Haarlem's Dagblad IJSBANEN SMIT's Perth. Twee gezichtspunten. Weet wat U eet! WEIHNACHTS STOLLEN KERSTKRANSEN Kunsthandel Leffelaar Uitspraak van Ambtenarengerecht bevestigd. Kerst-inzameling uaot de siitöe amen Ieder werke mee aan veilig verkeer. Twee d.m. ijs in het Spaarne BERICHT IJSBAAN ST. MORITZ Het belangrijkste 56e Jaargang No. 17027 Uitgave Lour ens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N. V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij i Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082,Hoofdred. 15054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- Directie: P. W. PEEREBOOM EN KOBEUI PEEHEBOOM Donderdag 22 December 1938 Ah» innemen ten per f l.H» pei d maan weck f 0.25 p maand ten t 3.25 franc», pe* post t 3.55 l»u Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM regel a I -5 regels f 1.75. elke regel 5 Kei-lamei» f 0.60 per regeL iieinentstarieveo op aunvrnrtg. tanbod 1-4 regels f 0.60. elke f 0.15. Groentje» cie rubriek* In sneeuw en ijs heeft het Schotsche district West Perthshire gisteren, bij tusschentijdsche verkiezing, een Lagerhuislid moeten aanwij zen. De uitslag is vanmorgen nog niet gemeld. Alle verbindingen in het uitgestrekte en bergachtige gebied worden door den barren winter belemmerd. En hoe woedt die in Perth shire, ver van de wereldstad Londen! Het is in deze dagen het koudste deel van Groot- Brittannië. De hertogin van Athoü, de onafhankelijke candidate, die haar jeugd ver achter zich heeft, is wel genoodzaakt geweest heel wat te trotseeren voor deze door haar zelf ont ketende campagne! Immers, zij was conserva tief Lagerhuislid, kon zich niet langer met Chamberlain's buitenlandsch beleid vereeni gen, bedankte dus voor haar zetel en liet zich als „independent" opnieuw in haar district candidaat stellen. Het heele land verbeidt den uitslag van deze verkiezing in groote spanning, niet alleen omdat zij een hertogin betreft voor welken hoog-adellijken titel de Brit altijd gevoelig is maar ook omdat hier een Lagerhuislïd, dat jarenlang onderstaatssecretaresse geweest is en dus tot de regeering heeft behoord, de regeerende partij heeft verlaten en zich bij de oppositie geschaard. Bovendien is de be langstelling nog verhoogd door de bijzondere omstandigheden, die Koning Winter in het geding heeft gebracht. Eenige dagen geleden raadpleegde de hertog van Atholl, de gemaal van de candidate, twee meteorologische deskundigen die een weer voorspelling voor den stemmingsdag moesten leveren. Zij kwamen tot de slotsom dat er vóór Kerstmis geen zware sneeuwval zou zijn en de journalisten die zich aan het „hoofd kwartier" van de hertogin meldden, werden op deze mededeeling als officiéél communiqué vergast. Maar Koning Winter grinnikte in zijn ijzigen baard, waarin de ijspegels zoo'n fan tastisch effect maken. Leert de Historie niet dat ook de hertoginnen vaak de ongenade en de grillen der Koningen hebben moeten er varen? Koning Winter beantwoordde de experts met zijn lAooisten, zwaarsten sneeuw val, die de wegen onbegaanbaar maakte waarop vele kiezers en kiezeressen afstanden van 10 tot 14 K.M. moesten afleggen om hun stemlokaal te bereiken. De Britten hebben dit alles met een tikje ontroering vernomen. Het stemt hen senti menteel. De machtige hertog, in politieke intrigue verdiept, die den astroloog en den waarzegger te hulp roept.dat zijn beken de figuren uit Sir Walter Scott's romans, zoo als de Manchester Guardian in herinnering brengt. En al leven wij dan in dit tijdperk der vergevorderde techniek, dat over veel gron diger meteorologische kennis beschikt dan waarzegger en astroloog konden te baat ne men, toch blijkt het dat de vergissingen nog even groot kunnen zijn. Ook krijgt ons roem rijke Verkeer, dat alle moeilijkheden spelen derwijs en in ongekende snelheid zou moeten overwinnen, in deze dagen een leelijken deuk in zijn trotsch blazoen. Niet alleen in West Perthshire De beide candidaten hadden het natuurlijk wel te hulp geroepen. Vooral de tegenstander van de hertogin, de conservatief W. Mc.Nair Snadden, een Schot evenals zij, had een me nigte auto's in den strijd gebracht. Hij had er meer dan de Duchess. Mannen met schop pen en houweelen trokken er in die auto's op uit, maakten de landwegen berijdbaar en voerden kiezers naar de stemlokalen. Er zijn twijfelende zielen die zich verplicht achten, als zij onder een bepaalde vlag ter stembus gereden worden, nu ook maar op den candi daat van die vüag hun stem uit te brengen. Maar er zijn anderen, zeker onder de stoere en koppige Schotten, die zich niet door zoo'n kleinigheid laten beïnvloeden en met grim- migen humor hun stem zullen uitbrengen op de tegenpartij van den candidaat, die hen ver voerd heeft. Zoo hoeft dan nog geenszins te blijken dat de auto-meerderheid van Snad den ook een stemmen-meerderheid is gewor den. En in het oude Schotsche stadje Perth, zoo oud dat het al in de twaalfde eeuw ver maardheid oogstte al telt het nu nog maar een goede 30.000 zielen, heeft de auto-factor natuurlijk geen invloed gehad. Daar was men vlak bij de stembussen. Verwacht werd dat de hertogin zou winnen. Zij heeft daar in Perthshire al meermalen ge wonnen en men kent haar. Het persoonlijke element doet zich, zooals wij Nederlanders ons uit het verre verleden kunnen herinneren, bij districtsverkiezingen gelden. Een beetje wee moed wekt die herinnering ook wel, als we lezen van zoo'n verkiezing in Engeland. Wat was het ook bij ons toch vroeger veel interes santer! Hoeveel grooter waren de belangstel ling en geestdrift. En wat was dat oude stelsel oneindig beter geschikt, vooral in psycholo- gischen zin, om een band tusschen de kiezers en hun afgevaardigden in 's Lands vergadering te leggen! Men kende zijn man, men volgde zijn woorden en daden, men verheugde zich op de verkiezingen met haar boeienden strijd en al haar eigenaardigheden: het auto-vervoer van grimmig-humoristische tegenstanders in begrepen. Die Britten, die bedachtzaam vast houden aan de dingen die hun waarde bewe zen hebben, zijn er met hun traditionalisme vaak beter achter dan wij R. P. Pa zei: heb je van je leven, Brr, wat overkomt ons nou, Dit noem ik toch overdreven, Als je spreekt van winterkou. Moe, waar is mijn dikke jekker En mijn allerwolste das En mijn pet met oorbedekker, Neen, dit is me toch te kras. Zoon zei: ha, nou is 't in orde, Wat is dit fantastisch fijn, Eindlijk zal het winter worden, Wie weet waar mijn schaatsen zijn? Moe zei: o, wat een ellende, Eerst die vreeselijke kou En dan sneeuwen, wat een bende, Wat een smeerboel wordt het nou. Alle buizen zijn bevroren En op zolder lekt het al, En je weet maai- niet tevoren, Wat het straks nog worden zal. Dochter zei: fijn schaatsenrijden En er wordt ook al gesleed, Ik ga eenig baantje glijden, Nou is 't winter, wat een keet! Ja, de beide generaties Zijn niet van gelijken geest, In hun winterappreciaties, Maar dat 's altijd zoo geweest. En hoezeer wij 't konden wenschen, 't Is maar goed dat het klimaat. Door ons kleine zwakke menschen, Zich geen wetten stellen laat. UITSLUITEND MET ROOMBOTER BEREID LUXE-BAKKERIJEN TELEFOON 10876 13714-11643-12193 (Adv. Ingez. Med.) u wagenweg 102 naarlem- telefoon kou Een Bron vbn Welkome Geschenken! (Adv. Ingez. Med.) „Eindenliout'' en „Brederode" zijn geheel SNEEUWVRIJ gemaakt. Geopend van 912, 15 en 711 uur. (Adv. Ingez. MedJ In de zaak der marechaussee. UTRECHT, 22 December. Heden morgen heeft de Centrale Raad van Beroep te Utrecht onder presidium van mr. E. J. Beumer uitspraak ge daan in de zaak van den wachtmees ter F. Roffel te Rotterdam tegen den minister van justitie alsmede in de zaak van de marechaussees G. van Rennes te Sicbengewald, Chr. de Gier te Maastricht, L. H. Curff te Venlo, J. W. van den Berg te Sittard en M. Tap te Sittard tegen den minister van justitie en voorts in het twistgeding contra den minister van justitie en den inspecteur der Kon. Marechaus see. De uitspraken van het Ambtenaren gerecht in deze zaken werden beves tigd en de beroepen tegen deze uit spraken werden ongegrond verklaard. Zestiende verantwoording van bij ons blad binnengekomen giften. J. C. D. f 1,—; D. H. v. d. V. f 1,—; J. v. L. f 1,—; K. L. f 2,50; de B. f 1,—: Mevr. K. f 2,50; N. N. f 0,25; A. B. f 2,50; Bullie f 1,—; B. F. f 0.25; C.'P. F. f 2,50; R. de V. f 1,—; F. P. f 2,50; Leed verminderen is geluk ver- hoogen f 2,—; H. R. f 1,—; J. J. v. N. f 3,50: N. N. f 1,M. v. D. f 1,H. N. Overveen f 2,50; J. de J. f 0,50; N. N. f 0.75; Directie en Personeel N.V. Kremer's Koffie, en Thee handel f 50,—; N. N. f 0,75; Bridgepot E. H. f 2.15; C. K. f 1,—; N. N. f 1,—; C. C. f 2,50; v. E. f 1,—J. H. f 0.50; D. H. V. f 0,50; P. C. f 1,—; H. N. N. f 1,—; L. G. P. te Bl'daal f 100,—; P. f 0,50; J. J. f 0.25; J. V. f 1,—: v. d. Z. f 2,50; J. C. A. f 2,50; E. f 2,50; Mr. F. A. B. f 10,A. D. f 0,75; als extra gift Bewoners van Spaar en Hout f 40,N. N. f 20,van de sjoelclub f 3,van Geetje D. te Bloemendaal f 2,D. H. f 1.50; J. G. f 0,50; A. V. f 1,—; H. W. f 1,—; I. v. B. f 0,50; J. B. f 2,50; A. M. v. G. f 1.—; W. H. f 5,N. N. f 1,van Tante f 1,v. d. Bewoners van Jansstraat 30 f 5,N. N. f 3,50; fam. v. V. f 1,—; B. H. F. f 5,—; H. en A. P. f 3,2 meisjes f 0,50; N. N. f 1, Uit spaarpot Mia en Henny f 1,50; Mej. T. M. f 1,N. N. f 0,50; Uit Rudy's spaarpot f 0,50; N. V. SI. f 2,50; I. A. L. f 2,50; E. P. f 2,50; N. N. f 2,50; v. M. f 2,50; D. f 2,50; C. A. f 0,25; Uit Pieter's spaarpot f 0,50; N. N. f 1,—; Nog eens Riekje f 0,50; N. N. f 0,50: H. M. A. f 25,Mevr. F. M. P. Heemstede f 2,50; Mevr. P. I. f 1,—; J. B. S. (2e bijdr.) f 5,—; K. A. S. f 2,50; N. K. f 1,—; X. f 5.—; C. S. f 0,50; C. J. R. f 0,50; A. S. v. d. M. f 1,— v. B. f 2,—; A. M. f 1,—; fam. B. f 1,—; J. Th. v. d. L. v. S. f 0,50: Chr. V. te Bl'daal f 2,50; Mej. P. J. G. f 0.50; Mej. J. M. B. f 0,50; H. M. W. B. f 0,50; A. B. f 1,—; G. V. f 2,—; fam. D. f 1,50; H. W. f 0,50; R. f 0.25, C. V. f 2.50, Mevr. T. te H. f 0.50. Uit Robbie's spaarpot f 0.25, J. F. f 1. W. Ch. f 1, C. de J. f 0.50, v. d. M. f 1, H. L. f 1, Nogmaals f 0.25. Dick f 1, J. K. f 4, J. f 1, Weinig maar uit een goed hart f 0.70, C. K. f 0.50, Mevr. F. C. O.—M. f 1, C. H. S.— de B. f 1, R. A. A. f 1, Mevr. W. A. V.K. f 1, C. v. H. f 1, B. de V. f 1, J. H. M. f 1. J. v. d. B. f 1, J. A. J. H. f 1, J. D. f 1, J. P. f 1, F. D. O, f 1. A. O.—H. f 1, J. R. P. f 1.50, P. v. d. W. f 1.50, Ninon f 2, J. M. K.^H f 2, J. S. f 2, Spaarpot jongens E. f 2, G. E. O. f 2, I. A. O.—v. d. V. f 2, Mevr. A. H.—M. f 2. Mej. C. L. f 2.50, H. J. V. f 2.50, A. H. f 2.50, J. V. f 2.50, J. O. f 2.50, Gar. T. f 2.50, H. P. f 2.50, M. J. F. E. f 2.50, G. C. F.—V. f 2.50, Mr. L. V. H. f 2.50, van onzen zoon C. S. f 0.50 Mevr. A. v. K. f 1, Kinderen S. f 2.50, G. V.— T. f 5, N.N. f 5, G. en R. f 5, fam. v. H. f 5, van fam. B. f 5, fam. H. Z. f 5, Mevr. P. f 10. A. D. K. f 10, M. J. H. f 10, Dr. J. P. T. f 10, A. H. G. f 10, Wed. W. R. v H.—L. D. f 10. N. v. D. (tweede gift) f 10, Th. M. H. (tweede gift) f 10. S. S. f 30, N. N. f 0.50. Het vorige totaal bedroeg f 5748.56. Thans zijn in het geheel bij ons blad binnenge komen 1407 giften tot een bedrag van f 6353.91 Giften kunnen worden afgegeven aan onze bureaux Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37 of overgeschreven worden op onze postgiro rekening no. 38810 onder vermelding „Voor de stille armen". Ten behoeve van het Comité voor de „Stille Armen", werd bij de Twentsche Bank gestort: D. L„ H'stede f3; Mevr. S. K. S. f 10; C. van V. f 2,50; G. H.. A'hout f 5; Mevr. A. W. S.—de B. f5; de „H. H. V." f8; J. F. B. f3; N. N. f3,50; N. N. f 5; Mevr. G. van B. f 2,50; Mevr. Th. Th. W. f20; W. van G., H'stede f2,50: T. C. van D„ Bl'daal f2; M. C. de J. f5; Mevr. M. S. O.—G f 50.—. Verstrekking van warm voedsel. Een maatregel van het Haarlemschc gemeentebestuur. In verband met de strenge koude hebben B. en W. van Haarlem met de St. Vincentiusver- eeniging de volgende regeling getroffen. Ieder die zulks wenscht kan met ingang van heden 22 December warm voedsel gebruiken tegen betaling van vijf cent per liter en wel op de volgende plaatsen en tijden In het gebouw Zoetestraat no. 1, het school gebouw Haarlemmerliedestraat no. 29 en het schoolgebouw Overtonstraat no. 42 des na middags te vijf uur, op Zondag echter des middags te 12 uur. Te Spaarndam in het dienstgebouw Ned. Herv. Gem., Westkolk 8. des middags te 1 uur. Voor zoover na het gebruik ter plaatse de voorraad zulks nog toelaat, zal tegen dezelf den prijs voedsel kunnen worden medegeno men. KLAS DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. Doode musscheii in de kachelpijp. SLIEDRECHT, 22 December. Van morgen heeft zich in de openbare lagere school no. 5 een geval van ko lendampvergiftiging voorgedaan, dat gelukkig goed is afgeloopen. De heer Klootwijk, hoofd der school, die de klassen ging inspecteeren, ontdekte in een dei- lokalen, dat al de kinderen versuft en voor het meerendeel bewusteloos waren. Ook de onderwijzer, de heer Koppelaar, lag bewuste loos voor de klas Onmiddellijk werd hulp ingeroepen en alle ramen van het lakaal open gezet. De genees- heeren droegen met de opzichters en arbeiders van een in aanbouw zijnde uitbreiding der school, den onderwijzer en de kinderen naar buiten en brachten hen voorloopig onder in een lakaal van het nieuwe gedeelte. Nadat bij de slachtoffers het bewustzijn was terugge keerd, werden zij, per autobus naar huis vervoerd. Van gemeentewege is direct een onderzoek ingesteld en toen bleek, dat de afvoerpijp van de kachel door doode musschen was verstopt geraakt. Weer een ernstig geval van gasverstikking. Moeder en zoon om het leven gekomen. Vanochtend half twaalf bemerkten buren, dat het huis van de weduwe Mastenbroek in de Bottelstraat gesloten bleef. Toen men geen ge hoor kreeg, waarschuwde men depolitie, die een smid ontbood om de deur open te steken. Eenige personen, die met de familie goed bekend waren, gingen hierop naar binnen. Een sterke gaslucht kwam hen tegemoet. Zij vonden in de slaapkamer die aan de keuken grenst, de vrouw en haar 32-jarigen achterlijken zoon Willem dood op bed liggen. Vermoedelijk zijn zij in de slaap door het gas verrast. De oorzaak kon nog niet worden vastgesteld De bewoners hadden geen gas-aansluiting. Ver moedelijk is de gasbuis, welke onder het huis loopt, door de vorst gesprongen. De gemeentelijke geneesheer, dokter Van der Brekel, heeft de lijken naar het St. Canisius- ziekenhuis laten overbrengen. De bovenburen, een dochter van de vrouw en haar man, hebben niets van de gaslucht bemerkt. Voorzichtig op het ijs De IJsbond „Hollands Noorderkivar- tier" telefoneerde ons hedenmorgen het volgende ijsbericht: Groote voorzichtigheid geboden we gens sneeuwval. Mooie Hel uiterst ge vaarlijk. Banen Kloppersingel en Scho tersingel worden uitgezet. Anderhalve meter sneeuw in Engeland! Verkeer ondervindt ernstige moeilijkheden. LONDEN, 22 Dec. De koudegolf heeft thans het aantal slachtoffers tot 55 opgevoerd. Bijna geheel Engeland en Wales liggen onder een dikke vacht sneeuw, daar er sedert 24 uur een sneeuwstorm woedt. Vele wegen liggen bijna anderhalve meter onder de sneeuw. Alle transportmiddelen hebben met moeilijkheden te kampen. Honderden auto's en camions heeft men in de sneeuw moeten achter laten. De treinen komen uren te laat. De Kanaaldienst is eveneens gedes organiseerd, terwijl de vliegdienst ge deeltelijk is stilgelegd. (United Press). Vaticaan door bliksem getroffen. Dak van de Raphaelgalerij verwoest. VATICAANSTAD. 21 Dec. Omstreeks zeven uur hedenavond heeft een hevige magnetische storm boven het pauselijk paleis gewoed. Ter wijl de Paus in zijn bibliotheek aan het werk was, brak het onweer los. Om zeven uur hoor de men een hevigen slag. Het bleek -dadelijk daarop, dat niet minder dan vijftig ruiten van het dak der Raphael-galerij vernield waren. Vermoedelijk is de bliksem in den afleider ge slagen. De slag was zoo hevig, dat het geheele ge bouwencomplex ervan schudde. De hevige slag had cjen Paus slechts een oogenblik doen schrikken. De lijfarts van den Paus, professor Milani, bezocht hem om acht uur, doch was van meening, dat de schrik geen enkele schadelijke uitwerking had ge had. (United Press). Nu de winter-weersomstandigheden door de gestadig vallende sneeuw bui- tengewoon ongunstig zijn geworden acht de K.N.A.C. het noodzakelijk alle iceg- gebruikers te wijzen op de groote geva ren, waaraan zij door eventueele onvoor zichtigheid of gebrek aan wellevendheid kunnen bloot staan of anderen kunnen bloot stellen, vooral in donker. Automobilisten zullen moeten beden ken, dat wielrijders onder deze omstan digheden slechts met moeite zullen kun nen manoeuvreeren en dat voetgangers door de gladheid niet snel zullen kunnen oversteken. Indien automobielen of paardenwagens in het donker langs den weg stil staan, dan neme men maat regelen, dat het roode achterlicht niet ondersneeuwt, icaardoor het voor nade rende weggebruikers onzichtbaar wordt en het stilstaande voertuig een groot ge vaar oplevert. Wielrijders dienen ernstig in het oog te houden, dat het zicht voor auto's bij zonder ongunstig is en dat zij zich dus moeten hoeden voor onverwachte bewe gingen, aangezien zelfs bij geringe snel heid de auto's niet zoo spoedig zullen kunnen stoppen als onder normale om standigheden het geval is. In verband daarmede is het voor den wielrijder van het grootste belang, dat hij ook extra aandacht aan het roode achterlicht schenkt. De voetganger begeve zich niet dan in uiterste noodzaak op den rijiveg en zie. vóór hij zich van het trottoir begeeft, goed uit of het verkeer hem veilig over steken waarborgt. De K.N.A.C. dringt aan op de uiterste voorzichtigheid. Zij hoopt, dat een ieder zooveel mogelijk rekening zal houden met de moeilijkheden van anderen, zulks ten bate van de veiligheid van het verkeer. Het woord As aan Pestalozzi Dc beste krachten van een mensch sterven af, icanneer hij zijn medemenschen niet lief heeft. Het ijs in het Spaarne is vandaag aan gegroeid tot een dikke laag van ivel 20 centimeter! Het Buitenhuizer Kanaal tusschen Spaarndam en het Noordzee kanaal, dat eergister nog geheel ijsvrij was, is nu ook toegevroren. Het Noord zeekanaal zelf is vol met drijfijs. De Haarlemsche ijsbreker „Clasina Maria" heeft de grootste moeite om de vaargeul tusschen Haarlem en het Noordzee kanaal open te houdenDoch onverdro ten doet de bemanning van dit vaartuig haar plicht en bindt tot nog toe met succes den strijd aan tegen den IJs- koning. Gistermiddag om 12 uur vertrok de „Clasina Maria" weer van Kaarse- ladeveer om eerst te 5 uur van haar tocht naar het Noordzeekanaal terug te keeren. De ijsbreker nam het schip „De twee Gebroeders" dat eergister uit het ijs bevrijd werd en intusschen in Am sterdam nieuwe lading had ingenomen, op sleeptouw mee naar Haarlem. In den afgeloopen nacht ondernam het schip een tocht naar Amsterdam, waarvan het hedenmorgen om 5 uur weerkeerde. En vandaag om 12 uur is de Clasina" weer vertrokken. Het schip had in den afge loopen nacht de grootste moeite om de vaargeul te vinden, want deze ivas vol- gesneeuwd en niet van het ijsvlak te onderscheiden. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. AMSTERD. VAART MIDDAG en AVOND GEOPEND. VRIJDAGMIDDAG 1.30: GROOTE HARDRIJDERIJ. Toegang f 0.30. (Adv. Ingez. Med.) OESTERS KREEFTEN. Geeft tijdig Uw bestelling op v. d. feestdagen. JAN RIENSTRA, BLOEMENDAALSCHEWEG 339, TEL. 13897 (Adv. Ingez. Med.) HEDEN: 16 PAGINA'S HAARLEM EN OMGEVING. Pag. De schoolmelkverstrekking te Haarlem werd een succes. Zij wordt ook na 31 Dec. voort gezet. 1 Te Haarlem wordt op initiatief van het ge meentebestuur warm voedsel verstrekt voor 5 cent per portie. 1 Mr. A. L. M. van Berckel te Haarlem staat op de voordracht voor de benoeming van raadsheer. 4 De commissie van toezicht op het L. O. te Haarlem heeft voor het laatst vergaderd. 4 Vorst en sneeuw veroorzaakten verkeers- stoornissen. Hoe Haarlem van sneeuw be vrijd wordt. 2 BINNENLAND. In de Eerste Kamer wordt van vele zijden critiek op de Tariefmachtigingswet ge oefend. 3 Wordt het stempelen van werkloozen afge schaft? 3 De brandstoffenbijslag wordt niet verhoogd. 3 Een pand van V. en D. in Den Bosch is in vlammen opgegaan. 11 BUITENLAND. Het Poolsclic Kamp der Nationale Eenheid heeft bij de regeering aangedrongen op Joodschc emigratie op groote schaal. 5 Stojadinowitsj heeft een nieuw Joego Sla visch kabinet gevormd. 5 Schaakrubrick. SPORT. 11 ARTIKELEN enz. R. P.: Perth. i J. B. Schuil over Yvonne Georgi. 2 Voor de Vrouw. 9 v. H.: Hoog in de wolken g nollandsche strenge winters. g De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op 13 Bijzondere correspondentie uit Berlijn: Het Derde Rijk bereidt zich voor op het Kerst feest. g

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1