.ft Electrische Klokken H. VAN NIEL Hzn. Onze buitenlandsche politiek. SHELL-SERVICE SPAAR DE BONS VOOR GESCHENKEN Nieuws in het kort. WOENSDAG 23 NOVEMBER 1938 HAARDE M'S D A G B E 'A D 9 Engelsch interview met een onzer staatslieden. Een speciale correspondent van de „Daily Te legraph and Morningpost" heeft in Den Haag met „een der bekendste staatslieden in Neder land „een man met internationale reputatie" de politiek besproken, welke de kleine naties van Europa zullen hebben te volgen om op een vreedzaam bestaan in de hedendaagsche wereld te kunnen hopen. „In een wereld, die zich blijft bewapenen, terwijl de Volkenbond een groot deel van zijn gezag heeft ingeboet", aldus volgens de Telegr. de betreffende Nederlandsche staatsman, „moe ten de kleine naties haar uiterste krachten in spannen om zich tegen alle mogelijkheden te verdedigen en een politiek van omzichtige goede nabuurschap blijven volgen. De wereld staat op haar kop. Alles kan gebeurep. Dit is een moei lijke tijd voor de kleine landen. Onze defensie verzorgen en ons buiten alle verwikkelingen houden, dat dient ons doel te zijn. Wij, in Nederland, bevinden ons in een onge veer soortgelijke positie als Groot-Brittannië met betrekking tot de defensie. Wij zijn aan het herbewapenen, doch het zal eenigen tijd duren alvorens de volle sterkte is bereikt. Elk jaar roe pen wij een extra 18.000 man onder de wapenen. Doch het zal nog eenige jaren duren aleer het nieuwe leger ten volle geoefend en toegerust is. Nederland heet het bezoek van Koning Leo pold van België met diepe bevrediging welkom. Elkeen hoopt, dat het het begin van een tijdperk van gestadige toenadering tusschen beide landen zal beteekenen. Indien België defi nitief aan militaire verdragen en verbonden den rug heeft toegekeerd en volledige neutraliteit wenscht, dan kan deze toenadering een zeer nauwe worden. Het is echter onwaarschijnlijk, dat eenigerlei formeel pact van zelfverdediging of verdrag van wederzijdschen bijstand tegen agressie tusschen Nederland en België tot stand zal komen. Elk land zal waarschijnlijk volledige vrijheid van handelen wenschen te behouden. Doch het is duidelijk, dat, in geval een oorlog mocht uitbreken, beide landen een identieke po litiek zullen volgen en tot gelijktijdige actie zul len overgaan. De Nederlandsche regeering heeft verklaard, dat zij voor zichzelf het recht voorbehoudt, te beslissen of wij aan buitenlandsche troepen doortocht zullen toestaan. Dit is een kwestie, die alleen beantwoord kan worden naar gelang de omstandigheden, welke zich voordoen. Men kan niet te voren een vaststaande verklaring afleg gen. Nederland met eenige machtige naburen in de nabijheid, bevindt zich in een der gevaars zones van Europa. Wij moeten zorgvuldig het probleem van het handhaven onzer neutraliteit bcstudeeren en ons volk er voor bewaren, in eens andermans oorlog te worden gewikkeld, al leen door een geografisch toeval". Groote moeilijkheid. De correspondent roerde hierop het koloniale vraagstuk aan. Het antwoord luidde: „Koloniale problemen, die voor sommige an dere landen acuut zijn, bestaan op het oogen- blilc niet voor ons. Ik verwacht voor de eerste tien of vijftien jaar geenerlei bedreiging voor onze bezittingen in Oost-Indië. Wij slaan met leedwezen de vermindering van het Britsche prestige in het Verre Oosten gade. De Japansche landing in de Biasbaai en de inneming van Canton, waardoor de handel van Hongkong wordt verstikt zijn ernstige zaken voor Groot-Brittannië. Het mogelijk absorbeeren in het yen-blok van China's volk van 450 millioen zielen, de grootste markt welke een enkel land ter wereld oplevert, is een deprimeerend voor uitzicht voor de Britsche kooplieden". De geïnterviewde wees op een kaart van het Verre Oosten. „Mocht Japan het éiland Hainan bezetten", merkte hij op, „dan zal een vitale Britsche ver bindingslijn steeds bedreigd worden. Dit zou zeer ernstig zijn". Met betrekking tot het Joodsche vraagstuk zeide de staatsman, dat sedert 1933 Nederland aan 24.000 Duitschers, van wie ongeveer 18.000 Joden, onderdak heeft verleend. „Ik stelde hem", zegt de correspondent, „een vraag met betrekking tot het voorstel om kam pen in Nederland in te richten, waarheen Duit- sche Joden onmiddellijk zouden kunnen worden geëvacueerd om vandaar naar andere deelen der wereld, w.o. het Britsche rijk, te worden ver zonden". „Er is een groote moeilijkheid", luidde het antwoord. „Aannemende, dat Groot-Brittannië bereid is, om, laat ons zeggen, 5000 Joden in Tanganyika op te nemen, dan zou het geen nut hebben er 500 advocaten, doctoren en kooplie den heen te zenden. Het moeten landbouwers zijn. Dit zou inhouden, dat Nederland te voren selectie zou moeten toepassen al vorens de Joden op Nederlandsch grond gebied toe te laten. Anderzijds is snel optreden noodzakelijk willen deze men- schen uit him huidige ontberingen wor den verlost. Het gevaar zou hierin lig gen, een groot aantal vluchtelingen in Nederland toe te laten ën dan tot de slotsom te komen dat him opleiding en hun hoedanigheden hen volmaakt onge schikt maken voor die wereldstreken, waarheen men hen zou willen zenden. Een tweede punt: Duitschland moet niet den indruk worden gegeven, dat alle andere landen met open armen staan te wachten, bereid zijn om het te helpen, zijn problemen op te lossen en te betalen voor de evacuatie der Joden, terwijl Duitschland zich al hun geld toeëigent". LEG-PUZZLES deKOOII ANE.GANG 14 TEL.11963 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Indië zal Nederland volgen. BATAVIA, 22 November (Aneta). Naar Aneta verneemt is hier te lande inzake de officieele schrijfwijze van de Nederlandsche taal nog geen bericht ontvangen. Indien ech ter in Nederland een beslissing wordt geno men, zal ook Indië volgen. UIT DE STAATSCOURANT. BURGEMEESTERS. Bij K. B. is met ingang van 15 December 1938 benoemd tot burgemeester der gemeen te Ede L. R. Middelberg, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Zoetermeer. Knoeierijen bij inkoop- vereeniging. Belangrijke tekorten in kas van vereeniging van P. T. T.-personeel. Er zijn ernstige moeilijkheden van finan- cieelen aard gerezen in de Onderlinge In- koopvereeniging van het P. T. T.-personeel. te Amsterdam. Deze moeilijkheden, waarbij het voornamelijk gaat om belangrijke tekor ten die in de kas zouden zijn ontstaan, heb ben er toe geleid, dat de juridische afdeeling van het Hoofdbestuur der Posterijen, Tele grafie en Telefonie dezer dagen een uitvoerig onderzoek naar het financieel beheer der vereeniging heeft ingesteld. Zij meende daarin voldoende aanleiding te hebben gevonden een der bestuursleden, die vroeger o.m. belast was met het innen van gelden van verschillende sub-penningmees ters, te schorsen als besteller. Deze man nu, die meent onschuldig te zijn aan de tekorten, waarvoor men hem aanspra kelijk stelt, stond er thans volgens de Tel. op dat de Justitie die tot voor kort nog van alles onkundig was gehouden in deze on verkwikkelijke zaak werd gemengd, opdat bij een justitieel onderzoek alle details betref fende eventueele strafbare feiten zouden kun nen worden opgehelderd. De geschorste amb tenaar heeft zich tot den Amsterdamschen advocaat mr. dr. Benno J. Stokvis gewend die onmiddellijk den Officier van Justitie, mr. dr. J. A. van Thiel, omtrent verschillende vaststaande feiten heeft ingelicht. De Officier van Justitie achtte de zaak belangrijk genoeg om er een minutieus on derzoek naar te doen instellen. Er zouden in den loop der jaren, waarin deze onderlinge inkoopvereeniging voor P. T. T.-personeel brandstoffen, kleeding, schoe nen, boonen, erwten, rookartikelen, zeep, enz., enz. inkocht en weer aan de leden verkocht, herhaaldelijk" tekorten zijn ontstaan waar over dikwijls in vergaderingen werd gespro ken en die veelal het afzetten van bestuurs leden ten gevolge hebben gehad. IN MODERNE UITVOERING. ZEER smaakvol en NIET duur. Aparte modellen. GROOTE SORTEERING bij GROOTE HOUTSTRAAT 86 Telef. 10371 (Adv. ingez. Med.) Meer dan duizend vluchtelingen toegelaten. De door de Regeering gevolgde gedragslijn. Omtrent de toelating: van Duitsche vluch telingen in ons land vernemen wij omtrent de door de Regeering gevolgde gedragslijn het volgende De Regeering laat op hun verzoek voorna melijk toe ouders van in - Neerland geves tigde personen (Nederlanders en vreemde lingen). Sedert 7 November zijn aldus meer dan 800 Duitsche Joden toegelaten, die in zeer dringende of zeer bijzondere positie ver keerden. Voorts zijn toegelaten een aantal van in het grensgebied aangetroffen aldaar rond dolende kinderen, die menschelijkerwijze wel moesten woorden opgenomen; dit is dan echter georganiseerd geschied. Voor de toelating van een groep kinderen en van een groep personen van middelbaren leeftijd is de voorbereiding in vollen gang. Herhaald moge worden dat de belangen van Nederland en van de betrokkenen zelf eischen dat de toelating georganiseerd geschiedt en dat deugdelijke en blijvende onderbrenging gewaarborgd zijn. Ten aanzien van de kinderen zal het voor Nederland mogelijke worden gedaan, doch hier vooral eischt de op de Regeering druk kende verantwoordelijkheid zeer nauwkeurige voorbereiding. Het departement van Justitie staat met de betrokken comités in nauw contact en in regelmatig overleg. Nogmaals moet er op worden aangedrongen dt in Nederland wonende personen er zich van onthouden, kinderen uit Duitschland mede te nemen. Het is zelfs voorgekomen dat automobilisten aan de grens verschenen met enkele kinderen, ten aanzien van wie zij ieder gegeven misten, zelfs niet wisten, of de ouders de onderbrenging in den vreemde goedkeurden. Toelating kan alleen geschieden op vergun ning van den minister en wel op voordracht van het betrokken kinder-comité, dat de zorg voor verdere onderbrenging draagt. VERRUIMING VAN ECHTSCHEIDING S- MOGELIJKHEID. De Vereeniging tot verruiming van echt scheidingsmogelijkheid, heeft een adres aan den minister van Justitie doen toekomen, waarin wordt verwezen naar de volgende doelstellingen der vereeniging: 1. Opneming in de wet van ongeneeslijke krankzinnigheid als echtscheidingsgrond; 2. Wijziging der regeling van de scheiding van tafel en bed in dien zin, dat het beide partijen mogelijk zal zijn 3 jaar na het uit spreken der scheiding, eenzijdig' dus zonder medewerking van de wederpartij een defini tieve ontbinding van het huwelijk te verkrij gen. Voor steun aan dit adres zal er een peti tionnement in het land worden gehouden. De Nationale film .Veertig Jaren" in Parijs. Het comité van de Nationale Film 18981938 is er naar ons wordt medegedeeld in ge slaagd een contract af te sluiten met de Astra- Paris-Film te Parijs voor de werelddistributie van de nationale film „Veertig Jaren". De eerste vertooning met Fransche teksten zal plaats hebben op 26 November a-s. in het bekende Parijsche bioscooptheater „Studio l'Etoile". Onze nationale film gaat dus nu het buiten land in, niet als jubileumfilm, doch als ge wone film van algemeene waarde, waarbij de propagandistische beteekenis echter behou den blijft. Door verschillende omstandigheden is een groot deel van het Nederlandsche volk nog niet in de gelegenheid geweest deze film te zien. Het comité beraamt daarom plannen om de film weer in circulatie te brengen. Moordaanslag op zijn meisje. Vier jaar tegen den dader geëischt. Op 9 April j.l. werd het rustige dorpje Maarssen in rep en roer gebracht.. Een jeug dige timmerman uit Teteringen had een moordaanslag gepleegd op het meisje, waar mee hij geruimen tijd verloofd was en dat de verhouding had afgebroken. Meer dan twee en een half jaar hadden de jonge menschen omgang met elkaar gehad De timmerman werd werkloos, had ruzie thuis en vond een onderkomen in de woning van zijn a.s. schoonmoeder. Na eenigen tijd won zij informaties in, die niet bijster goed uit vielen en zij vond het maar beter, dat hij haar woning verliet, temeer daar hij nogal veel notitie placht te nemen van een buur meisje De verloving werd verbroken en de jonge man uitte de eene bedreiging na de andere Dikwijls zwierf hij om de. woning en op 9 April kwam het tot een uitbarsting. Hij vroeg het meisje te spreken; de moeder vond het veiliger de deur niet te openen. Zij gaf haar dochter den raad maar docr het luikje te praten. Na een korte woordenwisseling trok verdachte een revolver, waaruit hij op een. afstand van 70 a 80 oM. drie schoten loste. Gelukkig werd het meisje niet ernstig getrof fen, met een lichte hoofdwonde en een door schoten hand, zakte zij bloedend ineen. Dinsdag diende deze strafzaak in Hooger beroep voor het Gerechtshof te Amsterdam, gepresideerd dcor mr. Joh. M. Jolles. Requisitoir.. De procureur-generaal mr. dr. D. Reilingh vond de straf voor deze afschuwelijke daad opgelegd (twee en een half jaar) te laag. Spr requireerde wegens poging tot doodslag vier jaar gevangenisstraf met aftrek van de voor- loopige hechtenis. De heer I. Gans overleden. Directeur van „De Joodsche Invalide". De heer I. Gans, de directeur van de stich ting „De Joodsche Invalide", is Dinsdagavond op 48-jarigen leeftijd plotseling overleden. Met den heer Gans is de stuwkracht dezer vereeniging, welke, eenig in haar soort, baan brekend werk heeft verricht op het gebied der verzorging van invaliden, heengegaan. Algemeen werden zijn verdiensten gewaar deerd, hetgeen eenerzijds tot uitdrukking kwam in de wijze, waarop zijn levenswerk in alle kringen der bevolking van Nederland, ongeacht hun rang of stand of godsdienstige overtuiging, wordt beoordeeld, anderzijds in de vereering, welke hij heeft ondervonden van den kant van bestuurderen en de leden van het verplegend personeel der „Joodsche Invalide". De regeering heeft de verdiensten van den heer Gans, die naast zijn functie van directeur der „Joodsche Invalide" zitting had in het bestuur van verscheidene Joodsche vereeni- gingen en instellingen erkend, door hem enkele jaren geleden te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau, terwijl de op perrabbijn van Amsterdam, de weleerw. heer L. H. Sarlouis, hem ter gelegenheid van de opening der gesfclchts synagoge den Choweir- titel heeft verleend. De heer Gans werd in 1908 propagandist voor de Joodsche Invalide en in 1924 directeur. Hij had gisteren juist een bespreking in Den Haag gevoerd met minister Van Boeyen. De erkenning van Franco's bewind. In een nota naar aanleiding van het ver slag over de begrooting van buitenlandsche zaken zegt de minister: Dat generaal Franco in het grootste deel van Spanje gezag uitoefent-, is een feit, dat niemand kan loochenen. De vraag betreffende erkenning van zijn bewind in volkenrechtelijken, hetzij de facto, hetzij de jure, is daarnaast een quaestie op zich zelf. Het feit van de in het verslag bedoelde publicatie in de pers van den niet-officieelen vertegenwoordiger van generaal Franco te 's-Gravenhage heeft destijds aanleiding ge geven tot een gedachtenwisseling, waarop het den minister, die haar als een afgedane zaak beschouwt, niet wenschelijk voorkomt terug te komen. WIE SLIPPEN WH WEREN, Laat zijn banden ADERISEEREN. ABSOLUUT SLIP-VRIJ. A'damschevaart 322 - Tel. 16773 (Adv. ingez. Med.) De Nationale Collecte op 3 December. Het bureau van het Nederlandsch Jeugdlei ders Instituut deelt ons mede: Het is verheugend voor ieder, die zich bezig houdt met pogingen den ergsten nood der Jood sche vluchtelingen te verzachten, te bemerken, hoe ieder bereid is naar beste krachten te hel pen. Zooals reeds werd medegedeeld zal het N.J.I., dat daarbij de gezamenlijke vluchtelin gencomités Vertegenwoordigt, met instemming en aanbeveling der regeering een nationale in zameling doen houden en wel op Zaterdag 3 De cember a.s. (tot s avonds 8 uur, in verband met de omgelijkheid voor de Joden om te offeren). Daaraan zullen practisch alle jeugdvereenigin- gen hun medewerking verleenen. Dinsdag heeft het N.J.I. zich telegrafisch ge wend tot alle burgemeesters in het land met een verzoek tot medewerking in hun gemeente. Tevens heeft het N.J.I. zich per telegram ge richt tot de commissarissen der Koningin om •oor dit bijzonder doel hun medewerking te vragen. De jeugdvereenigingen zullen zich nu tot al hun leden wenden om zich gereed te houden en zich ter beschikking te stellen van de comités, die zich in den kortst mogelijken tijd plaatselijk, al of niet op het initiatief van het gemeentebe stuur. zullen vormen. Elk plaatselijk bestuur van een jeugdvereeniging kan reeds zijn voorloopïge maatregelen nemen. Het adres van het N.J.I. is Vondelstraat 11, Amsterdam-West. telefoon 86615 en 86831. Het gironummer is 342000. 3ijna is het weer Kerstmis, het feest van licht en warmte. Verschillende huisvrouwen versieren haar huis met hulst en kaarsen. Zijn deze vlotte, rode kandelaars dan geen aardige versiering voor Uw kersttafel? U behoeft alleen maar naar het Sunlight Geschenkendepot KRUISWEG 57/ HAARLEM/ te gaan en 28 bons in te wisselen voor een doos met 2 kandelaars en 6 rode kaarsen. U begrijpt wel, dat deze bijzondere aanbieding slechts tijdelijk geldig is, n.l. van 15 November tot 23 December 1938. Wij raden U dan ook aan, zo spoedig mogelijk naar het geschenkendepot te gaan om daar Uw bons in te wisselen, maar denk U er om23 December is onherroepelijk de laatste dag! Verder zijn in hetzelfde geschenkendepot nog, zolang de voorraad strekt, de volgende artikelen verkrijg baar, eveneens tegen een zeer laag aantal bons: Prentenboek Bijouteriedoosje Zakspiegel in etui Gezelschapsspel Popje (in cellophaan) BONS 5 8 15 15 15 BONS Roomstel20 Doos postpapier. 24 Bijouteriedoosje 28 Boodschappentas 45 De geschenken moeten persoonlijk worden afgehaald en worden dus niet toegezonden. e.G.S. 182-091 (Adv Ingez. Med.) Te Utrecht is opgericht de Vereeniging Nederlandsche Tricotconventie, welker doel en streven is in samenwerking met de af nemers een loonende basis te vinden voor de Nederlandsche tricot-industrie. Secretaris is mr. A. C. Jas, te Weesp. Een 16-jarige jongen Ls in de fabriek der N.V. De Gruyter te 's-Hertogenbosch in een lift tusschen den wand en een wagen vastge klemd geraakt en vrijwel op slag gedood. Op Zaterdag 26 November a.s. zal om circa kwart over één St. Nicolaas bij het clubgebouw van de roeivereeniging „De Am- stel" zijn glorieusen intocht door Amsterdam beginnen, welke intocht in Carré zal eindi gen. Te Nijmegen is een clandestiene zender ontdekt. Proces-verbaal is opgemaakt. Het Douglas-toestel „Reiger", dat een bijzondere vlucht naar Zuid-Afrika zal ma ken, is volgeboekt. Elf passagiers zullen de heenreis en 12 de terugreis medemaken. Er is ook zeer veel belangstelling van de zijde der philatelisten. Bij een botsing tusschen een auto en een motorfiets nabij Moergestel is de duopassa gier, een 30-jarige Italiaan uit Eindhoven, levensgevaarlijk gewond. Te Utrecht is een 45-jarige ongehuwde vrouw, die plotseling van richting veranderde door een gemeentebus gegrepen en doodelijk gewond. Tegen een raadslid van de Noord-Bra- bantsche gemeente Made is proces-verbaal opgemaakt, wegens omkooping van raadsleden Hij zou getracht hebben zijn zoon tot ge meente-secretaris te doen benoemen, welke pogingen mislukt zijn. Een onderzoek naar de documenten in zake de Mijdrechtsche millioenen, welke on langs door een kermisknecht te Nijmegen zijn gevonden, moet volgens de Tel. hebben uitge wezen, dat deze documenten valsch zijn. In den nacht van Donderdag op Vrijde is de 42-jarige hoofdconducteur Mewissen ui. Maastricht bij Lutterade-Geleen uit een Die- seltrein gevallen en ernstig gewond. EXAMENS. Academische opleiding Geslaagd aan de Technische Hcogeschoo'. te Delft voor hel propaedeutisch examen voor civiel ingenieur, de heer J. R. Reus Haarlem, Apothekersassistentsexamen. Geslaagd mej. G. Vaumont te Haarlem. Duitsche vluchtelingen naar Bloemendaal? Het Jeugdhuis wil 25 Joodsche kinderen herbergen. Het bestuur van het Jeugdhuis te Bloemen daal heeft aan het Joodsche comité te Haar lem medegedeeld, dat het eventueel het Jeugdhuis beschikbaar wil stellen, om als doorgangshuis te dienen voor 25 Joodsche kin deren uit Duitschland. Het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort. Mannelijk verplegend personeel te oud? De gemiddelde leeftijd van het mannelijk personeel in dienst van het Provinciaal Zie kenhuis nabij Santpoort is inderdaad vrij hoog te noemen. Van de totale bezetting van 58 verplegers op l Januari 1938 toch waren 28 personen ouder dan 50 jaren, ter wijl de overige 30 personen tusschen 40 en 50 jaar oud waren. Ook bij de andere categorieën van het mannelijk personeel doen zich soort gelijke verhoudingen voor. Het behoeft geen nader betoog, dat deze omstandigheid een ongunstigen invloed op het aantal ziekteda gen uitoefent, zoo schrijven Ged. Staten in hun memorie van antwoord op het Alg. Ver slag der afdeelingen van de Prov. Staten. Ten aanzien van de vraag, of het personeel wellicht niet tot een te hoogen leeftijd in dienst pleegt te worden gehouden, moet wor den opgemerkt, dat op alle ambtenaren, die vóór l Juli 1922 reeds in vasten dienst van dit ziekenhuis waren (waartoe vorengenoemde personen zonder uitzondering behooren), de gunstige bepalingen der vroegere Pensioen reglementen van toepassing zijn, waaruit volgt, dat de verplegenden pensioengerechtigd zijn bij het bereiken van den 55-jarigen en het overige personeel op 60-jarigen leeftijd. AGENDA WOENSDAG 23 NOVEMBER Stadsschouwburg: Bouwmeester-Revue „Neer- landsch Bloed". 8 uur. Luxor Sound Theater: „Peter de Groote", 2 30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Vadertje Langbeen" geprolongeerd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Sneeuwwitje en de reven dwergen" geprolongeerd. 2.30. 7 en 9.15 uur Palace Familie Cinema „Carefree" en ..Zij "rouwde den melkboer". 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „Agent Larry" en .De on geschreven wet" 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Doorloopende voorstellingen. 2, 3, 4 en 5 uur speciaal jeugd programma. rèyler Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags Toegang vrij. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags), an 35 en 7—9 uur DONDERDAG 24 NOVEMBER Stadsschouwburg: Bouwmeester-Revue ..Neer- '.andsch Bloed". 8 uur. Broeder kerk: Spreker ds. B. E. J. Bik, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags), •on 3- 5 pn 7 9 uur Heemstede: Raadsvergadering. 8 u. nam. Halfweg: Raadsvergadering 10 uur v.m. Bloemendaal: Winterlezing Vereeni ging voor het Jeugdwerk, 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13