I DINSDAG 20 DECEMBER 1938 HAARDE M'S DAGBEAD 7 DE MIDDENSTANDSCENTRALE TE HAARLEM. In het najaar van 1939 wordt een tentoonstelling georganiseerd. EEN UNIFORM-ZEGEL VOOR MIDDENSTANDSZAKEN. Het bestuur van de Middenstandscentrale voor Haarlem en omstreken verzoekt ons het volgende te plaatsen: Vrijdag 1.1. werd door de Middenstands Cen trale voor Haarlem en Omliggende gemeenten een ledenvergadering gehouden. Nadat door den voorzitter de vergadering was geopend deed hij eenige mededeelingen betreffende de vestiging van het bureau der Middenstands Centrale in het gebouw der Ne- derlandsche Middenstandsbank in de Gier straat 14. alsmede over de beteugeling van het verstrekken van bijdragen voor tentoonstel lingen en dergelijke door winkeliers en het ad- verteeren in programma's. Daarna kwam spre ker tot de actie van den Middenstand tegen de concentratie van de grootbedrijven, welke steeds levendiger wordt. Hij noemde het Uni- lever-concern als een markant voorbeeld van economische dictatuur, terwijl hem ook ter oore is gekomen, dat door het Bata-concern een 100-tal manufacturenwinkels zal worden geopend. Dat de kwestie zeer urgent is blijkt uit het feit, dat zich een comité heeft gevormd ge naamd Nationale Anti-Poliep Actie, kortweg genaamd N.A.P.A., waarvan het secretariaat is gevestigd te Nijmegen. De voorzitter meent dat het op den weg van de Middenstands Cen trale ligt aan deze actie haar steun toe te zeg gen. Spreker zou de Middenstandscentrale willen doen optreden als een kern te Haarlem van deze actie, alwaar inlichtingen zullen zijn te bekomen en vanwaar brochures kunnen worden verspreid. Besloten werd, dat de Middenstands Cen trale zich met het Comité in verbinding zal stellen. Als volgende punt van de agenda kwam daarna het houden van een Middenstands tentoonstelling in het najaar van 1939 ter sprake, welke tentoonstelling zal worden ge houden in verband mét het 15-jarig bestaan der Middenstandscentrale. Door de vergadering werd aan het bestuur machtiging verleend de noodige stappen te doen tot de verwezenlijking van dit plan. Over het punt der agenda ,,De Middenstand en het Gemeentebeleid" werd een levendige discussie gevoerd. Bij de rondvraag vroeg de heer Roggeveen het woord. Hij deelde mede. dat door de Kleine Houtstraatvereeniging in samenwerkh*t met de Ged. Oude Grachtvereeniging een St.-Ni- colaasactie op touw was gezet. Gedurende 14 dagen is door de aangesloten winkeliers aan de koopers welke voor f 0.25 kochten één punt ter waarde van cent uitgereikt. De actie moet als uitermate goed geslaagd worden be schouwd. Naar aanleilding daarvan zou de heer Rog geveen gaarne de mogelijkheid onder het oog zien, om te Haarlem te ko:ri°n tot een uni form-zegel hetwelk door dc Mdenstands za ken zou worden verstrekt. Ooir te Beverwijk wordt een dergelijke actie gehouden en ook. te Heemstede is iets dergelijks op touw gezet, Het moet een actie women, waaraan door alle Haarlemsche Bona-fide middenstandsza ken moet worden deelgenomen Eer. dergelijke actie zal een belangrijk wapen worden tegen het groot winkelbedrijf. Zooals door Mr. Mar- chant op de vergadering van de R. K. Mid- denstandsvereeniging werd medegedeeld is het thans de mobilisatietijd van den Midden stand. De gevaren voor den Middenstand zijn niet denkbeeldig winkeliers in vasten dienst van het grootbedrijf). De heer Hooij bedankte den heer Roggeveen voor zijn uiteenzetting. Spreker meende dat zijn plan onderschrijving verdient. Spreker stelde voor dat een commissie uit de 3 groe pen van den Middenstand zal worden be noemd. ten einde tot een oplossing ter verwe zenlijking van de gedachte van den heer Rog geveen te geraken. De vergadering gaat daarmede accoord. Nadat nog eenige aanwezigen het woord hebben gevoerd werd de vergadering geslo ten. NIEUWJAARSRECEPTIE BIJ DEN COMMISSARIS DER KONINGIN. De Commissaris der Koningin in Noord- Holland en bar'esse Röell zijn voornemens, te hunnen huize, Nieuwe Gracht 7, te Haarlem, twee Nieuwjaarsrecepties te houden: de eer ste op Zaterdag 7 Januari des namiddags van half vier tot helf zes en de tweede, waar ge danst zal worden, op Vrijdag 13 Januari, des avonds te 9 uur. Mevrouw Röell zal voorts, te beginnen met 4 Januari, weder eiken Woensdagmiddag van 3 uur af ontvangen. VUURPOTTEN IN DE STAD. Op verschillende plaatsen in de stad zijn door de gemeente vuurpotten neergezet en wel op het Stationsplein, Groote Markt en het Plein. Waarschijnlijk zullen echter evenals in '32 ook nog op andere plaatsen dergelijke vuurpotten worden geplaatst. EXAMENS Nederl. taal en letterkunde m.o. Geslaagde de heer A. A. Weijers te Haarlem. Machinisten-examen. Geslaagd voor diploma c. de heer C. H. Dekker te Haarlem De H. O. V. Het concert van Vrijdagavond. De Vrijdag-serie der H.O.V. brengt het Triple-concert van Beethoven; dit concert voor viool, cello, piano en orkest mag in de Beethoven-serie zeker niet ontbreken. Het werd cok bij de H O V. op een gala-avond uitgevoerd en dezer dagen in het Concertge bouw. Bij de H.O.V. zal het worden voorgedragen door Felix de Nobel (piano), Jos de Clerk (viool) en Johan de Nobel (cello), dezelfde ar tistieke combinatie die het vroeger bij de H O. V. speelde. In contrast hiermede begint het concert met Roussel's ..Concert pour petit Orchestre". een gelegenheid voor het publiek deze twee werken als stijl-eenheid te leeren kennen. Na de pauze wordt de derde Symphonie van Saint-Saens her orgel ten gehoore gebracht welke symphonie op de zomerconcerten zulk een succes had. dat ze tweemaal een uitver kocht huis trok. De orgelpartij is ook nu wederom in handen van Albert de Klerk en de vierhandige piano partij wordt verzorgd door Bets Nederkoorn fei Jac. Zwaan. PROVINCIALE STATEN. Hedenmorgen half elf werd de winterzitting van de Provinciale Staten geopend. De voorstellen tot wijziging van het „Sala risreglement 1920" en van het „Ambtenaren reglement 1920" worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Buitengewoon L. O. Ged. Staten stellen voor te besluiten, aan het bestuur van de Stichting OJL. Vrouwe van Lourdesschool te Alkmaar, ten behoeve van de stichting van hare school voor Buitenge woon Lager Onderwijs aldaar, een bijdrage uit de provinciale kas te verleenen ad 40 pCt.. van de op 7.100 geraamde kosten van het geschikt maken van het door haar van de gemeente Alkmaar gehuurde leegstaande schoolgebouw voor het doel en voor de in richting daarvan, zulks tot een maximum van 2.840 en onder voorwaarde, dat de rekening van de verbouwing en van de inrichting door Ged. Staten wordt goedgekeurd. De heer Hoogland (S.D.A.P.) zal zijn stem aan deze voordracht geven, maar hij waarschuwt tegen versnippering van het bui tengewoon lager onderwijs. De heer Lam booy (R.K.) meent, dat er een gezonde basis aanwezig is om deze voor dracht aan te nemen, omdat deze school van den beginne af 50 leerlingen heeft gehad, ter wijl het minimum, dat de wet toestaat, 20 be draagt. De heer Wit tem an (R.K.) (Ged. Staten) verdedigt de voordacht. Ook hij acht het aan tal leerlingen groot genoeg om aan het ver zoek van het bestuur van genoemde stichting te voldoen. Ged. Staten zijn zelfs verheugd, dat zij op deze manier kunnen helpen. Zij hebben con amore tot de oprichting van deze school meegewerkt. De voordracht wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De malariabestrijding. Ged. Staten stellen voor, te besluiten, hen te machtigen, aan de Commissie voor de bestrij ding van de malaria door de bevolking in Noordholland jaarlijks een subsidie uit de pro. vinciale kas tot een bedrag van ten hoogste 4.000 te verleenen, onder eventueel door Ged. Staten nader te stellen voorwaarden. De heer Sajet (S.D.APJ brengt hulde aan Ged. Staten voor wat zij ter bestrijding van de malaria hebben gedaan. Hij geeft, hun in overweging, bij het Rijk op herstel der subsidie aan te dringen. De heer Michels (S.D.A.P.) (Ged. Staten' zegt, dat Ged. Staten gaarne aan het verzoek van den heer Sajet zullen vuldoen. De voordracht wordt goedgekeurd, evenalt het voorstel tot vaststeiling van een reglement op het houden van aekstieren Ln Nooid-HoJ- land. Demonstrat»vheilrijf voor fruitteelt te Haarlemmermeer. Geci. Staten stellen voor, hen te machti gen de exploitatie van het provinciale de- ïnonstratiebedrijf voor fruitteelt te Hoofddorp in de gemeente Haarlemmermeer voor reke ning van de Provincie op te dragen aan de Nedertandsciie Heidemaatschappij Ook deze voordracht wordt zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd, nadat de heer Kooiman (V.D.) aan den heer Dok (S. D. A. P.) toegezegd heeft, er tegen te zullen waken, dat producten geteeld worden, waar aan geen behoefte bestaat.. „DE NEDERLANDSCHE PADVINDERS". Dictriets Kerstbijcenkomst Door het district Haarlem van de Neder- landsche Padvinders wordt Woensdag 21 De cember a.s. een Kerstbijeenkomst georgani seerd in de Noqrderkerk aan de Velserstraat. Voor werpen begint deze bijeenkomst om 6.45 uur n.m. Voor Verkenners en Voortrek kers om 7.30 uur n.m. Welpen moeten uiterlijk 6.40 uur onder lei ding van de Akeela in de kerk aanwezig zijn. Totems medenemen. Verkenners en Voor trekkers vlaggen medenemen. AANBESTEDING. De directeur van Openbare Werken heeft Maandagmorgen ten Raadhuize herbesteed: het aanleggen van een sportterrein, het nor- maliseeren van een gedeelte van de Delft enz. (uit te voeren in werkverschaffing). Laagste inschrijvers waren de heeren Van Halen en Doornik te Leiden voor 33650. Voor het maken van den toegang tot het sportter rein waren dezelfden laagste inschrijvers voor f 3300 Ontploffing in een waterstofgas stokerij. Gistermiddag heeft er in het gebouw van de waterstofgasstokerij op het terrein van de gas fabriek een explosiei plaats gehad, die waar schijnlijk veroorzaakt is. doordat een leiding buis bevroren was. Van de stokerij werden vele ruiten vernield en vielen eenige dakpannen cm - laag waardoor drie arbeiders in het gebouw werden getroffen. Door den eersten hulpdienst van de fabriek zijn de getroffenen verbonden, waarna ze naar het St. Elisabeths Gasthuis zijn gebracht. Hier bleek, dat een 40-jarige bankwer ker een hoofdwonde had opgeloopen. Hij zal ter observatie eenige dagen in eht ziekenhuis blij ven. De beide anderen konden na verbonden te zijn huiswaarts keeren Koude Ju Engeland eischt 25 slachtoffers. Zee 11 K.M. voor den mond van de Theems nog bevroren. LONDEN. 20 Dec. Het aantal dooden tenge volge van de koudegolf in geheel Engeland is thans tot 25 gestegen. De temperatuur in Lon den was om 3 uur hedenmorgen 23 grade Fahrenheit, hetgeen sedert 47 jaar de koudste December-temperatuur is. De zee is 11 K.M. voor den mond van de Theems bevroren. De scheep vaart is lamgelegd. In IJsland daarentegen is het 23 graden warmer dan in Londen. In Yorkshire ligt de sneeuw 25 c.M. hoog. De kleine dorpjes in Devonshire zijn geisoleerd. Drie zwavelhoudende poelen in de nabijheid an Darlington, die bodemloos zouden zijn er bekend staan onder den naam van „helsche ke 'els" beginnen te bevriezen. In een vliegtuigfabriek in de nabijheid van Birmingham hebben 50 teekenaars het werk neergelegd. Zij beweren, dat de koude het onmo gelijk maakt om accuraat te werken. De Finsche bark „Alastor", die 8 December van Falmouth was uitgevaren met bestemming Noorwegen is voor de Noorweegsche kust door 'en storm overvallen en over de Noordzee terug «dreven naar de kust van Aberdeen Maand* •s de „Alastor" den mond van de Humber bin nengevallen. De zes leden van de bemannin vertelden, dat ze de Poolzon hadden gezien. (United Press.) SPORT EN SPEL TAFELTENNIS. LEDENVERGADERING NED. TAFELTENNIS BOND. W. F. Kruyff uit Haarlem in het bestuur gekozen. De Nederlandsche Tafeltennis Bond hield in Utrecht een buitengewone algemeene leden vergadering. Te kwart voor vier opende de heer J. L. Hiemstra met een kort welkomswoord de ver gadering. Na de behandeling der ingekomen stukken volgde een bespreking van de statuten en Huishoudelijk reglement. Deze werden na en kele wijzigingen goedgekeurd. Het Competitie reglement werd in zijn ontwerp gehandhaafd tot het einde van deze competitie, waarna een commissie en de afdeelingscompetitieleiders, de tijdens de competitie gebleken gebreken, daarin zal bestudeeren. In de bestuursvacature werd voorzien door de benoeming van den heer W. F. Kruyff (Heemstede) uit Haarlem. H.T.T.C.T.O.G. 3. H.T.T.C, heeft geen kans gezien, het derde team van T.O.G. er onder te houden. Met een 55 gelijk spel moest zij genoegen nemen. Bij H.T.T.C. was haar sterkste speler n.l. Heeck verhinderd. Van Son die voor hem inviel zag geen kans een enkelspel in zijn voordeel te be slechten. Verder was bij T.O.G. haar zwakste speler verhinderd, waarvoor Wille inviel. Vogelzang hebben we in tijden niet zoo goed zien spelen. Zijn verdediging is uitstekend en zijn getrokken aanval is zeer verrassend. Het is jammer, dat hij het in het begin van de partij te licht opneemt, wat- hem meestal de eerste set kost. In alle drie enkelspelen verloor Vo gelzang de eerste set met 2117. Van v. Dam en v. Abbevé won Vogelzang met groot ver schil de beide volgenden resp. met 219, 2110 en 2117 en 2110. Tegen Wille had hij meer moeite en moest met 2119, 2119 genoegen nemen. Van Son was niet erg gelukkig in zijn enkel spelen. Van v. Dam b.v. had hij kunnen win nen. Vetter verloor alleen van Wille, terwijl hij ver. v. Abbevé en v. Dam won. Ht-!. dubbel VetterVogelzang moest in twee de meerdere in het T.O.G-dubbel Wille v. Abbevé erkennen (2110, 2115). Ir, de eerste klasse gaat de strijd tusschen T.OG. en H.T.T.C. De derde pretendent van den titel is Heemstede, doch met vier verlies- punten is zij een stuk achter. Valt er nog niet met zekerheid te zeggen, wie er kampioen wordt, de beslissing wie er degradeeren is vrij wel gevallen, n.l. Barna en Shot. Hoewel H.T.T.C. 2 zich ook nog in de gevaar lijke zóne bevindt, zal zij zich wel door een overwinning op het Alkmaarsche L.U.T.O. in veiligheid weten te brengen. CRICKET. DE M.C.C. IN ZUID-AFRIKA. De te Johannesburg gespeelde wedstrijd Zuid-TransvaalM.C.C. eindigde in een draw. In Da vies schijnen de springbokken een voor- treffelijken fastbowler te bezitten. Hij ver overde de laatste 4 wickets, waaronder dat van Ames (109) voor 19 runs en kwam met de cijfci's 682 uit den strijd. Davies heeft dan ook al een uitnoodiging ontvangen voor de eerste testmatch welke Zaterdag op denzelfden grond begint. De Engelschen scoorden 268 en bleven 160 runs onder het totaal van Transvaal. Melville ging evenwel voor de tweede maal batten en op 1742 was de speeltijd van den derden en '.aatsten dag verstreken. 602 runs voor het verlies van slechts 10 wickets, het is een pres tatie die de kracht van het Zuid-Afrikaansche cricket wel duidelijk aantoont. J. C. SCHRÖDER ALS CRICKETER. Het bij het gouden jubileum van den Neder- landschen Cricket Bond in 1933 uitgegeven Ge denkboek geeft in zijn uitvoerige spelers statistieken natuurlijk ook de prestaties van den bekenden Amsterdamschen journalist J. C. Schroder, die Zondagavond is overleden. Schroder, die in de jaren 18911928 cricket heeft gespeeld, eerst zeer langen tijd voor V. R. A. (dat aanvankelijk Amstel's C. C. heette) later voor Hilversum, en vele malen in het Nederlandsch Elftal is uitgekomen, heeft als batsman en als wicketkeeper uitgeblonken. In offieieele wedstrijden scoorde hij in zijn geheele cricketloopbaan 4638 runs in 274 innings, waar in hij 22 maal not out bleef. Zijn hoogste score was 138, zijn grootste aantal runs in een seizoen (1905) was 497. Hij was een typische freehitter, ranselde er gewoonlijk al in de eerste over, die op hem gebowld werd. op los en is dan ook vaak voor luttele runs en cok voor Q uitgegaan. Daar tegenover stonden ettelijke hooge scores, in zeer korten tijd gemaakt als hij eenmaal de risico van de eerste overs overleefd had. Als bowler heeft hij alleen in zijn eerste jaar als eersteklasse speler, 1891. iets gepresteerd. Toen nam hij 38 wickets voor Amstel's en deelde met F. v. d. Bosch (Olympia), die er eveneens 38 nam, de eer van het beste resul taat van het seizoen. Voor V. R. A. scoorde hij verscheidene een- curies. In zijn beste seizoen, 1905, stond hij bovenaan de battinglijst met een gemiddelde van 54.78, een wel zeer buitengewoon resultaat voor een freehitter. Als wicketkeeper genoot hij jarenlang ver maardheid, vooral door zijn moedig keepen op net fastbowlen van zijn clubgenoot F. J. W. Rincker, die zoo lang de snelste bowler des lands is geweest. Schroder placht daarbij vlak achter het wicket te staan. Hij heeft zeker tot de beste en ook tot de merkwaardigste cricketers van Nederland be hoord en een buitengewoon lange cricket-loop baan gehad. WIELRIJDEN. „ACHILLES". Te Alkmaar had een clubontmoeting op de hometrainers plaats tussschen A. S. V. „Vic- trix" Alkmaar, De Gazelle, Amsterdam en ..Achilles" Haarlem. De Haarlemmers moes ten zich met de derde plaats tevreden stel len. De uitslag was: 1. Victrix in den totaal tijd van 8 minuten 27 seconden, 2. De Gazelle (tijd 8.481 3. Achilles (tijd 8.54). Van de le den van Achilles maakte Paul Duyns den beste tijd over de 2 maal 1 K.M. 1 min. 26 vier vijfde sec.. 2. D. Claassen 1.27.4, 3. C. Portegies 1.28, 4. P. Korthals 1.29, 5. W. Hobbelen 1.30.2. en 6. P Gruyters 1.31.4. Het bestuur overweegt een revanche-ont moeting te organiseeren en daartoe beide bo vengenoemde vereenigingen eventueel op 8 Januari uit te noodieen. SCHAATSENRIJDEN. DE ELFSTEDENTOCHT. Waarschijnlijk op Zaterdag 24 December. Het centraal bestuur der Friesche Elf- stedenvereeniging heeft Maandagmiddag te Leeuwarden vergaderd en is thans wachtende op de nadere inlichtingen van de verschillen de controleposten. Indien het vriezende weer aanhoudt, zal de traditioneele Friesche elf stedentocht zeer waanschijnlijk op Zaterdag 24 December as. gehouden kunnen worden. Het bestuur zou heden weer samenkomen en verwacht dan in staat te zijn. den datum de finitief vast te stellen en bijzonderheden te kunnen mededeelen. De aangifte voor deel neming kan geschieden bij mr. M. E. Hepke- ma, Willemskade 12 te Leeuwarden. SCHAKEN. Simultaan-séance van Dr. Euwe te Zandvoort. Hij wint alle vijftien partijen. Maandagavond gaf de oud-wereldkampioen Dr. Max Euwe in het clublokaal van de Zand- voortsche Schaakclub een simultaan-séance. Slechts 15 schakers waren opgekomen om zich met den grootmeester te meten en belang stellende toeschouwers waren er nog minder! De spelers spanden zich tot het uiterste in Ieder zou zoo graag de eer genieten, eenmaal in zijn leven een partij schaak te hebben gewon nen van Dr. Max Euwe. Doch het lukte niet. Geen der spelers wist zijn partij te winnen of zelfs remise te maken. Euwe won alle vüftien partijen! De heer J. Koning bracht het er nog het beste af. Hij ontving daarvoor een prachtigen mar meren aschbak, versierd met een „paard", ver vaardigd door den heer Van der Kooy te Zand voort.. Er werd in een snel tempo gespeeld. In vijf kwartier versloeg Euwe zijn vijftien tegen standers. HET TOURNOOI TE HASTINGS. Voor het tourncoi te Hastings dat op Woens dag 28 December geopend zal worden, zijn 125 inschrijvingen ontvangen. De drie groe pen in het premier reservetournooi zijn thans cok definitief vastgesteld. De Nederlandsche schakers zijn verdeeld over groep a en b. Deze zijn als volgt: Groep a: J. Mieses en Saemisch (Duitse!*.- land; L. Prins en T. D. van Scheltinga (Ne derland); graaf A. Sacconi (Italië), J. König Jougo-Slavie)M. Luckis (Litauen), G. Abrahams, P. M. List en B. Hoenlinger (Lon- dx). Groep b: G. R. D. var. Doesburgh, E M Morrison en F. van Seters (Nederland; J. Perl- mutter cBelgië), G. Fuester (Hongarije), E. M. Jackson (Bexhill). W. A. Wir.ser '.Hastings; A. R. B. Thomas (Liverpool), W. R. Morry (Birmingham), en F. E. A. Kitto (Cambridge- OM DEN COUPE GLORIEUX. Gabriels scoor! 400 in één beurt Gabriëls. Uit Düsseldorf: België heeft den halven eindstrijd tegen Duitschland. waarbij de Coupe Glorieux de inzet is, met 19—11 gewon nen. België komt nu op 12. 13 en 14 Januari te Parijs tegen den bekerhouder Frankrijk uit. De spelers zijn driemaal tegen elkaar uit gekomen. De resultaten dezer partijen zijn: Libre: JoachimGabriëls 24. Fantasie: Tiedtke—Van *:e Kerckhove 24. Driebanden: TiedtkeZaman 42. 45-2: LuetgehetmannGabriëls 24. 71-2: Joachim—Van Beile 1—5 Einduitslag: Duitschland 11. België 19 pnt. Twee xoereldrecords verbeterd. Gabriëls heeft op den laatsten dag twee nieuwe wereldrecords gevestigd. In zijn partij tegen Joachim 45-2 miste de Duitscher den beginstoot. Gabriëls scoorde toen de 400 pun ten in één beurt vol. Het oude wereldrecord hoogste serie stond op 296. eveneens op naam van den Belg. Zijn gemiddelde in één partij bedroeg 400, eveneens een nieuw wereldrecord. Het oude stond op 100 ook al op zijn naam. BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. Klasse C. afd. 1. „B. C. Haarlem" ontving „Z.E.K.Z." J. Lude- ker en J. de Jager moesten ieder 175 cadre. Toen de Jager de 175 vol had, stond de Alk maarder pas op 105. Ook de partij W. Hout- kooperS. Surig verliep ongelijk. Beiden moes ten 225, maar Surig bracht het niet verder dan 153. In de slotpartij tusschen A J. de Wit en G. W. Metz spande het danig. Toen Metz uit was, noteerde de Alkmaarder 295. Hierdoor was de uitslag: winstpunten 20. match- punten 60 voor ,.B. C. Haarlem". Klasse D, afd. 4. „Insulinde" speelde op eigen terrein tegen ..Excelsior". J. Hasselmeyer verloor met 22 punten van J. Lamers Jr.. Doch daarna won A. Corver met 13 caramboles van S. Oorthuis. Wegens ziekte van H. Lamers Sr., was de voor- loopige uitslag dus 2—2. Klasse E, afd. 5. Insulinde" II ging naar „B. C. Haarlem". De partij L. de ZwartH. Lam won de laatste met groot verschil. De strijd tusschen J. Ok- ken en R. H. Christoffels verliep in het voor deel van den „B. C. Haarlem"-man. Ook de derde partij Ch. JavauxD. Lam eindigde in het voordeel van den eerste, zoodat het resul taat luidde: winstpunten 20, matchpunten 4—2 voor ,.B. C. Haarlem". In deze afdeeling speelde „D. E. S." tegen „B. C. Haarlem", G. Vooges won van L de Zwart. Daarna behaalde J. W. Scholten de zege op J. Okker. L. Vlug moest de winst aan Ch. Javaux laten. Hierdoor luidde de stand: winstpunten 20, matchpunten 42 voor „D. E. S.". Klasse F. afd. 2. „D. E. S." 2 ontving „Rembrandt" 1. A. G. Heykoop moest het afleggen tegen J Naarden Jr., met 15 punten verschil. H. Tuninga moest het eveneens afleggen tegen I. B. Visser, J. A. Steenkist wist echter te winnen van B. v. Beets, waardoor het resultaat luidde: winst punten 0—2. matchpunten 24 voor „Rem brandt" 1. Afd. 5. „Vondel" III kwam naar ..Insulinde" I. G. Termaat won met slechts 3 caramboles van A. Coelman. Daarna won P. Oor van H. ten Zijt- hof. Tenslotte behaalde J. W. F. v. Wort de overwinning op H. Baljet, zoodat de stand werd: winstpunten 20, matchpunten 60 voor „Insulinde" I. Door dezen uitslag werd „Insulinde" I kam pioen in haar afdeeling, zoodat deze club nu reeds twee afdeelingskampioenen heeft. /UIEEP/ M] 'T'JEIMENr^- HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam, Rott. n. New-York. p. 18 Kaap Race Drechtdijk, Vancr. n. Rott., 18 te Liverpool. Volendam, 17 van New-York n Rotterdam. Nw. Amsterdam, 17 v. New-York n Z. Amerika. Noordam 19 van Philadelphia te Rotterdam. Delftdijk Vancouver naar Rotterdam 15 te New- Westminster. Blommersdijk, Rotterdam n. New-York 18, 60 mijl Oost van Niton. Drechtdijk. Vancouver n. Rott. 18 te L'pool. HOLLAND AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitreis) 19 van Suez. Heemskerk 17 v. Rotterdam naar Hamburg. Bloemfontein (thuisreis) 17 v. Kaapstad. Jagersfontein 19 v. Amsterdam n. Rott- HOLANDWEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 16 te Port Bouet Macskerk (thuisreis) 19 te Havre verwrikt. Jaa\stroom (thuisr.) 16 v. Dakar via Havre, keggestroom (thuisreis) 17 van Takoradi. Ulysses (uitreis) pass. 17 Dec. Dungeness. HALCYON LIJN Stad Haarlem 17 v. Vlaardingen n. Genua. Stad Amsterdam 17 v. Genua n. La Gcolette. Stad Zwolle 17 v. Les Falaises n. Velsen. Rozenburg 16 v. Bordeaux te Bilbao, voer Veis. Vredenburg 20 v. Narvik te Vlaard. verw. Stad Arnhem Immingham naar Alexandrië pass. 17 Ouessant. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitr.) 17 te Otaru. Grootekerk 18 van Rotterdam te Hemburg veitr. 19 (n.m.) naar Rotterdam- Meerkerk (thuisr 19 te Singapore. Gaasterkerk (thuisr.) p. 17 Gibraltar. HOLLAND—AU STRLIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 18 te Kurrachee. HOLLAND - BRlTSC.-i iND/é LIJN. Streefkerk 18 v. Rott. naar Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Irene, Ha: iingen n. Genua p. 19 Gibraltar. Ganymedes 19 van Volo te Thessaloniki. Odysseus 19 van Amsterdam te Lissabon. Cottica Paramaribo n. Amst. 18 v. Madeira. Breda, Chili. n. Amsterdam 17 v. Cristobal Flora, 18 van New-York n. Port au Prince. Douro 14 v. Curasao naar Centr. Amerika. Baralt 17 var. Curasao n. Bovenw. Eil. Achilles, Rotterdam n. Gua p. 16 Gibraltar. Ajax 19 Dec. v. Amsterdam te Kopenhagen. Alkmaar. Amsterdam n. Chili 17 te Curasao. Ariadne 18 Dec. van Hamburg te Amsterdam. Barneveld 18 van Amsterdam naar Delfzijl. Bennekom 18 Dec. van Chili te Amsterdam. Colombia 18 Dec. v. Hamburg te Amsterdam. Fauna 18 Dec. van Kopenhagen te Stettin. Hebe 19 Dec. van Amsterdam te Hamburg. Hercules 17 Dec. van Bourgas te Varna. Hermes 18 Dec. van Cavalla naar Piraeus. Iris, Oporto n. Amst. pass. 17 Ouessant. Juno, Venetië n. Amst. 17 van Algiers. Mars, Triëst, n. Amsterdam 18 op 165 mijl West van Dungeness. Merope, Stettin n. Amst. p. 18 Brunsb. Orion, Candia n. Amsterdam p. 18 Gibraltar. Pluto 18 Dec. v. Kopenhagen te Amsterdam. Poseidon 18 Dec. van Gibraltar n. Oran. Pygmalion 19 van Hamburg te Amsterdam. Rhea 18 Dec. van Gibraltar te Genua. Stella 18 Dec. van Napels te Patras. Theseus 17 Dec. van Danzig n. Amsterdam. Venus 18 Dec. van Hamburg n. Amsterdam. Vesta 17 Dec. van Palermo n. Castellon. Boskoop 16 Dec. van Mexilliones naar Arica. Ceres, Amsterdam n. Chili 16 van Iquique. Berenice, Rott. n. Lissab. 17 40 m. O. v. Niton. Titus, Rott. n. Algiers p. 18 Beachy Head. Trajanus. Amst. n. Genua p. Beachy Head. Nereus, Rott. n. Pasajes p. 18 Dungeness. Orestes, Rott. n. Alexandrië p. 17 Dungeness. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Westland 17 v. Amst. te Buenos Aires. Zaanland (thuisreis) 17 v. Rio de Janeiro. Waterland (thuisreis) 17 van Las Palmas. Amstelland 16 van Amst. t Hamburg. Montferland (uitreis) pass. 17 Ouessant. MEYER COS SCHEEPVAArtl MIJ. Radnorshire. Japan n. Rott. 17 te Londen. Polydorus. Amst. n. Java p. 18 Dungeness. Diomed, Japan n. Rotterdam 18 te Manilla. Glenaffaric, Japan n. Amst. 17 te Penang. Menestheus 16 van Yokohama n. Rott. Benreoch 17 Dec. van Dairen n. Rotterdam. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam p. 18 Lizard. Euryades, Batavia n. Amst. 19 v. Pt. Said. Antenor, Japan n. Rott. p. 18 Gibraltar. City of Dundee, Cebu n. Rott. 18 v. Aden. Melampus 18 Dec. van Batavia te Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (thuisr.) 19 (8 n.m.) v. Cowes, 19 (3 n.m.) verwacht. Indrapoera (thuisr.) 18 van Sabang. Blitar (thuisr.) p, 18 Perim. Buitenzorg (thuisr.) 18 van Suez. Garoet (thuisr.) 18 te Havre. Kedoe (uitr.) p. 19 Pantellaria. Kertosono (uitr.) 17 van Suez. Kota Agoeng (thuisr.) p. 18 Sagres. Kota Inten 18 v. Rotterdam te Hamburg. Tapanoeli (uitr.) 18 te Londen. Baloeran (uitr.) 19 te Belawan. Kota Tjandi (uitr.) 18 te Belawan. Sibajak (uitreis) 18 400 m. Z. v. Land's End. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 18 van Buenos Aires STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Enggano (uitreis) 17 Dec. van Belawan. Tarakan (uitreis) 17 Dec. van Belawan. Bintang (thuisreis) 19 Dec. van Port Said. Poelau Bras 19 v. Bremen te Amsterdam. Soemba 19 Dec. van Hamburg te Amsterdam. Poelau Tello (thuisreis) 18 van Port Said. WIJK LIJN. Winterswijk 19 van Bremen te Schiedam.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11