De wilde Zwanen HONKBAL WEERBERICHT HET VERSCHIL Ochtendbeurs Amsterdam DAMMEN HAARLEM'S DAGBLAD 2 (Adv. Ingez. Med.) Ledenvergadering „Haarlem". AGENDA Heden: MAANDAG 17 OCTOBER Stadsschouwburg: Residentie tooneel: „Les sen in laster". 8.15 uur. Haarlem's Muziekinstituut, Wilhelmina- straat 51: BeethovenTschaikowsky Cyclus, 8.30 uur. Gebouw „De Nijverheid", Ledenvergadering af deeling Haarlem Liberale Staatspartij. 8 u. Rembrandt Theater: „In Oud-Chicago", 2.30 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Spionnage in de Maginotlinie" en „Lachparade" 2 en 3.15 uur. Frans Hals Theater: „Wildzang", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „IJsco-touristen", 2.?0 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Het mysterie van de Mondschein Sonate" en „Het wrekende water". Mo viae Uurfilm Theater: o.a. De aanleg van 's werelds hoogste autobaan. Doorloopende voorstellingen. 2.3011 uur nam. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst foto's. 7—10 uur nam. De Kerkuil, Nieuwe Gracht: Tentoonstel ling 105 uur. Chr. Ger. Kerk. Floresstraat, Haarlem- Noord: Openbare Tijdrede, Prof. Dr. G. Wisse, 8 uur. DINSDAG 18 OCTOBER R.-K. Kerk, KleverparkwegConferentie „De eeuwige God in het menschelijk leven", 8.30 u. Gebouw Provinciale Griffie. Dreef: Open bare zitting Prov. Staten. 11.30 uur. Haarlem's Muziek-Instituut. Wilhelmina- straat 51: Klassiek-Romantische Cyclus, v.m. 10.30 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond: Bijeenkomst Int. Ver. Bellamy, 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst foto's 7—10 uur nam. De Kerkuil. Nieuwe Gracht: Tentoonstel ling 10—5 uur. Teyler Museum. Spaarne 16- Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Copyright P. I. B. Bo> 6 Copenhagen Elize was erg dankbaar toen zij alles terugzag, wat haar zoo II dacht, dat zij nu gelukkig toch verder kon arbeiden aan de be- na aan het hart gelegen had. Zij lachte en bloosde van güuk; zij vrijding van haar broers. Vlug greep zij één van de handen van den Koning en kuste deze. biel, Santpoort, Gerretsen. Damclub H.D.C. te Haarlem. Meure, H.D.C. Haarlem. De bestuursfuncties worden onderling ver deeld. Bij de uitreiking van de kampioensprijzen werd geklaagd over de slechte organisatie. De heer Abe de Jong wees er zeer terecht op dat de wedstrijden om dit persoonlijk kam pioenschap van Noord-Holland nog nooit goed georganiseerd zijn geweest. Als nog werd aangedrongen op het be ëindigen van het tournooi voor de hoofdklasse op het alsnog uitspelen van de hangpartij Abe de JongH. de Boer. De heer Dukel werd door de vergadering voor zijn terugtrekken uit het kampioens- tournooi gerehabiliteerd. Punt 7 van de agenda: voorstellen van het bestuur werd aangenomen. Na bespreking der competitie 1938—1939 en de rondvraag werd de rumoerige vergadering gesloten. Clubkampioensckappen D. O. S. In het clublokaal der Damvereeniging D. O. S. werden de wedstrijden om de clubkampi oenschappen 1938/1939 dezer vereeniging voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Clubkampioenschappen 1937/1938, le klasse: G. A. Ottolini wint van H. Cassé. Clubkampioenschappen 1938/1939, le klasse: H. J. van Berk wint van W. Dijkhoff; H. J. Oudhoff Jr. wint Van T. B. Dinkla. Clubkampioenschappen 1938/1939, 2e klasse: S. Vermeer remise met H. M. Hartman; J. Spijker remise met C. Oudhoff; H. J. Oudhoff Sr. wint van H. Kol. Simultaan-séance J. W. van Dartelen te Beverwijk. Donderdag 20 October zal door den heer J. W. van Dartelen een simultaanséance wor den gegeven voor de leden en genoodigden der Beverwijksche Damclub in het gebouw „Adrichem". Deelneming is voor iedereen vrij. H. K. C. „Haarlem". De Bilt voorspelt: Meest matigen Zuidwestelijken tot Wes telijken wind, meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk eenigen regen, iets kouder overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 766.8 m.M. te Budapest. Laagste 734.7 m.M te Thorshavn. Over Midden-Europa ligt een gebied van hoogen luchtdruk. Het centrum van de Oceaandepressie ligt thans tusschen IJsland en de Faroer. Verschillende secundaire sto ringen trekken over Engeland en onze omge ving. In Frankrijk is de wind zwak, hier houdt het mooie herfstweer nog aan, evenals in Zuid- Duitschland en Midden-Europa, waar de wind zwak is uit Zuidelijke richtingen. In de rand staten, Noord-Duitschland. onze omgeving en op de Britsche eilanden is het weer buiig en regenachtig, met matigen Zuidwestelijken wind. De temperatuur is in vrijwel het geheele waarnemingsgebied boven normaal. In onze omgeving en Oost-Zweden is het verschil aan zienlijk. Voor morgen wordt afwisselende bewol king verwacht met waarschijnlijk eenige regen. De temperatuur zal vermoedelijk iets lager zijn dan vandaag, de wind zal met matige kracht uit het Zuidwesten tot Westen waaien. BAROMETERSTAND Vorige stand 774 m.M. Stand van heden 769 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN„ Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 10.29 uur; n.m. 23.09 uur. Strand berijdbaar van 15.3021.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Heden herdenkt de heer I-I. de Vries den dag, waarop»hij voor 40 jaar als modelmaker in dienst trad bij de Haarl. Machinefabriek, v. h. Gebrs. Figée. De jubilaris werd hedenmorgen per auto van zijn woning gehaald en in de feestelijk versier de werkplaats ontvangen. De voorzitter van den Fabrieksraad. de heer L. v. d Horst, sprak hem waardeerend toe en bood hem namens het per soneel een crapaud aan en een bloemstuk. Vervolgens werd de heer De Vries ontboden bij den directeur, ir. P. J. van Zwieten, die hem, eveneens met waardeerende woorden, een cadeau onder couvert overhandigde. De jubilaris bracht verder den dag in den huiselijken kring door. (Adv. Ingez. Med.) De Koning, die niets van Elize's gedachten wist, drukte haar teeder tegen zich aan. Daarna ging hij snel weg, om den klokken luiders bevel te geven de kerkklokken te luiden. Daarmede deed de Koning luisterde niet. Het hij de bevolking mededeeling van zijn aanstaand huwelijk. En hij liet er bij verkondigen, dat hij zou trouwen met een beeldschoon meisje uit het bosch. Weer waarschuwde de bisschop hem. Maar moest en het zou bruiloft zijn. Deze vergadering was slechts matig bezocht. De verslagen van de N.H.B. competitieleiders gaven geen aanleiding tot opmerkingen. Wel werden enkele punten genoemd, die op de A. V. ter sprake zullen worden gebracht. Tot afgevaardigden naar de op 24 Oct. a.s. te houden bondsvergadering werden gekozen de heeren J. Kuling en J. Voetelink. In principe werd besloten dat het eerste negental volgend seizoen in een officieel Ame- rikaansch costuum speelt. Om de reis naar Antwerpen wat gemakkelijker te maken werd een reiskas ingesteld, die door J. Voetelink be heerd zal worden. Van de spelers uit de drie negentallen, die in dit seizoen home runs geslagen hadden, had W. Smit het beste gemiddelde. Daardoor kwam hij voor een jaar in het bezit van den homerun-beker, indertijd door Guus Hinze beschikbaar gesteld. Tot slot deed de voorzitter eenige mede- deelingen omtrent den op 5 November a.s. te houden feestavond, waarin het vijftienjarig bestaan zal worden gevierd. KORFBAL Het was de bisschop die bij het met pracht en praal gesloten huwelijk Elize den kroon op het hoofd moest zetten. Geknield lag zij voor den bisschop, die haar het zware sieraad opzette. Innig gelukkig was Elize echter niet. Nog altijd wist zij niet waai haar broers waren. Hoe kon zij dan zeker weten dat het gereed maken van de elf pantserheraden hen zou redden? Daaraan dacht het meisje tijdens de huwelijksplechtigheid. Voor andere indrukken was zij niet vatbaar. (Wordt vervolgd). Secretaresse: A. Brakel, Mr. Cornelisstraat 12. Gespeeld 16 October: Oosterkwartier 4 Haarlem 2 33. Haarlem 3S.V. 3 afgelast wegens regen. Adspiranten 15 October: Haarlem APa trimonium A 190; Haarlem COosterkwar tier C 40. Te spelen 23 October: Amstelodamum Haarlem I om 2 uur in Amsterdam; vertrek per trein om 12.50 uur. Er wordt op gezel schapsbiljet gereisd, wie niet op dit biljet meegaat geeft dit even op aan H. Arends. Nic. v. d. Laanstraat 36 voor Vrijdag; Aurora 3 Haarlem 3 om 10 uur, Vergierdeweg, vertrek per fiets van het Soendaplein om 9.20 uur. Te spelen adspiranten 22 October: Water vliet'Haarlem B te 3 uur, vertrek per fiets van het Soendaplein te 2 uur. De adspiranten hebben a.s. Woensdag weer voor het eerst in een zaaltje op het Pretoria- plein, oefenen. Allen te zamen om 7 uur aanwezig zijn en verder om de 14 dagen.. Kopij voor de clubcourant vóór 24 October Mr. Cornelisstraat 12. van DAG en NACHT is niet grooter, dan de aanblik van Uw kunstgebit vóór en na behande ling met Steradent. Het verwijdert op een vlugge en gemakkelijke manier- zelfs an oude, reeds geheel verkleurde en beslagen gebitten - alle vuil en aanslag en desinfecteert ze tot in de uiterste hoekjes, waar U met een borstel nooit kunt komen. Kortom, door een dagelUksche be handeling met Steradent wordt en blijft Uw kunstgebit «Is nieuw Uw tandarts beveelt hetaan! Bij apothekers en drogisten in bussen van 60 en 90 cent. Proefbusje gratis op aanvraag. N.V. Handling. Rutins, Pharm. afd.. De Bill (U.) voor na De op'IicliImgBzaak te Cinnekcn. a contant prijzen en toch vanaf 1.— per week. Dat vindt U alléén bij de kleeding verkoop centrale SCHAGCIIÊLSTRAAT 19 C. naast Slager's Verfhandel. - TELEF. 17273 (Adv. Ingez. Med.) Het doen en laten der Haarlemschc verdachten. Wij hebben reeds verschillende bijzonder heden medegedeeld over de oplichtingszaak to Ginniken. waarbij als verdachten eenige Haarlemmers zijr. aangehouden. Nog steeds is niet met zekerheid vastgesteld hoeveel geld aan mej. Kesslér afhandig gemaakt is. maar de cijfers die genoemd worden gaan tot f 180.000. In elk geval moet liet meer dan een ton zijn. De verdachten de beide D.'s vader en zoon hebben royaal geleefd. Er werd een werklooze chauffeur aangenomen voor de buitenlandsche zakenreizen. Daarbij moet ook een bezoek gebracht zijn aan het zuiden van Frankrijk ,waar men het geluk in een speelzaal beproefde. Het geheele onderzoek in de zaak wordt door rijksrechercheurs geleid. Alleen in spe ciale gevallen verleent de Haarlemsche re cherche assistentie. Dit is nu gebeurd bij het in beslagnemen van f 2100 die nog in het huis van den Jongen D. aanwezig waren. In de garage die de beide verdachten te Haarlem hadden geopend staan verschil lende auto's, die naar het vermoeden is ook gekocht zijn van het geld van mej. Kess- ler. Op die auto's is nog geen beslag gelegd. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat ver schillende personen geprofiteerd hebben van het geld van de D.'s maar er is nog niet vast gesteld of dit onder heling moet worden ge rangschikt. D. SCHEER f Zondag is alhier op 65-jarigen leeftijd over leden de heer D. Scheer, die tot voor ongeveer 10 jaar een schildersbedrijf op het Klein Hei ligland heeft geleid. Vóórdat hij zich uit de zaken terug trok nam de heer Scheer veel deel aan het vereenigings- leyen op zijn vakterrein. Hij was jaren lang secretaris van de afd. Haarlem van den Bond van Nederlandsche Schilderspatroons en Hoofd bestuurslid en lid van den Raad van Bestuur van genoemden Bond. Voorts was hij vele jaren bestuurslid en se cretaris van de Vereen, tot Exploitatie van On roerende Goederen „De Onderneming". Op kerkelijK gebied bewoog de heer Scheer zich tot zijn overlijden. Hij was voorzitter-re gent van hel Rustoord en van het Wees- en Oudeliedenhuis der Ev. Luthersche Gemeente in het Westerhoutpark; tevens lid van den Kerkeraad van genoemde Gemeente en voor zitter van het College van Diakenen. De crematie is bepaald op Woensdag 19 Oc tober a.s. te Driehuis-Westerveld, na aankomst van trein 14.14 uur. CURSUSSEN VOOR VROUWEN VAN WERKLOOZEN. Het Comité inzake huishoudelijke voorlich ting te Haarlem (voorzitster: mevr. Chr. J. Cohen Tervaert, te Overveen; secretaris: de heer H. W. Korenstra, Molijnstraat 11, alhier) heeft den vorigen winter cursussen georgani seerd voor vrouwen van werkloozen in naaien en knippen, vermaken en verstellen van klee- dingstukken en in koken. Elke cursus bestond uit 10 lessen van 2 uur. De lessen werden gegeven door bevoegde leer kracht^! in drie Haarlemsche Huishoudscho len en in een lokaal van een openbare school in Haarlem-NóÖrd, dat kosteloos door de ge meente Haarlem ter beschikking was gesteld. In totaal hebben 527 vrouwen aan deze cursussen deelgenomen. De kosten heeft de Commissie kunnen be strijden uit bijdragen van de gemeente Haar lem, van het Crisiscomité, van het Departe ment van Sociale zaken te 's-Gravenhage; bovendien mocht zij een belangrijke gift ont vangen van de afd. Haarlem en omstreken der Nea. Vereeniging van Huisvrouwen, terwijl de bij h°t Comité aangesloten vereenigingen een contributie schonken. De cursisten zelf betaalden 5 cent cursusgeld per les van 2 uur. Ook den aanstaanden winter hoopt het Comité bij voldoende deelneming opnieuw zulke cursussen te organlsèeren. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11,25 uur. Kon. Olie 333'/t—4'. H.V.A. 475. Amst. Rubber 238^2. Philips 236. Unilever 144'/;5. Beth. Steel 48 1,45/8. U. S. Steel 4812—3/4. Republic Steel 15 3 165,16. Anaconda 31 3/8Vs. Shell 11 1/4. North Amecrican Avation 8 1/4. Commonwealth iy25/8. North. Am. Comp. 19 5/16—9/16. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8,71 Vz. Berlijn 73.60. Parijs 4.87. Brussel 31.06. Zwitserland 41,57Vs. New-York 1.83 3/4. 12.— uur. Londen 8,87Vfc. Berlijn 73.60. Parijs 4.87 1/4. Brussel 31,0612. Zwitserland 41,57. Kopenhagen 38.90. Stockholm 44.90. Oslo 43.75. New-York 1.83 3/4. Praag 6.35. Italië: Vrije lire 9,72V2. Reislire 8.75. Bankpapier 7.00. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 18 OCTOBER 1938. Progr. III: Keulen 8.Parijs Radio 10.20, Radio P.T.T. Nord 12.05, Parijs Radio 12.20 Ned. Brussel 1.20 Radio P.T.T. Nord 2.20 Parijs Radio 3.05 Keulen 3.20 Ned. Brussel 520 Keulen 7.05 Ned. Brussel 7.20 Keulen 7.50 Boedapest of diversen pl.m. 9.30 Ned. Brussel 10.20 Diversen 11.20. Progr. 4: Ned. Brussel 8.Diversen 9.20 10.35 London Regional 10.35 Droitwich 12.20 London Regional 12.35 Droitwich 1.35 London Regional 2.20 Droitwich 4.15 London Regional 7.50 Droitwich 8.20 London Regional 9.45 Droitwich 10. Progr. V: 8.007.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Operetteprogramma. 1. Das Land des LacKehis, Frederic Hippman. 2. Ouverture „Die Fledermaus", Edith Lorand. 3. Zigeunerbaron, Sol. koor en orkest. 4. Potporri uit „Der Bettelstudent", Sol. koor en orkest 5. Victoria and her hussar, Kosmos Orkest. 6. Der Zarewitsch Ilja Livschakoff. 7. Grafin Maritza, Odeon Künstler Orkest. 8. The merry wives of Windsor, National Symph. Orkest. 9. Les cloches de Corneville, Koor en orkest. Competitie Hoofdklasse Ned. Dambond. Voor bovengenoemde competitie werd in het clublokaal van de damclub „Beverwijk" een wedstrijd gespeeld tusschen het eerste tien tal van die club en het eerste tiental van de Damclub .Haarlem". De uitslag is als volgt: Beverwijk I: Haarlem I: D. Kikke—C. F. Visse 1—1 W. SpanjaardTh. V. Wamel 20 P. StaalduinG. P. Roet 20 K. KikkeJ. J. P. Kraaijer 20 J. A. OussorenG. P. Heek 20 A. PekelP. v. Wamel 11 G. PeekeiA. P. de Zwart 02 P. C. Bais—H. W. de Mol 1—1 S. D. HoogvorstC. v. d. Werff afgebr. H. de Waard—H. A. v. Abs 2—0 Voorloopige uitslag 13 tegen 5 voor „Be verwijk". De afgebroken partij wordt arbi trair beslist. De totaal-uitslag zal vermoede lijk worden 13 tegen 7 voor „Beverwijk". Jaarvergadering district Noord- Holland van den Ned. Dambond. Onder zeer groote belangstelling opende de heer K. de Jong gistermorgen in hotel Ken- nemerhof de algemeene jaarvergadering van het district Noord-Holland van den N.D.B. Spreker wees in zijn openingsrede op den grooten groei van de Nederlandsche dambe- weging en op de groote belangstelling voor de match om het wereldkampioenschap tus schen Keiler en Raichenbach. De notulen ge lezen door den 2en secretaris den heer C. Kerkmeer, Castricum werden na enkele op merkingen goedgekeurd. Het jaarverslag van den len secretaris den heer Brussel, Wormerveer werd onder luid applaus goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester kon door het bedanken van den heer Weert nog niet worden voorgelezen, doch uit één en an der bleek, dat de financiën van den bond er goed voor staan. Er is namelijk een saldo van f 140. Punt 5 van de agenda was het verslag van de Pers- en Propagandacommissie van den heer Meure uit Haarlem. Ook dit verslag werd goedgekeurd Een voorstel van den heer Abe de Jong, Oos terkwartier, tot het benoemen van wedstrijd commissies werd verworpen; wel werd toe gezegd. dat het bestuur van het district de wedstrijden om het persoonlijk kampioen schap van Haarlem of Zaandam zelf zal or- ganiseeren. Zoo noodig zullen commissies worden be noemd. Na stemming werd het bestuur van het district als volgt samengesteld: K. de Jong voorzitter, D.C.IJ., H. v. Abs, Damclub Haar lem; H. Brussel, Damclub Wormer, Angcort, Damclub Zaandam. P. Smicht, Damclub Sta

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2