ABDIJSIROOP FEEST-SURPRISE BIJNA EEN HALVE EEUW IN DIENST DER POSTERIJEN. Directeur van Haarlem's Postkantoor gastheer. f 1." Daar komt de van Uiltje! VerdrijF die Beklemming W 0 -E N <5 r> A n SO NOVEMBER 1938 HAAR HEM'S DAGBtAD Belang van het publiek steeds voor oogen gehouden YjjANNEER men bijna een halve Mr eeuw in een bedrijf werkzaam is geweest, dan heeft men in dien tijd een evolutie meegemaakt, die des te grooter is naarmate het bedrijf zich meer aan de eischen van den moder nen tijd heeft aangepast. En nu zal er in ons land moeilijk één overheids bedrijf aan te wijzen zijn, dat meer met zijn tijd is meegegaan dan het Staatsbedrijf der P.T.T. Vandaar dat de directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Haarlem, de heer H. J. T. P f af f, die zooals men weet 1 Januari den dienst zal verlaten wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd, veel te vertellen weet over de veranderingen, die ook de Posterijen in den loop der jaren héb ben ondergaan. J. H. T. Pfaff. Welke veranderingen echter hebben plaats gehad, altijd waren ze gericht op verbeterin gen, die voor het publiek een groot gemak be- teekenden. Zoo heeft „Tante Pos" zich in den loop der jaren een plaats in het hart van iederen Nederlander weten te veroveren en hij, die ook wel eens in de gelegenheid komt om met de postbedrijven in andere landen kennis te ma ken, waardeert het Nederlandsche P.T.T.-bedrijf dubbel. Want het staat op bijzonder hoog peil en dat komt, voornamelijk ook doordat de lei ding zich op het gezonde standpunt heeft gesteld en nog stelt, dat de dienst er is ten gerieve van het publick en niet omgekeerd zooals-men dit bij andere overheidsinstanties wel eens moet con- stateeren. Dit standpunt heeft ook de heer Pfaff altijd ingenomen en het is er mede oorzaak van dat Haarlem ook op postaal gebied bij de andere steden zeker niet ten achter staat. Integendeel, juist dank zij de vooruitstrevendheid van. lei ders, zooals ook de heer Pfaff er een was is de post op den goeden weg voortgegaan. Steeds weer werd gestreefd naar verbetering, naar meerdere „service". Ook de scheidende Haarlemsche postdirecteur heeft in deze werkzaamheden altijd een ruim aandeel genomen en het is zeker ook -aan zijn leiding te danken, dat de intenties van den di recteur-generaal, dr. ir. M. H. Dafnme, ook in Haarlem altijd verwezenlijkt zijn. Toen de heer Pfaff zijn loopbaan bij de Pos terijen begon, dat is nu ruim 46 jaar geleden, was de Post- en Telegraafdient nog gesplitst, Telegraaf ressorteerde nog onder den Telefoon dienst. Reeds een jaar nadat de heer Pfaff als surnumerair zijn intrede bij de Posterijen deed werd echter ook de Telegraaf-dienst bij de Post ondergebracht. Op zeer jeugdigen leeftijd nam de heer Pfaff reeds tijdelijk het beheer waar van het kantoor te Valkenswaard. Na alle rangen van commies tot hoofdcommies te hebben doorloopen en o.m. werkzaam te zijn geweest in: Eindhoven, Win schoten en Rotterdam werd hij in Den Haag benoemd tot beheerder van het bijkantoor aan de Vaillantlaan en later van het kantoor aan de Oranjekade. Na eenigen tijd op het Inspectie-bureel te hebben gewerkt volgde zijn aanstelling tot ad junct-inspecteur van de P.T.T. in de inspectie Den Haag. Bijna 12 jaar heeft de heer Pfaff deze functie vervuld. Ook de mobilisatiejaren, toen de' dienst wegens gebrek aan personeel en beper king van het treinverkeer sterk ingekrompen moest worden, heeft hij medegemaakt. Toch was dat nog niet de moeilijkste tijd voor den Post en Telefoondienst. Pas na den oorlog toen men den dienst weer op het oude niveau moest bren gen brak er een periode aan waarin van de ambtenaren het uiterste gevergd werd. De inspectie Den Haag omvatte destijds ook Rotterdam en de vele reizen in onverwarmde en ongezellige treinen en trams waren lang niet pleizierig. Doch, en dat typeert den goeden ambtenaar, de heer Pfaff heeft zich met energie aan zijn moeilijke doch ook dankbare taak gewijd en zeker niet zonder succes. Reeds eerder was hij in verschillende plaatsen tijdelijk met de leiding van postkantoren belast geweest. We noemen slechts Gouda, Hillegom, Dordrecht en Gorinchem en zoo was het niet te verwonderen dat in 1925 de benoeming van den adjunct-inspecteur tot directeur van het post kantoor te Zwolle volgde. Na een 5-jarig ver blijf in de Overijselsche hoofdstad werd de heer Pfaff in Maart 1930 tot directeur van het Haar lemsche Postkantoor aangesteld het was een benoeming bij keuze en in 1932 werd hij te vens met de leiding van den Telegraafdienst be last. Veranderingen te Haarlem. De nieuwe directeur vond in Haarlem een modern postkantoor, doch hij had al spoedig be merkt, dat de dienst nog niet op die vooruit strevende leest geschoeid was, waarop het pu bliek nu eenmaal recht heeft. Haarlem breidde zich bovendien steeds meer uit en daarom wa ren verbeteringen in de wijze van sorteeren en expedieeren gewenscht. De bestellingen werden gewijzigd, nieuwe wijken maakten ingrijpende veranderingen noodig, die door den nieuwen directeur energiek werden aangebracht. Om maar een klein voorbeeld te noemen, dat de eerste bestelling bij de Haarlemmers des mor gens reeds voor half negen in de bus ligt, is eveneens aan den onvermoeiden arbeid van den heer Pfaff te danken. Er kwamen dank zij de toeneming van de be volking, nieuwe postagentschappen en er kwa men ook nieuwe bijkantoren terwijl verouderde kantoren verdwenen. Wie herinnert zich niet de bijkantoren op het Plein en aan de Frans Halsstraat? De moderne kantoren aan de Tempeliers straat en den Schoterweg werden tijdens het di recteurschap van den heer Pfaff betrokken. Stempel-, tel- en rekenmachines de den hun intrede en bewezen, dat voor den dienst der P.T.T. het woord „effi ciency" geen leeg begrip was. De lof van de postzegelautomaten verkondigen zou water naar de zee brengen zijn en het zal zeker iederen Haarlemmer verheu gen, dat er binnenkort nog op verschil lende plaatsen nieuwe blauwe automa ten zullen worden geplaatst. Zoo bleef het Haarlemsche Postbedrijf nooit in gebreke om waar het kon zijn klanten te ge rieven ennieuwe klanten te trekken. De huis aan huis bezorgdienst, de reducties op groote hoeveelheden postpakketten, de ant woordkaarten, om maar eenige dingen te noe men, zij getuigen alle van den modernen geest die het heele P.T.T.-bedrijf beheerscht. Aangename samenwerking. Zooals men weet, heeft de directeur van het Haarlemsche postkantoor ook de leiding van de kantoren te Bloemendaal, Overveen, Heemstede, Aerdenhout, Bennebroek, Vogelenzang, Sant poort Station en Dorp en Spaarndam. Uiteraard brengt deze functie dan ook vele personeelsbe- slommeringen mede. Wanneer men met de lei ding van 4 a 500 ambtenaren is belast, die elk hun taak in het groote P.T.T. raderwerk te ver vullen hebben, dan komt men vaak voor moei lijke problemen te staan. Daarom is het voor den scheidenden directeur zoo bijzonder ver heugend te kunnen verklaren, dat de samen werking met het personeel van hoog tot laag steeds zoo bijzonder aangenaam is geweest. Dit is dan ook een van de redenen waarom dit afscheid den heer Pfaff niet licht valt. Een goede geest onder het personeel komt en dat is een waarheid waarmede iedere directeur van een bedrijf rekening dient te houden het bedrijf zeer ten goede. Het Nederlandsche spreekwoord zegt het zeer onelegant maar waai-: „Met onwil lige honden is het slecht hazen vangen". Tijdens het directeurschap van den heer Pfaff werden de Postfanfare en het Postaal Mannen koor opgericht. Van beide vereenigingen werd hij eere-voorzitter, terwijl mevrouw R. J. Pfaff- Reudler eere-voorzitster van de reeds bestaan de tooneelvereeniging „Postaal Genoegen" werd, Mevrouw Pfaff-Reudler, die zich verder zeer veel op charitatief gebied beweegt heeft zich tijdens haar verblijf in Haarlem door haar on vermoeid maatschappelijk werken in breeden kring zeer bemind weten te maken. Nimmer ontbraken de directeur- eiY"~zijn echt- genoote op uitvoeringen van de verschillende postvereenigingen. Geen wonder dan ook, dat het personeel zijn directeur snoode ziet gaan. Zijn opgewektheid en uitstekende gezondheid van al die 48 ja ren heeft de heer Pfaff niet één dag verzuimd maakten, dat hij bij zijn ondergeschikten zeer gezien was. Dat men ook van hooger hand de verdiensten van den heer Pfaff erkende bewijst zijn benoe ming tot Officier in de orde van Oranje-Nassau, nu drie jaar geleden. Het is niet zonder weemoed, dat de directeur, die nog zoo gaarne eenigen tijd zijn krachten aan het Haarlemsche postkantoor had gewijd, zijn functie neerlegt. Afscheid nemen van het werk, dat men lief heeft en dat een levenstaak is geworden heeft immer iets smartelijks. Wanneer men echter kan terug zien op een eervollen staat van dienst en zijn leven welbesteed weet. dan wordt mis schien het pijnlijke niet geheel en al weggeno men,doch wel aanmerkelijk verzacht. Dat het den heer Pfaff, die sinds 1 Januari 1924 af nog plaatsvervangend lid van de Commissie van Overleg bij het Staatsbedrijf der P.T.T. was, bij zijn afscheid niet aan hartelijke blijken van be langstelling zou ontbreken was voor ieder wel duidelijk. Uit het personeel heeft zich dan ook een hul digingscommissie gevormd, waarin de volgende dames en heeren zitting hebben genomen: J. Mandema, referendaris, C. J. van Teylingen, commies, P. Ruifrok, adj.-commies (Post), S. v. d. Mye, adj-commies (Telegraaf), mej. C. J. van Meerten, (adj.-commies (Telegraaf), J, C. C. Op- huysen (assistent le kl.), G. Kalkman, kantoor knecht, A. de Vries, kantoorknecht en F. Lans heer, besteller. Alle geledingen uit het personeel zijn dus in deze commissie vertegenwoordigd en een beter bewijs van de achting, die men den scheidenden directeur toedraagt, is moeilijk te vinden. Het afscheid zal 1 Januari 1939 te 3 uur in restau rant Brinkmann, Groote Markt plaats vinden. ANEGANG14 TEL.11963 LUXE POSTPAPIER (Adv. Ingez. Med.) Gratis bedrukt met adres of monogram vanaf „VOOR DE KUNST" Donderdag 8 December '38 geeft het Or tam- bert-kwartet onder auspiciën van de vereeni- ging „Voor de Kunst" een uitvoering in den Stadsschouwburg in Haarlem. REDE Ds. A. M. BERKHOFF. Op Donderdag 1 December zal Ds. A. M. Berkhoff, Vrij Evangelisch predikant te Gro ningen, in de Kerk der Broedergemeente aan de Parklaan een spreekbeurt vervullen op uit- noodiging van het Comité voor Opwekkings samenkomsten. Ds. Berkhoff, die, zooals men zich zal herinneren, enkele jaren geleden in verband met zijn inzichten betreffende het Duizendjarig Rijk uit de Christelijk Gerefor meerde Kerk trad, zal spreken over het on derwerp: „De verborgenheid der Godzalig heid" PROVINCIALE STATEN. Behandeling Provinciale begrootingen. (Vergadering van Dinsdagmiddag) Algcmeene beschouwingen. De Provinciale Staten hebben Dinsdagmid dag de algemeene beschouwingen over de Provinciale begrootingen voortgezet. De heer Lam boo y (R.-K.) merkt op, dat de R.-K, Statenfractie het beleid van Ged. Staten onvoorwaardelijk goedkeurt. Conti nuïteit van dit college in zijn tegenwoordige samenstelling is in het belang van de provin cie ten zeerste gewenscht. Spreker meent, dat een warm woord van dank en hulde aan Ged Staten zeer gepast is. Dien lof wenscht hij ook te brengen aan alle ambtenaren en werklie den in dienst, der provincie. De heer Lambooy herinnert aan het overlijden van den steno graaf Van den Berg, die op uiterst verdienste lijke wijze de belangen van de Staten en van de Sta ten-Generaal heeft behartigd. Spreker is er van overtuigd, dat alle Statenleden in dezen afscheidsgroet zullen deelen. Hij noemt het verder een groot geluk, in Nederland te mogen wonen; in het land, dat gedurende veertig jaar op zulk een voorbeeldige wijze is bestuurd door onze Koningin, die steeds ge toond heeft, een ware vorstin en moeder voor haar volk te zijn. In die veertig jaren is door niemand ooit een verwijt aan het adres van onze Kóningin geuit; zij heeft dan ook op een onbesproken wijze het land voortreffelijk ge diend. Steeds stelt zij belang in het wel en wee van ons volk in al zijn geledingen. Spre ker komt daarna op tegen een uitlating van den heer Seegers, dat de Katholieken verkap te N. S. B.ers zouden zijn. Dit grondt hij op den uitslag der stemmingen in Oostenrijk. Spreker ontkent met kracht, dat de Neder landsche Katholieken aanhangers van de N. S. B, zouden zijn. Dit zou trouwens in strijd zijn met de encycliek en de uitspraken van Z. H. den Paus, die duidelijk genoeg zijn. Het Nedei'landsche volk begint gelukkig steeds meer in te zien, dat ons land alleen gediend kan worden met onderlinge samenwerking. Tot zijn genoegen heeft spreker gezien, dat bij de jubileumsfeesten van onze Koningin boven het dak van het dagblad „Het. Volk" de nationale vlag heeft gewapperd. Dit acht spreker uitstekend gezien. De partijen kun nen, met behoud van eigen denkbeelden, heel goed naast elkaar staan en samenwerken. Op die wijze kan de welvaart in ons land bevor derd worden. Wat de provinciale begrooting betreft, toont spreker zijn blijdschap, dat Ged. Staten hun eenigen tijd geleden gedane belofte inzake belastingverlaging hebben in gelost. Wat de bestrijding der jeugdwerkloos heid aangaat kan spreker zich uitstekend ver eenigen met het denkbeeld van den heer Boissevain, om den militairen dienstplicht tot twee- jaren uit te breiden. Ook acht spreker het volkomen juist, dat Ged. Staten niet ge komen zijn met voorstellen tot salarisverhoo- ging voor het provinciaal personeel. Met de rijksregeling moet rekening worden gehou den. Het moet niet voorkomen, dat twee per sonen, die dezelfde functie bekleeden, maar van wie de één in dienst van het rijk en de ander van de provincie is, niet hetzelfde sa laris hebben. Bij verschillende vereenigingen wordt vermindering van uitgaven geconsta teerd, o.a. een gevolg van de verlaagde salaris sen. Daarom zou spreker het niet toejuichen, nu de provincie zich weer eens wat gemakke lijker kan bewegen, de subsidies te gaan ver- Roogen. De heer De Jhn.g Schouwenburg (Christ.-Hist.) kan zich met den lof vereeni gen, die door vórige sprekers aan Ged. Staten voor hun beleid is gebracht. Een anderë sa menstelling van het college zou dan ook moei lijk zijn en de resultaten zouden zeer zeker ook niet beter zijn. Hij acht het dan ook goed. dat de overgroote meerderheid der Statenver gadering niet iemand in het college van Ged Staten wenscht. die lijnrecht tegenover, ons constitutioneel bestel zou staan. Dit bestel moet streng gehandhaafd blijven. Met betrek king tot de algemeene landspolitiek is spreker het geheel eens met de zienswijze van den heer Lambooy. De heer De Jong Schouwen burg heeft ook lof voor de wijze waarop het college maatregelen heeft genomen tot be strijding van de werkloosheid, voor de werk verruiming en voor de werkzaamheden in verband met het wegenplan. Hij hoopt dat de voltooiing van het wegenplan niet lang meer op zich zal laten wachten. Vooral ten aanzien van de werkverschaffing slaat deze provincie een uitstekend figuur. Wat de sub sidies betreft sluit spreker zich geheèl aan bij de verstandige wóórden, door den heer Lambooy gesproken. De heer Vermeulen fA.R.) bespreekt uitvoerig post 317 der begrooting, n.l. kosten van de Vaste commissie voor uitbreidingsplan nen in de provincie, welke post wordt voorge steld, met niet minder dan ongeveer 60 pro-^ cent te verhoogen. Spreker gelooft geen ge heim te verklappen, wanneer hij opmerkt, dat deze dienst niet de onverdeelde liefde der Noord-Hollandsche gemeentebesturen heeft en dat voor dit gebrek aan toegenegenheid ook wel eenige aanleiding bestaat. Die ge meentebesturen stellen prijs op het behoud der gemeentelijke autonomie en willen niet gaarne* het lijdend voorweiy worden van ana tomie, door eenigen provincialen dienst toe te passen. Met waardeering heeft spreker ken nis genomen van den goeden arbeid, die ver richt wordt met betrekking tot de oplossing van vraagstukken, die verband houden met het doorgaand verkeer, met de aansluiting van wegen en bebouwingen van aangrenzende ge meenten, maar wanneer de wet gelegenheid geeft om in dezen ordenend op te treden, dan beteekent dat niet, dat daarvan nu ook moet en mag worden gebruik gemaakt om ten aan zien van vraagstukken, die één gemeente op zichzelf raken, aan die gemeente haar be voegdheid te ontnemen of te limiteeren. Dat is noch het algemeen, noch het gemeentelijk belang. Dat werkt verlammend op de gemeen tebesturen: ontneemt ze hun verantwoorde lijkheid en ondermijnt het verantwoordelijk heidsgevoel. Bij geen enkele fractie zal be- zwaar bestaan tegen het verhoogen van de zen post, wanneer de zekex-heid wordt verkre gen, dat niet zal worden voortgegaan op den weg, die thans door de adviescommissie wordt gevolgd. Deze uitbreiding vaxx den dienst mag niet leiden tot nog verdere bemoeiing met datgene, wat zeer in hetbijzonder de taak der gemeentebesturen is. De heer Van Lennep (Christ.-Hist.) in formeert naar de samenwerking tusschen het Centraal Instituut voor Industrialisatie in Den Haag en den Economisch Technologi- schen Dienst van Noord-Holland. Hij heeft verleden jaar een pleidooi gehouden voor coördinatie van de werkzaamheden der ver schillende instituten op dit gebied en herixx- nert zich, van Ged. Staten het antwoord te hebben gekregen, dat zij. wanneer zou worden gecentraliseerd, een soort loopjongen van Den Haag zouden worden. Spreker heeft dit ge woeld als een douche: hij meent in de stuk ken ditmaal een vriendelijker toon tegenover het Departement van Economische Zaken te beluisteren, waarover hij zich verheugt. Nu wij in Nederland eenmaal een verscheidenheid van organisaties hebben, die opsporingswerk voor indxxstrie-vestiging verrichten met werk- NU IN f SURPRISE-D00ZEN V \Y VAN 3 *10 STUKS SIGAREN Uiltje-Subliem f. 1.50 Uiltje-Penaal f. 1.80 Een vroolijke Uiltje-feestdoos. inhoudende 3 blikken doozen, die heel handig bij elkaar verpakt zijn. Tezamen dus 30 uitgezocht-fijne Uiltje's. Zoo'n smakelijke sigaren-surprise klinkt als een klok. En hoe aantrekkelijk óógt deze feestdoos met dat Oud-Hollandsche Winter* tafereel er op! Een prachtige Uiltje-verrassingl Vraag Uw leverancier. N.V. SIGARENFABRIEK „LA BOLSA". KAMPEN (Adv Ingez. Med.) verruiming als doel, komt hét aan spreker voor, dat nauwe aaneensluiting noodzakelijk is, al zal men daarbij niet ruw te werk mogen gaan. Hij wijst óp problemen, die door het z.g. concurrentie-gevaar en de handelspolitiek alleen centraal kunnen worden beoordeeld. Het arbeidsveld van het Centraal Instituut, is dus belangrijker dan dat van den Noord-Hol- landschen Dienst, die echter binnen zekere grenzen kan blijven werken. Ook het finan- cieriixgs-apparaat. is in Den Haag veel om vangrijker dan in Haarlem. Spreker vraagt zich af wat de consequenties zouden zijn als Haarlem een crediet geeft, dat Den Haag ge weigerd heeft. Nieuwe dingen brengen nieuwe problemen. Spreker eindigt met eenige voor beelden te noemen van ixxdustrieën, die met ovex'heidscrediet en soms ook dank zij immi granten, tot ontwikkeling komen. Hij zegt dat we in dit tijdsgewricht noodig hebben: par ticulieren met ondernemingsgeest en een over heid die w-il helpen. -De heer Ankersmit (S.D.A.P.) bepleit het brengen van het subsidie voor het Con certgebouworkest op het oude peil. Ook hij wenscht zoo spoedig mogelijk herstel van het kasteel te Egmond aan den Hoef, De heer Van der Walle (S.D.A.P.) zegt, dat werk voor eiken arbeider veel beter is, dan elke steunverleening, moreel en financieel. Het spreekt vanzelf, dat er behoorlijke arbeids voorwaarden moeten komen. Met de waardee ring, die de heer De Jong Schouwenburg ge uit heeft voor wat de landsregeering tot be strijding van de werkloosheid heeft gedaan, kan spreker zich niet vereenigen. Hij meent juist, dat de landsregeering in dat opzicht niet genoeg gedaan heeft. De heer Van der Walle vraagt nadere inlichtingen over het voox-stel van Ged. Staten, om een fonds van f 500.000 te vormen voor de uitvoering van verdere werken. Hij vraagt wat Ged. Staten zullen doen, wanneer die vijf ton op zijn. Spx-eker komt er verder tegen op, dat vele werken in werkverschaffing worden uitgevoex'd; die be- hooren z.i. bij hetwrije bedrijf. De heer Van Dok (S.D.A.P.) bepleit meer steun voor den land- en tuinbouw via den Economisch Technologischen Dienst. De heer V 1 e k k e (N.S.B.) verdedigt de houding van N.S.B.-leden in Eerste Kamer en Staten Aan ellenlange redevoeringen heeft men niets. Zij zullen er zich dan ook xxiet aan bezondigen. Bij vele tegenstanders constateert hij óf onkunde, óf bewuste misleiding. De so cialisten spreken niet meer over socialisme, doch alleen over democratie. De communis ten leggen tenminste hun tactiek nog bloot. De N.S.B.'ers strijden eerlijk en camoufleeren niet. De S.D.AP'ex-s juichen nu de Koningin toe, maar eenige jaren geleden deden zij het de muiterij op de „Zeven Provinciën". De N.S.B. wil alleen meewerken aan opbouw, als er werkelijk van opbouw sprake kan zijn. Het mag geen lapwerk worden. Spreker wil het werk van Ged. Staten niet onderschatten, maar ook niet overschatten. Ook deze begroo ting is lapwerk: het is lapwerk a priori; dat zal zoo blijven zoolang onze regeering niet anders wordt samengesteld. Inderdaad, spre ker wil zijn woordexx van verledexx jaar her halen: „alles moet anders worden". Wanneer de heer Vlekke de gebeurtenissen in Duitschland bespreekt, wordt het rumoerig in de zitting. Herhaaldelijk worden interrup ties de zaal ingeslingerd, speciaal door den heer Sneevliet. De heer Vlekke critiseert de voorgestelde belastingvex-laging. Hij waagt waar de prin- cipieele bezwaren van Ged. Staten van een paar jaar geleden zijn. Dit noemt hij een geste tegenover zekere gebeurtenissen in het aanstaande voorjaar. Spreker kan het niet anders zien. Spreker dient een motie in, waarin Ged. Staten worden uitgenoodigd, aan beide Kamers van de Staten-Generaal te verzoeken spoedig over te gaan tot wijziging van de leerlingen- schaal. De heer Van Leusen (Vrijz. Dem.) be strijdt den heer Vlekke. Spreker merkt op. dat. de groep van den heer Vlekke gelukkig maar een kleine groep in ons land de eenige in Nederland is. die hij in staat acht een po grom te ontketenen. Hij herinnerde er name lijk aan, dat ir, Mussert gewaarschuwd heeft tegen opneming van Joden, omdat daardoor het gevaar voor pogroms in ons land wordt geschapen. De heer Van Leusen, die nu tot SCHOOLETUTS KINDERSPELEN. ANEGANG14 TEL.11963 (Adv. ingez. Med.) de begx-ooting komt, zou het een mooi object voor werkverschaffing vinden, als Ged. Sta ten er toe zouden willen overgaan, een weg door de duinen te laten maken. Ditzelfde geldt het plan van een tunnel te Velsen. De heer Van Engelen (K.D.P.) merkt aan het adres van den heer Vlekke op, dat wel degelijk vooral de Katholieken herhaaldelijk geprotesteerd hebben tegen de vervolgingen van Christenen ixx Mexico en in Armenië. Spreker valt als Katholiek den heer Vlekke als Katholiek aan. De heer Van Exxgeien roept het Nederlandsche volk toe; „waak!" Waak tegen een groep, die ook in staat zou zijn, in Ieder, die met n verwaarloosd# hoest is blijven doorloopen kent dat gevoel van beklemming op de borst, die U het ademhalen be moeilijkt. Val die beklemming met succes aan door middel v wegen zoodat het beklemmende, pijnlijke gevoel bij het adem halen geheel verdwijnt. Laat Akker's Abdijsiroop, de bijzon dere kruiden-siroop, versterkt met „codeïne" dat ook voor U doen AKKER'S Csh veüs&tJde tegen hoest, griep, bronchitis, asthma. Flacon 90 ct.. f 1.50, f 2.40, f 4.20, Alom verkrijgbaar. (Adv ingez. Med.) ons land een pogrom te ontketenen. Hij hoopt, dat bij de aanstaande verkiezingen voor de Provinciale Staten het volk aan de N.S.B. het juiste antwoord zal geven, namelijk door niet op de candidaten der N.S.B. te stemmen. De heer Sneevliet (rev. soc.) zegt, dat in deze zitting alles goed gegaan zou zijn, als de heer Vlekke maar niets gezegd had. Die afgevaardigden zijn nog niet zoo lang in de politiek: zij gaan dus licht tot buitennissig- heden over, zooals de heer Vlekke dan ook ge daan heeft. Wat de begrooting betreft, bestaat voor spre ker niet de minste aanleiding om lof aan Ged. Staten te brengen, zooals bijna alle partijen gedaan hebben. Het liberalisme is het ware home niet voor de democratie, zooals de heer Boissevain beweerd had. Wanneer werkver ruiming beteekent het steeds meer naar be neden drukken van het loonniveau. Daaraan wil spreker niet meedoen, want dat is fari zeïsme. De vergadering wordt te half zes verdaagd tot Woensdagmorgen half tien.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11