BURGERLIJKE STAND. DONDER DAG 8 DECEMBER 1938 HXAREEM'S DA'GBEAD 9 OVERVEEN OUDERAVOND JUUANASCHOOL. Woensdagavond werd in de Juliana school een ouderavond gehouden. Na een woord van welkom door den heer W. R. Jansen, hoofd dezer school, werd het nieuwe Kon. Besluit over oudercommissies be sproken. Vervolgens werd een nieuwe oudercommis sie gekozen. Deze bestaat thans uit de heeren J. A. A. Hock, A. Jager, J. Backhuys, L. Jansen en dr. J. S. de Boer. Op de agenda stond nog: voordracht door het hoofd der school over Het getuigen door kinderen. Wie aangaande iets getuigt of rapporteert, aldus de heer Jansen, moet dat eerst hebben waargenomen. Nu hebben proeven, genomen door den psy choloog Stern, tot merkwaardige uitkomsten geleid, n.l. dat rapporten over weergenomen dingen voor het grootste gedeelte zeer onvol ledig of zeer afwijkend waren van de werke lijkheid. Was dit bij volwassenen al in erge mate het geval, bij kinderen waren de uit komsten nog meer onbevredigend. Spreker trok de conclusie, dat men bij het getuigen door kinderen de grootste voorzich tigheid in acht dient te nemen en dat het bekende gezegde: „Kinderen en nog een soort menschen spreken de waarheid", alles behalve een axioma is. Na deze rede was er gelegenheid voor de ouders, met het personeel over de vorderingen der kinderen te spreken. AERDENHOUT VOORDRACHT DOOR NEL OOSTIIOUT. Het Vereenigingsgébouw van den Religieuzen Kring was Woensdagavond bijna geheel gevuld voor de voordracht van Nel Oosterhout van „De Krijtkring", Chineesch spel van Gerechtigheid in 5 bedrijven van Klabund in eigen Holland- sche bewerking. Albert van Doorn illustreerde de voordracht met oorspronkelijke muziek ontleend aan Chi- neesche motieven meestal uit de 5de eeuw. Evenals bij de Chineezen werd de voordracht gegeven zonder requisieten. Een enkele doek op den achtergrond was alles. De rest werd overgelaten aan de fantasie van den toeschouwers en aan de mimiek, stem en gelaatsuitdrukking van de kunstenaresse. Een dergelijke tusschenvorm van het too- neel dramatische en het declamatorische stelt hooge eischen aan de voordrachtkunstenaresse, eischen, waaraan Nel Oosthout ten volle be antwoord heeft, door het publiek 2 uur gevan gen te houden in den greep harer kunst. Albert van Doorn gaf een korte inleiding en vroeg vooral aan het publiek om zich te laten gaan, om zich daardoor des te beter in de Oos- tersche sfeer in te leven. Nel Oosthout moest door stem, gebaar, hou ding een groot aantal personen uitbeelden en zij deed dit op voorbeeldige wijze. Gelukkig, dat tusschen de bedrijven geen ap plaus de stemming kwam verstoren. Maar dit was des te hartelijker aan het einde. Dr. Bierens de Haan sprak welgemeende woorden van dank. BLOEMENDAAL r OUDERAVOND U. L. O. SCHOOL. Maandagavond a.s. wordt in de Hartenlust- school een ouderavond gehouden. Van de aftre dende leden der oudercommissie mevr. G. A. ReinaldaBrouwer, Ir. W. L. Brocades Zaal berg, mevr. A. P. J.HuyninkVan 't Veer en den heer L. v. Essen Lzn. zijn de beide laatsten niet herkiesbaar. Mevr. A. M. IJ. PopmaTijmstra zal eenige liederen zingen met begeleiding van mevr. M. W. P. DanielsWarnier. Ds. G. H. Moll van Charante zal spreken over: „De moderne religieuze opvoeding van de rijpere jeugd" en tot slot volgt declamatie van den bekenden auteur Jan van Dommelen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. Barnhoornvan Opzeeland, d. Ondertrouwd: geen. Getrouwd: M. J. van der Wilde en W. G. Voolkers; P. E. van Riessen en B. van den Berg; T. Verkade en W. J. Mulder. Overleden: A. Spinder, 34 j. echtg. van H. de Vries; P. W. Kiiller, 74 j., wed. van H. B. Moll; C. W. Muelink, 74 j., wed. van M. A. Teken broek, overl. te Haarlem; P. Klinkenberg, 6f echtg. van H. W. Bitter; R. van Giffen, 79 j.; H. W. Bitter, 75 j. HILLECOM VERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR. Onder leiding van den heer W. Jonkheer hield de afdeeling Hillegom Woensdagavond in Hotel Sistermans een goed bezochte vergade ring. Ook de burgemeester gaf door zijn aan wezigheid blijk van belangstelling. In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter de benauwende dagen achter ons en noemde het een lichtsWaal dat de uitgevoerde hoeveelheid bloembollen tot einde November was gestegen tot 8.700.000 K.G., terwijl 't gelds bedrag met f 3,400.000 steeg. Zeer verblijdend is de openstelling van Amerika voor de narcissen Honderden reizigers zullen trachten het verlo ren terrein te herwinnen hetgeen ongetwijfeld het vak ten goede zal komen. Vervolgens herdacht de voorzitter, staande door de vergadering aangehoord, het overleden lid J. Stassen, oprichter van een wereldzaak. Na bespreking en stemming werd de heer Jonkheer als voorzitter herkozen met 82 stem men tegen 35 op den heer C. J. van Til. Terwijl een klein bloemstuk op de bestuurs tafel werd geplaatst complimenteerde de heer Van Zanten den herkozen voorzitter bij welke woorden burgemeester Van Nispen tot Panner- den zich op hartelijke wijze aansloot. Hij be dankte den heer Jonkheer voor diens arbeid bij de beplanting der parken voor het a.s. diaman ten jubileum der afdeeling. De heer Jonkheer dankte hartelijk voor deze woorden. In plaats van den heer P. J. W. van Til, die als zoodanig had bedankt, werd tot bestuurs lid gekozen de heer C. Kramer Lz. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering te Haarlem was de hoofdschotel het reorganisatieplan. In een uitgebreid pleidooi wekte de heer Murk de leden op tegen dit plan te stemmen en noemde het een uiting van machtswellust, terwijl het geheele vak in een harnas wordt gestoken. Ook de heer A. H. Staats sprak in denzelfden geest en noemde het plan een schande voor de Ver- eeniging. Na een repliek van den heer Jonkheer was der stemming dat liet plan werd aan genomen met 78 stemmen voor, 27 tegen en 7 blanco. De begrooting der algem. vereeniging voor 1939 werd zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Hierna volgde de sluiting. ZANDVOORT Begrafenis Jan Visser Jr. Woensdagmiddag werd op de Algemeene Be graafplaats te Zandvoort het stoffelijk overschot van den schilder Jan Visser Jr. ter aarde besteld. De overledene was vele jaren leeraar aan de kunstnijverheidsschool Quellinus te Amster dam. Tien jaar had hij de leiding in handen van de Teekenschool voor Kunstambachten. In 1901 werd hij benoemd tot leeraar aan de Rijksnor- maalschool voor Teekenonderwijzers, waarvan hij later directeur werd. De laatste jaren woonde hij te Bentveld, waar hij nog geregeld werkte. Visser was de leermeester van vele schilders, die later bekendheid verwierven. Velen van hen waren gekomen, om him oud-leermeester de laatste eer te bewijzen. We noemen slechts: Aart van Dobbenburg, J. Dooyenwaard, Emile Dehé en den beeldhouwer C. Oorschot. Ook waren aanwezig George Reuter, lector aan de Rijksacademie te Amsterdam en J. B. Heukelom, leeraar aan de Kunstnijverheidsschool te Am sterdam. De baar werd gedekt door bloemen van den Directeur en leeraren van het Insittuut tot op leiding van Teekenleeraren, van Joh. Enschedé en Zonen, van de Loge Vicit Vim Virtus en van familie en vrienden. Aan de groeve werd het eerst 't woord ge voerd door prof. Huib Luns. voorzitter van Arti et Amicitia, die sprak van de groote werkkracht en de begeestering voor het schoone, die de overledene tot het laatst had bewaard, niette genstaande hij op een gezegenden leeftijd was ontslapen. Als opvolger van den ontslapene aan de Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijzers, wist spreker, wat zijn voorbeeld voor de leerlin gen en de leeraren had beteekend. Namens de leerlingen en leeraren bracht hij hem een laatste hulde, voor alles wat hij voor hen deed. Vervolgens trad de heer H. Ellens, oud-di recteur van de school voor Teekenonderwijzers en voorzitter van de Ned. Vereen, van Tee'ken- onderwijzers naar voren. Spr. had den overle dene gekend als een enthousiast docent, die steeds een lichtend voorbeeld was voor zijn leer lingen. Hij bracht hulde en dank voor alles wat hij voor zijn leerlingen deed. Namens de Vrijmetselaarsloge Vicit Vim Vir tus te Haai-lem sprak de voorzitter der loge, de heer Oostenburg. Nadat hij verklaard had, dat de leden Visser Jr. niet zouden vergeten en zijn na gedachtenis zouden eeren, legde hij als symbool van wijsheid, kracht en schoonheid drie witte rozen op de baar. De oudste zoon sprak tenslotte namens de fa milie woorden van dank. GECOMBINEERDE VERGADERING VAN Z. H. V. EN HANZE. Woensdagavond kwamen de besturen van de Zandvoortsche Handelsvereeniging en de R. K Middenstandsvereeniging de Hanze in een ge combineerde vergadering in Bodega Mustert bijeen ter gezamenlijke bespreking van enkele kwesties, die den geheelen winkelstand raken. Daar was in de eerste plaats de kwestie van het koopen, of beter gezegd, het niet koopen bij politieke of godsdienstige tegenstanders. Het eenige, wat men na een ampele discussie meende te kunnen en moeten doen, was een zeer ernstig beroep te doen op het publiek in het algemeen, om zich vooral in deze bewogen tij den, niet te laten beïnvloeden door losse ge ruchten. Slechts kalm beraad en grondig onder zoek kan groote onrechtvaardigheden voor komen. Nog een tweede belangrijke kwestie werd ter sprake gebracht, n.l. de reisbonnen. Van ver schillende zijden werd de meening geuit, dat vele klanten weinig interesse hadden voor deze bons, omdat zij toch niet van plan waren om mede op reis te gaan. Om de interesse van het publiek voor deze bons te verhoogen, werd be sloten, aan de kaarten met bonnetjes een be paalde waarde toe te kennen, met dien verstan de, dat deze bonnen later bij de deelnemende winkeliers als betaling voor winkelwaar kun nen dienen. HEEMSTEDE ST.-NICOLAAS BIJ DEN EERSTEN HEEMST. SPEELTUIN. Woensdagmiddag was in het lokaal voor Christelijke belangen aan den Voorweg St.- Nicolaas de gast van de kinderen van leden der Eerste Heemsteedsche Speeltuinvereeni- ging. In zijn openingswoord sprak de voor zitter de heer W. K. Numan woorden van dank tot de milde gevers van vele geschen ken en versnaperingen. St.-Nicolaas en Pieter werden met ge juich en gezang ontvangen. Ir. H. van Ton geren vertoonde daarna eenige films, o.a. een Artisfilm, Indianenspel „Pikbroek in Afrika", „Skisport" en een kleurenfilm van onze bloe- menstreek, welke alle in den smaak der kin deren en ouders vielen. Afwisselend zongen de kinderen liedjes met begeleiding van Jan v. d. Braak op zijn harmonica. Zoo nu en dan werden versnaperingen uitgedeeld. RECLAMEWEEK WINKELIERSCOMBINATIE „CENTRUM". Van 28 Nov. tot 5 December hadden de winkeliers, aangesloten bij de combinatie „Centrum", een étalagewedstrijd georgani seerd. waarbij het publiek deze etalages moest beoordeelen. Een bevoegde jury. bestaande uit mevr. Verlooij en de heeren P. Telchhuis H. Pil- ger, sprak ook haar oordeel uit. Woensdag avond werd de uitslag bekend gemaakt. Ie prijs C. Smoorenburg. 2e prijs firma Rewo. 3e prijs Caspar Hiddink. 4e prijs fir ma G. Wijkhuizen, 5e prijs A. A. J. Schutter. 6e prijs H. Reyngoud, 7e prijs G. Rooijakkers. 8e prijs K. J. Dijkstra, 9e prijs H. J. Pistorius, 10e pr. Sigarenmagazijn Selecta. IJMUIDEN Mevrouw Arends neemt afscheid van „Ziekenzorg". Na gedurende 28 jaren bestuurslid, waar van 24 jaar penningmeesteres van de Veree niging „Ziekenzorg" te zijn geweest, heeft me vrouw Arenje wegens haar vertrek naar el ders haar functie neergelegd. In een ten huize van een der bestuursle den gehouden bijeenkomst heeft men me vrouw Arends wegens haar vertrek naar el- sproken en haar dank gebracht voor alles wat zij in den loop der jaren voor de vereeniging heeft gedaan. BESOMMINGEN. Manden TRAWLERS: 750 I. S. Groen IJM. 130f 4030 430 Prinses Beatrix IJM 117 f 3090 150 Oostzee IJM. 147f 2720 475 Rotterdam IJM. 112 f 4190 280 RO 15 Antje f 2700 HaringloggersLT 403 f 1200. VL 85 f 280, VL 205 f 1680, VL 207 f 750. VL 208 t 210. SCH 14 f 780. SCH 130 f 250. SCH 19 f 1850. SCH 133 f 640, SCH 285 f 710. SCH 284 f 1100. SCH 134 f 780, SCH 328 f 320, KW 58 f 770, KW 55 f 280, KW 151 f 3450, KW 135 f 1080. KW 176 f 640. KW 95 f 700, KW 36 f 110, KW 33 f 110, KW 50 f 390, KW 167 f 1100. MARKTBERICHT. (Versche visch>. IJmuiden, 8 December 1938 (A.NP.) Tarbot f 1.08—f 0.82 per kilo. Tong f 1.22—f 0.91 idem. Meilbot f 1.04— f laOO idem. Griet f 28—f 23 per 50 kilo. Zetschol f 30 idem. Kleine schol f 30f 14 idem. Bot f 28—f 25 idem. Schar f 10 idem. Tongschar f 55f 26 idem. Poontjes f 8.50f 5 idem. Groote schelvisch f 32f 28 idem. Middel schelvisch f 26f 24.50 idem. Kleinmiddel schelvisch f 22f 17.50 Kleine schelvisch f 18f 9.60 idem. Groote gul f 15f 12.50 idem. Kleine gul f 13f 7 idem. Wijting f 7.40—f 5.50 idem. Makreel f 10.50f 4.90 idem. Versche haring f 7.40f 5.40 idem. Middel heek f 45 per 125 kilo. Kleinmiddel heek f 15.50 per 50 kilo. Kleine heek f 11f 8 idem. Kabeljauw f 63f 31 per 125 kilo. Vleet f 1.50—f 0.48 per stuk. Leng f 1.65f 0.90 idem. Koolvisch f 0.80f 0.18 idem Rog f 20 per koop. VELSEN Vergadering van den Gemeente raad. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dins dag 13 December 1938, des namiddags 7 uur De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken en mededeeling. 2. Wijziging van de verordening op het be heer van het gemeentelijk gasbedrijf en de gemeentelijke waterleiding. 3. Adres van J. van Schelt e,a., waarbij be. zwaar wordt gemaakt tegen de heffing van een vaste vergoeding voor het gebruik van een 25 liters electrischen boiler en houdende ver zoek de betreffende verordening op dat punt te wijzigen. 4. Aanvulling der verordening op de hef fing van precario. 5. Verlenging van de huur van de tot ma nege ingerichte voormalige timmerwerkplaats in Velserbeek. 6. Verlaging van den huurprijs van een gedeelte grond. 7. Verleenen van vergunning tot het heb ben van een uitzicht. 8. Aanneming van een erfdienstbaarheid. 9. Vaststelling van straatnamen. 10. Adres van J. B. Klauwers te Santpoort, inzake beschadiging enz. van zijn eigendom, in verband met den bouw van een rioolwater- pompstation aldaar. 11. Verleenen van vergunning tot het dem pen van een gedeelte beek. 12. Benoeming van: a. tijdelijk personeel aan de Visscherij- school. b. één lid der commissie van toezicht op de Rijks Hoogere Burgerschool. c. één lid der commissie van toezicht op de Handelsavondschool; d. één lid der commissie van toezicht op de Visscherijschool. één voorzitter en acht leden der com missie van toezicht op de Arbeidsbeurs. HAARLEMMERMEER Bloeddorstige honden dooden vele schapen. Groote schade voor veehouders te Vijfhuizen. In de omgeving van het dorp Vijfhuizen hebben de bloeddorstige honden wederom huisgehouden onder kudden grazende scha pen. De honden achtervolgden de schapen en dreven ze tot de uiterste hoeken van de wei landen waardoor de beesten tenslotte in het water sprongen. Verschillende dieren werden zoo gebeten en toegetakeld, dat ze moesten worden afgemaakt. Allereerst brachten de honden een bezoek aan het weiland van den landbouwer L. de G. Het was slechts een begin van den strijd. Een van de schapen werd verscheurd. Daarna kregen de schapen van den land bouwer C. C. een beurt. De dieren wei-den over het weiland verspreid, enkele waadden dooi de omringende sloot in de hoop, op het naast- ;elegen land redding te vinden. Deze strijd werd opgemerkt door een buurt bewoner. die onmiddellijk den landbouwer ging waarschuwen. Gezamenlijk ging men toen op onderzoek uit. doch van de honden was al niets meer te bespeuren. De dieren werd bespat met modder terug gevonden. Twee daarvan waren zoo gewond, dat zij moesten worden afgemaakt. Voor den landbouwer is dit dus een groote schade. Het bleek intusschen, dat de bloeddorstige rust verstoorders nog niet verzadigd waren. Even verder werden de schapen van den landbouwer A. van Z. op dezelfde wijze be handeld. Ook hier werden slachtoffers ge maakt. Drie der schapen waren zoo ernstig toegetakeld, dat zij afgslacht moesten wor den. GEZELLIG SAMENZIJN. De tooneelvereeniging „Gezellig Samenzijn" geeft op Woensdag 14 December haar tweede uitvoering in hotel De Beurs te Hoofddorp. Opgevoerd zal dan worden een tooneelspel in drie bedrijven, genaamd „Een die niet geteld wordt" E.T.O. NIEUWS. Het nederlaag-toumooi van de junioren- afdeeling van E.T.O. is geëindigd in het voor deel van het Christ. Lyceum te Haarlem. Het won hiermee den beker. Dit elftal komt Za terdagmiddag een vriendschappelijken wed strijd spelen tegen de junioren van E.T.O. BEVERWIJK Bloembollencultuur verwierp statutenwijziging. Vliegen In de narcissen. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van de Alg. Ned. Vereeniging voor Bloembol lencultuur een ledenvergadering onder voorzit terschap van den heer G. Sluijter. Naar aanleiding van een daartoe ingekomen verzoek werd aan de commissie tegen de water onttrekking van den bodem een bijdrage van f 15 verleend voor het voeren van een verdere actie. Hierna werd de beschrijvingsbrief behandeld voor de op 12 December in het Krelagehuis te Haarlem te houden algemeene vergadering. Voor de verkiezing van leden van het hoofd bestuur werd besloten de candidaturen van de heeren M. Velthuyzen van Zanten Rzn. te Hille gom, S. Verdegaal te Sassenheim en C. H. Kra mer te Bloemendaal te steunen. Met groote meerderheid van stemmen werden de voorstellen tot wijziging van statuten en huis- houdeliik reglement van Ale. Vereeniging inge diend door de afdeeling Bennebroek-Vogelen- zang, verworpen. De heeren Jb. Meyer en A. P. Kochx werden gekozen als afgevaardigden naar de algemeene vergadering. De heeren Broeze en Kimman za gen zich aangewezen als plaatsvervangers. Bij de rondvraag drong een der leden er op aan het hoofdbestuur te verzoeken maatregelen te nemen tegen het uitplanten en overstaan van narcissen in parken en buitenplaatsen omdat daardoor de z.g.n. vlieg, waartegen de kweekers zooveel maatregelen nemen, zich toch weer on der het gewas op de naburige velden kan ver spreiden. Na eenige besprekingen werd besloten deze vraag aan de vereeniging „De Narcis" voor te leggen. Aan het einde der bijeenkomst werd een tien tal leden gelukkig gemaakt met potplanten, die onder de aanwezigen werden verloot. SANTPOORT NED. HERV. GEMEENTE. In de gisteren gehouden vergadering van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden de hee ren Van der Klift en Van Rijen resp. als ouder ling en diaken herkozen. In de uitbreidingsvacatures werden gekozen de heeren Dunnebier (ouderling) en De Grool (diaken). R. C. BREDERODE. Vrijdag a.s. houdt de R. C. Brederode een al gemeene vergadering in „De Viersprong". Dooi het bedanken van den heer F. M. van Vliet als voorztter moet in deze vacature worden voor zien. Het bestuur stelt den vice-voorzitter, den heer C. Slagboom, candidaat. Verder moeten nog "twee andere bestuurs- vacatures vervuld worden. Bestuurscandidaten hiervoor zijn de heeren P. Hille en A. J. Voogd CULTUREELE FILM. Uitgaande van het comité voor cultureele films zal Woensdag a.s. in het Vereenigingsge bouw der Ned. Herv. Gemeente de film „Toen dra's", een machtig épos van sneeuw en ijs, ver toond worden. (Is reeds in een deel eener vorige oplaag opgenomen.) Aanvaring bij Noordhinderlicht- schip. VLISSINGEN, 7 Dec. Dinsdagavond is het Engelsche motorschip „Pro wess" aangevaren. Eenige leden van de bemanning zijn gewond. De „Pro wess" is de haven van Vlissingen bin- nengeloopen. De aanvaring geschiedde gisteravond om streeks zeven uur op ongeveer twaalf mijl van het Noordhinder-lichtschap. Men weet nog niet, met welk schip de „Prowess" in botsing is geweest. Vanochtend is het schip op eigen kracht te Vlissingen binnengeloopen. Het heeft veel schade aan het achterschip opge kropen. De kapitein, de heer A. Seaman, wacht op orders van zijn reedery. Hij is aan een der beenen licht gewond, een matroos is er ernsti ger aan toe. Hij heeft eenige ribben gebroken en is in het ziekenhuis Bethesda opgenomen. De .Prowess" heeft een bruto inhoud van 207 ton en is eigendom van de reederij Ft. Everart and Sons Limited te Londen. Edsel Ford beveelt belasting verlaging aan. WASHINGTON 7 December (A. N. P.) Edsel Ford, president van de Ford Motor Com pany, heeft gisteren in de financieele subcom missie van den senaat als zijn meening te kennen gegeven, dat een algemeene belasting verlaging het doeltreffendste middel zou zijn voor de federale regeering om een opleving ii zaken aan te moedigen. Ontploffing had ernstige gevolgen. ANTWERPEN 7 December (Havas). In een fabriek te Hemixem is een koolzuurcylin- der uit elkaar gesprongen, tengevolge waarvan twee arbeiders gedood en drie zwaar gewond werden. Meisje neergestoken. LOEMADJANG 7 December (Aneta/A. N P-)- Gisteravond is te Loemadjang, een moord gepleegd door een zekeren K., daggelder bij de irrigatie. Het slachtoffer was mej. H. S die inwoonde bij een bejaard man. K. had juisl als daggelder ontslag genomen. In den loop van den avond had hij nog ge wandeld met het slachtoffer. Later begaf hij zich naar het huis van het meisje en doorstak haar met een jachtmes. Het wapen trof mej. S in de hartstreek. Zij was vrijwel onmiddellijk dood. Hierna poogde K. zelfmoord te plegen. Hij is in zorgwekkenden toestand naar het hospitaal te Soerabaja vervoerd. Het slachtoffer is hedenmiddag te Loemad jang begraven onder groote deelneming. Men meent, dat beide jongelui de wanhoopsdaad in een vlaag van depressie samen hebben be raamd. Nationale collecte bracht totnogtoe 366.000 op. Het totale bedrag van de nationale collecte voor de vervolgden om geloof en ras is geste gen tot f 366.000. Van tweehonderd gemeenten moet het resul taat nog binnenkomen. Zwenclelgeseliiedenis met gestolen obligaties. Straf tegen Rotterdamsch advocaat verlaagd. 's-GRAVENHAGE, 7 December. Het ge rechtshof te 's-Gravenhage wees heden arrest in de strafzaak tegen den Rotterdamschen advo caat, mr. C. Z., die betrokken is geweest in een reeks manipulaties met gestolen effecten. De Rotterdamsche rechtbank had hem des wege veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Het Hof heeft heden van deze straf zes maan den voorwaardelijk opgelegd en bepaald dat de preventieve hechtenis, welke zal worden afge trokken, zes maanden zal bedragen. INGEZONLEIM /TUKKEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet ver an t woordelijk Van ingezonden stukken, geviaatst oj niet 'cviaatst. wordt de kovi] den inzender niet 'eruaoegeven. Helden der Zee-fonds „Dorus Rijkers". Een collecte. Op Woensdag 14 December 1938 zal er ln Haarlem een collecte wcoxien gehouden ten bate van bovengenoemd fonds. En waar het een gewoon menschelijke eigenschap is te willen weten voor welk doel een offer wordt gevraagd willen wij in het kort uiteenzetten waarvoor de bijeengebrachte gelden gebruikt worden. Gesteund worden de oude redders van schipbreukelingen, en weduwen van redders. Nu tien jaar geleden werd Nederland op geschrikt door het omslaan van de reddings boot „Prins der Nederlanden" voor Hoek van Holland, waarbij helaas 8 kranige redders, vaders van groote gezinnen, hun leven lieten in dienst van de menschheid. Meer dan ooit werd toen beseft, welk een geweldigen titanischen strijd op het eind der vca-ige eeuw de oude garde geleverd heeft met de woedende elementen. Is de strijd van de mannen, die het werk nu doen, zwaar, zij hebben althans modern materiaal tot hun beschikking. De oude redders gingen echter in note- doppenVaak hun eenig „hebben en houden", koen en moedig, den verschrikke- lijken stormnacht in. Het is voor die oude, dappex*e zeehelden, de mannen met baarden en bolhoeden, voor hen, die het werk eens deden, dat het „Drus Rijkers Fonds" den handschoen opgenomen heeft. Zij verdienen hulp, steun en toewijding op hun ouden dag ten volle. Eens stonden deze dapperen, die met Doms Rijkers en andere groote schippers uitvoe ren voor anderen op de bres. Het is goed dat niet alleen 't Haarlemsche publiek maar het geheele Nederlandsche volk beseft dat het nu hun beurt is, voor hen op de bres te staan. Wij weten zeer goed, dat reeds menigmaal voor verschillende collectes een beroep is ge daan op uw medelijdend hart, maar wij ver trouwen, dat u zich ditmaal een opoffering wilt getroosten voor hen, die in de kracht van hun leven zelf de menschlievendheid als eerste levensdevies gekozen hebben en thans, nu zij oud en krachteloos geworden zijn, met moeite gedurende de enkele jaren, welke zij nog te leven hebben, hun hoofd boven water houden in de levenszee. Het comité van uitvoering moet op dien eenen dag de geheele gemeente bewerken, zoodat het ten zeerste op prijs zal worden ge steld, indien de ingezetenen door het gereed houden van hun bijdrage de vlotte afwikke ling willen bespoedigen. Ondergeteekenden die ons werk van harte aanbevelen, spreken den wensch uit, dat zeer velen in onze gemeente door een milde gave wederom het hunne zullen willen bijdragen om op den ingeslagen weg voort te kunnen gaan. Collectanten kunnen zich opgeven bij; Mevrouw R. J. PfaffReudler, Prins Hen driklaan 91. Overveen, Tel. 15482. Mejuffrouw L. J. Swaalf, Lorentzplein 36, Haarlem, Tel. 12004. Comité van aanbeveling: Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, Dr. F. G. van Asperen, mevr. A. M. Del BaereJiskcot, Mr. P. E. Barbas, Wethouder A. G. Boes. Ds. C. H. Brandt. Mr. A. Bruch. Ir. W J. Burgersdijk, Mevr. H. J. DrosteSavry. H. J. Franken, Mevr E. J .GroenDu Mosch, J. P. Guépin, Mr. J. N. J. E. Heerkens Thyssen, A. D. Huys- man. M. C. de Jong Jr.. M C Koning, Ds. J. M. Leendertz. Wethouder W. J. B. van Liemt, Mevr. E. W. MerensJoekes, A. J. Meijerink, Ds. G. H. Mcll van Charante, Mevr. C. J. MouthaanZimmerman. J. H. T. Pfaff, B. A. Potjer, Wethouder M. A. Reinalda, Deken H. C. J. Sondaal, Jhr. F. W. van Styrum, J. J. Swens. J. A. IJ. Svbrandi. Ir. H. W. de Voogt, Rabbijn S Ph. de .Vries, Ds. G. J. Waarden burg, Wethouder E. van der Wall, Mr. Th. A. Wesstra. Comité van uitvoering: Mevr. E. F. J. Jonker- Munk, Mevr. R. J. PfaffReudler. Mej. L. J. Swaalf, Mr. C. M. J. de Jongh. HAARLEM, 7 December. Ondertrouwd: 7 Dec.: H. A. Spoor en C. M. Albers, J. Tinga en C. M. v. d. Aar, C. J. Veld kamp en L. G. v. Doorn, C. J. de Jong en J. C. M. Wassenaar. C. de Graaf en J. C. Pouwels; H. Zomerdijk en A. Vermeeren, B. den Hollander •n A. Goedhart: C. v Andel en T. W. J. Bouw meester; M. P. M. Linders en P. A. M. v. Waijen- burg. Getrouwd: 7 Dec.: W. F. Lodérus en C. J. F. Plugge; K. Theel en J. Gaemers; L. Keepe en C. Welagen: M. Broer en S. E. Remijn; J. C. Glim merveen en G. Zwaanswijk. J. Gleijsteen en A. C. M. Zinkstok: B. M. Tordoir en M. E. Driessen W. H. K. Brinkman en P. Ligthart; J. H. Meure en H. C. A. M. Heidveldt; P. de Lugt en J. v. Duyn; C. R. v. d. Walle en C. W. Leunls; A. J. Leurs en J. A. Koonings; H. Huijgen en R. Pabon. Bevallen: 2 Dec.: S. H FrankeBerkvens, z.; 5 Dec.: H. J, BreemerSwanborn, z.; M. J. Se- verijnse—de Graaf f, z.; G. Veldheer—Verkade, z.; 7 Dec.: R. v. Renswoudev. d. Meer, d. Overleden: 5 Dec.: J. G. 20 mnd„ z. v. J. G. Bantz, Slaehthuisstraat: 6 Dec.: J. Cival, 78 j., Wolstraat; M. E. Schüttauf, 59 j„ Zuiderstraat; A. Leewis, 16 j., Staringstraat; C. Smits, 34 J. Keizer Karelstraat; A. Kamper—v. d. Dam. 71 j. Kolkstraat,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7