ANENRERG t en keer van Bakker veranderen De wilde Busdienst Haarlem- Amsterdam stopgezet. WEERBERICHT EEN (ROEDE BRIL? DAN NAAR WEBER Grieksch schip op Waterweg aangevaren. Zeer snel in de diepte gezonken. WOENSDAG 26 OCTOBER 1938 WACHT NIET TOT MORGEN. Een goede BRIL bespaart U zorgen. W. KUIPERS ZN., gedipl. Opticien. TELEFOON 12726 (Adv. Ingez. MecL.) HAAR r EM'S DS'GBEAD ZIJLSTRAAT 97 De Bilt voorspelt: Tot krachtig of stormachtig toenemen- den Westelijken tot Noordelijken wind. betrokken tot zwaar bewolkt, regen (later in buien), zachter des nachts, overdag in het Westen kouder en in het Oosten zelfde temperatuur. BAROMETERSTAND. Hoogste 764.4 m.M. te Valentia. Laagste 745.8 m.M. te Thorshavn. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Het hoogedrukgebied over Centraal Europa nam sterk in bet eekenis af. Rond de Oostzee en over Duitschland bleef het somber betrokken weer. doch de nachtelijke temperaturen waren in deze omgeveging niet zoo laag als gisteren. Over Zuid-Duitschland, het zuidoosten van ons land en Noord-Frankrijk vroor het nog licht. Het gisteren genoemde oceanische hooge drukgebied. heeft zich over het zuiden van de Britsche eilanden uitgebreid en de voor van lage drukking tusschen beide hoogedrukge- bieden trekt heden met zware bewolking over ons heen. Een zeer belangrijke storing ontwikkelde zich in den loop van den nacht tusschen IJs land en Schotland. Zij neemt in beteekenis toe en zal zuidoost waarts via de Noordzee naar onze omgeving bewegen. Het weer ten onzent komt geheel onder invloed van dit lagedrukgebied. Voor morgen zal de wind tot krachtig of stormachtig toenemen, het weer wordt regenachtig bij betrokken tot zwaar bewolkte lucht. De nachtelijke temperatuur stijgt aanmerkelijk ter wijl het overdag in het westen kou der wordt. BAROMETERSTAND: Vorige stand 772 mM. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v m. 4.50 uur: n.m. 17.04 uur. Strand berijdbaar van 10.0015.00 uur. Belarx rijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht: 14141. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houlbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) D<> Bibliotheek en Leeszaal., Thans 500 werkloozenkaarten Bij het bestuur van den Haarlemschen Be stuurders Bond is antwoord ingekomen op het verzoek gericht tot B. en W. der ge meente Haarlem om voor de werkloozen meer vrije leeskaarten beschikbaar te stellen van wege de Bibliotheek en Openbare Leeszaal. B en W. hebben besloten het aantal vrije leeskaarten thans te stellen op 500. heeft menigeen 730 smake lijker maaltijden per jaar be zorgd. U wordt nu toch óók klant van VAN DER LINDENS Bakkerijen Van der Linden's Bakkerijen BAKENESSERGRACHT 71 HAARLEM - TELEF. 13882 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: WOENSDAG 26 OCTOBER Gemeentelijk Concertgebouw: Nationale Re vue „Lach iederen dag!" 8.15 uur. Statenzaal (Prinsenhof)Gemeenteraadsver gadering. 1.30 uur. Rembrandt Theater: Pola Negri in „Een bij zondere vrouw". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: Jezebel" en „Bull dog Drummond neemt revanche", 2 en 8.15 u. Frans Hals Theater: „Wildzang", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „IJsco-touristen", 2.30 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Broken Blossom" en „In 'n wilde jacht", 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Doorloopende voor stellingen. 2.3011 uur nam. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst foto's. 7—10 uur nam. De Kerkuil, Nieuwe Gracht: Tentoonstelling van schilderijen van Maria E. van Regteren Altena. 10—5 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 79 uur. H i 11 e g o mGemeenteraadsvergadering, 2 uur. DONDERDAG 27 OCTOBER Gemeentelijk Concertgebouw: Nationale Re vue „Lach iederen dag!" 8.15 uur. Stadsschouwburg: Cabaretavond Haarlem- sche Tooneelclub, 8.15 uur. Café-Restaurant Brinkmann: Ledenverga dering H. O. V., 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. De Kerkuil, Nieuwe Gracht: Tentoonstelling van schilderijen van Maria E van Regteren Altena. 10—5 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags), van 3—5 en 7—9 uur. (Adv. Ingez. Med.) Aanschrijven van den minister van Justitie aan de procureurs-generaal in den lande. Commissaris E. H. Tenckinck zegt: „Bussen uit andere plaatsen mogen geen passagiers voor Amsterdam meer in Haarlem opnemen". In verband met het optreden van de Haarlemsche politie tegen de N.V. Re- verti, welke het verboden werd haar wilden busdienst op Amsterdam te onderhouden wij berichtten hier over uitvoerig in ons blad van gisteren verneemt onze Haagsche corres pondent dat dit ingrijpen van de politie een gevolg is van een aan schrijving vanwege den minister Justitie aan den procureur-generaal van het gerechtshof in Amsterdam, waarvan afschrift aan de vier andere procureurs-genraal in den lande (in Den Haag, Arnhem, 's-Hertogenbosch en Leeuwarden) is toegezonden met opdracht op soortgelijke wijze in hun ressorten op te treden. De maatregel, die de minister van Justitie aldus laat treffen om het functionneeren van wilde busdiensten te verhinderen heeft betrekking op die diensten, waarvan de rechter bij vonnis, dat hetzij in kracht van ge wijsde, hetzij uitvoerbaar bij voor raad, heeft uitgemaakt dat zij in strijd met de wet zijn. Naar wij van den commissaris van politie te Haarlem, den heer E. H. Tenckinck. ver nemen. werd de busdienst van de N.V. Reverti, ingevolge de aanschrijving van den minister van justitie, gisteren met den sterken arm stopgezet, aangezien het hier een in de aan schrijving bedoelde wilde dienst betrof. Het is deze N.V. met de sterke arm onmo gelijk gemaakt om de bussen met passagiers van Haarlem naar Amsterdam en terug te laten rijden. Doch ook andere wilde busdiensten, die passagiers van Haarlem naar de hoofdstad vervoren, zooals bijv. de wagens van de fa. Sommeling uit Den Haag. die passagiers uit Haarlem opnemen en naar Amsterdam bren gen, en de fa. Leo Kors uit Heemstede die een zelfde werkwijze volgt, zullen dit niet meer mogen doen. De politie zal elke wilde busdienst het vervoeren van reizigers van Haarlem naar Amsterdam met den sterken arm verbieden. Wie was „hoogerhand"? De door de politie gisteren genomen maat regelen tegen de N.V. Reverti aan den Kruis weg hebben uiteraard de noodige deining veroorzaakt. De politie deelde den leiders van de N.V. Reverti weliswaar mee dat het verbod van den busdienst van hoogerhand kwam, doch men wilde uiteraard weten van welke instantie het nu precies uitging. Derhalve liet de N.V. Reverti gistermiddag een bus vol pas sagiers uit Amsterdam Haarlem binnenrijden. De politie hield de bus aan op de Raaks en gelaste de passagiers uit te stappen. Deze vol deden aan dat bevel op één na. Eén passa gier weigerde, tenzij de politie meedeelde op grond van welk artikel het bevel om de bus te verlaten werd gegeven. De bus reed vrij willig onder politiegeleide naar het hoofd kantoor van politie om precies te weten te komen hoe of de vork in de steel zat. Com missaris Tenckinck las toen een aanschrij ven van den minister van justitie voor, dat de in den aanhef van dit stuk reeds noemden. Men wist van dat oogenblik af dat „hooger hand" de minister van justitie was. De N.V. Reverti besloot daarop in het belang van het publiek geen pogin gen meer te doen om de buslijn alsnog te onderhouden. De N.V. wilde niet zwichten doch achtte het voor haar clientèle, welke tenslotte met den sterken arm gedreigd werd, beter de gelegenheid voor vervoer naar Amster dam en terug in geen enkel opzicht meer open te stellen. Omstreeks 2 uur gistermiddag werden dus geen verdere pogingen meer ondernomen om op Amsterdam te rijden. Weekkaarthouders niet gedupeerd. De N.V. Reverti deelt ons mede dat gisteren houders van weekkaarten, die in Amsterdam waren, nog per bus naar Haarlem werden teruggebracht. De politiek liet dit oogluikend toe, zoodat deze houders van weekkaarten niet werden gedupeerd. Weekkaarthouders in Haarlem kunnen hun geld bij de N.V. Reverti terug krijgen. Dat staat ook op een bord in de etalage aan den Kruisweg geschreven. Chauffeurs gaan stempelen. Een 25-tal chauffeurs van de fa. Du Mee en Bouckaert, die met de bussen aan de N.V. Reverti verhuurd waren en die ingevolge de stopzetting van den dienst op Amsterdam wer den ontslagen, zijn hedenmorgen naar het stempellokaal gegaan om zich voor den steun aan te melden. Naar wij vernemen zijn er bij alle wilde busdiensten, di in Nederland rijden, 3000 chauffeurs in dienst, zoo dat een streng doorgevoerde actie om al de wilde busdiensten te verbieden een groot aantal werkloozen tengevolge zou hebben. Hedenmiddag protestvergadering in Amsterdam. Hedenmiddag zal in Amsterdam een protest vergadering van de ondernemers der wilde busdiensten worden gehouden. VEREENIGING VAN RECHTZINNIGE LUTHERANEN. Namens de Vereen, van Rechtzinnige Lutheranen (Kring ds. Duycendak) schrijft men ons: Voor leden en belangstellende leden der Evang. Luthersche Gemeente alhier zal Donderdagavond 27 dezer in het Ned. Herv. Wijkgebouw, Ged. Oude Gracht 104, ds. C. Riemers, Ev. Luth. predikant te Bussum spreken over .De beteekenis van de religie voor den modernen mensch". Deze bijeenkomst zal door andere worden gevolgd, ten einde de gelegenheid open te stellen in den komenden winter van gedach ten te wisselen, over velerlei onderwerpen, die een ieder in dezen tijd moeten beroeren. Het bestuur vertrouwt op genoegzame be langstelling. Bij den uitgang zal een collecte worden ge houden ter bestrijding der onoksten. Offcieele kringen deelen mede, dat de Ja- pansche onderstaatssecretaris van buitenland- sche zaken. Horinoetsji, een bezoek heeft ge bracht aan Sir Robert Craigie, den Britschen ambassadeur te Tokio en hem het diepe leed wezen der Japansche regeering heeft betuigd, met betrekking tot het incident met de „Sand piper". De minister bevestigde voorts, dat onver wijld een onderzoek zou worden ingesteld. Dit bezoek geschiedde na een proteststap van Craigie. Scheepvaart sterk belemmerd. Aanvarend schip stopt niet. Dinsdagavond omstreeks 10 uur is op den Nieuwen Waterweg nabij Poortershaven, het Griek- sche s.s. „Chryssi" door het uit gaande Portugeesch schip „Maria Cristina" aangevaren. De „Chryssi' werd zoo ernstig beschadigd, dat het schip vrijwel terstond begon te zinken. De „Cryssi" was op weg van Rotterdam naar Buenos Aires, en was geladen met kolen. Het schip lag bij Poortershaven voor anker, toen de bemanning een hevigen knal hoorde, waarop vrijwel tegelijkertijd het water het achterscip met kracht binnenstroomde. De sleepboot „Hoek van Holland" was het eerst ter plaatse en trof zeven leden van de be manning in een sloep aan, die aan boord wer den genomen. Vervolgens kwamen ook de sleepbooten „Blankenburg" en „Maas", als mede de bergingsvaartuigen „Meermin" en Bruinvisch" ter plaatse. Ook de sleepboot "Argonaut" van Dirkzwager's Scheepsagen tuur bevond zich bij het schip. De „Chryssi" helde zeer sterk naar links over. terwijl het achterschip onder water ver dween. De dichte mist belemmerde het red dingswerk zeer. doch de booten slaagden er in betrekkelijk korten tijd in, alle leden van de bemanning die uit dertig koppen bestond. te redden, waarna allen met al hun bezittingen op de „Meermin" werden ondergebracht. Slechts twee leden konden niets van hun goederen redden. Zeven op het achterschip aanwezige schapen en twee varkens konden eveneens worden gered. Aanvankelijk bleven de kapitein en eenige officieren op de brug van de „Chryssi". Vannacht omstreeks één uur ver dween het schip in de diepte en op dat oogenblik staken alleen de mast toppen nog boven water. De kapitein en de officieren hadden inmiddels het schip verlaten en waren overge stapt op de sleepboot „Blankenburg". Zij zijn thans nog in de onmiddellijke na bijheid van het wrak. Behalve de kapitein en een officier zijn de opvarenden vanmorgen zeven uur, nadat zij het wrak om twee uur hadden verlaten, in dichten mist met de „Meermin" en „Argonaut" te Maassluis aan gekomen. Zij zijn vanmorgen perautobus naar Rotterdam vervoerd. De „Maria Cristina" blijkt bij de botsing weinig schade te hebben op- geloopen en heeft de reis dan ook vervolgd. Het wrak, dat voor het grootste gedeelte in het vaarwater ligt, is zeer belemmerend voor de scheepvaart, die vanaf gisteravond moest worden stilgelegd. Niet minder dan negen schepen waren gedwongen voor anker te De „Chryssi" behoort toe aan de reederij Goulandris Bros te Piraeus en heeft een bruto inhoud van 5367 ton. Het schip is in 1913 te Triest gebouwd. „BLOEMBOLLENCULTUUR" In de Dinsdagavond gehouden vergadering der afdeeling Haarlem van de Alg. Vereeni- ging voor Bloembollencultuur onder voor zitterschap van den heer J. M. C. Hoog werd mededeeling gedaan, dat op 7 October IJ. het tweede gedeelte van een bloembollencursus is begonnen. Slechts één der deelnemers had doen weten tot zijn spijt door verschillende omstandigheden den cursus niet langer te kunnen volgen. Bij deze gelegenheid werd een enkel woord gesproken namens de afdeeling door den se cretaris, wegens ontstentenis van den voor zitter en door ir. K. T. J. Inia, leeraar aan de Rijkstuinbouwschool te Lisse, waarop de heer J. H. Caro, leider van den cursus, antwoordde Mede waren daar tegenwoordig de heeren J. van Zadel, bestuurslid en W. van Zadel, mede onderwijzer aan den cursus. De lessen werden dadelijk daarop voortgezet. Na overlegging van enkele ingekomen stuk ken werd overgegaan tot bespreking van de candidatuur van 3 leden van het hoofdbestuur wegens periodieke aftreding. Gesteund zal worden overeenkomstig het verzoek der afdeeling Lisse de candidatuur van den heer M. Veldhuyzen van Zanten Rz. te Lisse; in de vacature Jac. de Brabander werd candidaat gesteld de heer C. H. Kramer te Bloemendaal. Voor de derde vacature T. M. H. van Waveren was ingekomen een aanbe veling der afdeeling Bennebroek—Vogelen zang van den heer B. J. C. van der Nat, doch de vergadering besliste, dat deze candidaat- stelling niet kan voorden gesteund. Met een keuze zal worden gewacht tot de eerstvolgende vergadering. Aan het hoofdbestuur en aan de afdeeling Bennebroek—Vogelenzang zal van een en an der worden kennis, gegeven. Geen der aanwezigen diende een voorstel in voor de a.s. aJgemeene vergadering. Bij de rondvraag vestigde een der leden de aandacht op advertenties, waarin bloembollen tegen veel te lage prijzen werden aangeboden zoodat kan worden nagegaan, dat ondeugde lijke waar wordt geleverd. Hij had dit ook ontdekt althans wat hyacinten betreft op markten, waarbij hem bleek, dat de bollen in hooge mate waren aangetast. Hij vroeg of daartegen geen maatregelen zouden kunnen genomen worden, omdat de koopers de dupe worden. Daarop werd geantwoord, dat tot nu toe niets aan dit euvel kon worden gedaan. BOND VAN JONG LIBERALEN EN LIB. STAATSPARTIJ. Dinsdagavond is in café Lido een bijeen komst gehouden van de afdeelingen Haarlem van den Bond van Jong Liberalen en de Libe rale Staatspartij, waarin de voorzitter van den Bond van Jong Liberalen, drs. H. A. Korthals, heeft gesproken over: „De stormbal dient ge- heschen". Na een korte inleiding, waarin spreker wees op de beteekenis van de verkiezingen voor de Provinciale Staten, welke in het a.s. voorjaar zullen worden gehouden, trad hij in een be schouwing over de jongste gebeurtenissen in de internationale politiek. Spr. achtte het noodig, dat ons land zijn defensie met nog meer kracht versterkt dan in de afgeloopen jaren is ge schied. Voorts is een eerste eisch. dat de overheid ervoor zorgt, dat de achterstand, die er is in het stelsel van luchtbescherming, ten spoe digste zal worden ingehaald en dat er wordt gezorgd voor een voldoende aantal „volks gasmaskers". De heer Korthals gaf vervolgens als zijn meening te kennen, dat in de toekomst voor de kleine zelfstandigen meer zal dienen te ge schieden dan tot dusver. Zij dienen ook te profiteeren van allerlei sociale wetten. Vervolgens bepleitte spr. een vakopleiding voor alle jongens en meisjes, die de lagere school hebben doorloopen. Ten slotte becritiseerde hij het door minis ter Romme ingediend voorontwerp inzake den arbeid van de gehuwde vrouw. Hierna volgde een uitvoerige gedachten- wisseling. ORGELCONCERT. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem op Donderdag 27 October 1938 des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. Programma. 1. Preludium en Fuga C gr. t. J. S. Bach 2. Vier Courantes G. Frescobaldi 3. Kleines harmonisches Labyrinth J. S. Bach 4. Sonate I P. Hindemith 5. Cantabile E. Bossi 6. Heer Jezus heeft een hofken, Flor Peeters SPAARNDAM JAN DE TIPPELAAR VERTELT. Dinsdagmorgen bracht J. M. Belgraver, be ter bekend onder den naam van „Jan de Tippelaar" een bezoek aan de Openbare La gere School te Spaarndam. Met aandacht luis terden de klassen 5, 6 en 7 een uur naar de interessante belevenissen van dezen globe trotter. Ze volgden hem geheel op zijn 10-ja- rige reis door Europa, langs den Rijn. door de Elzas naar Frankrijk, Italië, Tyrol, Zwitserland Griekenland, naar Moskou, waar hij een min der prettige herinnering aan had (hij had daar nl. 14 dagen in de gevangenis gezeten en werd daarna over den grens gezet). Hij trok verder door Polen en Duitschland. Het avontuur tusschen Berlijn en Potsdam i4iel wel in den smaak. Verder trok hij naar Denemar ken en Zweden. Een vol uur zaten de scholieren gespannen te luisteren en een welgemeend applaus viel onzen vriend Jan de Tippelaar bij het ein digen van zijn verhaal ten deel. OVERVEEN De verlichting van de julianalaan. Een belangrijke verbetering. De af. Publieke Werken is op het oogenblik bezig, een belangrijke verbetering aan te 'orengen in de verlichting van de Julianalaan, waarover dikwijls niet zonder reden klachten zijn geuit. In plaats van de oude ijzeren palen worden nu granitopalen geplaatst die hooger zijn dan. de oude en waarvan het dwarse bovenste ge deelte verder over den weg reikt. Bovendien zijn de lampen sterker, zoodat nu veel meer licht op den rijweg en ook op de rijwiel- en de voetpaden schijnt. Het westelijk deel van de laan profiteerde Dinsdag al van de nieuwe verbeterde verlich ting; deze week zal het geheele werk wel ge reed komen. HAARLEMMERMEER Politie uit Haarlemmermeer deed goede vangst. Buitenlanders hebben verschillende misdrijven op hun geweten. Dat de arrestatie van de twee vreemde lingen, den Tsjech en den Roemeen, die zoo als wij meldden, Zaterdagmiddag door de ge meentepolitie van Haarlemmermeer werd ge daan een goede vangst is geweest, is eerst na deze arrestatie gebleken. De omgeving van Zoetermeer, Zevenhuizen en Zoeterwoude hebben de buitenlandsche indringers onvei lig gemaakt door het plegen van talrijke in braken. Ook in de omgeving van Enschedé verrichten zij hun „operaties". Goederen van diefstal afkomstigzijn op hen gevonden. Het onderzoek duurt nog voort. Bejaarde wielrijder door den mist te water geraakt. Gisteravond omstreeks negen uur is de on geveer 70-jarige M. van Tol, wonende aan den Hillegommerdijk te water geraakt en ver dronken. De oude man reed op een driewielige bak fiets langs den Bennebroekerdijk nabij de Cruquiusbrug. Er hing een dikke mist. Dit is vermoedelijk de oorzaak geweest, dat de man met fiets en al in de Ringvaart is geraakt, De rijkspolitie uit Haarlemmermeer wist met assistentie van enkele bewoners van den dijk den drenkeling op het droge te brengen. Inmiddels was geneeskundige hulp inge roepen. Alle moeite is in 't werk gesteld de levensgeesten nog op te wekken. Ook kunst matige ademhaling is toegepast, doch dit mocht niet meer baten. Dokter Bult uit Hoofd dorp, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. AANRIJDING IN DEN IJWEG. Remmen werkten minder goed. Gistermiddag omstreeks 1 uur had aan den IJweg nabij den landbouwer K. weer een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, beladen met brandstoffen en een personen auto. De bestuurder van de vrachtauto, de heer v. d. P. uit Haarlemmermeer stond met zijn auto links van den weg tegenover een woning, om brandstoffen te lossen. Toen hij daarmee gereed was, stapte hij in en reed weg, zonder zich te overtuigen of de weg achter hem vrij was. Op hetzelfde oogenblik naderde achter hem een luxe auto, waarvan de bestuurder, de heer D. uit Haarlem het plotseling wegrrijden van de vrachtauto niet had opgemerkt met het gevolg, dat de beide auto's in botsing kwamen. De luxe auto werd zwaar beschadigd, doch kon toch nog op eigen kracht worden voort bewogen. Toen de politie ter plaatse kwam en de rem men controleerde, bleek, dat de remmen van de auto van D. minder goed werkten. Proces verbaal zal worden opgemaakt. „WACHT U VOOR DEN HOND!" Het gebeurde bij een landbouwer in dezen polder. De landbouwer had verschillende ar beiders op het land aan het werk, doch met een van hen kreeg hij ongenoegen. Deze on- eenigheid liep zoo hoog, dat de boer zijn knecht ontsloeg. Op het erf huisde een groote St. Bernards- hond, waarvoor de boer een waarschuwing op den weg had getimmerd: .jWacht u voor den hond!" Toen den volgenden morgen enkele be woners de boerderij passeerden, was het bordje „Wacht u voor den baas, want de hond is zoo plaats gemaakt voor een ander, waarop stond: „Wacht u voor den baas, want de hand is zoo kwaad nog niet". Blijkbaar heeft de ontslagen knecht wraak willen nemen op den boer. BLOEMENDAAL VERGADERING TUINBOUW. Dinsdagavond hield de afdeeling Bloemen daal en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenvergade ring in Rusthoek onder voorzitterschap van mr. W. Snellen. Medegedeeld werd. dat de leden welkom zul len zijn op de vergadering van de afdeeling Haarlem op 8 November in Hotel Lion d'Or; dat het volgend jaar wederom een tentoon stelling zal worden gehouden van chrysanten; dat op 28 Februari inzendingen worden ver wacht van getrokken bloembollen; dat de heeren G. de Kruijf en G. J. Boeschoten de af deeling zullen vertegenwoordigen op de alge- meene vergadering op 26 October. De beschrijvingsbrief gaf geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Dc jury, be staande uit de heeren De Kruijf, Barnhoorn en Iking, kende de volgende bekroningen toe: Voor het puntenstelsel Fourcroya Lindeni 9 p. Boegsohoten; Aeche- mea fulgens 10 p., idem; Nidularium Striatum p., idem; Lampionpeper 9 p. idem; Dracae na's in variëteiten 10 p., idem; Sierkool 7 p., Brokke. Buiten mededinging waren ingezonden een collectie fruit en pronkappels van den heer Brokke. Voor de prijsvraag kleinbloemige chrysan ten: le prijs 10 p., Y Mulder; 3e pr. 8 p., G. Brokke. De prijzen werden door den voorzitter met een toepasselijk woord overhandigd. Na de pauze vertoonde de heer Van Dijk een aantal lantaarnplaatjes van allerlei wilde en gekweekte planten en deelde bijzonder heden mede. Hierna liet de heer Van Dijk eenige takken van boomen en heesters zien, die aan een uitgebreide bespreking werden onderworpen. Zeer de aandacht trok de vrucht van een Amerikaanschen boom. die in het Duinlust park groeit, nJ. de Maclura aurantiaca, welke tot de moerbeien behoort. De voorzitter sprak een woord van dank voor de interessante voordracht.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2