aie Ithda Maieskmv k/aia Cutsets - CmeCets en BusleUmdets De W; Triomf lit. Gen. Cronjéstr. 52 INfiEZIMIN /TUKKEN WEERBERICHT ZATERDAG 15 OCTOBER 1938 HAAELE Al'S DAGBLAD 2 W eer onzekerheid over het lot van „Artis". Nieuw aanbod aan obligatiehouders. Vrijdag vergaderden de houders van de 3 pet hypothecaire obligaties van „Artis", ten einde te beslissen over het door het bestuur gedane voorstel om de obligaties met inbegrip van de loopende rente in te koopen tegen f 523.36. Ket bestuur was tot dit voorstel in staat ge steld door het aanbod van de gemeente Am sterdam om dé terreinen en gebouwen van Ar tis. die tot zekerheid van de obligaties die nen. over te nemen tegen f 800.000 en voor f 1 per jaar aan Artis in gebruik af te staan (volgens diverse taxaties zou het onderpand f 1.000.000 a f 1.500.000 waard zijn). Tijdens de vergadering deed een groep, ver tegenwoordigd door mr. A. L. F. J. de Vries, het verrassende aanbod dat de obligatiehou ders van 15 October tot 15 November hun obligaties kunnen aanbieden tegen f 573,36 onder voorwaarde dat de vergadering de inge diende voorstellen zou verwerpen. Dit aan bod werd gegarandeerd door de Amsterdam- sche Bank. Na levendige discussies werd de vergadering een oogenblik geschorst. Het bestuur en de trustee verklaarden daarna, da; zij een ver daging van de vergadering voorstelden. Zij achtten een nadere beraadslaging wensche- lijk. Verschillende obligatiehouders stemden daarmee in. De vergadering besloot ten slotte met één stem tegen om geen besluit te nemen, doch de nieuw geschapen situatie nader onder oogen te zien en een nieuwe vergadering uit te schrijven. De loop van de gebeurtenissen in de obliga- tiehoudersvergadering van „Artis" heeft een geheel nieuwe situatie geschapen, aldus schrijft de Tel. Over het aanbod der ge meente Amsterdam neerkomende op rond 52 pet. kon geen beslissing genomen wor den, omdat door mr. A. L. F. J. de Vries een bod van 57 pet. gedaan werd namens „een groep". Hoewel het nog wel eenige dagen zal du ren alvorens officieel bekend wordt, uit wie de door mr. De Vries vertegenwoordigde groep is samengesteld, zijn er aanwijzingen, dat deze bestaat o.a. uit eenige levensverzekering maatschappijen. Voor zoover deze belang hebben bij de 3 pet. hypothecaire obligaties, zouden zij dus blijkbaar, aldus nog steeds genoemd blad. een koers van 52 pet. te laag achten en via het in handen krijgen van de bij het publiek aanwezige obligaties ad 57 pet. vertrouwen, middels 'n executie van het onderpand tot een afwikkeling te komen, waardoor het verlies op den oorspronkelijken eigen post obligaties gedekt wordt. In dit verband kon er op gewezen worden, dat, indien inderdaad deze stappen thans overwogen worden, het al zeer onwaarschijn lijk is, dat het bod van 57 pet. voor obligatie- houders aantrekkelijk zou zijn. Er zijn thans, volgens het blad twee moge lijkheden: Of obligatiehouders accepteeren het bod van de gemeente, wetende dat dit niet het hoogst mogelijke is. maar in de wetenschap dat men een cultureel belang dient, of zij hou den rekening met de mogelijkheid, dat Artis in den tegenwoordigen voi-m gaat verdwijnen en trachten dan den hoogst mogelijken koers te bedingen, zonder rekening te houden met de sentimentskwesties. Gaat het dezen laatsten kant uit dan is zoo verneemt het blad te verwachten, dat zich ook andere gegadigden dan de groep-De Vries zullen melden, en dan behoort een hoo- gere bieding dan 57 pet. niet tot de onmoge lijkheden. Firma door personeel voor duizenden benadeeld. De N V. Industrie en Handelsonderneming J. P. Wijers aan de N.Z. Voorburgwal te Am sterdam, is door eenige leden van haar per soneel op ernstige wijze benadeeld. Voor dui zenden guldens aan goederen zijn door man nen, die reeds jaren in dienst van de firma waren en die het volste vertrouwen genoten gestolen of verduisterd. Maandenlang wist het Complot zijn misdaden te plegen zonder dat ontdekking volgde. Balen goederen, mat ten, tafelkleeden, gordijnstoffen, traploopers, kortom alle soorten goederen waarin de fa. handelde, verdwenen uit de pakhuizen- en het hoofdkantoor zonder dat er een haan naar kraaide. De buit werd via een aantal helers aan den man gebracht en de opbrengst, die ver onder de inkoopwaarde lag werd ondei de leden van de bende verdeeld. Tenslotte echter kreeg men bij de firma W. achterdocht en ook de recherche van het bureau Warmoesstraat had een tip gekregen, dat er iets niet in den haak was. Na een uit voerig onderzoek en langdurig speurderswerk volgden de eerste arrestaties, acht personen werden door de politie ingerekend, waaronder eenige leden van het personeel van de fa. W. De sneeuwbal rolde verder en veertien dagen later was het aantal arrestanten tot vijftien aangegroeid. Vrijdag hadden zich zeven verdachten te verantwoorden tegen wlen van één tot twee iaar gevangenisstraf werd geëischt. De processen tegen de P. O. U. M.- leiders in Spanje. Protesttelcgrammen. Door verschillende instanties der Arbeiders beweging zijn telegrammen verzonden van pro test, inzake de processen tegen de leiders van de P. O. U. M. welke sedert Juni 1937 gevan gen genomen zijn, Door professor Mannoury te Amsterdam is op 10 October het navolgende telegram verzon den. „Dring ernstig aan op beveiliging van de Poumisten tegen de Stalinistische lasteraars, die de Moscousche vervalschingsmethoden trachten door te voeren. Zwichten voor onrecht is erger nederlaag dan wapengeweld kan toebrengen. Verder zijn door het Landelijk bestuur van het Internationaal solidariteits Fonds, door het N.A.S. door de R.S.A.P en de Federatie van Bouwvakarbeiders le Amsterdam protesttele grammen verzonden. Ook de plaatselijke besturen hebben tele grammen verzonden o.a. de afdeeling Haarlem van het I.S.F. heeft het volgende verzonden: „Wij eischen de onmiddellijke invrijheidstel ling. van de P.O.U.M. gevangenen". DAMES Wij noodigen U uit tot het bijwonen van onze OPENBARE LES over TOEGELICHT MET LICHTBEELDEN op WOENDAG 26 OCTOBER 1938, 's middags 2.30 u., 's avonds 8 uur, in het gebouw van den Haarl. Kegelbond, Tempeliersstraat 35. Tijdens de demonstratie wordt NIET verkocht. - In de pauze wordt U een geurig kopje thee aangeboden. Toegangskaarten geheel gratis verkrijg baar aan onze zaak, ook telefonisch (18104). zijn de CORSETTEN Ckffcwce (Adv. Ingez. Med.) ONGELUK IN EEN SODAFABRIEK Vrijdagmiddag moest de 66-jarige IJ. de V.. stoker-machinist in een sodafabriek aan den Spaarndammerweg, een stoomketel reparee- ren. Bij het los-schroeven van een ijzeren plaat van een voedingspomp, die den stoom ketel van water voorziet, ontsnapten stoom en heet water, waardoor de man brandwon den van den eersten en tweeden graad aan het gezicht kreeg. Na door leden van den On gevallendienst behandeld te zijn, werd hij per taxi naar het Ziekenhuis St. Johannes de Deo vervoerd, waar hij ter observatie werd opgenomen. INTERNATIONALE VEREENIGING BELLAMY. De Intern. Vereeniging Bellamy, afdeeling Haarlem en Omstreken, houdt een propa- gandabijeenkomst op Dinsdagavond 18 Octo ber in den Haarlemschen Kegelbond, Tempe liersstraat. Als spreker zal optreden de heer J. Boogaard uit Den Haag met het onderwerp: „Naar de Nieuwe Samenleving". Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, ivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Het tekort der H. O. V. Moet onze hardwerkende H. O. V. haar 125- jarig jubileum vieren met als achtergrond een. tekort van f 6000? Dat zou toch zeker een iet wat sombere herdenking worden. Gelukkig kunnen wij, Haarlemmers en bewoners van de randgemeenten, de jubileumdagen tot echte vreugdedagen maken. Bij een jubileum behoort een geschenk. Kom aan. ieder een beetje, als dank voor het vele kunstgenot ons steeds in zoo ruime mate ge schonken en de H. O. V. viert feest met een blij gezicht. Een „schoone lei", dat zal 't schoonste blijk van waardeering zijn! Uw abonné M. Onderwijzers Sint Nicolaasfeest. Bond van Ned. Onderwijzers. Vereen, van Hoofden van Scholen. Traditiegetrouw is de Sint-Nicolaascom- missie, thans samengesteld uit leden van de Hoofdenvereeniging en den Bond van Ned. On derwijzers, met de voorbereidingen van het 31ste Sint-Nicolaasfeest begonnen. Gezien de groote waardeering en medewer king, die wij steeds van verschillende zijden mochten ondervinden, aarzelen we niet. ook dit jaar wederom een beroep op de offervaar digheid der ingezetenen te doen. Ons feest, waaraan alle kinderen der Openbare Voorbe reidende, Lagere, Buitengewone. Doopsgezinde Scholen en Leerschool deelnemen, is voor vele onzer leerlingen de eenige Sinterklaas vreugde. Ongaarne zouden we dan ook tot inkrimping overgaan. Steun ons daarom door uw bijdrage, opdat we het feest op denzelfden voet kunnen voortzetten. Ook dit jaar stelden 150 personen zich be schikbaar, ons bij het inzamelen der gelden te helpen. In den ioop der komende weken zullen zij u onze lijsten aanbieden. Deze zijn voorzien van het stempel van den Commis saris van Politie en dragen het opschrift: „Onderwijzers Sint-NIcolaasfeest". Helaas moeten wij er u op attent maken, vooral toe te zien op de goede lijsten te teekenen, aangezien men herhaaldelijk on der onzen naam gelden voor andere feesten tracht in te zamelen. Onze collectanten zijn voorzien van een legitimatie-bewijs geteekend door den penningmeester. Waar geen lijsten worden aangeboden, kunt ge uw bijdrage storten op girorekening 139828 van onzen penningmeester, den heer S. P. Doek, die bovendien lederen Woensdagavond van 26 October af, zitting houdt in het Groene Kruis Oude Groenmarkt, tot het geven van inlichtingen. Helpt ons dit 31-ste feest te doen slagen- bij voorbaat onzen dank. De commissie: M J. CQEVOET, voorzitter, Buitenrustlaan 30 Mej. A. MELCHIOR.. secr.esse, Molijnstraat 13. S. P. DOEK, penningmeester. K. van Manderstraat 50 Mevr. JETS ES—BALDER, K, van Manderstraat 11. L. BROEKHUIZEN, Iepenlaan 3, Bloemendaal G. BROUWER, Orionweg 46. De Bilt voorspelt: Meest matigen Westelijken tot Zuidwes telijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen iets kouder. Verdere vooruitzichten: Toenemende be wolking en toenemende kans op regen. Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk droog weer, iets warmer overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 769.1 m.M. te Neurenberg. Laagste 742.0 m.M. te Tartu in Estland. De kern van den hoogen luchtdruk ligt thans over Zuid-Duitschland. De depressie over Zuid-Scandinavië trok snel Oostwaarts af, die bezuiden IJsland bleef vrijwel stationair. In het Oostzeegebied waait nog een krachtige tot stormachtige Noordwestelijke wind, met buiig weer. Overigens zijn de luchtdrukverschillen en dientengevolge de wind overal afgenomen. In Midden- en Noord-Scandinavië en Zuid- Frankrijk is het practiseh windstil, overigens is de wind zwak tot matig uit het Zuidwesten. Uitgezonderd in het reeds genoemde Oostzee gebied is het weer overal opgeklaard, met ge deeltelijk bewolkten hemel. In Zuid-Frankrijk wordt het warmer, overigens daalde de tem peratuur in vrijwel het. geheele waarnemings gebied. Zij is meest echter nog iets boven normaal, alleen in Frankryk is zij er onder. Ook voor morgen wordt nog droog weer verwacht, met 'gedeeltelijk bewolkten hemel. Overdag zal de temperatuur ver moedelijk iets stijgen, de wind zal naar Zuidelijke richtingen krimpen en met zwakke tot matige kracht waaien. BAROMETERSTAND Vorige stand 772 m.M. Stand van heden 774 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zondag v.m. 7.28 uur; n.m. 20.02 uur. Strand berijdbaar van 12.30—18.00 uur. Maandag v.m. 8.51 uur; n.m. 21.35 uur. Strand berijdbaar van 14.00—19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. SLECHTE OOGEN behoeven een GOEDEN BRIL. W. KUIJPERS ZN., Gedipl. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97 TELEF. 12726 (Adv. Ingez. Med.) De oplichtingszaak te Ginniken. Te Haarlem nog 2100 in beslag genomen. Indertijd hebben wij uitvoerige bijzonderhe den medegedeeld over de oplichtingszaak te Ginneken, waarbij aan mevrouw Kessler een groot bedrag afhandig gemaakt is. Ten huize van een van de verdachten, D. die te Haarlem woont, is door de rijksrechercheurs die het onderzoek leiden, een huiszoeking ver richt in samenwerking met de Haarlemsche politie. Men had het stellige vermoeden, dat een gedeelte van het geld in huis van D. moest zijn. Het werd niet gevonden, maar later is het door de bewoners aan het politiebureau te Haarlem gebracht, die daarop het geld een bedrag van f 2100 in beslag genomen heeft. NEDERLANDSCIIE VEREENIGING VOOR ARMENZORG EN WELDADIGHEID. In de Vrijdag te Arnhem voortgezette 31ste algemeene vergadering van de Nederland- sche vereeniging voor armenzorg en weldadig heid hebben nog verschillende sprekers het woord gevoerd over de prae adviezen betref lende .armoede en demoralisatie". Dr. J. E. Feisser, directeur van den Gem. Geneeskundigen en Gezondheidsdienst te Rotterdam heeft daarbij enkele mededee- lingen gedaan over een onderzoek dat in de jaren 1935-'37 te Rotterdam is ingesteld naar den voedings- en gezondheidstoestand van 12.000 schoolkinderen. Gebleken is, dat de gezondheidstoestand van kinderen van werk- looze vaders niet zeer uiteenloopt met die van werkende vaders. Wel is gebleken, dat men t. a. v. kinderen van werkloozen op zijn hoede moet zijn. Hun leervermogen bijv. is minder dan dat van kinderen van werkenden. Na afloop van de vergadering maakten de congressisten een excursie naar de stichting voor oude lieden „Vreedenhoff" aan den Vel- perweg te Arnhem en naar het R.K. gesticht ,De Goede Herder" te Vein Liberaal-sociaal Congres. Gezinsordening en het vraagstuk van den middenstand. De afdeeling Wassenaar van de Liberale Staatspartij heeft Donderdagavond in kasteel Oud-Wassenaar een feestelijke bijeenkomst aangeboden ter gelegenheid van het Liberaal Sociaal Congres, waarvan de vergaderingen Vrijdag en heden worden gehouden. De nieuwe partijvoorziter, Prof. Telders, heeft „een liberaal woord" gesproken. Als ik een motto had moeten kiezen voor deze spreekbeurt, aldus prof. Telders, dan zou het geweest zijn: de strijd tegen de legende. De legende van het laissez faire, die het grond beginsel, het merg van het liberalisme zou zijn. Spr. toonde allereerst aan dat het laissez faire historisch een legende is, omdat zij niet uit de pen van een liberaal is gevloeid, maar een noodkreet tegen een overgeordende industrie was, toen er van liberalisme nog geen sprake was. Noch Thorbecke noch N. G. Pierson heb ben er een beginsel van gemaakt Pierson heeft deze kreet zelfs scherp bestreden. Vervolgens betoogde spreker, dat de men- scheliike pei-soonlijkheid nog altijd de motor is van alles wat in het economisch leven tot stand komt, wat niet wil zeggen, dat er geen remmen mogen worden aangebracht. Als spreker goed ziet dan is de sociale politiek, zooals deze in de praeadviezen tot uiting komt, op de vol gende beginselen gebouwd. In de eerste plaats, dat in het belang van de distributie en productie aan de werking van bet eigen belang hier en daar remmen kun nen worden aangelegd. Dat het soms noodig zelfs wenschelijk is te achten economische beperkingen aan te leggen is het belang van een hoogere menschelijkhoid (b.v. de kinderwetten van Van Houten). Dit beginsel aanvaardende betoogde spr. dat dit dient te gelden voor alle categorieën en hij ves tigde de aandacht op de z.i. te eenzijdige oriën tatie van de sociale politiek, zooals zij de laat ste jaren in Nederland is gevoerd. Het voeren van een sociale politiek beteekent, aldus prof. Telders, dat de economisch sterkeren zich opof feringen moeten getroosten ten bate van de economische zwakkeren. Men hoede er zich echter voor van die economisch sterkeren niet zooveel te vragen, dat men de bron, waaruit die offers vloeien, ondermijnt. Het is dus vol strekt geen anti-sociale politiek, wanneer men op een gegeven oogenblik uitroept: belast niet te zwaar en niet verkeerd. De gezinsordeninjr besproken. Onder voorzitterschap van mr. J. J. Fokma heeft het Liberaal Sociaal Congres in zijn eer ste vergadering van Vrijdagmiddag het onder werp „Gezinsordening" besproken. Het Tweede- Kamerlid dr. Vos woonde de vergadering bij. Als grondslag voor deze besprekingen dienden de volgende drie conclusies: 1) het congres neemt het standpunt in, dat zoowel het wetsontwerp houdende verbod van arbeid voor de gehuwde vrouw als het wets ontwerp op de kindertoelagen een gezinsorde ning brengt welke in strijd is met elk liberaal inzicht en de belangen van staat en maat schappij. 2) Het congres verklaart zich voor een alge meene, wettelijke regeling van de betaalde va- cantie ten behoeve van alle groepen van werk nemers. 3) De opzettelijke vervanging of uitstooting, mede door overheidsmaatregelen, van oudere arbeidskrachten door jongeren, is noch in het belang van het bedrijfsleven, noch in het be lang der maatschappij. Niet het blinde toeval geleid door de overheid, maar het zelfstandige bedrijfsleven zal, juist in het belang van ver- niedSving en aanpassing, de wegen moeten vin den om de jeugd aan den arbeid te zetten. Het zeer vroegtijdig pensionneeren, is een maatre gel ruïneus voor de kosten drukkende op het maatschappelijk inkomen. De voorzitter sprak woorden van welkom, waarna mej. Marie Heinen mondeling een prae- advies uitbracht over den arbeid van de onge huwde vrouw. Onder voorzitterschap van prof. mr. B, M. Telders is Vrijdagavond het vraagstuk van den middenstand besproken. Als grondslag dienden de volgende twee con clusies: 1) Het congres gezien het feit dat de so ciale positie der kleine zelfstandigen hier te lande veel te wenschen overlaat acht het in beginsel gewenscht dat er naar wordt gestreefd de sociale verzekeringswetgeving uit te brei den tot de kleine zelfstandigen. Hiervoor komt de ouderdomsverzorging het eerst in aanmer king. 2) Het congres vestigt de aandacht op de wenschelijkheid dat gezocht worde naar het neutraliseeren van den voorsprong welke, mede door de overheidsmaatregelen, aan het groot bedrijf, boven de kleine ondernemers wordt verleend. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Manden TRAWLERS: 750 Azimuth IJM. 195 f 4580 Loggers: KW 51 f 850, KW 78 f 1440, KW 24 f 1320, RO 9 f 850. KW 4 f 99, KW 9 f 140 KW 26 f 180, KW 32 f 350, SCH 402 f 810, IJM. 283 f 270. IJM. 68 f 420. IJmuiden 15 October 1938. Tarbot 155120 cent per K.G. Tong 225—104 cent per K.G Heilbot 130—94 cent er K.G. Griet f40—f21 per 50 K.G. Middel schol f37 per 50 K.G. Zetschol f35—f28 per 50 K.G. Kleinschol f 33—f 12 per 50 K.G. Schar f 8 per 50 K.G. Tongschar f45 per 50 K.G. Poontjes f8—f7 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 23f 21 per 50 K G Kleine schelvisch f 15,50—f8 per 50 K G Groote gul f20—f 19 per 50 K.G. Kleine gul f18,50—f 10,50 per 50 K.G. Wijting f 16,80—f4 per 50 K.G. Makreel f 10—f 3,60 per 50 K.G Versche haring f 2,10—f 0,95 per 50 K.G Kabeljauw f92—f57 per 125 K.G. Vleet f 1,80 per stuk Leng f 1,85 per stuk Koolvisch f 1—f 0,20 per stuk VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Ewald, IJM 48, vangst: 75 manden schel visch, 290 manden braadschelvisch, 30 manden dichte braadschelvisch; 50 manden radio, 340 manden makreel, 10 manden koolvisch, 15 manden gul, 15 manden platvisch, totaal 825 manden, benevens 25 stuks stijve kabel jauw. Alma. IJM, 44, vangst: 30 manden schel visch, 140 manden braadschelvisch, 40 man den gul en kabeljauw, 300 manden makreel, 30 manden varia. 15 manden platvisch, 50 manden radio en wijting, totaal 605 manden, benevens 265 stuks stijve kabeljauw. Carolinie IJM. 26. vangst: 100 manden schelvisch, 225 manden braadschelvisch, 130 manden blanke koolvisch en gul, 200 manden koolvisch, 95 manden rog en poon, 35 manden radio en wijting, 10 manden platvisch, 100 manden makreel totaal 895 manden bene vens 140 stuks stijve kabeljauw. Jaqueline Clasine IJm. 10, vangst: 30 man den schelvisch, 200 manden braadschelvisch, 40 manden gul en koolvisch, 20 manden plat visch, 400 manden makreel, 10 manden varia, totaal 700 manden, benevens 100 stuks stijve kabeljauw. En Avant, IJM 8. Vangst: 75 manden schelvisch, 240 manden rog, 90 manden braadschelvisch 95 manden gul, 40 manden koolvisch. 10 manden radio, 10 manden varia, 15 manden makreel. Totaal 575 manden be nevens 30 stuks stijve kabeljauw. OVERVEEN EEN AANHOUDING. Elders in dit nummer vermelden wij dat te Amsterdam twee directeuren van een bank instelling zijn aangehouden. Nader vernemen wij dat een der aangehou denen, de heer C. J. F. M. M. te Overveen woont. BLOEMENDAAL DANKBETUIGING VAN SIR NEVILLE CHAMBERLAIN. Zooals gemeld, is onlangs namens eenige bewoners van Bloemendaal en omgeving aan Sir Neville Chamberlain een bloemstuk als huldeblijk aangeboden. De initiatiefneemster, ftievr. Denijs te Bloemendaal, bericht ons thans, dat zij dezer dagen een dankbetuiging van den secretaris van Sir Neville Chamberlain heeft ontvangen. De eerste minister was buitengewoon verrast met het geschenk en dankte alle dames en heeren hartelijk. SPAARNDAM MOLEN DIE VERDWIJNEN GAAT. De bekende sierlijke windmolen aan den Slaperdijk bij Spaarndam, welke dateert uit het jaar 1657 en dient voor de bemaling van den Spaavndammerpolder gaat verdwijnen, om plaats te maken voor een moderne eiectrische bemaling. HAARLEMMERMEER Politiehond betrok de wacht voor café. En niemand kon er meer in of uit. Gisteren werd een café door een politie hond „bezet". De hond posteerde zich voor de deur van het café C. op den hoek van den Leimuiderdijk Bennebroekerweg. Een café bezoeker, die het café wilde verlaten werd niet vriendelijk ontvangen. De hond sprong op den man af en beet hem in den schouder. Wijselijk trok de man zich weer in het café terug. De pogingen van den eigenaar den hond te verjagen en het café te ontzetten, mislukten, ondanks dat de eigenaar .voor geen kleintje vervaard, met 'n dikken stok gewapend was. De hond wierp zich boven op zijn tegenstan der en zou hem zoowaar van de beenen heb ben gestooten. Door een overhaaste vlucht wist de man zich nog in veiligheid te stellen. Nu werd de politie opgebeld. Drie agenten naderden den hond en gingen onmiddellijk tot den aanval over. De woedende hond wierp zich echter op zijn belagers, deelde, links en rechts beten uit, en hield zoo de aanvallers op eerbiedigen afstand. Tenslotte zat er niets anders op dan het beest dood te schieten. Het bleek een afgerichte politiehond te zijn van den heer J. v. A. NATIONALE FILM „40 JAREN". Dinsdagavond om 8 uur zal in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp de nationale film „40 Jaren" draaien. Zij is vervaardigd onder regie van Edmond T. Greville. Medespelenden zijn o.a. Lily Bouwmeester, Cees Laseur, Matthieu v. Eijs- den, Ank v. d. Moer, Eduard Verkade, Adolphe Engers, Cor v. d. Lugt—Melsert e. a. EEN MOOIE DAAD. Enkele weken geleden werd bij den heer Schönhage te Badhoevedorp een bedrag van ruim f 1100 gestolen. Dit geld was van enkele fondsen. Uit de burgerij werd een comité ge vormd, dat een collecte hield. Deze bracht bijna f 350 op. MOOI SUCCES. De dameskrans „Lijnden" organiseerde een bazar ten bate van de schulddelging der kerk. Ook ditmaal is de bazar weer buitengewoon goed geslaagd, de uitkomsten overtroffen dan ook de verwachtingen. Een bedrag van f850 werd ontvangen, waardoor de dameskrans in staat is, na 't voldoen der onkosten nog een flink bedrag af te staan voor het kerkgebouw .Geloof en Liefde". CIIR. GEREF. GEMEENTE. Ds. P. de Smit te Utrecht heeft voor het beroep van de Chr. Geref. Gemeente te Nieuw-Vennep bedankt

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2