(tqd ik 't Moderne Talen ZATERDAG 26 NOVEMBER' 1938 HAARDE M'S D A G B L' A' D II s Het Amerikaansche „VoetbaT-seizoen duurt zes weken Elk jaar dooden en gewonden Engelsche cricketers in Zuid- Afrika Twee volle jaren cricket achtereen Twee negers boksen om den zwaargewichttitelDe (lfootfault"-regel Arme Jesse Owens De samenstelling van het Nederlandsch elftal. Het Amerikaansche voetbalseizoen duurt slechts zes weken, van eind September tot midden November. Dat is dus wel heel erg kort, maar dat. moet ook. want aan het einde van die periode kunnen er geen ploegen op volle sterkte meer in het veld worden ge bracht. Het spel eischt zooveel van de be oefenaren en is zoo ruw, dat er elk jaar een veertigtal dooóelijke ongelukken gebeuren, terwijl het aantal verwondingen eenvoudig ontelbaar is. Onnoodig te zeggen, dat het Amerikaan sche voetbal niets met het voetbal, zooals wij het kennen, gemeen heeft en daarom wordt het in Europa dan ook gewoonlijk met den naam van rugby betiteld, doch deze benaming doet de in Engeland als zoodanig bekende en zeer populaire sport onrecht. Immers het door de Britten beoefende spel is, mits het volgens de regelen der kunst wordt gespeeld, geenszins ruw. al maakt het op den leek ook dikwijls dien indruk. Het groote nadeel van het Amerikaansche rugby, van ons standpunt bezien, is wel, dat, om het nu maar oppervlakkig te zeggen, het aanvallen van den tegenstander ook is toe gestaan, wanneer hij niet in het bezit van den ovalen bal is. Dit heeft ten doel, hem te be letten in de nabijheid van den man, die in het bezit van het leder is, te komen en zoo krijgt men dan als het ware een serie wor- Vooor duurrecords tijdens de vlucht "benzine bijvullen is al een oude truc; nieuw is, tijdens de vlucht van piloot wisselen. Hoe die gevaar lijke acrobatiek in haar werk gaat, blijkt dui delijk genoeg uit dit plaatje van een record poging in Amerika. stelpartijen, die veel aan .catch as catch can", waarbij alles geoorloofd is, doen denken. De spelers rollen bij bosjes over den grond, er wordt met ellebogen, vuisten en knieën ge werkt, zoodat van eenigszins geordend en berekend samenspel geen sprake kan zijn. Hoofdzaak is, door het buiten gevecht stellen van den tegenstander ruim baan te maken voor den teamgenoot, die toevallig in het be zit van den bal is. Het zijn vrijwel uitsluitend de Universiteits- ploegen, die elkaar het kampioenschap van Amerika betwisten, waarbij dient te worden opgemerkt, dat de spelers slechts vanwege hun capaciteiten als rugby-beoefenaar tot de universiteit worden toegelaten en dus slechts in naam studenten zijn. Men kan hen dan ook meer als reclame-ploeg beschouwen, want hoe vreemd het ook moge klinken, het succes van hun team vestigt de aandacht op de universiteit, die zij vertegenwoordigen en vele jongelui geven er de voorkeur aan te gaan studeeren op een hoogeschool, die een be roemd rugby-team bezit. De publieke belangstelling voor dit gevaar lijke bedrijf (want met sport heeft het feite lijk niets te maken) is zeer groot; de Yankee houdt nu eenmaal van super-sensatie en elk jaar worden de wedstrijden in totaal door 16 millioen toeschouwers bijgewoond, die teza men ongeveer 20 millioen dollar aan recettes bijeenbrengen. Sinds het vorige jaar is men er toe over gegaan. beroepsploegen te vormen en dit heeft het aantal toeschouwers nog doen stij gen, zoodat men bij uitbreiding van het wed strijdseizoen moet vreezen, dat het base-ball als nationale sport verdrongen zal worden. Zoo heeft iedereen zijn smaak. De Engelsche cricketers, die in Zuid-Afrika een vijftal testhatcties gaan spelen, zullen niet kunnen klagen over gebrek aan gelegenheid om te oefenen. Voordat de eerste testmatch op 24 December te Johannesburg een aan vang neemt, zullen de toeristen reeds zeven driedaagsche wedstrijden achter den rug heb ben en als men bedenkt, dat het om dezen tijd van het jaar daar buitensporig warm kan zijn, kan men, althans voor de amateurs, die aan den tour deelnemen, moeilijk van een ontspanning spreken. De Engelschman vat, zooals bekend, zijn cricket zeer serieus op, maar twintig achter eenvolgende matches gedurende een tijdsver loop van 41/0 maand, vooraf gegaan en gevolgd door een normaal Engelsch seizoen, lijkt toch van het goede te veel. Temeer, daar vervolgens de tour naar Australië weer voor de deur staat. Overigens zijn niet alle wedstrijden, die in Zuid-Afrika gespeeld worden, als een werke lijke krachtmeting te beschouwen. In sommige plaatsen, waar men tot voor kort gewend was op een mat te spelen, heeft men met kunst en vliegwerk een graswicket aangelegd, doch het verdere gedeelte van het speelveld bestaat uit gravelAls men daarop onder een brandende zon een geheelen dag moet fielden, zal men onwillekeurig met weemoed aan Europa terugdenken, waar voetbal, rugby en hockey thans hoogtij vieren. De Engelschen zijn er op uit, de in eigen land geleden nederlaag te wieken; of hun dat gelukken zal is, nu de samenstelling en de kracht van het elftal der tegenpartij nog niet bekend is, moeilijk te voorspellen. Het gezel schap der touristen bestaat uit de volgende pelers de amateurs Hammond (aanvoerder), Va lentine, Bartlett. Farnes, Yardley, Gibb en de professionals Ames, Wright, Edrich, God- dard. Perks, Hutton, Paynter, Wilkinson en Verity. De testmatches vinden plaats te Johannes burg, Kaapstad, Durban en wederom te Jo hannesburg en Durban. Het feit, dat promotor Mike Jacobs heeft besloten om op 15 Januari e.k. den wereldtitel zwaargewicht tusschen twee negers te laten verboksen is een bewijs, dat er sinds de dagen van Dempsey weinig pugilisten in het hoogste gewicht naar voren zijn gekomen, die tot de topklasse kunnen worden gerekend. Men heeft het in Amerika nooit prettig gevonden, sinds Jack Johnson als wereldkampioen een zeer onsportieve houding aannam, dat een neger bezit nam van den wereldtitel, wat overigens wel blijkt uit de succesvolle actie van de pro motors om vertegenwoordigers van het zwarte ras als Harry Wills en Godfrey steeds op den achtergrond te houden. Thans is Joe Louis kampioen en na het échec van Schmeling is er geen andere keus voor een tegenstander dan John Henri Lewis, den titelhouder in het halfzwaargewicht. Lewis is technisch een beter bokser dan Joe, vooral wat de verdediging betreft, doch hij heeft nooit getoond, over een meer dan ge middelde stootkracht te beschikken en die zal hij tegen zijn zwaarderen tegenstander ongetwijfeld noodig hebben, om dezen den titel te kunnen ontnemen. Het is overigens niet de eerste maal, dat twee negers in een zwaargewicht-match tegenover elkaar komen, want het titanen gevecht tusschen Joe Jeannette en Sam McVea, vóór den oorlog te Parijs gehouden, zal niet licht worden vergeten. Men heeft in die lang vervlogen jaren van Engelsche zijde veel moeite gedaan om in de National Spor ting Club een match tusschen Johnson en zijn kleurgenoot Langford, volgens deskun digen de beste neger-zwaargewicht van alle tijden, te organiseeren, doch Johnson, die eveneens van de capaciteiten van Langford op de hoogte was, vond het toen maar beter om zoo gauw mogelijk naar Amerika terug te keeren. Als men een lijst zou moeten opmaken van de kundigste zwaargewichtboksers sinds de invoering van de Queensberry-regels, dan zouden daarop de namen voorkomen van: Jackson, Slavin, Jeffries, Fitzsimnions, Cor- bett, Johnson, Langford, Dempsey en Carpen- tier. De vooraanstaande tennisspelers, die het voorgestelde plan tot wijziging' van den „foot- fault"-regel bestudeerd en in de practijk ge probeerd hebben, zijn vrijwel unaniem van meening, dat deze wijziging hun spel ongun stig zou beïnvloeden en ze willen er daarom niets van weten. Het plan hield in, vrijheid van springen en van zwaaien met den voet toe te staan, mits deze voor het eindigen van de service weer den grond raakte. Dit laatste nu bleek op de service als aanvalsslag een ongunstigen en remmenden invloed uit te oefenen, terwijl bovendien de controle op de juiste tospassing door den linesman niet mogelijk was. Om die redenen heeft het bestuur van den Engelschen Bond het voorstel ingetrokken, nog voor het de algemeene vergadering had bereikt en men is dus ten opzichte van het footfault-probleem nog even ver als vroeger. De roem en pooulariteit van Jesse Owens zijn even snel vervlogen als ze werden be haald. De snelste man ter wereld meende znij hardloopers-talenten als beroep te kun nen uitbuiten, maar de verrichting van een korten afstand-looper duurt te kort om de menschen regelmatig te kunnen boeien en hen tot het betalen van hooge toegangsprijzen te verlokken. Wegens gebrek aan gelijkwaar dige tegenstanders liet men Owens tegen een renpaard, een fiets, een motorfiets en zelfs een struisvogel loopen en op die wijze ver laagde men de athletiek tot een soort kermis- vertooning van den derden rang. Na een tijdlang als straatveger zijn brood te hebben verdiend, belandde Owens in een likeurstokerij, waarschijnlijk niet de beste plaats voor een athleet om zijn topvorm te kunnen bewaren. Arme Jesse Owens! Men heeft ons gevraagd, hoe wij ons de sterkste samenstelling van het Nederlandsch elftal voor de match tegen Duitschland ge acht hebben, doch daar wij uiteraard den momenteelen vorm van de candidaten uit Oost, Zuid en Noord niet kunnen beoordeelen. is het moeilijk op die vraag een bevredigend antwoord te geven. Wij willen desondanks onze meening hier weergeven, ten opzichte van de bezetting van negen der elf plaatsen. Van Male, Caldenhoven en Weber; Roelofs (of Bool), Anderiesen en Paauwe; Sterk, een linksbinnen, Van der Lugt, een rechtsbinnen en Drager. Hoofdzaak is, een ploeg samen te stellen, waarin routine, enthousiasme, doorzettings vermogen, snelheid en opportunisme vereenigd zijn. Eerstgenoemde eigenschap is vooral voor de verdediging van belang, reden waarom we daarin geen wijziging hebben aangebracht. Van de combinatie SterkVan der Lugt gaat veel meer kracht uit dan van DumortierDe j Leur en bovendien is Van der Lugt een speler, die tot het laatste oogenblik blijft zwoegen en elke kans tracht te benutten. Kick Smit zou de linksbinnen zijn, die zoo wel Van der Lugt als Sterk tot een hooge mate van productiviteit kon brengen, doch hij is helaas niet beschikbaar. Biesbrouck is te jong en mist de noodige ervaring, wat even eens voor Balvers als rechtsbinnen geldt. Van der Veen is als linksbinnen een nuttiger speler dan op de rechterflank, maar het lijkt ons niet verantwoord, hem te zeer aan te bevelen en daarom laten we beide binnen plaatsen in de voorhoede onbezet. VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. Als de weergoden het niet verhinderen de barometer loopt helaas weer achteruit gaan we morgen de eerste helft van het sei zoen afsluiten. Dan zal öok spoedig blijken, welke deelnemers aan onze Voetbalprijsvraag „De bovenste vijf" voor de door onze Directie beschikbaar gestelde prijzen in aanmerking komen, want dan hebben bijna alle clubs van de twee Westelijke eerste klas afdeelingen en van de tweede klasse A negen wedstrijden ge speeld. Van onze eerste-klassers speelt alleen Stormvogels thuis. H.B.S. komt namelijk een visite in IJmuiden brengen. Eenige jaren ge leden, toen de Hagenaars nog over een sterke ploeg beschikten, zou dit een uitverkocht ter rein beteekend hebben, maar nu H.B.S. zoo hopeloos ojideraan staat, met maar liefst vier punten achterstand, zal de belangstelling wel niet zoo heel groot blijken te wezen. Toch is er voor de thuisclub gëreede aanleiding om alle krachten in te spannen en dat moet immers juist tegen een degradatie-candidaat want hoewel zij op het oogenblik op de zesde plaats staat, echter alleen door het doelgemiddelde. kan zij nog heel gemakkelijk voor het kampioenschap in aanmerking ko men. Voor de deelnemers aan onze prijsvraag, die Stormvogels bij de bovenste vijf genoemd hebben, is het te hopen dat morgen beide punten in IJmuiden blijven. Wij gelooven dit trouwens wel. V.S.V. staat in elk geval in de bovenste helft, zelfs al verliest zij haar uitwedstrijd tegen D.H.C. Misschien zullen eenige leezrs denken, dat een club, die aan het sterke Feijenoord zulk een gevoelige afstraffing heeft gegeven, het niet moeilijk tegen deze Delftsche vereeni- ging zal hebben. Laat men echter voorzichtig zijn. want D.H.C. is op eigen veld slechts heel moeilijk te kloppen: dat is in dit seizoen al leen nog maar aan Feijenoord gelukt, zij het ook slechts met de kleinst mogelijke cijfers. Wij zouden het tenminste heelemaal niet gek vinden, als V.S.V. in Delft een veer laat. Het is te hopen dat we ongelijk hebben. Haarlem gaat naar Ajax! Velen, die aan de roodbroeken een goed hart toedragen, gaat een rilling door de leden als zij dit lezen. We hebben hé' trouwens van de week al een paar maal gehoord: „dat redden ze nooit!" Kom, kom, zóó sterk zijn deze Amsterdammers dit seizoen toch niet! Ze hebben al zeldzaam feit drie nederlagen te pakken en de moge lijkheid bestaat zelfs, dat.... Ajax morgen avond niet eens bij de bovenste vijf behoort, wat gebeuren kan als zij zelf van Haarlem ver liest en wanneer V.U.C. van D.O.S. wint. Zoo zal het echter wel niet loopen! Hoewel Haar lem weer de beschikking over Effern heeft, waardoor Kammeijer voor de variatie weer eens naar de rechtsbackplaats verhuist, ge looven we vrij zeker, dat Ajax op beide pun ten beslag zal leggen Wederom een tweede klas plaatselijke ontmoeting. Weliswaar kan men morgen in Haarlem niet naar een eerste klas wedstrijd gaan kijken, maar daar staat tegênover, dat er weer een heel belangrijke tweede klas plaatselijke ont moeting gespeeld zal worden. In het Noorder Sportpark treden namelijk twee oude tegen standers tegen elkaar in het strijdperk: E.D.O. en R.C.H. Het vorig seizoen speelden ze ook in één afdeeling. Van de vier punten wist E.D.O. er toen drie te behalen, want in Haarlem- Noord werd het 11 en te Heemstede 01. Ook in de eerste klas hebben zij elkaar vaak bestreden. Bijvoorbeeld in het" seizoen 1930 '31; ED.O. speelde tóen voor het laatst in de eerste klas en won beide ontmoetingen name lijk met 3—2 en 4—0. Het toeval wil, dat zij elkaar nu het kampioenschap betwisten. Thans staat E.D O. op de eerste en R.C.H. op de tweede plaats. In die situatie komt morgen nog geen verandering, als tenminste de Ra cing wint; verliest zij, dan kan zij op de derde plaats terecht komen Men ziet dus, hoe uiterst belangrijk het eerste treffen tusschen deze twee clubs zal zijn. De belangstelling zal dan ook groot wezen. Aan een voorspelling wagen we ons niet, omdat dit bij een plaatse- lijken strijd vrijwel een onbegonnen werk is. Wat er van H.F.C. terecht moet komen, is ons niet duidelijk. J.l. Zondag, toen zij tegen R.C.H. speelde, hebben we nog eens gecon stateerd, hoe langzaam de H.F.C.'ers zijn, op een paar uitzonderingen na; langzaam bij het starten, bij het loopen. bij het opstaan na een valpartij en wat het ergste is bij het reageeren. Het spijt ons het te moeten zeggen, maai velen waren het er over eens. dat een club, die zóó speelt, werkelijk op de tiende plaats thuis hoort. Maar nog is het tijd. om daarin verandering te brengen! Een club als H.F.C. mag toch niet naar de derde klas degradeeren! Wat moeten Rud Jongeneel en Koper wel niet denken, als zij, zoo ver van huis, het ranglijstje onder de oogen krijgen! Morgen wordt aan de Spanjaardslaan de wed strijd H.F.C.O.S V. gespeeld. Volgens den stand op de ranglijst moeten de bezoekers winnen, maar dat behoeft toch niet! Komaan, lui, trekt nog eens goed van leer en zorgt voor een blijde verrassing, ook al is het geen St. „MERCATOR". ZAANENLAAN 114 TELEF. 23907 (Adv. Ingez. Mea Nicolaas! Gentis, die verleden week rechts buiten was en die tot de bovengenoemde uit zonderingen behoorde, speelt nu middenvoor. Dat hij voor een paar flinke doelpunten zorge De Kennemers zijn ook nog lang niet vei lig. De kampioensaspiraties zullen zij nu wel opgeborgen hebben, maar aan het degradatie gevaar moeten zij ernstig blijven denken. De clubs, die nu onder hen staan, zullen zich ook gaarne naar boven willen worstelen. Morgen hebben de Wij kers een zware opgaaf met hun uitwedstrijd tegen de Alkmaarsche Boys. die de leiding hebben gehad en die daarna nogal wat punten hebben verspeeld. Zij kunnen al leen weer het verloren terrein herwinnen, als zij morgen van de Kennemers winnen en we vreezen, dat het daarop zal uitloopen. STORMVOGELSH. B. S. Stormvogels komt als volgt uit: Hollenberg, Visser, Haak Jr., Bravenboer. Tol, Gerrits. Van Pel, Schoorl, Woudenberg, Prins, Opbergen A. F. C. 2—STORMVOGELS 2. Stormvogels beschikt over: Akkerman, Booy, Van Dongen, Glas. Wilderom, Jacobs, Kuiper. Goedhart, Verdam. Schipper. Lieperts. BLAUW WIT 2—E.D.O. 2. Zondagmorgen elf uur wordt deze wedstrijd gespeeld. Het elftal van E.D.O. 2 is als volgt: Verhagen, Weber, F. Bos. W. Koene, v. d. Putten, C. Zandstra, Nottrot, Jac. Bos, v. Riel, H. Koene, Oomen Jr. D. I. O.—D. J. K. Het elftal van D. I. O. is als volgt: Biesbrouck. Elsinga. Tjeertes, G. de Nieuwe. Ham. J. de Nieuwe, Smit, Poelgeest, Schelfhout, De Looze. Konijnenberg. HAARL VOETBALBOND PROGRAMMA VOOR ZONDAG 27 NOVEMBER. Afd. IA EDO 3Hillinen 2 10 u. A. J. Grootegoed DECEOIVODWO 10 u. J. v. d. Wereld Kinheim 3Schoten 2 10 u. A. v. Dam Afd. TB: EDO 4RCH 4 12 u. J. Fortgens EDO 5Kinheim 2 10 u. C. J. Roodt Haarlem 3—RCH 3 10 u. H. Scholts Hzn. Droste—VOG 10 u. W. Voogd Afd. 2A Kennemers 6Kemphaan 10 u. J. Joosten VSV 3—Beverwijk 3 12 u. W. H. Korevaar HFC-Vet.— HaaHom 4 12 u. Th. van Kampen Afd. 2B EHS 2—WB 2 10 u. A. Kuijper Beverw. 2Kennemers 5 12 u. H. H. Kraneveld DSKDIO 2 10 11. J. N. Spierdijk Afd. 2C Zandvoort 3Kennemers 3 10 u. W. F. Ie Fèbre RCH 6Halfweg 2 10 u. S. Koning Spaarnevogels 2—WH 10 u. Afd. 2D Zandv. 4Kennemers 4 10 u. A. C. J. Crombeen DamiatenKenau 10 u. E. Kerkman Schoten 3THB 2 10 u. Afd. 3A Geen wedstrijden Afd. 3B Hillinen 4Zandvoort 5 10 u. G. de Raadt RCH 10—DECEO 2 10 u. W. Goulooze Afd. 3C Bloemendaal 4Kennom. 7 10 u. F. Keerwolf Jr. DOAKenau 2 10 u. S. Tulen Afd. 3D Hillegom 3—SV '34 2 10 u. J. C. Luiten Hillinen 3DTO 3 10 u. G. Kerkman Afd. 3E Ripperda 3Haarlem 8 10 u. F. Hendriks IVODWO 3—VI. Vogels 2 10 u. G. v. Dijk Kemphaan 2F.DO 8 10 u. A. C. J. Lorjé Afd. 3F Heemstede 3—RCH 12 10 11. M. Kruijff THB 4—DSK 2 10 u. K. Bergmann HFC 6Zandvoort 6*12 u. G Winkelaar. Afd. 3G Spaarnestaö 2Beverwijk 5 10 u. H. .T. Jore BI daal 5Droste 2 10 u. O. J M. v Waveren EHS 4Waterloo 2 10 u. W Kelder Afd. 4A Haarlem 9Kemphaan 3 12 u. J W Hogendijk Brederode R'^oerda 5 10 u. E G. Krab Afd. 4B RCH 13Kemphaan 4 10 u. G. P. J. van de Wiel VOG 3—WH 3 10 u. J. C. de Graaf Kenau 3DSK 3 10 u. J. Steffens Afd. 4C DSK 4VOG 2 12 u, J. A. G. Krouwels Jr. Halfweg 4DOA 2 10 u. G. A. H. v. Roijen Afd. 4D Schoten 6—WB 3 10 u. G. v. 't Hul ETO 3—Waterloo 3 2 u. VI. Vogels 4Swastika 2 10 u .1 E Kroonsberp JUNIOREN-COMPETITIE. Afd A HFC aStorm vogels a 10 u. D. Baas Haarlem aRCH a II) u. Joh. Hendriks Beverwijk aVSV a 12 u. I. Notenboom Afd. B HFC bStormvogels b 10 u. J. v. Aalst Haarlem bRCH b 10 u. M. Bloemink Kennemers bDIO 10 u. H. Bakker Afd. C WHZandvnnrt a 10 u. J. Keur HFC cDFCEO 10 u. J. W. J. de Nijs Afd. D SpaamdamKinheim b 10 u. P. Kok Stormvogels cDOA 12 u. J. J. L. Houttuin Haarlem dRCH d 10 u. B. van Dijk (Gem. Speelterr. Mr. Jan Gerritszlaan) Afd. E SpaarnevogelsHaarlem e 12 u. C. de Bok Schoten b—THB 12 u. J. Schaap VI. VogelsEHS 12 u A J. Spoor Twee negers zullen binnenkort om den wereld zwaargewichttitel boksen strijden. Links Joe Louis, kampioen; rechts John Henry Leicis de uitdager, nu nog met de vuisten vreedzaam naast elkaar HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse West: Hilversum—H.O.C. AmsterdamGooi H.H.IJ.C.—T.O.G.O. H.D.M.—B.M.H.C. Vierde klasse D: Alliance 3Groen Geel 2. J. D. TRESLING-BEKER. Eerste ronde: H.B.S. 2Voordaan. Alliance 2Zandvoort 2. ZandvoortH.O.C. 3. B.M.H.C. 3—H.L.C. KievitenAlliance. Togo 4B.M.H.C. 2. H.B.S.Strawberries. B.M.H.C.—H A.MBURSCHE STUDENTEN. Hedenmiddag speelt B.M.H.C. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen studenten uit Hamburg. B.M.H.C. zal volledig verschijnen en daar de gasten uit Hamburg, behalve studeeren ook van hockey iets schijnen te weten, wordt het een interessante wedstrijd. DAMES-HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Districtswedstrijden te Bilthoven. Overgangsklasse B. D. H. C. II—Kieviten. Amsterdam IIB. H. V. Tweede klasse A: De StaartVistoria. Hurley—O. K. Gooi II—S. C. H. C. Tweede klasse B: Strawberries—H. H. IJ. C. H. Be Fair—Gooi IH. Derde klasse B: H. B. S B. D. H. C. IV. Rood Wit III—Amsterdam III. ZandvoortLeiden II. Derde klasse C: Amsterdam IVB.D.H.C. III. T. H. C.—Be Fair H. Gooi IV—Amsterdam V. Vierde klasse E: B.D.H.C. VI—H B.S. II. Rood Wit IVStrawberries II. PinokkioZandvoort II. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Dames le klasse (West). 10.45 A.D.A.Turno 11CarnaConcordia. 1.Simson—Niloc 2.Zeeburg—Rapiditas. Heeren le klasse (West): 10.30 Simson—Olympia. 2.— Atlas—Aalsmeer. 2.— Lijnden—Concordia. Tweede klasse: Concordia 2Lijnden 2 O. S. S.Olympia (Z.) 1. Bij de dames zal Rapiditas haar kamploens- kanse'-. tegen Zeeburg tra.chten te handha ven. wij geven haar, gezien het spel van de vorige week. daarvoor een zeer goede kans. Ook aan de dames van Concordia geven wij een redelijke kans om de punten uit de Zaan streek mee te nemen. Indien A:D.A. volledig uitkomt, zal zij zich wel op de eerste plaats weten te handhaven. Bij de eerst® klasse heeren is o.i. de wed strijd LijndenConcordia het spannendst; spelende als vorige Zondag geven wij den Haarlemmers een goede kans op een overwin ning, vooral nu Lijnden niet meer zoo sterk bliikt te zijn. Daar zoowel Olympia als Atlas de laatste wedstrijden voor enkele verrassingen hebben gezorgd, achten wij deze clubs in staat om Zondag te Amsterdam overwinningen te boe ken resp. op Simson en Aalsmeer (Oost). KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Het zou wel een heele verrassing zijn. ala T.H.B. kans zag aan Blauw Wit 3 in eigen hcis één puntje te ontnemen. Voorshands kun. nen we. gezien de slechte prestaties der Haar- emmers. daaraan nog niet gelooven. Veste Groen Geel kunnen het elkaar, als vrijwel ge- ijke krachten, vrij lastig maken. Ook A.W. Rohda kan een spannende ontmoeting wor den. Het blijkbaar onverslaanbare O.K. zal er wel voor zorgen, het Zuiderkwartier te Am- terdam onder zich te houden. Hercules is iets terker dan K.V.D, Terwijl Z.K.V. te Purme- -end het tegen B.E.P. alweer niet gemakkelijk '.al hebben. Haarlem heeft tegen Z.K.V. 2. ook een der gegadigden voor de laatste plaats, weer een <ansje een plaatsje te stijgen. Het zal Blauw Wit 4 hoogstwaarschijnlijk niet gelukken het ongeslagen Amstelodanum in haar netten te vangen. De plaatselijke ontmoeting aan de Van Oos ten de Bruijnstraat tusschen de leiders Nieuw Flora en O.K. 2 zal zeker de moeite waard zijn om te zien. Thuis verloor O.K. met 63. Ook nu houden we het op de thuisclub. Swift 2 wint van Sportief 2. TogoS.V.K. geven elkaar niet veel toe. S.V. 2Rohda 2 konden de puntjes wel eens verdeelen, als S.V. 2 flink aanpakt. Luto 2 O.K. 3 is voor de Amsterdammers. HAARL. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. In de eerste klasse gaat Watervliet winnen van Haarlem 2 Meerlebosch. dat in October tegen N. Flora verloor, ontvangt nu op eigen veld dezelfde ploeg. Ofschoon de be zoekers iets sterker lijken, zullen ze zich wel zeer moeten inspannen om ten tweeden male te winnen. Palvu is aan zichzelf verplicht te winnen van T.H.B.dat haar ontvangt. Zwaluwen, een der beste twaalftallen in de tweede klasse kan met flinke cijfers van S.V. 3 winnen. Ook Aurora, als nummer één, weet met het zwakke A. Ready 2 wel raad. In de 3e kl. A. behoudt Oosthoek ongesla gen de leiding, want O.K. 7 zal niet tegen haar opgewassen zijn. A. Ready 3 verslaat de hekkesluiters T.H.B. 3. Aurora 4 verliest van Watervliet 2. evenals Palvu wint van S.V. 4. In 3 B blijft O.K. 6 het beste twaalftal en moet dus Meerlebosch 3 de punten af handig maken. Zwaluwen 2—Patrimonium ontloopen elkaar weinig.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11