Het Teeken op de Deur 40c 35 23 49 19 28 ALBERT HSIJN I JOSEF SCHMIDT. Hierom vragen grage magen! ZWANENBERG Bakkersleerling gestoff. zit-slaapk. WOENSDAG 16 NDVEMB ER 1938 H A "A R E E M'S D A" 'G B E A D' 2 iJlN/TtMITTEPlN HET TOONEEL VARIA. Het is riu bijna 20 jaar geleden, dat ik ken nis maakte met de tóoneelvereeniging Varia uit IJmuiden. De kern der spelers bestond toen uit de dames List, Peek en Karreman en de heeren Roza, Holslag, Boeree en Bais. Op het programma van de voorstelling van giste ren zag ik de namen van de dames Boeree Karreman en RozaPeek en de heeren Holt- slag en Bais en in de laatste opvoering van De Jantjes in het vorige seizoen speelden me vrouw List en de heer Boeree hoofdrollen. Zou er één andere tóoneelvereeniging in ons land bestaan, waarvan de kern der spelers 20 jaar lang onveranderd blijft? Ik ken er geen en het pleit zeker voor den goeden geest onder de werkende ieden van Varia, dat zij onver anderlijk al die jaren bij elkander zijn ge bleven. Dat dit ook het samenspel ten goede komt, spreekt wel vanzelf. De spelers van Varia ken nen elkanders kracht en zwakheid en ze zijn volkomen op elkaar ingespeeld. Hierdoor kan men in waarheid van een „ensemble" spre ken, wat bij andere dilettanten-vereenigingen maar zelden het geval is. Voor een regisseur is het zeer prettig materiaal om mee te wer ken en de resultaten zijn dan ook dikwijls verrassend goed. Zoo hebben wij gisteren, nadat wij in langen tijd niet in IJmuiden waren geweest, weer met genoegen naar het spel der Varia-spelers ge zien in „Het Teeken op de deur", een stuk, dat ons tot nu toe onbekend was. Het is een intrige-stuk. dat zeer na staat aan het detective-genre, al komen de politie mannen eerst in het laatste bedrijf op het tapijt. Het is den schrijver louter om de uiter lijke handeling te doen en de spanning, die daarbij behoort. Die spanning vermindert nog al, omdat wij reeds in het begin konden ra den. waar de schrijver naar toe wilde. Ook loopt hij over veel moeilijkheden nog al losjes heen. Maar het stuk bleek gisteren een volle zaal toch te kunnen boeien, wat voor een groot deel ook aan de over het algemeen zeer goede opvoering te danken was. Varia heeft sinds eenigen tijd de leiding aanvaard van Jan van Dommelen en aan het resultaat van gisteren was deze deskundige regie duidelijk te merken. Er zat een vlot tempo en dynamiek in het geheel en de groo- te scènes werden over het geheel goed uitge speeld. Wanneer de spelers een enkelen keer teleurstelden zooals in de scène, waarin Ann met haar man in het laatste bedrijf ge confronteerd wordt dan kwam dat door een te kort aan speelkracht, die ten slotte door geen enkelen regisseur is aan te vullen, omdat er nu eenmaal grenzen zijn aan het talent der spelers. Maar over het algemeen was het een zeer verzorgde opvoering, waar duidelijk een goede, vakkundige regie achter zat. Zoo werd het voorspel uitstekend gespeeld door mevrouw Boeree en de heeren Roza en Holtslag en zat er ook in de volgende be drijven voldoende spanning en sfeer. Dit is te meer te prijzen, omdat het stuk vrij zware eischen aan de spelers stelt. Mevrouw Boeree was een zeer sympathieke en ook gedistingeerde Ann. Zij liet geen twijfel aan de nobele eigenschappen van deze vrouw, die bereid was zich' te offeren voor haar pleegdochter. Zij wist ook de drama tische scènes zooals aan het slot van II goed uit te spelen. Alleen schiet zij in plastiek wel eens te kort, zoodat dan haar houding iets gedwongen stijfs krijgt. Maar dat is toch uitzondering. Over het geheel MAAKT U HET IE.VEN GÖËDkOOPER Delicata Koffie per blik75, Belg. Doperwten per blik65, Soepasperges per blik53, Delmonte Zalm per groot blik Bismarck Haring per Plik28. Sardines Philippe Canaud per blik 46. Voordceliiimte Kruiden iergkedrijl in Nederland (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: WOENSDAG 16 NOVEMBER Statenzaal 1.30 uur: Gemeenteraadsvergade ring (eventueel 's avonds om 8 uur voortzet ting). Frans Hals Theater: „Vadertje Langbeen" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater en Palace Familie Ci nema: Walt Disney's „Sneeuwwitje en de ze ven dwergen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De zoon van Tarzan" en Cowboy Romance". 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Vleugels boven Hono lulu" en „De onwelkome gast". 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Doorloopende voorstellingen. 2.3011 uur nam. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. DONDERDAG 17 NOVEMBER Stadsschouwburg: Lola Bobesco, Kamermu ziekavond Mij. t. bev. d. Toonkunst. 8 uur. Sociëteit Vereeniging, Zijlweg 1: Ir. Felix Ortt over „Het geestengeloof der primitieve volken". 8.15 uur. Broederkerk Parklaan 34: Pred. B. Götze over „De wonderdaden Gods in Oost-Europa". Bioscoopvoorstellingen 6 middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags), van 3—5 en 7—9 uur. toonde zij zich weer in staat een zoo be langrijke rol als Ann te kunnen dragen en bewees zij opnieuw een uitstekende kracht van Varia te zijn. Mevrouw RozaPeek had dit keer niet veel te doen, maar zij speelde haar kleine en toch belangrijke rol weer met alle ernst en toewijding, die wij van haar ken nen. Zeer goed was ook mevrouw Neve in het episodische rolletje van de leidster van het Ritz-Hotel. De heer Roza stond voor de moeilijke op dracht een bon-vivant tot leven te moeten brengen. Ofschoon dat soort rollen hem minder goed ligt, bracht hij het er toch zeer goed af. Hij speelde hem met de noodige los heid zonder en dat was heel verstandig er een marqué van te maken. Roza is in deze jaren wel zeer sterk vooruitgegaan. De heer Van den Borg bracht uiterlijk veel mee voor de figuur van Regan, maar zijn spel bleef vooral in de hoofdmomenten wat mat en kleurloos. Zoo hadden wij van hem toch wel wat meer „spel" mogen verwachten in het laatste bedrijf, maar wij erkennen graag, dat dit voor een amateur allerminst gemakkelijk was. De heer Holtslag is een speler, die altijd weer het tooneel „vult". Hij deed dit ook als Hugh Whiting. Den kellner in het voorspel wist hij dadelijk relief te geven uitstekend was o.a. zijn stille spel en hij leidde het onderzoek in III met aplomb. En laten wij ook niet den heer Bais vergeten, die weer een knechtsrolletje hoe velen zou hij er in de 36 jaren van Varia's bestaan al hebben ge speeld? zeer knap vervulde. Als altijd bij Varia was het tooneel uit stekend verzorgd. Ik sta telkens weer ver wonderd overwat men in die kleine ruimte daar in Thalia te IJmuiden weet te bereiken De zaal was ondanks de concurrentie van Avro's bonte Dinsdagavond-trein zeer mooi bezet en de voorzitter van Varia, de heer Faber, kon in zijn openingswoord, waarin hij o.a. den burgemeester van Velsen en mevrouw Kwint hartelijk welkom had geheten, met voldoening constateeren, dat Varia nog steeds in bloeiende toestand verkeert. Zij zal dan ook zeker blijven, zoolang zij zulke goede voorstellingen als gisteren avond blijft geven. Want het succes van Het Teeken op de Deur was zoo groot, als men maar wenschen kon. J. B. SCHUIL. Bij het sluiten van het doek na het laatste be drijf heeft de heer Faber in warme bewoordin gen het feit gememoreerd, dat de heer v. d. Borg ruim 25 jaar als een vaste medewerker aan Varia vei'bonden is. 27 Mei 1913 werkte hij voor het eerst bij Varia mede, doch in Novem ber van dat jaar maakte hij zijn feitelijke de buut in „Het Familielcind". Steeds heeft hij Varia ter zijde gestaan en nooit deed de vereeniging een vergeefsch be roep op dezen sympathieken medewei-ker, die altijd weer bereid was om op het eerste sein uit Haarlem week aan week over te komen, indien dit noodig was. Als blijk van erkentelijkheid bood spr. hem een kistje geurig kruid aan. Dat deze medewerker dit 25-jarige jubileum daarbij kon vieren in een hoofdrol stemt den man van de krant tot groote voldoening, want zoodoende heeft Varia nog eens extra het volle licht doen schijnen op zijn spelcapaciteiten en tooneelroutine, die het in hem gestelde vertrou wen ten volle rechtvaardigden. En nu wachten we met belangstelling de tweede uitvoering, die aan een dolle klucht ge wijd zal zijn, af. MUZIEK Josef Schmidt is klein „reuzeklein" zou een bakvisch zeggen maar zijn stem is groot en zijn adem is „reuze". Hij zingt een hooge b of zelfs een hooge c uit volle borsï fortissimo en zoo lang als van hier per auto bus naar Amsterdam, en een hooge a mezza voce zoo mooi en zoo lang als een stille maan nacht zonder eclips. En aan het slot van de aria uit Donizetti's „L'Elisire d'amore" maak te hij een triller van op zijn minst een half milliard milliarden zijn tegenwoordig een gebruikelijke standaardmaat trillingen, en we incasseerden dat halve milliard gaarne, en, wat het mooiste en prettigste van het geval is: Josef Schmidt werd er niets minder door. Want hij zong nog vele nummers na dien fameuzen triller met dezelfde stemkracht en dezelfde verve. Hij kan daarin met de beste Italiaansche tenoren wedijveren. Het is dan ook niet te verwonderen dat Josef Schmidt in het genre der pathetische Italiaan sche opera-aria's op z'n best is. Zijn vertolking- van twee Schubert-liederen was voor mijn ge voel volkomen er naast. Zoo'n „Nacht und Traume" met al die effect-crescendo's en dimi nuendo's is niet veel minder dan een heilig schennis en van zijn vertolking van „Früh- lingsglaube" met „fri-hi-hischer Duft" en „neu-heu-heuer Klang" gelden alleen de beide laatste tekstregels: „Nun, armes Herz, vergiss der Qual, nun muss sich alles wenden". Ook een stuk als Mozart's „Hallelujah" is niet voor hem geschikt. In deze wei-ken, vooral in die van Schubert, was de pianist Felix Hupka ver reweg de beste van beiden. Deze pianist lever de trouwens den heelen avond uitmuntend werk en men kon bewondering hebben voor het toonvolume en de klankverscheidenheid, die hij uit het kleine vleugeltje wist te halen. Josef Schmidt begon met den grand opéra stijl, die in de aria uit Meyerbeer's „L'Afri- caine" op haar plaats was en vervolgde met een lamentosissimo in Tagliaferri's „Nun me sceta", waarvan ik alleen het slot mooi vond. Crescenzo's „Tarantella" zong hij met bra- vour. Dan kwamen Schubert, Mozart en Doni zetti, die ik reeds vermeldde. Gedurende het tweede deel van den avond vierde Schmidt's stemkracht triomfen in de aria's uit Cilea's „l'Arlesiana" en uit Puccini's „La Tosca", en de slecht bezette groote zaal versterkte die door den galm. Smachtend zong hij „Mal d'Amore" van Buzzi- Peccia en virtuoos „Marechiare" van Tosti. ..Heute Nacht" van Johann Strauss met den nogal erg sensueelen tekst van Günther vorm de een kort intermezzo. Wat zijn voordracht van de aria uit Korngold's „Die tote Stadt" be treft: ik kende het stuk niet, maar naar den tekst te oordeelen kan ik moeilijk aannemen dat de componist bedoeld heeft, dat een zan ger het zóó zou aandikken als Josef Schmidt deed. Als toegift na „La Tosca" zong hij het bekende „Ik hou van Holland". Zijn uitspraak der teksten was over het geheel, waarschijn lijk door de resonantie der zaalruimte, niet zeer duidelijk te verstaan. Enkele oogenblikken gaven den indruk alsof Schmidt's stem wat aan glans verloren^ zou hebben: meestentijds schitterde zij in volle kracht. Voor een heelen avond echter geven zijn vertolkingen te weinig verscheidenheid en te weinig innerlijkheid. Maar een pheno- menale stem en een kolossale ademtechniek heeft hij, en op de zuiverheid zijner intonaties is nimmer iets aan te merken. K. DE JONG. De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuidelijken wind, plaatselijk mistig in den nacht en de ochtend, overigens nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 773.9 m.M. te Budapest. Laagste 747.3 m.M. te Isafjord. Het gebied van hoogen luchtdruk over Cen traal Europa begint in beteekenis af te nemen en verplaatst zich Oostwaarts. Op den Oceaan trekt een diepe depressie langs de Zuidkust van Groenland. Daar bij de Azoren de luchtdruk bleef stij gen namen de Westelijke winden op den Oceaan in kracht toe. In Duitschland, Polen, Frankrijk, ons land en Engeland blijft het weer somber en mistig met plaatselijk regen of motregen. De temperatuur is overal ver boven normaal. Rond de Oostzee nam de bewolking af en zijn de ochtendtemperaturen lager dan giste ren. Voor onze omgeving is nevelig tot be trokken of zwaar bewolkt weer te ver wachten met plaatselijk mist in den nacht en den ochtend. De wind blijft zwak tot matig uit Oost tot Zuid. Neer slag van beteekenis is niet te voorzien. Het wordt iets kouder. BAROMETERSTAND Vorige stand 780 m.M. Stand van heden 780 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 11.19 uur; n.m. 23.49 uur. Strand berijdbaar van 16.0021.45 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Nooit las ik mijn courant zoo goed, als door een bril van: W. KUIPERS ZN.. Gedipl. Opticiens, ZIJLSTRAAT 97 TELEFOON 12726 (Adv. Ingez. Med.) De lieer H. P. Deinum teil grave gedragen. Onder groote belangstelling is hedenmiddag op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer H. P. Deinum, die Zondagavond in den leeftijd van 58 jaar plotseling was overleden. Van de tallooze vrienden en belangstellenden die'op de begraafplaats aanwezig waren noe men wij: wethouder W. J. B. van Liemt, verte genwoordiger van het gemeentebestuur van Haarlem, dr. E. A. M. Droog, cn A. W. Michels namens de Commissie van Toezicht op de Pro vinciale Ziekenhuizen in Noord-Holland. Verder de heeren Jhr. dr. J. C. Mollerus, C. S. Th. van Gink en K. Rauwerda, voor de stichting „Haarlems Bloei", verder de heeren P. C. Woutsma en mr. C. M. J .de Jongh, als verte genwoordigers van de vereeniging „Oost en West"; namens het Nederlandseh Tooneelver- bond: dr. Tjebbo Franken, de heer J. B. Schuil en mevr. L. varf Waveren-Scheltema. De Vrij zinnig-Democratische Bond was vertegenwoor digd door mevr. C. Stemmler-Tjaden, namens de ver. „Nederlandseh Fabrikaat" woonden de heeren L. L. F. André de la Porte en ds. J. van Heerden de plechtigheid 'bij. Voorts waren nog aanwezig mr. G. Blanke voort, dr. G. Kraus, geneesheer-directeur van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort, dr. A. Melchior, de heer W. B. Lasschuit, voorzitter van de Haarlemsche Middenstands-vereeniging, de heer N. Vos, gemeente-secretaris van Heem stede en dr. L. Limborgh-Meyer. Op verzoek van den overledene werden er geen toespraken gehouden, alleen een zwager van wijlen den heer Deinum, de heer J. H. Voeteling, heeft namens de familie in de aula eenige gevoelvolle woorden van dank ge sproken. De organiste speelde „In diesen heiligen Hallen" van Mozart en het „Largo" van Handel. Namens de Vrijmetselaarsloge „Vicit Vim Virtus" werden bii de groeve drie witte rozen op de kist gelegd. Aan de groeve heeft de echtgenoote voor de belangstelling bedankt. RONDRITTEN DOOR HAARLEM De Stichting „Haarlems Bloei" zal in ver band met het zachte najaarsweer ook a.s. Vrijdag nog een rondrit organiseeren. Het vertrek der bus of bussen is bepaald op 2 uur. van het Stationsplein af. Plaatsen kunnen tot Vrijdag 12 uur" worden gereserveerd bij de Stichting „Haarlems Bloei" Stationsplein 1. (Tel. 11100). VOETBAL. RIPPERDA—ZANDVOORT. Voor a.s. Zondag is voor de derde klasse A de belangrijke wedstrijd RipperdaZand- voort, die op het terrein aan den Vergierde- weg gespeeld wordt, ingelascht. V. O. G. VIJFTIEN JAAR. Ter gelegenheid van het vijf tien-jarig be staan der Haarl. Voetbalvereeniging V.O.G. wordt Zaterdag 19 November voor de leden en genoodigden in Café-Restaurant „Dreefzich*." een feestavond georganiseerd met medewer king van Co. van de Reep's Cabaretgezelschap „The Broadway Stars" BLOEMEN DAAL Tijdelijk asylrecht voor vluchte- lingen gevraagd. Door Kerkeraad Ned. Herv. Gem. te BloemendaalOverveen. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te BloemendaalOverveen heeft aan minister dr. H. Colijn een telegram gezonden met het dringend verzoek om ons volk voor te gaan in het vervullen van den Christenplicht tegen over vervolgden om geloof of ras, die naar Nederland vluchten. De Kerkeraad dringt er fSsaSt -J Bij een stevig stamppotgerecht is Zwanenberg's rookworst on ontbeerlijk. Zij verhoogt de voedingskracht van den maal tijd en doet de smulgragen smullen. U kunt Zwanenberg's rookworst duidelijk herkennen aan het loodje en den smaak. maakt wat smaakt! (Adv. Ingez. Med.) op aan, hiertoe aan de vluchtelingen tijdelijk asylrecht te verleenen Tevens heeft de Kerkeraad aan de Synode der Ned. Herv. Kerk gevraagc. tot de regeering het verzoek te richten aan de vervolgden om geloof of ras tijdelijk asylrecht toe te ken nen, daar hij van meening is dat de Her vormde Kerk moet opwekken tot het vervul len van den Christenplicht tegenover hen die naar ons land willen vluchten. Vergadering N. S. B. Rede van Dr. Van Genechten. Woensdagavond vond in hotel Vreeburg een druk bezochte bijeenkomst van groep 1 van de N.S.B. plaats, waar als spreker optrad Dr. van Genechten. Spr. werd ingeleid door den heer Neumann, die er zijn blijdschap over te kennen gaf, dat zoovelen aan den oproep gehoor hadden gege ven, ook buiten de kringen van de N.S.B. Dr. Van Genechten begon met er aan te her inneren, hoe twee groote problemen het econo mische leven beheerschen en wel: le. Welke goederen moeten worden voortge bracht en 2e. Hoe moeten die goederen onder de volks- genooten worden gedistribueerd. Dit is in de laatste twee eeuwen gebeurd vol gens het kapitalistische stelsel. Wanneer na den oorlog de tijden zoo zeer ver anderd zijn bij vroeger vergeleken, dan is dit volgens spr. hieraan toe te schrijven, dat dit stelsel ineengestort is Evenals toen iets anders noodzakelijk was, zoo behoeven wij ook nu een ander stelsel, dat aan gepast is aan de eischen van de menschen van dezen tijd, De "moeilijkheid van onzen tijd is de overgang van het eene stelsel naar het andere De men- schelijke geest, die traag arbeidt, heeft zich nog niet aangepast en duizenden blijven zich vast klampen aan oude vormen en willen niet geloo- ven, dat de oude maatschappij geheel in elkan der is gestort. Voor spr. is dit nieuwe stelsel het Nationaal Socialistische stelsel. Het parlementaire systeem leende zich mis schien voor de 19de eeuw met weinig overheids bemoeiing en eenvoudiger problemen en mis schien voor het begin dezer eeuw, maar faalt volkomen om de politiek in dezen overgangstijd le leiden. Een punt waarop de regeering absoluut heeft gefaald is de bestrijding der werkloosheid, waar over nu het 57ste debat is gevoerd. Men heeft nu enkele honderden millioen uit gegeven, maar met buitengewoon weinig succes, gezien het huidig aantal werkloozen. Tenslotte behandelde spr. het Jodenprobleem, actueel door de afkeurenswaardige gebeurtenis sen in Duitschland. De Nat. Soc. beweging meent, dat men niets bereikt met schandelijk ophitsen, maar dat men internationaal de handen ineen moet slaan om een goede oplossing te vinden. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen, waarvan door enkelen gebruik werd ge maakt. LISSE Jhr. Mr. Van Rijekevorsel aan vaardt liet burgemeesterschap. Plechtige installatie. In aansluiting op hetgeen reeds Dinsdag in ons blad werd gemeld betreffende de ont vangst van jhr. mr. F. J. C. M. van Rijeke vorsel. nog het volgende over de plechtige in stallatie van den nieuwen burgemeester ten Raadhuize. Onder de vele genoodigden merkten wij op verscheidene burgemeesters uit de omliggen de dorpen, alsmede de burgemeesters van de gemeenten Vught en Den Dongen, de ge meenten waar burgemeester van Rijekevorsel werkzaam geweest is. De loco-burgemeester, wethouder G. Tromp, sprak de installatie-rede uit, waarin het ge wichtige van het oogenblik werd uiteengezet Met den wensch dat God's zegen op 's burge meesters werk moge rusten overhandigde spr den burgemeester den ambtsketen. De burgemeester aanvaardde daarna het burgemeestersambt met een rede, waarin hij mededeelde, waarvoor hij als burgemeester van Lisse hoopte te kunnen streven. Zijn woorden werden met groote aandacht gevolgd en lieten niet na grooten indruk te maken bij de vele aanwezigen. Hierna werd het woord gevoerd door wet houder P. Warmerdam namens de R.K. Raadsfractie. Spr. zeide o.a. in zijn rede. dat een belangrijke taak den nieuwen burge meester wacht en sprak den wensch uit, dat de burgemeester moge medewerken aan den groei en bloei der gemeente. Een hartelijk woord van welkom werd ge sproken door den gemeente-secretaris na mens alle ambtenaren, aan welk welkomst woord hij tevens een persoonlijk woord ver bond in verband met de nauwe samenwerking tusschen burgemeester en secretaris. Namens de Prot. Raadsfracties werd het woord gevoerd door de heer A. Tibboel, welke de belangen van het Protestantsche volks deel veilig stelde onder de hoede van den nieuwen burgemeester. Namens de burgemeesters uit de omliggen de dorpen werd het woord gevoerd door bur gemeester J. S. Gouverneur van Sassenheim. Een bijzonder hartelijk woord van afscheid en felicitatie werd gesproken door den heer Loeff, burgemeester van Vught en door den afgevaargdigde van de Kon. Ver. van Oud officieren afd. 's Hertogenbosch waarvan bur gemeester van Rijekevorsel beschermheer is geweest. Beide sprekers schetsten den burge meester als een beminnelijk figuur. Nadat nog door verschillende afgevaardig den gesproken was, bracht de burgemeester in een slotwoord dank aan alle sprekers voor de hartelijke woorden. HEEMSTEDE EEN WIJZIGING IN HET VREEMDELINGEN- REGLEMENT. Art. 27 van bovengenoemd reglement is irt dier voege gewijzigd dat een ieder, die aan een vreemdeling nachtverblijf verschaft daar van mondeling of schriftelijk kennis moet geven aan het hoofd der politie der gemeente waar nachtverblijf wordt verschaft, onder opgave van naam, nationaliteit, woonplaats, datum van geboorte, zoomede, voor zoover een Nederlandseh visum is verleend, van een korte beschrijving en ontleend aan het desbe treffend paspoort. Indien de vreemdeling niet in het bezit is van een paspoort, is degene die nachtver blijf verschaft, verplicht daarvan kennis te geven aan bovengemeld hoofd der politie of aan de door dezen aangewezen ambtenaar (Voor Heemstede is dit op het Politiebureau Raadhuisstraat 27). Overtredingen worden gestraft met ten hoogste een maand hechtenis of f 500 boete. KEUKENSTOEL 98 ct. KLOMPENCENTRALE Reitzstraat 1, Dr. Leydsstraat 10 Wordt gevraagd met 15 Dec. of later een KEUKENMEISJE van zeer goede getuigen voorz. Br. no. 438 bur. van dit blad EEN NET DAGMEISJE gevraagd voor heele dagen. Aan melden 's avonds tusschen 7 en 8 uur v. Dortstraat 70, b.d. Kle verlaan. BANKETBAKKERIJ. JUFFROUW gevr. voor St. Nicolaas. 1—6 Dec. Met het vak op de hoogte. E. DE REK, Ostadestraat 12. Net dagmeisje gevr. Aanm. Distellaan 5, Aer- denhout. Jonge menschen zoeken betrekking als huisbe waarder-s of iets dergel. Man goed kunn. chayffeeren. Van prima referenties voorzien. Br. no. 446 bur. van dit blad HUWELIJK. Net Heer, all.st., 55 j., P.G., on- bem., zoekt k.m. m. nette juffr. of w.. 1 of 2 nog jeugdige k. geen bezw., of kl. gebr., kl. vermogen. 1. v. burg. of boerenstand, ook wel Duitsche of Indische, maar Holl. sprekend, elke leeftijd, zacht, opgeruimd kar. Uitv. br. met portr. no. 448 bur. v.d. blad voor direct gevr. SCHAVEMA- KER, Koningstraat 37. Partic. Chauff.-mont. b. z. a. voor ond. wagens. Goe de ref. Br. no. 445 bur. v.d. blad Bej. weduwe vr. eenv. met bed., omtrek Koediefslaan of Binnenweg. Br. no. 447 bur. van dit blad STRIJKTAFEL 98 ct. KLOMPENCENTRALE Reitzstraat 1, Dr. Leydsstraat 10

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2