SCHINDELER SNEL REPAREERT STIENS Uw BRIL THIJS IJS EN DE TOOVERPIJP Wie veel zegt.... Garage „Americain", Spaarne 6, Tel. 21502 De Bilt voorspelt: Belangrijkste conferentie sinds den wereldoorlog. Chamberlain als overwinnaar. INGEZONDEN /TUKKEN V R IJ DA Cr 30 SEPTEMBER 1938 H X A R E E M'S D A G B E AD 2 „Crisisonkosten" in Europa. Engeland droeg de zwaarste lasten. LONDEN, 30 September. De „crisis onkosten" van Europa hebben, zooals tot dus ver kon worden geschat, bijna vijfhonderd miilioen dollar bereikt. De internationale crisis kostte dertig miilioen dollar per dag en heeft van iederen Engelschman tot nu toe ruim vijf dollar gevergd. Volgens berichten van United Press-correspondenten te Lon den. Parijs, Berlijn en Rome heeft de oor logsdreiging Engeland het meeste gekost, nl. 223 miilioen dollar. Dit bedrag is daarom zoo hoog, omdat Engeland zijn maatregelen ge heel onverwacht moest nemen terwijl an deren zich reeds lang van te voren konden voorbereiden. Italië heeft de minste onkosten gemaakt nl. niet meer dan zestienduizend dollars, want ten eerste heeft men te Rome altijd aangeno men dat er geen oorlog zou komen en ten tweede is de geheele mobilisatie-organisatie sinds langen tijd perfect in orde. De op één na grootste som werd door Duitschland be steed, nl. 145 miilioen dollar, hierbij inbegre pen 90 miilioen voor de manoeuvres van an derhalve maand voor een miilioen soldaten, vijftig miilioen voor 270.000 arbeiders aan de „Siegfriedlinie" en vijf miilioen voor 250.000 Sudeten vluchtelingen en het Sudetenvrij- corps. Verder neemt men aan, dat de Duitsche stoombootmaatschappijen tot nu toe ruim een half miilioen dollar hebben verloren aan te ruggetrokken passages. Frankrijk heeft de crisistijd der laatste da gen tot nu toe 63 miilioen dollar gekost. De spoorwegonkosten voor de voorloopige mobili satie hebben alleen reeds ruim 30 miilioen dollars gekost terwijl de twee miilioen man, die onder de wapenen worden gehouden, bij na vier miilioen dollar per dag kosten. De oorlogvoorbereidingen van het Britsche ministerie van oorlog hebben tot nu toe ruim 21 miilioen dollar gekost, waarbij inbegrepen de onkosten voor de mobilisatie van de vloot, de luchtafweer en de kustwachtdiensten en de voorbereidende werkzaamheden bij de Royal Airforce. Meer dan vijftigduizend dollar kostte het evacueeren van families uit de ge varenzone. Ook de verliezen aan de beurs en die van vele families, wier hoofd werd opge roepen. moeten medegeteld worden. Sinds de afkondiging van oorlogsgevaar werden zeker ongeveer tweehonderd miilioen dollar in het geheele koninkrijk besteed aan particuliere luchtbeschermingsbezigheden. Ook het „hamsteren" van levensmiddelen had financieele gevolgen, want vele levens middelen stegen onmiddellijk in prijs. Vooral thee werd gehamsterd, de buurman van uw correspondent heeft niet minder dan 12 kilo thee opgestapeld van vijftig cent per pond! Ook de vredesvluchten van Chamberlain moe ten medegeteld worden, zij kostten het Brit sche volk ongeveer vijfduizend dollar (United Press) A.B.C.-CABARET STADSSCHOUWBURG. In verband met den ernstigen internatio nalen politieken toestand tot Donderdag avond laat, was de animo voor het A.B.C.-Ca- baret heden, Vrijdag, zoo gering, dat de direc tie van den Stadsschouwburg heeft moeten toesluiten ook aan niet-begunstigers van Haar lem's Bloei voor ditmaal dezelfde reductie op de entreeprijzen toe te staan, ten einde een welslagen van de voorstelling te verzekeren. De voorstelling van hedenavond gaat door; binnenkort zal nog een andere voorstelling voor de begunstigers van Haarlem's Bloei wor den aangekondigd. HARING. Scheveningen 29 September. Aangevoerd door 14 schepen 7582 kantjes haring. De prijzen waren; Volle haring zuid f 10f 10,30 Maatjesharing f 9,70 IJle haring f 7,80 Steurharing f 8,60 Alles per ton, naar kwaliteit en stukstal. heelt veel te verantwoorden! Als vakman weten wij echter, dat men voor MAJESTIC-jassen niet voor niets den loftrompet steekt. Daarom hebben wij weer tal van mooie MAJESTIC-jassen aangeschaft. - Komt U eens kijken? HEeren Kleeding Onderneming Gen. Cronjéstr. 1 b. Tel. 16045, Haarlem Wat Schindeler biedt. Vindt z'n weerga niet! (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 30 SEPTEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Potpourri Cabaret Revue" door het A. B. C.-Caret, 8.15 uur. Frans Hals Theater; „De Godin van de fungle" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Test Pilot, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Een nieuw moto- mysterie" en „Park Avenue". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Drie gezworen kame raden". 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De vliegende dood" en „Joe Brown". Moviac Uurfilm Theater: o.a. Het Spook schip en Lago Maggiore. Doorloopende voor stellingen van 2.3011 uur nam. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst foto's, 7—10 uur. ZATERDAG 1 OCTOBER Gebouw Vereen, van Vrijz. Hervormden; Volksuniversiteit. Vertooning film „Jabonah". Gem. Concertgebouw: Dancing Society „Everybody": Stars from Broadway, 94 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst foto's, 710 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij Luxe verhuur zonder chauffeur. 1ste klas wagens. (Adv. ingez. Med.) IJMUIDEN D. C. IJ. wint van Beverwijk. De pas gepromoveerde hoofdklasse club Beverwijk trof het niet bijster, om voor de competitie haar eersten wedstrijd tegen IJmuiden te zien vastgesteld. En daarbij kwam nog, dat met het begi^ van den wedstrijd slechts 8 spelers aanwezig waren. Toen Bais nog kwam opdagen had men 9 man dus begon Beverwijk met een 20 achterstand aan den wedstrijd. Over het algemeen is het spel van de „Wijkers" niet tegengevallen en oorzaak van de groote nederlaag moet hoofdzakelijk toegeschreven worden aan het eindspel, waarin vrijwel alle borden van Beverwijk hebben geblunderd. Met meer zelfvertrouwen is Beverwijk ze ker niet de zwakste uit de hoofdklasse. De uitslag van den wedstrijd luidt: 1. B. DukelKikke 2—0 2. A. LigthartSpanjaard 1i 3. H. LarosStaalduinen ii 4. C. SuykOussoren ii 5. J. J. H. MertensB. Pekel 20 6. H. BuisC. Bais l1 7. H. de Boer—S. J. Hoogvorst 20 8. K. de JongDe Waard 20 9. P. Leyte—P. Bakker 20 10. KramerN. O. 20 V. S. v.—D. F. C. V.S.V. beschikt Zondag over: Michel, Broek, Voet, Heins, De Vries, Van Os, Döhring, Balvers, Van der Lugt, Bot, Sterk. A.D.O.—STORMVOGELS. Stormvogels komt als volgt uit: Akkerman, Visser, Haak Jr., Braveboer, Tol, Gerrits, Van Pel, Schoorl, Prins, Woudenberg, Opbergen. WEDSTRIJDPROGRAMMA HOOFDKLASSE NOORD-HOLLAND N. D. B. De leider van de hoofdklasse-competitie N. D. B. heeft voor deze klase het volgende wedstr ij drooster samengesteld, wat betreft D. C. IJ. en Beverwijk. 5 Oct.: HaarlemIJmuiden. 11 Oct.: IJmuidenZaandam. 13 Oct.: Beverwijk—Haarlem. 17 Oct.: H. D. C.IJmuiden. 18 Oct.: ZaandamBeverwijk 27 Oct.: BeverwijkH. D. C. 3 Nov.: BeverwijkIJmuiden. 8 Nov.: IJmuidenHaarlem. 15 Nov.: ZaandamIJmuiden. 16 Nov.: HaarlemBeverwijk. 22 Nov.: IJmuidenH. D. C. 24 Nov.: Beverwijk—Zaandam. 28 Nov.: H. D. C.Beverwijk. Reeds twee wedstrijden zijn gespeeld n.m. IJmuiden—Beverwijk 16—4 en Haarlem— H. D. C. 8—12. CASTRICUM DR. LEENDERS HERDENKT KOPEREN JUBILEUM. Op Zaterdag 1 October zal het 12Vs jaar geleden zijn, dat dokter H. Leenders zich als arts te onze gemeente vestigde. Dr. Leenders, die op 17 Februari 1926 te Amsterdam artsexamen deed, heeft zich in deze 12'/i jaar tallooze vrienden verwor ven. Als toegewijd arts vervulde hij zijn menschlievende taak met veel ambitie, maar vond daarnaast gelegenheid zich voorzoover zijn tijd dat toeliet ook te wijden aan het o'r- ganisatieleven, hetzij als bestuurslid, hetzij als belangstellend lid of als medisch advi seur. Door zijn vlotten en vriendelijken omgang met allen, die met hem in een of ander op- zich in contact komen, geniet de dokter in ons dorp een groote populariteit. Hoewel de jubileerende dokter, die geen vriend is van veel uiterlijk vertoon, den wensch te kennen heeft gegeven den jubi leumdag onopgemerkt te laten voorbijgaan, zijn de vele oudpatiënten, patiënten en vrien den het daarmede niet geheel en al eens. En dus zal de jubileerende dokter zich toch aan een bescheiden huldiging door een gevormd comité niet kunnen onttrekken. Zwakken tot matigen Westelijken tot Zuidelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, plaatselijk regenbuien, weinig verande ring in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 770.4 m.M. te Reval. Laagste 752.4 m.M. te Isafjord. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Oostzeegebied nam weer in beteekenis toe. In de randstaten steeg de barometer weer boven 770 m.m. De depressie over de Britsche eilan den vulde gedeeltelijk op, doch bleef vrijwel stationnair. In Scandinavië, Duitschland, Oost- en Mid den-Europa hield het mooie herfstweer nog aan met zwakke Zuid-Oostelijke winden. Op de Britsche eilanden, onze omgeving en Frank rijk waaien Zuid-Westelijke winden met ge deeltelijk bewolkte lucht en plaatselijk regen buien. De temperatuur daalde op de Britsche eilanden, In onze omgeving en in Frankrijk. In Engeland en in Frankrijk is de temperatuur thans onder normaal, overigens is zij meest boven normaal. Voor morgen wordt gedeeltelijk bewolkt weer met plaatselijk regenbuien verwacht. De wind zal meevt Zuidwest zijn met mati gen kracht. De temperatuur zal weinig veranderen. BAROMETERSTAND Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 762 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 8.16 uur; n.m. 20.41 uur. Strand berijdbaar van 13.15—18.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevailendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. GIERSTRAAT 27 Lever. a. Z.fondsen. (Adv. ingez Med.) VOORBEURS TE AMSTERDAM Op de internationale wisselmarkt werd het bericht, dat men te München tot een accoord is gekomen, met groote instemming begroet. Het gevolg hiervan was, dat - de Amerikaansche dollars, welke de laatste dagen aanhoudend groote vraag. hadden??ntmoet, thans aan een sterk aanbod onderhevig waren. Te Amster dam werd het Amerikaansche devies ingezet op circa 1.84. doch onmiddellijk werd een neer gaande lijn gevolgd. Op 1.83-54 bleek het Neder- landsche egalisatiefonds evenwel geneigd, om dollars op te nemen en hierdoor werd aan de markt de noodige steun verleend. Welke motie ven hierbij voorzaten, kan gevoeglijk in het midden worden gelaten, want dienaangaande tast men toch steeds in het duister. De Britsche ponden bewogen zich tusschen 8.87 en 8.90 en kwamen later in den ochtend eenigszins tot rust in de omgeving van 8.87V2. Fransche francs rangeerden tusschen 4.95 en 5.00. Het disagio voor termijnfrancs bedroeg 10 cents voor 1 maand en 20 cents voor 3 maanden, hetgeen op een consolidatie wees. Beiga's waren 31.05 a 31.15. met een disagio voor Belga's van 30 cents voor 1 maand en 70 cents voor 3 maanden. Zwitsersche francs waren 41.90 a 41.95. De Scandinavische devie zen verkeerden in overeenstemming met het pond sterling krachtig in herstel. Voor Duitsche marken was geen betrouw bare koers beschikbaar, evenmin als voor Tsjecho Slowaaksche kronen. Op de niet-officieele vroegbeurs bestond wederom een vaste stemming. De koersstijging werd onverminderd voortgezet. De Ameri kaansche waarden waren wederom belangrijk hooger. Daarbij waren de omzetten van ta melijk levendigen aard. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Na hun avontuur in het bosch-van-hou-je-maar-stil leefden Thijs, Oom Mopperniet en Dickie eenigen tijd kalm en gezellig in hun huisje. Thijs was den geheelen dag bezig in zijn tuintje dat was heel mooi, want het lag op een vruchtbaar plekje maar het was toch niets voor hem om altijd maar bij huis te blijven. Op een dag kwam Thijs in huis toen hij Oom Mopperniet met een heel treurig gezicht zag staan. Wat is er aan de hand? vroeg Thijs. Kijk eens zei oom Mopperniet mijn levertraanflesch is leeg en ik heb geen geld om een nieuwe te koopen. En Oom keerde zijn zakken binnenste buiten geen cent had hij meer. Tja, dat is erg zei Thijs. Ik bezit ook niets meer. Ik zal gauw eens wat geld moeten zien te verdienen. En zoo gebeurde het dat Thijs weer een nieuw avontuur tegemoet ging. Hóé, dat zullen jullie de volgende dagen zien. Britsche pers over München: LONDEN, 30 September (Reuter). De overeenkomst van München wordt door de Britsche pers algemeen be groet met een gevoel van verlichting en diepe dankbaarheid jegens Cham berlain, wiens inspanningen ten laat ste toch succes hebben gehad. De „Daily Mail" zegt: „Ieder, die over ge zond verstand beschikt,moet erkennen, dat de bijeenkomst te München de belangrijkste conferentie sedert den wereldoorlog is ge weest. Misschien zal de conferentie niet alleen de basis voor de oplossing van het Tsjecho Slowaak sche vraagstuk geleverd hebben, maar ook den grondslag voor een Europeesche overeen stemming die bereikt moet worden, wil de vrede bewaard blijven". De „Daily Herald" zegt, dat het gevoel van opluchting natuurlijk is, doch spreekt de vrees uit, dat de Tsjechen misschien tot verdere concessies genoopt zullen worden. De „Daily Express" zegt: „De oorlog is voor komen, een oorlog, dien niemand wenschte. ALs er een overwinnaar moet zijn, laat ons dan Chamberlain aanwijzen. Hem komen de lauweren toe". Volgens de „News Chronicle „kan men, hoe wel de overeenkomst ernstige gebreken heeft, ten minste zeggen, dat de conferentieeen groot aantal onschuldige bewoners van Tsjecho Slowakije gered heeft uit de ver schrikkingen van den oorlog. Italiaansche pers: „Beslissende rol van Duce". ROME, 30 September. (Stefani-A.N.P.) De speciale correspondent van de „Messaggero" te München merkt op, dat de vertegenwoordigers der staten, die het Italiaansche keizerrijk nog niet erkend hebben, elkander ontmoet hebben op deze historische conferentie en wel met den Duce, den stichter van dat keizerrijk, wiens verstandige en beslissende rol ten gunste van het behoud van den vrede men hiermede heeft kunnen waardeeren. De correspondent wijst er op, dat na een uiteenzetting van de kwestie door Hitier en uitvoerige verklaringen van Cham berlain, de Duce op objectieve wijze de kwestie heeft belicht en een memorandum heeft inge diend dat concrete voorstellen bevatte, om het vraagstuk betreffende de Sudeten Duitschers alsmede betreffende de Polen en Hongaren tot oplossing te brengen. Dit memorandum van den Duce werd eenstemmig als basis van bespre king en als opbouwend element voor het be reiken van. een ovei-eenstemming aangenomen. Onder enorme koppen kondigen de Romein- sche bladen de sluiting van de overeenkomst te München aan en schrijven zij, dat de vrede in Europa verzekerd is, dank zij het bemidde lende werk van Mussolini. Trambofsing in de hoofdstad. Ernstige materieele schade. AMSTERDAM, 30 September. Vanmor gen zijn twee motorwagens van lijn 7 op den Amselveenscheweg door tot nu toe onbe kende oorzaak op de kruising der rails met elkaar in botsing gekomen, waarbij de puien der voorbalcons in elkaar werden gedrukt. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Een wagexx van lijn 7 kwam uit de remise Havenstraat gereden op weg naar het Hoofd dorpplein. Op den hoek van den Amstelveen- scheweg en de Zeilstraat is deze wagen in botsing gekomen met een anderen wagen van lijn 7, welke uit tegenovergestelde richting naderde. De voox'balcons van beide wagens werden zwaar beschadigd, de puien wei-den totaal vernield. Daar het ongeval in de onmiddellijke nabij heid van een remise was geschied, was de stagnatie van het verkeer niet noemenswaard. De beschadigde wagens konden direct in de remise Havenstraat worden gereden. BEVERWIJK GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden en ver loren voorwerpen. Gevonden: een hond, hondenriem, alpaca beursje met inhoud, 2 portemonnaies met in houd, bovengebit, padvindersriem, oud-dames rijwiel. Verloren: armbandhorloge, 3 portemonnaies met inhoud, x-ijksdaalder, beige regenjas, be- lastingmerk, konijn. Wat doet de gemeente voor de luchtbescherming Het communistisch raadslid, de heer G. A. Rollenberg heeft aan Burgemeester en Wet houders onderstaande dringende vragen ge steld: 1. Zien B. en W. in den huidigen gespan nen internationalen toestand, waarin de vrede en de veiligheid, speciaal van de kleine volken waaronder ook het Nederlandsche door de aanvalszucht van de fascistische staten wordt bedreigd, aanleiding tot het nemen van bij zondere voorzieningen ter bescherming van de burgerbevolking tegen luchtaanvallen? 2. Zijn B. en W. bereid mede te deelen, welke maatregelen te dien aanzien door hem reeds zijn getroffen en welke voornemens zij ten deze koesteren in het bijzonder wat betreft de bescherming van de talrijke be volking van de arbeiderswijken? 3. Vinden B. en W. in hetgeen in andere plaatsen, o.a. in Den Haag, wordt gedaan als het maken van schuilplaatsen bij luchtbom bardementen voor een groot deel der bevol king aanleiding om in Beverwijk eveneens tot het nemen van dergelijke maatregelen over te gaan? Duitsche pers: „Europeesche vrede beveiligd". BERLIJN, 30 September (D.N.B.-A.N.P.) In gevolge het late uur waarop het slotcommuni qué van München werd gepubliceerd, kunnen de Berlijnsche ochtendbladen in hun eerste edities nog geen eigen commentaar leveren op deze belangrijke gebeurtenis. Alleen het „12 Uhr- blatt" is in staat een korte beschrijving te ge ven waarin o.a. gezegd wordt: „Men heeft in München niet slechts een uit weg uit een moeilijke crisis gevonden. De ge publiceerde besluiten beteekenen de beveili ging van den Europeeschen vrede. Het Duitsche volk dankt op dit uur den Führer van ganscher harte. De door den Fühi-er en den Duce reeds in het vei'leden met zooveel succes in practijk gebrachte vorm eener nieuwe diplomatieke be raadslaging tusschen Europeesche staatslieden is in Miinchen gebleken weer probaat te zijn. Chamberlain en Daladier hebben tijdens de on derhandelingen hun wil aan den dag gelegd den vrede te beveiligen en Europa een oorlog te besparen. Daarvoor danken wij hen. Onze speciale groet geldt Duitschland's grootsten vriend Mussolini. Duitschland wenscht de Hon- gaarsche en de Poolsche natie van ganscher harte toe, dat binnen den in het aanvullend ac coord vastgestelden termijn van drie maanden een billijke regeling van de kwestie der Hon- gaarsche en Poolsche minderheden in Tsjecho- Slowakije tot stand moge komen. Ons hart is thans echter bij de Sudeten Duitschers". „Geen prijs te hoog". NEW-YORK, 30 September. (Reuter). De pers juicht de ovei'eenkomst van München toe, doch maakt reserves. De „Washington Post" zegt, dal alle partijen, ook Hitier, con cessies hebben gedaan. Het blad betreurt het, dat Rusland van de conferentie was uitgeslo ten en zegt, dat dit niet zoo moet blijven. Noo- dig is de verzekering, dat de garanties voor de Tsjechen betrouwbaar en duurzaam zijn. Dit moest een compensatie zijn voor het offer, dat dit sympathieke volk ten behoeve van den vrede heeft gebracht. De „New-York Times" zegt: „Laat niemand bewex-en, dat de vrede tegen te hoogen prijs gekocht is, tenzij hij bereid is in een oorlog de levens van degenen, die hem lief zijn, te wa gen. Echter zal niemand, die zichzelf respec teert, beweren, dat geen hooge prijs betaald is". Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, ivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De collecte voor liet Crisis Comité. Nu wij Goddank licht in de ellendige duis tere dagen, die achter ons liggen, mogen zien, moet mij even van het hart een aanbeveling te plaatsen voor de collecte die morgen door het Crisis-Comité wordt gehouden. Ik zou aan de menschen die uit angst voor de toekomst voorraden ingeslagen hebben, de vraag willen stellen, geen annulatie bij de betrokken leve ranciers te doen, maar een deel daarvan te willen afstaan aan het Crisis-Comité. Deze daad zal de betrokkenen voldoening schenken, terwijl de gemeenschap er mede gebaat zal zijn. Mevr. J. C. BERGISCH-EMMELOT Een laatste oproeping. Milde stadgenooten! Weder doet morgen (Zaterdag) het Comité ter bestrijding van de gevolgen der Werk loosheid een beroep op u. Steeds is dit gedaan met groot succes, steeds hebben de inwoners van Haarlem ge toond, dat waar het betreft behoeftige stadgenooten te helpen, zij in mildheid nim mer achter stonden bij de inwoners van an dere gemeenten. Integendeel! Terwijl overal in den lande een zekere moeheid in de actie der Crisis-Comités war waar te nemen, be hoorde Haarlem tot de weinige gemeenten, die gesteund door de offervaardigheid van haar burgerij, haar actie krachtig kon door zetten. Dit bewijst wel het resultaat uit het jaarverslag van 1937. Behalve een groot bedrag aan geld, konden nog worden ver strekt: bons voor kleeding, schoeisel, kachels e.d. waarbij de verstrekking van costuums een belangrijke' plaats innam. Wij verleenden voorts onze hulp aan be zoekers van cursussen,* die ten doel hebben de ontwikkeling en instandhouding van de vakbekwaamheid van jeugdige en oudere wex-kloozen en de huishuodelijke hulp e& voorlichting aan vrouwen van werkloozen Aan het Fonds voor kleeding, schoeisel en dekking gaven wij ter installatie een belang rijk bedrag van onze jaarlijksche collecte terwijl wij in bepaalde gevallen hulp ver leenden in samenwerking met het Fonds van bijzondere nooden; in totaal keerden wij in 1937 een bedrag uit van f 12606.45; geduren de ons zevenjarig bestaan hielpen wij meer dan 8000 gezinnen met een bedrag van ver over de honderdduizend gulden, afgezien nog van de zeer belangrijke verstrekkingen in natura, waartoe wij in de eerste jaren van ons bestaan door gegoede burgers en instel lingen in de gelegenheid werden gesteld. De nood in de gezinnen is nog even groot als vorige jaren; helpt allen mede deze te lenigen, ook uit dankbaarheid dat wij allexr bewaard zijn voor een nog grooteren nood, den ooi-log, die ons allen in de grootste ellende zou hebben gestort Laten wij deze dankbaarheid toonen door als naar gewoonte mild te offex-en voor hen, die het zoo bitter noodig hebben W. VAN LIEMT, Wethouder van Sociale Zaken.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2