Pan-Arabisch Congres verwerpt verdeeling van Palestina. HONGARIJE'S EISCHEN TE KOMAROM Japansch offensief in Zuid-China op komst. Troepenverscheping op groote schaal in de Biasbaai. Verbreking van de ver binding Hongkong- Kanton het eerste doel. I WOENSDAG 12 OCTOBER 1938 HAAREEM'S DAGBL'AD S Onmiddellijke stopzetting der Joodsche immigratie geëischt. Arabieren gaan accoord mei burgerrecht voor de thans in Palestina vertoevende Joden. In de slotzitting van het Mohame- daansch interparlementair congres, dat te Kaïro is gehouden, is eenstem mig een resolutie aangenomen. Hier in wordt, naar Reuter meldt, ver klaard: le: De Balfour-declaratie inzake het scheppen van een Joodsch natio naal tehuis in Palestina is van nul en geener waarde. 2e: De Joodsche immigratie in Pa lestina moet onmiddellijk een einde nemen. 3e: De verdeeling van Palestina in ïederen vorm wordt verworpen. 4e: Gevraagd wordt een constitutioneele regeering in Palestina in te stellen, alsmede de onderteekening van een verdrag tusschen Engeland en de Arabieren. 5e: Gevraagd wordt een algeheele amnestie voor politieke gevangenen en invrijheidstel ling van de gearresteerde leiders. 6e: Het aannemen van bovenstaan de eischen is de eenig mogelijke op lossing van het vraagstuk, anders zal het geheele Arabische volk gevraagd worden de Britten en de Joden ais vijanden te beschouwen, met alle sociale, politieke en economische ge- volgen van dien. 7e: De regeeringen van alle Arabische lan den worden" verzocht bovenstaande punten te ondersteunen en ze mede te deelen aan Groot Britannië en den Volkenbond. 8e: Voorgesteld wordt te Kaïro een perma nente commissie in te stellen teneinde toe te zien op de uitvoering van de beslissing. In een voorwoord wordt gezegd, dat het congres, ten teeken van goeden wil de Joden, die zich reeds in Palestina bevinden, het vol ledige burgerrecht aanbiedt. Arabieren verwachten beslissende weken. Uit Jerusalem verneemt United Press, dat het vaste besluit waar te nemen is in de komende weken de activiteit te vergrooten. Het verloop van den opstand in de aanstaande weken achten de Arabieren zelfs be slissend. Een der nationalistische leiders, die in Damascus vertoeft, verbannen uit Palestina, verklaarde: „De staat van oorlog zal onze krijgers niet beïnvloeden, daar er geen verschil is tus schen den dood, die hen bedreigt in de ge vechten met Engelsche troepen en den dood, die hen bedreigt onder den staat van oorlog.'' Het comité voor de verdediging van Pa lestina te Damascus heeft Weizmann den Zionistischen leider telegrafisch gewaar schuwd de Joden uit Arabisch Palestina te houden. Een zegsman van het comité zeide dat de besprekingen te Londen zijn afgebro ken door toedoen van Weizmann's weigering de Joodsche immigratie stop te zetten of toe te stemmen in een permanente Joodsche min derheid in Palestina en vervolgde: „Wij achtten het eerlijk, dat wij Weizmann waarschuwden, daj zijn houding de anti- Joodsche gevoelens opwekt in de aangren zende Arabische landen waar de Britsche ba jonetten de Joden niet kunnen beschermen." Joodsch antwoord op het „ultimatum' aan Weizmann. Het bericht betreffende het Arabische ultimatum aan dr. Weizmann, dat met den ergste der rampen dreigt, wanneer de Zionis ten niet instemmen met nietigverklaring van de verklaring van Balfour, heeft onmiddel lijk een krachtig antwoord gekregen van Joodsche gemeenten uit alle deelen der we reld, gelijk blijkt uit de telegrammen, die ontvangen zijn in het Londensche hoofd kwartier van de Zionistische wereldorgani satie. De Joodsche nationale raad in Palesti na heeft geseind, dat de Palestijnsche Joden geen offer willen sparen om de Arabische be doelingen te verijdelen en voort zullen gaan hun positie te verdedigen. Hieraan wordt toegevoegd: wij weigeren te gelooven, dat Engeland dergelijke bedoelingen zal steunen. Een Zionistisch ambtenaar verklaarde, dat de Amerikaansche Joden ook aaneengesloten zijn in den strijd tegen iedere poging tot verwerping van de verklaring van Balfour. Aanslag op districtscommissaris Gisteren is een mislukte poging gedaan Ed ward Keith Roach, den districtscommissaris van Jeruzalem, te vermoorden. De aanslag werd omstreeks het middaguur gepleegd. Vier bommen, van welke twee ontploften, werden van de muren der oude stad geworpen, naar een groep auto's, welke langs den weg naar Jericho reden. Deze groep bestond uit 2 militaire autos en een pantserwagen van de politie en de auto van den Commissaris. Geen der wagens werd ge troffen. De politie zette direct de omgeving van den muur af zette een speurtocht in. Hevige gevechten zijn geleverd ten noorden en ten westen van Jeruzalem tusschen opstandelingen en troepen. Een strijd, die te Nabloes wordt wordt geleverd, is eveneens bijzonder fel. Er zijn reeds tien dooden gevallen. Ver scheidene Engelsche soldaten zijn ge wond of gedood. Voorts zijn schoten gewisseld tusschen troe pen en een groote bende onstandelingen in de mabijheid van Boereika, een dorp ten zuidln van Haifa. De soldaten, die een straf actie tegen dit dorp ondernemen, hebben geen verliezen geleden, terwijl de verliezen der rebellen niet bekend zijn. Bij een ander inci dent werd een Arabisch surnumerair van po litie gedood. Dr. Weizmann. Te Nabloes is in de Engelsche wijk een bom ontploft. Deze heeft geen schade aangericht. In de buurt van Haifa werden vijftig Ara bieren gearresteerd wegens deelneming aan een opstandige beweging. Teschen gelieel in Poolscli bezit. Laatste sector gisteren bezet. Uit Praag 11 October: Generaal Hrabcik meldt uit Morawska Ostrawa, dat de laatste sector door de Poolsche troepen zonder incidenten bezet is. De Poolsche bezetting van het Teschen- gebied is voltooid. De onderhandelin gen der commissies zullen worden voortgezet. Burgemeester Neubacher versus kardinaal Innitzer. Verwijten ten aanzien van de preek van den kardinaal. Volgens de Wiener Neuesten Nachrichten heeft de burgemeester van Weenen, dr. Neu- bacher, op een vergadering van eenl plaatselijke groep der N.S.D.A.P. een redevoefjng uitge sproken, waarin hij ook inging op'de met een rede van aartsbisschop-kardinaal 'nnitzer in verband staande gebeurtenissen. Burgemeester Neubacher wees er o.a. op. dat kardinaal Innitzer in zijn preek, die speciaal ge organiseerd was, er over heeft gesproken, dat er nog een jeugd bestaat, die „niet zoo ge makkelijk luistert naar bedriegelijke slagzin nen en geveinsde phrases". Neubacher betreurde het, dat kardinaal In nitzer dergelijke woorden niet heeft uit gespro ken in tijden, waarin zij bijzonder van toepas sing geweest zouden zijn, nl. „toen een mis dadige kliek van politici, die langs sluipwegen de macht in den staat verworven had, met een beroep op God dappere mannen aan de galg had gebracht". Toen heeft kardinaal Innitzer gezwegen. Het zou beter voor hem zijn, wan neer hij niet aan dit beklagenswaardige ver zuim herinnerde, aldus dr. Neubacher. In welingelichte kringen te Berlijn wordt ver klaard, dat Donderdag te Weenen besprekin gen zullen worden geopend tusschen de natio naal socialistische autoriteiten en kerkelijke autoriteiten over de incidenten. „De tien geboden voor Christelijke ouders". United Press meldt, dat gisteren in Weenen op groote schaal pamfletten verspreid zijn, die een verklaring bevatten van kardinaal Innitzer en door hem zijn onderteekend. Dit pamflet be vat als het ware de „tien geboden voor Christe lijke ouders". le Alle ouders dragen voor God de verant woordelijkheid voor de onsterfelijke ziel van hun kinderen. Zend uw kinderen daarom naar het godsdienstig opvoedingsuur. 2. Voedt uw kinderen op als kinderen door woord en voorbeeld thuis. 3. Bidt met uw kinderen en voor uw kinde ren. 4. Sla dagelijks acht op het geloof van uw kinderen 5. Denkt na: God heeft u de onsterfelijke ziel toevertrouwd van uw kinderen en zal die weer van u opvragen. 6 De kinderen zijn voor u en voor God een heiligdom. 7. Gaat met uw kinderen iederen Zondag ter mis en ga veelvuldig naar de communietafel. 8. Gij zelf moet uw kinderen thuis groot brengen in katholieken geest. 9. Weest niet onverschillig doch waakzaam over al uwe kinderen. 10. Geliefde vaders en moeders, gij moet God's stedehouder zijn voor uw kinderen: be- Hongaarsche delegatie zou onvoorwaardelijken afstand der Tsjechische gebieden met Hon gaarsche meerderheid verlangd hebben. Krachtiger optreden tegen Tsjang Kai Sjek. HONGKONG. 12 October. De Japanners hebben vanmorgen troepen in grooten getale aan land gezet te Hatsjoeng in de Biasbaai, nadat de kust en de naburige eilanden gebom bardeerd waren. Reeds 50.000 Japansche soldaten rijn ontscheept. Zij zullen oprukken naar den spoorweg KantonKauloeng om de verbinding tusschen Honkong en Kanton af te snijden. De troepen zijn geland op 50 K.M. ten noorden van de grens van Honkong en reeds komen vluchtelingen het Britsche gebied binnen. Er zijn ook landingspo gingen gedaan ten noorden van Amoy, docft bijzonderheden hierom trent rijn nog niet bekend. Twee compagnieën Britsche soldaten zijn naar de grens gedirigeerd om de politie ter zijde te staan bij de handhaving der orde. In een proclamatie zegt de bevelhebber der Ja pansche landingstroepen in Zuid-China. dat de omstandigheden Japan genoopt heb ben een sterke strijdmacht naar Kwantoeng te zenden om spoediger demoralisatie in China te brengen. Degenen, die zich verzet ten. aldus de proclamatie, zullen niet ge spaard worden. De operaties zullen worden voortgezet tot het doel der regeering geheel bereikt is. United Press meldt voorts: Alhoewel de Biasbaai buiten het souvereini- teitsgebied van Engeland valt. ligt het toch zeer dicht bij Hongkong. Het ligt op 110 k.m. afstand van deze stad. Van Hatsjoeng uit zal het Japan mogelijk zijn de verbinding tus schen Honkong en Kanton, waarlangs groote hoeveelheden wapenen en munitie worden vervoerd, te verbreken. In de laatste week werden uit Sjanghai berichten ontvangen, dat 30 a 40 Japansche troepentransportschepen op weg naar het Zuiden waren en dat direct na den val van Hankau met den opmarsch naar Kanton kan worden gerekend. In Japansche militaire kringen re kent men er op, dat Hankau in de eerste week van November zal vallen. Door de landing der Japansche troe pen in de Biasbaai tracht men onge twijfeld Tsjang Kai Sjek te dwingen de regulaire divisies van het Han- kaufront weg te nemen en deze ter versterking naar Kanton te zenden. Verder moet er aldus United Press mede gerekend worden, dat verscheidene lei ders in Zuid China, die Tsjang Kai Sjek on gaarne steunen, thans zullen verlangen, dat de Zuid Chineesche divisies, die thans bij Hankau strijden, direct naar Kanton worden gedirigeerd. Ten slotte bestaat er de moge lijkheid dat de bijzondere gevolmachtige van Japan, generaal Doihara, opnieuw zal trach ten, zoodra Hankau gevallen is, een afzonder lijken vrede met Zuid China te sluiten. In Chineesche kringen hoopt men reeds lang, dat de Japansche actie in Zuid China tot interventie van Frankrijk en Engeland zal voeren daar beide landen hier groote be langen hebben. De Engelschen hebben reeds lang geleden bijzondere maatregelen ter ver dediging van Honkong getroffen. Het Engel sche China-eskader is thans voor Hongkong geconcentreerd en het garnizoen is door troe pen uit Sjanghai en Singapore versterkt. Ver der zijn de verloven bij de politie ingetrokken. Voor de komende week worden nog meer troe pen uit Singapore verwacht. Teneinde het gebied om Hongkong tegen een invasie van Chineesche vluchtelingen te beschermen worden langs het Engelsche souvereiniteits- gebied prikkeldraadversperringen aangelegd. Extra edities der Japansche dagbladen mel den het begin der Japansche troepenontsche pingen in Zuid-China. Hiermed is een belang rijke militaire en politieke beslissing gevallen, welke in radicale kringen reeds sinds tien maanden geëischt werd. In politieke kringen neemt men aan, dat hiermede de lang verbeide aanval op Kanton begonnen is. Voorts melden de Japansche bladen de in neming van Sinjang, waarmede zoo zeggen zij, de belangrijkste Japansche overwinning der laatste weken behaald is en waardoor een rechtstreeksche aanval op Hankau mogelijk wordt. De beraadslagingen van tusschen Tsjecho' Slowakije en Hongarije te Komaron zijn om half vijf gistermiddag afgebroken tot heden middag. De leden der delegaties keeren naar hun hoofdsteden terug om hun regeeringen verslag uit te brengen van den stand der on derhandelingen. Gisteravond heeft in Boe dapest nog een zitting van het kabinet plaats gehad, waarbij over deze aangelegen heid beraadslaagd werd. De besprekingen in Komaron hebben volgens Havas tot dit resul taat geleid, dat morgen bepaald zal kunnen worden, of de conferentie zal kunnen slagen of niet De beide partijen hebben hun standpunt duidelijk uiteengezet. Het voornaamste meeningsverschil be staat nog over de vaststelling van het gebied, dat „hoofdzakelijk door Hon garen bewoond wordt." De Tsjechische delegatie heeft reeds prin cipieel toegezegd, dat het gebied, waarvan men dat zou vaststellen, afgestaan zal wor den. De Hongaren motiveeren hun eisch, dat voor de beoordeeling dier vraaag de volkstel ling van 1910 als grondslag genomen moet worden, door erop te wijzen, dat ook bij de bepaling der Sudeten gebieden de volkstelling vóór den oorlog tot grondslag is verklaard. De leider der Hongaarsche partij in Tsjecho Slowakije, graaf Esterhazy, heeft verklaard, dat Hongarije de inlijving van Slowakije in den Hongaarschen staat niet eischt. Honga rije erkent het zelfbestemmingsrecht van Slowakije. Later zal dan misschien economi sche samenwerking tusschen Hongarijeen Slowakije mogelijk zijn. Het D. N. B. meldt, dat kringen, die in nauw contact staan met de Hon gaarsche delegatie, gisteravond me degedeeld hebben, dat de Hongaar sche delegatie den onmiddellijken en onvoorwaardelijken afstand heeft ge- eischt van alle Tsjecho Slowaaksche gebieden, waarin een Hongaarsche meerderheid woont en wel zonder eenige vermindering der in die ge bieden aanwezige economische waarden. Hongarije wenscht in het belang van den Europeeschen vrede als resultaat van de onderhandelingen te Komaron een duur zame oplossing. Naar Hongaarsche overtui ging kan eeh oplossing echter slechts dan duurzaam zijn. wanneer het beginsel van het internationaal erkende zelfbeschikkingsrecht wordt verwerkelijkt. De positie der Roethenen. Naar Reuter uit Praag verneemt doet de vorming van een autonome regeering voor Roethenië de kansen op verwezenlijking van het denkbeeld, dit land los te maken van Tsje cho Slowakije en het bij Hongarije te voegen, verminderen. Men hoopt hier, dat het Hon gaarsche voorstel tot het houden van een volksstemming thans ingetrokken zal worden. De Oekrainers in Polen, die nauw verwant zijn aan de Roethenen. zijn blijkens berichten uit Warschau tegen cessie van Roethenië aan Hongarije. De Oekrainsche partij heeft een memoran dum aan de Poolsche regeering gezonden, waarin o.a. gezeg wordt, dat naar de meening van de Oekrainers in Polen de steun, die ge geven wordt aan het plan voor een Poolsch- Hongaarsche grens door cessie van de Subkar- pathische Oekraine aan Hongarije, in strijd is met het zelfbeschikkingsrecht. Wij moeten ons verzetten, aldus het memorandum, tegen elk plan, waardoor de Subkarpathische Oekrainers beroofd zouden worden van hun recht, over hun eigen lot te beschikken. Van sommige punten van de Hongaarsch- Roetheensche grens komen berichten binnen over incidenten. Nabij Merchevo zou een bende van veertig Hongaarsche terroristen het spoorwegstation hebben overvallen, waarbij een treinbewaker gedood en een passagier ge wond werd. In het gebied is de noodtoestand afgekondigd. scherm hen voor alle gevaar, ook voor het ge vaar dat him ziel bedreigt". Het pamflet draagt de dagteekening 24 Sep tember doch is thans pas verspreid. In alle stil te is het huis aan huis in de brievenbussen of onder de deuren geschoven. Vermoedelijk door vrijwilligers uit de kringen der jonge katholie ken. Japansche paarden onderscheiden! Twaalf viervoeters kregen de Orde van het Eikenblad. Uit Tokio komt het bericht, dat het Japan sche ministerie van oorlog zeventig paarden, welke den veldtocht in China hebben mee gemaakt, onderscheiden heeft. Twaalf van deze paarden hebben de Orde van het Eiken blad gekregen. De Joden in Italië. Verbod tot opening van nieuwe zaken. Blijkens een Reuterbericht uit Rome heeft het Italiaansche ministerie voor de corpora tie een verordening uitgevaardigd, waarbij het verboden wordt aan Joden vergunning te verleenen voor het openen van nieuwe win kels, cafés of restaurants. Het overdoen van vergunningen is voorloopig eveneens ver boden. Bombardementsvliegtuigen in botsing. Britsche luchtmacht opnieuw getroffen. LONDEN, 11 October. Bij Pullheli in Carnarvonshire zijn twee lichte bombarde mentsvliegtuigen met elkaar in botsing geko men, terwijl zij op groote hoogte vlogen. De inzittenden van een der toestellen maakten van hun valscherm gebruik: een wist veilig te landen, doch de andere werd gedppd, door dat het scherm weigerde. De machine ging in vlammen op. De andere machine viel even eens brandend neer en met vreest, dat de beide inzittenden in het wrak zijn omgeko men (Reuter). ZUID-OOST-CHINA 1 V k. - IA NGSOE r—> -J, SZETSJWAN '''--HOEPf, "V-, «TSjEU&TOE HANKAW' yj v— SjOENGKjAtjffjfiiito V. 'Sjta0EKI»«C.-,J i \J£M«>OCH i B '"«''TSJF JP ISjEKTSjOU H® UT5J4M6 0 KIANG HOE NAM CS"^\ 1-\p»oK,ui .0 f Av rvY* r -F r«i05A«. sï>^j—-JOE^ FoeT /FOEKIEt r' KWANG Sl <\r' SUHTSJOO" TïlJAOT^JOU V rq -I* IUDO- Oy^M.IEMT'bjO CUIHA 'ZUID CHINEESCHE ZDE=z Bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spit, Rheumatiek, Kou en Maandbezwaren een Mijnhardtje nemen. Per stuk 5 ct. 12 stuks 50 ct. (Adv. lngez. Med.) PROGRAMMA DONDERDAG 13 OCTOBER. HILVERSUM I 1875 en 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (om ca. 8 15 Berichten). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest (1.001.20 Gramofoonmuziek.) 2.00 Handwerkuurtje. 3.003.35 Pianovoor dracht en gramofoonmuziek (Om ca. 3.45 be richten). 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gramofoon muziek. 5.05 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.35 Gramofoonmuziek. 6.45 Causerie: Welke beteekenis heeft Esperanto in Christe lijke kringen? 7.00 Berichten. 7.15 Boekbe spreking. 7.45 Reportage, eventueel gramo foonmuziek. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Orgelconcert. 9.00 Cause rie: Midden-Europa in de naaste toekomst. 9.30 NCR V-orkest (10.00—10.05 Berichten ANP). 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoon muziek ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 415.5 M. A.V.R.O.-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (om 8.15 berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek.. 10.30 Voor de Vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.00 Declamatie. 11.25 Omroeporkest en solist (om ca. 12.15 Berichten). 12.30 Het AVRO- Amuse- mementsorkest en soliste. 1.15 Ensemble Jon- ny Kroon. 2.00 Causerie: De klok der Geschie denis en uw eigen uurwerk. 2.30 Vervolg con cert. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Be richten, gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Orgelspel. 5.00 AVRO- Week-Kaleidoscoop. 5.20 Felicitaties. 5.30 Het AVRO-Aeolianorkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Radio journaal, Mededeelingen. 8.15 Concertgebouw orkest en soliste. In de pauze: Causerie over Schubert. 10.30 Damnieuws, hierna Gramo- fonnmuziek. 10.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 De Twilight Serenaders (opn.). DROITWICH, 1500 M. 11.05—11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC- Welsh orkest en solist. 12.50 Raditooneel. 1.20 2.20 Alfred van Dam en zyn State orkest. 3.20 Pianovoordracht. 4.10 Declamatie. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Het Serge Krish septet. 6.05 Causerie: Broad casting and the Teacher. 6 20 Berichten. 7.00 Zang met obligaatviool. 7.20 Geraldo en zijn concertorkest. 8.05 Revue-programma. 8.50 Causerie: The Mediterranean: Great Britain. 9.20 Berichten. 9.45 Orgel en zang. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Uit Amerika: Causerie: Mainly about Manhattan. 10.55 BBC-Theater- orkest. 11.35 Billy Bissett en zijn Canadions. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO PARIJS, 1648 M. 8.10, 9.00. 10.30 en 11.50 Gramofoonmuziek. 12,35 Locatelli-orkest. 3.05 Zang. 3.20. 4.20 en 7.20 Grarofoonmuziek. 8.35 Zang. 8.50—12.05 Opera uitzending. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Omroeporkest. 7.50 Omroepdansorkest. 9.20 Volksliederencon- cert. 11.20 Omroeporkest. 1.30 Populair con cert. 3.20 Omroeporkest. 5.40 Cello en piano. 7.30 Omroeporkest. 8.50 en 9.35 Gramofoon muziek. 9.50 Nedersaksenorkest. 11.202.20 Nachtconcert (gr. opn.). BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het José Scbnijders-orkest. 1.502.20, 5.20 en 6.50 Gramofoonmuziek. 7.23 Dansmuziek (gr. pi.). 8.20 „Der Vogelhandler", operette. 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmu ziek. 6.35 Omroepdansorkest. 7.05 en 7.35 Gra mofoonmuziek. 8.20 en 9.35 Omroeporkest. 10.30 Cello en piano. 10.5511.20 Omroep dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Declamatie. 8.05 Weensch Symphonie- orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en altviool. 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Otto Dobrindt's orkest (gr. opn.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9