S BURGERLIJKE STAND. PT NS DAG 27 SEPTEMBER 1938 HAAREEM'S DAGBC'A'D IT lAAT/TljOICUTIN Te veel Amerikanen in Parijs. PARIJS 26 September. De Amerikaan - sche ambassade heeft hedenmorgen aan alle Amerikanen, die geen zakeninteressen in Frankrijk hebben, aanwijzingen gegeven Frankrijk zoo spoedig mogelijk te verlaten, daar de meerderheid van alle Amerikaansche tourlsten, die zich in Europa bevinden zich naar Frankrijk hebben begeven. Het gevolg hiervan was, dat zich honderden Amerikanen voor de ambassade alhier hadden verzameld, teneinde inlichtingen en raad in te winnen. De situatie is gecompliceerd door het feit. dat alle schepen, die deze week naar Amerika vertrekken, volgeboekt zijn en geen enkele groote scheepvaartlijn, uitgezonderd waar schijnlijk die van neutrale landen, boekt pas sages voor den lsten October. De toeristen worden dan ook afgewezen met den raac einde der week terug te keeren om te verne men of nog booten varen. Alle vrachtbooten met accomodatie voor passagiers zijn reeds voor drie weken uitverkocht. De Amerikaan sche schepen hebben tot einde October en de Hollandsche booten tot 15 October geen pas sagebiljet meer vrij. Met het aóg hierop is" het mogelijk, dat Amerikaansche schepen, die andere routes bevaren, thans naar Europa gezonden zullen worden. De Amerikaansche ambassade heeft er niets over losgelaten, dat Amerikaansche oorlogsschepen ter beschik king gesteld zullen worden, maar er zouden plannen bestaan het nieuwe gevormde Atlan tische eskader bij het geringste gevaar naar de Europeesche wateren te doen stoomen om de schepen te escorteeren en eveneens om Amerikaansche onderdanen aan boord te nemen. (United Press). HET BRITSOHE PARLEMENT MORGEN BIJEEN. Het parlement zal Woensdag bijeenkomen. De Poolsche eischen aan Tsjecho- Slowakije. WARSCHAU, 26 September. (Reuter). Vanochtend is te Warschau een bijzondere boodschapper aangekomen met een persoon lijken brief van Benesj voor president Moscicki. De gezant van Tsjecho Slowakije heeft dezen brief vanmiddag in een bijzondere audiëntie overhandigd. Naar Reuter te Londen van betrouwbare zijde op grond van officieele berichten uit Praag werd medegedeeld, verklaart Benesj in dit schrijven bereid te zijn een einde te maken aan het Poolsch-Tsjecho Slowaaksch geschil, zelfs ten koste van herziening der Tsjecho- Slowaaksche grens, op basis van wederzij dsche overeenstemming. Het Hongaarsche correspondentiebureau meldt, dat de Tsjecho Slowaaksche minister van buitenlandsche zaken. Kx-ofta gisteren den Hongaarschen gezant te Praag het antwoord heeft overhandigd op den diplomatieken stap, die Hongarije op 22 dezer bij de regee ring te Praag heeft ondernomen. In dit antwoord wordt verklaard: „Ofschoon de jongste on dei-handelingen met de Fransche en de Britsche regeering op anderen grond slag zijn gevoerd dan destijds met de in Tsjecho Slowakije wonende nationaliteiten, is hij (Krofta) desondanks bereid, met de Hon gaarsche regeering vriendschappelijke onder handelingen aan te knoopen. Van bevoegde Hongaarsche zijde wordt hier omtrent verklaard dat deze mededeeling van de Tsjecho Slowaaksche regeering geen dui delijk antwoord op de nota der Hongaarsche regeering vormt. Nacht verliep rustig in Tsjecho- Slowakije. PRAAG, 27 Sept. (Havas). De Tsjecho- Slowaaksche omroep heeft te 11 uur mede gedeeld: „De nacht van Maandag op Dinsdag is in het geheele gebied rustig geweest met uitzondering van enkele op zichzelf staande aanvallen op grenswachten bij Kraslice en Fransenbad. Deze aanvallen zijn steeds van denzelfden aard: een groep Sudeten-Duit- schers, gewapend met geweren en mitrail leurs, overschrijden de grens, schieten op de grenswacht en trekken zich op Duitsch ge bied terug". Zal Duitschland den termijn verlengen? BERLIJN, 27 Sept. (Reuter). In Duitsche officieele en politieke kringen heeft Cham berlain's verklaring diepen indruk gemaakt. Men zegt, dat nu hetP belangrijkste de vraag is, of het voor Duitschland mógelijk is den respijttermijn van het Duitsche memorandum met enkele dagen te verlengen. De verklaring van den Britschen minister-president is nog niet gepubliceerd. WILSON OPNIEUW BIJ HITLER. BERLIJN, 27 September. Sir Horace Wil son is om even over twaalf op de rijkskanse larij aangekomen voor een bezoek aan Hitier. Hij was vergezeld van den Britschen am bassadeur Henderson en Kirkpatrick. den eer sten secretaris der Britsche ambassade. SPAAK CONFEREERT MET GENERAAL DENIS. BRUSSEL, 27 September 'Belga-A.N.P.) Minister-president Spaak heeft vanochtend een bespreking gehad met generaal Denis, den minister van landsverdediging, en gene raal Vandenbergen, den chef van den groo- ten generalen staf. Vergezeld van den minister van landsver dediging heeft de premier zich vervolgens naar het koninklijk paleis begeven. De kabinetsraad is tegen vanmiddag bijeen geroepen. Vanavond acht uur Belgische tijd (8.20 Am- sterd. tijd) zal minister-president Spaak voor de radio een mededeeling doen. IMPROVISATIE-CONCERT IN DEN DOM TE UTRECHT. In een improvisatieconcert dat binnenkort in de Domkerk te Utrecht gegeven zal worden, zal behalve de organisten Hendrik Andriessen, Anthon van der Horst en C. J. Bute, de heer Jan Mul medewerken, componist en organist te Overveen. Twee autobussen in botsing. OUDEWATER, 27 September. Vanochtend omstreeks kwart voor tien zijn op den weg tusschen Gouda en Oudewater twee autobussen, nagenoeg geheel bezet met passagiei-s, in volle vaart met elkaar in botsing gekomen. Van de inzittenden kregen drie per sonen levensgevaarlijk letsel, drie. an deren werden vrij ernstig gewond, ter wijl van de overigen er ruim 25 lichte kwetsuren opliepen. De Haarlemsche beeldhouwer M. H. Andriessen maakte een gipsbeeld, dat bestemd is om in het gebouw van den Hoogen Raad in Den Haag te worden geplaatst. Het is een afbeelding van Johannes Voet, die van 1706 tot 1778 leefde. Hij was te 's-Gravenhage als geneesheer gevestigd, terwijl hij tevens inspecteur van de collectieve rechten van Zuid-Holland was. Zijn bekendheid dankt hij evenwel voornamelijk aan het dichten van stichtelijke gezangen. Haarlem en de Luchtbescherming. Nu helaas de gedachte aan oorlogsgevaar niet geheel naar den achtergrond kan wor den verdrongen komt natuurlijk de vraag naar voren: hoe staat het met de voorberei ding der luchtbescherming te Haarlem? In een kort onderhoud dat wij daarover met het hoofd van de Luchtbescherming, den Commissaris van Politie hadden, deelde deze ons mede, dat hij gedwongen was zijn reeds meeimalen geuite klacht te herhalen, dat de regeering op dit gebied haar verplichtingen tegenover de gemeentebesturen niet is nage komen. Deze teleurstelling wordt in vele ge meenten gevoeld, getuige de uitlatingen van den Haagschen burgemeester in de zitting van den Haagschen raad van Maandagmiddag. Sommige gemeenten zijn financieel in staat om zelf uitgaven te voteeren voor dingen die het rijk zou bekostigen, maar Haarlem kan zich dat slechts in zeer beperkte mate ver oorloven. De organisatie van de hulpdiensten is te Haarlem geoi-ganiseera, er is personeel daar voor opgeleid. Er is evenwel geen enkele schuilkelder voor het publiek, de schuilgang onder het gebouw van den Geneeskundigen Dienst is alleen bedoeld voor de ambtenaren en bezoekers van dit gebouw op het moment van een luchtaanval. Verder is bekend, dat onder den nieuwen vleugel van het Stadhuis een schuilkelder gebouwd zal worden voor ongeveer 400 personen, maar daarvan is nog niets klaar. Gasmasker-s zijn er voor het publiek niet te koop, de weinige die gemaakt worden, zijn noodig voor de luchtbeschermingsdiénsten. De gemeenteraad van Den Haag heeft nu besloten f 160.000 beschikbaar te stellen voor het maken van schuilloopgraven. schuilloopgraven. De Commissaris van Politie deelde ons mede dat ook hij de kwestie van betonnen schuil loopgraven ook voor Haarlem in studie heeft. Hij heeft daarvoor een aanbieding ontvan gen van een leverancier. Deze betonnen schuilloopgraven die in particuliere tuinen, op binnenplaatsen van scholen, in parken enz. opgesteld kunnen worden, zullen per stuk enkele tientallen guldens kosten. Veimoedelijk zal als bij onderzoek blijkt, dat de bedoelde schuilloopgraven goed zijn, op de binnenplaats van het politiebureau zoo'n loopgraaf worden opgesteld, opdat het publiek er van zal kunnen kennis nemen. De rondritten van „Haarlem's Bloei". Vrijdag 30 September a.s. begint te half vier de „Tweede Rondrit" door Haarlem. Het vertrek geschiedt van het Stationsplein, waar de tocht te ongeveer kwart voor zes -ook weer een einde neemt. De route is als volgt: Stationsplein, Kruisweg, Kruisstraat, Bar tel jorisstraat, Groote Markt. Groot Heiligland, Dreef, Buitenrustbrug, Slachthuisbuurt, Zo- mervaart, A'damsche Poort, Koudenhorn, Vrouwebrug, Kloppersingel. Schoterweg, Kle verlaan, Jan Haringstraat, Heussensstraat, Rijksstraatweg. Spaarndamscheweg, Jan Gij- zenkade, Begraafplaats Vergierdeweg, Mui- derslotweg, Rijksstraatweg, Noorder Sport park. Middenweg, Park Huis te Zaanen. Ju- noplantsoen, Orion weg. Delftlaan, Klever parkweg, Julianalaan. Zijlweg, Tuindorp, Vlaamscheweg, Westergracht, Wilhelmina- straat, Raaks, Groote Markt, Jansstraat, Jansweg, Stationsplein. Zij die wenschen deel te nemen, gelieven zich tijdig op to geven aan de Stichting „Haarlem's Bloei", Stationsplein 1 (telefoon 11100). De kosten zijn 0.35 per persoon. Wij hebben er al meer de aandacht op ge vestigd, dat het er „Haarlem's Bloei" aller minst om te doen is op deze rondritten „iets over te houden": de stichting streeft met deze ritten geen enkel ander doel na, dan de Haarlemmers hun stad beter te leeren ken nen, tot welk doel Haarlem's Bloei de welwil lende medewerking van verschillende ver- voerondernemingen heeft weten te verkrijgen. Het gemeentebestuur heeft inmiddels ook zijn goedkeuring aan dit plan van „Haarlem's Bloei" gehecht. JEUGDIGE INBREKERS. In de gemeentelijke zweminrichting aan de Houtvaart is tweemaal ingebroken, namelijk Zaterdagnacht en tusschen Zondagmorgen tien uur en Maandagmorgen In verband hiermee heeft de recherche drie jongens van resp. 18, 15 en 14 jaar aangehouden. De 18-jarige heeft Zaterdagnacht alleen ingebroken en ontvreemdde daarbij f 0.97' 2. Zondag brach ten de drie jongens een bezoek aan het zwem bad en namen een bedrag van f 0.64, een si garenkoker, een vulpotlood en 'n horloge mee. Deze voorwerpen werden in beslag genomen. Terzake van heling werd verder een 16-ja- rige jongen aangehoudene die negentien cent van het gestolen geld in ontvangst had geno men. De vier jongens werden na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Tegen hen is proces-ver baal opgemaakt. De heler en de 18-jarige in breker hebben reeds een voorwaardelijke ver- oordeeling te hunnen laste. GRAMOFOON AAN DE H.B.S. A GESCHONKEN. Maandagavond had in de aula van de H. B. S. a de overdracht plaats van het aanden ken, geschonken door ouders van geslaagde eindexaminandi in 1938. Dit geschenk bestond uit een gramofoon, die bij de lessen in de vreemde talen gebruikt zal worden. Nadat een inleidend woord gespi'oken was, werd de gramofoon voor de leeraren en belangstel lenden in werking gesteld, waarna de direc teur met enkele woorden zijn dank namens de leeraren betuigde. Aan welke eischen moet Uw rijwiel voldoen? Ter gelegenheid van de verkeersdagen wordt door het Verbond van vereenigingen voor vei lig verkeer een strooibiljet in onze stad uit gegeven, waarin de eischen, waaraan uw rij wiel moet voldoen, en de verplichting die u als wielrijder of wielrijdster heeft, opgesomd wor den. De inhoudt luidt als volgt: Aan welke eischen moet uw rijwiel voldoen? 1. Een goede stuuiinrichting. 2. Een krachtige rem, indien het rijwiel een vrijwiel-inrichting heeft. 3. Een goede bel. 4. Het ondereinde van het achtex-spatbord over een lengte van minstens 30 c.M. helder wit. 5. Aan de voorzijde een lantaarn met helder geel of wit licht, dat niet verblindend is (dus de stralenbundel kennelijk naar den weg ge richt.) 6. Aan de achterzijde in verticalen stand een rood achterlicht met reflector (voorzien van rijkskeur), welke moet zijn aangebracht op het witte spatbord niet hooger dan 60 c.M. boven het wegdek. Welke verplichtingen heeft u als wielrijder? 1. Geef vooral tijdig met gestrekten arm een teeken bij richtingverandering. 2. Geef met uw linkerarm door dezen op en neer te bewegen bijtijds het teeken dat u gaat stoppen of vaart gaat minderen. 3. Geef op kruispunten en op punten van vereeniging van wegen aan den weggebruiker, die u aan uw rechterhand heeft, voorrang, en bij nadering van een voorrangsweg ook aan het verkeer van link^ voorrang. 4. Geef alleen een belsignaal, als de veilig heid van het verkeer dit vordert. 5. Rijd op den weg zooveel mogelijk aan de uiterste rechterzijde. 6. Waar rijwielpaden zijn, maak daarvan gebruik. 7. Sta alleen stil aan den kant van den weg, doch nooit zoo, dat ge het verkeer belemmert. 8. Bevorder uw eigen veiligheid door u stipt te houden aan de verkeersregels. HAARLEM, 27 September. Ondertrouwd 27 September: P. L. Jansen en E. Hogeweg. Bevallen 24 September: J. H. Hogeslag Smink, z.; M. H. MeijerSnoeks, d.; 25 Sep tember: C. M. A. FelixOlthoff. d.; 26 Sep tember: T. v, d. VeenLupker, C. M. Calandt Sabelis, z.; G. A. Kortekaas—Bijster, d.: A. RoodeixbergBadart, z.; J. C. v. d. Aar— Witteman, d.; Overleden 25 September: J. A. v. Olmde Graaf, 64 j., Vergierdeweg; J. H. v. Heteren, 85 j., Westerhoutpark. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj met geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Wie iets heeft geve aan lien die niets meer hebben. De collecte van Zaterdag. Tengevolge van de alles overheerschende gebeurtenissen in het buitenland en het vreug debetoon in ons land, dreigt het gevaar, dat velen zich minder bekommeren om een dei- grootste ellenden, welke ooit ons volk heeft getroffen. Begrijpelijk is, dat men de ontwikkeling der gebeurtenissen in Centraal Europa met groote belangstelling volgt; dat men diep onder den indruk is van het leed, dat duizenden wordt aangedaan bij de bombardementen op open steden in Spanje en China; dat kommervolle gedachten uitgaan naar de slachtoffers van een weerzinwekkende rassenhaat; dat al deze wereld-ellende een oogenblik wordt vergeten bij de overgave aan een nationaal feest van herinneringen. Maarmen vergete niet. dat in ons kleine landje meer dan 300.000 menschen tengevolge van een ontzaglijke economische crisis tegen hun wil uit het arbeidsproductieproces zijn ge- stooten en hoe sterk hun wil ook zou zijn om aan het werk te gaan, overal de deuren der fabrieken, der werkplaatsen gesloten vinden. Geen werk, geen werk meer, misschien nooit meer werk. Daar zijn er, die reeds jaren werkloos rond- loopen en altijd weer naar huis komen: geen werk. Oh, ja, daar wordt in ons land gepoogd de werkloozen aan werk te helpen, daar wordt wat werk verschaft, daar wordt gesteund. Maar dat alles met elkaar is nog onvoldoende En daaromhelpt ons! Dank zij uw hulp heeft het Haarlemsche Comité in de afgeloopen jaren leniging ge bracht in de allergrootste nooden. Helpt ons dit mooie werk van menschelijk- heid voort te zetten. Als Gij nog iets hebt, geeft dan op Zaterdag 1 October aan onze collecte voor hen, die niets meer hebben. Moge deze oproep worden verstaan door al- leix, die zich deel weten van ons Gemeenebest. M. A. REIN AID A P.S. In verband met het bovenstaande, wordt aan allen, die willen medehelpen om in den komenden winter het lot van hun zwaar getroffen medeburgers te verlichten, drin gend verzocht zich als collectant of collectrice te melden aan het Bureau van het Comité. Lange Begijnestraat I3rd hoek Klokhuisplein. De collectedag wordt verdeeld in 3 perioden n.l. van 811, van 112, en van 25 uur. De wijken, waarin nog dringend behoefte aan collectanten is, zijn: Schoten, Leidsche- buurt, Zijlbuurt, en Amsterdamsche buurt. Om te collecteeren moet men den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt. HEEMSTEDE Het nieuwe Postkantoor. Zal „Land en Spaarnzicht" gesloopt worden? Het heerenhuis met tuin van de voormalige buitenplaats „Land en Spaarnzicht" aan den Binnenweg te Heemstede is. naar men onlangs meldde, aangekocht door het Rijk om daar het nieuwe Postkantoor te vestigen. In hoe verre het bestaande huis zal gebruikt worden is nog niet bekend. Eenige uitbreiding zal wel noodzakelijk blijken. Het heeft geruimen tijd geduurd, eer men een geschikte plaats voor het nieuwe Post kantoor heeft gevonden, aangezien daarvoor toch wel als eerste eisch mag gelden, dat het eenigszins in het centrum der gemeente is gelegen, aan welkexx eisch bij de thans ge dane keuze voldaan is. Mocht het Rijk overgaan tot stichting van een geheel nieuw gebouw en het bestaande gebouw worden gesloopt, dan zal tevens weer de herinnering aan één der oude Heemsteed- sche buitenplaatsen in het haft van het dorp, verdwenen zijn. Successievelijk zijn de gron den van deze buitenplaats bij gedeelten ver kocht en in den lopp der tijden zijn aan alle zijden van het huis woningen verrezen en wel tot zóó nabij dat het huis zijn vroegeren domineerenden invloed geheel verloor en als groot landhuis in de nieuw ontstane omge ving dan ook niet meer op zijn plaats was, ingedrongen als het is, door woningen, alle van veel minder beteekenis. JAARVERGADERING REDDINGSBRIGADE. Maandagavond hield de afd. Heemstede van den Ned. Bond tot redding van drenkelingen ha^r jaarvergadering in Café-Restaurant Van den Heuvel. De voorzitter, de heer L. C. Band, sprak een welkomstwoord. Medegedeeld werd dat het bestuur plannen heeft om voor de jongeren in Heemstede van den 10-jarigen leeftijd af de gelegenheid open te stellen, zich te oefenen in reddend zwem men om zoo voor de toekomst goede krachten te recruteeren. De vervolgcursussen E.H.BO., die staan onder leiding van Dr. D. Hubert, zullen be ginnen op 3 November. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek een kleine teruggang in de financiën In het Sportfondsenbad waren 1364 baden ge nomen, tegen 1725 in het vorige jaar. Het jaarverslag van den secretaris is optimistisch. Aan den begincursus E.H.B.O. werd door 46 leden deelgenomen. Dank wordt gebracht aan het gemeente bestuur voor de subsidie en het beschikbaar stellen van een schoollokaal voor den cursus E.H.B.O.aan de vereeniging „Het Witte Kruis" voor de subsidie en aan het bestuur der Zwemvijvers voor de gelegenheid tot gratis oefenen. De wintercampagne zal voor een groot deel bestaan in dexx vervolgcursus: de oefen avon den in het Sportfondsenbad zijn ongewijzigd Besloten werd in dezen winter eeix gezelligen avond te organiseeren, echter zonder dat dit financieele offers ven de kas zal vragen. Ook werd de viering van het 20-jarig bestaan in September 1939 bespi'oken. Het plan is over wogen om bij deze gelegenheid aan B. en W toestemming te vragen voor het houden van een groote verloting ter verkrijging van een stuurstofapparaat. In de vacature, ontstaan door het bedanken van mej. J. de Jong. werd als bestuurslid ge kozen de heer H. Dekker zoodat het bestuur thans als volgt is samengesteld: L. C. Band voorzitter; R. Abrahams. Ie secretaris; H. Hes sels. 2e secretaris: H. A. Broekman le pen ningmeester; H. Dekker. 2e penningmeester en mej. T Broers en P. Kolk, commissarissen. Onder dankzegging voor zijn beheer werd aan den penningmeester décharge verleend. Aan Dr. Hubert en aan het bestuur werd dank gebracht voor het vele werk. voor de vereeniging verricht. Aan den heer R. Abrahams werd hulde ge bracht voor den moed. om in Februari bij een auto-ongeluk in de Leidschevaart in het koude water te springen om het slechtoffer er uit te halen. Nadat aan mevr. v. d. Kracht het diploma, behaald voor gekleed zwemmen, was over handigd. en een zeilkano (een geschenk aan de brigade) was verloot, sloot de voorzitter de vergadering. JAN WIEGMAN VOOR DE R.K. SPEELTUIN- VEREENIGING Morgen (Woensdagmiddag) zal de beken de teekenaar. de heer Jan Wiegman de kin deren der Speeltuinvereeniging „Kinder vreugd" eenigen tijd gezellig bezig trachten te houden met teekenen. waarbij aardige ver halen en liedjes aansluiten. Bij ongunstig weer zal dit geschieden in het gebouwtje aan den Speeltuin. Ook de ouders zijn welkom. OVER EENIGE WEKEN IS DE ZOMERPRACHT VAN DE BORDERS WEER VOORBIJ. Wacht niet tot volgend jaar zomer, maar plant Voorjaars- planten en Bollen. Planttljd OctoberNovember. Dus nu be spreken met VAN EMPELEN. ADVIES VRIJBLIJVEND tflfl v.Empelen TUINBOUWBEDRIJF BINNENWEG - HEEMSTEDE. (Adv. ingez. UedJ BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. TimmermanVerzaal. zn.; G. van Deutekomvan den Hoof zn; C. M. J. Knijnenburg—van der Velde, dr; E A. M. WinklerDeelissen, dr; J. MaartenseKloot wijk. zn. Ondertrouwd: R. van Schaik en J. E. Aal- bersberg. Gehuwd: Ch. Lugt en A. Koppcjman. J. C. Prins en S. G. Labeur. L. M. J. van der Weiden en J M. C. Opdam. Overleden: W. Gorter, mn 84 jr.; H. A. M. Lijnkamp, vr. 9 mnd. SPAARNDAM LAND- EN TUINBOUWCURSUS GAAT NIET DOOR. Naar wij vernemen kan de Land- en Tuin- bouwcursus, door het gelijktijdig oprichten van een dergelijken R.K. cursus te Spaarn- woude, door te geringe aangifte alhier niet doorgaan. Het is wel zeer jammer, dat alhier nu geen mogelijkheid tot verdere ontwikkeling na den schooltijd meer bestaat. De kans. die hiervoor bestond is met dezen verdwenen. BLOEMENDAAL Het jeugdwerk een succes. Feestelijke slotbijeenkomst. Een vroolijke schare Jongens en meisjes met hun ouders vulde Maandagavond het Jeugd huis, waar als blij slot van een seizoen vol nuttigen arbeid in de Jeugd tuinen een bijeen komst werd gehouden. De Vereeniging voor Jcudwerk heeft met het organiseeren van haar werkzaamheden een groot succes. Na een tijd van inzinking is de belangstel ling sterk toegenomen. Zoo waren er dit jaar 45 deelnemers die van April tot heden met grooten ijver hebben gearbeid, onder deskun dige leiding van de heeren W. Jager en C. Boeschoten. Persoonlijk hebben wij ons er van kunnen overtuigen, hoe voortrefffelijk deze leiding was en hoe vol toewijding de jeugd heeft ge werkt. De heer W. F. G. Dankbaar opende de bij eenkomst. met een enkel woord en bracht dank aan de beide leiders en de jury, de heeren Joh. Mey en J. B. Klein Poelhuis. Hierna ging hij over tot het uitreiken van de prijzen, boekomslagen, schaakspelen, mondorgels enz. le prijs Jaap van Dijk; 2. Jan van Telgen; 3. Pim Brandhof; 4. Henny klein Poelhuis: 5. Dirk Kassenberg; 6. Flip Marré; 7. Henk Greutcr; 8 Johan Sargentini; 9. Bert Wessellng; 10. Frits Jansen. Troostprijs: Euphimia van Heusden. Hierna vroeg Professor Antonini de aan dacht voor zijn goocheltoeren cn buikspreken. De heer Beaumont vulde de pauzes aan met spel op de piano, waarbij de Jeugd uit volle borst meezong. Om 10 uur ging de jeugd huls toe. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Manden: 270 RO 15 Antje f 2630 55 KW 103 f 1160 350 Delft IJM 17 f 330 550 Erim IJM 12 f 900 400 Cath. Duyvis IJM 60f 2180 235 Zeeleeuw IJM 29 f 2110 Kotters: E 42 f 600; KW 125 f 300. MARKTBERICHT. (Versche visch) IJmulden 27 September. Tarbot 90—60 ct. per K.G. Tong 13091 ct. per K.G. Heilbot 10670 ct. per K.G. Griet f 27—f 14 per 50 K.G. Zetschol f 19t 11 per 50 K.G. Kleinschol t 17.50f 4.70 per 50 K.G. Schar f 9—f 2.60 per 50 K.G. Poontjes f 6 per 50 K.G. Middel schelvisch f 23 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 15f 11 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 13f 4 30 per 50 K.G. Groote gul f 10.50f 7.20 per 50 K.G. Kleine gul f 7.50—f 3.50 per 50 K.G. Wijting f 3.70—f 1.50 per 50 K.G. Makreel f 5.70—f 3.70 per 50 K.G. Versche haring f 2.10f 0.95 per 50 K.G. Groote heek f 39f 35 per 125 K.G. Middel heek f 38—f 36 per 50 K.G. Kleinmiddel heek f 12.50f 10.50 per 50 K.G. Kleine heek f 8f 7.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 62f 37 per 125 K.G. Vleet f 2.50f 1 36 per stuk Leng f 1.05—f 0.90 per stuk Koolvisch f 47f 28 per stuk Rog f 18.50f 12 per koop. VERWACHTE VISCH AANVOER Thulsstoomende voor de Woensdagmarkt: Maria van Hattem, IJM. 1. Vangst: 10 m. schelvisch, 110 m. braadschelvlsch. 20 m. gul en kabeljauw, 30 m. radio. 520 m. makreel, 30 m. haring, totaal 720 manden. Petten IJM. 49. Vangst: 40 kisten schelvisch, 220 kisten braadschelvlsch, 480 kisten makreel 40 kisten gul en platvisch. 30 kisten radio en haring, totaal 810 kisten, benevens 40 stuks ®tijve kabeljauw. Poolzee IJM. 77. Vangst: 10 m. platvisch, 25 m. schelvisch. 70 m braadschelvlsch. 40 m. radio, 230 m. makreel totaal 375 m. benevens 200 stuks ijskabeljauw en 200 stuks stijve ka beljauw. Adelante, IJM 19. Vangst: 40 m. schelvisch 240 m. braadschelvlsch, 30 m. gul en platvisch 30 m. varia. 260 makreel. 40 haring, totaal 640 manden Gloria, IJM. 37. Vangst: 25 m. schelvisch, 225 m. braadschelvlsch, 485 m. makreel, 40 m. koolvisch, wijting cn platvisch. totaal 775 m. benevens 20 stuks stijve kabeljauw.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7