Huiüpe St-Hkaiaas en KetstyescUeukeu EIGEN HULP DAN IS HET ALTIJD GOED BioemendaaTs begrooting vindt aigemeene instemming. ECHTE WALES ANTHRACIET WITTOP KONING AGENDA. De Bilt voorspelt MANTELS MOFTASSCHEN Weill en Zoon DOET VOOR ST. NICOLAAS UW INKOOPEN BIJ D 0 X D E O V EMBER 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Belastingverlaging wel mogelijk, doch niet wenschelijk. Toestand der gemeente gunstig. Onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex kwam de Raad van Bloemendaal hedenmorgen bijeen ter be spreking van de begrooting. De voorzitter deelde mede. dat bij deze be grooting geen rekening met de plannen der regeering is gehouden. Wijzigingen zullen, bij uitvoering van die plannen, dus eventueel nog moeten worden aangebracht. De algemeene beschouwingen werden ge opend door den heer Jhr. Quarles van Uf- ford (V.B.). die zich geheel kon vereenigen met het voorzichtige beleid van B. en W., dat uit deze begrooting spreekt. De gemeente politiek moet er verder op gericht zijn, ka pitaalkrachtige personen te bewegen in onze gemeente te gaan wonen. Door vele voor schriften wordt dit nu dikwijls te veel be lemmerd. Ook de heer Schulz (S.D.A.P.) vond den financieelen toestand der gemeente bijzonder gunstig. Alleen moet men er voor waken niet al te zuinig te zijn. Vooral de werkioozen konden nog wel wat beter be deeld worden. De werkloozenzorg wordt over geheveld naar Armenzorg. Dat is niet juist. Men kan deze menschen beter weer aan het werk stellen. Ook binnen de grenzen van de huidige werkloozenzorg bestaat er gelegen heid werklooaen met groote gezinnen niet in de werkverschaffing doch gewoon in produc tieve werken te laten arbeiden. Evenals de heer Quarles van Ufford was ook de heer Schulz van meening dat belastingverlaging misschien wel mogelijk doch niet wenschelijk is. Zou het niet aanbeveling verdienen om een eigen Bloemendaalsche H. B. S. op te lich ten? Een onderzoek in deze richtineg zou ze ker alle aandacht verdienen. De heer Honaius zegt, dat hij zich ver wonderd heeft over de opmerkingen van den heer Schulz betreffende de werkloozenzorg. Bij productief werk mogen volgens de tegen woordige regelingen werkioozen als werkioo zen niet te werk worden gesteld. Ook het aanleggen van plantsoenen en het verfraaien van den Zeeweg rekent spreker tot productief werk. Men schept hierdoor een recreatie-oord voor andere gemeenten. Ook de regeering moet dit inzien. De heer Cassee (V.D.) betreurt het, dat de forensenbelasting zal worden ingevoerd. De forensengemeenten ondervinden daar meer nadeel van. dan dat de groote gemeenten er voordeel van hebben. Een woord van lof voor den Gemeentelijken Dienst der Plantsoenen is zeker op zijn plaats. Spreker betreurde het. dat de gemeente moest bijdragen in den bouw en instandhouding van een Chr. school, die bijna uitsluitend door Haarlemsche leer lingen wordt bezocht. Ook betreurtspr. het, dat bij den bouw van nieuwe wijken zoo wei nig afwisseling te zien is. De opmerking van den heer Schulz, dat de loonen bij de werk- schaffing zoo laag zijn, is niet juist. Zij zijn hooger dan die bij andere gemeenten. De heer Van Riessen (A.R.) had de lasten van de bewoners gaarne wat verlaagd gezien. Is het niet mogelijk wat meer open bare werken aan te besteden? Mr. Rohling (R.K.) bracht hulde aan B. en W. voor het gevoerde beleid. Alleen heeft spr. wel eens den indruk gekregen dat de bestrijding der werkloosheid niet „con amore" gaat, maar meer als een onaangename plicht beschouwd wordt. Zou het niet mogelijk zijn een precies overzicht te krijgen, wat er nu eigenlijk op het gebied der werkloosheidsbe strijding is gebeurt? Het natuurschoon in de gemeente neemt steeds meer af. Gedeeltelijk is daar niets aan te doen. Er wordt echter ook wel eens aan het natuurschoon getornd zonder dat dit altijd noodig is. Vooral de aanleg en de beplanting van den Zeeweg hebben niet spreker's onverdeelde bewondering. Kan er niet een commissie van deskundigen worden benoemd, die de ver anderingen van het natuurschoon bekijkt? Ook de heer Noorman iS.D-AP.> sluit zich aan bij de waardeerende woorden aan B. en W. gebracht. Voor volkshuisvesting wordt 2.35 afm. 20/35 o.a. a 2 afm J2/20 per 70 K.G. HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 i Aav. tiiyez. iVlea.j Heden: DONDERDAG 24 NOVEMBER Stadsschouwburg: Bouwmeester-Revue „Neer- landsch Bloed", 8 uur. Broederkerk: Spreker ds. B. E. J. Bik, 8 uur. Luxor Sound Theater: „Peter de Groote" 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Vadertje Langbeen" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" geprolongeerd. 2.30. 7 en 9 15 uur Palace Familie Cinema „Carefree" en „Zii trouwde den melkboer". 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „Agent Larry" en „De on geschreven wet", 8 uur. Moviac üurfilm Theater: Doorloopendf voorstellingen. 2.30—11 uur nam. Teyler Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij Palestina Diorama's, Schotersingel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur Heemstede: Raadsvergadering, 8 u. nam. Bloemendaal: Winteriezing Vereeni- ging voor het Jeugdwerk. 8 uur. VRIJDAG 25 NOVEMBER Bioscoopvoorstellingen, nieuwe programma's Stadsschouwburg: Bouw •^ter-Revue „Neer- landsch Bloed", 8 uur. nog te weinig gedaan. Er worden niet genoeg nieuwe huizen gebouwd en er zijn er aan den anderen kant te veel die eigenlijk voor slooping in aanmerking komen. Met steun van het Werkfonds zou men zeker tot den bouw van een aantal behoor lijke arbeiderswoningen kunnen overgaan. Het exploiteeren van dergelijke woningen is ook zeer wel mogelijk. Is hier geen taak weggelegd voor de bouwvereenigingen? De uitgaven voor de volkshuisvesting zijn in de laatste vijf jaren sterk gedaald. Verder is het volgens spreker gewenscht ook in deze ge meente een dienst van Maatschappelijk Hulp betoon in te stellen.. Belastingverlaging blijve het streven. De heer baron Van Till fC.H.) vindt het jammer, dat men niet tot belastingverlaging is kunnen overgaan. Toch moet men naar deze belasting verlaging blijven streven. Ook spr. betuigt het college van B. en W. zijn hulde voor deze begrooting. Mr. A. J. Enschedé (V.B. sluit zich hier bij gaarne aan. De opmerkingen betreffende de Werkloosheidsbestrijding acht spr. niet juist. Bloemendaal doet meer voor de werk ioozen dan welke gemeente ook. De post van f 400 voor het accountants onderzoek achtte spr. te laag. De voorzitter zegt, dat er een zekere matheid over deze begrooting ligt. Men weet dat er door de regeering veranderingen zul len worden aangebracht. Een voorzichtige po litiek bij het opstellen der begrooting heeft altijd voordeelen afgeworpen. Vervolgens be antwoordt de voorzitter verschillende spre kers. B. en W. voelen de werkloosheid als een kwaal. Zij bestrijden de kwaal zooveel als maar eenigszins mogelijk is. Deze bestrijding geschiedt zeker „con amore". Verlaging van de gas- en waterleiding tarieven is niet wei mogelijk. De tarieven ziin reeds lager dan bij andere gemeenten. Wethouder Prinsen beirg (R.K.) zegt toe. dat de straatverlichting nog verbeterd zal worden. De bebouwing van de nieuwe wijken wordt bewust in een rustigen trant gehouden. Tevens wordt er naar een zekere eenheid ge streefd. Bij den bouw moet men rekening houden met hetgeen het publiek vraagt. Een zekere eenvormigheid is daardoor haast niet te vermijden. Toch tracht men door verande ringen in den bouw van bijgebouwen de een tonigheid wat te breken. De afgraving van den Zeeweg. De afgraving van den Zeeweg zooals die op het oogenblik is maakt inderdaad een niet al te fraaien indruk. Ook vroeger bij het aanleg gen van den Zeeweg, hebben deze afgravingen echter plaats gevonden. Ook toen werd daar reeds critiek op uitgeoefend. Welke bezwaren men ook tegen de rijwiel paden aan wil voeren, een feit is. dat de fiet sers er veel gemak van hebben. Het aspect van den Zeeweg verandert wel, doch dat hoeft nog niet altijd te beteekenen, dat het leelijker wordt. Tegen een commissie heeft spr. ernstige be zwaren. Het bouwen van kleine middenstands- en arbeiderswoningen behoort niet direct tot de taak van B. en W. Het onbewoonbaarverklaien van tamelijk slechte woningen is bijna een onmogelijkheid. Voorschotten bij het bouwen van woningen door de regeering zijn voor een gemeente als Bloemendaal bijna niet te verkrijgen. Wethouder Ouwehand (C.Hgaf aller eerst eenige cijfers over het onderwiis. Er zijn 677 leerlingen, die de gemeente f 77.166 per jaar kosten. Bij het stichten van een eigen H.B.S., zooais de heer Schulz voorstelt, zou men met dit bedrag zeker niet toekomen. In geen enkele gemeente, wordt er meer ge daan voor de werkioozen dan in Bloemendaal. Met de groote gezinnen zal inderdaad reke ning worden gehouden. De loonen in de werk verschaffing zijn niet laag. Worden de werk ioozen overgeheveld, naar het productieve werk, dan verdienen ze soms loonen van 33 gulden per weeek! Het is heel moeilijk te bepalen welke werken productief zijn en welke als werkverschaffings objecten beschouwd moeten worden. Regelmatig, eens in de maand, wordt er aan de leden van de Commissie van Sociale Zaken een lijst overlegd van de maatregelen, "die men bij de bestrijding der werkloosheid neemt. Er bestaan plannen jeugdige werkioozen naar Zweden en Frankrijk te laten emigreeren. Deze plannen zijn echter nog in voorbereiding. Bin nenkort zullen daarover in den Raad nadere mededeelingen worden gedaan. Na de beantwoording van wethouder Ouwe hand voert in de tweede ronde allereerst jhr. Quarles van Ufford (V.B.) het woord, die eenige opmerkingen over den kapitaal- dienst maakt. De heer H o n d i u s betuigt zijn hulde aan B. en W. voor het gevoerde beleid waarna de heeft Schulz zijn opmerkingen betreffende dei werkloozenzorg nog eens toelicht. De heer Bouvy (R.K.) kan zich niet met het idee vereenigen om een H.B.S. te stich ten. De gemeente is daarvoor te klein. Voor de werkioozen kan nog wel wat meer gedaan worden. 'De heer Cassee (VjD.) vindt, dat er wel iets voor de jeugdige werkioozen wordt ge daan. Nadat nog de heeren Noorman cn Van Till het woord hebben gevoerd beantwoordt de voorzitter eenige opmerkingen waarna de morgenzitting besloten werd met de beant woording door wethouder Ouwehand van eenige vragen, die de heer Schulz had gesteld. OVERVEEN PROPAGANDA-AVOND PADVINDERS. De Kennemer Padvinders afd. Haarlem van de Vereeniging van NJP.V. hield Woensdag avond een propaganda-avond voor de oudere in de aula van het Kennemer Lyceum. Na een inleidend woord van den heer W. G. Kuyck, die de bedoeling van den avond uiteenzette, nJ. het nader brengen van de ouders tot de Padvindersbeweging, was het woord aan den districtscommissaris, den heer M. C. de Jong. Deze schetste bedoeling, wezen en werk der Padvinderij en speciaal het ontstaan, de ontwikkeling van het spel der verkenners en hoe dit gesipeeld wordt. Hoe Baden Powell Zwakken tot matigen later weer toene- menden westelijken tot Zuidelijken wind, weinig verandering in temperatuur. In het Noorden gedeeltelijk bewolkt, aan vankelijk weinig of geen regen. In het Zuiden zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijnlijk eenigen regen. BAROMETERSTAND Hoogste 763.0 m.M. te Biarritz. Laagste 724.3 m.M. te Faerder bij Oslo. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bilt vanochtend 8.25 aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland „Attentiesein neer". De depressie welke gistermorgen over Ier land lag werd aanvankelijk nog dieper. Zij trok noordoostwaarts naar Zuid-Noorwegen en begint nu op te vullen. Zij bracht zwaren storm in Engeland, Noord-Frankrijk, onze om geving en op de Noordzee. Thans stormt het nog in Denemarken, Zuid-Zweden en op de Oostzee. Een ondiepe nieuwe storing brengt regen in West- en Midden-Frankrijk, en doet ook in België en ons land de bewolking toenemen en de wind krimpen. Ver in het westen op den Oceaan nadert een nieuwe depressie. De ochtendtemperaturen zijn behalve in Engeland vrijwel overal ver boven normaal. Voor onze omgeving wordt zwakke tot matigen, later weer toenemenden wes telijken tot zuidelijken wind verwacht met in het zuiden waarschijnlijk eeni gen regen. In het noorden wordt aanvankelijk geen regen van beteekenis verwacht. De temperatuur zal weinig veranderen, BAROMETERSTAND Vorige stand 748 m.M. Stand van heden 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. Belangrijk vindt men het dempen der Bakenessergracht. Het behoud Uwer oogen wordt door ons meer geacht. W. KUIPERS ZN., Gedipl. Opticiens, ZIJLSTRAAT 97 TELEFOON 12726 (Adv. ingez. Med.) zijn troepen bezig hield in hun vrijen tijd, hoe zijn ideeën vat hadden op de Erugelsche jeugd, omdat zij juist datgene brachten, wat de jeugd noodig had en hoe langzamerhand de organisatie groeide en de verkenners, de pad- vindsters, de welpen, zeeverkenners de voor t-rekkers en als laatste groep die van bijzon dere eischen in 1926 in zich opnam. Als doel noemde spreker den jongens aller lei vaardigheden bij te brengen, nuttig te zijn voor zich zelf en voor de gemeenschap, hen buiten te brengen en hen te brengen tot zelfvorming en zelfopvoeding. Als middel daartoe dienen de patrouille als eenheid, de groep als groot geheel. Verder besprak de inleider nog eenige alge meene zaken. - Hij ontkende het militair ka rakter 'der beweging: hij wees er op, dat het leiderschap een zeer belangrijk vraagstuk is, omdat een tekort hiervan de beweging in haar groei belemmert. Een volgend punt was het internationale aspect der beweging, welke in de jamboree's enz. de broederschap der volkeren bevor dert. Na de pauze behandelde spr. uitvoerig de organisatie in Nederland en deed een be roep op de offervaardigheid der ouders, om dat clubhuizen, materiaal enz. groote finan- cieele offers vragen. Drie fraaie films illustreerden de woorden van den spreker, n.l. een zomerkamp bij Hil- varenbeek, de buitengewoon geslaagde kleu renfilm van de Jamboree 1937 en een jour naal van de afd. Haarlem welke toonde wat er gedaan wordt. Het auto-ongeluk op de Amster- damsche Vaart. Teraardebestelling S. W. F. Hendrikse. Hedenmorgen half twaalf werd op de Al gemeene Begraafplaats te Heemstede ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Mr. O. ter Haar, die in den nacht van Zaterdag op Zondag bij een auto-ongeluk nabij Half weg om het leven kwam. Voor deze plechtigheid bestond veel belang stelling. De Twentsche Bank te Amsterdam was o.a. vertegenwoordigd door den directeur, Mr. J. D. Boltjes; het bijkantoor dezer bank te Haarlem door de heeren Jhr. F. Teding van Berkhout Jr. en H. Ph. Sobels. Verder waren o.a. aanwezig de heer C. A. Visser, onder-directeur der Twentsche Bank te Haarlem; Mr. Dr. A. baron Röell, Commis saris der Koningin; de heer J. C. Tadema, Het bijkantoor der Twentsche Bank in de Van Baerlestraat te Amsterdam was vertegen woordigd door de heeren D. Ouwehand, H. J. J. Visser, W. Hulsmann, W. Hutter en W. de Rijk; de Senaat van het Utrechtsche Studen tenkorps door de heeren H. van Marken Lich- tenbelt en H. C. Overbosch. Ook zagen wij Mr. Dr. W. P. Vis, Deken der Orde van Advocaten, met vele collega's en tenslotte een groot aan tal persoonlijke vrienden en leden van het personeel der Twentsche Bank. Toen de kist, die door eenige bloemstukken gedekt was, in de aula was opgebaard, trad Mr. J. D. Boltjes uit Amsterdam als eer ste spreker naar voren. „Wij nemen hier af scheid van Mr. O. ter Haar, lid van het be stuur van het Haarlemsche rayon der Twent sche Bank", aldus spreker. „De fakkel des doods heeft onze instelling den laatsten tijd vaak beroerd; er zijn bij ons zware bressen geslagen en we hebben dikwijls het hoofd moeten buigen. Maar thans zijn we allen ver bijsterd. nu zulk een jong bestuurslid, van wien we zooveel verwachtingen hadden, van ons is heengegaan. We hebben in onze directie kamer verslagen neergezeten en er is diepe rouw gekomen over allen, die met hem moch ten samenwerken. Hij was een bekwaam be stuurslid en voor het personeel een bij uitstek humaan chef. Hij had een helder inzicht en een open oog voor allerlei mogelijkheden. Otto ter Haar kenmerkte zich door een levensblije hartelijkheid. We zullen echter moeten be rusten en afstand moeten doen van één der besten, maar vergeten zullen we hem nooit door zijn trouw en onkreukbaarheid. Ik breng hem namens ons allen dank voor wat hij voor de Twentsche Bank heeft gedaan. En ik dank hem persoonlijk voor zijn groote en onbaat zuchtige vriendschap voor mij en mijn familie. Door zijn gezond optimisme en hartelijkheid is hij mij vaak tot veel steun geweest bij moei lijkheden, waarvoor ik kwam te staan. Ik kan je heengaan - niet onder woorden brengen, maar in mijn herinnering zal ik een zuiver beeld van je vriendschap blijven bewaren. Een troost voor zijn familie mag het misschien zijn te weten dat zijn leven niet vergeefsch is geweest. Hij was een voorbeeld voor velen. Beste Otto, rust zacht!" Een broeder van den overledene, de heer J. ter Haar Jr., schetste op ontroerende wijze wat zijn broer voor zijn ouders en ver dere familieleden is geweest. Zijn hart stond open voor de heele familie. Voor velen was hij een steun; een nobele, beste vriend en een lichtend voorbeeld. Ds. C. M. Briët. pred. bij de Ned. Herv. Gemeente te Heemstede, schetste hoe velen ontzettend veel door het heengaan van Otto ter Haar verloren hebben. „Hij was een goed echtgenoot, uitnemend vader, beste zoon, goede broer, sterke vriend, knap zakenman en nog veel meer. Wij dragen allen, mèt de fami lie. diepe smart in ons hart. Hij was echter ook doordrongen van de wetenschap, dat wan neer het huis van onzen aardschen tabernakel gebroken wordt, we van God een nieuw ge bouw eeuwig in den hemel krijgen. Hij was een man van geloof; stond midden in het leven van dezen tijd, dien hij zoo door en door kende; door alles heen zag hij het licht van de eeuwigheid. Hij kende vele problemen, die voor hem echter geen vraagteekens waren, maar uitroepteekens, want hij zag alle dingen in het groote geheel. Hij leefde in het opene; daarom hebben we hem allen zoo lief gehad. Weliswaar kwam de dood plotseling, maar ik weet zeker, dat hij er niet door verrast wei-d. De dood vond hem niet onvoorbereid. Nu heeft de stormwind zijn aardschen tabernakel neergeveld; zijn stoffelijk overschot is hier, maar hij zelf is ginds. Hij heeft zijn doel be reikt, zij het ook heel vroeg; hij is opgeheven in het licht, maar wij blijven in hem zien, zooals wij hem kenden: een gave, harmonische man met een sterke innerlijke rust, waardoor hij voor zoovelen tot een zegen is geweest." Ds. Briët sprak vervolgens hartelijke woor den van troost tot de weduwe en kinderen. „Hij is nu veel rijker, dan hij ooit op aarde was; hij was een stukje van het bewijs van Gods liefde. God had hem lief. God heeft nu zijn leven ingepast in het groote geheel, waar hij thuis hoort." Terwijl op het orgel Gezang 49: „Verlosser, vriend, o hoop, o lust" ten gehoore werd ge bracht, werd de kist uit de aula naar het graf gedragen. De vader van den overledene, de heer J. ter Haar, dankte voor de laatste eer, aan zijn on- vergetelïjken zoon bewezen. Het was een aangrijpende plechtigheid. A. van Poorten, f Men schrijft ons: De oud-gemobiliseerden uit Haarlem, Bloe mendaal, Heemstede, Bennebroek en Zarid- voort, die met de eerste compagnie van het 21ste Landweer Bataljon aan de grens in Bra bant en later aan de kust in Huisduinen zijn geweest, zullen zeer zeker getroffen zijn door het bericht, dat na een zwaar en langdurig lijden hun aller vriend, de heer A. van Poorten, gestorven is. De heer van Poorten was in 1912 met een prachtigen staat van dienst als sergeant uit Indië teruggekeerd, waar hij van de 12 jaar, die hij bij het Nederlandsch-Indisch Leger had gediend, 9 jaar te velde had doorgebracht en o.a. in Atjeh zwaar gewond was. Gedurende de mobilisatie-jaren was hij sergeant-majoor bij de 1ste compagnie van het 2'lste Landweer Bataljon en het was voor een zeer belangrijk deel aan hem te danken, dat er bij die com pagnie altijd een zoo voortreffelijke geest, een geest van waarachtige kameraadschap, die zelfs nu nog, na meer dan 20 jaren is ge bleven, tusschen de officieren, onderofficieren en manschappen heeft geheerscht. Van Poor ten was een onkreukbaar administrateur, die nooit zou nalaten de particuliere belangen van de manschappen bij zijn chef te bepleiten en daardoor voor velen hun diensttijd heeft ver licht. Door zijn gemoedelijkheid, kalmte en oprechtheid was hij bemind bij ieder. Allen, die in die moeilijke jaren bij de eerste compagnie hebben gediend, zullen hem ongetwijfeld met groote sympathie en warme genegenheid her denken. MET BONT GEVOERD BONTWERKERS BARTELJORISSTR. 26-28 (Adv. Ingez. Med.) ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN DE VOORZITTER VAN DE S.D.AJP. TOT f 60.— VEOORDEELD In de zitting van 14 dagen geleden heeft de Officier van de Arrondissementsrechtbank te gen den voorzitter van de S. D. A. P. den heer J. J. Vorrink f 100 boete of 30 dagen hechte nis geëischt, op grond van beleedigende uit latingen aan een groep der Nederlandsche be volking, op 1 Mei in een rede te Zaandam uit gesproken. De verdachte, noch zijn raadsman waren ter zitting verschenen. Het heden uit gesproken vonnis luidt: veroordeeling bij ver stek f 60 subs 15 dagen. GOEDKOOP-DUURKOOP De Officier vroeg vrijspraak voor een ver tegenwoordiger van een Groningsche firma, die twee landbouwers te Velsen onder voor- deelige voorwaarden gereedschap aanbood. De man zou zich daarbij aan oplichting hebben schuldig gemaakt. De Officier achtte dit niet bewezen. De rechtbank deed heden uitspraak: 4 maan den gevangenisstraf. •uia{clo®eqii9zo^[ JOJJ Wordt verbeterd. Het Rozenhageplein, dat aan één zijde grenst aan den rijweg langs den Kloppersin gel. werd destijds aangelegd als oprit voor een brug, welke over den Kloppersingel zou wor den gebouwd ter verbinding naar het Prinsen- bolwerk. Van het plan om die brug te bouwen heeft de gemeente evenwel onlangs afgezien; de brug komt er niet. Er is nu besloten het Rozenhageplein te ni- velleeren en op gelijke hoogte te brengen van de aansluitende straten. Openbare Werken is daarmede nu bezig. De aansluitende stra ten worden afgegraven en het plantsoen op het plein wordt eveneens afgegraven. Dan zal ook het ontsierende hek langs den Klop persingel, vóór het plein, verdwijnen. VERHOOGING BRANBSTOFFENTOESLAG. De brandstoffentoeslag voor ondersteunde werkioozen, welke ingaande 31 October werd bepaald op f 0.50 voor ongehuwden of alleen wonenden en op f 1 voor gezinshoofden, wordt, ingaande Maandag 28 November gebracht op respectievelijk f 0.65 en f 1.30. Groote sorteering chocolade letters van Droste en van Houten, Luxe doozen bonbons, marsepain figuren, doosjes borstplaat „Pel", chocolade artikelen, taai taai, enz. Heerlijke vruchten in glas- en blikverpakking, visch- en vleeschconserven Als attractie Vrijdag en Zaterdag 25 en 26November 1 pond fijne amandel speculaas ytc pond fondant borstplaat same"voor c 1 Haarlem Zijlstraat 56 Tel. 11488 Heemstede Raadhuisstr. 54 Tel. 28052

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2