N AT IO N A L E Zeer geraffineerde inbrekers aan het werk. Steradent Geschilderde theekist deed dienst als brandkast. „Banklicht" noch controle waren voldoende. De Nederlandsch-Duitsche transferovereenkomst Bestrijdt KOU direct =sr=ël I* VapoSbopked IJTOTj MAANDAG 31 OCTOBER 1938 HA ARC EM'S D'AG BK'AD 3 LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Krasse kraak" aan het Damrak te Amsterdam. Een buitengewoon brutale inbraak is in den nacht van Zaterdag op Zon dag gepleegd in het kantoorgebouw van de Noordhollandschc Bank, een wisselkantoor gevestigd aan het Dam rak 24 te Amsterdam, waar de daders een belangrijke buit aan gouden en zilveren munten en antieke geldstuk ken bemachtigden. Op nog geen vijf minuten af stands van het politiebureau Warmoesstraat hebben eenige inbrekers het staat wel vast, dat dit geen werk van één man is geweest hun slag ge slagen. De inbraak is des te brutaler wanneer men bedenkt, dat het gebouw van het wissel kantoor, waarvan de heer H. Rechter direc teur is, gelegen is aan één der drukste wegen van Amsterdam, waar practisch n gesproken dag en nacht verkeer langs gaat. De ontdekking. Zondagochtend tegen half tien ging de heer Rechter in gezelschap van vrouw en kinderen naar het station. Hij wilde voor een familie- rU KENT UW KUNSTGEBIT f NIET MEER TERUG. Voordat zich ter ruste begeeft, roert U wat St?- radent in een bakje) warm (geen heel) water en laat daarin Uw kunst gebit gedurende den nacht liggen. Haal het er 's morgens weer uit en spoel het af (vooral niet borstelen) en al was het nog zoo verkleurd en beslagen, U zult het haast niet terug kennen, zoo mooi, frisch en vlekke loos is het weer geworden. Aanbevolen door 10.000 Tandartsen voor het dage- lijksch onderhoud van Uw kunstgebit. i. IJ8638 pan N.V. afgebeelde aier- lijkc bakje (met gcpatenteccc ventilatiesysteem) uiaann plaat! la poor boven- en ondecgebit. Proefbusje gratis op aanvraag. aan bovenstaand adres. (Adv. Ingez. Med.) bezoek per trein naar Rotterdam. Van dit prettige uitstapje zou niet veel komen. Vóór hij naar het station ging wilde hij nog even een kort bezoek aan zijn zaak brengen. Even iets halenvrouw en kinderen wachtten buiten. Een oogenblik later kwam de heer Rechter opgewonden buiten. Inbrekers hadden zijn kantoor be zocht, de brandkast was opengebro ken, de inhoud, een groot bedrag aan gangbare zilveren en gouden binnen- en buitenlandsche geldstukken en bo vendien een kostbare verzameling an tieke gouden en zilveren munten ter waarde van plus minus 1200 bleken verdwenen te zijn. „Vakwerk". De inbrekers zijn bijzonder slim te werk ge gaan, waardoor zij den nachtwacht van de maatschappij, waarbij het kantoor is aange sloten, om den tuin hebben geleid. Het wisselkantoor heeft vóór, aan de Dam rakzijde, -twee étalages, gescheiden door een deur, waardoor het publiek toegang heeft tot de hal, waar zich de loketten bevinden. Over dag worden in de étalages vreemde bankbil jetten, munten enz. uitgestald, en op borden worden de wisselkoersen aangegeven. Het pand heeft evenwel nog een voordeur, n.l. naast de linkerétalage. Deze deur geeft toegang tot een lange gang, die dus in de geheele lengte langs de kantoorlokalen loopt. Aan het einde bevindt zich de trap naar de bovengelegen verdie pingen. Maar aan het einde van die gang is ook een trapje van enkele treden naar de kelders onder het gebouw. De kelders waren afgesloten door een deur met een heel een voudig hangslot, dat zelfs zonder inbrekers werktuigen wel kon worden geforceerd. De dieven zijn de tweede deur aan de straat bru taalweg binnengeloopen. Deze deur is hoogst waarschijnlijk los geweest. De kelderdeur was in een wip geforceerd. Vloer uitgezaagd. In den kelder gekomen begon voor de in brekers het eigenlijke „werk". Zij hebben uit den kelderzolder, die den vloer van de kan- i toorlokalen vormt, een keurig vierkant stuk gezaagd. Zoo kwamen zij in het kantoorlokaal dat vlak achter de loketten is gelegen. Zij hadden het gat vlak vóór de kachel gezaagd, zoodat de aschla naar beneden in den kelder terecht kwam. Dit was voor de nachtelijke bezoekers echter geen bezwaar. Zonder veel moeite waren zij in het kantoor van de Noord- hollandsche bank gekomen, doch het moeilij ke werk moest nu nog komen. In dit voorste kantoorlokaal staat de brandkast met de door de inbrekers begeerde buit. Boven die brandkast brandt echter 's nachts een z.g.n. „banklicht" en van de straat af is door de glazen toegangsdeur heen deze brandkast te zien. De controleerende nachtwaker werpt dus zoo nu en dan een blik naar binnen om na te gaan of alles nog in orde is. Theekist als safe. Daarmede hadden de inbrekers, die blijk baar van de situatie de noodige studie hadden gemaakt, rekening gehouden. Zij hadden een theekist, meegenomen, die ongeveer dezelfde afmetingen heeft als de brandkast, alleen is de kist 80 cm. hoog en ongeveer 10 cm. lager dan de kleine, maar stevige safe. In den kelder hadden de nachtelijke bezoekers de kist keu rig groen geverfd en om het effect nog te verhoogen en de kist bedriegelijk veel op de brandkast te doen gelijken, hadden zij met behulp van ijzerdraadjes en zilverpapier een „verzilverden knop" aan de kist gemaakt. De kleine brandkast werd naar het vertrek achter het kantoor gesleept en op de plaats waar enkele minuten tevoren de brandkast nog troonde werd de groene theekist neerge zet. Om de hoogte gelijk te maken zetten de fantasierijke inbrekers het nieuwe meubel op een paar boeken. Boven op de pseudo brand kast werd voorzichtig de schrijfmachine ge zet, die ook op de echte brandkast had ge staan. Het geheel was zoo bedriegelijk nagemaakt, dat zelfs de politie, toen zij Zondagochtend in het kantoor kwam, niet direct het bedrog be merkte. Toen de inbrekers zoover met hun camou flage waren gevorderd en de echte brandkast naar de achterkamer was vervoerd, schoven zij de gordijnen tusschen vóór- en achterkan toor dicht. Ook de gordijnen voor de achter ramen, die uitzicht geven op een rommelig binnenpaatsje, werden dichtgeschoven. „Zij bouwden een tent". „Voorzichtigheid is de moeder van de por- celeinkast", moeten de inbrekers gedacht heb ben. Nog waren zij niet tevreden. Op de brandkast zetten zij een leuningstoel en over het heele geval legden zij het vloerkleed. Na op deze wijze een „tent" te hebben gebouwd en alles voldoende „verduisterd" was, kon het eigenlijke zware inbrekerswerk beginnen. Met een carbidtoestel, een zuurstofcylinder en een snijbrander hebben zij de kast geopend en al zal het geen gemakkelijk werk zijn ge weest, het lukte. Zij hebben geen bankpapier gevonden, daar dit des avonds altijd door den eigenaar wordt meegenomen naar een veiliger plaats. Wel troffen zij een belangrijk bedrag aan antieke gouden en zilveren munten aan, benevens een vrij hoog bedrag aan gangbaar goud en zilver geld uit alle landen. Hoe groot dit laatste be drag is, kon de eigenaar Zondag nog niet op geven dit zal pas mogelijk zijn na nauwkeu rige berekeningen. Van de antieke munten had hij een lijst. Het carbidtoestel, dat naast het zuurstof apparaat noodig is voor den snijbrander, werd op de derde verdieping van het gebouw aangetroffen in het atelier, dat een kleerma ker in gebruik heeft. De inbrekers hebben daar ook een bezoek gebracht, doch voor zoo ver bekend, wordt daar niets vermist. Het carbidtoestel is een stevig, groen geverfd ton netje van eigen maaksel van 30 a 40 c.m. hoog met twee koperen kranen. De inbrekers heb ben hun zuurstofapparaat mee teruggenomen, zoodat de politie hieraan geen spoor kan vast knoopen. Ook andere sporen zijn niet aange troffen. De Noordhollandsche bank is tegen inbraak verzekerd. Bij het onderzoek is gebleken, dat de thee kist in den kelder vermoedelijk groen geverfd is, want Zondagmorgen was de verf nog nat. Schilders zijn bezig het perceel van buiten te verven en in den kelder en in de gang ston den eenige potten verf, maar groene verf was er niet bij, zoodat de nachtelijke bezoekers deze waarschijnlijk zelf hadden meegebracht. Deze „kraak" in de N.-Holl. Bank lijkt veel op een inbraak die korten tijd geleden in een fotohandel aan de Jozef Israëlskade te Am sterdam is gepleegd. HANDELS- EN BETALINGSVERVOER TUS SCHEN NEDERLAND EN HET SUDETEN- GEBIED. 's-GRAVENHAGE. 28 October. De re- geeringspersdienst meldt: Tusschen de Nederlandsche en de Duitsche regeering werd overeenstemming verkregen over een voorloopige regeling van den in- en uitvoer tusschen het Sudetengebied en Nederland. Deze overeenkomst geldt voor het 4e kwar taal van het jaar 1938. Er bestaat overeen stemming over dat in beginsel in- en uitvoer- mogelükhedeen zullen worden gegeven in den zelfden omvang als in het 4e kwartaal van 1937 het geval was. Een halve eeuw geleden Uil Haarlem's Dagblad van 1888 31 October: Met primo November 1888, is op zijn herhaald gedaan verzoek eervol uit zijn betrekking als directeur van de Bloemen- daalOverveenHaarlem Tram-omni- busdienst ontslagen de heer J. H. van West Jr., en in zijne plaats benoemd de heer A. Koolhoven, te Bloemendaal Vereeniging voor Luchtbescher ming rekent op regeeringsliulp. Om een goedkoop volksgasmasker gevraagd. Onder voorzitterschap van den heer P. C. A. van Lith is Zaterdagmiddag in het gebouw van K. en W. te Utrecht de algemeene vergadering van de Nederlandsche vereeniging voor Lucht bescherming gehouden, waarbij meer dan tweehonderd afdeelingen vertegenwoordigd waren. De voorzitter releveerde de vele moeilijkhe den, welke de vereeniging in het afgeloopen jaar heeft gehad, ook die, welke met de re geering ontstonden. Aan het slot van zijn rede wees hij erop. dat de resultaten van de staats- commissie-Quarles van Ufford dienen te wor den afgewacht, en dat het bestuur van mee ning is dat het gewenscht is geen ingrijpende verandering te brengen in den tegenwoordigen toestand. Mocht die beslissing van de regeering niet voor 1 Januari a.s. zijn afgekomen, dan zullen de werkzaamheden in het centrum nog meer worden ingekrompexx en in overeenstem ming worden gebracht met de middelen, waar over van dien dag af kon worden beschikt. Voorts memoreerde de voorzitter, dat de ver eeniging in contact zal treden met den Roomsch-Katholieken Vrouwenbond, de Pro testant-Christelijke Vrouwenvereeniging, de Joodsche Vrouwenvereeniging voor Huisvrou wen. Vervolgens "bracht de secretaris, mr. H. Bogaardt, een uitvoerig verslag uit waarin hij liet uitkomexx, dat in twaalf maanden tijds het aantal afdeelingen van 60 tot 272 steeg, en het aantal leden van 17.000 tot ongeveer 65.000 De secretaris wees er in dit verslag voorts op. dat de jeugdorganisaties in den lande in nau wer contact gebracht zullen worden met het werk van de luchtbescherming. De penning meester. de heer J. W. Klein, deelde mede. dat tot 30 September j.l. de inkomsten hebben be dragen f 20.999, waaronder een contributie ad f 1.920. D euitgaven bedroegen tot dien dag f 16.802. Na langdurige discussies werd besloten als nood-overgangsmaatregel voor 1939 een bedrag van tien cejits per lid voor het maandschrift „Luchtgevaar" te heffen, totdat het resultaat van de staatscommissie-Quarles van Ufford zal zijn vastgesteld. De vergadering was echter unaniem van oordeel, dat de kosten van voor lichting door de regeering behooren te wor den gedragen. Met algemeene stemmen werd een motie- Geleen aangenomen, waarin er bij de regee ring op aangedrongen wordt op ruime schaal het Nederlandsche volksgasmasker tegen een goedkoopen prijs beschikbaar te stellen. Uit de besprekingen bleek algemeen, dat de afdeelin gen in den lande de houding, welke de regee ring aanneemt ten aanzien van het vraagstuk der luchtbescherming ten zeerste betreuren. Van vele zijden uit de vergadering kwam de dringende wensch naar voren, dat hierin een spoedige en gunstige wending zal komen. Voor 186,—'s-jaars verzekert 26-jarige de volgende uitkeringen/' Bij overlijden binnen 39 jaar: 1) ƒ1000,terstond betaalbaar, 2) 1000,— gezinsrente per jaar, 3) 5000,op einddatum. Bij leven na 39 jaar: 5000, benevens 1 000,— bij later overlijden. (Adv. Ingez. Med.) Wijziging en aanvulling van de belemmcringenwet privaatrecht. Ingediend is een wetsontwerp, houdende wij ziging en aanvulling van de belemmeringen- wet privaatrecht. Ter toelichting zeggen de ministers van Wa terstaat en van Justitie: De vraag kan worden gesteld, of aan de overheid voldoende middelen ten dienste staan om. indien het publiek belang zulks eischt, de vrije beschikking te verkrijgen over aan haar toebehoorende onroerende goederexx. ten aan zien waarvan contracten van onbepaalden of langen duur zijn gesloten. Mede in overleg met hunne ambtgenooten van financiën, defensie, economische zaken en sociale zakexx hebbexx de onderteekenaar; van de memorie van toelichting hiernaar een onderzoek doen instellen. Zij nxeenen. dat een nadere wettelijke regeling gewenscht is, en zij zijn dientengevolge tot de opstelling van het onderhavige wetsontwerp ovei gegaan. De ontworpen regeling voorziet tevens in het geval, dat het openbaar belang niet het vervallen verklaren van een overeenkomst in haar geheel vordert, doch waarin met een ge deeltelijke vervallenverklaring kan worden volstaan. De vaststelling van de schadevergoeding welke de wederpartij door het geheel of ge deeltelijk vervallen verklaren der overeen komst lijdt, behoort tot de taak van den bur gerlijken rechter. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. van 27 October 1938 is aan mr. C. S. van Dobben de Bruijn op zijn verzoek, met in gang van 1 November 1938 eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Bode graven, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als burgemeester bewezen Nederlandsche vrijwilligers uit Spanje worden weer toegelaten. Op de vragen vaxx den heer Vaix der Goes van Naters betreffende toelating in Nederland van door de Spaansche regeering terug te zenden vrijwilligers van Nederlandsche her komst hebben de ministers van justitie en van buitenlandsche zaken o.m. geantwoord: De regeering zal, voor zoover de eischen van openbare orde en veiligheid van den staat zich daartegen niet verzetten, tegen de toelating van vrijwilligers van Nedexdandsche herkomst geen bezwaar maken. Tevredenen en ontevredenen E nieuwe transferovereenkomst tus schen ons land en Duitschland heeft reeds aan velerlei kritiek blootge staan. Waar schuilen de tevredenen en waar zijn de ontevredenen te vinden? In dit bijzondere geval is de scheidingslijn vrij nauwkeurig aan te geven. Zij toch, die zullen profiteeren van de extra-uitvoercontingenten staan lijni'echt tegenover de verdedigers der meer specifieke kapitaalsbelangen. Laatstge noemden achten zich in hunne belangen ge schaad. Hoe zit de vork nu evenwel in den steel? Bij een zoo ingewikkelde materie als deze is het niet gemakkelijk een en ander in een kort en begrijpelijk overzicht samen te vatten. Wij zullen daartoe een poging doen. De nieuwe overeenkomst is, voor zoover de particuliere vorderingen op Duitschland en Oostenrijk betreft, geldend tot 30 Juni 1941 en tot 31 December 1939 voor zoover betreft de publieke Duitsche en Oostenrijksche leenin gen. De rentetransfer-overeenkomst is in twee deelen gesplitst. Het eerste deel heeft in het bijzonder betrekking op de langloopende particuliere vorderingen op Duitschland en het vroegere Oostenrijk, waaronder eveneens res sorteeren gemeentelijke leeningen en parti culiere leeningen, voor zoover deze niet in het tweede gedeelte zijn geregeld. In dat laat ste gedeelte zijn de regelingen opgenomen voor de z.g. Dawes- en Youngleeningen en de publieke leeningen van het voormalige Oos tenrijk. Voor obligaties, hypotheken en lang loopende ieeningen van anderen aard is de rentetransfer (overdracht) vastgesteld op 3 pet. in contanten (vroeger 3Vs pet.) en worden daarnaast beschikbaar gesteld lYz pet. z.g. Holland Marken A (vroeger 2 pet.) Deze mar ken staan op naam, zij zijn niet verhandel baar en kunnen in de practijk feitelijk slechts gebruikt worden ter betaling van reis- en verblijfkosten in Duitschland. Dividenden op aandeelen worden tot 3 pet. ten volle in contanten overgedragen en voor ieder procent dividend wordt 1/4 pet. extra in contanten overgemaakt tot een maximum van 3V2 pet. Tot dusverre ontvingen de aan- deelenbezitters ook 3".' pet., doch daarne vens nog 2 pet. Holland-marken. Deze laatste zijn nu vervallen omdat de aandeelhouders toch al tot 3V2 pet. in contanten kunnen ma ken tegenover obligatiehouders slechts maxi maal 3 pet. Voorts worden huren en pachten uit Duitschland volgens de nieuwe regeling voor 70 pet. in contanten overgemaakt (vroeger: 80 pet. in contanten plus 20 pet. ip Holland Marken A.) Deze 20 pet. worden nu voor hu ren en pachten niet meer beschikbaar ge steld, doch betrokkenen hebben de gelegen heid uit de bruto-ontvangsten hunner objec ten vooraf in Marken eventueele belastingen, reparaties, administratiekosten en persoon lijke reiskosten te betalen. Het gedeelte, het welk in Duitschland niet besteed wordt van de bruto-ontvangsten kan bij de „Konver- ionskasse" gestort worden, waarna 70 pet. in contanten in Nedex-land beschikbaar wordt gesteld. Teneinde de bedoelde transfer mogelijk te maken, waarvoor circa 30 millioen gulden noodig is. worden uit het provenu van spe ciaal daarvoor gereserveerden invoer gelden beschikbaar gehouden. De regeling voor de Dawes- en Younglee ningen is onveranderd gebleven (3V2 pet. in contanten en 2 pet. in Marken). Deze trans ter-rente is niet verminderd. Het belang van ons land bij deze leeningen is vergeleken bij dat van Engeland betrekkelijk gering. Aan gezien Engeland de rente op deze Ieeningen ongewijzigd wenscht te handhaven, zou dit land het zeker niet als een vriendschappelijke daad beschouwen, indien Nederland op eigen houtje in een verlaging dezer rente zou toe stemmen. Voor zoover de Oostenrijksche leeningen be treft werd een overeenkomst gemaakt, gelijk aan die tusschen Duitschland en Engeland. De Duitsche regeering zal de Nederland sche Regeering volledig schadeloos stellen voor hetgeen zij uit hoofde der door haar verleende garanties zal moeten betalen. Gedurende den tijd tot het op 30 Sep tember vervallen transferverdrag werd aan de Duitsche Reichsbank uit de clearing y2 pet. extx-a in vrije deviezen ter beschikking ge steld. Deze regeling is niet gehandhaafd; het daarvoor beschikbaar komende bedrag ad circa 1 millioen gulden is aan de algemeene clearingspositie ten goede gekomen. Het resultaat der verminderingen van ge transfereerde renten, dividenden, huren en pachten is, dat een waarde van circa 5 mil lioen gulden van den Duitschen invoer in ons land is vrijgekomen. Ten deele is dit bedrag gereserveei'd om den achterstand in de clearing in te loopen, terwijl daarnaast bo ven de algemeene betalingscontingenten eeni ge verhoogingen werden toegekend ten be hoeve van den export van druiven, versche groenten, vruchtenpulp, boter. kaas. boom- kweekerij producten en Indische tabak. Daar schuilt nu de bron van geoefende kri tiek; daar staan de beleggers-belangen tegen over de exporteurs-belangen. Beide groepen verdedigen uit den aard der zaak hun belan gen. De rentetrekker is van oordeel dat de exporteur te zijnen koste is bevoordeeld. De transfer-crediteur acht zich weder geampu teerd: hij acht zich te behooren tot de steeds offerende groep. De toewijzing van extra- uitvoer-contingenten zou geschieden ten na- deele van de kapitaalbelangen. Neen, aldus de exporteurs, de Regeeying heeft bij de nieuwe regeling gepoogd de verdeelende rechtvaar digheid beter te betrachten dan deze onder de oude overeenkomst in acht was genomen. Zij heeft thans eenigermate medegewerkt om de levensnoodzakelijkheid van den tuinbouw in ons eigen land door middel van export verruiming te steunen. Dient daarbij geen aandacht besteed te worden aldus deze tuinbouwgroepen aan het feit. dat de rente- rekkers voor niet minder dan drie jaren vei lig gesteld zijn, onverschillig hoe de stand van de clearing zich tot 30 Juni 1941 zal ontwikkelen? En hebben de bezitters van Duitsche effecten e.d. nog niet altijd een be voorrechte positie doordat eventueele verdere nieuwe tekorten op de clearing gedurende de eertvolgende drie jaren uitsluitend op de rug gen der exportbelanghebbenden zullen worden afgewenteld? Bedenkt men daarbij, dat de in voer uit Duitschland zich nog steeds in dalende richtig ontwikkelt, dan valt niet te ontkennen, hoe men deze uiterst ingewikkelde en teere aangelegenheid ook bekijkt, dat de kwade kansen zeker aan de zijde der expor teurs gezocht moeten worden. MOLLERUS. Haarlem's Cabaret- eii Revues- Gezelschap. Een nieuwe revue. In de groote zaal van St.-Bavo in de Smede- straat ging Zaterdagavond voor een stamp volle zaal de nieuwe revue van Haarlems Ca baret- en Revue-Gezelschap, geschreven onder leiding van Martin van Delden, die ook de algemeene spelleider was. Wij hebben reeds eenige revues van dit ge zelschap gezien en kunnen dadelijk beginnen met te verklaren, dat deze revue „Geniet van het volle leven!" haar voorgangsters over treft, vooral wat de aankleeding aangaat. De opvoering heeft nu plaats zonder een af zonderlijken zanger en zangeres. In stede daarvan is er nu declamatie van Nelly van der Veldt, die zich van die taak in de scène „Het nachtleven van een groote wereldstad" op lang niet onverdienstelijke wijze kweet en van Johnny Black die „Gij zult niet dooden! (1914-1918 en nu)"' ernstig en indrukwekkend over het voetlicht bracht. Als danser leverde hij ook een aardige pax-odie op Popeye. Deze revue biedt wel iets voor eiken smaak. Zelfs treedt er een goochelaar-toovenaar in op. die zóó maar de kas van het gezelschap vulde. Het ballet heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan en de revue- en bailetdansen door The Footlight Girls uitgevoerd en ingestu deerd onder leiding van mevr. Lily Orgodet waren nu ook zeer het aanschouwen waard. Ook van de thans in eigen atelier vervaardigde costuums was meer werk gemaakt dan vroe ger. Deze dansen deden het goed tegen den achtergrond van het door Jan Wijfjes ontwor pen en vervaardigd décor. Vrij goed slaagde de poging, de stampvolle zaal in het tafex-eel „Met de zaal op reis" tot community-singing te brengen.De tekst van de liedjes was voor een gering bedrag ver krijgbaar en spoedig klonken niet alleen op het tooneel maar ook in de zaal de bekende liedjes „Wij gaan de wijde wereld in". „In het restaurant „De Blauwe Stier", „Wat jammer" en anderen. In deze bespreking hebben wij het beste tot het laatste bewaard. Want wat is een revue zonder een paar goede komieken? Nu, die hééft Haarlem's Cabaret- en Revue gezelschap. een paar komieken, die juist pas sen in het kader van het amusement dat dit gezelschap wil bieden. Zij zijn bekend: Henk Smal en Leo van Norde. Eerstgenoemde maakt al dadelijk een goede entrée in den proloog, •die ons introduceerde in het Rijk van Nep- tunus (een aardige vondst, tusschen haakjes, met een sprekend décor) waarin hij den God der Zee uitbeeldde. En in vele komische duetten en scènes in de twee bedrijven van de revue toonden zoowel Henk Smal als Leo van Norde den naam van „de lachsprinters". waax-mede zjj in het pro gramma stonden aangeduid, te verdienen. In- - - m m Vic 1 'ff tonal bedekken. I Geen wachttijd—Werkt direct Door deze massage begint VapoRub direct door de huid te werken als een pappleïster. Gelijktijdig ontstaan door de lichaamswarmte de heilzame dampen, die 18 x per minuut naar de ontstoken luchtwegen van neus, keel en borst worden in geademd. Door de urenlang aanhoudende, dub bele werking verzacht VapoRub de prikkeling, lost het slijm op, vermindert het hoesten en maakt het ademen gemakkelijk. Opgelucht en U prettig voelend, zult L' spoedig in een verkwik- kenden slaap vallen, 's Morgens is de ergste kou I meestal voorbij. Verlaagde Prijs 90 ct (Adv. Ingez. Med.) derdaad: zij amuseerden het publiek uitste kend; de menschen gierden nu en dan van het lachen. Tenslotte moeten wij nog melding maken van een zeer jonge mannelijke kracht van het gezelschap, die nog al eens een zeer begrijpe lijk gebrek aan routine toonde, maar zich zeker spoedig zal ontwikkelen tot een zeer bruikbaar werkend lid van dit gezelschap. Hij gaf nu zijn liedjes al met een flinke dosis vrijmoedigheid. Voor dezen première-avond had de dixectie de besturen van verschillende vereenigingen uitgenoodigd. Wij twijfelen er niet aan of vele van die besturen zullen er, na wat wij Zaterdagavond gezien en genoten hebben, in het aanstaande seizoen toe overgaan, het Ge zelschap op hun beurt uit te noodigen, ten einde den leden dier vereenigingen een pret- tigen en amusanten avond aan te bieden. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5