Burgemeester en Wethouders beantwoorden de algemeene beschouwingen. IP WOENSDAG 23 NOVEMBER 1938 HAASEEM'S DA'GBEAD II Raad Velsen. En de raadsleden repliceeren De Voorzitter van het college is de eerste die den spreker van antwoord dient. Het college, aldus spreker, heeft met verheugenis geconstateerd, dat meerdere leden met waardeering hebben gesproken over de verrichtingen van het college in het afge- loopen jaar. Mr. Tonino heeft gesproken over de welwillendheid van het college. Spre ker doet van zijn kant een beroep op de wel willendheid van den raad. Ook spreker heeft met vreugde geconstateerd, dat de ver houding tusschen hem en den raad thans beter is. Spreker betreurt het, dat de heer van der Flier hedenavond niet aanwezig is, die heeft gesproken ov.er de kwestie der huis houdschool. Het college ziet het belang van een huishoudschool in. Het college heeft zich gewend tot den minister van Binnen- landsche Zaken, die tegen een oprichting van een huishoudschool geen bezwaar had, mits de kosten konden worden gedekt door bezui nigingen. op andere posten. En dat is ten eenenmale onmogelijk. Spreker weerlegde ver der eenige opmerkingen van den heer v. d Flier. Het mankeert het college allerminst aan goeden wil; het heeft' gedaan wat het kon, maar nu heeft het geen enkelen zin om op de zaak terug te komen. Voorts komt spr. terug op de opmerkingen van mr. v. d. Flier over hetgeen spreker in zijn nieuwjaarsrede heeft gezegd, over het openbaar onderwijs. Over het afdeelingsonderzoek sprekende, zeide de voorzitter, dat het op de burgerij een eigenaardigen indruk maakt wanneer de voorsteller daarvan schittert door afwezigheid. De heer Vermeulen (A.R.) vraagt bij interruptie het woord voor een persoonlijk feit. De Voorzitter voortgaande, zegt, dat wanneer men afdeelingsonderzoek vraagt, men behoudens geldige redenen daar aanwe zig behoort te zijn. Het rapport van het af deelingsonderzoek vindt spreker weinig be vredigend. De berg heeft een miserabel muisje gebaard. Wat de kermis betreft, wil spreker er op wijzen, dat het aantal kermis vermakelijkheden zeer gering is geweest. Spreker kwam hier in een moeilijke positie. Dat er weinig raadsvergaderingen gehou den worden, houdt verband met de bij zondere omstandigheden. Het werkt niet tot verhooging van het prestige van den raad als men bijeenkomt voor een agenda, die niets bijzonders bevat. De heer Homburg had er bezwaar tegen dat in- plaats van de autotoelage van den directeur van den Reinigingsdienst een motortoelage voor de plantsoenen op de begrooting is ge plaatst. Spreker wijst op de noodzakelijk heid van een motorrijwiel voor den opzichter der plantsoenen. Die moet_overaljj^|^^gj meente zijn houden. De voorzitter heeft in strijd met deze gewoonte sprekers naam genoemd als een dei- afwezigen. Hij had daarvoor een grondige re den. Voorts meent spreker dat het college een onjuiste houding heeft aangenomen in ver band met het al of niet houden van afdee- lingen. Daarover had de raad zich moeten uitspreken en niet het college. Bij vorige ge legenheden stond spreker op het standpunt, geen afdeelingen te houden, maar daarvan is hij afgeweken. Als er fracties zijn, die afdee lingen wenschen moet dit geschieden. Spreker heeft ditmaal het houden van afdeelingen voorgesteld, niet omdat hij daarop zoo bijzon der gecharmeerd is, maar omdat hij het ge wenscht achtte, dat de raad zich er over uit sprak. De Voorzitter zegt, dat het niet gaat over de behandeling in de afdeelingen. maar over de behandeling in den raad. Hij heeft zijn teleurstelling uitgesproken over het ge ringe bezoek en betreurd, dat de voorsteller afwezig was. Het is geenszins zijn bedoeling geweest den heer Vermeulen aan den schand paal te nagelen, of hem onaangenaam te zijn. De leden krijgen nu gelegenheid te repli ceeren, nadat het denkbeeld van den voor zitter om den spreektijd te contingenteeren van de hand was gewezen. Achtereenvolgens repliceeren de heeren Homburg, Maas, Tonino (die zijn voorstel in zake kindertoeslag intrekt), Groeneveld, Heeremans, dr. de Groot, Bosman, van Heijst, Warmenhoven en v. d. Veer. Hierna kwamen de voorzitter en de wethou ders nogmaals aan het woord. En toen de voorzitter de vergadering tot he denavond 7 uur schorste was het bijna kwart voor twaalf. BURGERLIJKE STAND. Bevallen; J. Polakde Graaf, z., Schoolstraat 10, IJmuiden. A. Capaanv. d. Molen, z., Bever wijk; E. M. v. d. BergHeijmans, z., Haar lem. Overleden: J. Visser, 55 j., echtgenoot van G. Glazer, Wijkerstraatweg 162, Velsen-N. IJMUIDEN Te water maar bijtijds gered. Gisteren werd een jongen L. B. genaamd, wonende in de Eikenstraat, toen hij op zijn fiets over de Trawlerkade reed, plotseling duizelig. Hij botste tegen een ton aan en ge raakte daarna met zijn rijwiel te water. MÉBÈjlen den jongen spoedig Hij werd daarop in een door den heer Bakker var Bgiar huis gebracht. lONALIA. >t, de heer H. Oostveen er en secretaris der ge- benoemd tot ambtenaar nt van Binnenlandsche .N VISCH UIT DE "TE ZEE. '5.50—2.70. .00—3.50. :h 5.50-4.10. ,20-*-4.70. vi De wêthouder van Financienrcie neer Nij ssen heeft weinig te zeggen, want over de financiën is weinig gezegd. Spreker is er van overtuigd, dat het het volgende jaar zal blijken, dat vele wijzigingen in de begrooting noodig zijn. Wat de gevolgen voor de gemeente van de nieuwe belastingwetten betreft, deze zijn inderdaad niet te overzien. De wethouder voor Sociale Zaken, de heer W. F. Visser beantwoordt vervolgens de sprekers. De controleuse is belast met den B-steun, maar daarnaast doet zij nog ander werk. Het nemen van initiatief voor bepaalde zaken Is de taak van den directeur en niet van de contro leuse. Wat den kindertoeslag betreft verzoekt spreker den heer Tonino zijn desbetreffend voorstel in te trekken, omdat hiermede een precedent wordt geschapen, dat niet wensche- lijk is. Het behoort tot de taak der organisa ties, om deze zaak ter sprake te brengen. Een persoonlijk feit. De heer Vermeulen krijgt het woord voor een persoonlijk feit. Het is de goede ge woonte, zegt spreker, dat het behandelen in de afdeelingen steeds onpersoonlijk wordt ge- er KG. BERICHT. he visch) uiden, 23 November. pr K.G. .G. jer K.G. 50 K.G. -f 22.50 per 50 K.G. 23 per 50 K.G. >er 50 K.G. per 50 K.G. Ir 50 K.G. „.10 per 50 K.G. 30—f 14 per 50 K.G. 26—f 12.50 per 50 K.G. risch f 20f 8 per 50 K.G. 13—f 6.80 per 50 K.G. 7.10 per 50 K.G. *-f 4 per 50 K.G. ,2.40 per 50 K.G. 13.50 per 50 K.G. 80—f 6.10 per 50 K.G. 24 per 125 K.G. |5 per stuk per stuk w - - - per stuk Rog f 19.50—f I'/,50 per koop. BESOMMINGEN, Manden Trawlers: 575 RO 53 Dirkje f 1650 575 Bergen UM. 16 f 2570 700 Schoorl, IJM. 39 f 3320 140 Oostzee, IJM. 147 f 1850 70 Mary, IJM. 189 f 830 755 Gerberdina Johanna, IJM. 38.. f 3220 815 Gloria IJM. 37 f 3670 450 Ewald IJM. 48 f 2890 450 Rotterdam IJM. 112 f 2050 1300 Walrus IJM. 24 f 4350 130 Bruinvisch IJM. 97 f 1790 Loggers: IJM. 490 f 140. SCH 247 f 1940, KW 153 f 2020. VERWACHTE VTSCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Antje RO 15. Vangst: 45 m. schelvisch; 75 m. braadschelvisch; 15 m. radio; 5 m. ma kreel; 20 m. wijting en witjes; 70 m. gul, kool- visch en magere kabeljauw; 20 m. kool visch; 5 m. stock'a bid. Totaal 255 m., benevens 50 stuks stijve kabeljauw en 20 lengen. IJmuiden verliest van H. D. C. Een mooie prestatie van de Haarlemmers. Tegen aller verwachting in is het de Haar- lemsche Damclub gelukt, den laatsten com petitiewedstrijd voor de hoofdklasse van het D. C. IJ.-tiental te winnen. Dit resultaat kan echter in den compe titiestand geen wijziging meer brengen, daar D. C. IJ. reeds de eerste plaats van de afdee- ling bezet. Niettemin is het voor de H. D. C. een mooie prestatie, het ongeslagen sterke IJmuiden een nederlaag toe te brengen. Bei de ploegen verschenen met eenige invallers. De uitslag luidt: IJmuidenHaarl. Damclub. B. DukelJ. B. Sluiter Jr. A. LigthartP. J. v. Dartelen J. Mertens—P. J. v. Engelen H. BuisJ. W. v. Dartelen H. de BoerP. II. Heure J. v. Straten—J, v. Elstgeest F. BasstraN. N. T. Postma—H. v. Leeuwen J. Smit—Koly H. v. d. Heijde—Weijlant 1—1 0—2 1—1 0—2 0—2 0—2 2—0 1—1 0—2 2—6 7—13 Thans wachten den D.C.IJ.'ers de kampioens wedstrijden tegen de damclub Van Embden of G. S. uit Amsterdam. SANTPOORT KON. NED. BOND VAN OUD-ONDER OFFICIEREN. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der afdeeling Kennemerland van bovenge- noemden Bond vindt Zaterdag a.s. in „De Weyman" een feestavond plaats. De openingsrede wordt gehouden door den eere-voorzitter der afdeeling, mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Beverwijk. Verder wordt er gelegenheid gegeven tot het com plimenteeren van bestuur en afdeeling en zal „Het Masker" onder leiding van den heer L. Hartman een „elck-wat-wils"-programma verzorgen. BENNEBROEK EEN SCHUURTJE AFGEBRAND. Dinsdagmiddag is brand uitgebroken in een schuurtje van den heer Medenblik, staande aan een landweggetje achter den Rijksstraatweg. Men vermoedt dat de brand te wijten is aan het overspringen van vonken uit een in het schuurtje brandend fornuis. Het schuurtje, dat van hout was opgetrok ken, stond met een in lichte laaie. Men vreesde dat de brand zou overslaan op het nabijgelegen woonhuis, maar door spuiten heeft de brand weer dit kunnen verhinderen. Na ongeveer een half uur was het vuur gebluscht. Van de zijde van het publiek bestond voor dezen brand een zeer groote belangstelling, terwijl ook de schooljeugd de school ging op dat uur juist uit in groot aantal aanwezig was. OM IN EEN OPVOEDINGSGESTICHT TE KOMEN. Een zeventienjarige jongeman is 's nachts kwaad uit het huis van zijn pleegouders ver trokken en heeft daarna 'n groote winkelruit bij de firma Zwetsloot uit de Schoollaan in- egooid. Hij is daarop door de politie aangehouden, waarbij hij bekende de vernieling te hebben gepleegd, ten einde in een opvoedings ge sticht te komen. De politie heeft proces-ver baal opgemaakt, zoodat aan den wensch van den jongeman waarschijnlijk wel gevolg zal worden gegeven. uit Hoofddorp, Nijsen uit Velsen, Van Wees uit Nieuwer-Amstel en Jhr. Grotenhuis van Onstein uit Hoofddorp werden gekozen. De heer J. v. d. Helder hield daarna een rede over het onderwerp „Staat en Gezag", welke leerzame rede met groote belangstel ling werd aangehoord. HAARLEMMERMEER BRAND OP.... DEN RIJKSWEG! Dinsdag werd een brand te Hoofddorp ge rapporteerd door een automobilist. De brand zou plaats hebben op den Rijksweg! Langs den geheelen Rijksweg in deze gemeente staat geen enkel huis. De politie en de brandweer namen het zekere voor het onzekere en gingen erop uit. Inderdaad bemerkten ook zij op den Rijks weg een hoogopvlammende vuurgloed. Zij wisten toen nog niet hoe gemakkelijk dezi brand weer gedoofd zou worden, zonder be hulp van de brandspuit. Op de plaats aangekomen, bemerkten zij dat een teerwagen bij de wegverbetering vlam had gevat. Het teer, dat bij het beëindi gen der werkzaamheden, nog kookte, stroom de over den rand en kwam in aanraking met het vuur, waardoor de vlammen hoog op laaiden. Door het vuur onder de ketel weg te trek ken was het spoedig met den brand gedaan. ZANG EN VRIENDSCHAP. In verband met drukke werkzaamheden als organist-directeur te Leiden heeft de heer H. Rijnbeek te Nieuw-Vennep als directeur van de mannenzangvereeniging „Zang en Vriendschap" bedankt. In zijn plaats is thans benoemd de heer P. Halsema uit Haarlem. BESTEL-AUTO RIJDT WIELRIJDSTER AAN. Op den Bennebroekerweg werd gisteren een fietsende dame door een bestel-auto aange reden. Mevr. T.G. reed met haar man aan den rechter kant van den weg en werd inge haald door de bestel-auto, bestuurd door den heer M. van den Aalsmeerderdijk. Op onbe grijpelijke wijze greep de auto met de voor- jumper het rijwiel van mevr. T. waardoor de berijdster enkele meters verder togen den weg werd geworpen: aan beide beenen werd zij licht gewond. Met de gem. ziekenauto werd zij naar haar woning te Nieuw-Vennep vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. R.K. KIESVEREEXIGING. De R.K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" te Haarlemmermeer hield in de zaal van café Royal een vergadering, waar de candidaat- stelling plaats vond voor de Provinciale Sta ten van Noord-Holland. Door afwezigheid van den heer P. Heilker. heette de heer Koning, wethouder van Socia le Zaken de aanwezigen welkom, Hij wijdde enkele woorden ter nagedachtenis van het bestuurslid, den heer K. Lamboo. De secretaris las een schrijven voor, waarin Dr. Droog uit Heemstede van herbenoeming afzag. De candidaatgestelden, de heeren Heilker HILLECOM PATRIMONIUM. De afdeeling Hillegom van „Patrimonium" kwam gisteravond in vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer J. O. Vermeer, die in zijn openingswoord enkele opmerkingen plaatste over het onderwerp, dat de spreker van dezen avond zou behandelen. Vervolgens sprak de heer C. van der Kolk over het in deze dagen wel zeer actueele onder werp „Het Anti-Semietisme". Na eerst de sociale zijde hiervan behandeld te hebben besprak hij zeer uitvoerig de historie van het Joden-vraag stuk, waarop naar aanleiding van de uitgespro ken stellingen een zeer levendig debat volgde, waarbij de heer Van der Kolk de hem gestelde vragen afdoende beantwoordde. ZANDVOORT Protestvergadering tegen de Jodenvervolging. Dinixlagavond belegde het Comité voor de Duitsch Joodsche Vluchtelingen een protest- vergadering in Monopole. Nadat de voorzitter van het comité, de heer M. spijer, de bijeenkomst had geopend, kreeg vr6 ,eL Frank, opperrabijn in het ressort Noord-Holland, het woord. Tot voor korten tijd, aldus spr., leefde ik nog in de overtuiging aat de beschaving in West-Europa op een zoo PP'I stond, dat Jodenvervolgingen, zoo als die in Duitschland plaats hadden, niet meer konden voorkomen. We hebben nu er varen dat onze broeders in het Oosten op de meest ergerlijke manier worden mishandeld Deze gebeurtenissen hebben ons le meer ge schokt omdat de Christelijke beschaving, die aan de naastenliefde een hooge plaats toekent, in West-Europa tot hooge ontwikkeling was gekomen. Nederland moet zich thans bezig houden met de transmigratie, d.w.z. met het opnemen, verzorgen en verder doen gaan van onze vervolgde broeders. Niet alleen mate- neele. maar ook cultureele hulp moet worden verleend. Hierna kreeg Ds. D. Tromp het woord. Er is eden en onedel leed, aldus spr Tot het eerste rekende men sterfgevallen, ziek te en alles wat buiten onze menschelijke wil ligt. Onedel leed is het leed. dat de eene mensch den ander aandoet. Bij het eerste zwijgt men en onderwerpt men zich aan God. Bij het tweede kan men niet zwijgen en men mag zeker niet zwijgen als het betreft kinder leed, zooals dat aan onze Oostgrens wordt ge leden. Met verbazing vroeg spreker zich af, hoe een dergelijk regiem mogelijk is in een land waar kerken en synagogen werden gebouwd en nog bestaan. Of er dan niets goeds in het stelsel was? Ja zeker, maar de prijs die er voor be taald wordt, is een onnoemelijk leed van va ders, moeders en kinderen en die prijs is ten eenenmale te hoog. Als derde spreker trad op kapelaan J. A. M ten Hengel, die met volle instemming van den Bisschop te Haarlem sprak. Spreker zette uit een, dat excessen zooals die in Duitschland plaats hadden, slechts konden ontstaan waar de Gods-idee werd weggecijferd. God werd uitgebannen uit de maatschappij en de mensch, het land en het ras tot godheden werden verheven. Na een korte pauze kreeg ten slotte Padt het woord. Spreker zeide, dat een land, waar geen plaats meer is voor het individu, waarde hor de is ontstaan, het anti-semietisme hoogtij kan vieren. Ook in ons land toonde men het steeds openlijker. 't Wordt tiid dat we de maskers aftrekken De progroms in Duitschland waren reeds lane georganiseerd. De moord op Von Rath was slechts een aanleiding om te beginnen. Niet alle Duitschers kunnen verantwoorde- lyk worden gesteld voor de wandaden die zijn geschied. Velen schamen zich op het oogenblik Duitscher te zijn. ZANDVOORTSCHE REDDINGSBRIGADE. De Zandvoortsche Reddingsbrigade houdt op Vrijdag 25 November een gezellige bijeen komst in Bodega Mustert aan den Strandweg. Na het afdoen van eenige vereenigingszaken zullen films worden vertoond en zal gekiend worden om fraaie prijzen. (Is reeds in een deel eener vorige oplaag opgenomen.) Uitvaart Ds. W. Bijleveld. Rouwdienst in de Chr. Ger. Kerk aan de Raaks. HAARLEM, Dinsdag. In verband met het overlijden van Ds. W. Bijleveld, predikant bij de Christ. Ger. Kerk te Haarlem had hedenmiddag één uur in het kerkgebouw aan de Raaks een rouwdienst- plaats, waarvoor veel belangstelling bestond. Voor den preekstoel, die met rouwfloers omhangen was, stond de kist met het stoffe lijk overschot opgebaard. Onder de vele aanwezigen waren talrijke afgevaardigden van de Chr. Ger. Kerk uit vele plaatsen van ons land, o.a. uit Den Hel der, Zaandam. Arnhem. Leiden, Den Haae Dordrecht, Sassenheim, Amsterdam, Nieuwen- dam, Lisse, Hillegom. Nieuw Vennep, Bussum Zwolle, IJmuiden, 's Gravendeel. Aalsmeer enz. Verder afgevaardigden van het Curatorium van de Predikantenvereeniging en van den Kerkeraad. Reeds te twaalf uur stonden talrijke men schen voor den ingang der kerk en tegen één uur was de kerk zóó vol. dat niemand meer kon worden toegelaten. Ds. D. Henstra uit Haarlem-Noord open de de rouwstonde met gebed, waarna hij Openbaringen de verzen 7 tot het einde las Spreker schetste de groote ontroering die Vrijdag door het bericht in de stad verspreid wekrd. dat de herder en leeraar Bijleveld was overleden. Niemand kon het gelooven. Zeven tien jaar lang onafgebroken heeft hij in Haar lem Centrum het Woord Gods verkondigd. Er is rouw in het hart der gemeenteleden; ver slagenheid in de gemeente en het gezin, waai de lieve man en vader zoo gemist zal worden Deze trouwe dienstknecht mag nu zijn dienstwerk voortzetten in de eeuwige zalig heid. Door Gods goedheid mag deze rouw dienst staan in het teeken van den hemel- schen glans waarin wij ons door Gods genade mogen verlustigen. In den hemel zal geen nacht meer zijn en geen traan zal daar meer gestort worden. Daar is geen tempel meer noodig daar openbaart God zich onmiddel lijk aan Zijn heiligen. Het verkondigde woord wordt daar aan schouwd in al zijn waarheid. Bedienaren des Woords zijn daar dus niet noodig. Als God zelf de tempel is. dan is er geen verlies. Daar is de herder en leeraar Bijleveld nu ook ingegaan. Men wil hem niet missen, maar men zal hem toch moeten afstaan, nu van het aardsche leed verlost is. Hier heeft hij de kerk gediend, maar ddar is de kerk in heerlijkheid en triumfee- rend. Hij mag daar nu aanschouwen de vrucht, die hij van God door zijn prediking ontvangen heeft. Smart mag dus niet het einde zijn, ook al is er nu groote droefheid om zijn heengaan. Spreker verzocht den aanwezigen te zingen het veertiende vers van Psalm 69. Ds. Henstra ging hierop voor in dankgebed, waarin hij Gods zegen voor de nabestaanden van den overledene afsmeekte. Na den rouwdienst had de teraardebestel ling plaats op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan. Leopold Godowsky overleden. De bekende componist en piano virtuoos Leopold Godowsky is te New- York overleden ten gevolge van com plicaties, welke zich hebben voorge daan na een operatie. VERTROUWENSMAN VAN GOERING TE LONDEN. LONDEN. 21 November (Havas-A. N. P.) De generaal der Duitsche luchtmacht Karl Bodenschatz. vertrouwensman van Goering, is Zondagavond per vliegtuig te Croydon aange komen. Hij begaf zich onmiddellijk naar de Duitsche ambassade. In de kringen der Duit sche ambassade bewaart men het grootste stil zwijgen omtrent het doel en den duur van het bezoek van den generaal. Naar aan Reuter werd medegedeeld, moet aan het bezoek van Bodenschatz, die inmid dels weer vertrokken is, absoluut geen poli tieke beteekenis worden toegekend. Het was een zuiver persoonlijk bezoek in verband met een particuliere aangelegenheid. DAMES-HOCKEY. DE DISTRICTSWEDSTRIJDEN. De districts-elftallen van den Ned. Dames- Hockey Bond, die elkaar op 27 November op de S.C.H.C.-terreinen te Bilthoven zullen ontmoe ten, zijn als volgt samengesteld: West a. Doel: Sandberg (Leiden) Achter: Zouthuis (HDM), Zijlstra (TOGO) Midden: Offerhaus (HDM), Coenen (TOGO), en Teilegen (HHIJC). Vóór: Bruigom (HHIJC), M. van der Zouwe (Rood Wit), Tenaat (Zandvoort), E. Kruize (HHIJC) en Exalto (HHIJC). West b. Doel: Ubbink (Gooi) Achter: Kerkhoven (BDHC). Midden: Smithuyzen (Amsterdam), Goetink (Rood Wit) en De Voogt (Rood Wit) Vóór: Faber (Amsterdam), Mulder (BDHC), Garrels (Amersfoort), Ganpré Mollière (Gooi) en P. Goetink (Rood Wit). Oost: Doel: Eggels (Union). Achter: Broekhuis (Deventer) Van Grinsven (Nijmegen). Midden: Breukelaar (Deventer), Dijkstra (Nijmegen) en Heulkönig (Union). Vóór: Resius (Deventer). Verwijen (Union), Vermeulen (Union), Van Pallandt (Arnhem) en Daendel (Zwolle). Noord: Doel: Van der Veen (Groningen). Achter: De Ranitz (Groningen), Kijlstra (LHC) Midden: De Vries (HCW). De Jong (Gronin gen). Leendertz (Groningen). Vóór: Edzes (GCHC), Lutgendorp (GCHC), van Iddekinge (Groningen), Koenen (Gronin gen), Huizinga (LHC). Zuid: Doel: Mol (HBS) Achter: Hezemans (HTCC), Kamp (Thor), Midden: Van Sas (Breda). Bessem (Thor), Wienhoven (HBS). Vóór: Molenaar (Thor), Van Glabbeek (Bre da), Koenen (HTCC), Van Hoek (HTCC), Else vier (Thor). Het programma der wedstrijden luidt: 11.uur: West aZuid 11.15 uur: West bOost 11.50 uur: ZuidWest b 12.uur: NoordWest a 12.50 uur: OostNoord 12.55 uur: West aWest b 1.25 uur: ZuidOost 1.45 uur: NoordWest b 2.20 uur: OostWest a 3.uur: NoordZuid Palestina geheel onder militaire controle. JERUZALEM, 21 November. (Reu- ter-A.N.P.). Nu de zuidelijkste stad, Beersheba, bezet is, kunnen de troepen zich er op beroepen practisch geheel Palestina onder controle te hebben. Geleidelijk voltooien zij het plan tot vestiging van garnizoenen in alle sleutelcentra. Het methodisch onderzoek in de Arabische dorpen naar vuurwapens en terroristen gaat voort en heeft tot resultaat een lang zame, doch zekere pacificatie der landelijke gebieden. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 22 November. Ondertrouwd 22 November: D. F. Verpoorte en J. E. C. de Vos. Getrouwd: J. M. Akersloot en G. H. J. v. d. Boom. Bevallen 20 November: m. DondersSchlu- ter, z.; J. C. Swaalf—Gieske, d.; m. E. Schreurs—v. Kempen, d.; G. H. Dijkshoorn— Lammers, z.; 21 November: m. Klaassen— Vriesema. z.; 22 November: A. Katerberg— Zwiers, d.; L. van Die—Visser, d.; J. m. Uiter- mark—Wittendorp, z; C. m. Zandvliet—Bar- tels. d. Overleden 19 November: A. v. Merkesteijn— Galama, 83 j., Lorcntzkade; 20 November- C W. Tekenbroek—Muelink, 74 j„ Hazepatèrs- laan; S. W. F. Hendrikse, 51 j„ Gasthuisvesf 21 November: J. de Laat—v. Maas. 75 j Rol landstraat; E. GleijsteenGleijsteen 87 j SoendapleinA. Zwart. 21 j.. Assendelver- straat; O. ter Haar, 40 Hazepaterslaan- P van Keulen, 77 j., Jansweg; P. J. de Boevér— v. Gijzen, 68 j„ Spoorwegstraat.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7