HANKAU IS GEVALLEN s Enorme brand in de stad en de voorsteden. V WOENSDAG 26 OCTOBER 1938 HAAREEM'S DA'GBEAD Ook Woetsjang in Japansche handen. Reuter meldt uit Sjanghai, dat volgens een gemeenschappelijk com muniqué van leger en vloot van Ja pan bevestigd wordt, dat de Japan sche troepen Hankau zijn binnenge rukt. Van betrouwbare zijde verneemt Reuter, dat ook de bezetting van Woetsjang voltooid is. Er zijn bloe dige straatgevechten geleverd, toen twee Japansche detachementen, die de poorten der ommuurde stad binnentrokken, op sterken Chinee- schen tegenstand stuitten. /pij 9 I t MATSJENG DE INSLUITING VAN GROOT HANKAU 0 PM ARSCH RICHTING DER JAPANNERS GROOT HANKAU il&l) GROOT ■*CV 0 5 „Wij rusten nog niet" zegt minister Itagaki. Naar aanleiding van den val van Hankau heeft de Japansche minister van oorlog, Ita gaki, een vertegenwoordiger van Havas medegedeeld: „Nu Kanton en Hankau geno men zijn, is Tsjang Kai Sjek nog slechts een klein plaatselijk leider. Wij zullen onze krachtsinspanning niet verminderen, zoo lang wij er niet in geslaagd zijn, een nieuw China op te bouwen en de grondslagen voor een blijvenden vrede in het verre oosten te leggen. Eerst dan zullen wij rusten. Zoo noodig zullen wij binnendringen in de verst afgelegen hoe ken van China". De gouverneur van de Bank van Japan zeide, dat de Chineesche aangelegenheid thans de periode van opbouw bereikt heeft. Er zal nog veel krachtsinspanning noodig zijn, vooral voor het handhaven der monetaire controle en versterking van het toezicht op het eco nomische leven. De gouverneur zeide er van overtuigd te zijn, dat de economische struc tuur van Japan aan dezen krachtproef weer stand zou bieden, doch hij voegde daaraan toe, dat de toestand meer emissies van schatkist biljetten noodig maakt. Grieksche koning deze week naar Engeland. Terwijl de hoofdmacht der Japan sche troepen nader en nader kwam, woedden in de drie voorsteden van Woehan, Hankau, Hanyang en Woetsjang, enorme branden. Zoodra het duidelijk was, dat de Japanners Hankau naderden, had men in de voornaamste militaire gebouwen, fabrieken en stations, alsmede in de Japansche eigendommen lonten ge legd. Den geheelen ochtend volgde ontploffing op ontploffing. Alle poorten van de Britsche en de Fran- sche concessies werden omstreeks het mid daguur gesloten en bij de barricades betrok ken matrozen de wacht. Zoo nu en dan wer den de poorten geopend om vluchtelingen toe te laten, doch aan alle gewapende soldaten werd de toegang geweigerd. Het was gister avond onmogelijk op de trottoirs in de Brit sche concessie te loopen, zoo vol lagen zij met van alles berooide menschelijke wezens. Dui zenden hebben het vooruitzicht, dat de straat steenen hun vele weken tot legerstee moeten dienen. Het lot der vluchtelingen is nog ver ergerd, doordat de stad het voor het oogen- blik zonder water moet stellen. Vreeselijke tooneelen. De correspondent van United Press te Hankau schrijft: De paniek in de prijsgegeven stad is vreeselijk en wellicht nog aangrij pender dan die destijds in de door de Japanners veroverde steden, daar er geen gevechten zijn geweest, die er dit maal de bevolking en de troepen op hebben voorbereid. De uittocht der troepen in westelijke rich ting geschiedde over de Pinghan-brug ei thans is ook deze opgeblazen. In geheel Woe han bevinden zich thans nog slechts gewon den en wat verspreide troepjes die een goed heenkomen zoeken. Den geheelen dag hebben Japansche vlieg tuigen hun bommen geworpen op de wegen en op de rivier, die vol vluchtelingen was. De troepen te velde wisten niets van den toe stand in Hankau en ieder oogenblik kwamen er groepen soldaten aan, in beklagenswaar- digen toestand, die den weg zochten naar een hospitaal en hooren moesten, dat er geen hospitalen meer in dienst waren. Vreeselijk ook waren de tooneelen voor de barricades, die de buitenlandsche concessies beveiligden en waar dichte drommen vluch telingen bijeen waren. Iedere explosie in de stad bracht de ongelukkigen in grooter ver warring en radeloosheid. De val van Hankau, zoo seint ons de correspondent van United Press in Sjanghai geeft de Japansche troe pen de macht over de verbindings lijnen in vijftien provincies, met een totale bevolking in normale tijden van tweehonderdvijftig millioen. Tien provinciale hoofdsteden en alle be langrijke havensteden en handels centra zijn in Japansche handen en in buitenlandsche militaire kringen meent men dan ook, dat de val van Hankau niet meer of minder betee- kent dan het begin van het einde van den georganiseerden Chineeschen tegenstand. Tsjang Kai Tsjek heeft steeds de verdediging van de streek om Hankau als de kern van het verzet beschouwd. De val van Kanton be zegelde het lot van Hankau, omdat deze stad daardoor afgesneden werd van zijn voor- naamsten toevoer. De eenige vraag is nu nog, zal de oorlog nog weken duren, of nog maan den. Want men meent, dat het wachten nog slechts is op het aftreden van Tsjang Kai Tsjek Wil Japan werkelijk invloed uitoefenen in China, dan moet- het de macht hebben over alle verbindingslijnen en over de Yangtse tot dicht bij Tsjoengking. En zelfs dan blijft deze macht over China een kostbare strategie want de guerilla die woedt in die streken, die nominaal in Japansche handen zijn, berok kent den Japanners veel schade. De vraag, die een ieder zich hier stelt, is dan ook, of de nieuwe toestand Tsjang Kai Tsjek zal nopen, af te treden. Want ook thans nog is de toestand geenszins helder en de positie der Japanners precair. Anderzijds is er een duidelijke strooming voor een vrede en de toe nemende aanwijzingen, dat Engeland en Duitschland willen bemiddelen, maakt het waarschijnlijk, dat die vredestrooming spoedig sterker wordt. Grieksch-Engelsch handelsverdrag in voorbereiding. LONDEN 25 October. In diplomatieke kringen wordt vernomen, dat koning George van Griekenland Woensdag uit Athene naar Londen zal vertrekken. Dit bezoek draagt een particulier karakter. De koning reist incog nito. Men is in diplomatieke kringen evenwel van meening, dat de reis van den koning ver band houdt met de politieke situatie, gescha pen door de penetratie van Duitschland in de handelssfeer van den Balkan. In financieele kringen gaan geruchten, dat tusschen Enge land en Griekenland besprekingen zullen worden gevoerd over een handelsverdrag, ge lijk aan het Engelsche verdrag met Turkije. (United Press). ROETHENEN KOMEN OP VOOR DE ON SCHENDBAARHEID VAN HUN GEBIED. UZHOROD, 25 October (Pat/A.N.P.) Het orgaan van den minister-president van Sub- karpathisch Rusland publiceert het volgende In haar vergadering van 22 dezer, welke ge wijd was aan een bespreking der beoogde grenswijzigingen tusschen Roethenië en Hon garije, heeft de regeering van Subkarpathisch Rusland eenstemmig besloten tot de mogend heden welke het accoord van München getee- kend hebben en tot de regeeringen der aan grenzende landen en van Tsjecho Slowakije, een verklaring te richten. Hierin komt de Roetheensche regeering op voor de onschendbaarheid en ondeelbaarheid van het gebied, gelegen aan de Karpathen van Poprad tot Tissa, welks politieke positie en staatsvorm slechts in hun geheel zouden gewijzigd kunnen worden, zonder dat het zuidelijk deel van het noorden wordt geschei den, en uitsluitend op grondslag van zelfbe schikking der geheele autochtone bevolking. Het agentschap PAT voegt hieraan toe, dat de Tsjechische autoriteiten het blad met bo venvermelde verklaring terstond in beslag hebben genomen. Beek binnenkort naar Hitier. O.a. zou over Dantzig gesproken worden. BERLIJN. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zal de Poolsche minister van bui tenlandsche zaken, Beek. binnenkort Hitier bezoeken. Het staat nog niet vast, of de rijks kanselier zijn Poolschen gast te Berchtesga- den zal ontvangen of dat een ontmoeting plaats zal hebben aan de Poolsche grens tus schen Breslau en Frankfurt a.d. Oder dit laatste meent men in Poolsche kringen. Men meent te weten, dat het onderhoud zal gaan over de uitbreiding van het nonagressie pact en in het bijzonder over een nieuwe be vestiging van de Poolsch-Duitsche samenwer king. Men acht het ook mogelijk, dat andere kwesties, zooals bijv. Dantzig, besproken zullen worden. (United Press.) Het spioniiageproces te New-York. De practijken van Rumrich en Schulter. Bij de opening van den zeventien den dag van het spionnage-proces te New York heeft de voornaamste ver dachte, Rumrich, formeel zijn verkla ringen over het openen van de inter nationale poststukken aan boord van Duitsche schepen bevestigd. Hij bevestigde dat Karl Schulter, de zooge naamde penningmeester van den Duitschen spionnagedienst, hem heeft verteld, dat hij een „goeden slag" had geslagen en 'n postzak had geopend aan boord van de „Europa". Schülter zou hem foto's hebben laten zien van een contract tusschen de Bethlehem Steel Corporation en de Sovjet Russische organisa tie Amtorg. Dit contract was met de interna tionale post aan boord van de „Europa" ver zonden. Een der getuigen, de jeugdige vaandrig Wil liam Brown, verklaarde, dat hij, toen hij dienst deed aan boord van het vliegtuigmoederschip ..Saratoga", een brief had ontvangen van een Duitschen spion, waarin hem dringend werd aangeraden, zich op de hoogte te stellen van bepaalde manieren, waarop een ondernemend zee-officier geld kon verdienen. Rumrich, die daarvoor reeds verklaard, dat hij een brief had gezonden, waarop Brown niet had geantwoord, gaf toe, dat dit een van de vele listen was, waarmede hij inlichtingen had trachten te verkrijgen. Hiller vertoefde aan de Duitscli- Slowaaksclie grens. Daarna een bezoek aan Weenen. Hitler is Dinsdagmorgen onverwacht te En- gerau aangekomen, het bruggehoofd tegenover de Slowaaksche stad Bratislava (Pressburg). Hij inspecteerde Duitsche troepenafdeelingen Daarna vertrok hij naar Weenen. Als een loo pend vuur deed hier het bericht van zijn be zoek de ronde en overal werd de Führer op zijn tocht door de straten toegejuicht. Hij be zocht het Kunst-Historische museum en de Hofburg. Schuschnigg's vader zonder militaire eer begraven. Oud-bondskanselier niet bij de plechtigheid aanwezig. In weerwil van het feit. dat aan het over lijden van Schuschnigg's vader geen bekend heid was gegeven, waren er Dinsdagmorgen 150 officieren van het voormalige Oostenrijk- sche keizerlijke leger naar het Hietzinger kerk hof gegaan om de begrafenis van veldmaar schalk Artur von Schuschnigg bij te wonen. De familie van den overledene had den auto riteiten om een begrafenis met militaire eer verzocht, doch dit werd haar geweigerd. Slechts waren er vier politieagenten en twee detecti ves om de orde te bewaken. Er hebben zich geen incidenten voorgedaan. De vrouw van den oud-bondskanselier, gra vin Vera Fugger, heeft bij deze gelegenheid voor het eerst openlijk laten blijken, dat zij werkelijk met dr. Schuschnigg in 't huwelijk is getreden. Zij liep n.l. gearmd met den broer van den oud-bondskanselier, Artur von Schuschnigg, die bij het huwelijk-met-den handschoen als gevolmachtigde gefungeerd had. De autoriteiten hadden aanvankelijk aan den oud-bondskanselier verlof gegeven, het stoffelijk overschot van zijn vader te bezoeken, doch dit zou op het laatste oogenblik weer ingetrokken zijn omdat de gezondheidstoestand van dr. Schuschnigg dit niet toeliet, zoodat hij volstaan moest met een krans te zenden. Op de eenvoudige houten kist lag een kussen met dertien eere-teekenen die de veldmaar schalk in zijn langen diensttijd ontvangen had. Daarvoor lag een krans met het opschrift „Kurti" (het zoontje van den oud-bondskan selier). Voorts was er nog een krans van Schuschnigg's broeder en ten slotte een krans van roode rozen met het opschrift „Kurt en Vera". (United Press). TSJECHISCH MILITAIR VLIEGTUIG DOOR HONGAARSCHE JACHTVLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN? Gisteren verluidde te Praag, dat een Tsje chisch militair vliegtuig door twee Hongaar- sche jachtvliegtuigen aangevallen en bran dend neergestort was. De bestuurder werd ge wond en het toestel, dat vernield werd, kwam terecht op een plaats, welke 12 KM. binnen de Tsjecho Slowaaksche grens ligt. Dit ernstige incident zou zich hebben voor gedaan te Velke Meder, een stad welke ten z.o. van Bratislava is gelegen. Van officieel Tsjechische zijde wordt dit be richt tegengesproken. Tot in het begin van den nacht was geen desbetreffend bericht in Praag ontvangen. Heinrich Carl Relibock overleden. In den leeftijd van 72 jaar is te Amsterdam overleden de heer Heinrich Carl Rehbock. De heer Rehbock nam in de Amsterdamsche za ken- en cultuurwereld een zeer vooraanstaan de plaats in. Hij was voorzitter van den raad van commissarissen van de Nederlandsche Handel Mij. N.V.. de Handelsvereeniging .Am sterdam". de N.V. Moluksche Handelsvereeni ging, de N.V. Sumatra Rubber Cultuur Mij. en de N.V. Cultuur Mij. „Belirie", terwijl hij bij verscheidene andere cultuurondernemingen de functie van commissaris vervulde. Ook uit anderen hoofde trad de heer Rehbock op den voorgrond. Zoo was hij penningmees ter van het Koninklijk Nederlandsch Aard rijkskundig Genootschap en maakte hij deel uit van de commissie van advies van de afdee- ling Handelsmuseum van het Koloniaal Insti tuut, terwijl hij zitting had in het directorium van 't Bali instituut en de commissie van ar bitrage van de vereeniging voor den koffie handel te Amsterdam Voorts was hij nog bestuurslid van het Ja- instituut. De heer Rehbock was verder voonltter van de vereeniging tot instandhouding van het Concertgebouw, ondervoorzitter van de ver eeniging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland, penningmeester van het Neder landsch instituut voor volksvoeding, en pen ningmeester van de Nederlandsch-Duitsche Stichting, bestuurslid van de vereeniging voor ziekenverpleging aan de Prinsengracht, fi nancieel adviseur van de vereeniging voor phy- sische therapie te Amsterdam en bescherm heer van den Amsterdamschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Gouverneur-generaal van Australië. De hertog en de hertogin van Kent. Officieel is te Londen medegedeeld dat de hertog van Kent tot gouver neur-generaal van Australië is be noemd. in de plaats van Lord Gowrie, die ontslag neemt. De hertog van Kent zal zich in November van het volgend jaar naar Australië begeven om de taak van Lord Gowrie over te nemen. Reuter verneemt, dat de hertogin haar gemaal zal vergezellen en dat de kinderen meegenomen zullen wor den. Terwijl de normale ambtsperiode van een gouverneur-generaal vijf jaar duurt, meent men te weten, dat de hertog van Kent waar schijnlijk niet langer dan twee of drie jaar in Australië zal blijven. Totnogtoe is de functie van gouverneur- generaal van Australië nog niet door een lid van 't Koninklijk Huis waargenomen. Wel is dit het geval geweest met het gouverneur generaalschap in Canada en Zuid-Afrika. De hertog van Connaught bekleedde dezen post van 1911 tot 1916, de onlangs overleden prins Arthur van Connaught was gouverneur-gene raal van Zuid-Afrika van 1920 tot 1924, in welk jaar hij opgevolgd werd door een andere familierelatie van het Koningshuis, den graaf van Athlone. De hertog van Kent de jongste broer van den koning is thans bijna 36 jaar. Hij huw de in 19$4 met prinses Marina van Grieken land. Uit dit huwelijk werd in 1935 prins Edward en in 1936 prinses Alexandra gebo ren. Wat gebeurde er met Shimunoviteh? In Penang vreest men voor het lot van den Zuid-Slavischen globetrotter Matte Shimu noviteh, meldt de Sum. Post. Een maand geleden vertrok hij in een een voudige, aldaar vervaardigde sampan, waar op een zeil was gezet, van Penang naar Su matra, maar men heeft sindsdien niets meer van hem vernomen. Shimunoviteh was een merkwaardige fi guur. Vergezeld door zijn hond, welk dier den toepasselijken naam „Globo" droeg, zwierf hij over de wereld, van land tot 'land. In totaal had hij, bij aankomst in Penang, al 45.000 mijl geloopen. In 1928 is hij uit Joego slavië vertrokken. In Augustus arriveerde hij in Penang, waar hij dadelijk onaangenaam heden kreeg met de politie, omdat hij zich als vreemdeling niet had gemeld. Hij werd toen tot vijf pond boete, subsidiair een week hechtenis veroordeeld, was aanvankelijk vastbesloten maar een week te gaan brom men, doch liet zich door vrienden ompraten en betaalde de boete. Op 4 September aanvaardde Matte Shimu noviteh den avontuurlijken tocht in een sam pan naar Sumatra. Van daar zou hij de reis voortzetten naar Australië, en dit werelddeel zou dan tevens het einde van zijn wereldreis zijn. Hij was voornemens van zijn ervaringen een film te maken. Men vermoedt thans in Penang, dat Matte Shimunoviteh met zijn braven hond Globo verongelukt is N. S. B. neemt geen Joden meer aan. In het R.A.I.-gebouw te Amsterdam is een N.S.B.-samenkomst gehouden, waar ir A. A. Mussert voor meer dan tienduizend wer kers zijner beweging de richtlijnen voor den verkiezingsstrijd 1939 nader uitstippelde. Na vastgesteld te hebben, dat het program der N.S.B. zooals dit in December 1931 werd ontworpen, nooit serieus door tegenstanders werd bestreden en ook verder, afgezien daar van, ongewijzigd kon worden gehandhaafd, deelde de heer Mussert mede, dat hij in bij zonderheid wilde spreken over de drie voor naamste beschuldigingen, welke tegen de N S. B. worden ingebracht, n.l.: 1. landsverraderlijke Duitschgezindheid; 2 strijd tegen de kerken. 3. anti-semitisme. Wat betreft het eerste punt bestreed ir Mussert krachtig het verwijt, dat de houding der N.S.B. landsverraderlijk zou zijn. In tegendeel, het stoken tegen Duitschland be rokkent ons volk onberekenbare schade. Ne derland moet vriendschappelijke verhoudin gen tusschen de groote Europeesche volkeren met kracht bevorderen. Voor de N.SB. gaat het nationaal belang onder alle omstandig heden voor bij welk ander belang ook. Inzake de verhouding met de kerken, meen de ir. Mussert, te moeten vaststellen, dat de bestrijding slechts van één zijde kwam, n.l. van die der kerken, waarbij hij de R K. en de Gereformeerde kerken bij name noemde. Wereldlijke macht is voor de kerken funest en moet het godsdienstig leven der natie schaden. De N.S.B. wil een Christelijke volks gemeenschap en zal het terrein der kerk ten volle respecteeren. Noch van staatsabsolutis- me, noch van kerkabsolutisme wil zij iets weten. Het derde punt der beschuldiging n.l. van anti semitisme werd eveneens uitvoerig be sproken. Indien men de N.S.B.. die uitsluitend het Nederlandsche volk wil dienen en dus de Joodsche macht moet breken, daarom anti semitisch noemt, reikt men zichzelf een bre vet uit van anti-Nederlandsch te zijn. Aan het opvoeden van de Nederlandsche jeugd en het rechtspreken over het Nederlandsch volk door Joden moet een einde komen. Zoolang de Joden geen eigen nationaal tehuis bezit ten, heeft ieder volk den zedelijken plicht om een deel van het Joodsche volk te her bergen. Tegen de Joden, die hier vanouds in geburgerd zijn en in goede harmonie met ons leven, heeft de NS.B. niets. De na 1 Augustus 1914 hier te lande binnengekomen Joden zul len te zijner tijd dienen te verhuizen op rede lijken termijn. In de N.S.B. zullen voortaan geen Joden meer worden opgenomen. Die er reeds zijn, zullen als volwaardige kameraden gerespecteerd worden. Vóór de pauze sprak nog dr. van Genechten en de heeren C. van Geelkerken en graaf M. de Marchant et d'Ansembourg. Smirnoff heeft veertig Indië- vluchten achter den rug. Toen het Indië- vliegtuig „Valk" na een voorspoedige reis Dinsdagmiddag op Schiphol neer streek. beëindigde de gezagvoerder I. Smirnoff daarmede tevens zijn veertig ste Indië-vlucht. Vele vrienden van den zoo populairen vlieger waren bij de aankomst aanwezig om hem een kleine, maar daarom zekgr niet minder hartelijke hulde te brengen. Namens de vereeniging van verkeersvliegers hing de heer van Abspoel zijn collega een krans om den hals. De heer Thomson, havenmeester van Schip hol. wenschte den vlieger geluk namens de K. L. M., terwijl hij hem een tuil bloemen aan bood, bestemd voor zijn zieke echtgenoote. I. Smirnoff Rheumatische pijnen Mijnhardtjes doen deze snel verdwijnen 12 stuks 50 ct» (Adv. Ingez. Med.) Mtfir A PROGRAMMA DONDERDAG 27 OCTOBER. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 1.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.15 berichten) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.00—1.00 Gramofoonmuziek). 2 00 Reportage. 3.30—3.55 Gramofoonmuziek. (Om 3.45 berichten). 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.05 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.35 Gramofoonmuziek. 5.45 Amsterdamsch Kamermuziekkwartet en gra mofoonmuziek. 6.45 Causerie: Kent u Justus? 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Re portage, eventueel gramofoonmuziek. 8.00 Be richten ANP. herhaling SOS-berichten. 8.15 Uitzending vanwege het Christ. Nationaal Vakverbond. 9.30 Burlesco-ensemble (10.00 10.05 Berichten ANP) 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. A.V.R.O.-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (om 8.15 berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest en solist. In de pauze: Declamatie. 12.30 AVRO- Amusementsorkest. 1.15. De Palladians. 2.00 Voor de Vrouw. 2.30 Viool en piano. 3.00 Cur sussen voor de vrouw. 3.45 Berichten, gramo foonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszitten den. 4.30 Nina Dolce's Puszta-orkest (opn.) 5.00 AVRO-week-kaieidoscoop. 5.20 Felicita ties.. 5.30 Het AVRO-Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het AVRO Dansorkest mmv. de Radio-Revellers. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP; Radio journaal; Mededeelingen. 8.20 Concertgebouw orkest en solist. In de pauze: Radiotooneel. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP, Zigeunermuziek. 11.40—12.00 Dansmuziek (gr. pl.) DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.45 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC- Empire-orkest en solist. 12.50 Radiotooneel. 1 "02.20 BBC-Welsh orkest en solist. 3.10 ianovoordracht. 3.35 Stedelijk orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 G: anofoonmuziek. 5.50 De Westminster Players. 3.20 Berichten. 6.45 Voor de boeren. 7.00 Harpvoordracht. 7.20 Orgelspel. 7.50 Zang. 8.05 Variété-programma. 8.50 „The Mediter ranean: Italy", dialoog. 9.20 Berichten. 9.45 Herman Darewski en zijn band. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Uit Amerika: Causerie: Mainly about Manhattan. 10.55 Orgelconcert. 11.3512.20 Joe Loss en zijn Band en solis ten. RADIO PARIJS, 1648 M. 8.10, 9.00, 10.30 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.40 EUis-orkest. 3.05 Cellovoordracht. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Viool en piano. 4.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Zang. 8.50 „L'Ar- lésienne", opera. 10.50—11.05 Gramofoon muziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest en gramofoonmuziek. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepdansorkest en gramofoonmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.20 Omroeporkest mmv. 2 koren en soliste. 10.10 en 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdans orkest. 1.10 Gramofoonmuziek. 1.30 Vervolg dansmuziek. 1. 0—2.20. 5.20, 6.35 en 7.35 Gra mofoonmuziek. 8.20 Radiotooneel. 9.05 Cau serie. 9.50 Omroepsymphonieorkest mmv. so listen en het Omroepkoor. 10.30—11.20 Om roepdansorkest. DEUTSCHI.ANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Declamatie. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.50 Hobo en piano. 10.05 Berichten. 10.20 Omroeporkest, -kleinorkest en -koor en solisten (opn.) 11.05— 11.20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9