Cp de resultaten van München moet voortgebouwd. Achtduizend Chir.o^zei i verdronken? VLIEGRAMP In Australië. Nieuwe Hongaarsche eischen te Praag overhandigd. Hankau zal niet verdedigd worden Tsjang Kai Sjek schijnt de stad verlaten te hebben. D I X S D A G 2.' OCTOBER 1938 HAAELE M'S DAGBLAD 5 Lord Halifax: Britsche Minister geeft een uit eenzetting van het Engelsche standpunt in de Europeesche crisis. In een te Edinburgh gehouden rede heeft de Engelsche minister van buitenlandsche zaken, Lord Halifax, nog eens een terugblik geworpen op de jongste Tsjecho Slowaaksche crisis. Er was, zeide Halifax o.a. slechts de keuze tusschen twee alternatieven, waarvan het eene oorlog en voor Tsjecho Slowakije vernietiging be- teekende, en het andere de ons be kende voorwaarden voor Tsjecho Slowakije. Lord Halifax. Het heeft thans geen zin de vraag op te werpen, of al dan niet nadeelen hadden kun nen worden vermeden, indien de leiders van Tsjecho Slowakije een politiek van grootere vooruitziendheid en verbeelding hadden ge volgd. Dit kan waar zijn, doch het voor naamste gevoel, dat ons bezielt, is dat van medegevoelen in een ramp, die over het alge meen slechts aan staten is overkomen, na in een open oorlog overwonnen te zijn. Ik moet echter hun, die de keuze die wij gedaan hebben om een algemeenen oorlog te voorkomen in alle oprechtheid vragen: wat wat nu eigenlijk het alternatief? Het was een duidelijk feit, dat nooit iemand ontkend heeft, dat geen oorlog, geen eensgezinde krachts inspanning door Frankrijk, Rusland en ons zelf en wie zich ook bij ons zou hebben aange sloten, Tsjecho Slowakije zelf behoed zou hebben voor een vernietiging, die veel omvang rijker en vollediger zou zijn geweest dan de offers, hoe groot deze ook zijn. welke van dit land geëischt zijn. Wij zouden ons in een al gemeenen oorlog gestort kunnen hebben, waarin Tsjecho Slowakije gelijk alle deel nemers aan wat zou zijn geworden tot een algemeene menschenslachting wreede ver liezen aan menschenlevens en rijkdommen te verduren zou hebben gehad en tenslotte zou geen land zijn grenzen hebben behouden in den vorm, ter bescherming waarvan zij zich toch in een oorlog zouden hebben gestort. Na hulde te hebben gebracht aan minister president Chamberlain, wien de wereld on eindig veel dank,verschuldigd was, vervolgde Halifax: „Ik heb de meening zien verkondi gen, dat er in Engeland menschen zijn, die oorlog willen. Indien iemand in andere lan den werkelijk denkt, laat mij hem dan de ver zekering geven, dat ik nooit een verantwoor delijk persoon heb ontmoet, die zoo krank zinnig was. De menschen in Engeland willen evenmin oorlog als de menschen in Duitschland of eenig ander land. Het meest opmerkelijk, dat bij de jongste gebeurtenissen tot uiting kwam, .was wel den algemeenen te genzin van het gewone volk in alle landen bij het denkbeeld, dat hun leiders hen feitelijk op een weg zou den kunnen brengen, aan het eind waarvan de afgrond was. Sprekende over de gemeenschappelijke ver klaring van Chamberlain en Hitier te Mün chen, zeide Halifax: er mogen dan enkelen zijn, die geneigd zijn de waarde van deze ver klaring te onderschatten, doch kan zij, in dien de geest er van levend kan worden ge houden, en oprecht door beide partijen tot basis van wederzijdsche toenadering kan worden gemaakt niet tot iets grooters voor de wereld blijken te zijn, dan vele twijfelaars thans willen aannemen? Ik aarzel niet te verklaren, dat, indien de Duitsche en de Britsche natie er werkelijk in zouden slagen het met elkaar eens te worden, dit de krachtigste waarborg zou zijn. die men zich zou kunnen denken, tegen de ge varen, waar de wereld zoo dicht bij is gebracht. Wij zijn thans getuige van een herziening van het verdrag van Versailles, waartoe een bepaling in het Volkenbondspact was opge nomen, doch welke tot dusver nooit is toe gepast. De Hongaarsche regeering onderhandelt thans met ae Tsjecho Slowaaksche regeering en wij hopen, dat een rechtvaardige oplossing zal worden gevonden, die de grieven op na- tionaliteitengebied uit den weg zal ruimen of verminderen. Doch. zoo ging Halifax voort, wil Engeland bij het verzekeren van den vrede met de an deren volledig zijn taak vervullen, dat moet het aan zijn stem gelijke kracht kunnen bij zetten. Eenzijdige bewapening en eenzijdige ontwapening zijn beide onmogelijk en helpen den vrede niet, en daarom moeten wij alle maatregelen nemen die reeds maanden ge leden door continentale landen zijn genomen welke voor onze kracht en veiligheid noodig zijn. Wij hebben geen reden, een aanval te vreezen, doch als andere landen het verstan dig hebben geoordeeld, zulke maatregelen te nemen, mogen zij ons niet verwijten, dat wij hun voorbeeld volgen. Zich wendend tot degenen, die redeneeren, dat het streven naar vrede niet in overeen stemming te brengen is met de bewapenings politiek der regeering, zeide spreker, dat, in dien men weigert om te streven naar de tot standkoming van den vrede, dat feitelijk neer komt op aanvaarding van de stelling, dat een oorlog onvermijdelijk is en dat het daarom vruchteloos is en verspilling van tijd en ener gie aan iets dat tot mislukking gedoemd is. Ik, aldus Halifax, zou dit standpunt nooit kunnen deelen. Het lijkt mij een evangelie van zuiver fatalisme en het moet u ertoe drijven, u tegen een zekeren oorlog te versterken door defensieve bondgenootschappen van het oude model, noem ze zooals ge wilt. Dit moet onder de huidige omstandigheden op zijn beurt rechtstreeks leiden naar een verdeeling van Europa in tegenover elkaar staande bloks en de catastrophe, waartegen het voorzorgsmaat regelen beoogt te nemen, naderbij brengen. Halifax zeide eerder van meening te zijn, dat overal het besef groeit, dat een oorlog, geheel afgezien van zijn gruwelen en gevaren, meer ongeregeld laat dan regelt, en" dat er dientengevolge sterke krachten aan het werk zijn, die maken, dat een land zich nog wel eens zal bedenken, voordat het er toe over gaat. Zoo er derhalve vele invloeden zijn, die krachtig tot den vrede zouden kunnen bijdragen, er zijn echter ook andere invloeden, die in een andere en gevaarlijker richting trekken. Daarom, aldus Halifax, is naar mijn gevoelen de juiste conclusie, dat het ouder- wetsche denkbeeld, dat een paraplu dikwijls helpt om den regen weg te houden, nog zoo kwaad niet is. Voortgaande zeide Halifax: Willen wij er in slagen de wereld in kalmer water te brengen, moeten wij een open oog hebben voor drie mo gelijkheden, de eerste is oorlog, de tweede is een gewapende vrede, en de derde vrede door wederzijdsch begrip. Het kan zijn, dat wij, willen wij tot den waren vrede geraken, een tijdperk van gewapenden vrede zullen moeten doormaken om zoover te komen. Want laten wij wel bedenken, dat de vrede niet zal komen alleen door er op te wachten, want vrede is niet iets passiefs. Vrede moet daadwerkelijke strijd zijn tegen de dingen, die naar oorlog leiden. Willen wij echter slagen, dan is het van het grootste belang, dat alle lan den zich zooveel mogelijk concentree- ren op de dingen, waarover zij het eens zijn in plaats van zich in eikaars binnenlandsche aangelegenheden te mengen. Onze eigen weg is duidelijk Wij moeten geen gelegenheid voorbij laten gaan om de resultaten van het persoonlijk contact, dat te München tus schen Duitschland, Italië, Frankrijk en onszelf tot stand is gekomen, te doen groeien, opdat zij vasten vorm krijgen. Hierbij zullen wij geen oude vriendschappen prijsgeven om nieuwe te winnen. Lord Halifax eindigde met de woorden: Om gemakkelijk te begrijpen redenen bepleiten velen het geweld. Dat is de werkelijke vijand van de vrije ontwikkeling van het vertrouwen tusschen de naties, zonder hetwelk wij van de eene crisis in de andere geraken. Wij zullen echter niet de hoop opgeven, dat wij de kwade geesten kunnen verdrijven, die de ziel der menschen kwellen. Nieuwe arbeidsvoorwaarden in de Ver. Staten van kracht. Anderhalf millioen menschen krijgen loonsverhoog ing. NEW YORK 24 October (Reuter/A. N. P.) Vandaag treedt de wet op de loonen en de werktijden in werking. Naar schatting krij gen anderhalf millioen menschen loonsver- hooging of een korteren werktijd. In het eerste jaar bedraagt het minimale uurloon 25 dollarcent, terwijl de werktijd hoogstens 40 uur mag bedragen. In het zevende jaar zullen de uurlooneh meer dan 40 dollarcent bedragen. Kinderen beneden 14 jaar mogen niet te werk gesteld worden, Lr sommige bedrijven zelfs geen kinderen onder de 16 of 18 jaar. Bombardement op schepen met vluchtelingen. Het Chineesche persbureau be richt, dat achtduizend Chineesche vluchtelingen uit Hankau, Woetsjang en Hanjang in de Jangtse zijn ver dronken. doordat de Japanners de passagiersschepen, waarop deze men schen een toevlucht hadden gezocht, tot zinken hebben gebracht. Een der schepen werd bij Sianjang 35 K.M. stroomopwaarts van Hankau in den grond geboord de beide andere bij Tsjang Lin Tsji op de grens van Hoenan en Hoepe. De „President Coolidge" zonder zilver naar Amerika. Lading te Sjanghai gelost. SJANGHAI. 24 October. Na onderhande lingen, die den geheelen dag hebben ge duurd. is het zilver aan boord van de .Presi dent Coolidge" hedenavond aan land gebracht en op een geheime plaats opgeborgen. Men meent te weten, dat dit gedaan is ten einde het vertrek van het mailschip niet meer te vertragen. Het beteekent niet, dat de Ameri- kaansche autoritgeiten zich vereenigingen met het Japansche standpunt, dat het geloste zilver niet naar de Vereenigde Staten kan worden verscheept.- De geheele zaak zou in handen van het staatsdepartement zijn gegeven. Reuter verneemt, dat de zending zilver een waaiden van ongeveer 3l/2 millioen dollar ver tegenwoordigt. Vier vliegtuigongelukken bij de manoeuvres in Roemenië. Tien dooden. Tijdens de herfstmanoeuvres van het Roe- meensche leger zijn tot nu toe vier vlieg tuigen verongelukt. Een toestel is neerge stort bij Galatz en een ander is Zaterdag ver ongelukt bij een daling op een meer bij Con- stanza. Gisterochtend heeft de commandant van het vliegtuigenbasis Constanza z ich naar de plaats van het ongeluk begeven, doch bij zijn terugkeer is ook zijn watervliegtuig veronge lukt. De commandant en twee andere mili tairen zijn om het leven gekomen. De drie verongelukte vliegtuigen waren allen Savoia Marchetti-toestellen. Hm vierde militaire vliegtuig is gisteren eveneens bij Constanza neergestort. Drie der inzittenden, onder wie de commandant van een eskader watervliegtuigen, kwamen om het leven. In enkele dagen tijds heeft het Roemeen- sche luchtwapen thans tien dooden te be treuren. Men is algemeen vai opvatting, dat de aankoop en bouw van vliegtuigen grondig herzien moet worden. Lijntoestel in den mist tegen bergtop gevlogen. Alle 18 inzittenden omgekomen. MELBOURNE, 25 Oct. (Reuter-ANP) Een lijnvlicgtuig, een Douglas, dat te Adelaide was opgesetegen, is in het Dandenong-gebergte, ruim 30 kilome ter van Melbourne, neer-gestort. Veertien passagiers en de uit vier koppen bestaande bemanning zijn om het leven gekomen. Tot de slachtoffers behoort de oud-minister van handel Ilawker. Men heeft de lijken van zeven slachtoffers buiten het toestel gevon den, terwijl elf lichamen, met brand wonden overdekt, in de machine lagen. Nader wordt gemeld, dat het toestel in een dichten mist tegen een berg top gevlogen is. Volksstemming in de betwiste gebieden voorgesteld. De Hongaarsche regeering heeft de regeering te Praag Maandagmiddag de aangekondigde nota doen toeko men. Deze nota geeft een gedetail leerd antwoord op de recente Tsjecho Slowaaksche voorstellen. De Hongaarsche regeering verwijst naar de verklaring der Tsjecho Slowaaksche re geering, volgens welke de voorstellen van Zaterdag j.l. moeten dienen als algemeenen grondslag voor de nieuwe onderhandelingen en dat de mogelijkheid van latere wijzigingen opengehouden wordt. Zij constateert: 1. Ten opzichte van een deel der Hongaar sche eischen bestaat overeenstemming tus schen beide regeeringen. Bijgevolg stelt Boe dapest voor, dat Hongaarsche troepen binnen een bepaalden termijn het nietomstreden ge bied kunnen bezetten. De Hongaarsche regee ring zou een nieuwe verdaging als in het ge heel niet gemotiveerd beschouwen. 2. Er bestaan nog steeds essentieele ver schillen van opvatting tusschen beide regee ringen over het belang van het gebied, dat uitgezonderd wordt van den terugkeer naar Hongarije en over de steden, die in 1918 be woond werden door 'n in hoofdzaak Hongaar sche bevolking, met uitzondering van Bratis lava. Het is duidelijk, dat Hongarije geen af stand zou kunnen doen van die steden. In overeenstemming met den geest van het accoord van München stelt de Hongaarsche regeering, in den wensch herhaalde bewijzen te geven van zijn ruimen geest van verzoe ning, voor dat een volksstemming gehouden zal worden in de gebieden, die gelegen zijn tusschen de ethnographische afbakenings- lijnen, zooals die door de Hongaarsche regee ring worden voorgesteld en de afbakenings- lijn, die kortelings door de Tsjecho Slowaak sche regeer ing werd aangeboden. Het plebisciet zou worden gehouden voor 30 November. Aan de volksstem ming zou alleen worden deelgenomen door personen, die in deze gebieden geboren zijn of daaruit afkomstig waren op 1 October 1918. De gebieden zouden verdeeld worden in acht streken, waarin afzonderlijke stem mingen zouden worden gehouden. De Tsjecho Slowaaksche troepen zouden voor den eersten November deze ge bieden ontruimen, terwijl het bestuur zou worden toevertrouwd aan een internationale autoriteit. Voorts wijst de Hongaarsche nota er op. dat Hongarije alleen dan een garantie op zich zou kunnen nemen voor de grenzen van het nieuwe Tsjecho Slowakije wanneer alle na tionaliteiten, die het samenstellen, in het bijzonder de Roethenen, een beslissing heb ben genomen over hun lot in een plebisciet onder internationale controle. Wanneer de nieuwe Hongaarsche voorstel len niet worden aanvaard, stelt Boedapest arbitrage voor ten aanzien van alle omstre den gebieden en wel voor het westelijke ge deelte arbitrage van Italië en Duitschland en voor het oostelijke gedeelte arbitrage van Jtalië, Duitschland en Polen. De Tsjechische minister van bui tenlandsche zaken, Tsjvalkofsky heeft, onmiddellijk na de ontvangst der nota, de Slowaaksche gedelegeerden, waaronder de minister dr. Tiso, voor een bijeenkomst te Praag bijeenge roepen. Hongarije zal eventueel „andere maatregelen" te baat nemen. Het Hongaarsche Correspondentiebureau meldt: minister-president Imredy heeft gis teravond tijdens een persontvangst een ver klaring afgelegd in verband met de in Praag Een Reulerbericht uit Hankau meldt, dat officieel is medegedeeld, dat Han kau niet verdedigd zal worden. Zekere districten zijn overgedragen aan het comité voor de vluchtelingenzone. Vanochtend werd bevestigd, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek en zijn echtgenoote met onbekende bestem ming uit Hankau vertrokken zijn. De rivier is voor de scheepvaart ge sloten. Niettegenstaande het regenachtige weer hebben Japansche vliegtuigen opnieuw Woetsjang en Hankau ge bombardeerd. Hankau zelf is thans half- verlaten. In de geheele stad worden ontplof fingen gehoord. Uit Sjanghai meldt Domei, dat een Japansche gemotoriseerde afdeeling lüt Hwangpei is genaderd tot op 7 kilometer van de noordelijke buiten wijken van Hankau. Uit Sjanghai wordt verder gemeld, dat de Japanners gevorderd zijn tot een punt 5 kilometer ten noorden van den Tsjangkoengdijk. Succes der Chineesche vrijscharen. Het Chineesche persbureau bericht, dat de Chineesche vrijscharen in de provincie Sjansi er in zijn geslaagd twee steden aan den spoorweg Tatoeng—Poetsjau te heroveren, n.l. Kautsoen en Tameng, veertig en vijftig kilo meter benoorden de hoofdstad der provincie Taijoean. Uit Taijoean wordt gemeld, dat, hoewel de Japansche troepen de stad een jaar geleden hebben bezet, zij geen meester zijn buiten de stadsmuren. Rond de stad houden zich sterke Chineesche benden op, welke telkens weer aanvallen doen. Volgens een bericht van Domei blijft de Chineesche dollar te Sjanghai stijgen als ge volg van de hardnekkige geruchten, volgens welke Tsjang Kai Sjek zou aftreden. De Chineesche ambassadeur te Londen, Kwitaitsji, heeft echter in een interview met Reuter verklaard, dat er geen grond van waarheid is in deze geruchten. Ook is niet waar, dat Wang Tsjing Wei, de vroegere mi- nister-president en Wang Tsjoen Tsjoei, de vroegere minister van buitenlandsche zaken, naar Hongkong zouden zijn gegaan om met de buitenlandsche ambassadeurs te spreken over een bemiddeling. De ambassadeur voegde hieraan toe, dat hij een telegram heeft ont vangen. waarin wordt gemeld, dat beide mi nisters te Tsjlngking zijn. Japansch vredesaanbod na den val van Hankau? Naar volgens Domei verluidt zal de Japan sche regeering na den val van Hankau een verklaring publiceeren, waarin zal worden uiteengezet, dat de grondslagen voor het ein digen van het Chineesch-Japansche conflict wederkeerig eerbiedigen van de souvereiniteit en territoriale onaantastbaarheid zullen zijn. alsmede garanties om een herhaling van de oorzaken van 't conflict te voorkomen. Verder handhaaft de Japansche regeering haar standpunt, dat uiteen is gezet in de ver klaring van 16 Januari van dit jaar, dat met de Chineesche nationale regeering niet onder handeld zal worden. overhandigde Hongaarsche antwoordnota. Hij zeide o.a. het volgende: Hongarije geeft de hoop niet op, dat het toch zal gelukken de kwestie langs vreedzamen weg te regelen op grond van de in München vastgelegde begin selen. Mocht het Hongarije echter niet geluk ken, dat de vredelievende Hongaarsche voor stellen worden aangenomen, dan is de Hon gaarsche regeering vastbesloten haar recht vaardige zaak door te zetten met alle de natie ten dienste staande middelen. „Geen partijen en geen kleuren meer in Slowakije". De Slowaaksche minister-president Tiso, heeft, naar het D. N. B. meldt, in Banska Bystrica een redevoering uitgesproken, waar in hij zeide: De politieke partijen hebben hun rol ten einde gespeeld. Het volk zal in de toekomst geen partijen en geen kleuren meer noodig hebben. Ook zouden geen bevoorrechte kasten meer worden geduld. Leiders en natie mogen Marx noch Lenin volgen. De nieuwe Slowaak sche sociale politiek zal geleid worden door de gedachte, dat de welstand van de indivi duen van alle lagen en van de geheele natie in de eerste plaats van den arbeid afhankelijk is. Niemand zal zonder verdienste en zonder werk een aandeel kunnen hebben in het volksinkomen. De Slowaaksche regeering ver kondigt daarbij een Christelijke wereldop vatting. DE BEIDE SPANJES WISSELEN GEVANGEN JOURNALISTEN UIT. IRUN, 24 October (Havas-A. N. P.) Vier rechtsche Spaansche journalisten, die in De cember 1936 verdwaald waren tijdens een be zoek aan het Madrileensche front bij de Casa de Campo en door de regeeringstroepen ae- vangen genomen waren, zijn uitgewisseld te gen vier Baskische journalisten. PROGRAMMA WOENSDAG 26 OCTOBER 1938. HILVERSUM 1. 1875 en 415.5 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berich ten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gra mofoonmuziek. 11,15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten, 12.15 Gramofoonmuziek. 12,30 Berichten, hierna ensemble v. d. Horst en gra mofoonmuziek. 1:30 Orgelspel. 2.30 Gramo foonmuziek. 3.00 Christelijke Lectuur, 3.30 Zang en piano. (In de pauze's: Gramofoon muziek en berichten. 3.55—4.00 Pauze i. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Kin deruurtje. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwpraatje. 6.30 Causerie over luchtbescherming; taalles en causerie over het Binnenaanvarlngsreglemcnt. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „De kolonisatie in Argenti nië". 7.45 Reportage, eventueel gramofoon muziek. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS- berichten. 8.15 Evangelisatie-Samenkomst. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Causerie over leerbewerking. 10.20 N.C. R.V.-orkest m.m.v. solist 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg concert. 11.30 Gramofoonmuziek, c.a. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 VARA-kalender. 8.15 Gramofoonmu ziek (Om 8.16 Berichten). 9.30 Causerie .Onze keuken". 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continube drijven. 11.40 Causerie „Besteding van den vrijen tijd". 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Be richten.. 12.17 „Esmeralda" en gramofoonmu ziek. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15—1.45 Or gelspel. 2.00 Voor de vrouw. 3.15 Voor de kinde ren. 5.30 „Fantasia". 6.00 Orgelspel. 6.30 Cau serie „Grondslag geplaatst in de rij der ge slachten". 7.00 Gelukwenschen. 7.05 Koor zang. 7.30 Causerie „Nieuwe richtingen in het onderwijs. 8.00 Herhaling SOS-berichten 8.03 Berichten. ANP., en VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. m.m v. solisten. 9.00 Declama tie. 9.15 Voor schakers. 9.17 „En nuOké" 10.30 Berichten ANP10.35 C. Steyn s ac cordeonorkest (Opn.). 11.00 De Ramblers. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11,25—11.50 Vioolvoordracht. 12.10 Gramo foonmuziek 12.35 Harold Sandler en zijn Weensch Octet. 1.05 Het Entente-strijkkwar tet en soliste. 2.00—2 20 Declamatie. 3.10 Gra mofoonmuziek. 3.30 Sportreportage. 3.45 Zang. 4.20—5,10 Vesper. 5 20 Populair con cert. 5.50 Marius B. Winter en zijn dansor- kest. 6.20 Tijdsein, berichten. 6.40 Het P ugnet-Pini-Morrison-trio. 7.20 Orgelspel. .'3 Radio-journaal. 8.35 BBC-symphonie- orkest en soliste. 9.25 Berichten. 9.45 Ver volg covert. 10.30 Radio-tooneel. 11.00 Het New Georgian trio. 11,35 Joe Kaye en zijn orkest. 11.50—12.20 Jazzmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIS. 1648 M. 8.10. 9.00, 10.35 en 11.20 Gramofoonmu ziek. 12.35 Militair Orkest. 4.20 Gramo foonmuziek. 4.35 Zang. 5.20 Locatelli's or kest. 6.20 Gramofoonmuziek. 8.50 dito. 9.20 Variétéprogramma. 10.5011.05 Gramofoon muziek. KEULEN. 456 M. 5.50 Het Omroep-Amusementsorkest, 7.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Rljkspostorkest. 12.35 Kurt Rehfeld's orkest, Stuttgarter Volksmu ziek. en solisten. 1 30 Populair concert. 2,50 Gramofoonmuziek. 3.20 Omroep-orkest en solisten. 6.35 Gramofoonmuziek. 9.50 Oude muziek. 10.2011.20 Omroep-Amusements orkest. BRUSSEL. 322 M. 12.30 Gramomoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Pasquier-trio. 6 50 en 7.20 Omroep- salonorkest en soliste. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Het Conservatorium-orkest van Oostende, m.m.v. soliste. 10.30—11.20 Omroepdans- orkest. BRUSSEL. 484 M. 12.30 Gramomoonmuziek 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gramofoonmu ziek. 5.50, 6.35 en 7.05 Omroeporkest. 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek 3 35 „Volpone". opera. 10.15 en 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. 1EUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Selectie opera „De barbier van Sevilla" ■Opn.i 9.20 Berichten. 9.50 Ensemble voor oude muziek. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Omroep-Amusementsorkest.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9