KREYMBORG UITZONDERINGSTOESTAND IN KANTON J J Duitschland en Tsjecho-Siowakije nader tot elkander. Berlijn belooft financiëelen en industriëelen steun. Zevenduizend Italianen uit Cadiz vertrokken. Voedt Uw huid 's nachts ma': Furol Karl Kautsky overleden M A A X DAG 17 n r t n v, f. R 19.13 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Ook eerlijke behandeling in het conflict met Hongarije toegezegd. Naar United Press van betrouwbare zijde verneemt, heeft, de Tsjechische minister van buitenlandsche zaken, Tsjvalkofski, die in Praag terugge keerd is na zijn besprekingen met den Duïtschen rijkskanselier het kabinet optimistische berichten gebracht. De weg tot volkomen nieuwe verhoudin gen tusschen het Derde Rijk en den Tsjechischen staat was volgens hem gebaand. TSJVALKOFSKI, de nieuwe Tsjechische minister van buitenlandsche zaken. Hij heeft toegestemd in de samen stelling van een Duitsch-Tsjechische commissie van deskundigen voor de behandeling van alle vragen, die uit den nieuwen toestand voortkomen. Duitschland heeft de verzekering ge geven dat het Tsjecho Slowakije op industrieel en financieel gebied zal helpen en ervoor zal zorgen, dat Tsje cho Slowakije bij het grensconflict met Hongarije eerlijk behandeld zal worden. Men neemt hier aan, dat Tsjecho Slowakije toe zal stemmen in een com promis-oplossing, doch dat die oplos sing essentieel minder ver zal gaan dan de Hongaarsche eischen. Het D. N. B. publiceert een publicatie van het Tsjechische ministerie van defensie, vol gens welke generaal Sirovy, tijdens zijn func tie van ministerpresident belast is met de uit oefening van de volgende, aan den president der republiek toekomende rechten: 1. De onderteekening van internationale verdragen, voorts van wetten en maatregelen van de permanente commissie der nationale vergadering en tevens van aille acten der re geering en uitvoerende macht, die de handtee- kening behoeven van een president. 2. De persoonlijke vertegenwoordiging van den staat naar binnen en naar buiten. 3. Het opperbevel over de geheele weer macht. De Britsche hulp. De Tsjechische financieele missie onder Pospisil heeft naar Reuter verneemt aan de Britsche regeering een memorandum overhan digd, waarin de voorstellen uiteen ■worden ge zet, waarvoor de Tsjechische regeering fi nancieele hulp verzoekt. Een gelijkluidend memorandum is overhan- digd aan de Fransche regeering. De Britsche regeering zal het memorandum tezamen met de Fransche regeering bestudeeren en het ant woord zal zoo spoedig mogelijk worden gegeven. Ondertusschen zal de Britsche regeering de Bank van Engeland verzoeken op de Tsjecho Slowaaksche Nationale Bank ter beschikking van de Tsjechische regeering tien millioen pond sterling te plaatsen, welke gebruikt zul len worden voor hetgeen onmiddellijk noodig is om het hoofd te bieden aan den toestand, hierbij inbegrepen de hulp aan de vluchtelin gen en het te werk stellen van hen. De Tsjechische vertegenwoordigers hebben te dien aanzien verklaard, dat geen discrimi natie zal worden toegepast op politieke gron den of om redenen van ras. Autonome regeering van Roethenië gevormd. Uit Uzhorod wordt aan het Tsjecho Slo waaksche persagentschap Ceteka gemeld: De autonome regeering van Subkarpathisch Rus land is voor den eersten ministerraad bijeen gekomen, waar werd overgegaan tot de defi nitieve verdeeling der departementen. De re geering is thans als volgt samengesteld: Minister-president en minister van open- Belgisch verkeerstoestel te sterk belast. Trillingen der vleugels leidden tot breuk. Het onderzoek naar het vliegtuigongeluk bij Soest, waar, zooals gemeld, op 10 October j.l. een Belgisch verkeersvliegtuig is neerge stort, heeft thans het volgende uitgewezen- het ongeluk is veroorzaakt doordat het toe stel te sterk belast was, hetgeen tot trillin gen van de vleugels leidde en tenslotte tot een breuk in een der vleugels. Het onderzoek is, aldus 't D.N.B. verricht door Duitsche en Bel gische deskundigen.Hiermee zijn tevens ook de geruchten weerlegd ais zouden 2 mett toe stel reizende Duitsche scheikundigen chemi sche stoffen bij zich gehad hebben, welke tot ontploffing zouden zijn gekomen. baar onderwijs: Andrej Brody, minister van binnenlandsche zaken: Bacinsky, minister van transportwezen: Revay. De overige departementen zijn toevertrouwd aan leden der regeering, die niet den titel van minister dragen, economische zaken aan Fen- cik. sociale voorzieningen en gezondheid aan Volosinen en justitie aan Presjack. Sociaal Democraten uit de tweede Internationale. In verband met 't bericht, dat de Tsjechi sche sociaal-democraten voornemens zijn uit de Tweede Internationale te treden, wordt in de Tsjecho Slowaaksche pers medegedeeld, dat de partij ook haar naam zal veranderen en voortaan „Partij van het Arbeidende Volk" zal heeten. Lord Stanley overleden. Britsch minister voor de Dominions. Lord Stanley, de Britsche minister voor de Dominions, is Zaterdagnacht in een ziekenhuis te Londen over leden. Lord Stanley werd daar verpleegd sinds hij de vorige week uit Canada was teruggekeerd. Hij is 44 jaar oud geworden. Voor zijn vertrek naar Canada, waar hij tijdens het reces van het parlement zou ver toeven. liep Lord Stanley een beenwonde op. Gedurende de reis was de wonde ernstiger en het been moest worden gespalkt. De minister brak zijn reis af en keerde 25 Sept. in Enge land terug. Hij werd toen direct overgebracht naar een kliniek te Londen. Lord Stanley was de erfgenaam van graaf ■Derby. In Mei was hij bij de reconstructie der re geering minister voor de dominions geworden. Sedert Mei 1937. tot zijn benoeming tot minis ter. was Lord Stanley parlementair onder staatssecretaris voor Indië. Op 23 jarigen leeftijd begon hij zijn parle mentaire loopbaan als afgevaardigde voor Liverpool. Van 1927 tot 1929 was hij voorzitter der conservatieve partij. Tijdens den oorlog werd hij als officier bij de grenadiers gewond. Zweedsch hospitaal vliegtuig in bergland verongelukt. Het D.N.B. meldt uit Stockholm, dat een hospitaalvliegtuig, waarmede een zieke Lap penvrouw naar een ziekenhuis vervoerd werd. is in het Noord-Zweedsche gebergte veronge lukt. Alle inzittenden, de bestuurder/de meca nicien, een verpleegster en de patiënte kwa men om het leven. Men vermoedt, dat het vliegtuig in den mist tegen een bergwand is gevlogen. WAAItllOlin-KLbElHXU is voor Heeren die goede kleeding het meest waardeeren. f Vj Waarborg-Kleeding alléén bij: i Adv inpez Med Cadiz doet hen feestelijk uitgeleide. CADIZ, 16 October. Zevenduizend man Italiaansche troepen hebben afscheid geno men van Spanje. Gekleed in hun oorlogsuni form, met stalen helmen en bajonet op het geweer, marcheerden zij door de straten en tienduizenden hebben hen toegejuicht. In dichte drommen stond men te wachten langs den weg, die de troepen namen. Vrou wen in kleurige kleedij en wapperende schou derdoeken wuifden van de talloos vele balkons en een schat van bloemen versierde de stra ten, waar de Italiaansche en Spaansche vlag gen wapperden. Het was de eerste maal, dat het Spaansche volk hier zooveel Italiaansche strijders bijeen zag. Velen droegen decoraties, eereteekenen uit den wereldoorlog, uit den tocht naar Abessynië en allen waren zij donker bruin ge brand door de Spaansche zon. Er was er onder hen geen enkele, die niet den indruk maakte kerngezond te zijn. Iedere compagnie droeg zijn eigen vlag, bevestigd aan een bajonet en ieder bataljon werd voorafgegaan door zijn eigen standaard en zijn eigen muziekcorps. Langs een gedeelte van de route stonden Spaansche troepen als eerewacht opgesteld en enkele compagnieën Spanjaarden begeleidden de scheidenden naar de haven. Het vertrek van deze zevenduizend is gevierd door de ge heele stad. De winkels en café's waren ge sloten. „Voorbeeldige kameraden". Generaal Queipo de Llano heeft na het voorbijtrekken der troepen tegenover United Press een korte verklaring afgelegd. „Wij ver liezen in hen voorbeeldige kameraden, die hier kwamen vechten tegen de roode benden, die Spanje plunderden. Zij hoefden hier niet te vechten, doch zij deden het als een kame raadschappelijke daad van solidariteit. Allen keeren zij terug naar Italië het is niet waar wat de roode propaganda zegt: dat zij slechts tot Lissabon gaan, om vandaar weer naar Salamanca terug te keeren. Het waren prachttroepen, die getoond heb ben in de veldslagen te kunnen vechten. Het verwondert mij niet, dat de internationale brigade Spanje verlaat. Er valt hier niets meer te plunderen. VON CRAMM OP VRIJE VOETEN. BERLIJN, 16 October. De ex-tennis- kampioen van Duitschland, Gottfried von Cramm is vandaag uit de gevangenschap vrij gelaten. Er is nog niets, pver.de toekomstige plannen van dén tennisspeler be'k'end/Zijn gezondheidstoestand is volgens zijn familie uitstekend. De invrijheidstelling is voorname lijk te danken aan het verzoek om gratie, dat Von Cramm's moeder met zooveel aandrang heeft ingediend (United Pressl. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwij gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. Ook nen er door. Tube 45. Doos 6030 cent. (Adv. Ingez. Med.) hmehmdetMumkd mu* Ckiamtke teaevk uaat Uet ftaht DE TOESTAND IN ZUID-CH1N A In Kanton is thans, naar United Press meldt, de uitzonderingstoestand afgekondigd. De stad zelf is geheel ge vuld met militairen. Voortdurend bewe gen zich troepentransporten in de rich ting van het front. Thans zijn ruim tweehonderdduizend man onderweg naar het front, om daar de afdeelingen te vervangen, die den eersten aanval hebben opgevangen. Van Chineesche zijde wordt openhartig er kend, dat de verliezen der afdeelingen, die de Japanners het eerst hebben moeten stuiten, zeer groot zijn geweest. Het meedoogenlooze mitrail- leurvuur der Japanners heeft hen bij honder den weggemaaid. Daar staat tegenover, dat ook de Japanners een zwaar verlies hebben gele den, althans volgens berichten van Chineesche zijde. Een poging Japansche troepen bij Paoan aan de Paarlrivier 25 K.M. ten westen van de grens van Hongkong aan land te zetten, is mis lukt en de verliezen, die de landingsdivisies hierbij geleden hebben, zijn zeer groot ge weest. Volgens uit Sjanghai binnenkomende berich ten zijn de Engelsche oorlogsschepen Malaya, Queen Elisabeth en Valiant naar Kanton onder weg om er het leven en de bezittingen der Brit sche onderdanen te beschermen. Op het oogenblik liggen in de Biasbaai 120 Japansche oorlogsschepen, troepentransport schepen en andere vaartuigen, meldt het Chi neesche persbureau. Ruim 100 Japansche bom menwerpers hebben Zaterdag vele aan spoor- en verkeerswegen gelegen steden aangevallen, doch lieten Kanton met rust. De bevolking al daar is rustig, de winkels zijn open maar de ouden van dagen en kinderen verlaten de stad. Er heeft zich een comité tot zelfverdediging ge vormd. De Japansche vloot, welke de Yangtze opvaart, boven Tsjitsjoen, heeft gisteren vrij zware verliezen geleden, toen de Chineesche kustbatterij een hevig vuur openden. Een oor logsbodem is gezonken en twee andere zijn zwaar beschadigd. Op 13 October zijn drie Ja pansche vliegtuigen, welke den oorlogsschepen vooruïtvlogen, door het Chineesche afweerge schut neergehaald. Waitsjau in puin. Havas verneemt uit Hongkong, dat de Japanners Waitsjau binnengerukt zijn. De geheele stad ligt in puin. Bo vendien hebben de Chineezen twaalf viaducten over den verkeersweg naar de stad en een brug over de rivier ver nield. Volgens een door Domei van het front in Zuid-China ontvangen bericht zou te Waitsjau een cholera-epidemie heerschen. Meer dan 20.000 van de 100.000 bewoners der stad zouden lij dende zijn, terwijl meer dan 8000 per sonen overleden zouden zijn wegens de slechte medische verzorging. Direct na de bezetting der stad door de Japanners werden maatregelen ge nomen om de epidemie te bestrijden. Japanners bereiken den spoorweg Kanton-Kauloen. HONGKONG, 17 October (Reuter- A.N.PJ Volgens mededeelingen uit betrouwbare bron hebben de Japan sche troepen vanochtend vroeg de spoorweg Kanton-Kauloen op 24 K.M. van Hongkong bereikt. Troepen die gis teren bij Namtau geland zijn, en die, welke van de Biasbaai ontrekken, na deren van weerszijden den spoorweg. In de Biasbaai worden nog steeds van Formosa komende troepen ontscheept. De troepen, die naar het Westen oprukken na Waitsjau eenomen te hebben, mepten thans Poklo aan de Oostrivier bereikt hebben. De dichtstbijzijnde Chineesche troepenmacht staat te Tansjing, op 70 K.M. van Kanton. De Italiaansche troepen zijn pas hier ge komen, nadat de internationale brigade ge komen was. Voordat die er was, hebben wij elk aanbod van vreemde troepenhulp afge slagen". Velen der vertrekkende Italianen droegen de nieuwste automatische geweren, waaruit valt af te leiden, dat zij hun moderne wapens niet in Spanje achterlaten. (United Press) De Belgische gemeenteraads verkiezingen. Eerste uitslagen duiden op versterking der regeeringspaftijen. De eerste uitslagen der Belgische gemeen teraadsverkiezingen schijnen aan te geven, dat de regeeringspartijen versterkt zijn. De rexisten hebben, gelijk men dat verwachtte, de katholieke en liberale partij benadeeld, maar, vergeleken met de parlementsverkie zingen van 1936 boeken zij een achteruitgang. In Vlaanderen heeft de combinatie der katho lieken, rexisten en frontisten niet de door deze partijen vernachte resultaten opgeleverd De communisten tenslotte hebben eenige winst geboekt ten koste van de socialisten. In het Oosten des lands zijn de resultaten voor zoover bekend, gunstig voor het land. Te Eupen heeft de pro-Duitsche partij een zetel verloren. Te Saint Vith is de meerderheid van den Heimatbund verslagen. Te Malmédy gelooft men, dat de gemeenteraad zal kunnen worden samengesteld uit vier leden van den Heimatbund tegen vijf van de lijst van bur gemeester Werson (socialist) en twee chris ten-democraten. Hedenochtend ls te Amsterdam overleden de vroegere Oostenrijksche econoom en politicus Karl Kautsky, die reeds eenige weken ernstig ziek was. Karl Kautsky is juist gisteren 84 jaar geworden. Karl Johann Kautsky werd op 16 October 1854 te Praag geboren. Van 1874 tot 1878 stu deerde hij. te Weenen geschiedenis en wijs begeerte, waarna hij zich twee jaar later te Zürich als schxijver vestigde. Hier verbleef hij hoofdzakelijk om studies te schrijven over het wetenschappelijke en practisch socialisme. In 1883'richtte hij de socialistische revue „Die Neue Zeit" op, welke te Stuttgart ver scheen en door Kautsky enkele jaren te Lon den en later te Berlijn werd geredigeerd. Karl Kautsky heeft zich vooral als vurig volgeling van Karl Marx, met wien hij per soonlijk bevriend was, en Friedrich Engels naam verworven. Reeds als student sloot hij zich bij de so ciaal-democratie aan. Hij kantte zich scherp tegen het revisionisme van Bernstein. Na den wereldoorlog, in 1919. werd Kautsky als Duitsch staats-secretaris belast met een on derzoek naar de oorzaken van den wereld oorlog. Vele bekende werken verschenen van zijn hand. Bij de opkomst van het nationaal-socialis- me in 1931 verliet Kautsky de Duitsche hoofd stad om zich te Weenen te vestigen. De „aan sluiting" van Oostenrijk bij Duitschland in Maart van dit jaar was oorzaak, dat Kautsky ook Weenen vaarwel zegde. Hij vertoefde enkele dagen te Praag, van waar hij zich naar Nederland begaf en zich te Amsterdam vestigde. Kautsky heeft de so cialistische lectuur met een groot aantal wetënschappelijke werken verrijkt. Te Weenen begon hij aan zijn gedenk- schrfiten te werken, welken arbeid hij te Am sterdam voortzette. Portugal zal geen koloniën afstaan. Verklaring van dr. Salazar. In een interview, dat hij aan den directeur van het secretariaat van na tionale propaganda, Antonio Ferro heeft toegestaan, heeft de Portu- geesche minister-president Salazar het denkbeeld verworpen, dat eenig land de Portugeesche koloniën zou begeeren. Ten aanzien van de betrekkingen tusschen Portugal en Engeland, zei- de hij, dat deze beter zijn dan ooit. en dat de oorlog in Spanje hierop geen invloed had gehad. Na een aanval op de Communistische leer verklaarde Salazar o.a. nog: „Het is onmoge lijk het gevaarlijke dynamisme van het com munisme. dat wij zonder ophouden moeten bestrij-den, te ontkennen. Het verval van den Volkenbond komt juist voort uit het feit, dat hij zich heeft laten besmetten met dit virus en de vergissing heeft begaan zich als super staat op te werpen, in tegenstelling, tot de steeds talrijker en krachtiger nationalistische stroomingen en dat hij een zekere doctrine wilde opleggen". Op de vraag van Antonio Ferro, of een hervormde Volkenbond nuttig zou kunnen zijn, antwoordde Salazar: „Zeker. Een ge reorganiseerde, vernieuwde Volkenbond, met een anderen geest en andere arbeids- methoden, zou zich nog kunnen veranderen in een nuttig juridische organisme van inter nationale samenwerking". LéON DEGRELLE ERNSTIG ZIEK. De „Pays Réel" het orgaan der Rexisten. meldt, dat de leider. Léon Degrelle. sinds eenige dagen ernstig ziek is. Hij lijdt aan een longonsteking. welke weliswaar niet tot ern stige complicaties behoeft te leiden, doch hem niet temin eenige weken lang van 't poli tieke leven zal uitstakelen. Staking aan de Londensche stations ten einde. Het werk Zondagnacht hervat. De staking aan de goederenstations te Londen is geëindigd. In een massabijeenkomst hebben de stakers Zaterdag besloten het ad vies van de vakbondbestuurders te aanvaar den en het werk te hervatten, daar de maatschappij den waarborg heeft geven, dat er geen slachtoffer-s zullen vallen. Zondag te middernacht is het werk hervat. De maat schappij heeft toegezegd met de vakorgani satie te zullen onderhandelen over de arbeids voorwaarden en het lidmaatschap der or ganisatie Zuid-West-Afrika aan Duitschland. Zuid-West-Afrika Liga in oprichting. Te Windhoek is men bezig een organisatie te vormen onder den naam „Zuidwest- Afrika Liga", waarvan het doel zal zijn ver zet te plegen tegen de teruggave van Zuid- Afrika aan Duitschland en samen te werken met Tanganyika om zich tegen eventueele Duitsche eischen te verzetten De Liga is voor nemens een propaganda-actie in Groot-Brit- tannië op touw te zetten, teneinde het Brit sche publiek in te lichten. Men streeft naar samenwerking met alle organisaties in Zuid- west-Afrika, Tanganyika en Groot-Brittan- nië, die belang hebben bij de campagne „Handen af van Afrika". Twee Engelsche militaire vlieg tuigen verongelukt. Drie dooden. LONDEN, 15 October. Vanmid dag zijn bij Chatal twee lesvlieg- tuigen van de militaire luchtmacht verongelukt. Drie inzittenden zijn om het leven gekomen. (Havas). PROEMMNA DINSDAG 18 OCTOBER 1938- HILVERSUM I 1875 en 301.5 M. KRO.-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Be richten). 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. (1.1.20 Gra mofoonmuziek). 2.Voor de vrouw. 3.Mode- cui'sus. 4.Gramofoonmuziek. 4.05 Causerie over de boekexx van Bellamy. 4.30 Gramofoon muziek. 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gramofoon muziek. 4.45 Causerie over broederschap en rassenvraagstuk. 5.10 KRO-Orkest. 5.45 Ge- lukwenschen. 6.05 Vervolg concert. 7.Be richten. 7.15 Causerie namens het R.K. Werk- liedenvex-bond. 7.35 Sportpraatje 8.Berich ten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 KRO-Sympho- nie-orkest m.m.v. m.m.v. solist. 9.- Inttexwiews 9.20 Vervolg concert. 10.05 Declamatie. 1015 Zang met pianobegeleiding 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Paul Godwin's orkestt. 11.20— 12.00 Gramofoonmuziek HILVERSUM II 415.5 M. Avro-ifitzending. 8.Gramofonomuziek. (Om 8.15 Berichten) '0.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Orgelconcert. 11. Wenken voor de huishouding. 11.30 Het AVRO-Amusementsorkest (Opnj 12.15 Be richten, hierna Jetty Cantor's ensemble. 1. Garmofoonmuziek. 1.30 Vexwolg Jetty Cantor 2.Het Omroeporkest. 2.45 Kniples. 3.45 Be richten, hierna de Twilight Serenaders (opn.) 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Bartho Decker's en semble. 7.Voor de kinderen. 7.05 Pianovoor dracht. 7.30 Engelsche les. 8.— Belichten AUP. Radiojournaal; mededeelingen; gramofoon muziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10. Koorconcert. 10.20 Damnieuws, hierna bridge- les. 11.— Berichten A.N.P.gramofoonmuziek. 11.15 „Twintig jaar dansmuziek en nog wat", caxxserie met gramofoonmuziek. 11.4512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 m. 12.20 Gramofooximuziek. 12.35 Radiotooneel I.Pianovoordracht. 1.352.20 Het BRC- Theaterorkest m.m.v. soliste. 4.15 Het London Ensemble. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Zaxig- declamatie. 5.40 De Westminster Players. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelspel. 7.05 Eddie Carroll en zijn orkest en solisten. 7.50 Dialoog. 8.20 Variété-programma. 8.50 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie „It occurs tome". 10.Viool en piano 10.50 Decla matie. 11.35 De Grosvenor House Dance Band II.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 8.109.20 en 10.10 Gramofoonmuziek. 12.40 en 1.50 Bailly-orkest. 3.05 Zang. 3.20 Gramo foonmuziek. 5.20 Bailly-orkest. 6.20 Piano voordracht. 6.35 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Het Gerard Hekkingtrio en solisten. 9.50- 11.50 Radiotooneel. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 en 7.50 Amuse mentsorkest. 11.20 Omroep-kleinorkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.30 Omroepkoor, leden van het Omroepox-kest en solisten. 6.20 Leipziger Symphonie-ox-kest. Omroepkoor en solisten. 7.05 Gramofoonmu ziek. 7.5011.20 Orkest van de Rijksarbeids dienst Hermann Hagestedt's dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om-, x-oepkleinorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gramofoon muziek. 8.20 Populair concert. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofonomuziek 1.— en 1.30 Omroep dansorkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoon muziek. 6.35 dito. 6.50 Zang. 8.20 Radiotooneel 8.50 Omroepsymphonie-orkest m.m.v. solist. 10.10 Gramofoonmuziek. 10.3011.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 6.35 Gramofoonmuziek 7.20 Kernspreuk, be lichten. 7.30 Omroeporkest 18.208.35 Politiek overzicht). 9.20 Berichten 9.50 Cello en piano 10.05 Berichten. 10.2011.20 Gramofoonmu ziek

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6