LEESLAM PEN U weet niet wat U mast Van der Linden's Bakkerijen MAANDAG 10 OCTOBER 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Zooals wij gemeld hebben werd Zaterdagmiddag op de Werf Conrad een zee sleepboot, gebouwd in opdracht van de Russische regeering, te water gelaten. Het schip loopt van de helling. (JJN/T EN IITTEGE* MUZIEK. BONTE AVOND „EXCELSIOR". In de groote zaal van het gebouw „St. Bavo" heerschte Zaterdagavond meestentijds een geheimzinnig halfduister, althans vóór dat het bal begon. De zintuigelijke waarneem baarheid van het bonte was dan ook hoofd zakelijk minder voor de oogen dan voor de ooren bestemd al gaf het verlichte tooneel ook wel een en ander te aanschouwen. Dat tooneel werd gedurende de eerste pro grammahelft door de muziekvereeniging zel ve in beslag genomen en deze voerde onder leiding van haar directeur den heer J. M. Peeters een zevental nummers uit, in welker verscheidenheid van stijl de wegens de bena ming van den avond te verwachten bontheid zeker niet ontbrak. Er waren een paar mar- schen bij, die met de noodige rythmische pit tigheid werden gespeeld. Doch die marschen omlijstten werken, die zoowel aan de indivi- dueele vaardigheid als aan het samenspel aanmerkelijk hoogere eischen stelden: de Ouverture „Zampa" van Herold, de „Espana"- Wals van Waldteufel, de ..Hongaarsche Dan sen" nos. 5 en 6 van Brahms, de Ouverture „Piqué Dame" van Suppé en de „Suite Oriën tale" van Popy. In de uitvoering van al deze stukken was de hechtheid van het samenspel te prijzen Zelfs de felste tempowisselingen, zooals die in de Hongaarsche Dansen herhaaldelijk voorkwamen, vermochten niet, dat samenspel in gevaar te brengen. De deugdelijkheid dei- voorbereiding bleek daarmee duidelijk. Bo vendien hoorden we meerdere staaltjes van zeer mooien samenklank, voornamelijk in Suppé's Ouverture en in het tweede deel der „Suite oriëntale", en als afzonderlijke instru mentengroepen onderscheidden zich b.v. in de „Espana"-Wals de cornetten en de bassen, in de Ouverture „Piqué Dame" de baritons en de saxofoons. De zwakke plek van „Excelsior" zijn wel de clarinetten, al moge deze bewe ring vreemd en ongerijmd schijnen, want het was juist door hun te sterke en schrille tonen dat zij vaak aan de kwaliteit van den samen klank afbreuk deden en soms speelden zij daarbij nog vrij onzuiver. We meenen dat directeur Peeters goed zal doen door aan deze groep nog eens zijn bijzondere aandacht te besteden. Met een extra nummer als toegift werd het muzikale deel van den avond besloten. We mogen dit gerust zeggen, want in de „Schets van een muzikant", die na de pauze het dra matische gedeelte opende, werden we wel verrast door min of meer vooral min! toonvaste geluiden die ons van achter de schermen bereikten en kwam in den loop der handeling wel een bariton-saxofoon als. pro ductie-middel dier geluiden ten tooneele, maar „muzikaal" kon men ze niet zonder on gegrond optimisme noemen. Als zoodanig was dat geloei dan ook niet bedoeld; daarentegen illustreerde het humoristisch en volkomen duidelijk de moeilijkheden die de studie van een blaasinstrument den beginner oplevert en de penitenties, die zijn buren hebben te doorstaan. Het tweede tooneelstuk bewoog zich niet op muzikaal, doch op spoorweggebied. „Excel sior" is immers een onderafdeeling van de' Ned. Ver. v. Spoor- en Tramwegpersoneel. Maar dat gebied ligt buiten onze competen tie en we hebben dus niet het recht om er een memorandum over te publiceeren. K. DE JONG. Sergei Rachmaninoff te Amsterdam. Het eerste Zondagnamiddagconcert van dit seizoen werd voor een uitverkochte zaal ge geven en de algemeene belangstelling concen treerde zich, zooals te verwachten was, rond om de groote figuur van Rachmaninoff, die hier als solist optrad in een zijner eigene wer ken. Dat werk was zijn „Rhapsodie op een Thema van Paganini" op 43, in 1934 geschre ven, maar nu voor het eerst in ons land uit gevoerd. Ik kende het werk en de schitterende vertollking der solopartij door den componist uit meerdere radiouitzendingen en van de prachtig geslaagde gramofoonplaten, die er van gemaakt zijn en die alle details nog beter tot hun recht doen komen dan bij een ge wone zaaluitvoering mogelijk is, waar men op vele plaatsen met een zeer onevenredige klankverdeeling genoegen moet nemen. Doch ook daar ontkomt men niet aan het fascinee- rende der directe vertolking. Fascineerend, al is het optreden van Rachmaninoff zoo eenvoudig mogelijk en al speelt hij de enorm zware pianopartij m3t volmaakte uiterlijke rust en. althans schijnbaar, gemak. En, even als zijn immer kortgeknipte haren nog de kleur en ie gevuldheid der jeugd bezitten, zoo heeft ook zijn alles omvattende techniek nog niets van haar vroegere schittering en lenig heid verloren. In zijn spel is geen toon zonder zin of beteekenis: alles is in dienst der idee gesteld of 't nu een enkel marcato, een canti lene. een ruischende passage of wat dan ook geldt. Hij is nog steeds de volmaakte kla viervirtuoos. zoowel technisch als algemeen- artistiek. Zijn Rhapsodie is gebouwd op het bekende thema van Paganini's 24ste Caprice voor viool-solo, dat ook Brahms inspireerde en tot diens 30 Variaties op. 35 leidde. Het is niet specifiek Italiaansch; het schijnt eigenlijk op zich zelf niet zeer belangrijk. Maar wat is er al uit te maken voor iemand die fantasie bezit! Juist door zijn eenvoud leent het zich tot de grootste verscheidenheid van ont wikkeling. Evenals Beethoven in zijn Variaties en Fuga op. 35 en in de finale zijner Eroïca gedaan heeft, begin Rachmaninoff met de bas van het thema als met de wapening van een be tonbouw. En groeit het thema er uit, naar alle richtingen, meestal in een vaart die den hoorder schier den adem beneemt, soms ech ter als in de Des gr. t. Variatie 18 plot seling in een lyrische ontboezeming zich ver langzamend. De technische zetting der kla vierpartij herinnert dan levendig aan momen ten uit zijn prachtig 3de Klavierconcert op. 30, dat in 1910 verscheen en nog op zijn eerste Haarlemsche uitvoering wacht. Trouwens er zijn meerdere overeenkomstige momenten, ook b.v. in de felle, abrupte interjecties te vinden. Bij het fantastisch gewoel van de themafragmenten voegt zich in een paar va riaties nog de zware melodie van het Diés Irae. De orkestpartij is rijk aan kleur en vol drastische effecten; de harmonisch bouw vertoont moderne invloeden, zonder echter den indruk van excessieve moderniteit te geven. Alles is nog op tonaliteit gebaseerd en het was geen wonder dat zoowel de dirigent dr. Willem Mengelberg als de componist dr. Rud. Mengelberg zich zeer bewonderend over het werk uitlieten. De kennismaking en be studeering der Rhapsodie moge allen pianis ten aanbevolen worden, al zullen slechts weinigen zich aan een openbare vertolking ervan kunnen wagen. Dat zoowel het publiek als de dirigent en het orkest den bejaarden grootmeester een schier eindelooze ovatie brachten, spreekt wel als van zelf. Het programma van dit concert bestond ge heel uit werken van Russischen oorsprong. Glinka' Ouverture „Roeslan en Loedmila" kon ik door omstandigheden niet hooren. In de ook meermalen door onze H.O.V. uitgevoerde Serenade op 48 van Tschaikowsky schitterde de pracht van het Amsterdamsche strijkers- Grootste sortiment vanaf f 4.95 SPECIAALZAAK „IN TIM A" KRUISSTRAAT 42, HAARLEM Over de Hema Tel. 10311 (Adv. Ingez. Med.) ensemble; in Strawinsky's „L'Oiseau de feu" hier meer dan eens op concerten der Haar lemsche Bachvereeniging gehoord konden we het geheele onvolprezen orkestrale appa raat bewonderen. En Mengelberg's suggestieve leiding gaf aan alles kleur en leven. K. DE JONG. HET TOONEEL Gezelschap Jan Musch. „SPEURHONDEN". Zij, die Zaterdag naar onzen Stadsschouw burg zijn gegaan om Jan Musch in een nieu we, belangrijke rol te zien, zullen waar schijnlijk na afloop der voorstelling van „Speurhonden" nog al teleurgesteld naar huis terug zijn gekeerd. De rol van Anderson, den detective, zou door 20 andere acteurs in ons land even goed, en het spijt mij dit te moeten schrijven door velen zelfs beter gespeeld hebben kunnen worden. Had Musch er Zaterdag niet veel pleizier in of was hij misschien minder goed gedisponeerd? Zeker is het, dat zijn spel heel den avond zeer mat bleef en de rol van Anderson, die toch al niet van het formaat voor een groot karakterspe ler als Musch is, weinig of geen relief kreeg. En omdat wij bij de voorstellingen van het gezelschap van Musch in de eerste plaats om hem gaan, was het vrij wel een verloren avond. De „thriller" van Roberts Rinehart kon den avond ook niet redden. Er komt wel van alles in, wat wij in een thriller mogen verwachten donder en bliksem, klopgeesten, geheim zinnig open en dicht slaande deuren, revol verschoten, een geheimzinnige moord, ge maskerde bandieten, een unheimische Ja- pansche butler een zenuwachtige dienstbode, maar ondanks al deze ingrediënten, ont breekt het voornaamste, dat wij moge eischen in zoo'n spel, namelijk spanning. Het geheel is vrij rommelig en verward. „Vroolijk" zooals het programma dit spel noemt, is het ook al niet. De eenige, die voor de vroolijkheid moet zorgen, is de angstige kamenier, die zich echter zoo telkens herhaalt, dat daar ook de aardigheid al spoedig af gaat. Neen, over „geest" beschikt de schrijver niet en in den dialoog hebben wij geen enkel grappig laat staan geestig zinnetje kunnen ontdekken. Spanning zat er ook niet in de voorstelling. Het tempo was vooral ook door Musch veel te langzaam voor zoo'n detective-stuk en de spelers speelden allen min of meer op zich zelf. Van regie die volgens het programma van Adolphe Hamburger was konden wij al heel weinig bespeuren. Zoo werd het een zeer matte voorstelling, waarin niemand iets van belang presteerde. De eenige, die nog wat leven in de brouwerij bracht, was Elly van Stekelenburg als de hyper-verveuse kamenier. Zij toonde tenminste plezier in haar rol te hebben en haalde door haar kluchtig spel en dan den lach uit de zaal. Men had veel werk van de decors gemaakt. Jammer, dat deze moeite niet aan een beter stuk was besteed. De naam van Jan Musch trekt te Haarlem altijd en zoo was er Zaterdag vrij veel publiek in onzen schouwburg. Maar den grooten ac teur. die Musch is, kreeg men dezen avond helaas niet te zien. J. B. SCHUIL. PITCAIRN In het artikel van den hoofdredacteur over „Pitcairn" <8 Oct. jl.) wordt uit het officieele „Colonial Office Report" van de Britsche re geering geciteerd dat de bevolking van het eilend in 1936 tot de Kerkleer der Zevende Dags Adventisten bekeerd werd. Uit een in 1897 verschenen boekwerk van J. N. Loughborough blijkt dat in 1890 reeds 82 be woners van Pitcairn bekeerd en tot een Ge meente der Zevende Dags Adventisten geor ganiseerd werden. JOSEPHINE BUTLER VEREENIGING. De Josephine Butlervereeniging organiseert Donderdagavond 13 October een propaganda- avond in Hotel Lion d'Or. Kruisweg 36. De heer P. P. Hartendorf zal dien avond spreken met als onderwerp „Iets over het werk van de Middernachtzending in dezen tijd" FIETSER IN DE BAKENESSERGRACHT GEREDEN. Hedenmorgen omstreeks 9 uur is een fiet ser, die niet goed wist hoe voor een auto uit te wijken, met tamelijke snelheid in de Bake- nessergracht gereden. Niet dan na groote moeite slaagde men erin den jongeman en zijn rijwiel op het droge te brengen. Terwijl Thijs onbewust van wat er boven den grond gebeurde nog in het hol van Malagijs vertoefde, speelde zich boven zijn hoofd iets vreeselijks af. De booze Malagijs had, hoewel hij ver weg was, gezien wat er gebeurde. Daar was hij ook toovenaar voor. En nu was hij met groote snelheid naar zijn hol teruggekomen, zóó snel, als alleen maar toovenaars gaan kunnen. Met een sprong zat hij boven op het dak van zijn hol. Daar ben ik! riep hij. Wat schrok die arme Baardmans. Vreeselijk ging Malagijs te keer. Die beer zal ik wel leeren! schreeuwde hij. En toen sprak hij een tooverformule uit en met een geweldig lawaai stortte de ingang van het hol in. Nu moet hij maar zien hoe hij er uit Jcomt! En jou krijg ik ook nog wel! schreeuwde hij den doodelijk verschrikten Baardmans toe. Maar eerst ga ik jouw woning eens aan een onderzoek onderwerpen. Jij bent nog al rijk, heb ik gehoord. En meteen was de toovenaar weer verdwenen. De arme Baard mans bleef bevend van angst achter. Wat er verder gebeurde kunnen jullie morgen lezen Saidaat ia de Süite Van 28 September tot 4 October heb ik met geweer en bajonet, met gasmasker en helm ergens bij de grens gestaan. Ik stond als me de-grensbewaker in het Zuiden en het licht van den herfst, dat kwam geflikkerd over een breede rivier, vlamde in mijn bajonet. Redenen van strategisch belang verhinderen te zeggen, waar precies op de landkaart ik had postgevat en redenen van anderen aard weer houden mij ervan te schrijven, hoe dat alle maal in zijn werk is gegaan de waarschu wing het gereedmaken van de solaatenuit- rustig de oproep het vertrekziet. dat waren zulke speciale en particuliere uren in het bestaan, dat het te particulier is om dat aan de groote klok van Haarlem's Dagblad te hangen. Doch toen de heeren Daladier, Mussolini. Chamberlain en Hitler en vooral niet te ver geten de heer Benesj den vrede gered en daar mee ieder een doos Haagsche Hopjes a f 3.50 van mijn tante verdiend hadden, toen werd de graj>pigaard van dit hoekje weer grappigaarö in gindsch hoekje Vaderland en kon hij weer volop deelnemen aan dat aardige, voor lichaam en geest ganschelijk niet ongezonde soldaten leven. Want wie beweert, dat het niet goed is voor een heer en dat nog wel een stadschen heer om eris tusschen de dorpsjongens op het stroo te leggen, ergens in een tooneelzaaltje waar geen blind paard schade kan aanrich ten, wie beweert, dat de capucijners en de kuch met doorregen spek niet bést zijn voor een man, die nu eenmaal dol is op warme kreeft en talingen en als het kan nog crêpe suzette toe; wie beweert, dat koffie uit de veldflesch op 'n neveligen herfstmorgen niet even best of nóg beter kan smaken dan een goede bourgogne in den avond w#: dat beweert, die weet het niet. Heusch, het is goed en het Ls nuttig voor de menschwording (dat merkwaardige proces dat tot omstreeks uw 86sten verjaardag voort duurt), in dezelfde mate als de uiterste con sequentie van dit soldatenleven en van deze bajonetpunt, welke consequentie dan nu im mers nog net op tijd is doodgetrapt, slecht en onnuttig is. Ik heb, staande op wacht bij het Veerhuis, aan een stille breede rivier in den duisteren nacht, terwijl de wind ruischte door de popu lieren en zwarte wolken langs een lichtenden maansikkel dreven, weer eens het leven ge voeld en doorleefd in al zijn mysterie en in al zijn grootschheid. Ik heb met een piraatje in het zonlicht en tusschen de dahlia's voor een landelijk raad huis gepraat met mensehefl van allerlei slag en dingen vernomen uit de boeken des le vens, die met zeven zegels voor den stads- mensch gesloten plegen te zijn. Ik heb. liggend op het stroo, met de adem halingen van veertig andere ademnalers als een regelmatig ruischen in het onooglijk too neelzaaltje beseft dat heel veel, dat wij als feiten en vaststaande regelingen zijn gaan beschouwen, anders is; dat heel veel dat ligt tusschen de rotsvaste alpha en omega van ons denken niet anders dan verbeelding en waan moet zijn en dat heel veel, dat wij plegen te beschouwen als onmisbaar voor den modernen mensch even misbaar is als het misbaar, dat wij erover plegen te maken. Zoo is er dan weer een levensweek voorbij gegaan die geschreven zal worden in het le vensboek, een week van velerlei ervaringen over leven en misschien-wel-dichtbijen dood. over menschen en wolken, over stroo en rivier, bajonet en piraatje, kuch en maan licht. Ge noteert die levensweek en levert uw ba jonet, uw gasmasker, uw helm bij den fou- rier in. Ge slaat de bladzij om en trekt uw burger jasje aan. Ge zijt weer heer. En een volgend bedrijf van de groote mas kerade zet in. De groote maskerade Die werd mij weer eens duidelijker dan ooit op dien éénen zonnigen Zondagmiddag, die in dezen diensttijd van een week viel. Zooals ik daar zat in dat dorpscafé. In dat schoone dorp aan de Maas: een oud. breedgebouwd dorp. waar de boerenhuizen als uit Moeder Aarde opgegroeid schijnen en waar roestige en grijze tinten zijn, in zooveel nuances als een schilderspalet niet kent. Met de felle kleuren van dahlia's en zonnebloe men als accenten van den herfst. Door het caféraam zie ik de rivier, met overal spitse torentjes uit toefen boomen. 't Is Zondag en boerinnen met de breede kanten kap gaan ter kerke. Het klokkebrons beiert over het water, een streep zonlicht valt dwars over het veerhuis midden in een groenkroozig poeltje, waar verweerde balken in drijven. In een hoek van de gelagkamer smult een oude, gebogen boer van een klaartje-met- suiker en de wereld staat stil. het leven is statisch. De mensch, de mensch uit de groote stad, wordt aangeraakt door een ongekende rust en een verwonderlijk-vreemde tevreden heid. Waarlijk, ik heb wel wat gezien van de wereld en van wat er. zooals de menschen dat noemen „te genieten" is heb ik vele teu gen gedronken, doch niettemin: in dit her bergje aan de rivier, waar een vrome hoog mis begint en een oude man zijn Zondagmor- gensehe glaasje drinkt, met dat heerlijke zicht over het watervlak en die stilte en die tinten van huizen en herfst en die geweldige lucht over het zwijgende land hier zeg ik u: wie dit niet kent en wie alle weelde-oorden van de wereld heeft gezien, die heeft niets gezien en die heeft het geheim van het leven en van het geluk zelfs niet benaderd Voor den dorpeling is dit het gewoonste op aarde: dit ongecompliceerde en vrome en stille. Voor den stedeling is het de verbijste rende ontdekking van een der duizend le- vensheimen. Hij ontvangt er een geschenk hij ziet er een ongekende verrukking en een ongedachte impressie. Het kleine kasteeltje is voor hem een sprookjesslot. de ruïne, die 'n beetje verderop ligt, is iets uit een ver en vreemd verhaal zijner jeugd; de rivier, in breede bochten tusschen het oneindige groen, een gril van de schepping. Dat denk ik op zoo'n vreemden Zondag morgen die mij neergezet heeft in een andere wereld en in een beter leven. Het oude boertje roert de klont door z'n jenever. De orgelklanken uit de kerk verwaaien op de stilte, die zelve als een orgel is. De waan der grootsteedsche beschaving vervliegt op de lichtende heerlijkheid van de zen herfstmorgen. Dus moet het leven toch het leven we! waard zijn. Mr. E. ELI AS ZELFWERKEND WASCF1IMIDDEL 10 CENT OVERAL VERKRIJGBAAR NV.HET KLAVERBLAD HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Filmvoorstelling voor kinderen. „Robinson Crusoe" in het Gemeentelijk Concertgebouw. Zaterdagmiddag werden door het filmbe drijf ..Addison" in het gemeentelijk Concert gebouw alhier drie filmvoorstellingen voor de jeugd gegeven. Het jonge volkje heeft zeer genoten van de film „Robinson Crusoë", waarin de avonturen van dezen populairen eilandbewoner op schetsmatige wijze waren weergegeven. De heer Jan van Dommelen sprak de begeleidende tekst. En zoo werd de film eigenlijk een vertelling met bewegende plaatjes. En dat is wel 't genre film. dat kindergemoederen 't beste verwerken kun nen. De heer van Dommelen hield voor de film- vertooning de jeugd van het podium met eenige aardigheden bezig. Het is een goede gedachte de jongens en meisjes op deze ma nier op hun gemak te stellen want ten aanzien van de film zijn de gemoederen nog al eens opgewonden. Voor ouderen is het iets heel ge woons zoo'n film, doch kinderen dienen met tact in het domein van de wonderen dei- techniek te worden binnen geleid. En dat is hier gebeurd. Met het gevolg dat de jongens en meisjes opperbest genoten van dit verhaal- in-levende beelden. Vooraf werd nog een amusante teekenfilm vertoond. KERK EN VREDE. Dinsdagavond 11 October houdt .Kerk en Vrede" een getuigenisavonc in de Rem Kerk. Sprekers zijn: Ds. J. M. Leendertz. Doopsgez. Pred. te Haarlem en Ds. J. H. B Cohen, Ned. Herv. Pred. te Dokkum. Onderwerp „Waan en Waarheid". Vrijdagavond 14 October wordt een jeugd- bijeenkomst. georganiseerd in het Rem. Huis. Wilhelminastraat 22. Sprekers: Ds. G. J. Duy- vendak Ev. Luth. Pred. te Haarlem en Ds. S. H Spanjaard. Rem Pred. Groningen. Onder werp: „Evangelie en Oorlog". NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING Paddestoelen-excursie. Slechts een klein aantal liefhebbers had het ongunstige weer getrotseerd om onder leiding van den heer G. L. van Eyndhoven. in het Vo- gelenzangsche bosch hun kennis te verrijken. En natuurlijk hadden ze gelijk dat ze hadden doorgezet, het weer viel mee en de oogst aan paddestoelen was groot. En voor de deelnemers zelf is hun gering aantal eerder een voor- dan een nadeel. O.a. werden gevonden de mooie, maar ver giftige Amanita phalloides. de groene, en A-mappa, de gele knol-ammaniet: de vijand van de beuk. de porceleinzwam; van de Rid- derzwam Tricholoma urinum, het Fluweel- pootje; van de teere en slanke Mycena o.a. de rose, de helm Mycena. de streepsteel Mycena, de bloedsteel Mycena en M flavo-alba. Nog een paar van die kleintjes; Omphalia fibula, Marasmus rotula (het wieltje), M. urens «de scherpe Marasmus) en de Marasmus met ver takte steel. Van de bundelzwammen de goud- vlieszwam en de schubbige. Voorts spijker- zwam. krulzoom. kopergroenzwam, zwavel- kopje. grijze streepklokjes. twee vormen van de heksenboleet, melkboleet, kastanjeboleet, eekhoorntjesbrood. Ook de biefstukzwam werd aangetroffen en een korstzwam terwijl ze ten slotte nog vermelden de kleine kogelwerper, aardappelbovist, gekuifde aardster, gele tril- zwam. oranjedropzwam, eikeldopzwam, zwarte kluifjeszwam. als U nog geen brood eet uit: BAKENESSERGRACHT 71 TELEFOON 13882 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) AGENDA NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING In ons nummer van Vrijdag vermeldden wij dat de heer J. P. Strïjbos voor bovengenoemde vereeniging een lezing zou houden over „Mijn ervaringen als Vogelfotograaf" op Woensdag avond 12 October in rest. Brinkmann. Deze le zing echter zal niet Woensdag 12 Oct. maar Woensdag 19 October worden gehouden. Heden: MAANDAG 10 OCT. Frans Hals Theater: „De Wildzang", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De kunst om te le ven", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Twee werelden" en „Parijsehe Zeden", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De Patriot", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De Hoogvlieger" en Ontmaskerd". Moviac Uurfilm Theater: oa. Jachtavonturen en Barcelona zooals het was. Doorloopende voorstellingen van 2.3011 uur n.m. Frans Halsmuseum: Eerste groepstentoon stelling van werken van Haarl. schilders en beeldhouwers, 104 uur. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst foto's, 7—10 uur nam. De Kerkuil, Nieuwe Gracht: Tentoonstel ling 105 uur. Zandvoort: Raadhuis: Openbare raads vergadering. 7.30 uur. DINSDAG 11 OCTOBER Ged. Oude Gracht 63: Aandeelhoudersver gadering N.V. A. J. van der Steur. 4 uur. Volksuniversiteit: Cursus „Onze honden". Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Halsmuseum: Eerste groepstentoon stelling van werken van Haarl. schilders en beeldhouwers, 104 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags Toegang vrij. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. De Kerkuil. Nieuwe Gracht; Tentoonstel- ing 105 uur. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst- foto's, 7—10 uur nam. j

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7