebben. Met het oog op vaststelling der identiteit van den verzekerde moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk «f anderszins daarvan ten spoedigste opgave doen aan de Directie van dit blad. Artikel 9. Ais abonne in den zin dezer verzekering wordt beschouwd het hoofd van het gezin of de samenwoning (als omschreven in art. I van het Besluit Bevolkingsboekhouding, Stbl. 1936 No. 342, bchoorende bij de Wet op dc Bevolkingsregisters), tenzij voordat bet ongeval plaats greep, een ander lid van het gezin of de samenwoning, mits aan hetzelfde adres woonachtig, is bii schriftelijk verzoek aan de administratie van dit blad. Artikel IU. De Directie van dit blad zal te allen tijde het recht hebben, deze verzekering te doen eindigen of wijzigingen in dc voorwaarden daarvan aan Ie brengen, welke beëindiging of wijziging door het enkele (eit der aan kondiging in dit blad van kracht za' worden. De nontiéa van het Geïllustreerd Zondagsblad van dit blad zijn eveneens nog afzonderlijk gratis tegan ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering (waarvan de uitkeeringen worden gegarandeerd door de Nieu we HAV Bank te Schiedam) zijn de voorwaarden gratis ten kantore van dit blad verkrijgbaar. De uit keeringen voor de verzekering van hel Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt: Levenslange ongeschiktheid f 2009.Overlijden f600.Verlies van hand. voet of oog f400.Duim of Wijsvinger f 75.Elke andere vinger f 30. Bii spoor- of tramongeval etc. worden de uitkeeringen: b overlijden f 1000.bij invaliditeit i 3000.—. Door deze publicatie zijr 'Me vroegei gepubliceerde verzekeringsvoorwaarden vervallen 9 Maart 1937.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 16