Model-hoeden Orhlendbeurs Amsterdam Ir. M. Voorzanger JAN FORTGENS Expositie Coiffure. Voor uw oogen De ramp met de „Ijsvogel" De werkzaamheden aan het Noordzeekanaal. V R IJ D A G IS N Q V EM BEE. .1938 HAAR T, F. M'S D'AGBEAD 2 Het Vluchtelingencomité. Veel gevraagde adressen. Het comité voor bijzondere Joodsche Be langen. sub-comité Haarlem, deelt het vol gende mede: 1. Alle opgaven voor het huisvesten van Duitsch-Joodsche kinderen moeten schrifte lijk worden gericht tot de leidster van het Haarlemsche comité, mevrouw M. Tietz, Me rellaan 9. Aerdenhout. 2. Alle aanvragen betreffende het transpor teeren van bepaalde kinderen uit Duitsch- land moeten worden gericht tot het Comité voor Hulp aan buitenlandse he kinderen. Oost einde 24 a. Amsterdam, telefoon 449902 zoo veel mogelijk schriftelijk 3. Opgaven voor het afhalen van kleeding en dekking ten behoeve van de vluchtelingen gelieve men schriftelijk te doen aan mevrouw C. H. Becker—Frank. Lage Duin en Daalsche weg 27. Bloemendaal, tel. 22131. De ter be schikking gestelde kleeren zullen dan worden afgehaald. 4. Het inlichtingenbureau blijft gevestied L. Wijngaardstraat 14 c, Haarlem, tel. 14342 waar ook gaarne giften in ontvangst worden genomen. De vervolgingen in Duitsehland. Maandag a.s. een protestvergadering. Maandag a.s. organiseert de Plaatselijke Raad, samenegsteld uit den Haarlemschen Bestuurdersbond en de Federatie Haarlem der SJDJVP., in de groote Gem. Concertzaal een protestvergadering tegen de vervolgingen in Duitsehland. Tot de voorbereidende besprekingen voor deze vergadering waren ook de andere poli tieke partijen, behalve de Communisten en de N.S.B. uitgenoodigd. Om verschillende redenen hebben de andere partijen zich ten slotte niet bij de actie van S.D.AP. en H.B.B. willen aansluiten. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8,65 3/4. Berlijn 73.70. Parijs 4.85 1/4. Zwitserland 41.56 New-York 1.83 15,16. 12 uur Londen 8.66 5/8. Berlijn 73.70. Parijs 4.85 1/4. Brussel 31.08%. Zwitserland 41.55. Kopenhagen 38.70. Stockholm 44.65. Oslo 43.60, New-York 1.83 7/8 Praag 6.33. Italië: Vrije lire 9.75. Reislire 8.75. Bankpapier 6.70. Koersen van de Ochtendbeurs te Amster dam van heden van 10.30 uur tot 11,25 uur. Kon. Olie 32fl»/s—30. AKU 43 1/4—1/2. Beth. Steel 55 3/4—6. U. S. Steel 511/4—5/8. Republic Steel I8V213/16. Anaconda 26 7/81/16. Tidewater Ass. Oil 10 9/165/8. North. Am. Aviation 12 11/163/4. General Motors 38 7/8. EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Am sterdam voor het cand. ex. rechten mej. A. Snoep en de heer P. J. Arends. Apothekersassistent. Geslaagd voor het apolhekers-assistentsexa- men mej. Th. H Klijn. te Haarlem. Dr. P. H. van der Hoog schiep: „Rabbi Mozes ben Maimon". Dit levensverhaal van den beroemden Jood- schen arts en philosoof Maimonides werd fijnzinnig geïllustreerd door Jan Dickhoff en is een zeldzaam boek voor fijnproevers. Verschenen in de Cultuurserie. (Adv. Ingez. Med.) 25 jaar aan de H. B. S. A. te Haarlem verbonden. Ir. M. Voorzanger, de directeur van de H. B. S. A te Haarlem, is een bescheiden man die bij voorkeur zelf niet op den voorgrond treedt, maar tevreden is als het met zijn school goed gaat. Dat verklaart het feit, dat gisteren. Donderdag, zijn zilveren jubilé aan deze school vrijwel onopgemerkt is voorbij gegaan. Slechts zeer enkelen wisten iets van dit jubilé, zoodat de huldiging beperkt bleef tot een hartelijken, maar toch welgemeenden handdruk. De heer Voorzanger had ook te kennen ge geven, dat hij het feit op school onopge merkt wilde laten voorbijgaan. Toch is er voor ons aanleiding van dit jubilé gewag te maken, al is de herdenkings dag ook verstreken. Ir. Voorzanger neemt in het Haarlemsche onderwijs immers een zeer belangrijke plaats m en gaarne aanvaarden wij deze gelegenheid zijn verdiensten naar voren te brengen. Gedistingeerd zoo'n gladde ring van Gr. Houtstraat 109 naast Cinema Palace (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 18 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Ledenconcert H. O. V. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Peter de Groote", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Vadertje Langbeen" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" geprolongeerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema „Carefree" en „Zij trouwde den melkboer". 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: ..Agent Larry" en „De on geschreven wet", 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Doorloopende voorstellingen, 2.3011 uur nam. ZATERDAG 19 NOVEMBER Stadsschouwburg, WilsonspleinFritz Hirsch Operette met „Hör mein Lied Violetta", 8.15 u. Dancing „La Gaité", Raaks: Grande Soirée Dansante. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Maurits Voorzanger werd 29 Juni 1882 te Roermond geboren. Hij bezocht in die plaats eerst de lagere school en daarna de Rijks H. B. S. In 1903 ging hij te Delft studeeren, tot hij in 1908 het ingenieursdiploma verwierf. Prof. dr. W. Reinders koos hem toen uit als assistent voor anorganische en physische scheikunde. Zijn levenstaak lag evenwel bij het Middelbaar Onderwijs. In 1909 werd hij eerst leeraar in de schei-, natuur-, plant- en dierkunde aan de Rijks H. B. S. te Heeren veen. 17 November 1913 verwisselde hij Haar lem met Heerenveen als woonplaats, daar hij hier was benoemd aan de H. B. S. met 3-jari- gen cursus en daaraan verbonden Hoogere Handelsschool met 2-jarigen cursus. Onder Dr. A. Borgman als directeur doceer de hij eerst wiskunde, natuurkunde en natuur- historie, maar door den groei der school moes ten de leeraren zich meer specialiseeren, zoo dat hij later alleen scheikunde en technologie overhield. Reeds toen waren allen die les kre gen van den heer Voorzanger, doordrongen van de heldere wijze waarop hij hen de begin selen der scheikunde wist duidelijk te maken en hoe aangenaam zijn methode was om hen de kennis van de technologie bij te brengen. In 1927 werd de heer Voorzanger op voor stel van B. en W. door den Haarlemschen Raad benoemd tot directeur van de school waaraan hij reeds 14 jaar als leeraar zijn krachten gegeven had, eerst onder Dr. Borg man en later onder Dr. S. Elzinga. Toen de laatste tot inspecteur van het M.O. werd be noemd, was Ir. Voorganger zijn aangewezen opvolger om de leiding van de H.B.S. A over te nemen. Alle andere leeraren van de school zonden een petitie aan den Raad om hem aan te bevelen, iets wat zeker tot de zeldzaamhe den in de onderwijswereld gerekend moet worden, maar sterk pleit voor de algemeene achting en waardeering die men voor den heer Voorzanger had, zoowel als mensch als als on derwijsman. Bij de aanvaarding van zijn taak gaf hij de verzekering dat hij zou trachten het werk van zijn bekwame voorgangers voort te zetten in denzelfden geest. Hij zou ook strijden voor het algemeen vormend karakter der school, iets waarvoor Dr. Borgman steeds ge ijverd heeft en waarvan ook Dr. Elzinga zoo'n warm voorstander was. Toen de heer Voorzanger in Nov. 1913 te Haarlem kwam, was de H.B.S.-Handelsschool nog gevestigd in het oude gebouw in de Ja- cobijnestraat. In 1914 zou men reeds het nieu we gebouw op den hoek Zijlvest-Raaks betrok ken hebben, maar de oorlog kwam tusschen- beide en er werden toen daarin eerst tot 1915 soldaten gelegerd. Eindelijk kon toen in 1915 het nieuwe gebouw betrokken worden, waar het onderwijs zooveel beter tot zijn recht kon komen. De H.B.S. is steeds vooruitgegaan, ook al schommelde het aantal leerlingen wel eens. Nov. 1913 waren er 253 leerlingen. In 1927, toen de heer Voorzanger directeur werd, 346 en nu zijn er niet minder dan 423. In den loop der jaren heeft de H.B.S. A honderden jongelui de opleiding gegeven die hun bekwaamde voor het verdere leven. Dat zeer velen trots de moeilijkheden die rezen door de economische crisis er in geslaagd zijn zich een positie te verwerven, hetzij in Nederland, in Oost- of West-Indië, of in het buitenland, danken zij mede aan den heer Voorzanger, die veel heeft bijgedragen om het onderwijs op die school op een hoog peil te houden en steeds te doen aanpassen aan de moderne eischen. Allen die met hem in aan raking komen krijgen de besliste zekerheid, dat de heer Voorzanger niet alleen hart heeft voor de school, maar ook veel belang blijft stellen in de jongelui die. hun opleiding al vol tooid hebben en alles doet wat hun tot steun kan zijn om hen te helpen bij het zoeken van een betrekking. Met voldoening hoorden wij hem onlangs de opmerking maken, dat hij er zich zoo over verheugde, dat in de laatste jaren de kansen voor „zijn" jongens om een baantje te vinden in Oost en West Indië, en ook wel in ons land, belangrijk waren toe genomen. De heer Voorzanger kan er van verzekerd zijn, dat er voor hem vele dankbare harten kloppen op vele plaatsen van de wereld. Jonge lui, nu misschien al mannen geworden, die mede door zijn verdienstelijk onderwijs en rijke paedagogische gaven gevormd zijn. van voor de nieuwe (Adv. ingez. Med.) De Bilt voorspelt WAARSCHUWING. De Hoofdcommissaris van Politie te Am sterdam geeft in overweging, alvorens relaties aan te knoopen met de Commanditaire Ven nootschap Advies Bureau Mr. J. J. Ivens. ge vestigd N.Z. Voorburgwal 286 te Amsterdam, inlichtingen in te winnen aan het hoofdbu reau van politie te Amsterdam, Matigen, later waarschijnlijk krachtigen Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenigen lichten regen, zachter in het Oosten, in het Westen iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 772.2 m.M. te München. Laagste 741.1 m.M. te Isafjord en Akureyri. Over Centraal-Europa bevindt zich nog steeds een gebied van hoogen luchtdruk, waar in somber mistig en kil weer heerscht. Via een ondiepe voor van lage drukking over Zuid- Frankrijk staat dit hooge drukgebied in ver binding met den Azoren hoogendruk, welke sinds gisteren in beteekenis weinig verander de. Aan de Noordzijde van dit Azoren hooge drukgebied ontwikkelen zich op den Atlanti schen Oceaan twee diepe depressiekernen, welke geleidelijk samensmelten tot een groote en belangrijke depressie. Onder invloed van deze depressie dalen op Ierland de barometers snel. Het is te verwachten dat het depressie systeem in Noordoostelijke richting naar Zuid- Noorwegen doordringt. Scheepswaarnemingen op den oceaan mel den krachtige tot stormachtige winden, teï- wijl de achterkant der depressie van sneeuw en hagelbuien vergezeld gaat. Thans waait het langs de Noorsche kust reeds stormachtig tot krachtig onder invloed van een oud storingssysteem dat Scandinavië passeert. Over Zweden is de vorst echter nog iets toe genomen, over het algemeen daalde de tem peratuur in het geheele waarnemingsgebied. Alleen in onze omgeving werd het iets warmer. Voor morgen mag geleidelijk toenemen de wind worden verwacht. Het blijft echter somber nevelig weer met kans op lichten regen, de temperatuur zal weder om tot ver boven haar normale waar-de oploopen. BAROMETERSTAND Vorige stand 778 m.M. Stand van heden 776 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVÓORT: Zaterdag v.m. 0.43 uur; n.m. 13.03 uur. Strand berijdbaar van 5.4511.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. naar den dokter. Voor uw bril naar WEBERÏ GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) Teraardebestelling J. J. E. Duimelaar Koninklijke deelneming. Hedenmiddag twee uur werd op de Alge meene Begraafplaats te Heemstede ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den K. L. M.-piloot J. J. E. Duimelaar, die Maandag avond bij de ramp met de „Ijsvogel" vlak bij de luchthaven Schiphol om het leven is gekomen. Het was te verwachten, dat de belangstel ling voor deze droeve plechtigheid heel groot zou wezen. Het was dan ook zóó druk. dat de politie onder leiding van inspecteur A. Berentsen speciale ordemaatregelen moest nemen. Onder hen, die van hun belangstelling blijk gaven, waren de heeren A. Plesman, directeur van de KL.M. en echtgenoote, de heer I. A. Aler, chef van den vliegdienst. Verder vier kameraden van den overledene, de heeren Van Balkom, Te Roller, Abspoel en Steinbeck, die in den afgeloopen nacht ook bij de baar van den heer Duimelaar de wacht hebben gehouden en die vanmiddag als slip- pendragers fungeerden. Het aantal bloemstukken was ontzaglijk groot. Het sterfhuis aan den Heerenweg was er geheel gevuld mee. Kransen waren o.a. ge zonden door de directie van de K.L.M.; kame raden uit ons land en uit Indië; een groot aan tal sportvliegers; den heer A. Fokker, van leerlingen, enz. Mevrouw Duimelaar heeft ook ontelbare schriftelijke bewijzen van belangstelling mo gen ontvangen, o.a. van H.M. de Koningin, die Haar innige deelneming betuigde met het groote leed, dat mevrouw Duimelaar getrof fen heeft. VELSEN Nieuwe dijk reeds bijna gereed. Het zal vooral in scheepvaartkringen tot verheuging stemmen, dat er sedert een tweetal maanden weer gewerkt wordt aan de verbreeding van het Noordzeekanaal. Zooals bekend, was de verbreeding van het grootste gedeelte van het kanaal en wel het traject Hembrug tot op ongeveer twee Kilometer van Velsen tot stand gekomen Daarna werd er sedert jaren niet meer ge werkt, hoewel het nog te verbreeden traject tot aan de Spoorbrug te Velsen de grootste moeilijkheden voor elkaar tegemoet varende schepen van groote tonnage oplevert. Immers op twee Kilometer afstand van Velsen in de BLOEMEND AAI De ontw erp-begrooting 1939. Opmerkingen van de Financieele Commissie. Hieronder volgen de voornaamste opmerkin gen van de financieele commissie ten aan zien van de ontwerp-begrooting der ge meente voor 1939. met de antwoorden van B. en W. De begrooting maakte in het algemeen een gunstigen indruk. Kosten Bevolkingsregister. B. en W. stellen voor de post Bevolkings register en Huisnummering met f 100 te ver- hoogen voor aanschaffing van nieuwe ver- wijzingskaarten, verhuiskaarten enz., verband houdende met een wijziging van de nieuwe voorschriften betreffende de bevolkings boekhouding, alsmede voor contributie, zijnde f 2 als lid van de Vereeniging voor Bevol kingsboekhouding te 's-Gravenhage, ingevolge besluit van B. en W. van 2 November 1938. Verzekering plantsoenarbeiders. Gaarne zou worden vernomen waarom voor verzekering van de arbeiders van den dienst der plantsoenen bij de „Tuinbouw-Onder- linge" in totaal slechts aan premie is uitge trokken f 250, terwijl het vorige jaar terzake f 500 is geraamd. B. en W. antwoorden: Ook thans is voor bedoelde premie f 500 uitgetrokken. Echter tot een bedrag van f 250 heeft deze premie betrekking op werkloozen. Daarom is dit bedrag thans begrepen in het bedrag ad f 10.500, vermeld in de toelich ting tot de begrooting en gebracht ten laste van den post „Werkverschaffing". Een der leden spreekt de wenschelijkheid uit, bij verbetering van den Zeeweg geregeld contact te houden met een landschapsdes- kundige met het oog vooral op de afgraving en beplanting der terreinen. Antwoord van B. en W.: De gelden op dezen post uitgetrokken wor den niet.gebruikt om met den landschaps- deskundige Tersteeg overleg te plegen be treffende de afgraving van de terreinen van den Zeeweg. Van de zijde van B. en W. bestaat er echter geen bezwaar tegen, in dien de Raad zulks mocht verlangen, met genoemden deskundige overleg te plegen. Kosten verlichting Ten aanzien van den post onderhoud van de lantaarns en verdere kosten verlichting werd de vraag gesteld of bij de raming rekening is gehouden met het nieuwe contract van het P. E. N. Met het nieuwe contract is rekening ge houden, antwoorden B. en W. Onderhoud wegen en plantsoenen. Eenige leden merkten op, dat de raming van de twee posten onderhoud van wegen en onderhoud van plantsoenen hun oneven redig hoog voorkomt. Samen zijn deze pos ten rond f 9000 of 10 pet. hooger geraamd dan de uitgaven over 1937. Verzocht wordt daarom de raming nader te willen motiveeren. B. en W. antwoorden: Vooropgesteld wordt dat een vergelijking met de uitgaven over 1937 niet juist zou zijn, omdat in 1937 niet alle werkzaamheden waarop voor dat jaar was gerekend zijn uit gevoerd. Een vergelijking met 1938 doet reeds zien, dat voor wegen geen hooger bedrag is geraamd, terwijl de raming voor de plant soenen slechts weinig met die voor 1938 ver schilt. In verband hiermede wordt opge merkt. dat thans ook de volgende nieuwe plantsoenen moeten worden onderhouden: 1. Wildhoef plantsoen; 2. Plantsoen Joan Mauritsplein; 3. Plantsoen aan de Cearalaan achter het Raadhuis. Voorts komen in 1939 ook in onderhoud de aan te leggen plantsoenen aan dé* Van Wickevoort Crommelinlaan en het gedeelte in de door te trekken Willem de Zwijgerlaan. Kosten Openbare Werken. Eén der leden komen de gezamenlijke kos ten van afschrijving (post 212) en onder houd (post 221) te hoog voor. B. en W. zijn van oordeel, dat de op deze posten uitgetrokken bedragen noodig zijn. Tengevolge van aanschaffing van een derde personen-auto zijn de onderhoudskosten hoo ger geraamd dan het vorige jaar. evenals de bijdragen aan den kapitaaldienst. De H. O. V. Eén der leden wijst op de wenschelijkheid van samenwerking van de omliggende ge meenten, opdat een betere financieele si tuatie voor de H. O. V. wordt bereikt. B. en W. wenschen hieromtrent het oordeel van den Raad af te wachten. Kosten voor verwarming. Een der leden heeft bezwaar tegen de kos ten van aanleg van centrale verwarming in de garages en werkplaatsen van openbare wer ken. B. en W. antwoorden: Het aanbrengen van verwarming in de ga rages is noodig met het oog op het strooien der wegen bij gladheid. Bij vorst moeten thans de auto's afgetapt staan en dit vraagt veel tijd wanneer de wagens moeten uitrij den. Wanneer verwarming wordt aange bracht kunnen hierop ook de werkplaatsen worden aangesloten, welke thans op tamelijk primitieve wijze door middel van kachpis verwarmd worden. richting van de Velser Spoorbrug maakt het kanaal een bocht, en de huizen en het ge boomte onttrekken daar de Rijksponten en de Spoorbrug aan het oog, waardoor van Amster_ dam komende schepen ook al in verband met mogelijke tegenliggers (tegemoetvarende schepen) uitermate voorzichtig dienen te manoeuvreeren. Er komt echter teekening in den toestand. Het 's in Velsen weinig bekend, dat op korten afstand daarvan landinwaarts aan de Zuid zijde van het Noordzeekanaal een ongeveer vijfhonderd Meter lange nieuwe kanaaldijk voor een groot deel is gereed gekomen. Voor hen, die niet op de hoogte zijn van de werken aan de verbreeding van een kanaal verbonden, is het wellicht interessant mede te deelen, dat voor dit doel achter den reeds bestaanden ouden kanaaldijk een nieuwe dijk wordt opgeworpen. Zoo ook hier, komt de nieuwe dijk in het land te staan. Zoodra deze is gereed gekomen, worden de oude kanaaldijk en het land tusschen deze en den nieuwen dijk weggegraven door middel van enorme graafmachines en wanneer een bepaald laag niveau is bereikt door middel van baggermolens. Zonder het werk te hinderen mag men daar een kijkje nemen. Vooral nu loont dit kwar tiertje vanaf Velsen wandelen de moeite, om dat men daardoor een vrij aardig begrip van een dergelijk waterbouwkundig werk kan krijgen. Wandelende van de Velser ponten af aan Zuidzijde van het Noordzeekanaal langs den Zuiderkanaalweg ziet men na een kwartier tje reeds den nieuwen kanaaldijk met zijn meerpalen midden in het land tusschen land bouwgewassen liggen. Men kan zien, hoe druk daaraan gewerkt wordt. Er wordt geheid en excavateurs storten de klei op de reeds vooraf gevlochten zinkstukken en op het ba- saltbeslag. Bovendien is er achter den nieuwen dijk reeds een nieuwe uitwateringssloot voor den Spaarndammerpolder klaar gekomen. Ook van den Amsterdamschen Straatweg af den betonnen autoweg van Amsterdam naar Velsen kan men dit groote werk zien. Voorloopig wordt de nieuwe kanaaldijk tot even over de afscheiding tusschen Spaarn- dammer- en Velserpolder in gereedheid ge bracht. Aan den Zuidelijken oever van dit te verbreeden kanaaltraject zijn de zware basalt keien aan den voet van den ouden dijk reeds uit den grond gehaald. Verder zijn er ruim tweehonderd boomen op den ouden kanaaldijk omgekapt. Het geeft een eigenaardig gevoel om nu nog te kunnen wandelen over land, dat over eenigen tijd water zal zijn, en waar over na het op diepte uitbaggeren zee schepen en andere vaartuigen zullen varen! Wordt het Noordzeekanaal verder in de richting van Velsen verbreed, dan komen de oude aanlegplaatsen der Rijksponten te ver vallen. De nieuwe aanlegplaatsen komen aan de Zuidzijde van het kanaal een stuk land inwaarts. Eenige maanden geleden zijn met het oog op den nieuwen toestand, verder land inwaarts een nieuwe werkplaats, een nieuwe opslagplaats voor materiaal en kolen, en nieuwe Rijkswoningen ten behoeve van den technischen dienst der Rijksponten gebouwd en gereedgekomen. Deze liggen aan den be tonnen Amsterdamschen Straatweg. Verder zijn er vijftal oude Rijkswoningen en de oude werkplaats aan de Zuidzijde van het Noordzeekanaal vlak bij- de Rijksponten ge sloopt, zoodat ook hier het dorpsbeeld een wijziging heeft ondergaan. Dit zal in de toe komst nog meer worden gewijzigd, omdat in het plan der werkzaamheden ook een haven voor buiten-dienst zijnde ponten is opgeno men, zoodat deze geen enkele hindernis voor het scheepvaartverkeer zullen opleveren. De verdere verbreeding van het Noordzee kanaal wachter echter op hetgeen ten aan zien van den tunnel onder het Noordzeekanaal zal worden besloten. Verder zijn er nog eenige moeilijkheden op te lossen, voor een aleer tot een verbreeding van het Noordzeekanaal van de Velser pon ten tot aan de Velser Spoorbrug kan worden besloten. Allereerst zijn er aan de Zuidzijd© van het kanaal eenige gebouwen, welke moe ten worden onteigend en afgebroken. Teeke nend voor den toestand is wel, dat deze in het afgeloopen voorjaar door eenige hooge ambtenaren van Rijkswaterstaat, onder wie den heer ir. Ringers, werden bezocht en in oogenschouw genomen. Bovendien acht men het in scheepvaart kringen gewenscht, dat voor de bij de Ver. Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder en Zonen te Velsen lossende houtbooten een haven zal worden aangelegd, zoodat deze schepen geen enkele hindernis voor het scheepvaartverkeer zullen opleveren. Zij, die ae situatie aldaar kennen, weten, dat de van Amsterdam komende schepen en de ^an IJmuiden komende schepen een groote bocht bij de Velser Spoorbrug moeten maken, res pectievelijk voordat zij door de grootste zee sluizen kunnen worden geschut, of nadat zij door de grootste Noorzeesluizen zijn geschut. Ook deze aangelegenheid vraagt een oplos sing. H. B AERDENHOUT SCHOORSTEENBRAND. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur werd door de familie D. aan de Pentislaan aan de politiepost te O ver veen kennis gegeven, dat in een schoorsteen brand was ontstaan. Onmiddellijk werd de brandweer gealar meerd. Inmiddels was een brandweerman, die daar in de buurt woont ter plaatse geko men, die het vuur met een „ratelketting" heeft weten te verwijderen. De brandweer behoefde geen dienst te doen. Aanlading van roet was de oorzaak. HEEMSTEDE H.P.C.-BRIDGE-DRIVE EN THé-DANSANT. De Heemsteedsche Poloclub „H.P.C." zal hedenavond een bridge-drive houden in „Het Hof van Heemstede" aan de Valkenburger laan. De leiding berust bij den heer A. van Huisstede. Tevens is er gelegenheid voor scha kers en dammers om te spelen. Verder zal deze vereeniging a.s. Zondag middag een Thé-dansant organiseeren in het gebouw van den „Haarlemschen Kegel bond"

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2