I Garage „Americain", Spaarne96, Tel. 21502 WAAG UW GEZONDHEID NIET VRIJDAG 14 OCTOBER 1938 H A A R L E M'S D A G B E A D UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Verslag over 1937 van cle Stichting „Groot Kijkduin". Aan het jaarverslag 1937 van de Stichting „Groot Kijkduin" te Zandvoort ontleenen we het volgende: In verband met het steeds toenemende werk werd het gewenscht geoordeeld het bestuur uit te breiden met één, zoo mogelijk twee leden. Op ons verzoek werd mevr. W. E. BartelsSterk bereid gevonden zitting te ne men in ons bestuur. Thans is het bestuur als volgt samengesteld: Ds. F. van der Vloed, voorzitter, mevrouw J. TjadenSchipper, secretaresse. Joh. A. Elffers, penningmeester, mej. A. A. Biérens de Haan, Mevr. W. E. Bar telsSterk en C. J. Tichelaar, arts. Door de toenemende werkzaamheden ging de administratie steeds meer tijd kosten. Tot nog toe werd dit werk verdeeld over secreta resse, penningmeester en één der directrices, Maar het werd te veel. Daarom besloot het bestuur over te gaan tot het benoemen van een administrateur-boekhouder, die voorloo- pig enkele avonden per week ons ter zijde staat. Zooals uit de balans blijkt resteert per 31 December 1937 voor nog verschuldigd aan onze verbouw-crediteuren Fl. 3626.43. Bij het verschijnen van dit verslag is dit bedrag door ontvangen giften verder teruggebracht tot ca. f 2100. Al kunnen we hier gelukkig van een belangrijke vermindering spreken, toch is dit voor ons huis nog een post, welke wij zoo gaarne uit onze balans zouden zien verdwij nen, te meer waar de dekking van de huishou delijke uitgaven ieder jaar weder alle aan dacht vraagt. We behoeven hiervoor slechts te verwijzen naar het tekort op onze exploita tie over 1937, van f 5.930.11. In het verslagjaar was het aantal ver pleegden 299, terwijl het aantal verpleegda- gen 44331 bedroeg. Uit alle oorden van het land en van alle gezindten werden kinderen opgenomen. PROPAGANDA-AVOND N.V.V. 'Op Woensdag 2 November a.s. organiseert het N.V.V. een groote propaganda-avond in Mono- pole aan het Stationsplein. Voor een uitstekend cabaretprogramma zal worden zorg gedragen. HALFWEG Verduisteringsoef ening. Halfweg op 21 October in het donker. Gelijktijdig met Amsterdam en andere om liggende gemeenten wordt op Vrijdag 21 Oc tober des avonds van half tien tot kwart voor elf ook in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude een verduisteringsproef ge houden, welke zich zal uitstrekken over de ge- heele gemeente, met uitzondering van de ge bouwen en terreinen van de Suikerfabriek „Holland", in verband met de bietencampag ne. Voorzoover betreft het dorp Halfweg zal deze verduisteringsproef aanvangen op het sein „Luchtalarm!", welk sein wordt gegeven op de sirenes op de Suikerfabriek Holland en de Halfwegsche Bank. De verduisteringsoefe ning zal voor 't dorp Halfweg eindigen op het sein „Luchtalarm" dat wordt gegeven door middel van het luiden der klokken van R.K. Kerk en de Geref. Kerk. In verband met deze oefening zijn door den burgemeester dezer gemeente verschillende algemeene gedrags regels voor de bevolking vastgesteld, die wij binnenkort nog nader zullen omschrijven. personalia. Tot kweekeling met acte aan de Christe lijke school alhier is benoemd mej. J. Lucas te Amsterdam. BRIDGECLUB „HALFWEG". Onder leiding van den heer G. H. J. Roe- lofsen hield de Bridgeclub „Halfweg" in de grote zaal van den heer Cornelissen haar openings-drive van het nieuwe seizoen. Na dat de leider in zijn openingswoord de ver schillende deelnemers, in het bijzonder de nieuwen onder hen, hartelijk welkom had ge- heeten, werd de wedstrijddrive ingezet. De wedstrijd werd gespeeld volgens het Scheveningsche selectiesysteem. De uitslag van de drive was als volgt: Noord-Zuid: 1. Hr. en Mevr. van Essen, 24 matchpunten. 2. Hh. van DoesburgHr. Pot gieter 251/2 m.p. 3. Hr. Kolfschoten en Hr. Roovers 26i/2 m.p. OostWest: 1. Mevr. Roelofsen—Hr. Kuiper 15 m.p. 2. Mevr. van OsVonk 18 m.p .3. Hr. en Mevr. Bon 30 m.p. SPAARNDAM SCHAAKCLUB „ONS GENOEGEN". De schaakclub „Ons Genoegen" hield Don derdagavond een propaganda-avond. De cau serie van den heer H. D. v. d. Ouw en de lezing van den heer J. H. Marwitz lieten duidelijk zien, dat er in het schaakspel heel wat moei lijkheden zitten. Aan het slot werd een gongwedstrijd ge speeld. HEEMSTEDE STEUNFRAUDES. Door de politie van Heemstede is we derom proces-verbaal opgemaakt terzake het onrechtmatig steuntrekken. Een inwoner werkte des nachts buiten de gemeente en had een inkomen van f 20 per week. Des morgens ging hij als werklooze stempelen, terwijl zijn vrouw des Vrijdags bij Maatschappelijk Hulpbetoon de steun in ontvangst kwam nemen. Op deze wijze hebben zij Maatschappelijk Hulpbetoon gedurende 7 weken tot een be drag van ruim f 90 benadeeld. Eveneens is proces-verbaal opgemaakt te gen twee andere personen, die gedurende eenige weken hebben gewerkt en ongeveer de helft van het verdiende loon hebben ver zwegen op daarvoor bestemde staten, welke van^ gemeentewege worden verstrekt voor controle van de eventueel uit te betalen steun of bijsteun. Luxe verhuur zonder chauffeur. 1ste klas wagens (Adv. Ingez. Med.) Door het niet naar waarheid invullen van die staten, hebben zij de gemeentelijke steun regeling bewogen tot uitbetalen van meer steun dan waarop zij recht hebben. Huishoudelijke voorlichting. Een tentoonstelling te Heemstede. Onder den naam „Maak Zelf" zal de Com missie inzake Huishoudelijke Voorlichting en Gezinsleiding gedurende vier dagen (29 Octo ber tot en met 1 November) in het R.K. Ver- eenigingsgebouw aan den Heerenweg te Heem stede een tentoonstelling organiseeren, uit gaande van het Nationaal Reizend Museum van Ouders en Opvoeders te Rotterdam, in samenwerking met het Comité tot het ver- leenen van ontwikkeling en ontspanning aan werkloozen te Heemstede. Deze tentoonstelling beoogt voorlichting te geven ten aanzien van het zelf maken en herstellen van kleeding en huisraad, van ge- bruiksvoorwerpén en kinderspeelgoed een en ander in de meest uitgebreide beteekenis van het woord. Tijdens deze tentoonstelling zullen kook demonstraties op gas, alsmede filmvoorstel lingen gegevemworden. HILLECOM CURSUS E. H. B. O. In verband met de allerwege gehouden oefe ningen in luchtverduistering, welke wijzen op een zich nog steeds voorbereiden heeft het be stuur der E.H.B.O. gemeend een spoedcursus te houden gedurende den komenden winter, op welken cursus speciaal onderricht zal worden ge geven in verbandleer, gasbescherming, enz. Na tuurlijk leidt deze cursus niet op voor het di ploma, maar het is de bedoeling de beschik king te hebben over eenïgszins geoefende help sters en helpers, omdat de vereeniging in tij den van nood verscheidene leden zal moeten missen voor militairen en Roode Kruis-dienst. Speciaal wordt de medewerking gezocht der vrouwelijke bevolking boven 18 jaar. Binnenkort wordt ook een lezing over dit ac- tueele onderwerp georganiseerd. HAARLEMMERMEER VOLKSONDERWIJS. De afdeeling BadhoevedorpSloten van de Vereeniging „Volksonderwijs" houdt Maandag 17 October a.s. in café „Het Rechthuis" een vergadering. Op het programma komen o.a. de punten voor: Verkiezing van twee bestuurs leden, bespreking van de Wintercampagne en het verslag en liquidatie van de biblio theek. EEN ARBEIDERS AVONDSCHOOL VAN HET INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING? Een yan de belangrijkste ondecdeelen van het -Instituut voor Arbeidersontwikkeling is de scholendienst. Deze dienst werd in het najaar van 1932 ingesteld en reeds direct werden in vele plaatsen van ons land arbei dersavondscholen opgericht. Ook in de volgende jaren bleek, dat deze scholen, waar volwassenen gedurende twee jaren één avond per week onderwijs ont vangen, voorzien in een dringende behoefte. Ook in Hoofddorp wordt thans getracht een arbeidersavondschool op te richten'. Ter kennismaking met het werk van het Instituut voor A. O. en ter nadere uiteenzet ting van de beteekenis van de Arb. Avond school wordt op Zaterdag 22 October a.s. te 8 uur in het hotel ,De Landbouw te Hoofd dorp een bijeenkomst georganiseerd, waarbij muziek en zang het gesproken woord afwis selen. BEVERWIJK Arbeiderstooneelfonds opende het De Jonge Spelers met „Uitkomst". Gisteravond heeft het Arbeiderstooneel- fonds zijn leden de eerste tooneelvoorstellihg in het nieuwe seizoen aangeboden. Voor deze openingsvoorstelling was de keuze gevallen op „Uitkomst", spel van droom en leven van Herman Heijermans. De Jonge Spelers hebben daarvan een prachtig sluitende opvoering gemaakt. Zij spe len Heijermans gaarne en menig stuk van onzen bij uitstek deskundigen tooneelschrij- ver heeft reeds op het repertoire gestaan. Het afscheid van Ds. C. JU. Krijger. Hartelijke waardeering voor zijn arbeid. De vereenigingen in de Ned. Hervormde Gemeente hebben gisteravond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat ds. en mevrouw C. M. Krij ger, in verband met hun vertrek naar Rotter dam-Vreewijk, een afscheidsavond aangebo den, waarvoor zeer groote belangstelling be stond. De zaal was eenvoudig, doch smaakvol met fraaie herfstbloemen versierd. Bij het binnentreden van de zaal door ds. en mevrouw Krijger en diens naaste familie leden speelde de organist „Ik moet den Hei land met mij hebben", dat door de aanwezi gen staande werd aangehoord. Hierna werd gezamenlijk gezongen Psalm 95, vers 1 en 4. waarna de voorzitter van de commissie, die uit de vereenigingen gevormd was, de heer A. J. van der Ploeg, 1 Corinthe 13 las en daama in gebed voorging. De heer Van der Ploeg heeft vervolgens woorden van welkom gericht tot ds. en me vrouw Krijger, de ouders van ds. en de moe der van mevrouw, die aan de uitnoodiging van de commissie dadelijk gehoor hadden ge geven, evenals het kerkbestuur, weezenfonds, de commissie van de woningbouwvereeniging en kerkvoogdij Spr. hoopte dat het, ondanks het afscheid, een prettige avond zou worden. De Christelijke Mandolineclub heeft ver volgens onder leiding van haar directeur, den heer W. van der Kamp, eenige nummers ten gehoore gebracht, die een groot succes A LS DE NIEREN niet behoorlijk werken, kun- nen verschijnselen ontreden als rugpijn, ■pit, stijve en pijnlijke gewrichten, verstoorde nachtrust en verlies van kracht. En wel. doordat het bloed dan niet gezuiverd wordt van de erin voorkomende onzuiverheden door deze bloedfiltrecrende organen. Laat het zoo ver niet komen: voorkomen Is beter dan genezen. Gebruik tijdig Foster's Rugpijn Nieren Pillen, sinds Jaren bekend als het diuretisch middel bij uitnemendheid. Zorg. dat uw bloed steeds zuiver, krachtig en leven gevend blijft. (Adv. Ingez. Med.) oogstten. Ook het koortje van de Vrouwen- krans verwierf met eenige liederen veel bijval. Na deze muzikale intermezzi heeft de heer Van der Ploeg zich in een korte toespraak tot ds. en mevrouw Krijger gericht, de vereenigingen ds. en mevrouw Krijger als blijvend aandenken een Gero-zilveren thee stel aangeboden. Na de pauze heeft „Orpheus" en een zang koor gevormd door eenige dames uit de Ver eeniging van Jong Hervormden eenige num mers ten gehoore gebracht. De vereenigingen hebben hierna in een tableau uitgebeeld, welken arbeid zij ver richten. De voorzitter van de Jongemannen- vereeniging heeft hierbij één aan ds. Krijger opgedragen gedicht gedeclameerd, hetgeen hem later in een fraaie uitvoering werd over handigd. Nadat de predikant toegezongen was heeft ds. Krijger mede namens zijn vrouw dank gebracht voor alles wat de gemeenteleden voor hen geweest zijn. Deze onvergetelijke avond, aldus spr., heeft een diepen indruk op ons gemaakt, maar ons toch ook goed gedaan OVERVEEN Auto op den Zeeweg gevonden. Bestuurder was verdwenen. Donderdagavond half acht werd aan den politiepost te Overveen kennis gegeven dat op den Zeeweg een auto ondersteboven lag. Oe politie stelde terstond een onderzoek in, waar bij bleek dat de auto intusschen weer over eind was gebracht. Er was niemand in of bij de auto. De politie stelde zich in verbinding met de ziekenhuizen te Haarlem. Het bleek, dat aan het Diaconessenhuis een persoon gebracht was, wien een ongeval was overkomen en die vermoedelijk zijn knieschijf had gebroken. Bij het verhoor verklaarde hij aan de politie' dat hij met zijn auto te ver naar rechts van den weg was gereden waarbij het rechter voorwiel in het losse zand geraakte. iHerdoor sloeg de auto over den kop en kon de be stuurder niet uit de cabine komen om hulp te halen. Eindelijk gelukte het den man door hoornsignale te geven de aandacht van het publiek te trekken. Een bestuurder van een vrachtauto, J. v. d. B. wonende te Haarlem, heeft den man uit zijn positie gered en hem met zijn vrachtauto naar he Diaconessenhuis te Haarlem overgebracht. De auto was zwaar beschadigd. IJMUIDEN Kampeeren op het vrije strand wordt niet toegestaan. Vele gezinnen worden hierdoor gedupeerd. Een ingezetene van onze plaats had zich tot den Rijkswaterstaat gewend met het verzoek, hem vergunning te verleenen tot het plaatsen in den a.s. zomer van een tent op het vrije (niet verpachte) gedeelte van het strand. De Rijks waterstaat verwees hem eerst naar de ge meente. maar naderhand kreeg hij bericht, dat het Rijksstrand. voor zooveel dit niet aan eenige gemeente is verpacht, niet beschikbaar kan worden gesteld tot het plaatsen van ten ten e.d. Wij hebben indertijd hierop reeds eeraer de aandacht gevestigd. Tengevolge van het feit. dat alleen op de verpachte strandgedeelten gekampeerd mag worden, zullen degenen, die niet bij machte zijn. hiervoor iets te betalen, thuis moeten blijven. Volgens onzen zegsman komt een kaart voor het tijdvak van 1 Mei tot 1 Ocober op f 36.75. Zou de gemeente hieraan niets kunnen doen? vraagt hij. Het is voor vele ingezetenen, vooral voor ouders met jonge kinderen een groote teleur stelling, dat zij geen tent meer op het strand mogen plaasen. zonder daarvoor te betalen. Daarom is het te hopen, dat deze aangelegen heid voor het a.s. zomerseizoen nog eens in den raad besproken wordt en dat een oplos sing gevonden wordt, die de gedupeerden kan bevredigen. MARKTBERICHT (Versche visch) IJmuiden, 14 Oct 1938 Tarbot 136—120 ct. per K.G. Tong 210—110 ct per K.G. Heilbot 13084 ct. per K.G. Zetschol f 23 per 50 K.G. Kleinschol f 21f 9 per 50 K.G. Tongschar f 39f 25 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 36f 24.50 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 20.50f 10 per 50 K.G. Groote gul f 18 per 50 K.G. Kleine gul f 17—f 11 per 50 K.G. Wijting f 9f 2.90 per 50 K.G. Makreel f 6.70f 5.50 per 50 K.G. Versche haring f 2.65f 1.80 per 50 K.G. Kabeljauw f 82f 54 per 125 K.G. Vleet f 1.60 per stuk. Leng f 1.50f 0.85 per stuk. V.S.V.—HAARLEM. •Het bestuur van V.S.V. verzoekt ons te mel den, dat de verkoop van werkloozenkaarten voor den wedstrijd V.S.V.Haarlem uitslui tend geschiedt Zaterdagmiddag van 3—5 uur aan het terrein. BESOMMINGEN. Trawlers: Manden: 1050 Dirkje RO 53 f 1850 1200 Alkmaar IJM 31 f 2650 520 Clasina Luther IJM 59 f 3700 Loggers: KW 28 f 530, KW 91 f 680, SCH 236 f 860, SCH 280 f 510 AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat- te Haarlem aanbesteed het opnieuw maken van een opgeruimden meerstoel in het buitentoeleidingskanaal naar de Middensluis te IJmuiden, behoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. Het laagst werd ingeschreven door Gebr. E. van Luiing te Woubrugge voor f 4297,67. WRAK VAN DE SPERWER VOOR DEN SLOOP VERKOCHT. Naar wij vernemen is het wrak van den op Ameland gestranden stoomtrawler Sperwer IJM 133 aan een slooperij in Amsterdam ver kocht. Het wrak zit 100 Meter uit de kust. SANTPOORT CONCERT DOOR HET KINDERKOOR „ELIMELECH" Het Chr. Kinderkoor „Elimelech" gaf gis teravond in de kapel der Ned. Herv. Evange lisatie onder leiding van den heer Wiersma uit IJmuiden zijn eerste concert in dit seizoen. Het programma vermeldde alleen, dat het koor de medewerking zou genieten van den heer H. de Haas (orgel)bij de opening deelde de presidente van het koor, Mevr. De Ridder, nog mede, dat ook een mannensextet onder leiding van den heer Wiersma zou mede werken. In haar openingswoord sprak mevr. de Rid der er verder haar vreugde over uit, dat de belangstelling voor dezen avond zoo groot was. Over het geheel werd er door het kinder koor aardig gezongen. De heer Wiersma had ook de goede gedachte gehad eenige duetten en kwartetten te vormen en deze brachten het er op enkele uitzonderingen na, ook niet kwaad af. Zooals reeds vermeld, trad ook een man nen-sextet op. Het was het eerste optreden van deze zes heeren, zooals wij vernamen en uit dit oogpunt bekeken, valt er zeker goeds van te vertellen. Wat minder geforceerd zingen en meer streven naar het verkrijgen van één en semble zou echter geen kwaad kunnen. Tenslotte vormde het orgelspel van den heer De Haas een aangename afwisseling van het vocale gedeelte. (Is reeds ln een deel eener vorige oplage opgenomen.) De Japansclie inval in Cliina. TOKIO, 13 October. De Japansche troe pen, die gistermorgen in de Biasbaal geland zijn, zijn verscheidene kilometers het land ingetrokken, maar hebben geen verliezen ge leden. zegt een communiqué van het keizerlijk hoofdkwartier. Kort voor de landing der Ja pansche troepen, zou Tsjang Kai Sjek ver scheidene divisies gelast hebben van Kanton naar Hankau op te rukken, om de verdedi ging aldaar te versterken. Volgens een communiqué der afdeeling marine van het keizerlijke hoofdkwartier heb ben de Japansche marinevliegtuigen de Chi- neesche stellingen doeltreffend gebombardeerd. O.a. bombardeerden zij de spoorbruggen aan de lijn KantonHankau. Zij konden voorts constateeren, dat de Japansche opmarsch in het Zuiden vlot verloopt. De Japansche bladen spreken den wensch uit, dat de andere mogendheden zich ten aan zien van de Japansche actie afzijdig zullen houden. De „Kokumin Sjimboen" levert critiek op den minister van buitenlandsche zaken, Ko- noye, dat hij gisteren nota's heeft gericht tot de buitenlandsche diplomatieke vertegenwoor digers in verband met de rechten en belangen van derde mogendheden in China, en ver klaart, dat indien eenig land door de Japan sche expeditie in Zuid-China bedreigd wordt, het slechts zijn verdiende belooning ontvangt wegens de steunverleening aan Tsjang Kai Sjek. STAKING OP DE LONDENSCHE STATIONS BREIDT ZICH UIT. LONDEN, 13 October. (Reuter-A.N.P.) De .London Midland Scottish Railway Com pany" heeft gisteravond een ultimatum ge richt tot de achthonderd stakers op de stations St. Pancras en Euston, waarin ge zegd wordt, dat de stakers zulien beschouwt worden als ontslag te hebben genomen wanneer zij Vrijdag het werk niet hervat hebben. Intusschen hebben in een nachtvergadering 1600 arbeiders van de nachtploeg besloten on middellijk zich bij de staking aan te sluiten Het aantal stakers bedraagt thans 3400. Felle fabrieksbrand te Denrne. DEURNE 13 October. In den afgeloopen nacht heeft een zware brand gewoed in de fabriek der N.V. De Wit's Dekenindustrie te Deurne, als gevolg waarvan het oude gedeel te der fabriek, waarin de z.g. voorbereidings- afdeeling en het kantoor waren onderge bracht, grootendeels verwoest zijn. Terwijl de nachtploeg volop aan het werk was. brak te ongeveer half 1 eensklaps brand uit in de genoemde afdeeling. Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat aan blusschen door het eigen personeel niet te denken viel. Onmiddellijk werd de Deurnsche vrijwillige brandweer gealarmeerd, die spoedig met een motorspuit arriveerde. Omstreeks drie uur meende de brandweer erin geslaagd te zijn, den brand bedwongen te hebben en rukte zij in. Op verschillende plaatsen in de fabriek echter bleef het vuur nog voortsmeulen. Personeel van de fabriek trachtte aanvankelijk dit smeulende vuur met emmers water te dooven, doch zag zich tenslotte toch genoodzaakt opnieuw de hulp van de brandweer in te roepen. Om acht uur hedenmorgen was het vuur definitief bedwongen. In het oude fabrieksgedeelte zijn groote verwoestingen aangericht. De voorbereidines- afdeeling en het kantoor brandden grooten deels uit. Het dak dezer af deelingen stortte in. In de nieuwe afdeeling is vooral veel water schade aangericht. Het bedrijf is op beurspolis verzekerd. Voor- loopig is de fabriek stopgezet. Hierdoor rijn ongeveer driehonderd arbeiders en arbeid sters gedupeerd. Hoewel met kracht aan de wederinbedrijfstelling van de fabriek zal wor den begonnen, zal het toch nog enkele weken in beslag nemen, eer de arbeiders weer aan het werk kunnen gaan. Vermoedelijk is kortsluiting de oorzaak /an den brand. De N.V. is tegen bedrijfsschade verzekerd. De schade loopt in de duizenden. DINGEN. DIE GEBEUREN De Maginot-linie verraden Mae West in de film „Lachparade 't Gevolg hiervan is, Als 'k mij niet vergis De Cinema raakt overladen DICK MAES. (Adv. Ingez. Med.) Geen nieuw licht in (le Haagsche moordzaak. Er is nog geen opheldering gekomen ln de geheimzinnigheid rond den moord op de 14- jarige Greta Groen, hoewel de politie iedere mogelijke aanwijzing tot in kleinste onder deden uitzoekt. Het officieele rapport van den politiedes kundig, dr Rochat, wordt in den loop van dezen dag verwacht. Thans reeds is komen vast te staan, dat de politie niet denkt in de richting van een ongeluk, maar dat moord wordt aangenomen. Het plegen van een ze denmisdrijf is niet te bewijzen, terwijl van roofmoord evenmin sprake is. Men zou hoog stens kunnen spreken van een „poging" tot zedenmisdrijf, welke op doodslag is uitgcloo- pen. De politie legt evenmin verband tusschen den bewusten jongeman met zwart krullend haar, die het meisje enkele malen zou hebben aangesproken, en dit misdrijf. Men zoekt den jongeman alleen om inlich tingen te kunnen verkrijgen, die zooals alle andere van belang voor het onderzoek kunnen zijn. De officier van justitie te 's-Gravenhage heeft een belooning uitgeloofd van ten hoog ste 250.— voor diegene(n), die inlichtingen kan (kunnen) geven, welke leiden tot de ontdekking en opsporing van den dader van den moord. In het belang der openbare veiligheid wordt een beroep gedaan op een ieder die inlich tingen kan geven, deze te verstrekken aan den commissaris van politie van den justitiee- len dienst, afdeeling C, Javastraat 18. THé DANSANT „SWEET AND SWING". J. Meijer, C. W. Beekman, A. M. M. van Baak, P. A. Bange. F A. Kanne. W. Gerlach, J. M. N. van der Drift en A. van Weenen. Op Zondagmiddag a.s. organiseert de Ver eeniging van Reünisten der Handelsavond school van half 3 tot half 6 een Thé-dansant Sweet and Swing" in het gebouw van den HK.B. De dansmuziek wordt verzorgd door „The Rhythm Sellers" in volledige bezetting; als speciale attractie treedt dezen middag nog op het ensemble „The Waikiki Rythm Boys". AUTOMOBILIST RIJDT TE WATER, DOCH WEET ZICHZELF TE REDDEN. AMSTERDAM. 13 October. Ruim half tien vanmorgen ontving de Amsterdamsche politie de mededeeling, dat er aan de Wees- perzijde even voorbij de Duivendrechtsche brug een personenauto in het water was gereden. Brandweer, G.G.D. en een aantal politie agenten snelden naar de Duivendrechtsche brug. Tot hun niet geringe verbazing zagen zij toen, dat reeds een particuliere kraan wagen bezig was de auto, die geheel onder water was verdwenen, op het droge te trek ken. Het bleek, dat een automobilist met zijn wagen aan de Weesperzijde was geslipt, daar na tegen een betonpaaltje was gereden en toen in het water was geplonsd. Hij had het portierraampje kapot geslagen en was naar den wal gezwommen. Daarna had hij zich naar een garage beggeven, waar hij vroe de auto uit het water te willen halen. Hijzelf ging de stad in en zou in den loop van den dag wel eens naar zijn wagen in de garage komen kijken. Een naam heeft hij niet om gegeven. De man was de eenige inzittende van de auto. Aan de hand van het autonummer zal de politie thans allereerst uitzoeken wie de be- LJroefws.Xóóui!hel.Vuist/c Wie „Anton Hunink's" rookworst kent,L Wil nimmer and're, is verwend! NL ANTON HUNINK, DEVENTER (Adv. Ingez. Med.) a UK KsERL IJKE S TAND. HAARLEM, 13 October. Ondertrouwd 12 October: H. Bocrrigter en J T. Bruines; 13 October: F. R. Aschoff en h' W. Meeuweszen; J. Sival en T. Straatman- W* H. Caljouw en H H. Berg; L. A. van Kessel en G. F. Meiland; J. Bachman en T. J. de Jong. Getrouwd 13 October: F. W. A. L. van Staa en E. S. Oudshoom. Bevallen li October: A. Kiekens—IJkel, z N. de Jong Schouwenburg—Brandt, z.- c' M E. Meijer—Kieft, z.: A. M. v. d. Peijl—Liine- berger. d.; E. P. OepkesBuijense, d.: 12 Octo ber: P. Laarhoven—v. d. Merwe, d.; M P v d Wijden—Teilekamp, z.; P. Dekker—van Wij nen, d. J Overleden 11 October: A. Oltmans, 61 1 Orionweg; 12 October: H. v. d. Heijden, 85 j., Frans Halsstraat.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7