HA! 1ÜÏXTOI PIET! Ja baas &KIIN/TINIITIEEEN A iMannenkoorXaecilia LIEDERAVOND Corry Bijster en Felix de Nobel. Kunstkring Heemstede. TRIO PASQUIER. LEEFLANG AGENDA. „DeOudeTijd" JEKKERS JASSEN laavetl êêifde pezickèen Fa. J. T. MATHOT DONDERDAG 1 DECEMBER 1938 HAABEEM'S D'AGBEAD 2 MUZIEK. van We hebben in een vorig seizoen gelegenheid gehad Corry Bijster als liederzangeres te leeren waardeeren en haar groote vorderingen als zoo danig op te merken. Dat was in de groote Haar- lemsche Concertzaal Het scheen me nu toe, dat het zeer kleine zaaltje van den Religieuzen Kring te Aerdenhout, waar zij Woensdagavond met Felix de Nobel optrad, veel minder ge schikt is voor de ontplooiing van haar stem. Ik meen namelijk dat het grootendeels daaraan toe te schrijven is, dat het meeste van wat ik daar hoorde eenïgszins hard en soms zelf scherp klonk: en dit is niet bevorderlijk om de fijnere gevoels nuances, die in de teksten en in de muziek van vele liederen vervat zijn, aan de hoorders ken baar te maken. Een liedje als Brahms' „Wiegen lied" zou het waarschijnlijk in een grootere ruimte beter gedaan hebben dan hier. Een mooie stijging bracht zij aan in Schubert's „Wehmuth"; in „Die Forelle" had ik gaarne wat meer verschil van expressie waargenomen. De vertolking van Brahms' „Von ewiger Liebe" kwam niet boven de materie uit: evenals in vele andere liederen was hier alles ook in de piano-begeleiding op de concerttoon voor de groote ruimte ingesteld. Het begin van ..Unbe- wegte blaue Lucht" klonk weer veel beter: ook dat van „Mainacht", hoewel ik het mooier ge vonden zou hebben indien niet elke toon met een crescendo ingezet was. Van de drie liederen uit Wolf's „Spanisches Liederbuch" slaagden de eerste twee, „Sagt, seid Ihr es, feiner Herr" en „Bitt' ihn, o Mutter", zeer goed: in „Ach, im Maien war's" miste ik de uitdrukking van 't na vrante, dat de tekst te kennen geeft. Het speet me dat ik alleen de eerste helft van dezen avond kon bijwonen en dus de liederen van Hindemith, Howells, Debussy, Badings en Mul moest missen. Doch ik mag dit verslag niet eindigen zonder Felix de Nobel hulde gebracht te hebben voor zijn vertolking der belangrijke klavierpartijen, die behoudens een door de om standigheden veroorzaakt teveel aan geluids volume uitmuntend was, en zonder de hoop uit gesproken te hebben dat Corry Bijster zich als liederzangeres spoedig weer eens in een voor haar stem geschikte ruimte zal doen hooren. K. DE JONG. Ik kon Woensdagavond van Aerdenhout ko mende het gebouw van den Protestantenbond te Heemstede nog tijdig bereiken om een gedeelte van Reger's Strijktrio op. 141 te hooren; de schoone meiismen die het'voorlaatste hoofddeel afsluiten en de geestige finale met haar fuga- tischen bouw en tallooze contrapuntische kun sten en verwikkelingen, die echter de helderheid van het stuk volstrekt niet schaden. Welk een voortreffelijke instrumentalisten de drie gebroe ders Pasquier zijn en hoe volmaakt hun samen spel is, mag ik als in onze omgeving voldoende bekend veronderstellen: zoowel in Haarlem als in Heemstede concerteerden zij immers reeds vroeger. Ook nu was het weer een genot hun volkomen uitgebalanceerd en door warm muzi kaal gevoel gedragen spel te hooren, zoowel in Reger's werk als in de hun opgedragen „Trois pièces en Trio" van Gabriel Pierné. Deze drie stukken speelden zij ook in Haarlem al eens. De voornamen der drie heeren Pasquier uit de no ten van de thema's der „Dédicace" te ontraad selen is bij een simpel aanhooren wel onmoge lijk. De Fransche componisten hebben een zon derling procédé voor zulke constructies: zij pas sen om zoo te zeggen het alphabet op de witte toetsen eener piano af. Maar hoor dat er nu eens uit! Hoe dit ook zij: Piemé's werk toont de groote geestkracht waarop de componist op hoo- gen leeftijd nog beschikte: het derde stuk, „Les trois clercs de St. Nicolas" is zeer geestig bo vendien. De bizarre technische moeilijkheden le veren voor de Pasquiers geen noemenswaardige bezwaren op. Het succes van dit spel was zóó groot, dat de uitvoerenden nog een toegift speelden: een Me nuet en Fugato van Haydn, waarvan het tweede onderdeel me een voorbode scheen van Beetho ven's Ouverture „Zur Weihe des Hauses". Dat werk voor strijktrio van Haydn zal wel voor de meesten evenals voor mij een aangename ver rassing gevormd hebben. K. DE JONG. Als U een LAMP van krijgt, dan moogt gij niet mopperen LANGE VEERSTRAAT 23/25 - HAARLEM Grootst gesorteerde Lampenzaak. (Adv inoez Med.) Concert ten bate van de Joodsche slachtoffers. Bij den aanvang van dit concert, waarvoor veel belangstelling bestond, sprak de voorzitter van het koor, de heer J. M. Broekmeijer, een kort inleidingswoord, dat veel indruk maakte. Een greep uit het gesprokene moge hier plaats vinden. „Wat allen, ook in Nederland, heeft aangegrepen en met ontzetting en afschuw ver vulde, ik behoef daarover niet in bijzonderhe den te treden. Daartegen zijn vlammende protes ten gerezen. Wij doen niet alzoo. Liever moet men beginnen met te helpen waar men kan. Zien we nu naar de opkomst van het publiek in deze zaal. dan zijn wij dankbaar, dat onze zienswijze wordt gedeeld. Geen protest dus, doch een uiting van mede leven, zóó moge men het doel dezer muziekuit voering bezien. Tenslotte nog dit: wie de hoop koestert, dat door zijn medewerking de veroorzakers van dit leed tot inkeer mogen komen, neme niet het hulpmiddel ter hand van de haat, doch dat der liefde. Hierop zette hel groote mannenkoor onder Nic. Hoogerwerf's leiding een magistraal uitge voerde Valerius-zang in „Bede voor het Vader land". Schrijnend was de tegenstelling tusschen hen die in blijheid dit vaderland bezitten, en de verjaagden, die ons op de vóórpagina van het tekstboek in sobere penteekening waren ge- réaliseerd. Bezield, maar daarbij prachtig beheerscht, dit was de indruk die het mannenkoor ons bracht, en zoo was ook de weergave van Hoo gerwerf's werk „O Heilgen". In deze sfeer van dankbaar meeleven kwam nu even een wan klank, nl. de mededeeling dat dezen avond mej. Annie Woud onmogelijk kon komen zingen. Doch gelukkig werd mevrouw Ans Stroink bereid gevonden, geheel op 't laatste oogenblik haar taak over te nemen. En de luisteraar mag zich rijk achten, waar hij in staat is, twee zoo verschillende vocale talenten naar volle waarde te schatten. Mevrouw Ans Stroink zong vóór de pauze dezelfde Schubert-liederen die we anders van Annie Woud zouden hebben ge hoord. Wat kwamen ons bij deze rijpe en vol leerde zangkunst van mevr. Stroink vele oogen- blikken de herinnering aan Annie Woud's zang wakker roepen. Maar door momenten van onge kende schoonheid heeft ook de zang van mevr. Stroink den luisteraar in den ban geslagen. In .Litanei" herinner ik aan den voorlaatsten re gel „Alle die von hinnen schieden". In „Dem Unendlichen" was het de pure verstilling van het middendeel, waar Schubert's lyriek, na de machtige inleiding, zoo ongekend prachtig klonk. Beheersching der stem, zeer zeker. Maar vooral ook beheersching van den geest. Hier aan is ook voornamelijk de grootsche indruk toe te schrijven, die de zangeres bereikte met het fel bewogen slotdeel. Na de pauze zong mevr. Stroink Saint-Saëns en Verdi. Het was de aria „Amour, viens aider ma faiblesse" met het inleidend recitatief, waar mee mevr. Stroink zich thans deed kennen als een dramatische zangeres van beteekenis, en zij bevestigde dezen indruk met de aria uit Trova- tore „Stride la vampa!" Zelden komt het voor, dat kunstenaars die het laatstgenoemd genre beheerschen, ook in de liedvoordracht excellee- ren. Ans Stroink's véélzijdig talent heeft ons dezen avond rijkelijk aan zich verplicht. Hier kon ook de pianiste mej. Emmy van Eden haar kunst van begeleiden gemakkelijk uitvie ren. Over haar spel behoef ik dus niét uit te weiden. Maar haar slagvaardigheid heb ik toch ook bewonderd, waar zij den violist begeleidde. De meest zonderlinge tempi had zij te acceptee ren in Beethoven's Romanze in F, die door den heer Jewssey Wulff niet gelukkig werd uitge- gevoerd. Voor de goede orde verwijs ik naar den eersten overgang naar d klein; naar die in C; naar het passagewerk dat de reprise inleidt enz. Men denke echter wel, dat de moeilijkheid dezer Romanze niet in de eerste plaats schuilt in de noten zelf. 't Is daarom dat ik ditmaal zoo uitvoerig moet zijn, want het geldt Beethoven. Er restte ons nog van het koor een „Hymne aan den Vrede" waarvan we de uitvoering ty peeren met dit ééne woord: prachtig! Het koor en zijn leider waren hier op z'n best. Technisch zeer zeker, maar meer nog en beter. Dat ten slotte (in „Hace Dies" van Hoogerwerf) teeke nen van vermoeidheid zich deden kennen, wie neemt het hun kwalijk na een zoo veeleischen- den avond, waarin het zangersgemoed zoo duch tig een woord meespreekt. Dachten zij dezen avond niet ook aan het geluk, nog de muzen te kunnen dienen, waar zoovelen bitter lijden? G. J. KALT. Heden: DONDERDAG 1 DECEMBER Broederkerk: Ds. A. M. Berkhoff. 8 uur. Luxor Sound Theater: .De schrik van Brim stone", 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Vadertje Langbeen" geprolongeerd 2.30. 7 en 9.15 uur Rembrandt Theater: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" geprolongeerd 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De terugkeer van Arsène Lupin" en „Bokser tegen wil en dank" 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „De trek naar het Wes ten" en „New York-San Francisco" 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Doorloopende voorstellingen 2.30 11 uur nam. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve s Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 2 DECEMBER Remonstrantenhuis, Wilhelminastr.: Voor dracht B. v. d. Meer over „Figuren uit het Oude en Nieuwe Testament. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Brandje in de Lange Veerstraat. GEEF HEM!! EEN GOED PASSENDE BRIL W. KUIPERS Zn., GedipL Opticiens ZIJLSTRAAT 97 (Adv. Ingez. Med.) De iveerstoestand van hedenmorgen 7 uur: Weer: Wind: Den Helder: licht bewolkt, Zuidwest, krachtig. Vlissingen, zwaar bewolkt. Zuid, krachtig. De Bilt, zwaar bewolkt, Z.Z.W., matig. Groningen, licht bewolkt, Z.Z.W., matig. Maastricht, half bewolkt, Z.Z.W., matig. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur Voor de kuststrook: Meest krachtigen wind tusschen Zuidwest en West, zwaar bewolkte lucht, afgewisseld met perio den van opklaring, regenbuien met kans op onweer, guur weer. Voor het binnenland: Krachtigen tot matigen wind uit Zuidwest tot Zuid, af wisselend bewolkt, enkele regenbuien, guur weer. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 47 F. Laagste hedennacht 43 F. Hoogste heden 45 F. Het hoofd-minimum van de Oceaan depressie verplaatste zich naar het gebied tusschen IJsland en Schotland, en vertoont neiging tot opvullen. Secundaire daalgebieden van den luchtdruk trekken tot op grooten af stand van het. hoofdminimum van West naar Oost of Noordoost en geven het weer om het Kanaal, op de Britsche eilanden en om de Noordzee een ongunstig karakter. Perioden van opklaring wisselen af met tijden van buiïg weer, op sommige plaatsen vergezeld van on weer. Op den Oceaan heerscht tot ver in het Westen stormweer. Bij de Azoren neemt de druk geleidelijk af, doch houdt de toestand van zomertemperaturen aan. Bijna alle sta tions melden regen. De temperatuursverdee- ling in Centraal-Europa is gelijkmatiger ge worden en de vorstgebieden zijn aldaar ver dwenen. In Scandinavië blijft de temperatuur boven normaal en komt ook geen vorst voor. In Noord-Italië en het Alpengebied is het weer windstil en rustig, echter met zware bewolking. 759 m.M. 755 m.M. BAP.O>1 KTEhSTA D Vorige stand Stand van heden Neiging- Achteruit'. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 10.17 uur; n.m. 22.52 uur. Strand berijdbaar van 15.1521.00 uur. Belan rijke telefoonnummers Politie; 11850 Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. een kistje sigaren DANK DE WEL PIET!! FIDN Die zijn wereldberoemd om de goede kwaliteit uit 15158 BARTELJORISSTRAAT 42. (Adv. ingez Med.) LEEREN' Opslagplaats gedeeltelijk uitgebrand. Woensdagavond te ongeveer kwart over zeven is brand ontstaan in een opslagplaats van den manufacturenhandel J. Th. Kort in de Lange Veerstraat Waarschijnlijk is de brand ontstaan doordat op de eerste verdieping van het perceel dat tegenover den winkel gelegen is een vonk uit een kachel in een baal kapok terecht is ge komen waardoor het kapok is gaan smeulen. Een der knechten van de firma Kort kwam den brand op het spoor, doordat hij een scherpe brandlucht waarnam. Hij probeerde het vuur met een brandbluschapparaat meester te wor den, doch slaagde hierin niet. Daarop werd de brandweer gealarmeerd, die spoedig ter plaatse verscheen. Met twee stralen op de waterleiding werd het vuur gebluscht. De opslagplaats brandde gedeeltelijk uit, doch aangezien zich hierin slechts weinig goederen bevonden, bleef de schade beperkt. Deze wordt door verzekering gedekt. TENTOONSTELLING VAN GRAFISCH WERK De afd. Haarlem van het Nederlandsch Kunst verbond deelt ons mede, dat gedurende de maand December een tentoonstelling gehouden zal worden in de tentoonstellingszaal van het Frans Hals Museum van Grafisch Werk, af komstig uit de portefeuille van het Nederlandsch Kunstverbond. De opening dezer tentoonstelling zal plaats vinden op Vrijdag 2 December a.s. te 15.30 uur. ST. NIC.OLAASFEEST „WATERVREUGD". De zwemjeugd van „Watervreugd" van den N.A.S.B. krijgt Zondag 4 December van.2 tot 5 uur St. Nicolaas op bezoek in het Sport- fondsenbad. Men heeft alles in het werk ge steld, den welkomen gast zoo waardig mogelijk te ontvangen. Het geheele programma zal worden uitgevoerd door de jeugd van „Water vreugd". Bovendien zal een 25-tal de zwem- proef afleggen; het diploma wordt door den Sint uitgereikt. EEN VERTROUWENS-ARTIKEL KOOPT MEN IN DE SPECIAALZAAK (Adv. ingez, Mea.j PROVINCIALE STATEN. Behandeling der Provinciale begrootingen. BEDRIJVEN EN ZIEKENHUIZEN BESPROKEN. (Zitting van Donderdagmorgen). Hedenmorgen half elf werd de vergadering der Provinciale Staten ter behandeling van de Provinciale begrootingen voortgezet. Aan de orde kwamen de algcmccne beschouwingen over de bedrijven en de ziekenhuizen. De heer Van K ess el (R.-K.) spreekt den wensch uit, dat de handel niet wordt uitgescha keld bij den verkoop der voorwerpen, die door de patiënten der ziekenhuizen worden vervaar digd. De heer Honig (Christ.-Hist.) vraagt aan Ged. Staten, of zij de afschrijvingspercentages der ziekenhuizen voldoende achten. Uit het antwoord van Ged. Staten kan spreker dit niet opmaken. Hij merkt op, dat de werkelijke eco nomische levensduur zooveel mogelijk moet worden benaderd, terwijl het vaststellen van af- schrijvingfpercentages uit een bezuinigingsoog punt moet worden vermeden, opdat worde voor komen, dat de uitgaven kunstmatig worden ge drukt en huidige noodzakelijke kosten naar de toekomst worden verschoven. Meer uniformiteit is gewenscht. De heer Van Leusen (V.D.) vraagt een open afdeeling in het sanatorium te Santpoort of Medemblik. De heer Clijnk (R.-K.) vraagt om zooveel mogelijk werklooze verpleegsters aan te stellen in vacantietijd, inplaats van gehuwde vrouwen, De heer Saai (N.S.B.) vraagt of de varkens stapel voor eigen geruik wordt aangewend, of dat die verkocht wordt. De heer Sajet (S.D.A.P.) noemt het een ge volg van de moderne geneesmethode, dat zoo veel patiënten ontvluchten. Dit geschiedt ech ter niet alleen in de provinciale, maar ook in de particuliere ziekenhuizen. De heer Mich els (Ged. Staten) is ver heugd, dat de sprekers over het algemeen geen crïtiek hebben laten hooren. Er is een bezuini ging verkregen van acht ton. Dit was niet ten nadeele van de verpleging en te danken aan het zuinig beheer door het perosneel. Aan den heer Van Kessel antwoordt hij, dat de tusschenhan- del bij den verkoop der door de patiënten ver vaardigde voorwerpen zooveel als dat kan wordt ingeschakeld. Dit kan echter alleen bij den mat- tenverkoop, niet bij den verkoop van luxe ar tikelen, zooals weef-, raffia- en houtsnijwerk, want de winkeliers, die in de ziekenhuizen ko men. willen die artikelen wel koopen, maar. tegen de helft van den geldenden prijs, omdat ze door patiënten vervaardigd 2Ïjn. Deze arti kelen worden dan ook zooveel mogelijk alleen in eigen kring verkocht. Aan den heer Honig ant woordt spreker, dat hij er voor zal zorgen, dat ed staatjes van afschrijvingen zooveel mogelijk gelijk zullen worden gemaakt. Aan den heer Van Leusen antwoordt spreker, dat de gezins verpleging ook in Medemblik steeds minder wordt. Alleen in de spitsmaanden van de va- cantie moet reserve-personeel worden aange steld. Volgens spreker kan er niets tegen zijn, om daarvoor de in den omtrek wonende gehuw de verpleegsters aan te stellen. Aan den heer Saalt antwoordt de heer Micliels, dat de var kensstapel zooveel mogelijk voor eigen gebruik wordt aangewend. Het aantal ontvluchtingen uit Medemblik acht spreker niet groot. De door den heer Van Leusden gevraagde open afdeeling acht hij niet noodig. De wegen. De here A. de Vries (S.D.A.P.) klaagt nog eens over den overlast,, dien de onwonenden ondervinden van de tolheffing bij de Zaan- brug te Wormerveer. Ook anderen dan de omwonenden hebben echter geduchten hin der van dit verkeersobstakel. De winst van de overschotten was de laatste jaren exhorbi- tant hoog. Dit jaar zal de winst niet zoo groot zijn, omdat de brug vernieuwd moet worden. Toch kan de winst nog in dit geval geschat worden op f 11.000 a f 12.000. Dit acht spreker een groote onrechtvaardigheid. Die winst moe bijna uitsluitend worden op gebracht door de werklieden, die aan den overkant van den Zaan wonen en door hen. die in Jisp en Wormer wonen en die dage lijks deze brug moeten passeeren. Het blijft een onbillijke tolheffing. Hij hoopt, dat Ged. Staten er toe zullen willen meewerken, dat die tol spoedig verdwijnt. Zijn de aangren zende gemeenten misschien niet bereid, een offer te brengen? Woi-merweer kan het offer namelijk niet alleen brengen. Hij vraagt tenslotte, of er geen bijdrage uit het Wegen fonds voo rbestemd kan worden. De heer Kor ff (lib.) vraagt het aanleg gen van meer rijwielpaden wegens het toe nemend rijverkeer op de wegen. Verder on dersteunt hij het betoog van den heer De Vries, wat de brug te Wormerveer betreft. De heer Van de Vail (S.D.A.P.) uit even eens klachten over de tolheffing, o.a. op den weg De RijpGraftGroot Schermer, vooral nu het verkeer op die wegen zooveel drukker is geworden, dan vroeger. (De zitting duurt voort.) HEEMSTEDE HET ZILVEREN JUBILEUM VAN GEMEENTE-SECRETARIS N. ,VOS met geschenken van de GROOTE HOUTSTRAAT 39, HAARLEM PARFUMERIEëN STAALWAREN SCHEER ARTIKELEN (Adv. ingez. Med.) Huldiging door Raad en Burgerij. Vandaag is het Raadhuis te Heemstede keurig versierd ter gelegenheid van het zil veren jubileum van den heer N. Vos gemeen te-secretaris. Te half 11 waren in de Raadszaal aanwezig burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn, de beide wethouders Dr. E. A. M. Droog en Jhr. A. van de Poll; alle raadsleden, de gemeente ontvanger Jhr. R. W. F. von Muhlen, de hoof den van alle takken van dienst en van de politie. Verder de schoolhoofden J. de Jong, T. Stavinga, D. J. van der Stam, S. de Jong en mej. H. Konst. Ook was'aanwezig het geheele corps ambtenaren van de secretarie en de belasting. Huldiging door den Raad Nadat de jubilaris met zijn echtgenoote kin deren en familieleden in de rijk met bloemen versierde raadszaal hebben plaats genomen, worden door den burgemeester aan mevr. Vos bloemen aangeboden. De burgemeester sprak ongeveer als volgt. Het is bekend, dat als er een ambtenaar 25 jaar aan de gemeente verbonden is, dit niet onopgemerkt voorbij kan gaan. En voor u is er reden om op dezen dag een feest te orga- niseeren. Deze samenkomst heeft een dieperen grond, wij willen onze waardeering uitspreken ook om uw persoon. 25 jaar geleden begon uw werk al in de keuken van het gemeentehuis houden, als commies-redacteur ging alles door uw hand en zoo leerde u alle recepten. Al spoedig kreeg u een zware taak, en u heeft onze gemeente helpen opbouwen. Gij vooral hebt veel gedaan om weinig in het oog vallende terreinen in mooie woon wijken te veranderen. Er zijn nog zooveel din gen in u te roemen, één wil ik échter op den voorgrond stellen, n.m. uw functie als ambte naar der burgerlijke stand. In deze zaal heeft u vele jonge paartjes toegesproken en hem door uw vele goede raadgevingen levenswijs heid meegegeven. Dit alles is voor ons aan leiding u in uw familiekring en het geheele corps van ambtenaren uit alle bedrijven geluk te wenschen. Tenslotte overhandigde de burgemeester den jubilaris de gebruikelijke enveloppe. De nestor van den raad, de heer A. P. Audretsch, sprak den jubilaris namens de raadsleden toe. „Het is mij een zeer aangename taak, U namens den Raad de hartelijke gelukwen- schen aan te mogen bieden. Het is algemeen bekend van welk een groote waarde het is voor de gemeente om de posten van hoofd ambtenaar in handen te weten van den rech ten man op de rechte plaats; dat geldt vooral voor de postie van secretaris van een gemeen te als Heemstede. Ik stel het op hoogen prijs om op dit oogenblik gebruik te maken om ook het gemeentebestuur mijn gelukwenschen aan te bieden met de bijzonder goede keuze, die het deed toen het den heer Vos inder tijd tot secretaris onzer gemeente benoemde. U was toen een zeer actief en energiek amb tenaar, die door uw werk de aandacht van het gemeentebestuur op zich wist te vestigen; daardoor volgde uw benoeming tot secretaris. U bent een sieraad voor ons mooi ambtena rencorps, en ik ben stellig de tolk van den ge- heelen Raad en van allen die het genoegen hadden, kennis met U te maken gedurende uw ambtsperiode, als ik U toewensch dat het U gegeven moge zijn uw taak nog vele jaren te biijven vervullen op dezelfde onbaat zuchtige en energieke wijze als wij dit van U gewend zijn." Namens de raadsleden overhandigde spre ker den heer Vos een vulpen met oorkonde, bevattende de handteekeningen der raads leden, gecalligrafeerd door den heer H. N. A. Vooges. Vervolgens sprak de burgemeester namens B. en W., daarin de prettige samenwerking prijzende tusschen dit college en de jubilaris. Hierna overhandigde de burgemeester den jubilaris namens B. en W. mede namens het politiecorps en de personelen van Openbare Werken en Gas-, Water- en Electriciteitsbe- drijven een zilveren theeservies. Hierna volgde een rij van sprekers. Aller eerst voerde het woord de Gemeente-ontvan ger Jhr. van Muhlen. Hierna voerde nog het woord de heer P. Westra, controleur der gemeente- financien, namens het secretarie- en belas- tingpersoneel, welke felicitaties gepaard gin gen met een geschenk in den vorm van een prismakijker en oorkonde, bevattende de namen van dat personeel, eveneeens door den heer N. H. Vooges gecalligrafeerd; hierna sprak de heer J. Schelling namens ambte door den heer J. Schelling namens ambte naren en werklieden van Openbare Werken; door ir. W. J. A. Duynstee namens die van het Gas-, Water- en Eiectriciteitsbedrijf, en door inspecteur A. Berentsen, namens het politie corps. Door deze bedrijven werd den jubilaris eveneens een oorkonde aangeboden met de namen van het personeel en vervaardigd door den heer J. Waldkötter. Het onderwijzerscorps van alle scholen bood een schemerlamp en 3 boeken in standaard: aan. Zeer uitvoerig richtte de jubilaris zich ten slotte tot allen die hem huldigden. De jubi laris vond het „de gelukkigste dag van zijn leven". Huldiging door de burgerij. Te half 12 was de Raadszaal wederom ge vuld met belangstellenden nu echter uit de burgerij. Van de leden, die dit huldigings comité hadden gevormd, en dan ook vrijwel geheel aanwezig is, merken wij o.m. op bur gemeester Jhr. J. P. W. van Doorn, als eere voorzitter, notaris mr. J. A. de la Hayze, Ds. G. A. Barger, Ds. A. Dondorp, Pastoor C. W. v. Mierlo. Pastoor A. F. C. v. Noort, de doctoren M. Colenbranöer, J. Laeijendecker, B. Ch. Le- deboer, J. J. v. Luin, J. L. Tombrock, J. G. M. v. Walsum, Ir. W. J. Burgersdijk, mr. A. J. Backer, Jhr S. v. Lennep en Jhr. H. v. Lennep. Ook nu was het de heer Audretsch, die het woord voerde, maar nu in zijn qualiteit van voorzitter van het Comité. Hij sprak als volgt: „De ingezetenen zijn ook op de hoogte met het feit dat wij een bijzonder goede kracht op het Raadhuis hebben in den persoon van secretaris Vos. Toen de datum van uw jubi leum bekend was, vormde zich een comité, waarvan de burgemeester het eere-voorzitter- schap wilde aanvaarden. Er werd een bedrag bijeen gebracht, om U op dezen dag een waardig huldeblijk aan te bieden. De keuze viel op een fraaie Oud-Hollandsche klok".. Deze klok stond in een hoek van de zaal opgesteld; zij werd door den bode aan den jubilaris getoond. „Het is voor mij een groot voorrecht", zoo vervolgde de heer Audretsch, „dit kunst product aan te mogen bieden namens de Heemsteedsche burgerij. U bent steeds een man. op de hoogte van uw tijd, moge dat al tijd zoo blijven". Vervolgens overhandigde spreker den ju bilaris een leeren album. De eerste bladzijde is bewerkt door den heer J. Wiegman. Het is keurig door den heer N. H. Vooges gecalligra feerd en bevat de namen van allen, die tot dit geschenk hebben bijgedragen. „Hierin zult U zien", zei spreker, „hoe uit alle klasse onzer burgerij werd bijgedragen om onzen algemeen geachten secretaris te huldigen". Namens de burgerij bood de heer Audretsch aan mevr. Vos een fraai bloemstuk aan. Jongeman zoekt vrij Zit-Slaapkamertje in of omtrek Haarlem. Br. no. 507 bur. van dit blad In staat van nieuw verkeerende 0pel0lympiaCoach193D/37 34.000 km. gel. Gew. 830 kg. gebr. 1-13. 725.—. Graafschapstraat 9 Tel. 12709 Alle belastingzaken J. F. G. BODE, accountant Oud Adj. Inspecteur dir. bel. Raamsingel 34, Tel. 13615 Vergeet 't huis b.d. Gr.Kerk m.d. oranje gevel niet. Nee baas. 't Zijn pracht cadeaux v. Kroon AUTO zuinig rijdend v. eenige weken te huur gevr. door zakenman (vijftien jaar chauffeur), tijde lijk in Nederland. Aanb. m. opg. v. merk en prijs no. 504 bur. van dit blad

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2