Groote OSSETONSEN 9? eÊfi Vleespaleis 0pheff ings - Uitverkoop H. VAN NIEL Hzn. LET OP 75 per stuk S.J.DE GOEDE Spaarndam's Gemengd Koor. AGENDA. Zanguitvoering Oei.... bril kapot ENGELSCHE TAFELKLOKKEN De Bilt voorspelt: Boekbespreking. GROOTE GEBR. M. N. PLOTZKE Uomt rv^-cteran. V R IT D A G 25 NOVEMBER 1938 h a a r l e m's d a g b e a d yKUN/T IN IETÏIKIN, MUZIEK. Een met planten en bloemen rijk versierd podium zou men verwachten, wanneer een zangkoor den dag herdenkt dat het dertig jaren geleden werd opgericht. Maar de zucht tot uiterlijk feestvertoon zit den Spaarndam- mer niet in het bloed, al kan hij feestvieren als de beste. Spaarndam's Gemengd koor be sloot dan ook de feestuitvoering te geven in de Ned. Herv. Kerk. Toch was er bij dit stil herdenken een fees telijk gebeuren, een huldiging. Het was het koor zelf. dat door een hooge opvatting der muziek zichzelf de hulde bracht die het toe komt. Klein in aantal zijn de stemmen in de vier groenen evenwichtig verdeeld. Wanneer in Jos. de Klerk's Avondlied een „lage" D wordt ver langd, de weinige bassen van het koor leve ren deze zonder bezwaar. Wordt een plotse linge inzet eener tweegestreepte-g verlangd, de sopranen brengen die zonder moeite. Is er zooals bij Olmani een solistisch gehouden tenorpartij voorgeschreven, wat nood! Een machtig forte, zooals in Lentedauw van Loots? Geen bezwaar. Maar zegt ge dat kan elk behoorlijk koor. Heel juist. Maar niet elk koor kan, wan neer de dirigent dit gewenscht acht, zuiver- polyfone muziek uitvoeren naar eisch. Wil het zingen een „O quam suavis est" van J,os. de Klerk, dan moet het koor een uiterst gewillig instrument in handen van den leider zijn. Daarvoor is ook vooral noodig: begrip van schoonheid in de muziek. En dit nu is in ruime mate aanwezig bij de Spaarndamsche zange ressen en zangers. Zoo kon dan bij genoemd werk van De Klerk niet slechts de welluidend heid wedijveren met de vastheid der inzetten bij de vier stemmen, maar was er ook de sfeer. Bij Loots was het ook weer de sfeer, die het geheel op hooger plan bracht. En zeer zeker mag dit ook gezegd worden van Hendrik An- driessen's ,.De Stilte". Vóór alles: stemming, sfeer. Een tekst was nergens afgedrukt, het was ook niet noodig, alles was zonder tekst boek zeer goed te volgen. Ik meen niet te veel te hebben gezegd met te spreken van een huldiging van het koor dóór liet koor. In dit licht gezien kan men de geruchten (als zou het koor weinig vertrou wen meer hebben in de toekomst) gerust lo genstraffen. Spaarndam zonder koor zou zoo iets zijn als Spaarndam zonder Kolk, zonder Dijk, zonder de wijde watervlakte die het uit zicht openen op de Noorderpolders. Wij wen- schen Spaarndam's koor een lang en gezond leven. De tenorsolist Michel Gobets maakte een goeden indruk. Zijn zangen uit de Elias, waar mee hij opende, hadden nog niet de onbe vangen voordracht die zijn Stradella zoo im poneerend maakte. Maar een mooie klankrijke weergave van „Piëta, Signore" zal vele luisteraars getroffen hebben. Hun zal 't niet hinderen dat de triller nog niet „ruim" ge noeg werd genomen, maar wèl, dat hij als slotstuk een compositie koos, die met elk be grip van schoonheid in de muziek in strijd is. De man, een EngeQschman, schreef noten bij een Ave Maria. De muziek doet denken aan een losgebroken gevangene, die weer ingere kend wordt. Voor Michel Gobets zijn er betere lederen te over. Ik sprak nog niet van de mooie Suité van Een warme, dikke jas en een dikke shawl is goed voor rheuina- tisehe pijnen. Dan denkt U dat U het gevonden hebt. Maal ais het zoo eenvoudig was, zou men U in de apotheek" immers geen fleschje meegeven, maar een warme jas! Want U kunt niet zoo veel aantrekken of U hebt het toch weer zoo te pakken, omdat een rheumatieklijder. dooi de bij rheumatische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie overgevoelig is voor koude, vocht etc. Wees verstandig en neem serieus de bestrijding van de oorzaak ter hand, die ligt in het onvoldoende werken van de afvoerorganen, als lever, nieren en inge wanden, waardoor afvalstoffen gelegenheid krijgen zich op te hoopen. Wat genoodig hebt is een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, dat Uw organisme reinigt van het overtollige urinezuur dat Uw pijnen veroor zaakt. En als U Kruschen trouw blijft, zullen Uw pijnen geleidelijk verdwijnen, om nooit terug te keeren. Kruschen Salts is uitslui tend verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). (Adv. ingez. Med.) H e d e n: VRIJDAG 25 NOVEMBER Stadsschouwburg: Bouwmeester-Revue „Neer- landscb Bloed". 8 uur. Luxor Sound Theater: „De schrik van Brim stone". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Vadertje Langbeen", geprolongeerd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De terugkeer van Arsène Lupin" en „Bokser tegen wil en dank". 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „De trek naar het Wes ten" en „New York-San Francisco". 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Doorloopende voorstellingen. 2.30—11 uur nam. Tevler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 26 NOVEMBER •Stadsschouwburg: Bouwmeester-Revue ..Neer- landsch Bloed", 8 uur. Dancing „La Gaité": Groot nachtfeest. 8 u Café-Restaurant Brinkmann. Groote Markt: Groote modeshow. 3 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. den leerling van den grooten Franschen or gelmeester Louis Mare hand. Van Du Mage en zijn Suite in de dorisehe toonsoort hoorden we niet, vóórdat All. Guilmant haar uit het stof der vergetelheid te voorschijn bracht. De organist Albert De Klerk koos dit werk. om dat het orgel slechts toelaat een werk te spe len dat manualiter is gehouden. Maar in dit beperkte kader van het orgel zonder pedaal,- welk een rijkdom van kleuren wist de speler te geven en hoe gelukkig wist hij te contras teeren, waar hem zelfs geen tweede manuaal ten dienste stond. Kostelijk waren de gra- cieuse versieringen aangebracht, en de agili- teit van het spel deed het betreuren, dat de middelen zoo karig waren. Doch In al de so berheid bezit het orgel een heel mooie holpijp en twee welklinkende mixturen. (De praestant 4 voet maakt bijstemmen noodig). Het glanspunt van dit concert was buiten kijf de wonderbare „Improvisatie", waarmee ons Albert de Klerk een open blik gunde op zijn zoo zeer en zoo terecht benijde gave van het improviseeren: uit zijn rijke fantasie, onder samenwerking met zijn gewillige tech niek, ontsproot een drledeelige Suite, in den stijl van Handel. G. J. KALT „KOMENDE TIJDEN". Hierover spreekt O. VEENSTRA, uit Utrecht, ZONDAG 27 NOVEMBER, 10.30 V.m. in „De Nijverheid", Jansstraat 85. Toegang 10 cent. (Adv. Ingez. Med.) Heemsteedsch Christelijk Kinderkoor. „DE ZANCVOCELTJES". Blijkens het programma was het de 6de uit voering van „De Zangvogeltjes", die Donder dagavond in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg gegeven werd, maar we verna men in de pauze bij monde van den leider P. J. van Noppen, dat hij ditmaal voor het eerst vertegenwoordigers der Pers er bij uitgenoo- digd had. Nu veel fiducie had de Pers na het eerste, door de afdeeling der ouderen en die der jon geren gezamenlijk gezongen nummer nog niet in de vocale en muzikale betrouwbaarheid de zer „Zangvogeltjes"; ongeveer zooveel als som mige volken hebben in de papieren wederzijd- sche verdragen van hun staatslieden. Alleen was er dit verschil, dat de zang ongetwijfeld goed bedoeld was. maar valsch klonk en dat de teksten der verdragen zuiver klinken, maar de goede bedoelingen door sommigen terecht of ten onrechte betwijfeld worden. Maar als de zaak op den duur blijkt mee te vallen, komt ook het vertrouwen, en zoo ging het Donder dagavond In casu „De Zangvogeltjes". Na het openingsnummer kwam eerst Koor A (de jongeren) met twee liedjes, waarvan het eerste „Nieuw Leven" van Cath. v. Rennes, nog vrij onzuiver klonk, maar in „Het Regent'" van Jac. Zwaan werden de intonaties allengs beter. Toen kwam Koor B (de ouderen), en veroverde zich met zijn tweestemmige liedjes een heelen voorsprong, Dit konden de jonge ren nu weer niet op zich laten zitten, en door aardig gezang en gefluit In een liedje van P. Kiel namen zij dusdanig revanche, dat het pu bliek een herhaling verlangde. „De Regenton" bezorgde ons een koude douche, niet door de vertolking maar door de flauwheid zoowel van den tekst als van de muziek. Ver muntte daarboven uit Zwaan's frisch en aardig „Lente lied", waarvan de vrij moeilijke modulaties voor koor B evenmin een obstakel bleken als de bewerkelijke pianopartij voor de begeleid ster Jo Dam; en dat koortje zong ook zijn vol gend nummertje goed, maar kon daardoor de slechte harmonisaties van den auteur J. D. van Ramshorst niet wegwerken, zoodat diens ..Des zomers, als het regent" weer een onbe hagelijk gevoel van muzikale nattigheid deed ontstaan. En in „Als de Boeimaand komt" van den leider P. J. van Noppen waren de zang- stertjes nu weer niet zoo goed op dreef. De begeleidster hield zich bij alle nummers kranig en vergastte de aanwezigen ook nog op een pianosolo: de Polonaise in A gT. t. van Chopin, die nu wel meer kracht, vuur en ryth- rnische stramheid eischt dan Jo Dam er in gaf, maar die zij toch voor een jonge dilettante lang niet onverdienstelijk speelde. Om haar belangloos werk voor „De Zangvo geltjes" werd zij door den dirigent gehuldigd en als blijk van erkentelijkheid bood deze haar een vulpotlood aan. Ook werd de begeleidster door de aanbieding van bloemen gehuldigd. Tot aan de pauze kon ik deze uitvoering, die gaandeweg tevredenheid en goede verwachtin gen verwekte, bijwonen. K. DE JONG. door het Koor der Blinden. Het Koor der Blinden uit de stichting Plan tage Middenlaan 64 te Amsterdam kwam Don derdagavond naar Heemstede om daar in het Gebouw vair den Protestantenbond een uitvoering te geven ten bate van de Hulp- vereeniging „Blinden-Penning", die ook te Heemstede een afdeeling heeft. Een propaganda-tocht, zou men dus kunnen zeggen. Nu, er zijn er, die met een minder goed doel ondernomen worden! Indien Iets de gemoederen zou kunnen stemmen tot willig heid voor hulpverleening, dan is het wel een uitvoering als deze. Niet, dat de prestaties uitzonderlijk waren. Maar als we zien hoe al deze menschen, die in vergelijking met ons zoo ontzaglijk veel missen, in de beoefening van muziek niet slechts voor zich zelf ont spanning en bevrediging vinden, maar die ook nog dienstbaar maken aan de verbetering van de omstandigheden hunner lotgenooten, dan moeten we te dien aanzien wel mild gestemd worden. Ik kwam bij het begin van het tweede deel dezer uitvoering. De blinde pianist P. Meyer bespeelde ter inleiding het orgel en werd dra daarop naar de piano geleid om een koor werkje van eigen hand te begeleiden. De com positie daarvan op een tekst van Adama van Scheltema schijnt weinig geslaagd, maar het. was verheugend te hooren hoe goed het kooi de talrijke moeilijke modulaties zong, Zuiver en beschaafd klonk de koorzang ook in „Len telied" van G. H. G. van Brucken Fock en in het a capelle gezongen „Opstanding" van J. S. Bach, en het was ontroerend deze blinden hun hoop op het „aanschouwen van *t eeuwige licht" te hooren uitzingen. De pianist P. Meyer, die zich in de koor werkjes en in door de sopraan A. Musch en de mezzo-sopraan J. Beyer gezongen duetten van Ferd. Hiller en in het door de violiste mej. Van Pelt zuiver gespeelde „Chanson triste" van Tschaikowskyeen uitstekend begeleider toonde, liet zich als solist hooren door een correcte vertolking van Schumann's „Auf- schwung". „Aufschwung", dat was deze avond: een zich opheffen uit den nood der omstandigheden. De bijeenkomst werd met gebed en geza- menlijken zang gesloten. K. DE JONG. WEBER maakt het! Vlug, goed, voordeelig. Gr. Houtstr. 166, bij de Houtbrug Ziekenfondsleverancier (Adv. Ingez. Med.) met maan en slagwerk van 35 tot 200 gld. Groote sorteering bij GROOTE HOUTSTRAAT 86 - TELEF. 10371 (Adv. Ingez. Med.) Krachtigen tot matigen Westelijken tot Zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt met opklaringen, plaatselijk nog regenbuien, weinig verandering in temperatuur-. BAROMETERSTAND Hoogste 772.3 m.M. te Toulouse. Laagste 731.3 m.M. te Ingö. De depressie, welke gistermorgen nog ver in het Westen op den Oceaan lag, trok snel Oost waarts naar Schotland. Zij bracht weer regen en krachtigen tot stormachtigen wind op de Britsche eilanden en in Noord-West-Frankrijk. De vorige depressie trok naar het Noord oosten af. In Zuid-Europa steeg de luchtdruk aanzienlijk en er bevindt zich thans een uit- looper van het Azoren-hoogedrukgebied. Op het vasteland zijn de ochtendtempera- turen lager dan gisteren, doch blijven vrijwel overal nog boven normaal. Ook in Scandinavië daalde de temperatuur en komt plaatselijk weer strenge vorst voor. Op de Britsche eilanden werd het wat zachter. Voor on?e omgeving wordt matige tot krachtigen Westelijken tot Zuidwestelij ken wind verwacht, met plaatselijk nog regenbuien. De bewolking zal meest zwaar zijn, doch afgewisseld worden door opklaringen. De temperatuur zal weinig veranderen. BAROMETERSTAND Vorige stand 760 m.M. Stand van heden 763 mJVt. Neiging; Achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 5.09 uur; n.m. 17.22 uur. Strand berijdbaar van 10.00—15.30 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallcndienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. Het belangrijkste om van Uw hoofdpijn af te komen is een GOED PASSENDE BRIL. w. kuipers zn., Gedipl, Opticiens ZIJLSTRAAT 97 (Adv. ingez. Med.) Maak Uw leven tot een gelukkig leven met Scharroo's „Het Heden, de Toekomst en Wij" Een groot menschenkenner en een warm mensehenvriend! Hij helpt U. (Adv. Ingez. Med.) H. Dunlop: Hollandsclie Zeeroo- vers in de zeventiende eeuw. (Zutphen, W. J. Thieme en Co.,' 1938). Hoe het tegenwoordig op de Lagere School gaat, weet ik niet, maar in mijn tijd werden we daar opgevoed in de vaste overtuiging dat alle Watergeuzen, stuk voor stuk, brave, edele, rechtschapen, trouwhartige, moedige, flinke, stoere. Vaderlandslievende, onverschrokken, ridderlijke kerels waren en alle Duinkerker ka pers lage, ontaarde, laffe, sluwe, misdadige, schurkachtige schavuiten, Zoo'n Watergeus mocht 't soms eens een beetje bont maken, maar daartoe werd hij dan gedwongen door den snooden vijand en als hij moordde, moordde hij met een bloedend hart. Ik heb later wel ingezien dat de historische werkelijkheid minder fraais dan mijn goede on derwijzer die placht voor te stellen, maar wat de heer Dunlop ons over onze voorzaten vertelt, is toch nog heel wat erger. Onder de Algerijnsche zeeschuimers, die wij zoo hartgrondig leerden verachten, schijnen tamelijk veel Hollanders te zijn geweest, die ten deele Mohammedaan wa ren geworden, ten deele zich met Mohamme- daansche namen sierden. Nu moet ik erkennen dat het prettiger is Saffar Reis te heeten dan Thomas de Gauwdief en dat Soliman Reis fraaier klinkt dan „de Veenboer", maar niettemin.... Dat 't een Hollander, Symon de Dansser, was die den Algerijnen de zeilkunst leerde, is toch wel een beetje beschamend. Het schijnt herhaaldelijk te zijn voorgeko men dat zeelui die van de Staten-Goneraal zoo genaamde kaperbrieven hadden ontvangen, van hun voorrecht de Spanjaards „vrijelijck te be- rooven, te plunderen ende doot te slaen", ge bruik maakten om ook Hollandfiche schepen te overmeesteren, De held van Dunlop's boekje, een zekere Claes Compaen, wiens wieg in Oost- zaan stond, heeft het in dit opzicht waarschijn lijk wel het bontst gemaakt. In het „Begin, Mid- ten en Eynde der See-Rooverijcn van den Al- derfameusten Zee-roover Claes G; Compaen van Oostzanen in Kennemerlant" wordt een uitvoe rig relaas gegeven van 's mans leven en bedrijf en aangezien het werd geschreven door een schoolmeester uit zijn geboorteplaats, mogen we aannemen dat wat er in staat, waar is. Dun lop geeft flinke aanhalingen uit dit werkje en zoo leeren wij Compaen kennen als een stoeren zeerob die niet voor een kleintje vervaard was en ridderlijkheid paarde aan moed. Toen hij eens voor de uitlevering van een gijzelaar f 30.000 verlangde, maar geen cent te zien kreeg, hergaf hij zijn gevangene de vrijheid in plaats van hem aan de ra op te knoopen. „In koelen bloede beschadigde hij niemant acn den lijve", egt zijn biograaf en dat strekt Compaen tot eer. Er is voor mijn gevoel ook iets sympathieks in dat Claes niet de gewoonte der Engelsche zee schuimers volgde, die veelal een predikant aan boord hadden om voor een goede buit te bidden. Maar ook dit heerschap keek meer naar de la ding dan naar de vlag, als hij een schip tegen kwam. Wat de heer Dunlop zoo allemaal van het zeerooversbedrijf vertelt of den schoolmeester- biograaf laat vertellen, is heel aardig en be langwekkend; nochtans moet ik uit hoofde van mijn beroep de lectuur van het boekje aan jeugdige personen van beiderlei kunne ont raden. Het is namelijk in zulk een geruwzaam en ten hemel schreiend Nederlandsch geschre ven, dat ze er slechts minachting voor de moe dertaal uit kunnen leeren. Ik mag een derge lijke krasse beschuldiging niet onbewezen laten en pluk u deze tuin onkruid bijeen; de vrij buiters -pleegden de goederen daar te brengen; een verhaal volgens de verrichtingen van Com paen; hij bevoorraadde!zich en bekwam veel buit; hoewel het Compaen vooral niet aan moed ontbrak; wij zullen aan de hand van het journaal.zullen wij verhalen; voortdurend werden de trompetten geblazen en getrommeld; het vierde schip bracht hij tot zinken, na er het geschut, de ammunutief!) en de bemanning op zijne eigene schepen had overgebracht; het moreele peil van sommige der Nederlandsche woopvaarders komt in een minder gunstig daglicht te staan in de buurt van Gibraltar, niet ver binnen de e ngte (wat deze zin beteekent snap ik heelemaal niet); hij verleende Compaen een pas waarin hij „meester van de zee" en wenschte hem tè spreken. Is het genoeg lezer? Een uitgave in zulk een taal vervat strekt de firma Thieme niet tot eer. P. H. SCHRÖDER. Het auto-ongeluk op de Amster dam sche Vaart. Teraardebestelling S. W. F. Hendrikse. Donderdagmiddag half twee werd op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer S. W. F. Hendrikse, die bij een auto ongeluk het leven verloren heeft. In een gedeelte van de vorige oplaag kon den wij hierover nog de volgende bijzonder heden mededeelen: De heer P. C. Adrian, directeur der Stoom vaartmaatschappij „Oceaan", deelde mede. dat het de uitdrukkelijke wensch van mevr Hendrikse was, dat hier geen toespraken zou den worden gehouden. „Aan mij echter is daarvoor vergunning verleend en daar ben ik blij om, want ik voel behoefte Hendrikse te danken voor wat hij voor onze maatschappij en het personeel, zoowel hier als- in Liverpool gedaan heeft. Maandagmorgen hadden wij het personeel bijeengeroepen op de plaats, waar hij ge werkt heeft. Iemand van het personeel sprak toen woorden, die mij uit het hart gegrepen waren, n.l.: hij eischte veel van ons, maar mocht en kon dit doen, omdat hij ook veel van zichzelf eischte. Het personeel hield veel van hem en hij -veel van het personeel. Door zijn trouw, eerlijkheid, openhartigheid, bescheidenheid en royaliteit was hij een lich tend voorbeeld voor ons allen. Als hij sprak dan deed hij dat altijd uit innige overtuiging. Zijn doel was, al z'n krachten in te spannen om onze vloot op een hoog peil te brengen en (Adv. Ingez. Med.) Gedistingeerd zoo'n gladde ring J an Fortgens Gr. Houtstraat 109 naast Cinema Palace (Adv. ingez. Med.) als onze vloot hier en over de grenzen een gunstigen naam heeft verworven, dan was dat zijn werk. Daarvoor kunnen wij hem niet ge noeg danken; wij zullen in zijn geest voort bouwen op de fundamenten, die door hem ge legd zijn en zooals hij voor zijn werk was, was hij ook voor andere zaken, zooals do Kon. Zeil en Roeivereeniging en het Matrozen instituut. Van zijn lessenaar af zal hij altijd de jongens van de „Pollux" roeien en dat deed hem goed, want hij hield veel van de jongens en zij van hem. Daarom vind ik het een sympathieke ge dachte van het bestuur van het instituut om de matrozen in de gelegenheid te stellen aan Hendrikse de laatste eer te bewijzen. En in zijn heengaan voor ons een ontzettend ge mis, voor zijn gezin is dat veel erger. Wij kunnen zijn weduwe niet troosten, doch al leen zeggen, dat wij zooveel van hem hielden. Zij is er volkomen in geslaagd haar man ge lukkig te maken. Dit zal haar troost en kracht geven om met God's hulp dezen zwa- ren slag te dragen". De heer Adrian eindigde met een gevoelvol persoonlijk woord. Ds. C. M. B r i t, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Heemstede, sprak vervol gens ook bij deze baar woorden van troost tot de diep getroffen familieleden, waarna op het orgel „Ase's Tod" van Grieg ten ge- hoore werd gebracht. Toen de kist met het stoffelijk overschot de aula werd uitgedragen werd het koraal van Bach „Wen ich einmaal soil scheiden" gespeeld. Vooraf gegaan door de veertig matrozen en den commandant van het opleidingsschip „Pollux" werd de kist grafwaarts gedragen. De heer J. Boelen, een neef van mevrouw Hendrikse, dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. Ook deze plechtigheid maakte op de aan wezigen een diepen indruk. ZATERDAGMORGEN 10 uur voortzetting van den bij GROOTE HOUTSTRAAT 14 Al onze resleerende HEEREN MODE ARTIKELEN, o.a. Overhemden, Pyjama's, wollen, Jaeger Sokken enz. moeten binnen korten tijd tegen bespottelijk LAGE PRIJZEN uitverkocht zijn. Profiteert thans voor de St. Nicolaas. HAAST U GROOTE VOORRAAD WEGENS DRUKKE SLACHTING. PRIMA HOLL. RUNDVLEES per pond LAPPEN 45 ct. GEHAKT POULET ROLLADE RIBSTUK ROSBIEF RUNDVET vanaf MALSE BIEFSTUK DIK VET SPEK 38 50 55 60 63 38 75 40 KALFSVLEES blank en goede kwaliteit. per pond LAPPEN 55 ct. GEHAKT 50 VERSE LEVER 55 ROLLADE 60 FRICANDEAU 63 KALFSPOTEN 10 ct. per stuk NIEREN 10 iw als reclame ~m 2 pond GEHAKT half om, pond OSSEVET 85 ct. 1 pond BLOEDWORST 25 ct. - pond ROOKWORST 18 ct. 12 KROCHT 12 t.o. de Hema. COMPLETE W. C. 14.45. Losse potten 5.45 Fonteinbakjes 1.95 Complete Waschtafels 13.95 Alleen Zijlstraat bij de Brug. Xoo'n 9 der jaar b)} immers g.rziinbl^, t ^esttrfteenaard>gemüdel- derv\ottee Wnderen ten vo°rkte<«tl°86V0',l! oC— ABR. MEYER Gr. Houtstraat 18

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2