Hkddat Hoare neemt Hitlers argumenten over. RADIO? De gemeenteraadsverkiezingen in België. „De Fuehrer wil den vrede, maar wat wil zijn opvolger GOLDSCHMEDING KRUSCHEN SALTS De extremistische partijen boekten weinig succes. Haat £uxe Uetkuut GARAGE RA30 VRIJDAG 21 OCTOBER 1938 HAARDE M'S DAGBEAD 5 Wereldvrede steunt op de Britsch—Duitsche vriendschap. In een te Clacton-on-Sea gehouden rede heeft de Engelsehe minister van binnenlandsche zaken. Sir Samuel Hoare. hulde gebracht aan het „moe dige, vooruitziende en krachtige lei derschap van Chamberlain tijdens de jongste crisis". Hoare antwoordde vervolgens op de rede, die Hitier op 9 dezer te Saar- brücken gehouden heeft en op de door de Duitsche bladen geoefende critiek op de Britsche bewapeningspolitiek. Sir Samuel Hoare. Na te hebben verklaard, dat hij geloofde in Hitler's vredesbetuigingen, herinnerde spreker aan hetgeen de Führer te Saarbrücken gezegd heeft over mogelijke opvolgers van Chamber lain. Hitler, aldus Hoare, gelooft in het ver langen naar vrede van Chamberlain, doch hij vreest een mogelijken opvolger in diens ambt. Ik geloof in Hitler's verlangen naar den vrede, doch evenals Hitier moet ik voorbereid zijn op een opvolger, die zijn zienswijze niet deelt en onder deze omstandigheden neem ik zijn motto over: „Steeds bereid tot vrede, doch elk uur gereed tot verdediging". Ik ben het ook met hem eens, wanneer hij zegt. dat wij als een sterke staat te allen tijde bereid kunnen zijn tot het voeren van een politiek van overeenstemming met de omlig gende staten. Dat is, zeide Hoare, de reden, waarom ik in het belang van den vrede zoo veel beteekenis hecht aan de behoefte aan nationale kracht. Een essentieele voor waarde voor den vrede is een krachtig Engeland. Want een groot Britsch belang is de vrede en onze kracht zal zeker in de schaal van den vrede worden geworpen. Geen vrede lievende natie behoeft voor de Britsche be wapening bevreesd te zijn. Hoare zeide, ervan overtuigd te zijn, dat het onderhouden van vriendschap pelijke betrekkingen met Engeland al tijd een der hoofdpunten van Hitler's politiek is geweest. Ik ben er ook van overtuigd, aldus Hoare, dat er zonder vriendschappelijke betrekkingen tus- schen Engeland en Duitschland geen stabiele vrede in de wereld kan zijn. Na gesproken te hebben van de menschen. die zich tijdens de crisis bij honderdduizenden tegelijk voor openbaren dienst hadden opge geven zeide Hoare, dat het een der eerste plichten van de regeering is dit groote lichaam van bereidwillige werkers te organiseeren. Met de gewijzigde methoden van den modernen oorlog is hetgeen noodig is niet langer het werven van millioenen infanteristen voor den dienst op het vasteland. Wat thans noodig is, is de organisatie van een groot industrieel land, opdat het zich kan beschermen tegen den vernietigenden slag van een luchtaanval. Indien Engeland zoo georganiseerd kan worden, dat het onmogelijk een vernietigende slag kan worden toegebracht, kunnen wij de toekomst tegemoet zien met de zekerheid, dat wij nimmer verslagen kunnen worden. Een bereidwillige werker, die geoefend is, is even veel waard als twintig ongeoefende en de re geering, in het bijzonder mijn eigen departe ment, dat verantwoordelijk is voor de maat regelen tegen luchtaanvallen, moet alles in het werk stellen om de opleiding waarom zoo vele onzer medeburgers roepen, te organisee ren. Luchtmacht en luchtafweer. De regeering moet er met verdubbelde kracht naar streven, dat onze burgers kunnen reke nen op hun beide categorieën van militaire verdediging, namelijk een luchtmacht, die groot en sterk genoeg is om een eventueelen aanvaller af te schrikken, en luchtafweerge schut, dat het even gevaarlijk zou maken om de sleutelposities van ons land aan te vallen als het voor vliegtuigen gevaarlijk is, een modern slagschip aan te vallen. Ik ben niet bereid, zoo vervolgde Hoare, de beweringen te aanvaarden, die in sommige kringen geuit zijn over een uitgebreiden chaos en onbe kwaamheid ten aanzien van de lucht beschermingsmaatregelen. Ik acht het van meer belang het land te verzeke ren, dat de regeering voornemens is. alle mogelijke stappen te doen om de organisatie van de luchtbeschermings maatregelen te verbeteren. Ik zal spoe dig in de gelegenheid zijn. mededee- lingen te doen omtrent de nieuwe maatregelen, welke noodig zijn. Een volledig overzicht van den toestand zal te zijner tijd in het parlement worden gege ven en het is daar, dat ik voorstellen voor de toekomst zal doen. Na gesproken te hebben over enkele der voornaamste lessen van de crisis ten aanzien van de voorbereidingen voor passieve verde diging, lessen, welke, naar Hoare zeide. ter harte waren genomen, vervolgde de minister: Ik voel sterk de noodzaak van georganiseerde binnenlandsche veiligheid, waarin bereidwil lige burgers geheel hun rol hebben te ver vullen en dan liever als geoefende helpers dan als nieuwbakken amateurs. Samuel Hoare besloot: ons streven is twee ledig: vrede in het buitenland, veiligheid in het binnenland. Voor dit dubbele program van vrede, veiligheid, verzoening en kracht vraag ik den steun der natie. Slowaaksch afgevaardigde te Warschau. Sidar gelooft, dat conflicten vermeden kunnen worden. WARSCHAU, 20 October (Havas). Karol Sidor, Slowaaksch afgevaardigde en voorzit ter van het Slowaaksche nationale comité en van de „Hlinka-wacht", die sedert gisteren hier verblijft, heeft de pers medegedeeld, dat hij slechts het Poolsche standpunt ten aan zien van het Slowaaksche vraagstuk wil leeren kennen. Hij zeide verder: „Slowakije moet ze gevierend uit de Slowaaksch-Hongaarsche on derhandelingen komen". Hij is van meening. dat deze onderhandelingen zullen leiden tot een accoord, waardoor een conflict vermeden zal kunnen worden. Ten aanzien van de Poolsche aanspraken op Spisz en Grawa zeide Sidor van meening te zijn, dat een accoord tusschen Polen en Slowakije tot stand zal ko men. Na door Beek ontvangen te zijn zal Sidor naar Bratislava terugkeeren. ENGELSCHE MILITAIREN WILLEN AFSTANDSRECORD VERBETEREN. LONDEN, 20 October (Havas) De „Daily Herald" meldt, dat tegen het einde der week drie Britsche bombardementsvliegtuigen van Upperheyford in Oxford zullen opstijgen om te trachten het op Russischen naam staande lange-afstandsrecord te verbeteren. De vlieg tuigen zullen zich naar Egypte begeven en vandaar in de richting van' Australië vliegen. De vliegers hopen het record met verscheide ne honderden kilometers te verbeteren. over Uw Onze TECHNISCHE DIENST helpt V VLUG VAKKUNDIG VOORKOMEND VOORDEELIG Off. service station TELEFUNKEN- PHILIPS GROOTE MARKT, HAARLEM I IInspectie GRATIS (Adv. Ingez. Med.) Communisme in geheel Tsjecho- Slowakije verboden. Hoofdkwartier door de politie bezet. Het pad voor de samenwerking tus schen Duitschland en Tsjecho-Slo- wakije is gisteravond geëffend door' de formeele ontbinding van de com munistische partij in de drie Tsjechi sche provincies Bohemen, Moravië en Silezië, meldt Reuter uit Praag. Het communistisch hoofdkwartier is door de politie bezet. Dit beteekent, dat het communisme in geheel Tsjecho- Slowakije onwettig is, daar het in Slowakije en Roethenië reeds ver boden is. Intusschen is voor het beginsel „Slowakije voor de Slowaken" een campagne ingezet door de partij der jeugdige autonomisten on der leiding van Durcansky. Lijders aan chronische rheumatische pijnen laat niets onbeproefd! Als U geen raad meer weet van de rheuma tische pijnen, alles reeds hebt geprobeerd sonder goed gevolg, probeert dan de zes zouten uit Kruschen Salts. Zij hebben duizen den lijders reeds afdoend geholpen. Ook U zullen zij zeer snel van Uw pijnen verlossen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG (Adv. Ingez. Med.) (Speciale correspondentie) DE internationale crisis heetf ook de ge meenteraadsverkiezingen ditmaal een zeer bijzonder aspect gegeven. De be langstelling van den gemiddelden Belg was zooveel weken na het accoord van München nog vooral op de internationale politiek gericht en met het hoofd vol van de daaraan verbonden problemen is hij naar de stembus getogen en heeft zich afgevraagd of zijn ver tegenwoordigers in het gemeentebestuur resp. hun politieke partij de internationale belan gen van het land dienden, meer dan dat hij over zijn houding tot de gemeentelijke pro blemen heeft nagedacht. En als men de w' ar van cijfers en namen bekijkt, die ons over het resultaat van deze verkiezingen inlichten, dan valt vooral op, dat de Belg zich weer naar de traditioneele regeeringspartijen heeft toegewend en van de extremisten niet veel moest hebben. Vooral de rexisten, de partij genooten van Léon Degrelle, hebben een ernstig échec geleden. Het is moeilijk het resultaat, van thans met dat van 1932 de laatste gemeenteraadsver kiezingen vóór die van 1938 te vergelijken, want de rexisten traden toen nog niet voor het voetlicht en ook de communisten streden toen in lang niet alle gemeenten mee. Beter is het dus een vergelijking te maken met de verkiezingen voor het Parlement in 1936, toen Rex ongeveer 10 pCt. van het stemmenaantal op zich kon vereenigen. Vergeleken met dat resultaat, neemt men aan dat hij bijv. te Brussel de helft van zijn stemmenaantal heeft verloren. Zelfs leed hij een nederlaag in Luik, dat hij als zijn voornaamste vesting be schouwde. Het is voor de partij van Degrelle dus alles behalve een „joyeuse entrée" geworden. Ook de Communisten hebben geen grooten aanhang gevonden. Zoo werd hun te Brussel maar een minieum aantal zetels toebedeeld. Sinds 1936 is er een aanzienlijke achteruit gang. Hun wekenlange agitatie tegen de in ternationale politiek van minister Spaak heeft hun blijkbaar evenmin als Rex bij de Belgische arbeiders weinig profijt bezorgd. In Vlaanderen hebben de extremisten, voor zoover zij niet profiteerden van de concentra tie met de Katholieken, eveneens heel wat veeren moeten laten. Zoo hebben de Vlaam- sche nationalisten in Brugge geen enkelen zetel kunnen veroveren. De menging van rechtvaardige eischen op het gebied van den Vlaamschen taalstrijd met racistische beginselen heeft den Vlamingen afkeerig gemaakt van deze formatie, vooral nu de regeering haar goeden wil getoond heeft om de nog bestaande onbillijkheden op te ruimen. Wat nu de concentratie van Katholieken. Rexisten en V.N.V.-ers aangaat, die was vooral in een aantal Vlaamsche gemeenten tot stand gekomen, in naam der religieuze eenheid en tegen het Marxisme. Men kan niet zeggen, dat het resultaat overweldigend was en vele Katholieke bladen vragen zich af of men dit resultaat niet ook alleen had kunnen berei ken. En rechtvaardigde de winst van enkele zetels hier en daar het samengaan met de vijanden van dit regime? In ieder geval heeft men in het Vlaamsche land het doel: de ver krijging van de absolute meerderheid be haald. De resultaten, die de Katholieken behaal den, daar, waar zij alleen streden, worden algemeen als bevredigend beoordeeld. Sinds de Kamerverkiezingen van 1936 heeft weer een verschuiving ten gunste van Katholieken en ook ten opzichte van de Liberalen plaats gevonden, terwijl de socialisten zich vrijwel konden handhaven. Bekijkt men bijv. de uit slagen van de gemeenten, die deel uitmaken van de Brusselsche verkiezing, dan verwacht men niet, dat in de huidige colleges, die op de gemeentehuizen de lakens uitdeelen, over het algemeen, groote wijzigingen zullen komen. De stad Antwerpen vormt echter een uit zondering. Daar hebben de socalisten het grootste aantal stemmen behaald, waarmede zij, evenals de katholieken, 13 zetels verover den, terwijl de liberalen, die in het huidige college met de socialisten samenwerkten, een derde van hun zetels verliezen en er 8 be halen, Middenstand en Rexisten ontvangen slechts 2 zetels, maar de groote verrassing is hier wel het aantal uitgebrachte stemmen op de lijst Frenssen, n.l. 21.000 stemmen tegen b.v. 29.000 op de Liberalen. Wie Frenssen is. WEE is de heer Frenssen? Iedere Antwer penaar kan u dat zeggen. Dagelijks kan men hem op zij driewieler naar alle deelen van de stad zijn kruidenierswaren zien vervoeren, samen met zijn propagandageschriften. Onder de Antwerpsche huisvrouwen vindt hij steeds een aandachtig gehoor. Hebben deze tot zijn succes bijgedragen? Frenssen, die met zijn langen baard veel van een Russischen moesjiek heeft, is een overtuigd pacifist, vroe ger communist, toen hij meende, dat daar zijn idealen van broederschap der volken zouden ver wezenlij kt worden. Op hoeken van straten en in parken predikt hij nu al vijftien jaar lang zijn pacifisme, waarbij hij nog 'n zeer theore tisch distributiesysteem verdedigt, dat de grondstoffen en de volken over de wereld moet verdeelen. Frenssen wil zich vooral bezig houden met het volkswelzijn en opvoedings problemen in den Antwerpschen raad, waarin hij, dank zij zijn succes hij heeft recht op zes zetels nog vijf andere lieden mee brengt allen brave, eenvoudige menschen en evenmin als hij „politiekers". Voorloopig blijft het dus een open vraag hoe het toe komstige college van B. en W. er in Ant werpen zal uitzien, maar men neemt wel als zeker aan, dat het huidige niet trachten zal het nog zes jaar uit te houden. Noemen wij tenslotte nog als bijzonder feit van deze verkiezingen de overwinning van de pro-Belgische partijen in de z.g. Duitsche kantons tegenover het Heimattreue Front, met uitzondering van Eupen, waar de Hei- mattreuen de meerderheid behielden. Roemenië niet gesteld op een te sterk Hongarije. Bovendien wenscht het goede betrekkingen met Tsjeeho-Slowakije te onderhouden. In welingelichte kringen te Boekarest ver klaart men de gereserveerde houding der Roemeensche regeermg tegenover de Pool sche voorstellen in de Roetheensche kwestie met de volgende redenen: 1. Loyaliteit Jegens Tsjecho Slo wakije. 2. Den wensch directe betrekkingen met dat land te behouden met het oog op een economische en politie ke medewerking. 3. Den wensch de positie van Hon garije niet buitensporig te zien ver- versterken. 4. Scepticisme ten aanzien van een mogelijke verzekering der regeering te Boedapest ten aanzien van Transsylvanië. 5. Het besluit de deelneming te ont wijken aan een combinatie, welke als vijandig jegens Duitschland zou kun nen worden uitgelegd. Zeer zeker, aldus Havas, begrijpt men te Boekarest zeer goed het belang, dat Polen hecht aan een regeling der Roetheensche kwestie, welke Roethenië onder Hongaarsche controle zou plaatsen. Doch, aldus verklaart men, men moet niet uit het oog verliezen, dat de Hongaren, wan neer zij in Roethenië gevestigd zouden zijn, strategische stellingen zouden bezetten, wel ke de verdediging van Transsylvanië en Boe- kowina bedreigen. Verscherpte controle op de industrie in Duitschland. Vierjarenplan zou achtjarenplan worden. BERLIJN 20 October. Het verluidt, dat Goering een uitgebreide reorganisatie van het vierjarenplan op touw zou zetten, waarbij de periode van vier in een van acht jaar zou worden omgezet. Daarbij zou worden voor zien in een verscherpte controle op de in dustrie en nieuwe productiefaciliteiten, ten einde de vlucht van de Duitsche industrie in overeenstemming te brengen met de positie van het rijk in Oost-Europa. In verschillen de kringen wordt hierdoor het berichtje dat Donderdag in de couranten verscheen ver klaard. Volgens dit bericht zou Goering zich „in de eerst komende maanden" uit het open bare leven moeten terugtrekken teneinde zich geheel te wijden aan dringenden ar beid, die al zijn aandacht in beslag zal nemen. Een officieele bevestiging van Goering's plan kon niet worden verkregen en er wordt dan ook voorloopig geen officieel commentaar daaromtrent verwacht. (United Press). Trams in botsing Ernstig ongeluk te Milaan. Donderdag zijn de Milaan twee tramtrei nen met elkander in botsing gekomen. De trams zaten vol arbeiders, die zich naar hun werk begaven. Vijftig personen werden min of meer ernstig gewond. Een persoon is aan zijn wonden bezweken. Twee rijtuigen werden geheel vernield. Volgens het Duitsche Nieuwsbureau be draagt het aantal gewonden tachtig. Koning Leopold te Londen. Particulier bezoek in gezelschap van zijn zuster. Koning Leopold van België en zijn zuster, de prinses van Piemont, zijn gistermiddag voor een particulier bezoek te Londen aange komen en hebben hun intrek genomen in een hotel aan het Westend. Koning Leopold zal vóór Zondag naar Brus sel terugkeeren voor de parade van de oud strijders, doch de prinses zal nog enkele dagen langer te Londen blijven. Toestand van Ataturk vooruitgaande. Symptomen van nervositeit bijna geheel verdwenen. Het officieele bulletin over den gezond heidstoestand van Kemal Ataturk luidde gis teravond. dat de symptomen van nervositeit geheel zijn verdwenen. De algemeene verbe tering in den gezondheidstoestand van den zieke houdt aan Het broodbombardement" beantwoord. Kousen en sokken daalden op Burgos Volgens berichten van betrouwbare zijde hebben, naar Reuter uit Hendaye verneemt vlietguigen der Spaansche republikeinen na bij Burgos vele tonnen zijden kousen, hem den, sokken en andere kleedingstukken laten vallen. In Spaansche regeeringskringen wordt ver klaard, dat dit bombardement bedoeld was als een antwoord op de „rechtsche" brood bombardementen op Barcelona en Madrid en beoogde, den nadruk te leggen op het gebrek aan textielgoederen in het rechtsche Spanje. Ernstig incident aan de Tsjechisch- Duitsche grens. Vier Tsjechen gedood, verscheidene Duitsehers gewond. Naar Havas uit Praag meldt heeft zich een incident voorgedaan tusschen Tsjecho-Slo- waaksche burgers en Duitsche wachttroepen op de grens van de bezette zone bij Selcho- vitz, ten noorden van Melnik. Aan Tsjechische zijde vielen vier dooden en aan Duitsche zijde verscheidene gewonden. De Tsjecho-Slokaak- sche minister van buitenlandsche zaken heeft verontschuldigingen aangeboden en toege zegd een onderzoek in te stellen om de schul digen te straffen. Vijftig jaar vrede", voorspelt Hertzog. Zuid-Afrika's president huldigt Chamberlain's beleid. De president der Zuid-Afrikaansche Unie, generaal Hertzog heeft teQueenstown een rede gehouden, waarin hij hulde aan Chamberlain bracht. Hij zeide, dat Chamberlain waar schijnlijk voor een periode van vijftig jaar Generaal Hertzog. vrede in Europa gebracht heeft. Die vrede is te danken aan den moed, de volharding, de wijsheid en de tact van Chamberlain: zonder hem zou de Europeesche beschaving ongetwij feld vele jaren achteuitgezet, zoo niet geheel ineengestort zijn. Er is thans geen volk. dat denkt zich door een oorlog te kunnen ver rijken zonder Chauffeur alleen GASTHUIS VEST 11 - HAARLEM - TEL. 17266 Verzekerde Wagens (Adv. Ingez. Med.) PEDERAMMA ZATERDAG 22 OCTOBER 1938 HILVERSUM I, 1875 en 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO- orkest. (1.00—1.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 230 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuurjte. 4.00 Berichten. 4.05 Gramo foonmuziek 4.35 De KRO-Boys en solist. 4.555.10 Gramofoonmuziek). 5.30 Gramo foonmuziek. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. i.OO Berichten. 7.15 Causerie „Chemische strijd middelen". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Over peinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Het KRO-orkest. 9 00 Voordracht. 9.10 De KRO- Melodisten. 9.30 Jose de Sousa Pinto en zijn Portugeesch orkest. 9.45 Liedjes aan den vleu gel. 9 55 Vervolg KRO-Melodisten 10 15 Ver volg José de Sousa Pinto. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.55—12.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM n, 415.5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 VARA-Kalender. 8.15 Gramofoonmu ziek. (Om c.a. 8.16 Berichten). 10.00 Morgen wijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continu bedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om c.a. 12.15 Berichten). 1.00 Fantasia. 1.30 De Ram blers. 2.00 Filmkwartiertje. 2.15 VARA-orkest. 3.15 Causerie „De pluimveetentoonstellingen in het a.s. Winterseizoen". 3.30 Residentie orkest en soliste. 4.30 Reportage. 4.50 Vervolg concert. 5.30 Filmland. 6.00 Orgelspel 6.30 Uit de Roode Jeugdbeweging 7.00 Gramofoon muziek. 7.10 Politiek radiojpurnaal. 7.30 Bij belvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-Berich- ten A. N. P., VARA-Varia. 8.15 De Fliereflui ters (opn.). 8.45 Toespraak. 8.55 Esmeralda en solist. 9.16 „En nuOké" (opn.) 10.30 Damnieuws. 10.32 Berichten A. N. P 10.35 VARA-orkest. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek- DROITWICH, 1500 M. 11.20 Jan Berenska en zijn orkest. 12.10 S-ortreportages. 12.35 Gevarieerd program ma 1.05 Trioconcert. 1.20—2.20 Bobby Howell en zijn Hand. 2.25 Orgelspel. 2.50 Sportrepor- tage. 2 J Gramofoonmuziek. 4.20 Zang en harp. 4.45 Sportreportage. 5.20 Henry Hall en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Sport- praatje. 7.05 Hei BBC-orkest. 7.50 Radio- tooneel. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berich ten. 9.45 Amerikaansch overzicht. 10.00 Radlo- tooneel. 10.35 Het, BBC-Theaterorkest en so list. 11.35 Jack Harris en zijn Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO PARIS, 1648 M. 8.10 Gramofoonmuziek. 9 50 Conservato rium-orkest. 12.35 en 1.35 Locatelli-orkest. 2.20 en 4.05 Gramofoonmuziek. 6.10 Chansons. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Zang. 8.50 Radio- tooneel. 9.30 Variété-programma. 10.2510.55 Symphonieconcert en soliste. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 E. Schneide- wind's orkest. 7.50 Schupo-orkest. 11.20 Om- roep-amusementsorkest. 12.35 Omroepklein- orkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.20 Amuse mentsorkest, solisten en pianoduo. 6.20 Om roeporkest en solist. 7.?0 Radiotooneel met muziek. 8.20 Omroeporkest. 9.35—11.20 Leo Eysoldt met zijn dansorkest, solist, pianoduo en instrumentaal kwartet. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.55 Pianovoordracht. 3.20 en 4.05 Gramofoonmu ziek. 5.35 Omroepklelnorkest. 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie- orkest en solisten. 9.35 Cabaretprogramma. 10 30 Jean Om eren zijn orkest m.m.v. solist. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.35 „Die Dubarry". operette (opn.). 9.20 Berichten. 9.50 Concert. 10.05 Berichten. 10.20 11.20 Nachtconcert (gr.pl.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9