Jubilarissen der N.Z.H.T.M. De wilde Zwanen Tienjarig bestaan van het jubileumfonds. DONDERDAG 20 OCTOBER 1938 HAAREE M'S DAGBEAS Het personeel der Noord-Zuid-Hollandscïie Tramweg Maatschappij heeft dit jaar de taak 43 menschen uit zijn midden te huldigen in verband met het ambtsjubileum, dat zij vie ren. Men zal daartoe op 21 October te Haar lem in de Gem. Concertzaal bijeenkomen. Het personeelfonds, dat de viering der ambtsjubilea verzorgt, is zelf ook, zij het in bescheiden mate, aan een jubileum toe. Het bestaat op 28 December 1938 tien jaar en uit den aard der zaak zal ook hieraan op 21 October eenige aandacht worden ge schonken. In deze tien jaar heeft het Jubileumfonds vruchtbaar gewerkt. Zijn voornaamste werk zaamheden bestaan hierin, dat het een ge schenk aanbiedt aan de jubilarissen en bo vendien een bloemstuk aan hun echtgenoo- ten. Voorts wordt een afscheidsgeschenk uit gereikt aan hen, die gepensionneerd worden met meer dan 20, doch minder dan 25 dienst jaren. - Niet minden dan 237 jubilarissen zijn van 1929 tot en met 1938 „verzorgd", waarvan 221 25-jarige, 15 40-jarige en 1 50-jarige. Dit heeft beteekend even zooveel geschenken, waarbij nog gevoegd moeten worden een on geveer gelijk aantal bloemstukken, alsmede 17 afscheidsgeschenken. Hiervoor is noodig geweest de som van meer dan f 14.000,welk bedrag nog vermeerderd kan worden met de kosten van 18 huldigingssamenkomsten, waarvan het deel van het Jubileumsfonds kan vastgesteld worden op ruim f 5000, Deze f 20.00,— zijn geheel opgebracht door de leden van het Jubileumfonds met een we- kelijksche contributie van 5 cent. Dit mooie resultaat van saamhoorigheid zal ongetwijfeld aanleiding geven tot een dankbaar en enthousisat samenzijn, waarin de jubilarissen het middelpunt zullen vormen, doch evenzeer bedrijfsleiding en personeel hun jarenlange uitnemende verstandhouding zullen bevestigen. Het Jubileumfonds is er in geslaagd, beslag te leggen op „De vier van Tholen en van Lier". BABAR WIJK I NED. HERV. GEMEENTE. Zooals bekend, wordt in het Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104, een bazar gehouden ten bate van de ziekenverpleging, en van het wijkwerk in Wijk I der Ned. Herv. Gemeente. Heden is het de laatste dag, dat de bazar geopend is. Zoowel Dinsdag als Woensdag wase het er bijzonder gezellig, en over gebrek aan belangstelling viel niet te klagen, zoodat men met reden ook voor heden de beste ver wachtingen heeft. Vooral vanavond zal er zeker veel bezoek zijn, want dan worden tal van fraaie en nuttige artikelen aan de meestbiedenden ver kocht. De bazar is geopend 's middag van half drie tot half zes, en 's avonds van half acht tot half elf. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE op VRIJDAG 21 OCT. Progr. 3: 8.00 Keulen 9.20 Pauze 10.05 Radio Parijs 12.05 Radio P. T. T. Nord 12.20 Ned. Brussel 2.20 Radio P. T. T. Nord 3.05 Parijs Radio 3.20 Keulen Pl.m. 4.15 Droitwich 5.20 Ned. Brussel 5.50 Fransch Brussel 6.20 Keulen 8 20 Droitwich 9.20 Keulen 9.50 London Re gional 10.20 Ned. Brussel PJ.m. 10.30 Keulen 11.20 Parijs Radio Progr. 4: 8.— Ned. Brussel 9.20 Diversen 10.35 London Regional 5.20 Droitwich Pl.m. 6.40 London Regional 7.20 Diversen of Gramofoon- muziek 9.20 Droitwich 11.10 London Regional 11.35 Droitwich Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.00—8.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Bonte Avond. 1. Some day my prince will come, Orch. of Merry Men. 2. Hungaria Marsch, Magyar! Imri. 3. Filmselectie „Sweet Adeline", Reg. Dixon. 4. Times in town, Billy Reid. 5. Die Sonnenuhr, A. Lutter. 6. Medley of Stephen Forster Melodies, An ton a. h. Par. Theatre Orch. 7. I'm falling in love with someone, James Melton. 8. Community land, Frank Westfield 9. Margarethe Valentins Gebet, K. Schmidt Walter. 10. Racoczy Marsch, Magyari Imri. 11. Filmselectie „Golddiggers'" Keg. Dixon. 12. Whistle while you work, Och. of Merry Men 13. Ticke tack. A. Lutter 14 Zar und Zimmermann. K. Schmidt Walter 15. Im Reiche des Indra, Orch. des Deutschen Oper. Hierboven staan de foto's van de Haar- lemsche jubilarissen, voor zoover deze hun beeltenis beschikbaar hebben gesteld. 1. A. Molman, controleur Amsterdam 40 jaar. En verder de 25-jarigen in volgorde van de data hunner jubileumviering. 2. C. J Bakx, chauffeur, Purmerend; 3. J. H. Visée, chef de bureau, Haarlem; 4. P. H. J. Moone, wagenvoerder, Haarlem; 5. C. Pool, wagen voerder, Haarlem;6. B. Sminia, wagenvoer der, Haarlem. 7. J. Out, conducteur, Haarlem: 8. C. Hoenderdos, wegwerker, Haarlem; 9. C. Stuy, voorwerker, Haarlem; 10. P. Hoender dos, wegwerker, Haarlem; 11. R. Vige, wagen voerder, Haarlem; 12. A. Baars, conducteur, Haarlem; 13. A. Blok, conducteur, Haarlem; 14. A. A. de Jong, Conducteur, Haarlem; 15. H. van Wonderen, conducteur, Haarlem; 16. M. van Doorn, chef onderh. monteur, Haar lem; 17. Th. Boskamp, conducteur, Haar lem; 18. J. van der Plaats, wagen voerder, Haarlem; 19. P. Taling, wagenvoerder, Haar lem; 20. Tj. Bron, ploegbaas, Haarlem; 21. A. Boessaard, monteur, 1 bovenl.; 22 J. van Altena, voorman wagenv., Haarlem. 23. F. L. Kerkhoff, commies-tit. Haarlem (geen foto). Jeugdbioscoop „Haerlem" Openingsvoorstelling. Woensdagmiddag vond de openingsvoorstel ling plaats van de jeugdbioscoop „Haerlem" in de zaal Jacobstraat 6, welke ook voor film voorstellingen dienen kan. Er waren veel kinderen gekomen, en met sommigen kwamen ouders of begeleiders mee. Het jonge volkje amuseerde zich best. De film ..Robinson Crusoe" toonde de avonturen van een jochie mitsgaders zijn hond en zijn aap. en zij haal den gedrieën tot groot vermaak van 't jeug dige publiek een aantal kwajongensstreken uit. die er echter wat men noemt zoo dik boven op lagen dat ze wel geen navolgers zul len vinden. Trouwens het kenmerk van het heele programma was dat de vertoonde rol prenten geschikt waren voor jeugdige gemoe deren. En daar hapert het bij kindervoorstel lingen nogal eens aan. Felix de Kat's experi menten met de diergaarde verschenen in teekenfilmeditie op het witte doek. Jackie Coo- gan zagen we als een deugniet. En het was ook Voor ouderen wel aardig om het populaire „jochie", dat intusschen reeds een groote man is geworden, weer te zien. De hoofdfilm „De klas van Boer Slim" was een aardige klucht; een klas vol deugnieten neemt den leeraar, boer Slim, die zijn leerlingen na schooltijd nog op zijn land laat werken, danig in het ootje. Al met al was het een aardige vertooning. VOOR DEN KANTONRECHTER Een onsportieve overtreding. Sport neemt tegenwoordig in ons leven een belangrijke plaats in. En terecht, want naast veel andere voordeelen kweekt het ook sporti viteit aan en daarvan kunnen we ook buiten de sportvelden zeer goed een flinke dosis gebrui ken. Zoo ook als automobilist op den weg. Nu bestaan er echter verschillende sporten doch er is maar een opvatting van sportiviteit. En die was een vrachtrijder op een gegeven oogen- blik schijnbaar vergeten. Hij deed namelijk iets bijzonder onsportiefs, dat den laatsten tijd ook nog al eens door andere autobestuurders schijnt te worden beschouwd als een bijzonder ge slaagde grap doch dat in wezen niets anders is dan een kinderachtig en bovendien uiterst gevaarlijk spelletje. Het was hartje zomer en dus kan men aan nemen, dat de vrachtrijder in een goed hu meur was. Want zomerwarmte verwarmt niet LANGE AVONDEN ZIJN WEER OP KOMST INTIEME zoowel GOEDE VERLICHTING zullen weer welkom zijn. als toonaangevende Lampenzaak adviseert U gaarne. Bezoekt onze fraaie showroom LANGE VEERSTRAAT HAARLEM. (Adv. Ingea. Med.) Copyright P, I. B. Box 6 Copenhagen Elize meende, dat niemand haar gezien had. Maar zrj vergiste II gaan kijken. Hij was Elize gevolgd en had gezien wat zij op het ach. Toen zij het paleis verliet, sliep niet iedereen. De bisschop kerkhof had gedaan. Bedroefd dacht hij, dat hij nu toch gelijk had. was wakker gebleven en toen deze voetstappen hoorde, was hij De bruid van den Koning was dus een heks, die baar man en het volk door haar schoonheid had verblind. De bisschop wist niet recht, wat hij thans moest doen. Het was zoo moeilijk om tegen den wijzen Koning, die zijn volk goed en rechtvaardig behandelde, te zeggen, dat zijn vrouw, die hrj zoo beminde, een heks was. Maar toen de Koning kwam biechten, kon de bisschop zijn geheim niet langer onder zich houden. Hij moest den Koning waarschuwenZoo deelde hij hem mede, dat hg de Koningin 's nachts had gevolgd naar het kerkhof.. Toen de harde waarheid tot den Koning doordrong, keek hg naar de prachtige Heiligenbeelden in de kerk. Het was alsof deze droef met het hoofd schudden. Wilden ze den Koning beduiden, dat Elize onschuldig was? Maar de bisschop legde dat anders uit. „Zie, mijn Koning", zoo sprak hg, „zelfs de Heiligen schudden het hoofd over de zonde van Uw echtgenoote!" De Koning stond be droefd op. Tranen rolden over zjjn wangen en met twijfel in het hart keerde hij terug naar het slot. IWordt vervolgd). Weet U ivdar het ivarm is? Onder die jas van Van den Brul op Pag 10 (Adv. Ingez. Med.) alleen het lichaam maar ook het gemoed voor zoover dit althans voor eenig licht toegankelijk is. Maar terzake. De vrachtrijder dan was in gehaald door een motorfiets. Nu is dit voor een machtigen vrachtwagen met een motor, die het aantal P.K.'s van de motorfiets verre over treft misschien niet prettig. Hoe dan ook, de eigenaar achtte zich verplicht op zijn beurt met een hevigen trap op den gaspedaal den motorrijder glorieus voorbij te stuiven. Tot zoover is alles dus volkomen in orde. Doch ziet, nauwelijks lag de vrachtauto een neuslengte voor of de bestuurder verminderde de snelheid tot 25 a 30 K.M. waarna de motorrijder, die ongeveer met een gemiddelde van 50 K.M. reed weer spoedig bij was. Hij trachtte de vracht auto te passeeren, doch toen hij er bijna voorbij was, gaf de bestuurder plotseling vol gas zoo dat er een spannende wedstrijd ontstond, die den motorrijder maar ternauwernood wist te winnen. Zoo gauw was hij echter den vracht wagen niet voorbij of deze passeerde hem weer op volle toeren om daarna opnieuw met een snelheid van 25 K.M. te gaan rijden. Een bij zonder aardig spelletje dus. „U schijnt te vinden dat er nog niet genoeg ongelukken op den nieuwen Rijksweg gebeu ren, zei de Ambtenaar in zijn requisitoir. U bent zeker van plan de statistiek nog meer omhoog te laten gaan. Deze overtreding komt herhaaldelijk voor. Men schijnt er in sommige kringen een ver keerd gevoel van sportiviteit op na te houden. Het spelletje kostte den vrachtwagenbestuur der tenslotte f 25 of 10 dagen. Dat is zoowat net den prijs van twee seizoenkaarten van een voetbalclub. Zoodat sportiviteit goedkooper is te leeren. Ofschoon ook op het groene veld... doch dat is in ieder geval niet zoo gevaarlijk. „ACCORDIA". Het Eerste Haarlemsche Piano-Accordeon- Orkest Accordia" geeft op Dinsdag 25 October een amusementsavond in het gebouw van den H.K.B. Tempeliersstraat. Medewerkenden zijn behalve het orkest, Duo Jack FunnyDora Schrama en Herman Teunissen op de nieuwste Super Scandalli Accordeon. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Onderstaande afgestudeerden van de M.T.S. te Haarlem vonden een plaats in de navol gende bedrijven. Af deeling Bouwkunde: J. Goedhart, teeke naar bij J. J. v. d. Leer te Den Helder. J. J. Meihuizen, opzichter bij den Provin cialen Waterstaat van Noord-Holland. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: H. Bartels, opzichter-teekenaar bij Publieke Wer ken te Amsterdam; P. Blad, assistent bij de Aanneming Mij. P. C. Zanen te Heemstede; H. R. Moll, opzichter 3e kl. bij den Provincia len Waterstaat van Zuid-Holland; L. J. M. Peters, opzichter-teekenaar zij de gemeente Tilburg; E. Vinke, opzichter bij den Provin- MET BRANDSTOFFEN VAN Haarlem Schouwtjeslaan - Telefoonl0070 Heemstede Julianalaan - Telefoon 29280 (Adv. Ingez. Med.) cialen Waterstaat-van Noord-Holland; H. J. L. Voets, employé bij Ing. bur. v/h Van Hasselt en De Koning te Nijmegen. Afdeeling Werktuigbouwkunde: H. J. S. Bijl, teekenaar bij den Rijkswaterstaat, bruggen- bureau, te Den Haag; K. van Gilst, teekenaar- constructeur bij Hoekstra en Jolmers te Am sterdam; Th. A. Huiting, assistent bij Van Leer's Ver. Fabrieken te Amsterdam; J. Kal- deway, teekenaar by de Alkmaarsche IJzer en Metaalgieterij, Alkmaar; L. D. G. Willems, teekenaar-constructeur bij N.V. Werkspoor te Amsterdam; W. Wisman, agent bij de Rotter- damsche Verzekering Sociëteit. Afdeeling Electrotechniek: H. v. d. Berg, assistent bij N.V. Philips Gloeilampenfabrie ken te Eindhoven; B. Hagen, assistent bij de Ned. Siemens Maatschappij te Den Haag; R. Paton, assistent bij N.V. Philips Gloeilampen fabrieken te Eindhoven. Afdeeling Vliegtuigbouwkunde: W. E. C. Waalewijn, assistent bij Koolhoven te Rot terdam; J. j. H. N. v. Wersch, teekenaar bij Koolhoven te Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6