BURGERLIJKE STAND. 2 X T E R D A" "G 3 DECEMBER Ï938 H A A R T: E M'S D 'A G B E A D" Ï3 BEVERWIJK RAADSVERGADERING Gisteravond heeft de raad de behandeling van de begrootingen voor het dienstjaar 1939 voort gezet. De Raad was voltallig. Achtereenvolgens werden goedgekeurd de be grootingen van het eleetriciteitsbedrijf, het grondbedrijf, het gasbedrijf, het slachthuisbe- drijf en den ophaal- en stortingsdienst. Hierna kwam de gemeentebegrooting aan de orde. Voor de eerste maal in den Beverwijk- schen raad werd afgeweken van de gewoonte om de begrooting post voor post af te werken. Thans geschiedde de behandeling per hoofdstuk. Jaarwedden wethouders. Ten aanzien van de jaarwedde van de wet houders stelde de voorzitter voor hem te machtigen de noodige stappen te doen om de jaarwedden van det wethouders van f 12Ö0 tot f 1500 te verhoogen. Te zijner tijd zal den raad een voorstel bereiken. Verlichting en verwarming. De heer Visser was van oordeel, dat de gemeente te hooge bedragen uitgeeft aan ver warming, die in de openbare gebouwen en vele scholen met gas geschiedt. Spr. zei, dat men meer en meer tot de conclusie komt, dat een verwarming met vaste brandstoffen voordeeliger is. Zelfs getroost men zich belangrijke offers om deze laatste wijze van verwarming weer moge lijk te maken, o.a. te Haarlem. Spr. stelde den raad voor B. en W. uit te noo- digen om naar de kosten van verwarming met gas en met vaste brandstoffen een onderzoek in te stellen. Wethouder Van Dok vreesde, dat dit onder zoek wel een dure geschiedenis zou worden. Dit zou b.v. kunnen geschieden door het Rijksbu reau voor Brandstoffeneconomie te Den Haag. Overigens achtte spr. de situatie te Haarlem niet gelijk aan die van Beverwijk. Spr. herinnerde aan een door het Industrie- laboratorium ingestelde enquête, waaruit bleek, dat Beverwijk met f 40 per lokaal ver beneden het gemiddelde was. In de naburige gemeente Velsen is er juist op aangedrongen om zooveel mogelijk met gas te verwarmen. Dit biedt dan ook vele voordeelen en spr. voelt er niets voor een kostbaar onder zoek in te stellen. De heer Visser wees er op, dat in Velsen de betrokken wethouder juist verklaard heeft het gas duurder te achten. Het voorstel van den heer Visser werd ver worpen. Alleen de voorsteller stemde voor. Uitbreiding van het politiecorps. Met het oog op den ongunstigen toestand van de financiën verklaarde de heer R ij k e n s zich tegen de uitbreiding van het corps met een agent van politie 2e klasse. De voorzitter zei, dat de uitbreiding van het politiecorps geenszins gelijke tred heeft ge houden met de toeneming van het aantal inwo ners. Thans zijn er maar juist agenten genoeg om den dienst te doen rouleeren. Bij het min ste of geringste voorval stagneert de straatdienst en dit achtte spr. voor een plaats als Beverwijk zeer ongewenscht. Het voorstel tot uitbreiding van het politie corps met een agent 2e klasse werd aangenomen. Tegen de heer Rijkens. Luchtbescherming. Mevr. Kern p-H aan was tegen den uitgetrok ken post voor luchtbescherming, waarvan zij geen enkel heil verwachtte. Na een langdurig principieel debat, dat zich hierna ontspon, werd het uitgetrokken bedrag gehandhaafd. Tegen slemden mevr. Kemp-Haan en de heer Steyn. Openbare Werken. De heer Van Doorn klaagde over den toe stand van vervuiling, waarin de straten verkee- ren, terwijl de heer Passchier op den on- houdbaren toestand van den Narcissenweg wees, die noodig een rioleering behoeft. De heer R ij k e q s was over het algemeen zeer tevreden over het aanzien van de straten. Op de uitgetrokken bedragen voor onderhoud van stra ten en pleinen achtte spr. nog wel bezuiniging noodig. Voorts informeerde spr. naar den eventu- eelen bouw van een aula en een columbarium op „Duinrust". Ook wilde spr. verbetering van de parkeergelegenheid bij de begraafplaat sen. Wethouder Van Dok achtte bezuiniging op Openbare Werken niet mogelijk. Het uitge trokken bedrag voor straten en pleinen bevat verbetering van den Westerhoutweg, den Kou- denhorn, de Meerstraat enz. Eerder zal men er op uit moeten zijn voor Openbare Werken wat meer uit te trekken. De Narcissenweg zal misschien „op een koopje" wat kunnen worden verbeterd, omdat aan den weg rioleeringswerkzaaanheden ver richt moeten worden. De tweede „étappe" van het rioleeringsplan zal spoedig ter hand wor den genomen. Het is waarschijnlijk, dat reeds binnen 14 dagen de aanbesteding zal plaats vinden. Tevens zullen dan de wegen worden ver beterd. Nadat nog geruimen tijd over de steunver- leening was gesproken werd de begrooting vastgesteld voor den gewonen dienst inkom sten en uitgaven op een bedrag van f 1.836.157,96 en voor den kapitaaldienst in inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 795.956,06. De heer Rollenberg stemde tegen de be grooting. Tenslotte werd nog vastgesteld de begrooting van het Fonds Armengoederen. Nadat de heer Rijkens dank had gebracht aan den voorzitter voor zijn leiding en het college en de ambtenaren voor het vele voor bereidende werk werd de vergadering gesloten. De werkloosheid blijft stijgen. Bij den gemeenrelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde van deze week in totaal 1147 werkzoekenden ingeschreven tegen 1107 aan het einde der vorige week. Daarvan waren 983 ingeschreven in Bever wijk (vorige week 961) en 164 (vorige week 146) in Heemskerk woonachtig. IJMUIDEN Cokesovens in gebruik gesteld. Deze week zijn de 25 nieuwe cokesovens, welke bij de Hoogovens zijn gebouwd, in ge bruik genomen. Elke batterij heeft de capa citeit van 14 ton. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris J. D. Boerlage werden gisteren twee woonhuizen met erven en grond. IJmuiderstraat 8 en 9, samen groot 2.77 are openbaar verkocht. Eigenaresse was mevr. C. W. J. de VriesVan Leeuwen. De hui zen brachten op elk f 1190. Kooper werd de heer W. Appel q.q. BESOMMINGEN. Manden: 105 Elie Chenevière IJM 161f 1690 65 Raaf IJM 432 f 1370 95 Maria Elisabeth IJM 114 f 1890 105 Holland 3 IJM 179 f 1700 Belgische kotters: H 77 f 700; Z Z 25 f 350. Loggers: KW 74 f 1360, KW 159 f 1480, KW 62 f 630, KW 166 f 620. Loggers met vcrsche haring: SCH 79 f 1770, 310 f 1020, 399 f 800, 9 f 730, 104 f 1300, 169 f 710, 121 f 1290, 223 f 1090, KW 122 f 1550, KW 50 f 850. Tarbot 9072 cent per K.G. Tong 10082 cent per K.G. Griet f26—f 13 per 50 K.G. Groote schol f21,50 per 50 K.G. Middel schol f 26f 23,50 per 50 K.G. Zetschol £31—f26 per 50 K.G. Kleinschol f 26—f 8,50 per 50 K.G. Schar f9—f8,50 per 50 K.G. Groote gul f 11f 8,50 per 50 K.G. Kleine gul f 11—f4,60 per 50 K.G. Wijting f 6f 4 per 50 K.G. Makreel f7,60—f5,55 per 50 K.G. Kabeljauw f 62—f 34 per 125 K.G. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Christine IJM 2, vangst: 110 manden schel- visch, 200 manden braadschelvisch, 90 manden radio en wijting, 40 manden gul en platvisch, 20 manden koolvisch, totaal 460 manden, benevens 25 stuks stijve kabeljauw. Caroline IJM 26, vangst: 45 manden schel- visch, 80 manden kabeljauw, 350 manden ma kreel, 60 manden wijting, 80 manden gul, 50 manden koolvisch, 50 manden rog en poon, to taal 715 manden, benevens 60 stuks stijve leng. Knikker IJM 4, vangst: 12 manden grove schol, 24 manden kleine schol, 12 manden wolf, 13 manden gul, 23 manden tong, 35 manden tax- hot, totaal 119 manden. Flamingo IJM 25, vangst: 30 manden gul, 30 manden schelvisch, 40 manden wijting, 35 man den koolvisch, 30 manden poon, 10 manden ha ring, 400 manden makreel, 50 manden braad schelvisch, totaal 625 manden, benevens 500 stuks ijskabeljauw en 80 stuks stijve kabeljauw. Maria van Hattem IJM 1, vangst: 45 manden schelvisch, 10 manden varia, 125 manden ma kreel, 30 manden gul, 40 manden koolvisch, 50 manden rog en poon, 40 manden wijting, 10 man den braadschelvisch, totaal 350 manden. HEEMSTEDE ST. NICOLAAS BIJ DE INDISCHE BUURTVEREENIGING. Maken in den zomer de grootere kinderen, der Indische buurtvereeniging een uitstapje, de kleintjes zoo van 4 tot 6 jaar komen des winters aan de beurt. En zoo waren Vrijdagavond een 40-tal van die kleintjes in de zaal van „Het Wa pen van Heemstede" met hun ouders bijeen, om de komst van den goeden Sint af te wachten. Onder het zingen van de traditioneele liedjes, met piano-begeleiding van den heer S. M. Mica komen Sint en Pieter den zaal in, en worden door den penningmeester-, den heer J. Loerak ker ontvangen. Verder werden de kleintjes volop getracteerd. VERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR. Vrijdagavond hield de afd. Heemstede van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur een ledenvergadering, meer speciaal ter bespreking van de agenda van de algemeene vergadering, die op 12 Dec. a.s. gehouden zal worden. Was de candidaatstelling voor het hoofdbe stuur in de vacature Th. M. H. v. Waveren de vorige vergadering aangehouden, thans werd als candidaat gesteld de heer S. Verdegaal te Sassenheim. Hierna volgde de behandeling van den beschrij vingsbrief der 189e algemeene vergadering. Van zeer groot belang is daarvan het z.g. reorgani satieplan. Nadat eerst de amendementen, inge diend door de afdeelingen Anna Paulowna, Hillegom en Ouderdijk waren verworpen, werd, behoudens het amendement van Heemstede het reorganisatieplan zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Als afgevaardigden werden gekozen de hee- ren Jac. Preijde en Jan Teeuwen. en als plaats vervanger de heer Jos. M. J. Braam, terwijl als bestuursleden werden herkozen de heeren C. Preijde en Jac. Roozen N.Zn. HAARLEMMERMEER Aan groot gevaar ontsnapt. Gistermorgen omstreeks negen uur is op den Rijksweg Amsterdam—Den Haag een auto-ongeluk gebeurd, dat te wijten moet zijn aan zeer onverantwoordelijk rijden van den bestuurder van een vrachtauto.. Een in de richting Amsterdam rijdende vrachtauto kwam bij het beklimmen van den oprit naar het viaduct over den Venneperweg in botsing met de langs dezen weg staande betonnen paaltjes, de z.g. misbbakens. Ver schillende palen werden finaal uit den grond getrokken. Daarna kwam de wagen tegen de afrastering terecht. Dank zij de hechtheid dei- staaldraden bleef de auto oip den baan, hoewel hij gevaarlijk overhelde en naar beneden dreigde te storten. Een passeerend automobilist was zoo be reidwillig de zwaar beschadigde auto uit haar benarde positie te bevrijden en weer op den rijweg te trekken. De bestuurder van de vrachtauto is vervolgens snel doorgereden. burgerlijke stand. Geboren: Henny, ti. van G. Groen en H. van Werven: Joannes Aloysius Maria, z. van P. J. Laan en J. M. van den Berg; Hendrikje. d. van E. Hol en G. Been; Johannes Cornells z. van A. H. J. Otte en A. J. Weijers; Jacobus Johannes z. van W. Haverhals en E. de Rooij Beatrix d. van C. k. Lozekoot en E. Deijs; An- dries Johannes z. van A. J. Bakker en M. C. Stadhouders. Ondertrouwd: Willem den Dekker en Elisa beth Heida! Arie van Helden en Aagje van der Mooren; Hendrik Gijsbertus Jan Wolterbeek en Pieternella Maria Lindeman. Getrouwd: Johannes van Leeuwen en Jan netje de Lange, Overleden: Ida Maria Douwes 79 j„ wed. van Gustav Adolf Pethke; Cornélis Doekes 67 j., wed. van Martina Adriana Los; Christiaan Adrianus Daniël Dijkhuis 2 j., z. van P. D. Dijkhuis en M. A. Biesheuvel. ZANDVOORT GRATIS FILM. Een winkelier op de Groote Krocht draaide als reclame enkele malen per avond aardige film pjes. Het doek was op het balcon boven den winkel gespannen, zoodat de films van de straat zeer goed zichtbaar waren. De belangstelling vooral van de jeugd, was zeer groot. Tenslotte kregen omwonenden er zelfs last van en zagen zich genoodzaakt de politie op te bellen. IJSCLUB ZANDVOORT. Vrijdagavond hield de IJsclub Zand voort haar jaarvergadering in Ons Huis. In zijn jaarverslag herdacht de secretaris wij len den heer L. J. Rinkel, die een der mede oprichters van de vereeniging was en veel goed werk voor de vereeniging deed. Daar de ijsbaan verleden jaar in vex-band met de weersomstandigheden niet geopend is ge weest, was er weinig opwekkends te vermelden. Dat het ledental weer achteruit was gegaan had ieder wel verwacht. Ook het jaarverslag van den penningmeester was weinig optimistisch. Bij de bestuursverkiezingen werd de heer Joustra, die periodiek aftrad, herkozen. In de plaats van wijlen den heer L. J. Rinkel werd ge kozen de heer Schoenmaker. Na de bespreking over de contributieregeling 19381939 werd besloten de bestaande leden slechts de halve contributie te laten betalen. De rondvraag leverde weinig belangrijks op. PERSONALIA. De heer G. Weyers, commies bij de Ned. Spoor wegen alhier is met ingang van 1 Januari be noemd in dezelfde betrekking aan het hoofd gebouw te Utrecht. In de plaats van den heer Weyers is alhier be noemd de heer G. Besse te Amsterdam. TOONEELVEREEN. PHOENIX. Hedenavond vergadert de tooneelvereeniging Phoenix in de Loefhoeck. Na afhandeling van eenige vereenigingszaken, o.a. de benoeming van een nieuwen penningmeester in de plaats van den heer G. Weijers, draagt de bijeenkomst een meer feestelijk karakter. Het programma ver meldt dansen met attracties. HALFWEG VERGADERING R.K. STAATSPARTIJ. De afdeeling Haarlemmerliede en Spaarn- woude van de R.K. Staatspartij hield in de zaal van den heer Kroon te Haifweg een Alge meene Vergadering, welke druk bezocht was. De voorzitter, de heer J. R. Kuypers opende de vergadering. Hierna werden de jaarverslagen van secre taris en penningmeester goedgekeurd. In principe werd het standpunt van de partij overgenomen om personen, die den vijf en zestig-jarigen leeftijd hebben bereikt, bij voorkeur niet meer candidaat te stellen voor partijfuncties en voor het bezetten van zetels in vertegenwoordigende lichamen. Tot be stuurslid van de Afdeeling werden herbenoemd de heeren H. Vink, J. Vink en M. J. van Zuy- len Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de heer van Zuylen als secretaris der afdee ling heeft moeten bedanken wegens over drukke werkzaamheden in verband met func ties bij verschillende andere organisaties. Met algemeene stemmen werd de heer Van Engelen als nieuwe secretaris gekozen. Als candidaat voor de functie van bestuurslid van den Statenkring Velsen werd voorgedragen de heer J- Tel. secretaris der afdeeling Heem stede. Tenslotte werden voor de Provinciale Staten van Noord-Holland candidaat gesteld de heeren P. G. van Wees te Amstelveen, P. Heilker te Hoofddorp, j. P. Nijssen te Sant poort, J. p. Maas te LJmuiden, Mr. Dr. H. A. F. H. Schreurs te Haarlem en Mr. F. J. M. Boelens te Amstelveen. VERDUISTERINGSPROEF TE ZWANENBURG. Op Vrijdag 23 December wordt ook Zwanen burg in het donker gezet. In verband met deze eerste oefening in den Haarlemmermeerpolder vraagt de heer H. van der Ban, vakleider, nog eenige vrijwilligers om in Zwanenburg be hulpzaam te zijn. HILLEGOM pluimveekeuring. De minder gunstige financieele omstandig heden maken het de Hillegomsche Pluimvee- vereeniging „Streven tot Verbetering" on mogelijk dit jaar een tentoonstelling te or- ga niseeren. In plaats daarvan hield men een zooge naamde tafelkeuring. de werkloosheid. Nu de werkzaamheden in het bloembollen vak afloopen stijgt de werkloosheid snel: in de afgeloopen week namelijk van 240 op 359, waaronder 243 bloemistarbeiders. Toch is het aantal nog minder dan verleden jaar. personalia. Voor het examen machine-schrijven slaag de onze plaatsgenoote, mej. c. Ran. Wegens huwelijk en vertrek naar Zuid- Af rika is aan mej. A. M. Eisma eervol ont slag verleend als onderwijzeres aan de Chr. U.L.O.-school alhier. In haar plaats is be noemd de heer W. J. Keun, thans in gelijke betrekking te Veendam. gevonden voorwerpen. Bij de politie: een autowieldop, blauw jon gensjasje. brief van schoolarts, adres Beutick II. Loosterweg 4, een rood-zwart geblokte das. Terug te bekomen bijW. D. v. Stein Lupi neburgstraat 12, Vï-muds bollenmand (blauw gemerkt), P. J. v. Dam, 2e Loosterweg 122. electr. zaklantaarn; N. Assendelft. Frederiks- laan, mandje en hoed. W. Warmendam, Meer straat no. 22, blauwe rozenkrans in étui; As sendelft, 2e Loosterweg 64. een paar dames handschoenen (blauw-grijs)v. Lierop. Mo lenlaan, een padvindersfluit. „zingt den heer". De groote zaal van Hotel Sistermans was gisteravond geheel gevuld met een belangstel lende menigte welke kwam luisteren naar den door de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Zingt den Heer" belegde propaganda-avond. Bij afwezigheid van den voorzitter werd de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze ge opend door den heer S. P. Visser, onder wiens leiding het koor vervolgens eenige liederen zong welke zeer goed klonken. Hierna hield de heer Visser een korte propagandistische toespraak. Het verdere deel van den avond werd aan gevuld met een opvoering van het aardige blijspel in 3 bedrijven „Polly Perkins" door leden van het koor. Het was een goede opvoe ring en de aanwezigen hebben zich dol ver maakt- met de avonturen van mevr. Calthorpe alias Polly Perkins. De leidster, mej. G. Meijer uit Bennebroek, had fraaie bloemen in ontvangst- te nemen. De geslaagde bijeen komst werd gesloten door den heer J. Ouwen- dijk. vergadering voor lucht bescherming. Op initiatief van burgemeester Van Nispen tot Pannerden zal op Donderdag 15 Decem ber in Hotel Flora een groote propaganda- avond worden belegd om te komen tot de stichting van een afdeeling der Nederland- sche Vereeniging voor Luchtbescherming. concert. De Hillegomsche Harmoniekapel geeft Don derdag 8 December in Hotel Flora haar eerste winterconcert onder leiding van den heer Ma- rinus Adam uit Haarlem. dividend coöperatie. Het dividend der Coöp. Verbruiksvereeni- ging „Onderling Belang" is vastgesteld op 5 pet, voor de bakkerij, 5 pet. voor de manufac turen, en 3 pet. voor de kruidenierswaren. De uitbetaling heeft plaats heden, 3 December. rijwieldiefstallen. Van een erf aan den Loosterweg II en bij de St. Josephkerk werd een rijwiel gestolen. Het eerstgenoemde werd later in een haag langs den weg teruggevonden, doch het belasting- merk was verdunnen. fietser door auto gegrepen. Vrijdagmorgen werd de 66-jarige wielrijder J. M. uit Nieuw-Vennep, toen hij van de Weeresteinstraat af de Pastoorslaan wilde inrijden, zonder teeken van richtingverande- ring te geven, door een achter hem rijdende personen auto gegrepen en tegen den grond geworpen. Hij bekwam eenige bloedende hoofd wonden en een hersenschudding en werd, na door dr. Versluys en leden der E.H.B.O. ge holpen te zijn, per ziekenauto naar het Diaco- nessenhuis te Haarlem overgebracht. In het tramverkeer ontstond eenige stag natie. (Is reeds in een deel eener vorige oplaag opgenomen.) Engelsche minister bepleitte „tegenoffensief" tegen Duitsche handelscampagne. LONDEN, 2 December. In een verklaring voor de Financial Times heeft de minister voor overzeeschen handel Hudson erop ge wezen, dat het niet juist zou zijn te veronder stellen, dat zijn verklaring in het parlement waarin hij aandrong op een tegenoffensief tegen de buitenlandsche handelscampagne van Duitschland. in eenig opzicht in strijd was met de verzoeningspolitiek van Chamber lain, het was aldus Hudson geen uitda ging, doch een beroep op het gezond ver stand. Zoo hij in zijn verklaring in het parle ment slechts Z.O. Europa genoemd heeft, dan is dit alleen een gevolg van tijdsgebrek, feite lijk bedoelde hij de geheele wereld. Hij erkende de wettige economische belangen van Duitsch land in Z.-O. Europa en het was slechts tegen oneerlijke commercieele en financieele metho den, waartegen bezwaren bestonden. Volgens de Daily Telegraph heeft Hudson tegenover een vertegenwoordiger van dit blad verklaard, dat een handels„oorlog" met Duitschland niet beoogd werd, tenzij er geen andere weg open blijft. Volgens Hudson is een handelsverdrag op billijke voorwaarden gewenscht. Zulk een overeenkomst zou kunnen worden uitgebreid, zoodat andere landen er zich bij zouden kunnen aansluiten. De „Berliner Börsenzeitung" richt zich te gen de rede van Hudson. Het blad schrijft o.a.: Het karakter van het Duitsche optreden ligt in de bijzondere stabiliteit, welke het waarborgt zoowel ten opzichte van den we derzij dschen handel als in de prijsvorming. Deze voordeelen hebben andere landen, in het bijzonder de landen in Zuid-Oost-Europa en Turkije, in hun handelsbetrekkingen met Duitschland practisch erkend. Wij gelooven dan ook niet, dat de Engelsche minister aan de Engelsche industrie een bij zonderen dienst heeft bewezen door methoden van economi- schen aard, welke tot stabiliteit leiden, te plaatsen tegen andere methoden, welke deels een speculatief, deels een politiek karakter dragen. Tentoonstelling van grafisch werk. Nederlandsch Kunstverbond exposeert in Frans Hals Museum. HAARLEM Vrijdag. Hedenmiddag wordt door den voorzitter van de afdeeling Haarlem van het Neder landsch Kunstverbond Jhr. F. Teding van Berkhout een tentoonstelling van Grafisch werk in het Frans Hals Museum geopend. Het Nederlandsch Kunstverbond heeft tot doel het aankoopen van werken van kuns- tenaax-s, die door omstandigheden niet meer zoo goed kunnen verkoopen. Alleen kunste naars van naam komen in aanmerking. Hoe wel de verschillende afdeelingen van den Bond zelfstandig werken de afdeeling Haarlem bijv. behartigt zooveel mogelijk be langen van Haarlemsche kunstenaars is de in het Frans Hals Museum geëxposeerde collectie van het hoofdbestuur in Den Haag uitgegaan. Deze collectie heeft reeds gecir culeerd, o.a. in Indië. Thans is Haarlem aan de beurt. Men kan op deze tentoonstelling ook aankoopen doen, tenminste voor zoover de kunstenaars de geëxposeerde stukken nog in voorraad hebben. Want de tentoongestel de werken zelf worden niet verkocht. Zij vor men als het ware een „monstercollectie". En eene, die er wezen mag. Haarlemmers, of oud-Haarlemmers zijn er o.a. J. C. Veld heer, Anton Pieck. Aart van Dobbenburgh enz. Een keur van houtsneden, litho's en etsen siert de wanden van de museumzaal, en men kan de verscheidenheid van visie op verschil lende onderwex'pen en het verschil van op vatting over de mogelijkheden van deze kunstuiting, bewonderen. We doen nog een greep uit de vele kunstenaars, wier werken nog aanwezig zijn; J. Px'oost, Jan Vissex-, J Eekman. Derksen, Van Angeren, Bierema Oosting, v. d. Berg, Karei van Veen, J. Fran ken Pzn., enz. zondagmorgenvoorstelling rembrandt-th eater In de advertentie van het Rembrandt-theater is vernield, dat de Zondagmorgenvoorstelling begint om 12 uur, dit moet evenwel zijn ll'A uur Dr. G. W. TROMP DOODELIJK GEWOND BIJ AUTO-ONGELUK. 's-GRAVENHAGE. 2 December. Heden ochtend is op den Leidschen Straatweg een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij de be kende chirurg van het Roode Kruisziekenhuis hier ter stede, de 37-jarige dr G. W. Tromp, gewond is. Om ongeveer tien uur reed dr. Tromp met zijn Ford-twoseater in de richting Wassenaar. Even voorbij de tramkruising aan het einde van den Benoordenhoutscheweg is de auto op den Leidschen straatweg tegen een boom ter rechterzijde van den weg gebotst. Het ge volg was, dat dr. Tromp met een ernstige hoofdwond in het Roode Kruis Ziekenhuis moest worden opgenomen. Daar is hij later op den dag overleden. VOETBALPROGRAMMA. Afdeeling II. Eerste klasse. 18 December. HaarlemFeijenoord V.S.V.—D.O.S. R.F.C.—DH.C. 't GooiAjax D F.C.V.U.C. 8 Januari V.U.C.—V.S.V. D.O.S.—R.F.C. D.H.C.Haarlem Feijenoord—'t Gooi. 15 Januari. D.F.C.—VB.V. R.F.C.—V.U.C. Haarlem—D.O.S. 't GooiDH.C. AjaxFeijenoord. 22 Januari. V.S.V.—R.F.C. V.U.C.Haarlem D.O.S.'t Gooi DH.C.—Ajax D F.C.Feijencord. 29 Januari. R.F.C.—D.F.C. HaarlemV.S.V. 't Gooi—V.U.C. AjaxD.OB. FeijenoordD.H.C. 4 Februari. D.H.C.—D.F.C. FeijenoordD.O.S. Ajax—V.U.C. 't Gooi—VS.V. HaarlemR.F.C. Derde klasse A. 18 December Lugdunum—'Ter laak AB.C.Alphen HiilegomHillinen Postduiven—V .DB. ScheveningenS.V.C. 8 Januari. Terlaak—A.S.C. AlphenHillegom HillinenPostduiven. V.D.S.Scheveningen S.V.C.—Lugdunum. 15 Januari. Hillegom—Terlaak PostduivenAlphen. ScheveningenHilinen S.V.C.-VD.S, 22 Januari AB.C.Hiilegom TerlaakPostduiven AlphenScheveningen Hillinen—S.V.C. LugdunumV.D.S. 29 Januari. HillegomLugdunum PostduivenA.S.C. Scheveningen—Terlaak S.V.C.—Alphen V.DB.—Hillinen 4 Februari HillinenLugdunum V.DB.Alphen S.V.C.—Terlaak. ScheveningenA.S.C. PostduivenHillegom. BILJARTEN. kampioenschap van nederland. 2e klasse klein-biljart kader. Voor dit kampioenschap hebben zich, be halve W. Houtkooper van B. C. Haarlem, 23 spelers bij het bestuur van den Ned. Biljart bond laten inschrijven. Voor het spelen van voorwedstrijden is de Haarlemmer ingedeeld in de ploeg bij „Wilhelmina" te Amsterdam. Financieele noodtoestand van „Artis". Gift van een obligatiehouder. In verband met de uitlatingen van den voor zitter van het bestuur van het genootschap .,Na- tura Artis Magistra" in de obligatiehoudersver- gadering van Woensdagochtend omtrent den fi- nancieelen noodtoestand van het genootschap en de daarbij geuite mogelijkheid, dat er in de ko mende tijden geen voedsel voor de levende have verstrekt zou kunnen worden, heeft een obliga tiehouder het bestuur een bedrag van 25 gulden gezonden, als kleine bijdrage, opdat voorkomen wordt, dat de dieren de dupe zouden worden van de genomen besluiten. In zijn begeleidenden brief uit de schenker den wensch, dat andere obligatiehoudei's en belangstellenden hierin aan leiding zullen vinden deze geste na te volgen. Fransche pers versus Italiaansclie aspiraties. PARIJS, 2 Dec. (Havas). De Fran sche bladen protesteeren eenstemmig tegen het incident in de Italiaansche Kamer van afgevaardigden, waarbij ge roepen werd: „Corsica, Tunis en Savoye". In verband met het bezoek, dat de Italiaan sche ambassadeur gistermiddag aan minister Bonnet heeft gebracht, schrijft de „Journal": Bonnet kon slechts uiting geven aan de gevoe lens van alle Franschen: in de eerste plaats de verwondering over een betooging. die zoo in strijd is met alle gebruiken, en de nog grootere verrassing toen men vaststelde dat deze betoo ging van te voren georganiseex-d was. Den Franschen ambassadeur te Rome is, naar het blad mededeelt, opgedragen het incident foi-meel te regelen. De „Epkjue" levert kritiek op de politiek van toenadering tot Duitschland. Het blad schrijft: Zou het niet logischer zijn te trachten, in een groot defensief verbond alle landen te groepee- ren, die zich willen verzetten tegen de Duitsche en Italiaanscho3hegemonie? De „Populaire" is van dezelfde meening. Om zich te verzetten tegen den onscheidbaren druk van Italië en Duitschland, aldus het blad, moet Frankrijk steunen op Engeland en ook op Polen, de Sovjet Unie en Roemenië, op allen die even eens door dez&n druk worden bedreigd. VELSEN. Bevallen: Th. van LeeuwenVellinga, d., Ger. Doustraat 22. IJmuiden: G. Meijer—van der Plas z.. Schoonoortstraat 9, Velsen-Noord; M. P. A. Eliasvan Schaik z., de Genestet- laan 27, Velsen; T. Ch. W. van Olst—Böttger vd., Eksterlaan 7. IJmuiden; A. M. Duiker- van Roon d.. Beverwijk: P. Boon—Wooning d., Zeeweg 300, IJmuiden; C. R. Ros—Smit, d., Kennemerlaan 41 IJmuiden; J. M. S. Boom van 't Hof, Kon Emmastraat 7, IJmuiden. Overleden: W. Beers, 75 j„ ongehuwd, Ra telsstraat 26, IJmuiden; F. Slot. 81 jaar, wed. van G. Zander. Voorplaats, Santpoort. Getrouwd: K. de Haan en M. J. Rijke, Eindhoven, Willemstraat 47; J. H. de Vries en K. Groen, Burg. Rambonnetlaan 6 IJmui den; J. A. Carati en H. Houtwipper, Bever wijk, Wijkermeerweg 61. Ondertrouwden: N. Anakram en G. M. van Schellen Amsterdam; W. Eelman en J. C. van Kan, Texel, Osterend, Boschweg 14; J. J. van Lierop en J. A. van Donselaar, Melklaan 37, Velsen Noord. HAARLEM, 2 December. Bevallen 29 November: E. J. Brondsema Wildschut, d.; 30 November: C. C. M. van Luijt v. d. Lee, z.; l December: A. den Dekker— Kuperus, z.; J. C. J. Nelis—v. d. Peet. z.; A. E. Meerveld—Kleinhout, d.; J van Halst Hagtingius, d.; J. A. M. van Opzeeland— Brantjes, z.; P. Strijbis—de Voogd, d.; 2 December: E. SchildwachtIskes. z.; E. Speelman—Beurskens. z.; A. M. Warner—v'. d. Tang. d. Overleden 30 November: H. Th. Dekeling. 56 j., Hazepaterslaan; 1 December: C Waleveld— Luijters, 89 Zomervaart; A. G. Hagelen, 66 j., Amsterdamschevaart; J. H. J. Jasper, 84 L Tulpenstraat.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7