1 KINDERLEDIKANTJES JAC. VAN WEERT ANECANC 46 Dronken automobilist tot drie weken veroordeeld Tariefvoornemens der regeering. BURGERLIJKE STAND. Sneeuwwitje en de 7 dwergen. DONDERDAG 3 NOVEMBER 193S HAAELE M'S DAGBÏAD 10 UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER Gestolen rijwiel te koop aangeboden. Men zij gewaarschuwd. Gisteravond is ten nadeele van een bewo ner van den Aalsmeerderdijk, den heer A. een heerenrijwiel ontvreemd. De tot eigenaar ge promoveerde dief had de brutaliteit doodge moedereerd naar Hoofddorp te fietsen op zijn nieuwe aanwinst en hij bood zijn karretje daar aan een rijwielhandelaar te koop aan. Deze kreeg dadelijk den indruk, dat er iets niet in orde was. Hij vertrouwde het zaakje niet en zei dan ook, dat hij het rijwiel niet wenschte te koopen. Hij verzuimde echter de politie hiermede in kennis te stellen en liet den man ongehin derd vertrekken. In dergelijke gevallen is het noodzaak de politie de helpende hand te bieden, hetgeen toch vele collega's-handelaren gedaan zou den hebben. Nu loopt een ander kans zijn geld 'cwijt te raken voor een rijwiel, dat hij zal noeten afstaan. De burgerij wordt hiervoor gewaarschuwd. OPWINDENDE ACHTER VOLGING IN HET DUISTER. rivee Amsterdamsche inbrekers in Badhoevedorp op heeterdaad betrapt. DE POLITIE HAD ER EEN NAT PAK EN NOG VEEL MEER VOOR OVER. Voor de tweede maal heeft men getracht te Badhoevedorp in te breken, doch ditmaal hadden de Amsterdamsche inbrekers die het plan hadden dezen winter wederom den Haarlemmermeerpolder door inbraken en diefstallen onveilig te maken minder geluk en is de verwachte serie inbraken reeds on middellijk bij den aanvang afgebroken door handig en kordaat optreden van den ge meenteveldwachter Van der Spek uit Bad hoevedorp en den adjunct-inspecteur van politie. Jansen. Beide heeren van de politie surveilleerden in het villadorp Badhoevedorp en bemerkten achter een der villa's eenig ge luid, terwijl ze op straat twee fietsen zagen staan. Onmiddellijk trokken zij erop uit en be trapten het tweetal, dat reeds bezig was met het weghalen van stopverf, teneinde de ruit aan de achterzijde van de woning te kunnen lichten. Bij het zien van de glimmende knoopen, vluchtten ze in allerijl in verschillende rich tingen en moesten hun rijwielen, waarop zij gekomen waren, in den steek laten. Nu begon een wilde jacht, die leidde over weilanden, kleivette bouwlanden, over slooten en hekken, doch wat de inbrekers konden, werd getrouw nagedaan door de politieman nen. Revolverschoten weerklonken als waar schuwing om halt te houden. De inbrekers zetten echter alles op alles en snelden voort, steeds op de hielen gevolgd door de kranige politie. Bij hun vlucht hadden de inbrekers een bondgenoot, de duisternis. Een van hen, meenende uit het oog van de politie te zijn gekomen, waagde zich weer op den beganen grond en zag kans een tweede misdrijf op zijn geweten te laden, door een onbeheerd staand rijwiel te grijpen en zich daarmee uit de voeten te maken De politie snelde naar de auto, waarmee de adjunct inspecteur was gekomen en achtervolgde den man, die trachtte zich via Sloten naar Am sterdam te begeven en zich daar in veilig heid te stellen. De voortvluchtige was spoe dig ingehaald, doch nog gaf hij zich niet ge wonnen. Hij wierp de fiets aan den kant en vluchtte nu door slooten en vervolgens weer over het polderland, denkende daardoor wel gered te zijn. Dit was echter een misrekening voor hem, want ae politie bleef voor geen water staan en had er wel een nat pak voor over. De moeite der politiemannen werd ten slotte beloond. Toen de inbreker geen uitweg meer zag. vluchtte hij in een schuur van een boer derij Dit werd hem noodlottig. Hier werd de man na de opwindende jacht gearresteerd. Met de auto werd hij naar Hoofddorp overge bracht en aldaar ingesloten. Het bleek te zijn zekere Van E. uit Amsterdam. Zijn compagnon wilde hij niet verraden en dezen moest de politie maar opzoeken, hetgeen de politie dan ook maar onmiddellijk deed. Men ging weer op weg. alhoewel het laat in den nacht was, naar Amsterdam. Met medewerking van de Amsterdamsche Recherche vond men gistermorgen het adres van den tweeden inbreker. Bij een aldaar gedane huiszoeking deed de politie een verrassende vondst. Het grootste deel van de gestolen goederen van de eerste inbraak van dezen winter, waarvan de heer A. N. te Badhoevedorp eergisteren het slacht offer werd, werd hier gevonden. De inbreker was „niet thuis", doch laat in den avond werd de verdachte door de politie aangehouden en naar Hoofddorp overgebracht, alwaar hem een verhoor werd afgenomen. De man bekende onmiddellijk zich te heb ben schuldig gemaakt bij de poging tot in braak, waarbij hij en zijn collega werden over vallen door de politie. Ook bekende hij zich aan de inbraak van Dinsdagnacht te hebben schuldig gemaakt. De verdachte, zekere W. W. eveneens uit Amsterdam, is daarna in arrest gesteld. Tal van inbrekerswerktuigen werden nog in beslag genomen. Zoo is dan de rust in Badhoevedorp weer gekeerd en naar we hopen thans voor goed. Reeds in den vorigen winter had men het vermoeden, met Amsterdammers te doen te hebben, doch Amsterdam is groot. Het feit, dat de leden van het inbrekersgilde op heeter daad werden betrapt en zij onvermoeid en onverschrokken werden nagejaagd, daaraan is het tenslotte te danken dat deze gemeente kon worden verlost van dit gespuis. Ongeluk op den Haarlemmerweg. Trailer rijdt tegen lichtmast Hedenmorgen heeft op den Rijksweg tus- schen Amsterdam en Halfweg ter hoogte van den eersten molen een ongeluk plaats ge had dat een aanzienlijke materieele schade heeft veroorzaakt doch nog vrij goed is af- geloopen. Om half zes reed in de richting Amsterdam een trailer, bestuurd door een chauffeur uit Zandvoort. terwijl bovendien nog een tweede chauffeur in de cabine gezeten was. Door on bekende oorzaak reed de auto tegen een mast van de natriumverlichting. De cabine werd totaal omgedraaid, terwijl de lichtmast dreigend boven den wagen bleef hangen. De chauffeurs werden vrij ernstig aan hoofd en beenen gewond, doch opneming in een ziekenhuis bleek niet noodzakelijk. De gemeentepolitie van Amsterdam stelde een onderzoek in. ZANDVOORT Spreker hoopte belangstelling voor dit on derwerp te hebben gewekt. Dr. Bierens de Haan sprak een woord van dank voor de mooie voordracht. PROPAGANDA-AVOND N. V. V. Cabaret Marie Hamel. Woensdagavond organiseerde het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen in Monopole een propaganda-avond. De groote zaal was tot de laatste plaats bezet toen de heer P. Oud de bijeenkomst met een korte inleiding opende. Onmiddellijk daarna kreeg Marie Hamel het woord, die als conferenciere van haar gezelschap optrad. Een welverdiend applaus had ook Gretha Schley in ontvangst te nemen, nadat ze in een schilderachtig Hongaarsch costuum op haar accordeon een potpourri van Hongaarsche lie deren ten beste had gegeven. Ellen and Jane brachten het publiek in ver rukking met haar sierlijke oude dansen, tap- dance en acrobatiek. Dat Gretha Schley méér kan, dan haar ac cordeon bespelen toonde zij in de éénacter; Vergeten vrouwen. Prof. Ben Ali Libi vertoonde voor de pauze nog eenige staaltjes van zijn haast ongeloof lijke vingervlugheid. Hierna kreeg de heer Van der Hoeven, voor zitter van den Bond van sigarenmakers de gelegenheid voor het uitspreken van zijn pro paganda feestrede.. Nadat hij in 't kort de programma-eischen van het N.V.V. had opge somd wees hij op den geweldigen groei van het aantal leden, dat in weinige jaren van 16000 was gestegen tot ruim 305.000. Met een opwekking mede te werken aan den groei en bloei van het N.V.V- besloot spr. zijn rede. Na de pauze traden de verschillende artis- ten nogmaals op, zoo mogelijk met nog meer succes dan de eerste maal. DE BELT OM DE BELT. De laatste jaren heeft men ernstige pogin gen in het werk gesteld, om de vuilnisbelt een zoodanig aanzien te geven, dat zij te midden van het duinlandschap zoo weinig mogelijk opvalt. Deze pogingen hebben werkelijk suc ces gehad, zoodat de belt zelf er ordelijk en waar niet direct gewerkt wordt, zelfs netjes uitziet. Op het oogenblik is het zelfs zoo, dat de belt zeer gunstig afsteekt bij de omgeving waar allerlei vuil en afval in groote hoopen langs de wegen ligt. Waar naast de wegen een plaats meer was heeft men zich zelfs niet ontzien de karrevrachten afval gedeel telijk op de wegen te storten. Als hieraan geen paal en perk wordt gesteld, zal 't niet lang meer duren, of de toegangswegen tot de belt zullen geheel versperd zijn. COM. TOT HET HOUDEN VAN KINDER" FEESTEN. De commissie tot het houden van Kinder feesten op Koninginnedag vergaderde deze week in café Honderdos. De penningmeester legde rekening en ver antwoording af. Er bleek na de drie feesten, die in het afgeloopen seizoen zijn georgani seerd door deze commissie, nog 'n klein batig saldo te zijn. WINKELIERSVERGADERING. De plaatselijke winkeliersvereeniging be legde in combinatie met den R.K. Midden standsbond „De Hanze" een vergadering, ten einde besprekingen te voeren over een even tueel te houden St. Nicolaas-reclamecam- pagne. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Teneinde te bereiken, dat zooveel mogelijk publiek de étalages zal komen bekij ken, werd besloten aan deze campagne at tracties te verbinden. Santpoort-dorp en Santpoort-station zullen in deze samen werken. In de commissie van voorbereiding namen zitting de heeren Andriesma, Cornegge, Handgraaf, Loendersloot, Meyer, Stuurman, Stutvoet en Waandorp. „VOX HUMANA". Onze plaatselijke zangvereeniging „Vox Humana" heeft van B. en W. onzer gemeente toestemming gekregen tot het organiseeren eener verloting, waarvan de baten ten goede zullen komen van het muziekbibliotheekfonds der vereeniging. HEEMSTEDE CHRISTELIJKE VAKORGANISATIE Woensdagavond kwam de studieclub van den Chr. Besturenbond „HeemstedeBenne- broek" voor de eerste maal bijeen te Heem stede. De belangstelling voor deze bijeenkomst was grooter uit Bennebroek dan uit Heem stede. Behandeld werd: ..De verandering in de positie van den arbeider en van den arbeiden den stand in het sociaal-economisch leven onder den invloed der sociale beweging", dat werd ingeleid door den heer B. A. Spek. De volgende cursusvergadering wordt ge houden 30 November te Bennebroek. TENTOONSTELLING „.'MAAK ZELF" GESLOTEN Deze tentoonstelling, ten doel hebbende een beeld te geven van wat men als leek op het gebied van huisraad, speelgoed, gebruiksvoor werpen e.d. met geringe kosten en van bijna waardeloos materiaal zelf kan vervaardigen is Dinsdagavond gesloten. Commissieleden en de leidster van deze reizende tentoonstelling kwamen bijeen; dooi den heer S. Rijkes werden namens den voor zitter, den heer N. Vos, die verhinderd was, enkele woorden gesproken. Hij dankte allen, die aan de totstandkoming der tentoonstelling hadden meegewerkt en ook hen, die zich ver dienstelijk maakten door het publiek over het tentoongestelde in te lichten. Er is veel be langstelling getoond. Herinnerd werd aan de nuttige film „Huis houdelijke voorlichting" die eiken avond door talrijke bezoekers werd bijgewoond en aan de interessante gas- en kookdemonstraties. De tentoonstelling is bezocht door 1500 be zoekers. AERDENHOUT LEZING RELIGIEUZE KRING. Woensdagavond had in het gebouw van den Religieuzen Kring de eerste der serie winter- lezingen plaats. Dr. P. Miedema uit Amersfoort hield een voordracht met lichtbeelden over het onder werp: „Christus in de beeldende kunst van den nieuweren tijd". „Als Jezus naar Jeruzalem trekt", zoo begon spreker, „vragen enkele Grieken aan Filip- pus: „Wij zouden Jezus willen zien". Deze wensch is er een van alle eeuwen én ook van ieder mensch, Voor velen is Jezus in den hedendaagschen tijd met al zijn moei lijkheden uit hun leven verdwenen, maar toch komt altijd het verlangen naar boven om Hem te zien. omdat men voelt, dat wat er verkeerd is, niet het werk is van Christus, maar wat de menschen van het Christendom heb ben gemaakt. Meer dan de theologen met het woord, kun nen de kunstenaars uit alle eeuwen geven als reflex van wat zij zagen in Christus. Spre ker toonde Christus-figuren uit de oudste ge gevens, om via voorbeelden uit de tweede helft der 19de eeuw uit heel Europa over te gaan naar het werk van dezen tiid, waaruit men kon zien. hoe kunstenaars met Christus hebben geworsteld in hun fel bewogen ziel Met. Rembrandt kwam een nieuwe periode van de Jezusfiguur als mensch, als weerklank van het humanisme, dat in dezen kunstenaar zoo sterk doorklinkt. Na de pauze volgden beelden van Duitsche. Russische, Belgische. Engelsche en per slot. Hollandsche kunst, met reproducties van Toorop, Wiegman, Jan Sluyters enz., werken waaruit het streven spreekt, om te ontkomen aan overgeleverde vormen. KEUZE UIT 50 STUKS (Adv. Ingez. Med.) SPAARNDAM SANTPOORT IJMUIDEN de bestuurder. De man, die op de treeplank stond wilde net een hartig woordje met den roekeloozen automobilist wisselen en hield zich daarom iets minder stijf vast. Onmid dellijk gaf de chauffeur weer vol gas waar door de op den treeplank staande persoon van de auto af viel en tegen den grond sloeg. Hij had zes weken niet kunnen werken. Ook dit slachtoffer een 45-jarige Haagsche chauffeur werd gehoord. Hij kon zich echter van het heele geval niet veel herinneren. Nadat nog een buschauffeur en een Zand- voortsche agent verklaard hadden, dat de ver- het woord voor zijn requisitoir, dachte beslist wel alcohol gedronken had en niet in staat was een auto naar behooren te sturen, nam de Ambtenaar van het O. M. Réquisitoir Een aanrijding als deze, zeide de ambte naar, hebben we nog nooit hier te behandelen gekregen. Twee elkaar tegemoetkomende mo torrijtuigen zijn met elkaar in botsing geko men, waarbij een der auto's in de flank werd aangereden. De verdachte is na de aanrijding met open portieren doorgereden, terwijl iemand op de treeplank stond. Dat deze er het leven heeft afgebracht is niet aan de verdachte te dan ken. Een dergelijke autorijder behoort op den weg niet thuis. Ik vraag dan ook voor de overtre ding van art. 22 B van de M. en R. wet een hechtenisstraf van 1 maand en 1 jaar ontzegging om motorrijtuigen te besturen en verder voor de over treding van art. 22 A f 100.— boete of 2 maanden hechtenis. Mr. Sylvain Groen, de verdediger wees er op dat 6 September juist de jubileumfeesten gevierd werden, waai-door velen zich anders gedragen hebben dan ze in het normale leven doen. Verdachte is een 27-jarige aardappelen- handelaar uit- Zandvoort en is pas getrouwd. Spr. verzocht den kantonrechter daarom een voorwaardelijke straf te willen uitspreken, waarbij de verdachte onder toezicht zou ko men van een drankbestrijdingsvereeniging. Na een korte repliek van den ambtenaar wees de kantonrechter onmiddellijk vonnis en veroordeelde den verdachte wegens overtreding van art. 22 A tot een geldboete van f50.of 20 dagen en wegens overtreding van art. 22 B der M. en R. wet tot drie weken hechtenis en 1 jaar ontzegging van het rijbewijs. BESOMMINGEN. Loggers: RO 1 f 1000; KW 162 f 580; KW 28 f780; KW 132 f850; SCH 133 f540; SCH 399 f 940; SCH 35 f880; SCH 40 f740; SCH 141 f550; SCH 25 f 1100; SCH 285 f760; SCH 236 f910; SCH 130 f330; SCH 246 f 660; SCH 42 f700; KW 86 f 250; KW 48 f 100; KW 144 f120; KW 45 f32; KW 19 f170; KW 16 f640; KW 96 f530; KW 58 f600; K 20 f370; VL 53 f 670; Gorredijk IJM 490 f 1030. IJmuiden 3 November 1938, Tarbot 58—54 cent per K.G. Tong 10880 cent per K.G. Griet f 30f 18 per 50 K.G. Groote schol f 21 per 50 K.G. Middel schol f 30 per 50 K.G. Zetschol f 17,50—f 16.50 per 50 K.G. Kleinschol f 19—f 9,50 per 50 K.G. Schar f 7,50f 6,50 per 50 K.G. Groote gul f 14 per 50 K.G. Kleine gul f 11—f3.80 per 50 K.G. Wijting f 2,90f 1,60 per 50 K.G. Versche haring f 3.,10f 1,50 per 50 K.G. Kabeljauw f48—f45 per 125 K.G. NAGEKOMEN BESOMMINGEN. Loggers met versche haring: KW. 161 f 610, Sch. 15 f 1430, Sch. 5 750, Sch. 229 f 7401 Sch. 69 f 250, Deensche kotter E. 19 f 970. Aangevoerd aan den afslag 8289 kisten versche haring. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. C. v. VeenKriesels d., Iepen straat 11, IJmuiden; M. C. HoflandDuijn z. Genieweg 38. Velsen; M. NoordzijSwieserijn d.. De Ruyterstraat 186, IJmuiden; H. Bakker- Nagel, z., Kruisstraat 32, Velsen-N., M. C. LeewisKlijnveld, z. Trompstraat 52, IJmui den. Overleden: A. Bruinewoud 30 jaren, echtge- noote van H. G. Louwen, Pelsstraat 20 Vel sen-N. A. v. d. Velde, 31 jaar, echtgenoote van J. J. Heere, Hadleystraat 7. IJmuden. (Is reeds in een deel eener vorige oplaag opgenomen.) De Haarlemsche kantonrechter heeft reeds vele zaken te behande len gehad waarbij 'n donken auto mobilist, een zij het geen al te fraaie hoofdrol speelde. Dit is dus niet zoo buitengewoon en er is ook in ons blad reeds herhaaldelijk de aandacht op gevestigd, dat dergelijke overtredingen altijd met hechtenis worden bestraft. Het geval dat de kantonrechter he denmorgen te behandelen kreeg was echter al heel ergerlijk. Op 6 September reden eenige autobussen uit de richting Haarlem op den Heerenweg. Ter hoogte van de Zand voor tsche Laan na derde een luxe-auto uit Leiden. Vlak bij de voorste bus gekomen maakte de auto plotse ling een zwenking naar links en reed een dei- autobussen in de flank aan. Het was onbegrijpelijk, zoo vertelde de chauffeur van de autobus, die als getuige optrad, waarom de chauffeur deze plotselinge zwenking maakte. Toen ik uit de autobus stapte en den bestuurder van de auto vroeg waarom hij de bus aangereden had, kon hij niets zeggen. Hij zat stomdronken achter het stuur. Ambtenaar: Dat hebt u dus duidelijk kun nen constateeren? Get.: Hij zat als een zoutzak achter het stuur. Een van de inzittenden van de bus was op de treeplank van den wagen gaan staan om beter met den bestuurder te kunnen sprexen Toen deze dit bemerkte ontwaakte hij uit zijn lethargie en gaf zonder eenige waar schuwing onverwacht vol gas. De man op de treeplank kon zich ter nauwernood vasthou den. Met volle vaart en open portieren werd de Zandvoortsche Laan in gereden. Even plotseling als de rit begonnen was eindigde hij ook weer, want na honderd meter stopte Export-credietverzekering? De voornemens der regeering op tarief ge bied beoogen eenige bedrijfstakken, die voor de binnenlandsche markt van groote beteeke- nis zijn, eenigen steun te geven, teneinde de werkgelegenheid in die bedrijfstakken te be vorderen en op een meer stabiele basis te brengen. Daarbij zal de regeering twee be langrijke zaken in het oog houden. In de eer ste plaats zal rekening gehouden worden met het belang, dat velen hebben bij een niet te hoog binnenlandsch prijspeil. Om die reden o.a. heeft de regeering het noodig geoordeeld een recht van 20 pet. ad valorem als maxi mum te nemen bij bedoelde voorstellen. In dit verband meent de regeering echter te moeten bestrijden de stelling als zouden hoo- gere prijzen steeds de welvaart schaden. Een verbetering van de verhouding tusschen kos ten en prijs is niet een zaak, die alleen den ondernemer ten goede komt. Een meer ge zonde binnenlandsche rendabiliteitsbasis kan in bepaalde gevallen, zelfs leiden tot een ver sterking van de exportpositie der betreffende artikelen. In de tweede plaats wenscht de regeering ook de handelspolitieke belangen in het oog te houden. Naast de beperking die de regee ring zich zal opleggen, wat het niveau der rechten betreft, wenscht zij niet over de geheele linie tot verhooging van invoerrechten over te gaan en zij heeft, uiteraard onder de gegeven omstandigheden, ook niet het voor nemen binnen afzienbaren tijd de aangekon digde voorstellen door anderen te laten vol gen. Minister Steenberghe zal voorts de practi se he mogelijkheden van export-credietverze kering en van geldelijken steun aan den export onder oogen zien. Duitsche waardeering voor Chamberlain's rede. BERLIJN, 2 November. (D.N.B.) De giste ren door Chamberlain in het Lagei-huis gehou den rede wordt door de Duitsche bladen groot opgemaakt gepubliceerd en door sommigen reeds van commentaar voorzien. De „Völkischer Beobachter" zegt, dat de eigen lijke beteelcenis der rede niet in de rechtvaar diging der politiek ligt, welke geleid heeft tot de overeenkomst van München, doch in het stre ven, om op den grondslag van München de practische voorwaarden te leggen voor een nieu we Europeesche samenwerking De „Berliner Lokalanzeiger" schrijft: Wij zijn zeer voldaan over den goeden wil en het ver trouwen in de vredeszaak, welke de Engelsche minister-president ook gisteren aan dag heeft gelegd. Het „Berliner Tageblatt" schrijft: Chamber lain heeft er voor gewaarschuwd, autoritaire staten en democratieën te beschouwen als te genover elkander staande groepen, en met groo- ten nadruk heeft hij de mogelijkheid aangetoond van samenwerking bij het uitvoeren van een opbouwend programma, Fransche en Engelsche persstemmen. Over de rede van Chamberlain schrijft de „Jour Echo de Paris": De algemeene indruk van de rede is ongetwijfeld een indruk van kracht en van den onwrikbaren wil van Cham berlain, niet af te wijken van den weg, dien hij heeft opgesteld. De „Daily Telegraph" noemt de mededeelin- gen, die Chamberlain gisteren in het Lagerhuis heeft gedaan over de maatregelen tot verdedi ging van de burgerbevolking, eenigszïns teleur stellend. De „Times" schrijft: Als de door Chamberlain en Hitier onaerteekende verklaring uitgewerkt kan worden tot een algemeene regeling van de hangende vraagstukken, met inbegrip van het koloniale vraagstuk en de kwestie van de be perking der bewapening, zal men niet langer het minste excuus hebben om het acccord van Mün chen als een nederlaag voor te stellen. Met betrekicing tot het Brïtseh-Italiaansche accoord zegt de „Times", dat het grootste deel van de onpartijdige openbare meening het be sluit van Chamberlain zal toejuichen, het ac coord ,zoo spoedig mogelijk" in werking te doen treden, hetgeen, naar algemeen aangenomen wordt, beteekent binnen 14 dagen. De „Daily Herald" schrijft: Indien het Brit- sche volk in de wereld een rol wil spelen, moet het er op kunnen vertrouwen, dat de regeering aan een groot beginsel vasthoudt. De „Daily Mail" en de „Daily Express" jui chen de verklaringen van Chamberlain toe. HAARLEM, 2 November, Ondertrouwd 1 November: B. E. van Zanten en S. M. Eeftinck Schattenkerk. 2 November: C. van Egmond en P. Wielart; J, T. M.Vahrmeijer en J. Dolieslager; J. J. Betjes en S. C. Engelen; H. Kaagman en M. M. MÖring; J. Rol en M. J. van Laarhoven; M. Zut en W. Turijn; A. Bloem en A. C. Piazza; J. J. Jansen en C. Mone; G. J. v. Wees en M. N. Meijer; A. W. van Graas en A. Kollegger; A. M. Michels en C. E. C. v. d. Anker; M. de Braber en S. Setzger; Z. van Maaswinkel en M. R. H. Vonk; A. de Vries en J. Molleman; L. Stam en M. Doornheim; D. van Mourik en H. C. Bloemink; J. G. Kruijswijk en B. Cohen Rodrigues; J. F. Godde en W. F. Bonke; J. N. Briefjes en D. J. M. Nieuwenhuizen; P. Daudeij en W. C. Tops. Getrouwd. 2 November: J. F. aan de Kerk en M. J. G. Heemskerk. J. L. H. L. Siemers en C. J. Rooseboom de Vries. P. J. v. Wetering en J. G. v. Zonneveld. T. C. Kuijt en A. M. Lutgerink. J. J. Slabbers en B. H. M. Tieland. C. v. Kleef en E. Reurink. H. J. Steenbergen en A. Karei. J. T. Offerman en P. C. v. Koningsbruggen. H. Tjerks en M. v. Bruggen. M. G. Paul us en J. J. Barnhorn. G. v. Laar en M. E. E. Hirth. J. H. H. Janssen en E. Godefrooij. A. J. Lam- mers en A. J. v. Dorsten. H. C. Ackermann en H. C. Scheffer. Bevallen. 30 Oct.: A. M. MaierRösl, z. en d. 31 Oct.: M. G. KarsDen Doop, d. W. J. Ba- rendsBertholee, d. C. B. Beijk—Van Cittert, d. A. ToméSpadon, z. 1 Nov.: E. v. Kils- donkKooijman, d. G. Polakv. Dalum, d. J. E. NoordhoekSchoneveld, d. C. ter Haak— De Jager, d. J. J. RüterTollenaar, 2 z. 2 Nov.; M. v. d. VeenDe Roode, z. J. A. Eisfeld— Hinz, d. J. WijnhovenPeters, z. Overleden. 1 Nov.: T. Schouten, 51 jaar, Kamperlaan. Van 11 November af zal zoowel in het Pa lace-familietheater als m het Rembrandt- theater te Haarlem Walt Disney's eerste getee- kende hoofdfilm „Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen" haar Nederlandsche première be leven, gelijktijdig met de steden Amsterdam, den Haag en Utrecht. Deze film, die l'/s uur duurt, werd in op dracht van RKO Radio door de Walt Disney Studio's te Hollywood geproduceerd volgens het nieuwste systeem, pen uitvinding van Dis ney: Multiplane Technicolor, een plastisch kleurenprocédé. Niet minder dan 3 jaar werd aan de film „Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen" gewerkt, en bovendien nam het maken van de Nederlandsche versie van „Sneeuwwitje" nog eenige maanden in beslag. Meer dan twee millioen teekeningen werden gemaakt alvorens men een definitieve keuze deed, waarbij ten slotte 250.000 gekleurde ontwerpen gefotografeerd werden om tot de film „Sneeuwwitje" samengevoegd te worden. De muziek in deze film is van den compo nist Frank Churchill, die de bekende Disney song schreef: „Who is afraid of the big bad wolf?" De film „Sneeuwwitje" werd op de Biennale hors concours bekroond. Première van de unieke teekenfilm in twee Haarlemsche bioscopen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8