Haarlems Dagblad IJSBAAN SI. MORITZ Afstandrijders. BERICHT Verkeersgevaren. SUPER SERVICE GARAGE VAN WIJK TREINVERKEER Impressies Kerst-inzameling vaat de stitte amen Het belangrijkste 56e Jaargang No. 17028 Uitgave Louren* Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Al gem. Drukkerij N. V. Bureaux: Groote Boutstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. TelefoonDirectie 13082, Hoofdred. 15054 Redactie 10600, Drukkerij L0132, 12713 Admin. 10724, L4825. Soendaplein 12230. De stoere mannen, die popelen om a.s Dd*- derdag aan den vijfden Frieschen Elfsteden tocht deel te nemen, zullen nog wel erg in twijfel verkeeren of het er heusch van komen zal. Want een week uitstel is in onze Neder- landsche „ijsverhoudingen", als ik dit onge wone woord bezigen mag, een hachelijke zaak. Hoe vaak is veel korter uitstel niet gevolgd door een zoo volledige mislukking, dat op den wedstrijddag hetzij die den Elfstedentocht of de Nederlandsche of gewestelijke kam pioenschappen gold de golfjes vriendelijk kabbelden waar eens de smalle ijzers zwier den? De sneeuw heeft voor de schaatsenrijders den boel aardig bedorven. En nu zijn er bij de elf Friesche steden en tusschenliggende ge meenten zooveel, die van hoogerhand „gesa neerd" zijn, dientengevolge erg zuinig moeten wezen en van Den Haag niet royaal mogen gaan baanvegen, dat er vertraging is ont staan. De boeren en de studenten zullen te hulp komen. Dat doet mij prettig aan. Is het niet een beeld van gezonde volkskracht, als boer en student de handen ineenslaan om den bezem te hanteeren? En dat terwille van de vaderlandsche sport, die ons zelden haar gun sten moge betoonen maar die toch dieper in de ziel des volks verankerd blijft dan alle ge- importeerde sporttakken, het voetbal incluis? Hepkema rekent er op dat Zondag 750 deel nemers aan wedstrijd en tocht aan den start zullen verschijnen. Ik ken Hepkema. Velen kennen hem. Hij is veelzijdig en enthousiast. Hebben velen hem ontmoet in zijn functie van dagbladdirecteur, weten vele anderen van hem als advocaat, er zijn er bovendien tal- 'loozen die in hem den ziel van den Elfsteden tocht erkennen. Als die a.s. Donderdag heusch mocht door gaan zal het de zesde zijn. De eerste werd op 2 Januari 1909 gehouden, de tweede op 7 Februari 1912, de derde op 27 Januari 1917, de vierde in Februari 1929, de vijfde op 16 December 1933. Dat zal u misschien wel ver bazen, want hieruit blijkt dat de ijs-winters toch niet zóó zeldzaam zijn als wij meestal wel plegen te denken. In de historie van den Elfstedentocht is er een twaalfjarig bestand geweest, van '1^ tot '29, maar overigens ziet het er nog niet zoo gek uit met de statistiek. En als gij de gegevens bekijkt die de historie ons biedt omtrent de strenge winters der vo rige eeuw zult ge met mij tot de slotsom ko men dat onze grootvaders wel eens lichtelijk opsneden als zij het hadden over al die jaren van ijssport, waardoor hun jeugd werd geken merkt. Ondanks" allen verschuldigden eerbied jegens de voorvaderen rijst bij mij het ver moeden, dat hun ijs-mogelijkheden niet rui mer waren dan de onze maar dat zij op hun ouden dag, hun jeugd idealiseerend, aan het overdrijven zijn geslagen. Hepkema wacht intusschen op zijn 750 stoere mannen, terwijl zijn boeren- en stu denten-legioen aan den arbeid tijgt. En als Hepkema de 750 haalt zal hij zijn record van 1933 verbeteren. Toen was het heel mooi en prettig weer voor het maken van een langen afstandsrit en verschenen er in totaal bijna zeshonderd deelnemers aan den start te Leeu warden. En dat was verreweg het hoogste to taal, ooit bereikt. In '29 was het verschrikke lijk koud, woei er een felle Oostenwind, was het ijs op vele punten heel slecht en moest het grootste deel van de 320 starters den zwa- ren strijd opgeven. Het is geen gekheid: 200 K.M. op de schaats. Te minder omdat we in dit land altijd zoo weinig gelegenheid tot voorbereiding krijgen. Die gelegenheid is ook nu, ondanks het uitstel, niet best, want de sneeuwlaag maakt het ondernemen van tochten haast overal onmo gelijk. Dus zullen vele inschrijvers voor a.s. Donderdag er zich mee moeten vergenoegen, urenlang baantjes te tollen op ijsbanen of op de schoongeveegde singels van sommige ste den. De Elfsteden-wedstrijd is een vervaar lijke krachtprestatie maar ook de tocht is eerbiedwekkend, zooals ieder middelmatig schaatsenrijder zal erkennen, die na 50 K.M. een soort spit-in-zijn-rug en een onbedwing baar verlangen naar verwarmende dranken, behagelijke stoelen en roodgloeiende kachels bij zich voelt opkomen. Het zijn alleen de menschen met de juiste, natuurlijke lichaamshouding en den gemakkelijken, soe- pelen langen slag die zoo'n Elfstedentocht kunnen volbrengen en daarbij dan de einden slecht ijs, die een ander uitputten, met ge lijkmoedigheid verwerken. Wat den wedstrijd betreftCoen de Koning won hem in de slechte omstandigheden van 1912 in 11 uur 40 minuten, De Vries in de goede condities van 1933 in ruim negen uur Dat is het record een wonder van een tijd. Als mr. M. E. Hepkema ook op dit punt a.s. ponderdag een record-verbetering verwacht is hij een buitengewoon optimist. Maar ja opti mistisch moet de ziel van de Elfstedentocht van nature wel wezen. R. P. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Vrijdag 23 December 1938 Abonnementen per week f 0.25. p maand f l.lO. per 3 maanden f 3.25. franco per post f3.55. losse nummer* 6 cent per ex» Advertentiën: 1-5 regels f 1.75. elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per regeL Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels f 0.60. elk» regel meer f 0.15. Groentje» «ie rubriek. Sinds de vorst ons kwam regeeren En een sneeuwdek ligt op 't land, Is er aan het snelverkeeren Wel een heel speciale kant. Snel geldt in dien zin voor allen, Sneller dan de wandelaar, En zelfs deze mag niet mallen, Met het glij- en slipgevaar. Nooit zijn d'ongeschreven wetten Van 't verkeer zoo zeer van kracht, Elk moet op den ander letten Ieders leuze zij: geeft acht! Fietsers gaan al heel gauw glijden In hun moeizaam evenwicht, Bij 't voorzichtigst autorijden Tobt de rijder voor met zicht. Het parool is: rij zorgvuldig, Loop vooral niet onbesuisd, En daarnevens: wees geduldig, Ais gij andrer paden kruist. Allen moeten dezer dagen, En dat is niet zoo'n bezwaar, Wel hun tempo wat vertragen, Ter voorkoming van gevaar. Denk er daarbij aan, verkeerder, Beter is 't om twaalf uur thuis, Dan een korte stonde eerder, Om elf uur in 't ziekenhuis. OPENING OVERVEEN. Bloemendaalscheweg, hk. Zijlweg. EXPOSITIE HORCH en WANDERER AUTOMOBIELEN van 24 December tot 2 Januari. (Adv. Ingez. Med.) Haarlem-Leiden ruim een uur gestremd. Ernstige stagnatie in den vroegen morgen. Draad nabij Voorhout gebroken. Ernstige stagnatie heeft het spoor wegverkeer hedenmorgen onder vonden doordat tegen acht uur de ge leidingsdraad van den electrischen trein nabij Voorhout brak. Het ver keer tusschen Haarlem en Leiden werd dientengevolge over beide sporen lam gelegd. Op de stations werd bekend gemaakt, dat reizigers van Leiden, Den Haag en Rotter dam, die naar Amsterdam wilden reizen, het beste via Utrecht konden gaan. De passagiers van Haarlem naar Leiden werden met de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij vervoerd. Inmiddels was onmiddel lijk materiaal naar de plaats van de storing gezonden om de gebroken draden te herstellen Te ongeveer negen uur waren de werkzaam heden zoover gevorderd, dat de electrische treinen weer langs de gewone route van Haar lem naar Leiden konden worden geleid. Hier mede was dus de treinenloop Amsterdam Rotterdam weer hersteld. Het treinverkeer in beide richtingen ondervindt echter nog ver traging door bij Voorhout slechts zeer lang zaam gereden kan worden. De treinen voor Rotterdam zijn ongeveer een uur op het Haarlemsche Station opgehouden. Toen wij echter tegen half tien op het perron kwamen was van eenige abnormale treinen-ophooping geen sprake meer. Dit neemt echter niet weg, dat van een normalen gang van zaken ook nog niet gesproken kon worden. In ons vorig nummer deelden wij mede, dat onsDonderdagmorgen om 11 uur aan 't Station te Haarlem verzekerd werd, dat men toen de storingen ..onder de knie" had. Het blijkt evenwel wat te optimistisch te zijn geweest, want ook na 11 uur kwamen Donderdag veel vertragingen in het treinverkeer voor. Dit is echter geen specifiek Haarlemsch verschijnsel daar het treinverkeer in het heele land thans abnormaal is. Op verschillende momenten was het verkeer zelfs zoo in de war, dat treinen moesten uitvallen. Men man en macht wordt echter gewerkt om den dienst zoo vlot moge lijk te laten verloopen. Voorzichtig met liefdadigheid. Een aan de Dreef wonende dame heeft aan de politie medegedeeld, dat zij van iemand, die voor het Nederlandsche Heilsleger colpor teerde. een blaadje heeft gekocht, getiteld: „De Heilsbanier". Er werd een dubbeltje voor gevraagd, maar de dame gaf twee gulden, meenende dat het voor het Leger des Heils was. Later werd haar medegedeeld, dat het Nederlandsche Heilsleger niet aan maatschap pelijk werk doet Bij colportage doet men het voorkomen als het voor het Leger des Heils is. Stadgenooten die het Leger des Heils willen gedenken, moeten dus op hun hoede zijn. van dezen winter. Ach, toen deze oude man een pril mannetje was. En toen de witte waereld nog zoo'n blij en verrassend wonder mocht heeten. Toen danste hij, wanneer juf des morgens de gor dijnen ontsloot en de tuin een sprookje van vreemde blankheid leek, in zijn ledikantje. Aardig kereltje moet dat, naar het zeggen der tantes, geweest zijn. Met zoo'n hansopje-an, u weet wel: met roode kartelrandjes. Dat hansoppemannete danste om dat witte wonder van het stadstuintje: de spichtige win- tersche rozelaars staken zwart af tegen alle vreemde blankheid, de struiken bogen onder de willige last van de sneeuw en het kolen- huisjé, dat vanzelf toch al zoo'n wonder was van duistere geheimzinnigheid, met alle kisten en rommel, die er jaar en dag waren opgestapeld, leek nu een sprookjeshuisje met die rulle wit heid op z'n dak. Hansopje, wist dan niet hoe vlug hij gereed moest zijn om die wonderlijke wereld in te gaan. Ware juf met haar spreekwoordelijke gestrengheid er niet, de melktanden zouden ongepoetst gebleven zijn en was de sneeuw er niet om het handenwasschen nog nutteloozer te doen zijn dan het van-huis-uit reeds was? Maar na een half uurtje en een snel ver zwolgen bord havermout brak mèt de breede huisdeur het sprookjesland toch open, en alle jongens en meisjes waren al op straat voor de school zou beginnen en Ot en Sien hun paedagogische rechten gingen opeischen. De rijkaards van den breeden vriendenkring kwamen met de prikslee ter sneeuwe. Dat was me een joelend plezier! Maar ook de gladde glijbaan mocht er wezen, niet alleen om eigen duizelend gebruik, doch met als extra attrac tie het feit, dat de deftige meneer Hoek er door verrast werd, uitgleed, met z'n armen wiekte en pats op den grond viel met deftige astrakanpels en al. Ook het sneeuwbal-gooien mocht er zijn! Jongens, wat werd dat een vechten! de wangen rood-gloeiend, de handen tintelend van een vreemde warmte en de vijandige school werd triomfantelijk tot den aftocht ge dwongen. De meisjes wasschen met die heerlijke sneeuw.dat werd een gejoel en geschreeuw, dat de snibbige mevrouw van Dam er kwaad om keek over haar ondergordijntjes heen. Om dan maar van den sneeuwman in het speelkwartier te zwijgen. Met vereende krachten werd dan in een ommezien een baas van een pop gemaakt en de vrouw van den concierge was wél zoo lief om een ouden hoed van haar weledelgestrengen gemaal plus een ouden bezemsteel af te staan ter opperste vermenschelijking van dezen ijskouden, wit ten heer, die met steenkolen staaroogen de speelplaats ging bewaken. Strak en roerloos. Een monument van wintersche heerlijkheid. O Muze, bezin mij den lof der jonge jaren! Maar het hansopje is allang verwerkt tot stof doeken voor Naatje de naarstige duizendpoot, en Naatje is nu een dikke tante geworden, de stofdoeken zijn stof geworden en vele andere nadien uit kinderlijk nachtgewaad en onder goed ontstaan. Thans kleedt het zijden pijaam in exotische kleurenpracht de mannelijke stoffelijkheid. En de witte wereld is zoo won derbaarlijk niet meer. Althans niet onder alle omstandigheden. Het kan wel zijn, dat de weg des stagen wandelaars voert door bosch en beemd, en het oog te gast gaat aan de stille, witte pracht der aarde, die zoo roerloos is als het naar roerloosheid dorstende hart maar kan begeeren. Daar zijn de gestolde vijvers van het bosch met de silhouetteerende figuurtjes der schaatsenrijders en, rondom, de AMSTERDAMSCHE VAART. HEDENAVOND: Buitengewone attractieIJsdansen en acrobatiek door kunstrijdsters. (Adv. Ingez. Med.) BEVROREN WATERLEIDING? WIJ ONTDOOIEN UW WATERLEIDING ELECTRISCH BINNEN 5 MINUTEN. Fa. GEBRS. SCHOLTE Loodgieters. L. Heerenstraat 2528 Telefoon 14451. (Adv. Ingez. Med.) boomen als een Japansche prent. De wegge tjes tusschen de sneeuw en struiken vieren alle haar geheimzinnige heerlijkheden: open plekken die als zalen van het winterpaleis zijnDe wijde velden rond de stad zijn misschien nog heerlijker van ongereptheid, met een onwezenlijk boerenhuis, zwart en dampend, in de ruimte van de besneeuwde vlakte. Ouderwetsche Kerstprentjes worden tot werkelijkheid en de oleografie boven Tante Tine d'r piano een wintergezicht in fon danten tinten krijgt plotseling overtuigen de sfeer van werkelijkheid. Zoo ts dat als de mensch. pyjama en warme nachtsponde ontrezen, in den vroegen, stillen, doffen morgen de schitterende tintelende we reld kan intrekken. Doch dit is niet altijd den nijveren staatsburger gegeven. Het kon zijn dat hij, gemelijk en norsch, zich ten bureele moet spoeden en, als nu wijlen de deftige heer Hoek zaliger nagedachtenis, zelf uitglijdt op het glibberbaantje, tot juichend vermaak van de joelende jeugdjes zijner straat. Alsdan een vloekje binnensmonds smo rende bedenkt hij, opkrabbelend en de sneeuw van zijn jas kloppend, hoezeer deze omvangrijke heer verschilt van het tengere knaapje, dat hij eens was. De weemoed mengt zich met de ergernis over den val en stamp voetend, huiverend en rillerig gaat hij zijns weegs. Verre van de rozeroode koontjes van vroe ger zijn nu de bibberende wangen, de pijnlijke neuspunt, de oorranden die steken, de oude oogen die tranen. In de stad is het witte wonder vermalen en vermorst door brijige bruinheid. En de pekel- wagens hebben zwarte lijnen getrokken door die grauwheid, die geen kinderlijk en blij wonder meer is. Tijdens de obligate tien minuten wachtens cp de trage tram heeft een joelend joch dezen eerwaardigen man met sneeuwballen bestookt. Men mag daar niet kwaad om worden. De oubollige joligheid en het esprit de corps, die geacht worden gansch Nederland-in-de- sneeuw te bezielen, vereischen een starren glimlach om de jolige driestheid der jeugd, doch toen één sneeuwbal raak was en zich klef- ferig vastzoog tusschen boord en hals. om onmiddellijk te gaan smelten en ijskoud in tal van straaltjes af te druipen langs romp en rug, kon die glimlach niet in tact blijven en ontsnapte een gesmoorde verwensching den mannelijken haag der klapperende tanden. Dat is de eerste impressie van den winter: dat men de hansop ontwassen is. En dat de jaren hun invloed op het gemoed des mans wel deerlijk doen gelden. Mr E. ELIAS Wilde bussen mogen weer rijden. AMSTERDAM, 24 Dec. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft vandaag belangrijke beslissingen ge geven inzake de wilde autobuskwes tie. De autobussen zijn in tegen stelling met de beslissingen van de Amsterdamsche Rechtbank en den president van die rechtbank in het geliik gesteld. Het Hof achtte de onrechtmatige daad van de zijde van de autobussen niet aanwezig, zoodat geen gronden voor een verbod van de diensten aanwezig was naar het oordeel van het gerechtshof. De tram en de spoorwegen werden niet ontvankelijk in hun vorderingen verklaard. De vier autobussen, die thans in de civiele procedure als overwinnaars uit het strijdperk zijn gekomen kun nen dus weer gaan rijden. Ook de an dere wilde bus-ondernemingen, die in de toekomst in hooger beroep zullen gaan, zullen eenzelfde beslissing mo gen verwachten. HET IJS. Oppassen bij tochten in Noord-Holland Van den Ijsbond Hollandsch Noorderkwartier ontvingen wij het volgende bericht: „Oppassen bij tochten in Noord-Holland! Baan Kloppersingel komt heden gereed. Daarna op Schotersingel." Neemt Uw Kerstpakjes zelf mee. Verzoek van de Middenstandscentrale. De Middenstandscentrale verzoekt ons u attent te maken op de groote moeilijkheden, welke de bezorgers thans op fiets en motor en in de auto te overwinnen hebben. De stroom van bestel lingen neemt de laatste dagen in verband met de Kerstinkoopen natuurlijk sterk toe. Derhalve wordt een beroep op u gedaan om kleine pakjes zelf mee te nemen. Het woord is aan Paul Brulat: Kracht is niets anders dan evenwicht. Zeventiende verantivoording van bij ons blad binnengekomen gijten. S. f 1.50, R. J. f 1. H. S. f 1. K Z. f 2, X. f 10, Jo. f 1, 2e gift f 10, Uit de spaarpot van Henk en Broer f 1, J. C. v. W f 40. N. N. f 0.60. F. N. 4- B. N. f 2, J. M, f 5, J. P. f 2.50, Ami f 1, M. L. f 2.50, N. L. f 1.50, L. L. f 0.50, K. L. f 0..50, Mevr. W. E. f 2.50, N. D. f 1, N. N. f 1.30, D. B. f 0.25, J. K f 0.50, B. f 5, B. H. f 10, N. N. f 1, G. J V. d. B. f 2.50, H. H. f 1, Joh. V. f 5, Tonny en Greet f 2.50, P. F. S. (2de gift) f 5. van Miep f 3. N. N. f 0.50, C. G. f 1, N. N f 1, Wed. M J. K. f 1.50, Mej. W. f 0.25. J. L. B. f 5, N. N. f 0.50, N. N. f 1. N. N. f 0.50, N. N. f 1. A. v. d. H. f 2.50, M. f 1. R. en A. f 10. Wed. J. S f 0.50. W. de J. f 2.50. Mevr. de B. f 0.50. N. N. f 2.50. N. N f 0.50, Mevr. J. L. f 2.50, C. f 1.50, Spaarpot H. en A. S. f 1.50, N. N. f 2.50, N. N. f 1. Mevr. C. Bar v. H R. f 5. N. N. f 2.50. E. v. d. B. f 1. W. C. B. f 2.50, Mevr. J. C. B.—E. f 2.50. N. O. f 0.50, N. N. f 1, N. N. f 3. N. N. f 0.25. I. P Bl'daal f 1. J. D. G. f 1. Dames v. d V.. Overveen f 1, CatMeen te Heemstede f 1. fam. V. Santpoort f 2.50. P. W. Br. f 5. N K. f 2.50, F. v. d. D. f 0.45. D. A. W. d. K. f 2.50. N. N. f 2. N. v. d- D. f 1.50, fam. H. H. f 1. v. B. f 1. N N f 1. v. B W. f 1. N. N. f 1. van Edith f 0.25, N. S. f 1. N. B. f 1. Mej. J. C. B. f 1. No. A f 0 50. Mej M. C. S. f 2, van Ben f O.50. N.V. De Witte Stad (2e storting) f 90, J. L. f 25. P. J. S. (2e storting) f 20. I. C. A. f 2.50. Kinderen C f 1.50. J. C. f 15. W. H. M. f 10. C. J. E. f 10. N. G. A. f 10, K. Bid. f 10, Dr. M. C. f 10, K Bennebroek f 5, fam. L. H. f 5. H. Z. te O. f 5. H. G. V. f 5, W. H. S. f 5, Mej. MA G. C D f5. fam. v. d. H v. d. S. f 5. Dames v. 't S. f 5. fam. F. f 3, L. G. f 3. M B B. f 2.50. C J. W. H. f 2.50. M. G. f 2.50. W. T. Overveen f 2.50. G v. W. f 2.50, C. v. G. f 2 50. T. J. J. f 2.50. J. F. f 2,50. S. L. A. f 2.50. P. v. d. W. f 2.50. W. E. H'stede f 2.50, S. D. M. f 2.50. J. H f 2.50. Mevr. J. II. G. S.— S. f 2.50, S. J. v. P. f 2.50, W. K. f 2.50, Th. T. f 2.50, dames M. f 2, J. A. V. f 2, Mevr. A. B. f 2, Mej. M. K. f 2, J. F. f 1.50, S. J. C. f 1.50. H. v. d. M. f 1, Mevr. G. H. M H f 1, J. C B. f 1, S. M. H. f 1. Mevr. C. M. B B. f 1. G. D. f 1, B. J. R. f 1. Mevr R. f 1. N. N. f 0.50. J. M. T. f 0.50. J. J. P. f 0.85. fam. B. f 1.50, voor de stille armen f 2.50, N. N. f 1. J. de B f 5, Chr. K. f 1, fam T. f 1.75. Kop. Wop en Seen f 1 50, J. U. f 1. H. J. M. V. f 1.75, van 't Sneeuwman netje f 1. A. V. f 2.50. v H. f 1. H. C. V f 2. Het vorige totaal bedroeg f 6353.91 Thans zijn in het geheel bij ons blad binnengekomen 1562 giften tot een bedrag van f 6906.11. Gif ten kunnen worden afgegeven aan onze bureaux Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37 of overgeschreven worden op onze postgiro rekening no. 38810 onder vermelding „Voor de stille armen". FOTOTENTOONSTELLING IN ONZE TIJDINCZAAL Gedurende drie dagen, n.l. Zaterdag 24. Zondag 25 en Maandag 26 December, wordt in onze tijdingzaal een tentoonstelling ge houden van foto's, vervaardigd door leden van den KENNEMER FOTO-KRING. De tentoonstelling is op die dagen open van 9 tot 5 uur. Voor een beschrijving der foto's verwij zen wü naar ons nummer van morgen. HEDEN: 14 PAGINA'S. Gisteravond werd van gemeentewege te Haarlem warm voedsel verstrekt. Hier boven een kijkje in het lokaal aan de Zoetestraat. HAARLEM EN OMGEVING. pag. Nog steeds treinvertragingen. 1 Ook tram en autobus hebben last van sneeuw en vorst 13 De schulden der gemeenten in Kenncmer- land. 2 BINNENLAND. De motie v. d. Waerden is door de Tweede Kamer met groote meerderheid aange nomen. 3 De Eerste Kamer keurt de tariefmachtigings wet goed. 3 BUITENLAND. Het Duitsche protest tegen de rede van mi nister Ickes is krachtig door Washington afgewezen. 5 De hertogin van Atholl is in het Schotsche district West Perthshire niet gekozen. 5 In het beroemde Hotel des Invalides te Parijs heeft brand gewoed. 5 SPORT. Sportgcsprek van de week: De heer van Eeghen geeft de Zuid-Afrikaansche cricke ters een goede kans tegen Engeland. 7 ARTIKELEN enz. R. P.: Afstandsrijders. i Mr. E. Elias: Impressies van dezen winter. 1 I J. B. Schuil: Amicitia Juncti: Polly Per- I kins. 2 j Bijzondere correspondentie: In een Weensch park. 5 Ko Zweeres: Zwerftocht door het winter- duin. g K. de Jong: Haarlemsche Politiemuziekver- eeniging g II. D. Vertelling: Mistlctoe-idylle. 6 Voor de Jeugd. 9 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op 11

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1