/lamp\ lam pen Arnoud zaak Toestand in Palestina /h &j\ chevrolet sedan DE LUXE 1938 SI ENO TYPEN TALEN opnieuw voor de Rechtbank WEEKBERICHT spitst zich toe INGEZONKEN /TUKKEN DE NIE UWSTE Amsterd. Rijtuig Mij. N.V. DONDERDAG 13 OCTOBER 1938 HAARLEM'S DAGBLAD i, ARR. RECHTBANK. OFFICIER VERWERPT HET BEROEP OP ART. 42 W.v.S. VOOR de tweede maal behandel de de Haarlemsche Rechtbank hedenmorgen de „Arnoud"- zaak, die zooals men weet, door den Hoogen Raad naar de Recht bank was teruggewezen. De directeur van de kunsizandsteenfabriek „Arnoud" te Lisse was door den kantonrechter wegens het overtreden van de Arbeidswet ver oordeeld tot een boete van drie maal zes gul den. In hooger beroep sprak de Rechtbank den verdachte vrij. De Officier ging toen in cassatie waarna de Hooge Raad de kwestie naar de Rechtbank terugwees voor een nader onder zoek. In de jaren 19291930 had de directeur van den toenmaligen minister Verschuur en van den directeur-generaal van den Arbeid den heer C. J. P. Zaalberg toezegging' gekregen, dat hij een speciale vergunning zou krijgen voor het werken met het tweeploegensteisel mits hij zijn fabriek daartoe zou inrichten. Dit ge beurde. De veranderingen kostten den direc teur 11/4 millioen gulden doch op 27 Novem ber 1937 kreeg hij bericht, dat hem geen ver gunning meer voor het werken des nachts zou kunnen worden verleend. Hij ging echter toch door met het werken in het tweeploegensteLsel daar de fabriek anders onmogelijk loonend zou kunnen zijn en zou moeten worden ge sloten. De verschillende getuigen, die de vorige malen in deze zaak optraden bevestigden, dat er inderdaad aanzienlijke veranderingen in de fabriek waren aangebracht. De verdediger nar. F. van der Goot beriep zich in zijn verschillende pleidooien op art. 83 sub. 6 dat zegt, dat overtredingen onder bepaalde omstandigheden begaan, gerecht vaardigd zijn. Bij de behandeling van hedenmorgen trad als getuige a décharge op de voormalige directeur generaal van den Arbeid, de heer C. J. P. Zaalberg. De verdachte las allereerst een verweer schrift voor waarin hij er nogmaals op wees. dat hij niet had kunnen voorzien, dat de spe ciale vergunning zou worden ingetrokken. Spr wees erop dat hij op 27 Nov. 1937 in een noodtoestand verkeerde. Werd er een ploe- genstelsel ingevoerd, dan zou de fabriek ge sloten moeten worden. Spr. meende dan ook zich op overmacht te kunnen beroepen. Deze industrie was steeds opgenomen onder de re geling dat met het twee ploegenstelsel mocht worden gewerkt. De algemeène conjunctuur werd na 1929 slecht, de steenenindustrie maakte het echter toen nog niet slecht. Na den val van het Engelsche pond in 1931 maakte het bouwvak een crisis door waardoor ook de steenen- industrie werd getroffen. Alleen de „Arnoud" is de in 1929 opgelegde verplichtingen die-noodig waren om met het twee-ploegenstelsel te mogen en kunnen wer ken, volledig nagekomen. In alles heb ik ge handeld. aldus besloot spreker, naar het voroschrift dat mij door de wet is gege ven. De heer C. J. P. Zaalberg, de vroegere di recteur-generaal van den Arbeid, trad thans als getuige a décharge op. De heer Zaalberg antwoordde op een vraag van den verdedi ger, dat de reorganisatie indertijd door de Arbeidsinspectie gecontroleerd werd. Verder deelde de getuige nog mede, dat de minister volgens de wet benaaide voorwaarden aan bepaalde vergunningen, kan verbinden. Dit is herhaaldelijk ook in andere industriën voorgekomen. De verdediger mr. F. van der Goot wees erop dat verdachte terecht een beroep op over macht doet. De vraag is nu: is hier straf baarheid? Volgens verschillende arresten van den Hoo gen Raad is bij een noodtoestand geen strafbaar heid aanwezig. De „Arnoud" is zóó ingesteld op het twee-ploegenseelsel. dat met het een-ploe- genstelsel geen loonende productie mogelijk is. De oogenblikkelijke dwang, die werkzaam is, was dus aanwezig. Ook op grond van art. 42 van het Wetboek van Strafrecht is deze overtreding niet straf baar. De geheele regeling bij de „Arnoud" is tot stand gekomen met instemming van de werk- nemersoganisaties. De beschikking van den mi nister en van het districtshoofd steunt op de wetten, dus kan volgens art. 28 lid 5 der Ar beidswet de verdachte geen overtreding heb ben begaan. De Officier vond dat uit het arrest van den Hoogen Raad blijkt, dat alleen het verweer van art. 42 W. v. S. thans in aanmerking mag worden genomen. Het beroep op het algemeen overmachtsartikel moet door de Rechtbank verworpen worden. De raadsman beroept zich dus op art. 42. dat wil dus zeggen, dat de verd. slechts een wettelijk voorschrift zou hebben uitgevoerd. We hebben hier echter hoogstens te doen met een belofte. Na een korte repliek van mr. Van der Goot werd de uitspraak be paald op 27 October. Uitspraken van de Rechtbank. Kellner stal geld uit muntmeter Tegen een kellner. die den muntmeter in zijn huis gelicht had en er 117 dubbeltjes uit had genomen werd door den Officier vier maanden met aftrek geëischt. De verdediger mr. L. G. van Dam, vroeg een gecombineerde straf met toezicht van een ge- heelonthoudersvereeniging. De Rechtbank veroordeelde hem heden tot een gevangenis straf van 10 weken met aftrek van voorarrest. WISSELKOERSEN Amsterdam, 10.15 uur. Londen 8.83 Berlijn 73.75 Parijs 4.89 Brussel 31.14 Zwitserland 41.76 New-York 1.84 3'16 Herbert N. Casson spreekt in Amsterdam. Voorvechter van Efficiency. Herbert N. Casson, de bekende voorvechter van Efficiëncy, zal Donderdagavond 20 Oc tober 20.15 uur in de Aula van het Koloniaal Instituut te Amsterdam een lezing houden in de Engelsche taal over het onderwerp: Con quering Business Difficulties". DR. JOZEF FRANZ VAN ILABSBURG BEZOEKT HAARLEM. In October zal de Hongaarsche Aartsher tog Dr. Jozef Franz van Habsburg een be zoek aan Amsterdam en Den Haag brengen waar Z.K.H. een lezing zal houden over .JBoeda Pest stad der Baden". Te Haarlem, waar de vorst musea denkt te bezoeken, zal hij de gast zijn van mevr. Marguerite Couperus, presidente van het Maison Internationale des Intellectuels. Hitler's zinspeling op bewapenings- beperking. Op antwoord van Engeland of Frankrijk wordt gewacht. BERLIJN 12 October (Reuter). Duitsehe politieke kringen zetten vandaag uiteen, dat zij in afwachting zijn van het antwoord van Groot Brittannië of Frankrijk op het denk beeld van Hitier inzake een beperking der bewapening. Het wordt technisch doenlijk geacht den omvang en het aantal van vele wapens, met name zware artillerie, te beperken, zoomede den omvang en het vliegbereik van zware bommenwerpers. De Duitsehe opvatting is, dat Duitschland veel te winnen heeft bij een beperking dei- bewapening op groote schaal, mits Groot Brittannië, Frankrijk en Italië het pact on derschrijven. Het schijnt, dat het gevaar voor een Rus- sischen aanval minder ernstig wordt geacht, nu de positie van Tsjecho Slowakije funda menteel is gewijzigd. Er werd hier steeds aangevoerd, dat zoo lang het Tsjechisch-Russisch pact zou be staan Tsjecho Slowakije gebruik kon worden als „springplank" voor Sovjet Russische luchtaanvallen op Duitsehe steden. Verdwenen Duitsch vliegtuig gevonden. Op den Tambogletscher aangetroffen. DüBENDORF, 12 October. Het vliegveld alhier heeft uit Splügen bericht ontvangen, dat het sedert twaalf dagen vermiste Duitsehe ver keersvliegtuig is gevonden op den Tambogletscher in de Adula groep ten westen van de Splügenpas aan de Italiaansch-Zwitsersche grens. Het toestel was 1 October met tien passagiers'en'eén bemanning van drie personen naar Milaan vertrokken én sindsdien was er niets meer van ge hoord. (D.N.B./. EXAMEN SCHOOLRAAD. Op het tc Utrecht gehouden examen van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel is geslaagd de heer H. v. d. Veen, onderwijzer met hoofdacte alhier, met aant. C.N.S. en G.S. Is 't koud. of nat Holen van „de Snaacnestad" Tel. 14164 - 13904 (Adv Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Krachtigeirtot matigen tijdelijk wellicht stormachtigen Zuidelijken tot Zuidwes telijken of Westelijken wind. betrokken tot zwaar bewoikt. regenbuien, zachte nacht, iets kouder overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 771.9 m.M. te Lyon en Budapest. Laagste 740.3 m.M. te Vestmanoer. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind 13 October 11.40 uur: „Wordt verwacht storm uit het Zuidwesten". Het hoofdminimum van den luchtdruk ligt thans ten Zuiden van IJsland. Kleine voorloopers zijn te vinden in Zuid- Zweden en in het Noorden van de Bothnische Golf. Een randstoring trekt langs Ierland waar de barometer hedenmorgen te zeven uur zeer snel dalende was. Tusschen IJsland en Schotland daalt de luchtdruk regelmatig, doch ten Westen van 20 graden Westerlengte stijgt hij weer. Ook in Zuid-Engeland daalt de barometer tijdelijk flink. Het gebied van hoogeluchtdruk over Centraal Europa hield stand. In Oost-Frankrijk, Zuid-Duitschland en in Zwitserland was de nacht windstil en koud. Het gebied van matige tot krachtige win den is in hoofdzaak beperkt tot de kuststreken van het continent. In Scandinavië is het weer rustig en naderen de temperaturen tot de normaalwaarden. Langs de Zuidkust van IJsland stormt het uit Oost. In het Noorden van dit eiland daalde de temperatuur onder het vriespunt en op de Oostkust van Groenland tot minus 14 graden. In de Alpen is de atmospheertemperatuur nog hoog. De vliegtuigwaarnemingen van En geland en van Soesterberg geven tot hoog in de atmospheer zomersche warmte aan. In ons land zal de wind aanvankelijk stormachtig tot krachtig uit Zuid-West zijn en later waarschijnlijk iets ruimen. Het weer blijft betrokken tot zwaar be woikt met regenbuien en morgen over dag iets kouder. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging; Achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 5.38 uur; n.m. 17.57 uur. Strand berijdbaar van 10.3016.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Geheele land letterlijk in oproer De toestand in Palestina is in de laatste 24 uren zeer verscherpt. Het geheele land zoo meldt United Press is letterlijk, in oproer. Gisteravond wa ren alle wegen, die van Jeruzalem naar het platte land leiden door militaire vrachtauto's, tanks en marcheerende troepen gestagneerd. Achter de lijn Hebron-Bethlehem-Jericho-Nabloes zijn de Arabieren geheel meester van den toestand. Datzelfde geldt voor groote gebieden ten noorden en ten zuiden van Jeruzalem. Het Arabische hoofdkwar tier heeft bevel gegeven, dat de op stand met alle macht geïntensiveerd moet worden. In Haifa, Samaipa, Jaffa en verscheiden andere steden ziin Ara bieren, die in dienst van Engelsche autoriteiten staan, vermoord. Het aan tal sabotages is niet meer te tellen. Havas maakt melding van talrijke aansla gen. die gisteren hebben plaats gehad. Zoo drongen in Haifa rebellen de woning van den „moektar" binnen in de Arabische wijk Al Yahoud. Zij doodden een vooraanstaand persoon en twee zijner gasten. In Jennin is een Arabisch ambtenaar midden op straat gedood. Na den aanslag werd een verbod uitgevaar digd om zich na een bepaalden tijd op straat te bevinden. Dertien rebellen werden gedood en twee Brit- sche politiemannen gewond tijdens een ge vecht, dat tusschen Jeruzalem en Hebron is geleverd tusschen een afdeeling troepen en benden opstandelingen. Voorts zijn op verschillende plaatsen des lands drie Arabieren vermoord en een politie-agent ernstig gewond. Bij een bomaanslag, op een vrachtauto van een Joodsche onderneming zijn vier menschen gewond. Uit Jeruzalem verneemt United Press, dat zoowel in Joodsche als Arabische kringen groote sensatie gewekt is door den moord op den hekenden Arabisohen advocaat Hassan Sidb.v Dajany, leider der Arabische Nationalisten. Dajany, die veertig jaar oud was. werd giste ren ontvoerd. Hedenmorgen heeft men zijn lijk, dat door kogels doorboord was, ten zuiden van Jeruzalem gevonden Dajany is de eerste vooraanstaande Arabi sche leider, die sinds het uitbreken van den opstand, vermoord is. Hij was lid van den ge meenteraad van Jeruzalem, ex-candidaat voor het burgemeesterschap van deze stad en niet- officieel vertegenwoordiger van Palestina bij Emir Abdoellah van Transjordanië. 773 m.M. 771 mM. VERGADERING HAARL. R.K. DAMBONI) Woensdagavond had in het clubgebouw van den R.K. Haarl. Dambond aan de Jans straat de vergadering plaats van het district Haarlem en omstreken van den R.K. Dam bond onder leiding' van den voorzitter, den heer Jac. Bosse. Deze herinnerde er aan, dat de club „St. Bavo" uit Heemstede niet alleen het Haarlemsche kampioenschap veroverde, maar ook het landskampioenschap, waarmeae hij haar gelukwenschte. Ook het jaarverslag van den secretaris, den heer P. Veen, gewaagde van een succesvol jaar. Medegedeeld werd, dat de jaarvergade ring van den Ned. R.K. Dambond op 30 Oc tober te Rijswijk zal gehouden worden. Het verslag van den penningmeester, den heer G. Meijsse, meldde een batig saldo. De clubcompetitie zal voor de eerste klas be ginnen op 24 October. Bij de bestuursverkie zing werden de heeren Jac. Boss (voorzitter), P. van Buuren en G. Meijsse. herkozen. Daar na werden de kampioensprijzen uitgereikt. Besloten werd tot het instellen van een hoofdklasse; ook zal een promotie- en degra datieregeling worden ingesteld. Tegelaar te Oegstgeest, onder vermelding „Tien Jaar Morgenwijding". Chr. Beels, Amsterdam, Mej. Mr. S. M. Eeftinck Schattenkerk, Haarlem G J K. Baron van Lynden van Hortswaerde Soestdijk. A. Abas, Amsterdam. M. Tegelaar, Terweeweg 112, Oegstgeest, Penningmeester. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet qeplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De Demping Bakenessergracht. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer A. E. H. Swaen uit Am sterdam, zou ik de vraag willen stellen hoe veel malen per jaar deze heer onze Bake nessergracht komt bezoeken, evenals zoovele anderen, die de historische waarde hiervan willen behouden. Wat beteekent dit tegenover de dagelijksche klachten en narigheden, die de bewoners der Bakenessergracht en om streken daardoor ondervinden? Met dank voor de plaatsing, J. VAN DER HAM, Korte Begijnestraat 3. Haarlem, li Oct. 1938. Tien jaar Morgen wij din; DE A.S. VERDUISTERINGS PROEF. Hoe voorkomt men lichtuitstraling? In verband met de verduisteringsproef op Dinsdagavond a.s. van 9 tot 10 uur. verzoekt het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst te Haarlem ons het volgende onder de aan dacht van de lezers te brengen: Donkere overgordijnen van zware stof vormen een goede afsluiting voor de vensters. Deze gordijnen moeten zoo hoog mogelijk wor den opgehangen, zoodat zij aan de bovenzijde geen licht doorlaten. Zij moeten voldoende lang zijn om aan de achterzijde goed af te sluiten en men moet vooral op de afsluiting aan de zijkanten letten door ze bijv. met pu naises vast te hechten en in het midden de gordijnen goed over elkaar te slaan. Heeft men geen donkere overgordijnen, dan ver dienen valgordijnen van dichte donkere stof of van donkerblauw papier de voorkeur. Ook deze gordijnen zoo hoog en zoo laag mogelijk aan de zijkanten zoo noodig met latjes vast zetten Kleine vensters kunnen goedkoop en op afdoende wijze met triplex, karton, gegolfd karton, e.d. worden afgeschermd. Door het beplakken met zwart of donker blauw papier kunnen vensters van huisge deelten, welke overdag niet worden gebruikt, worden beplakt. Tenslotte kan door het blauw verven van klein vensters een goede afscher ming v/orden verkregen. Men moet speciaal denken aan de W.C.- raampjes, dakvensters, glazen dakpannen, enz. Dit zijn vooral dingen, die nogal eens ver geten worden, hetgeen is gebleken bij de elders reeds plaats gehad hebbende verduis teringsproeven. De bewoner moet zijn huis kunnen verlaten en binnenkomen zonder dat lichtuitstraling plaats heeft. Hiervoor richte men een licht- sluis in. Beschikt men over een vestibule met een tochtdeur, dan is deze op eenvoudige wijze als lichtsluis te gebruiken. Wanneer de bui tendeur opengaat, moet de vestibule donker zijn. Uitgaande of binnenkomende personen komen eerst in de vestibule, waarna óf de buitendeur óf de vestibuledeur geopend wordt, als de andere deur gesloten is. Beschikt men niet over een vestibule, dan kan door het op hangen van een gordijn een lichtsluis worden gemaakt. In het toepassen van een lichtsluis niet mogelijk, dan dient men er voor te zorgen, dat de op de gang uitkomende deuren gesloten zijn, indien de buitendeur wordt geopend. Openingen in buitenmuren, zooals licht- roosters e.d., worden met triplex afgesloten. Portieklichten moeten worden gedoofd of van een donkerblauwe lamp worden voorzien. Tenslotte kunnen de lichtpunten in huis met in den handel zijnde afschermapparaten, met zelf gemaakte hulzen van onbrandbaar, blauw doorschijnend materiaal of met daartoe geschikte blauwe verf zoodanig worden afge dekt, dat het uitstralen naar buiten onmoge lijk is. Het spreek wel vanzelf, dat op de volle medewerking van alle ingezetenen gerekend wordt en dat men verwacht, dat in alle wo ningen en gebouwen tijdig de noodige maat regelen worden getroffen. Voor zooveel noodig worden de beheerders van kantoorlokalen en groote gebouwen er op attent gemaakt, dat, wanneer als regel de lokalen in de avonduren worden schoon ge maakt, deze werkzaamheden Dinsdagavond a.s. vóór 9 uur gereed moeten zijn. De verduistering van lichtbronnen is in de luchtbescherming van het grootste belang. Dinsdagavond van 9 tot 10 uur luidt het parool: Duisternis. Het zal 19 November 1938 tien jaar geleden zijn, dat in het A.VJt.O. programma een mórgen wij ding werd opgenomen. Het initiatief daartoe ging uit van Ds. Mr. L. C. W. Ekering en Ds. H. E. Gravemeijer te Amsterdam; eerstgenoemde nam de leiding op zich. Wat deze morgenwijding beteekend heeft aan troost, bemoediging en inkeer en voor hoevelen bleef in die jaren vrijwel verbor gen. Niemand behoeft dat ook te weten. Uit den kring van luisteraars hebben thans echter enkelen de hoofden bijeengestoken om zich te beraden óp welke wijze uiting zou kunnen worden gegeven aan de dankbaarheid voor het vele, dat in de afgeloopen tien jaren door dezen zegenrijken arbeid, onder de be zielende leiding van Ds. Ekering werd ge schonken. Het was hun bekend dat ds. Ekering wars is van elke persoonlijke huldiging. Zij kwamen daarom op de gedachte een bedrag bijeen te brengen ten behoeve van de ziekenverpleging voor alle gezindten, die uit gaat van de wijk, waarvan ds. Ekering predi kant en voorzitter is. Zij noodigen daarom alle luisteraars, wien deze gedachte en dit -doel sympathiek zijn, uit daarvoor een bijdrage te storten op de post rekening 176574, ten name van den heer M. Gracht-overpeinzing van een Gymnasiast. Er is een gracht in deze stad, Wier naam geëerd wordt en beklad. Bron van dispuut en van debat En veler ratten bakermat. Er staan wat huizen, vuil en oud. Er staan er, ofschoon goed gebouwd, Die aan zoo'n gracht toch, welbeschouwd, Gaan twijfelen aan hun behoud. De kaden lijden aan verval, Zijn, bovendien nog, veel te smal. De eigenaar van een paardenstal Verslikt zich bijna in zijn gal. De timmerman raast heel den dag. De smid laat ied're hamerslag Verzeld gaan van een luid beklag. Een oude juffrouw mompelt: „Ach!". En bij dit al, 't is ongehoord, Leven de ratten ongestoord (Hoewel reeds velen zijn vermoord) Tot aller groote droefheid voort. Des avonds strooit men rattenkruid Voor deze lieve diertjes uit. Doch deze trekken met hun snuit En lachen de geplaagden uit. Het water riekt naar allerlei. Doch meest naar een bedorven ei. Derhalve, zonder vleierij: 't Is daar een groote zwijnerij!! Nu vaart beroering door het land, Er komen stukken in de krant. De menschen schreeuwen moord en brand: Dit stukje „schoon" wordt aangerand! Een Heer beweerde in een blad Dat onze oude Spaarnestad Zijn vreemdelingentoeloop had Te danken aan dit vuilnisvat! Een Engelschman met fijn gevoel, Kiest Haarlem voor zijn reis als doel En bij het zien der modderpoel Zegt hij: „How nice, how beautiful." Maar: Hier klaagt een oude rentenier. Daar bromt een arme kruidenier. Het hardst van al schreeuwt de barbier, Doch al hun klagen helpt geen zier. De reden van hun groot verdriet Vindt U beschreven in dit lied. En daarom, waarde Lezer, ziet Dat Gij deez' stumperds hulpe biedt! Zij hebben lang genoeg gesmacht Naar demping dezer oude gracht. Komt menschen! Nu de hulp gebracht Waarop zoolang reeds is gewacht! O, B. en W.U O, Haarlem's Raad;; Neem deze woorden in beraad En doet hier NU een goede daad! NU is 't daarvoor nog niet te laat! Maakt dat daar ieder zingt en lacht En niet meer moppert dag en nacht. Hoe of die vreugd daar wordt gebracht? Wel: DEMPT DE BAKENESSERGRACHT!! L. G. PLEIJSANT. Getrouwd: W. A. VAN BEECK CALKOEN en E. D. VAN HASSELT Bloemendaal, 13 October 1938 DAMES- EN HEERENCOSTUUMS verven vereischt deugdelijke vakkennis. SINDS/ 1 8 6 7 BARTELJ0 RISSTR. 18 JIB! B1IL Dr. Otto Klipp's Talenschool Kleverparkweg 142, Haarlem TELEFOON 13269 ONDERWIJS in DUITSCH FRANSCH ENGELSCH NEDERLANDSCH STENOGRAFIE Opl. voor alle Prakijk- examens en „Akte L.O." Repetitiecursussen voor af gewezen examencandidaten Vraagt gratis prospectus. GEVRAAGD, voor direct LINGERIENAAISTERS en EENIGE LEERLINGEN. Vast werk. Aanmelden vóór 5 uur. AtelierZIJLWEG 158. De overgang van wittebrood naar VERMAAT'S Zeeuwsch Tarwebrood, is v.oor kinderen heelemaal niet moeilijk. Voor hun gezondheid is het best, want het bevat kalk, phosphor, eiwit en lecithine. Best is het voor de beenderen en voor de tanden ,best voor de maag en de ingewanden. De kinderen eten het dolgraag het is LEKKER brood. Het kostafgehaald van de bakkerij VEERTIEN CENT; afgehaald van de bestel-auto VIJFTIEN CENT. VERMAAT'S MODERNE BAKKERIJEN, PAUL KRUGERKADE 51 TELEFOON 11495. NIEUW KLEUR MAROON. Isle prijs verloting BREDERODEDUIN. TEGEN ZEER LAGEN PRIJS TE KOOP. PLEIN 21 TELEFOON 11198 HAARLEM. Official Dealer CHEVROLET - BUICK. '37/'38: 137 GESLAALDEfv BOEKHOUDEN BOEKEN GRATIS!!! MOORE's SCHOOL FRANS HALSSTRAAT 1 TELEF. 14624 Prosp vrij op aanvraag Afwezig vanaf 14 Oct.-23 Oct. 1938 J. Laeyendecker, Waarnemers de overige Heem- steedsche doktoren. SCHOOL of ENGLISH Correspondence, conversation and grammar lessons. R. A. G. DAVIDSON (Englishman) Leraar Engels M. O. 69 Koninginneweg Tel. 11596

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2