1 BURGERLIJKE STAND. VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1938 HSAREEM'S DAGBC'AD IS IAAT/TE jgBICIIlIN Ook Fransche oud-strijders naar Tsjecho-Slowakije. Commissie voor de ontruiming van het Sudetengebied samengesteld. MÜNCHEN, 30 September. (A.N.P.) Naar ïn diplomatieke kringen verluidt, aldus deelt men van officieuze Duitsche zijde mede, zullen binnen het kader der in punt 5 van het van nacht onderteekende verdrag beoogde interna tionale formaties, naast het Britsche Legioen ook Fransche" oud-strijders aan de bezetting der in dat punt vermelde gebieden, waar volks stemmingen zullen worden gehouden, deelne men. De leden der bij de besprekingen van giste ren benoemde internationale commissie voor de ontruiming hebben München hedenochtend half elf per vliegtuig verlaten en zich naar Berlijn begeven. Deze commissie bestaat uit de te Berlijn ge accrediteerde ambabssadeurs van Groot-Brit- tannië, Frankrijk en Italië, staatssecretaris ba ron Von Weizsacker en een Tsjechisch lid. Zij zal zich reeds vanmiddag te Berlijn constituee- ren Naar hier verluidt, zal als vertegenwoordiger van Tsjecho-Slowakije de Tsjechischeh gezant te Berlijn, Mastny, optreden. Men verwacht, dat de individueele vertegen woordigers der regeeringen zich in de com missie nog zullen laten adviseeren door bij zondere deskundigen, waarbij in de eerste plaats gedacht wordt aan de militaire attachés der te Berlijn gevestigde ambassades. De minister-president van Canada, Macken zie King, heeft lange telegrammen gezonden aan Chamberlain en Roosevelt, waarin hij uitdrukking geeft aan de waardeering en dankbaarheid van het Canadeesche volk voor hun pogingen bij te dragen tot een oplossing van de crisis. De Australische premier. Lyons, verklaarde over het accoord te München: „Wij hopen, dat deze overeenkomst de voorloopster zal zijn van een algemeene regeling, welke alle volken geluk en voorspoed zal brengen". Hij uitte Verder woorden van dankbaarheid jegens allen, ïie aan het behoud van den vrede hebben medegewerkt. koninklijke nederlandsche hoog ovens en staalfabrieken n.v. AMSTERDAM, 30 Sept. In de heden ge houden algemeene vergadering van aandeel houders der Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken werden de balans en de winst- en verliesrekening per 31 Maart 1938 goedgekeurd. Bij de verkiezing van commissarissen werd besloten het aantal commissarissen met een uit te breiden; tot commissarissen werden be noemd de volgens rooster aftredende heeren mrdr. L. F. H. Regout, en Jacs. Rustige als mede de heer ir. F. H. E. Gulje. Belastingdruk in ons land. Laatste jaren belangrijk tdegenomen. s-GRAVENHAGE, 30 September. Het Cen traal Bureau voor de Statistiek heeft weder de nieuwste gegevens op belastinggebied ver- eenigd tot een publicatie, die onder den naam van „Belastingdruk in Nederland 1938-'39" het licht heeft gezien. De tabellen met gegevens betreffende elke belasting, die door het rijk, de provinciën of de gemeenten over dit jaar worden geheven, stellen in staat voor elk willekeurig inkomen of vermogen na te gaan, hoeveel belasting hiervoor in elke der 1056 gemeenten verschul digd is. De inleiding somt allereerst op, welke wij zigingen in de jaren 1934 tot en met 1938 in de belastingen gebracht zijn. Het aantal gemeenten, waarin geen opcen ten op de gemeentefondsbelasting recht streeks worden geheven, is gedaald van 81 over 1934/1935 tot 14 over 1938/1939, terwijl het aantal gemeenten met het hoogstmoge- lijke aantal opcenten in dit tijdvak is geste gen van 427 tot 708. Het aantal gemeenten, waarin geen opcen ten op de vermogensbelasting worden gehe ven, die reehtstifeeks aan de gemeente ten goede komen, is gedaald van 208 over 1934/'35 tot 61 over 1938/'39. Daarentegen is het aantal gemeenten met het hoogstmogelijke aantal opcenten op deze belasting gestegen van 784 tot 941. Over de jaren 1934/'35 tot 1938/'39 wordt verder een vergelijking gemaakt tusschen den totalen belastingdruk op het inkomen in de verschillende gemeenten. De voor enkele be lastingen geldende progressie blijkt duidelijk hieruit, dat over 1938/'39 bij een inkomen van 1000 de hoogste totale druk 1,33 pCt. en bij een inkomen van 10.000 13,06 pCt. van dit inkomen bedraagt. Deze progressie blijkt ook hieruit dat over laatstgenoemd jaar een gehuwde zonder kin deren bij een inkomen van 800 minstens 0,46 en hoogstens 1.67 pCt. van dit inkomen aan inkomsten- en gemeentefondsbelasting tezamen betaalt, terwijl bij een inkomen van 500.000 minstens 36,88 en hoogstens 45,12 pCt. van dit inkomen moet worden betaald. Bij een vermogen van 20.000 moet aan vermogens- en verdedigingsbelasting tezamen minstens 0,13 en hoogstens 0,16 pCt. van dit vermogen betaald worden, terwijl bij een ver mogen van 1 millioen dit het geval is voor resp. 0.46 en 0.55 pCt. vari dit vermogen. Ook betreffende andere belastingen wor den in de inleiding vergelijkingen gemaakt, waaruit duidelijk blijkt, dat de belastingdruk ln de laatste jaren nog belangrijk is toege nomen. HAARLEM, 30 September. Bevallen 27 September: J. van Denzen— Wijnands, z.: 28 September: J. P. A. A. Sweertsv. Gasteren, d.; M. C. M. van Arn hem—Bouwhuis, d.; 29 September: H. Frank— Meijer, d.; L. C. Levering—Mesman, z.; H. M. Schouten—Nijman, E. M. Heijne—de Lange, z.: 30 September H. Klaassen—Vos, z. Overleden 29 September: H. J. As, 55 j., Ro- zenprieelstraat; H. M. C. Zwart, 88 j.. Hage- straat; 30 September: P. Poelgeest, 52 j., Beu kenstraat. Benadeeling van bloembollen- firma. Ex-reiziger tot een jaar met aftrek van preventief veroordeeld. AMSTERDAM, 30 September. In Mei van het vorige jaar diende een bloembollenhan delaar te Hillegom bij de Jusitie te Amster dam een klacht in tegen een handelsreizi ger, die bij deze firma in dienst was ge weest. Hij zou zich hebben schuldig gemaakt aan oplichting en verduistering. De handelsreiziger werkte in Zweden voor de Hillegomsche firma. Hij werd ontslagen wegens oneerlijkheid doch hij ging door met het innen van gelden, die hij ten eigen bate aanwendde. Aanvankelijk had het parket er in toege stemd verdachte op vrije voeten te laten, mits hij zich eigener beweging bij den rechter commissaris aan zou melden. De jeugdige reiziger verscheen korten tijd later weer in het vaderland Hij dacht er echter niet aan zich bij de justitie aan te melden. Integen- dqel, hij huurde in Amsterdam zijn woon plaats een auto, waar hij weer mee naar Zweden trok. In Zweden werd hij gearresteerd en daar stond hij terecht wegens verduistering van de auto. Na zijn straf te hebben ondergaan werd hij uitgewezen en door de Nederlandsche justitie gearresteerd. Vandaag stond de 27-jarige man terecht voor de vierde kamer der rechtbank. Uit de vele feiten had de officier van jutsitie mr. C. J. van Arkel een keuze gedaan. Drie geval len van oplichting en een van verduistering had hij in de dagvaarding opgenomen. De verdachte legde een volledige bekentenis af. Het reclasseeringsrapport luidde verre van gunstig. De Officier van Justitie vorderde een ge vangenisstraf voor den tijd van een jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdediger mr. Asscher bepleitte cle mentie en oplegging van een straf gelijk aan de in mindering te brengen voorloopige hech tenis. Vonnis 14 October. HERHALINGSOEFENINGEN BLIJVEN OPGESCHORT. 's-GRAVENHAGE, 30 September. Naar wij vernemen, blijft het de bedoeling der re geering, de herhalingsoefeningen, welke, als alles normaal ware geweest, op of na 29 Sep tember zouden zijn aangevangen, voorloopig niet te doen doorgaan. De bekendmaking van den minister van defensie op dit punt zal dan ook nog eenigen tijd worden gehandhaafd, zoodat noch de dienstplichtigen, voor deze herhalingsoefeningen aangewezen, noch de officieren, onderofficieren, korporaals en sol daten, behoorende tot het reserve- en overige personeel der koninklijke landmacht, op wie genoemde bekendmaking betrekking had, voorloopig in werkelijken dienst zullen worden geroepen. „EEN HISTORISCHE DATUM IN HET LEVEN VAN EUROPA?" Daladier heeft tegenover den vertegenwoor diger van het D.N.B. een verklaring afgelegd, waarin hij o.a. zeide: „Ik geloof, dat de bijeen komst te München een historische datum kan worden in het leven van Europa. Ik heb de vreugde gehad zelf vast te stellen, dat in Duitschland geenerlei gevoelens van haat of vijandigheid tegen Frankrijk heerschen. Gij kunt er zeker van zijn, dat de Franschen hunnerzijds 1 geenerlei gevoelens van vijan digheid jegens Duitschland koesteren en dat de beide volken zich op hartelijke wijze met elkan der verstaan". HULDE VOOR DALADIER. MÜNCHEN, (A.N.P.) 30 Sept. Voor hotel Vier Jahreszeiten, waar Daladier zijn intrek heeft genomen, stond vanochtend vroeg reeds een groote menschenmenigte die den Fran schen minister-president een hartelijke hul de bracht. Op het herhaalde geroep om Daladier kwam de Fransche premier voor het open raam van zijn werkkamer, waarop de menigte hem met levendigen bijval en „heil"-geroep begroette. BRANDJE IN EEN AUTO. In een auto van de Garage Américain aan het Spaarne is Vrijdagmorgen te ongeveer half 12 een begin van brand ontstaan; nadat de motor was afgeslagen kwamen vlammen onder de motorkap uit. De brand kon spoedig met bluschapparaten worden gebluscht. De schade was niet groot; alleen was de benzine leiding doorgebrand. UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER VOOR DE SCHULD VAN DE KERK. De opening van den bazar, die georganiseerd wordt ten bate van het doel om de nabij de Lijnden nieuwgebouwde Ned. Hervormde Kerk van de laatste daarop nog rustende schuld ge heel vrij te krijgen, is bepaald op Vrijdagmid dag 7 October a.s. door Ds. J. C. Salverda uit Hoofddorp. MOTORONGELUK. De motorwielrijder G. uit Amsterdam raakte Donderdagavond in Haarlemmermeer op den nieuwen Rijksweg nabij den Bennebroekerweg, door het loswerken van een der onderdeelen de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de motor in den berm reed en over den kop sloeg. Aan het hoofd gewond en met een ge kneusd been werd G. opgenomen en per auto overgebracht naar een ziekenhuis. VACATURE HULPPREDIKER. In verband met de vacature van hulpprediker bij de Ned. Hervormde kerk te Badhoevedorp, ontstaan door het vertrek van Ds. B. J. Ader, die op 2 October te Nieuw Beerta zijn intrede doet, vernemen we, dat de kerkeraad der Herv. Gemeente te Haarlemmermeer besloten heeft den heer Heeresma uit Amsterdam tijdelijk met de waarneming van dit ambt te belasten. SANTPOORT LEZING OVER INDO-CHINA. Donderdagavond hield de letterkundige Lode van Gent in „De Toorts" een lezing over Indo-China. De belangstelling was, vermoedelijk door den internationalen toestand en door de luchtbeschermingsoefening, niet zoo groot, als men verwacht had. „Wanneer men", aldus spr., „Indo China be treedt, wordt men bevangen door een gevoel van ontzag voor de grootsche natuur en door een gevoel van weemoed, als men denkt aan het verleden van dit land". Politiek geeft Indo China geen beeld van eenheid. En ook wat de bevolking betreft, bestaan er groote verschillen. De bevolking van Indo-China leeft van elkaar, gescheiden. Elke streek leeft op zichzelf, gaat zijn eigen gang, zoodat de lokale sfeer heerscht. Er bestaat dan ook geen Indo-Chineesche beschaving, ontwikkeling, enz. Frankrijk heeft er spoorwegen en wegen aangelegd. De Straat der Mandarijnen, een breede asphaltweg, is 2765 K.M. lang. Ten behoeve van dezen weg moesten vele bruggen Fransch-Indo-Chineesche spoorweg. In totaal legde Frankrijk 3500 K.M. spoorwegen aan. De rivieren zijn over het geheel stfibevaar- baar en geven dus geen toegang tot de bin nenlanden. Het geheele land, dat een opper vlakte heeft van 737.000 K.M.2 (IV2 x Frank rijk) bezit 15.000 K.M. bevaarbare waterwe gen. In Indo-China met zijn tropisch klimaat wonen 21 millioen menschen, waarvan 13 millioen Annammeezen, V/2 millioen Cam- bodjanen, 1 millioen Thai en 40.000 Fran schen. Er zijn slechts 5 steden. De grootste geesel van het land is de groote onregelmatigheid van den regenval. Dank zij echter kunstmatige bevloeiïngsmiddelen is de cultuur van rijst, rubber, kaneel en pe per zeer belangrijk. Van de delfstoffen moeten genoemd worden anthraciet en tin. De anthracietmijnen bevinden zich niet on der den grond, maar zijn geheel open. Ze herinneren aan de arduingroeven in België. Met behulp van prachtige lantaarnplaat jes liet Lode van Gent de aanwezigen kennis maken met de verschillende volken, de fraaie natuur, de verschillende cultures, de leefwij ze der bewoners en hun zeden en gewoonten. 't Was een leerzame avond. De luchtbescliermingsoef ening. Het dorp in het duister. Donderdagavond was ons dorp in verband met de luchtbeschermingsoefening van 9 tot 11 uur in het duister gehuld. Evenals de politie hebben we zoowel Sant poort-dorp als Santpoort-station eens per fiets doorkruist om indruken op te doen, wat vooral op de Wüstelaan, waar onder het hooge ge boomte letterlijk een Egyptische duisternis heerschte, niet zonder gevaar was. Het was er geducht uitkijken en we waren dankbaar, als een „tegenligger", hetzij deze een fietser of een voetganger was,-een brandende sigaar in den mond had. Onze totaalindruk is, dat de bevolking over het geheel haar uiterste best gedaan heeft de proef te doen slagen. Er waren straten of flinke gedeelten er van, waar geen lichtschijnsel viel te bespeuren. Daartegenover staan echter perceelen, welker bewoners onvoldoende rekening hadden gehou den met de doorzichtigheid van hun gordijnen of met de kieren, welke ter weerszijden van de gordijnen licht doorlieten. En dan was er nog een derde groep, die, waarschijnlijk door dat men niets van de oefe ning wist, in 't geheel niet er aan deelnam. We zagen o.a. op de Wüstelaan een paar groote vil la's, waarin het electrisch licht volop brandde. In zulke gevallen waarschuwde de politie. Aanvankelijk stonden tal van menschen- groepjes op straat de verduistering en den in ternationalen toestand te bespreken, of tuurden den hemel af naar vliegmachines. Toen ech ter later de regen bij stroomen neerviel, was weldra niemand meer te bekennen. IJMUIDEN „Schitterende" verduistering IJmuiden. Maar het hoogovenbedrijf blijft een teer punt. In de etablissementen der verkeerspolitie aan hét Willemsplein, in een met het oog op de verduisteringsproef spaarzaam ver lichte zaal heeft de heer Weijburg, commis saris van politie in tegenwoordigheid van den burgemeester de pers het een en ander ver teld over de maatregelen, die zijn genomen ter bescherming van de burgerbevolking, maatregelen die voor IJmuiden, ingedeeld in de eerste gevarenklasse, lang geen sinecure zijn. De tijdsomstandigheden hebben er toe ge leid, de luchtbeschermingsorganisatie verder uit te voeren. Financieele bezwaren maak ten het onmogelijk alles uit te voeren zooals het behoorde. De meest noodzakelijke voorbe reidingen werden echter getroffen, o.a. het maken van schuilplaatsen voor het. publiek, die juist in onze gemeente veel moeilijkheden veroorzaken, omdat kelders sporadisch te vinden zijn en goede kelders heelemaal ont breken. Óp het Willemsplein wordt nu een loopgraaf gemaakt, geschikt voor 200 per sonen, die daar dus tijdig dekking kunnen vinden. Ook elders zijn eenige loopgraven ge projecteerd. Deze zijn niet bestand tegen vol treffers, maar wel tegen scherfwerking, die een veel grooter trefkans heeft dan een voltreffer. Deze loopgraven zijn bestemd voor menschen, die zich op straat in de nabijheid bevinden en daarom worden ze in hoofdzaak nabij de groote verkeerswegen gemaakt. In IJmuiden moet echter, door zijn bijzon dere ligging, niet alleen tegen luchtaanvallen, maar ook tegen andere gevaren gewaakt worden, gevaren die ons bedreigen uit zee. De verduistering. Gistermorgen 10 uur werd tot deze ver duistering besloten, aldus de heer Weijburg, omdat er van regeeringszijde op was aan gedrongen, zoo spoedig mogelijk een ver duisteringsproef te houden. Daarom besloot de burgemeester, dit denzelfden dag te doen waarop het verzoek was ontvangen. De oefe ning is in algemeenen zin bedoeld en heeft dus met den oogenblikkelijken toestand niets te maken. Zij komt op een gunstig tijdstip omdat zij parallel loopt met oefeningen der marine. Er is rekening gehouden met de eco nomische bezwaren. Er zou dus meer ver duisterd dienen te worden, maar dit zou groote offers vergen. Gedurende een korten tijd, n.l. van 10.25 tot 10.30 uur zou echter getracht worden, het alleruiterste te bereiken, want in deze vijf minuten zouden hoogovens en pa pierfabriek zooveel mogelijk verduisteren als het bedrijf maar eenigszins toelaat. Hierbij is de meest mogelijke medewerking der be trokken directies verkregen.. Het P.E.N. heeft een vrijwel volkomen verduistering van 10.15 tot 10.40 uur. Ook voor het visscherijbedrijf moest een uitzondering gemaakt worden, om dat eenige trawlers liggen te lossen en dit werk kan niet stopgezet worden; zoo is het ook met den vuurtoren en met de verlichting der sluizen. De waarschuwing aan de burgerij moest met beperkte middelen geschieden, omdat het plan zoo plotseling opkwam Maar nu komt de oefening de werkelijkheid ook het meest nabij. De straatverlichting wordt geheel ge doofd, de havenverlichting zooveel mogelijk. Tegelijk met deze verduisteringsoefening wordt een alarmoefening gehouden onder leiding van dr. van Haselen. Gecontroleerd zal worden in welken tijd men de menschen bijeen heeft. Toen ik het gebouw verliet was het pik DE VIERMOGENDHEDENCONFERENTIE TE MÜNCHEN. De staatslieden in de.Führerbau. V. L n. r.; Chamberlain, Daladier, Hitler, Mussolini en graaf Ciano. donker. En we waren nog niet buiten of in een der donkere uithoeken van het Willemsplein gaf een hond een gil. Dat was het eerste slachtoffer van de duisternis. De bakens langs de Wilhelminakade, houten kastjes met een spleet er in, waardoor een petroleumlampje een spaarzaam licht wierp, waren mijn licht bakens. En ze brachten me veilig thuis op dezen eersten verduisteringsavond, die geluk kig maar een oefening was. En die naar we hopen en naar het zich laat aanzien wel niet in ernst herhaald behoeft te worden. Hetgeen het beetje ongemak, dat velen er va^i gehad hebben, wel waard is. Zoo mag deze proef geslaagd worden ge noemd. Ze heeft bewezen, dat vele handen licht werk maken, want van licht tot donker duurde slechts eenige oogcnblikken. Maar ze heeft ook bewezen dat het hoogovenbedrijf een teer punt en een kwetsbaar punt is. S. B. De Cesary binnen met verdacht sterfgeval. Onder quarantainevlag naar Amsterdam doorgevaren Alhier is hedenmorgen binnengekomen de Poolsche stoomtrawler Cesary, aan boord waarvan de 24-jarige opvarende W. Hollaard te Katwijk op zee was overleden. Aangezien zich verdachte verschijnselen hadden voorgedaan, is de trawler onder de quarantainevlag naar Amsterdam doorge varen. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche vlsch.) IJmuiden, 30 Sept. 1938 (A.N.P.) Tarbot 90—80 ct. per K.G. Tong 118—75 ct. per K.G. Groote schol f 25 per 50 K.G. Middel schol f 21 per 50 K.G. Zetschol f 1814 per 50 K.G. Kleinschol f 15.503.60 per 50 K.G. Bot f 5.50 per 50 "K.G. Schar f 2.70—1.50 per 50 K.G. Poontjes f 1.50 per 50 K.G. Groote schelvisch f 19 per 50 K.G. Middel schelvisch f 16 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 1513 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 114.60 per 50 K.G. Groote gul f 8.50—6.50 per 50 K.G. Wijting f 2—0.90 per 50 K.G. Versche haring f 1.350.90 per 50 K.G. Middel heek f 31 per 50 K.G. Kleinmiddel heek f 13 per 50 K.G. Kleine heek f 8.50—5 per 50 K.G. Kabeljauw f 55 per 125 K.G. Vleet f 1.200.18 per stuk. Leng f 0.40 per stuk. BESOMMINGEN. Trawlers: manden: 2300 Flamingn, IJM. 25 f 1290 2000 Utrecht, IJM. 73 f 1340 1000 Schoorl, IJM 39 f 970 140 Fram IJM 135 f 1120 60 Holland 3 IJM. 179f 350 Loggers: KW 59 f 180 Kotters E. 170 f 360 VERKEERSONGEVAL. Op den hoek van de Oranjestraat en de Prins Hendrikstraat is hedenmorgen een on geveer 24-jarige juffrouw, wonende te Vel- sen-Noord aangereden door een vrachtauto van de melkinrichting „Velsen". Het meisje kreeg een wond aan het achter hoofd. Na door dr. van Haselen en den heer Bakker van E.H.B.O. te zijn verbonden werd zij per auto naar haar wonipg overgebracht. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Protinus IJm. 85. Vangst 40 manden schel visch, 130 m. braadschelvisch, 45 m. radio, 40 m. gul en platvisch, 420 m. makreel, 10 m. diversen, totaal 685 manden benevens 100 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJm. 196. Vangst: 520 manden makreel, 115 m. braadschelvisch. 40 m. schel visch, 20 m. gul. 30 m. koolvisch. 15 manden haring, totaal 740 manden benevens 60 stuks stijve kabeljauw en 8 kantjes steurharing. Inkwartiering. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende gedicht: „Goede vrouw, wat stook je toch! 't Haardvuur vlamt zoo vroolijk nog; Kijk nu zoo'n verkwistend vrouwtje!. Spaar je hout toch, vriend'lijk oudje! Luister toch naar goeden raad Rimp'lig vrouwtje wil niet luist'ren, En ze zegt met vriend'lijk fluist'ren, „Warm je, warm je toch, soldaat...." „Beste vroüw, bewaar je ham Meen niet, dat ik daarom kwam! 'k Heb zooeven, moet Je weten, In de herberg al gegeten; Op mijn woord: ik ben verzaad!" Rimp'lig vrouwtje wil niet luist'ren, En ze zegt met vriend'lijk fluist'ren: „Eet nu, eet nu toch, soldaat. „Moedertje, wat zotternij 't Beste beden dat voor mij!? Neen, maar dat is overdreven! Wijs me maar de hooischuur even In het hooi slaap je ook niet kwaad Rimp'lig vrouwtje wil niet luist'ren, En ze zegt met vriend'lijk fluist'ren: „Neen, niet in het hooi, soldaat. Nu is 't ochtend; hij moet heen, 't Groet u, moedertje.Maar neen, Voel dien zakhoe zwaar vanmorgen 'k Ben verlegen met de zorgen, Waar ge mij mee overlaadt...." Rimp'lig vrouwtje schreiend luistert Rimp'lig vrouwje zachtkens fluistert: „Ach mijn zoon is óók.... soldaat PAUL DEROULèDE-S ABRAMSZ. WIJK AAN ZEE DRIEHONDERD H.B.S.'ERS BEZOEKEN DE BADPLAATS. Zooals dat ieder jaar de gewoonte is, brach ten Donderdag wederom 300 leerlingen van de le H.B.S. b te Haarlem per rijwiel een bezoek aan Wijk aan Zee. Er werden bij v. d. Pijl en in café Sonnevanck ververschingcn gebruikt en daarna hebben de jongelui zich op het strand en in de duinen kostelijk geamuseerd.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 15