Het trawlerconvooi behouden binnen. Het Zilveren Jubileum van den heer N. Vos V R IT D A.G 2 DECEMBER 1938 H A A RLE M'S D 'A G B U A D 2 240 Joodsche vluchtelingetjes passeerden ons land. Op doorreis naar Engeland. ENSCHEDé, 1 December 1938. (Van een specialen Verslaggever). Het eerste groote transport Joodsche kin deren uit Duitschland is hedenmiddag in Ne derland aangekomen De D-trein uit Bentheim v.-elke precies op tijd, te 15.51 uur. te Olden zaal binnenstoomde vervoerde 204 kinderen naar een nieuw vaderland. Dit transport was niet voor Nederland bestemd: allen zijn direct doorgereisd naar Hoek van Holland, vanwaar ze vannacht naar Harwich zijn overgestoken. Daar is een groot kamp ingericht, waar de kinderen gedurende drie weken zullen ver blijven. Vervolgens zullen zij in verschillende gezinnen worden opgenomen. Het is de bedoe ling al deze kinderen op te leiden voor den landbouw; het z.g. Samuel-fonds verleent daartoe de medewerking. Naar de Nederlandsche leidster van dit transport ons mededeelde zullen de volgende week opnieuw 800 kinderen in Oldenzaal aan komen. Van hen zullen 110 bestemd zijn voor Nederland, waar ze in de verschillende ter be schikking gestelde huizen zullen worden onder gebracht. Van de 800 kinderen zullen er pl.m. 300 uit Weenen komen. Door de Vluchtelingen-Comités uit Enschedé en Oldenzaal waren uitgebreide maatregelen genomen om de kinderen bij aankomst in Nederland van voedsel te voorzien. Er was een ..Eintopf"-gerecht klaar gemaakt, bestaande uit andijvie met aardappelen. Bovendien kregen allen een fleschje limonade mee op reis. De kinderen, die tusschen 9 en 17 jaar oud waren, toonden zich uitermate verheugd, dat zij in Holland waren. Zij zagen er allen bij zonder goed uit en ze waren zeer goed gekleed. Ongeveer de helft kwam uit Berlijn en enkele omliggende plaatsen, de anderen uit Hamburg, Bremen en Oldenburg. Ze werden in drie spe ciale wagons van de Duitsche Spoorwegen ver voerd. Er heerschte onder het jeugdige gezel schap bij aankomst op Nederlandsch grond gebied een zeer opgewekte stemming: de Ne derlanders, die op het perron stonden werden toegejuicht. Onmiddellijk begonnen de dames van het Comité met het ronddeelen van het eten. Verschillende kinderen verklaarden ons, dat ze heel blij waren dat zij naar Engeland gin gen. Slechts enkelen kenden eenig School- Engelsch. Bij aankomst te Bentheim waren ze allen zeer grondig gevisiteerd: een speciale brigade S.S. mannen was op het station te Bentheim aanwezig geweest; niets was on- doorzocht gelaten. Ook waren de kinderen aan den lijve gevisiteerd. Naai- een der jongens ons vertelde, was deze strenge visitatie inge steld omdat men vreesde dat sommige ouders hun kinderen geld en voorwerpen van waarde zouden hebben meegegeven. Hoe goed de stemming onder de jongens en meisjes was bleek uit het feit, dat de Ham burgers en de Berlijners tegen elkaar op hun stad pochten. De Berlijners riepen het scheld woord voor de Hamburgers „Hummel, Hum mel". Het bleek ons. dat zich onder de kinderen tal van weezen uit Joodsche weeshuizen bevonden. De leidster deelde ons nog mede dat eenige van de grootere jongens van 16 en 17 jaar in een concentratiekamp opgesloten waren ge weest. Voorts spraken wij een Poolschen jon gen van 16 jaar, die ons vertelde, dat hij, sinds de uitzetting van de Poolsche Joden was begonnen, in de gevangenis te Berlijn had vertoefd, waar hij echter zeer goed was be handeld. Van vele kinderen die met dit transport mee kwamen vertoeft de vader in het concentratie kamp. Volgens de bij de Joodsche Comités in Duitschland bekend zijnde cijfers aldus ver namen wij nog van de leidster, zijn momen teel ongeveer 50.000 Joodsche mannen in het concentratiekamp opgesloten. Met nadruk wees zij er nog op, dat het wel zeer noodzake lijk is, dat voor de kinderen een plaats in een ander land wordt gezocht. De leidster deelde ons voorts nog mede dat de betrokken comités de Nederlandsche Regeering zeer dankbaar zijn voor haar groote medewerking. Alle kinderen kunnen zonder papieren door Nederland rei zen. Voorts is ieder veel dank verschuldigd aan prof. V. H. Rutgers die in Duitschland de voorbereidende besprekingen voerde. Toen het fluitje even voor het vertrek ging, hieven de kinderen een spreekkoor aan ..Ein, zwei, drei, vier. Wir danken Euch!" Daarna zette de lange trein zich in beweging: zak doeken werden gezwaaid, nogmaals klonken in spreekkoor woorden van dank.Holland, Holland, wir danken! Den Helder 9 Vlissingen 9 De Bilt 7 Groningen 6 Maastricht 7 de AARDE Er is maar EEN LAND, Er is maar ÉÉN VOLK, de MENSHEID STEUNT MORGFN DE COLLECTE VOOR DE VLUCHTELINGEN Vredesraad Haarlem, Secr. Spaarnelaan 11. (Adv. Ingez. Med.) Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur. In de jongste ledenvergadering der af dee ling werd de heer J. M. C. Hoog, die periodiek aftrad, als voorzitter herkozen. Tot groote voldoening der aanwezigen aanvaardde hij deze herbenoeming. Als afgevaardigden naar de as. algemeene vergadering werden aangewezen de heeren J. van Zadel en J. M. C. Hoog en als plaats vervangers de heeren J. Mooy Jr. en J. Kuyper Sr Reeds eerder waren candidaat gesteld voor de vacaturen in het Hoofdbestuur de heeren M. Veldhuyzen van Zanten Rzn. en C. H. Kramer, zoodat nog voorzien moest worden in de vacature-Th. M. van Waveren. Met over- groote meerderheid van stemmen werd de heer S. Verdegaal te Sassenheim gecandideerd. Mocht de heer Kramer de aangeboden can- didatuur niet aanvaarden (hij heeft niet ge antwoord op een desbetreffend schrijven der af deeling)dat zullen de afgevaardigden voor de vacature-Jac. de Brabander stemmen op den heer G. A. V. van Zanten te Hillegom. Inzake de agenda voor de op 12 December te houden algemeene vergaderoing werd in de eerste plaats adhaesie betuigd aan het voor stel om den duur der Vereeniging te verlen gen tot 1 Januari 1969. Verder werd, ingevolge een reeds eerder genomen besluit, bevestigd te stemmen voor het voorstel der afdeeling Bennebroek—Vogelenzang, betreffende wijzi gingen in de statuten der vereeniging en de ingediende amendementen. De begrooting gaf een der leden aanleiding de pensioen-verzekering van het personeel der Vereeniging te bespreken, doch dat bracht geen wijziging in dc aanhangig gemaakte be cijferingen, zoodat daaraan goedkeuring werd gehecht. THERMOMETERS. W KUIPERS ZN. Gedipl. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97 TELEFOON 12726 (Adv ingez. Medj De weerstoestand van hedenmorgen 7 uur: Weer: Wind: Den Helder: regenbuien. W.N.W. krachtig Vlissingen: half bewolkt, W. matig. De Bilt: na regen Z.W. matig. Groningen: regenbuien Z.W. matig. Maastricht: betrokken, Z.W. matig. Temperat. in gr. C. Minimum hedennacht in gr. C: Neersl. af gel. etmaal in m.M.: Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrook: Matige wind uit West tot Zuidwest, later verder krim pend tot Zuid, licht tot half bewolkt; later weer toenemende bewolking. Afne mend buiïg, overdag weer toenemende kans op regen, zelfde temperatuur. Voor het binnenland: Matige in den nacht tot zwak afnemende Zuidweste lijke tot Zuidelijken wind. Licht tot half bewolkt. Heldere koude nacht. Waarschijnlijk weer toenemende bewol king. Overdag tot den morgen droog weer. Overdag wellicht weer toenemen de kans op regen. Stormwa ar schuwing sdienst: Hedenmor gen te 9.45 uur werd geseind aan alle posten„Attentiesein neerhalen". THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 47 F. Laagste hedennacht 43 F. Hoogste heden 46 F. De depressie in het Noordwesten blijft sta tionair en vult steeds meer op. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Azoren neemt af, onder invloed van de randstoringen van het gebied van lagen luchtdruk, dat het geheele Noorde lijke deed van den Oceaan bedekt. Het lucht- drukverval nam in het Westen af en daar mede ging over de Britsche eilanden, het Ka naal en de Noordzee de windkracht tot matig over. Het weer werd daarbij minder buiïg. Na een lang traject over den Oceaan hebben de polaire luchtmassa's een temperatuur, die nog een weinig boven de normale temperatuur der Britsche eilanden ligt en veel boven die van van Centraal Europa en Scandinavië. In het binnenland van Zweden is de temperatuur zeer veel boven normaal; binnen den Pool cirkel tot dertien graden. Het continentale ge bied van windstilte en mist verplaatste zich naar Zuidoost-Europa. De depressie over Italië is zoo goed als verdwenen. BAROMETERSTAND Vorige stand 755 m.M. Stand van heden 762 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT. Zaterdag v.m. 11.20 uur; n.m. 23.46 uur. Strand berijdbaar van 16.3021.45 uur. rielon. rijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendïenst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Bril gebroken, glas of montuur? Weber maakt't vlug, niet duur! GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug; Ziekenfondsleverancier. (Adv. ingez. Med.) AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Donderdagmorgen is door het springen van een voorband van een vrachtauto bestuurd door G. G. K. uit Haarlem, op den Vogelenzangsche- weg tegen een boom gereden. De auto werd zeer ernstig beschadigd. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Nummer één op de verlanglijst Lode van der Schelde's „De Populieren fluisteren" Want U zult zeker kennis willen maken met dit zoo juist ontdekte Nederlandsche schrij verstalent. Daarbij.een werkelijk Konink lijke boekverzorging van Anton Pieck. (Adv. Ingez. Med.) Haarlemsche begrooting voor 1939. Behandeling in de afdeelingen van den raad. Donderdagmiddag l1': uur werd de ge meente begrooting voor 1939 in de afdeelin gen van den gemeentëraad behandeld. De lste afdeeling stond onder leiding van den burgemeester, zij was het laatst met de be raadslaging klaar, namelijk om half zes. De derde afdeeling onder leiding van wet houder Boes was het eerst gereed namelijk om vier uur. daarna volgde afdeeling twee om vijf uur. Deze laatste aideeling werd voorgeze ten door wethouder Van der Wall, daar de heer Van Liemt door ambtsbezigheden ver hinderd was. Evenals het vorig jaar waren ook nu amb tenaren van de Secretarie aanwezig als bij stand voor de rapporteurs. Subsidie voor de Burgenvacht. Door verschillende leden werd er op aange drongen de subsidie van f 1000 aan de Vrij willige Burgerwacht weder te verleenen. Zelfs gingen er stemmen op, deze subsidie hooger te stellen als zij voorheen was en nu te deen brengen op f 1500. Bij de behandeling van de begrooting voor het jaar 1938 werd zooals men weet, na her stemming besloten de subsidie niet meer te verleenen. De luchtbescherming. Door verschillende leden werd op de nood zakelijkheid gewezen meer te doen voor de luchtbescherming. De zakelijke belasting. Algemeen waardeering vond het dat B. en W. in de toekomst willen komen tot een vol ledige afschaffing van de Zakelijke Belasting op het bedrijf. De tarieven van gas, electriciteit en water. Aangedrongen werd de tarieven van gas, electriciteit en water te verlagen. Van andere zijde werd verzocht om de me- terhuren te doen afschaffen. EXAMENS. Acad. Opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam tot doctor in de geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Rhinitis vasomotoria asthma en eczeem bij bakkers en molenaars", de heer D. J. Roux, te Britstown, Zuid-Afrika. Apothekersassistent. Geslaagd voor het examen voor apothekersas sistent: mej. L. J. A. Staal te Haarlem. Machinisten. Voor het eerste gedeelte van diploma b de heer J. Veldhoen. Heemstede. OVERIJSELSCHE ONTSPANNINGS- VEREENIGING O. O. V. Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag een groot Sint Nicolaasfeest in café- rest. „Dreefzicht", van half 2—6 voor de kin deren en van 8 tot 12 voor de grooteren. Aan dit feest zullen velen medewerken, o.a. een uit eigen leden bestaande mondaccordeon- club, in samenwerking met een eigen orkestje, een poppenkast etc. BLOEMENDAAL SINT N1COLAAS OP SCHOOL. Zaterdagmorgen om 9 uur komt Sint-Ni- colaas mét zijn knecht een bezoek brengen aan de Bornwaterschool. •Terwijl Sint de kleinen bezig houdt, worden de ouderen onthaald op de poppenkast, waar van de jongeren later ook mogen genieten. De Sint gaat dan een deur verder naar de Bloemendaalsche Kleuterschool, die in de U.L.O.-schooI gevestigd is, zoodat ook hier den kinderen een prettigen morgen wacht. TERAARDEBESTELLING DS. R. v. GIFFEN. Donderdagmiddag om 2 uur werd het stof felijk overschot van wijlen Ds. R. van Giffen, die hier op 79 jarigen leeftijd is overleden ter aarde besteld op de Algemeene Begraafplaats aan den Bergweg. Vele Bloemendalers zullen zich den krassen UMUIDEN Maar de laatste loodjes wogen heel zwaar. De Amsterdam liep tegen de pier vast, maar werd vlotgesleept door de sleepboot Utrecht. Een hevig gefluit kondigde tegen het mid dernachtelijk uur aan, dat het trawlerconvooi de trawlers Hercules en Utrecht, met den trawler Amsterdam op sleeptouw, voor de pieren te IJmuiden was. Zondag reeds was de Amsterdam door de Hercules opgepikt, die later nog assistentie kreeg van de Utrecht IJM. 73, zonder wier hulp de sleepreis na tuurlijk nog langer geduurd zou hebben. Het was tijdens zeer slecht weer. dat de drie trawlers voor de haven arriveerden en de schippers alle drie ervaren zeelieden, die we) eens meer voor heete vuren hebben gestaan, zagen wel in. dat hun een moeilijke taak te wachten stond. Er stond een flinke stroom over den Zuid en de zee voor den havenmond was zeer ruw. Na eenigen tijd voor de pieren te hebben gemanoeuvreerd bleek spoedig dat het veilig binnenkomen zeer moeilijk zou zijn. De Utrecht IJM. 73 heeft daarop losgegooid en is naar binnen gestoomd, de Hercules met de Amsterdam achter zich buiten latende. De Hercules bleef dus alleen met de Am sterdam achter en slaagde er daarna in laatstgenoemden trawler behouden binnen te brengen. Hier gooide de Hercules de verbin ding los, in de veronderstelling dat de Am sterdam zou worden opgepikt door de Avenir. het sleepbootje van de Vem, aan welke reederij de drie trawlers toebehooren. De Avenir was echter niet op tijd aanwezig en het gevolg was, dat de Amsterdam afdreef en op het strand terecht kwam. De Hercules had binnengaats weer verbin ding met de Amsterdam gekregen, doch moest weer losgooien, omdat ook deze trawler dreigde te stranden daar hij reeds gestooten had. Toen werd de assistentie van den sleep dienst van bureau Wijsmuller gevraagd. Allereerst stoomde de Stentor naar de Am sterdam, maar aangezien de Stentor het alleen niet af kon, kwam de sleepboot Utrecht de Amsterdam te hulp. Deze had spoedig verbin ding verkregen en deze slaagde er na drie icwartier getrokken te hebben, in den gestran- den trawler vlot te sleepen De plaats waar de Amsterdam was vastgeloopen was zeer gevaar lijk omdat daar ter plaatse onder water een aantal blokken ligt. En zoo is opnieuw weer gebleken dat zij, die meen en dat IJmuiden het wel zonder een flin ke sleepboot zou kunnen stellen, ongelijk heb ben. Dank zij de Utrecht is wellicht een grool onheil voorkomen. Zeer druk bezochte receptie HEEMSTEDE Vrijdag. Na de grootsche hulde, die de heer Vos in de morgenuren in ontvangst had te nemen, volg de om 3 uur de receptie, eveneens in de Raads zaal van het Raadhuis. Onder de bezoekers waren o.m.: Een deputatie van den Ned. Bond van Ge meente-ambtenaren, de heeren J. Kammon, mr. P. A. G. Ubink en A. P. Tolk, het bestuur der afd. Haarlem van dezen bond, mr. A. Slob, bur gemeester van Haarlemmermeer, de heeren Pieters. de haas van Dorsser namens de afd. N.-Holland, de heer mr. J. F. Jansonius, secre taris van de club van secretarissen uit de bol lenstreek. de heeren J. H. v. Engelen uit Den Haag en de heer J. N. Post uit Schiedam, verte genwoordigend het hulpfonds van den Algemee- nen Bond, de heer C. Tolk, directeur der Effec ten- en Incassobank te Alphen a. d. Rijn, de heer J. P. Gouverneur, burgemeester van Sas senheim, een deputatie der voetbalclub R.C.H., mr. Heerkens Thijssen, oud-lid der Eerste Ka mer en oud-burgemeester van Schoten, mevr. wed. A. A. Swolfs, de heer H. v. d. Weijer, In specteur van het Lager Onderwijs in de in spectie Haarlem, de heer L. Rasch, namens den Heemsteedschen Kunstkring, een deputatie van de poloclub „H.P.C.", de heer H. S. Knoop, oud secretaris van Velsen. Notaris Kranenburg, de heer C. Tromp, oud-lid van den Raad van Heemstede, Jhr. P. N. Quarles van Ufford, oud voorzitter van Koninginnedag, Baron van Har- denbroek, burgemeester van Bennebroek, een deputatie van de Ver. Koninginnedag en de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Verder notaris mr. H. C. Ittmann, uit Haar lem, de heer J. H. M. Peeperkorn, vertegen woordigend het Wit-Gele Kruis, mevr. Verlooy en de Wilde-v. Amstel namens de Commissie voor huishoudelijke voorlichting, een deputatie van de Eerste Heemsteedsche Speeltuinvereeni- ging, de heer N. Nijman, namens den R.-K. Middenstandsbond „De Hanze", een deputatie van de kegelclub „Royal", de heer Jos. M. J. Braam, namens de afd. Heemstede van de ver eeniging voor bloembollencultuur, de heeren E. W. Goedhart en J. Egmond, namens de afd. Haarlem der Algem. Vereeniging van Gemeen te-ambtenaren, de heer v. Bemmel, oud-adjunct commies ter secretarie, notaris mr. W. A. Dolle man, te IJmuiden, notaris Kranenburg, en nota ris Hoevelake uit Haarlem Dr. J. Henning, re gent van het seminarie Hageveld, Hoofden en personeel der diverse scholen, Zr. v. Kethel na mens de organisatie tot uitzenden van zwakke kinderen. Zr. Derks namens de wijkverpleging, het dagelijksch bestuur der Algem. Vereeniging van personeel in Overheidsdienst „Door Een dracht Sterk" en van de R.-K. organisatie St. Paulus, van de Arka, kap. R. Oud, namens de vele R.-K. Jeugdorganisaties, Jhr. Frans van Lennep, zoon van den oud-burgemeester, mevr. Beels van Heemstede, vele bouwondernemers, het meerendeel der arbeiders in de verschillende gemeentebedrijven en een groot aantal ingeze tenen, zoodat het felicitatie-register meer dan 500 handteekeningen bevatte. Verschillende personen voerden hierbij het woord. Allereerst de voorzitter van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren, de heer J. Kammer. Namens den bond aldus spr., wil ik hier gaarne onze gelukwenschen aanbieden, omdat de bond veel aan u te danken heeft. Reeds 23 jaar hebt u een bestuursfunctie \yaarvan 15 jaar als lid van het hoofdbestuur en 6 jaren van het da gelijksch bestuur. Ook mevr. Vos betrok spr, in dien dank. Tenslotte bood spr. den jubilaris een leeslamp aan. De heer A, Slob bood met eenige toepasselijke woorden een reis-necessaire aan. Namens de club van secretarissen uit de bol lenstreek voerde het woord de heer mr. J. F. Jansonius, de heer Peters deed dit namens de afd. Noord-Holland. En zoo ging het onafgebroken voort tot ruim half 6, als de laatste gemeente-arbeiders, velen zoo van hun dagelijkschen arbeid komend binnen stappen om den jubilaris nog even de hand te komen drukken. Er waren meer dan 80 bloemstukken en vele fruitmanden. Het aantal telegrammen bedroeg ook meer dan 80, terwijl voorts zeer vele schriftelijke fe licitaties waren binnengekomen. Des avonds brachten de 3 plaatselijke muziek- ouden heer herinneren, die zoo graag door Bloemendaal's dreven wandelde. Behalve de familieleden, was een groot aan tal belangstellenden bij de plechtigheid aan wezig. In de aula werd het woord gevoerd door Ds. J. C. Brussaard. Het is een weemoedige gedachte, begon Ds. Brussaard. hier aan het graf te staan van onzen overleden ambtsbroeder, die volgens het Bijbelwoord en zijn hoogen leeftijd behoorde tot de sterksten. Maar hier bemerken wij al weer dat ook sterkte tenslotte niets dan ijdelheid is. Tot voor korten tijd was de overledene een toonbeeld van gezondheid. Als van Mozes kan ook van hem gezegd worden: zijn oog was nog niet verdonkerd en zijn kracht nog niet gebroken. Tot in zijn ziekte stelde hij nog belang in vele, vooral kerkelijke zaken. Spr. schetste den overledene als een vrien delijk, innemend mensch, tintelend van le venslust, rustig en vast in het geloof, iemand, die jong bleef met de jaren, reageerde op elk bewijs van vriendelijkheid en nooit vertrouw de op eigen deugd. Voor de familie moge het een troost zijn, dat hij door den dood in het Leven is gegaan. Onder de aanwezigen merkten we op den heer P. E. v. Riessen en Ds. Winkler Prins uit Baarn. Aan de groeve dankte een zoon voor de belangstelling. HILLEGOM R.-K. KRING Gisteravond hield de R.K. Kiesvereeniging „R. K. Kring" in hotel Flora een groote pro- paganda-vergadering, welke buitengewoon druk bezocht was en onder leiding stond van den heer C. Seysener. Na een kort openingswoord betrad Pater E. Peters het podium voor het houden van zijn rede. Hij besprak allereerst het politiek Ka tholicisme en bestreed de bewering der N.S.B. dat de Kerk verpolitiekt zou zijn. Met zuiver politieke kwesties houdt zij zich niet bezig. Wel echter met de gemengd politieke kwesties als bijv. het onderwijs, de huwelijkswetgeving. Bij het onderwijs zal men niet mogen rusten alvorens volkomen gelijkgeschakeld te zijn en de R.K. Kerk kan en mag zich niet buiten der gelijke kwesties houden. De heer Seysener bracht den spreker har telijk dank voor zijn boeiende rede en hoopte op eenzelfde druk bezoek bij de aanstaande jaarvergadering, die zeer belangrijk zal zijn. vereenigingen „Eensgezindheid", „St. Michaël", c-n „Excelsior", onder leiding, van den heer W. H. Hofmeester, den jubilaris*aan zijn woning, Molenlaan 9, een serenade. Dank zij het vrij gunstige weer werd deze door honderden be langstellenden bijgewoond. DIEFSTAL VAN KONIJNEN Den laatsten tijd werden hier regelmatig konijnen uit hokken vermist. Het is de politie van Heemstede thans gelukt den dader, een inwoner dezer gemeente, aan te houden. Hij heeft bekend op twee plaatsen in deze ge meente konijnen te hebben ontvreemd. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. RAADHUISSTRAAT Naar ons wordt medegedeeld zullen de eenigen tijd geleden onbewoonbaar verklaarde huizen in de Raadhuisstraat nu eindelijk verdwijnen. Er zullen na afbraak winkelhui zen gebouwd worden. De uitbreiding van het Raadhuis. Huize „De Meerlhorst" in gebruik genomen. Met ingang van heden is huize De Meerlhorst v. Merlenlaan 2 in gebruik genomen en zijn daarheen verhuisd bureaux van den gemeen te-ontvanger, den controleur der gemeente belasting en de afd. belastingzaken. Ock is hier ondergebracht de afdeeling Maatschappelijk Hulpbetoon. ST. NICOLAAS OP DE BRONSTEESCHOOL. Maandagmiddag zal St. Nicolaas een bezoek brengen aan de Bronsteeschool. Hierbij zullen de kinderen der laagste klassen aardige spelliedjes uitvoeren, waarna films vertoond worden van Dik Trom. PERSONALIA. Te Amsterdam slaagde voor het eerste gedeelte arts-examen den heer J. A. Ooster- baan alhier. SPELDJESVERKOOP TEN BATE VAN DE JOODSCHE VLUCHTELINGEN. Meer verkoopers(sters) zijn noodig. De deelneming aan het werk voor den ver koop van bovengenoemd comité is, zoo verne men wij van het plaatselijk comité, te gering, om een werkelijk succes te oogsten. Daarom doet het comité alsnog een beroep op hen die in de gelegenheid zijn morgen aan den ver koop deel te nemen, zich alsnog op te geven; vanavond aan het adres Nic. Beetsplein no. 5 of morgenochtend voor 9 uur aan het Jeugd huis Heemsteedsche Dreef, naast de Haven, waar ook het centrale punt gevestigd is. Om 9 uur des morgens zullen, de verkoop sters en verkoqpers beginnen. Veel wordt ook van Heemstede verwacht en dat kan, als een ieder die iets meer kan doen, zich niet be paalt tot het traditioneele dubbeltje en als er nog wat verkoopsters en verkoopers bij komen, opdat de geheele gemeente „afge werkt" kan worden. H A ARLEMMERLI EDE BURGERLIJKE STAND Geboren: W. H. de Boer—van der Veen; z., J. MolenaarMolenaar, z. Ondertrouwd: J. Kos, oud 21 jaar wonende te Haarlemmermeer en A. E. Roelofs, oud 21 jaar wonende te Haarlemmerliede c.a. Getrouwd: L. J. Hollemans, oud 26 j. wonen de te A'dam en C. van 't Zelfde, oud 23 j. wo nende te Haarlemmerliede c.a. Overleden: J. van Andel, oud 84 j. wonende te Haarlemmerliede es., wed.n. van H. van Daalen. ZANDVOORT GEMEENTE-AVOND. Donderdag belegde de Ned. Herv. Gemeente in de nieuwe consistoriekamer een gemeente avond. waar Ds. Tromp sprak over het onder werp: Wat ons bindt en wat ons scheidt van het Katholicisme? Na een kleine pauze werden nog eenige vragen gesteld, die door den spreker werden beantwoord. De belangstelling voor dezen avond was zeer groot. HET ST. NICOLAASFEEST VOOR DE SCHOLEN. Bij eenigszins gunstig weer zal St. Nicolaas vergezeld van zijn knecht ook dit jaar de kin deren weer van de verschillende scholen komen afhalen om gezamenlijk feest te vieren in de tooneelzaal van Groot-Badhuis. De volgorde zal evenwel anders zijn dan vorige jaren n.l. School C. School B. School D. Wilhelmina- school, Christ. School. Brederodestraat, Zui derstraat, Hoogeweg, Badhuisplein. Voor dezen rondgang brengt Sint een be zoek aan de Bewaarschool, waar hij ongeveer negen uur hoopt te arriveeren. HAARLEMMERMEER ARBEIDSINSPECTIE. Bij Kon. besluit van 19 November is. met ingang van 1 December 1938, benoemd tot controleur van den arbeid H. J. J. Janssen te Badhoevedorp. gemeente Haarlemmermeer Hij is met ingang van 1 December 1938 toe gevoegd aan den directeur-generaal van den arbeid ter standplaats Amsterdam. DE COLLECTE VOOR VLUCHTELINGEN. Ook in deze gemeente zal op initiatief van het bestuur van het Nederlandsche Jeugdlei dersinstituut in samenwerking met de bestu ren van de Protestantsche. Roomsch-Katholie- ke en Joodsche comité's morgen. Zaterdag 3 December een collecte worden gehouden voor alle vluchtelingen, die om geloof of ras ver volgd worden MIDDENSTANDSCURSUS. Reeds is de nieuwe cursus voor het behalen van een Middenstands-diploma, in de open bare school te Hoofddorp aangevangen. Hier naast wordt voor de laatste maal een spoed cursus gehouden, die het mogelijk maakt, het diploma in één jaar tijd te behalen. Liefhebbers voor één dezer cursussen, die in zulk een groote behoefte voorzien, kunnen zich alsnog opgeven bij den heer C. Linthout, Hoofdweg te Hoofddorp of op de cursus avonden in de school.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2