STAKING IN FRANKRIJK MISLUKT. De Sprong in het Leven Ter herdenking van den 125sten verjaardag der landing van den Prins van Oranje te Scheveningen werd Woensdag aan den voet van het te Sche- veningen opgerichte gedenkteeken een krans gelegd FEUILLETON Oorspronkelijke Neclerlandsche roman door FELICIA CORDEA. Over het strand lag reeds een herfststemming. Werklieden laadden de tenten, de badstoelen en de onderdeelen van kleedkamertjes op stevige vrachtwagens met breede wielen en zware Bra banders er voor. Anderen weer reden de bad koetsen weg. Onwillekeurig rilde Angela bij dezen aanblik, ofschoon het niet koud was. Het strand maakte zich voor zijn winterslaap gereed. Voor Angela was het een overgaan in een niets. Het vervagen van een droombeeld, dat een uur geleden nog vol leven was geweest. Lloyd was vertrokken. Want anders kon zij het antwoord van de telefoonjuffrouw niet uit leggen. Natuurlijk was hier geen sprake van een vergissing. Hij had in des Indes gelogeerd. Dat wist ze zeker! „Reginald is vertrokken", dacht ze, met haar oogen het strand afzoekend. „Hij heeft al dien tijd op me gewacht en ik ben niet gekomen. Ik moest van Paps in den Achterhoek logeeren! Waar is hij nu? Het is toch niet mogelijk, dat wij elkaar nooit meer terug zullen zien! Den Haag loopt niet wegNeen Paps, maar Reg gie Langzaam, alsof haar voeten van lood waren, liep ze naar haar wagen terug. Ze voelde zich flauw en wee. Thuis gekomen liep ze regelrecht naar haar zitkamer en ging op haar divan lig gen, het gezicht in de kussens verborgen. Zoo vond haar moeder haar die even bij haar bin nenliep. Ze had hoofdpijn, verontschuldigde ze xich. Ze zou graag een uurtje rustig blijven lig gen. Het zou straks wel overgaan. _,Het is toch niet erg, lieveling! Vader heeft voor Elvi en jou twee plaatsen voor vanavond in het City-theater genomen. Het zou wel jam mer zijn, als je er niet heen kon gaan". „Ik weet niet, of ik er zin in heb, Ma". „Ik heb het Elvi reeds verteld en ze verheugt er zich er heel erg op, de première van de nieu we film van Maurice Chevalier te zien. Het moet een buitengewoon aardige film zijn en op het tooneel is een variéténummer, dat als iets heel bijzonders aangekondigd wordt Het is een „Toe Ma, laat me maar eerst een uurtje rus ten! Ik ben erg moe en ik zou dolgraag een beetje alleen zijn. Ik hoop niet, dat je me on aardig vindt, en ik zal mijn best doen, Elvi niet teleur te stellen". Mevrouw Furné liet haar dochter alleen met haar vermoeidheid en haar gedachten. Maar een kwartier later was Angela weer heelemaal opgeknapt. Hoe had ze dat in hemelsnaam over het hoofd kunnen zien? Goed, Lloyd was vertrokken. Hij moest waarschijnlijk naar het een of andere be roep terug. Misschien had hij ook wel ergens een afspraak. Never mind! Een man heeft niet altijd de vrije beschikking over zijn tijd. Maar hij had immers haar adres. Ze had het toch laatst in Scheveningen voor hem opgeschreven. Indien hij belang in haar stelde en hij stelde belang in haar, daarin vergiste ze zich niet dan zou stellig vandaag of morgen, of uiterlijk oVermorgen een brief van hem komen. Wat belachelijk, zich zoo op te winden! In de middaguren reed Angela voor alle ze kerheid nog eens naar Scheveningen. Nog altijd was het strand even verlaten en waren de werk lieden druk bezig met het afbreken van den zo merdroom, maar voor Angela was het niet meer zulk een hopeloos beeld. Er kwam toch weer voorjaarzon warmteschoonheid Angela kwam laat thuis en ontmoette Elvi juist, toen deze de deur uitstapte. Ze riep haar toe: „Ik kom je precies om half acht halen. Zorg je dat je klaar bent?" „O, in dat geval ben ik wel om tien minuten voor acht klaar. Ik ken je. Tegen dien tijd ben je er misschien wel". In de zaal van het City-theater werd het juist donker, toen de beide meisjes de trap van het voorbalcon afdaalden, want Elvi had gelijk ge had en Angela was eerst op het laatste nipper tje gekomen. Juist begon het wereldfilmjournaal te draaien. Daarna kwam een Hollandsch journaal en de onvermijdelijke Micky-Mouse-film. Maar ze was aardig en de beide meisjes moesten er om la chen. Toen ging de groote portière dicht voor het va riéténummer. „Met de variéténummers heb ik meestal niet veel op", beweerde Elvi. „Ze vallen gewoonlijk erg tegen. Er is natuurlijk wel eens een goede onder, maar toch heb ik vaak het onplezierig ge voel, dat deze reizende artisten een vrij zielig bestaan voeren. Hun persoon, hun lichaam, hun ziel moeten ze op de planken leggen om de menigte bezig te houden". „Ik zou het niet kunnen, ook al was ik straat arm. Weet je wat we nu krijgen? Ma zei me, dat het iets heel bijzonders moet zijn. Maar ik was niet in een bui, om me er erg druk om te maken" „En ik had te veel werk om me om het pro gramma te bekommeren. Ik kan je dus ook niet inlichten. Maar, daar hebben we het al". Het gordijn ging open. Het tooneel was inge richt als een kleine kamer. In het midden er van stond een canapé, die plaats bood voor twee personen. Een van de twee zat er al op. In een hoek leunde namelijk gemakkelijk en onver schillig een bijzonder groote pop, die een vrouw uit het volk voorstelde met een uitdrukking op het gezicht alsof ze juist iets wilde zeggen. Maar men zou niet hebben kunnen vaststellen, of het iets vriendelijks of iets nijdigs zou zijn. Het was een allerzonderlingst schepsel. Het volgende oogenblik trad een jongeman op het tooneelonberispelijk in avondkleeding... en voor Angela was het, alsof het dak van het gebouw op haar neerkwam. Dat was toch niet mogelijkdat kon toch niet waar zijn Daarvoor haar oogenop het too neelboog licht glimlachend Lloyd, voor een menigte, die wild klapte. Hijhier op het tooneel Op het tooneel! Om deze stampvolle zaal met zijn grapjes te vermaken en aan het lachen te brengen! Reginald Lloyd. Die haar het hof gemaakt had! Dien ze den geheelen dag met zooveel ver langen gezocht had Juist kwam een van de plaatsaanwijsters voor bij. „Juffrouw, ik wilde graag een programma hebben. Dank u. Wilt u me een oogenblik bij lichten, dat ik kan lezen, wat er staatZoo ik dank u wel!" REGINALD LLOYD De wereldberoemde Engelsche Buikspreker In zijn Schets „A CHAT with Miss BEADLE". Een praatje met juffrouw Beadle. Een buikspreker was hijWaarom schreef hij maar niet dadelijkClown! Angela was sprakeloos. Verstikkende woede, schaamte, iets, dat haar de adem beroofde steeg in haar op. Ze keek naar het tooneel, zagmaar hoor de niets. Zij zag slechts den man, die nu naast die af schuwelijke pop zat, die schijnbaar levend ge worden was en die met hem praatte. Nu stak hij een sigaret aanterwijl de pop door bleef praten. O, het was afschuwelijkafschuwelijk Wat hij zei, hoorde ze niet. De woorden gle den langs haar heen, zonder tot haar door te dringen. Wat kon het haar schelen, dat de menigte scherp en ingespannen toehoordeen meer malen luid lachte omden clown Elvi boog zich naar haar toe en zei geestdrif tig: „O Ans, ik lach me dood.die man is een genieen die popo." Angela klemde haar tanden opeen. Anders had ze Elvi toegeroepen: „Een kunstenaar.... een ellendige clown.... humbug". Juist! Humbug, dat was het. Poseerde als een gentleman en maakte haar het hof, zonder haar te waarschuwen, wat hij wasohoe had hij het gewaagd. Misschien had hij ook voor dit vak iets moe ten leeren. Misschien ook degelijk kunnen zijn bovendienmaar hoe waagde hij het, aan knooping te zoeken met een meisje uit haar stand, zonder haar te vertellen, wat hij was. Een buikspreker! Die vernedering! Op het tooneel ging de vertooning verder, steeds onderbroken door lachsalvo's van het pu bliek. Nu was het voorbij! De gordijnen vielen dichtonder daverende toejuichingen van het opgetogen publiek. Vier keer moest hij zich opnieuw vertoonen voor de geestdriftige menigte. Toen bleven tot Angela's groote verlichting de gordijnen dicht. De lich ten gingen aan. „In hemelsnaam Angela, wat heb je? Je bent doodsbleek?" „Niets Elvi. Kom laten we een kopje koffie drinken. Ik voel me vreeselijk flauw".. Aan het kleine tafeltje zei'Elvi: „Dat was het beste variéténummer, dat ik ooit gezien heb. De man is een genie. Als zij zulke nummers altijd brachten, zouden ze zeker iede- ren dag een stampvolle zaal hebben. Maar zelfs dan zou het waarschijnlijk te duur voor hun worden. Groote hemel, wat heb ik gelachen. Ik ben er nog slap van". „Ik heb het niet goed gevolgd, Elvi. En ik zou nu graag naar huis willen gaan. Neen. neen, jii blijft natuurlijk hier. Ik kom best alleen thuis In de hal bleef Angela even staan, nam haar kaartje uit haar tasch, schreef er een paar woor den op en gaf het den portier met het verzoek het aan Mr. Lloyd te willen bezorgen. (Wordt vervolgd), ji Door de explosie van een soldeerlamp werd een drietal kamers van het bekende hotel „De Hut" bij Vught zwaar beschadigd. Wat er van een der muren overbleef Paul Huf vertrok Woensdag met de „Djalak" naar Londen, om aan een televisie-uitzending van de B.B.C. mede te werken Een sympath'ek afscheid. Alvorens officieel te vertrekken, nam de scheidende burgemeester van Hemmen, de heer A. R. den Hartog, vergezeld van zijn echtgenoote onder het uitdeelen van lekkernijen afscheid van de schooljeugd De algeheele staking, welke in Frankrijk voor Woensd% was uitgeschreven, is „in het water gevallen". De openbare diensten functionneerden vrijwel normaal. Een tweetal snapshots uit Parijs Op den Haarlemmerweg te Amsterdam slipte Woensdagavond een autobus en kwam in de vaart terecht, waarbij de inzittenden echter ongedeerd bleven. Door de brandweer werd het vehikel weer op het droge gebracht In het vooruitzicht van de feestdagen. De speel goedfabrieken hebben de traditioneele drukte te verwerken om aan de vele aanvragen te kunnen voeldoen De toestand in Palestina. Een Engelsch militair vliegtuig, dat door Arabieren bij Haifa was neergehaald, en vernield, wordt naar Egypte getransporteerd ter reparatie

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13