P. HARTOC Sneeuwruimen, baanvegen en werkverschaffing. TELMACHINES! AGENDA. Nu de Melk duur is, KOOPMANS' Raadseldiner. Ochtendbeurs Amsterdam lllll Ik ben de S „Geluksvogel"* i „REMBRANDT". WOENSDAG 28 DECEM BER 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Regeering zet een mis verstand recht. De regeeringspersdienst meldt: In enkele bladen zijn dezer dagen berichten opgenomen, welke den indruk wekken, dat de regeering zou zijn teruggekomen op haar afwij zend standpunt t.a.v. het inschakelen van de werkverschaffing ten behoeve van het sneeuw ruimen en baanvegen. Dit is niet juist. Ook thans staat de regeerin? nog op het standpunt, dat deze werkzaamheden voor uitvoering in werkverschaffing, gefinan cierd met de gelden van het werkverschaffings- subsidiefonds, niet in aanmerking kunnen ko men. Voor de gemeentebesturen, die in deze een taak hebben, liggende op het gebied der openbare veiligheid en het verkeer en voor de ijsvereenigingen, aan welke de aanleg en het on derhoud van ijsbanen en ijswegen voor het toe risme in het algemeen moet worden overgela ten, beteekent dit, dat de kosten van een en ander uit haar eigen middelen moeten worden bestreden, zooals dit van ouds het geval is ge weest. Waarin de regeering, voorzooveel noodig, heeft toegestemd, is, dat ook de financieel van haar afhankelijke gemeenten uit haar eigen middelen gelden beschikbaar stellen voor de werkzaam heden, welke geacht kunnen worden tot haar verzorgingsgebied te behooren. Dit geldt voor de financieel afhankelijke gemeenten in alle provinciën, ook al is de mededeeling daarvan alleen gedaan aan de Ged. Staten van Friesland naar aanleiding van een van dit college ont vangen schrijven. Aan Friesland is bovendien bericht, dat geen bezwaar zou worden gemaakt tegen het uittrekken van bescheiden bedragen door de gemeentebesturen voor de zorg, welke de gemeenten van ouds tot zich hebben getrok ken voor aanleg en onderhoud van ijswegen ter vervanging van vervoer te water door slede- vervoer en van ijswegen, waarvan aanleg er onderhoud noodzakelijk was voor het welslagen van den voorgenomen elfstedentocht. Het misverstand schijnt te zijn ontstaan, door dat de regeering heeft gemeend aan deze toe stemming de voorwaarde te moeten verbinden dat zooveel mogelijk van de diensten van werk- loozen en van andere gesteunden moet worden gebruik gemaakt. Zij deed dit zoowel in het belang van de werkloozen als in het belang van de publieke kassen en mede in het vertrouwen dat zoowel de niet-financieel afhankelijke ge meenten als de particuliere vereenigingen, even eens deze beide belangen inziende, op dezelfde wijze zouden handelen. Het standpunt der regeering is dus: het offi- cieele werkverschaffingsapparaat niet inscha kelen, doch wel zooveel mogelijk gebruik ma ken van de diensten van werkloozen en gesteun den, opdat dezen de gelegenheid verkrijgen voor korteren of langeren tijd in eigen onder houd te voorzien. Dit is mede in het belang van de publieke kas, waaraan juist in dezen tijd zulke zware eischen worden gesteld. KERSTFEEST. De Gereformeerde Evangelisatie (afdeeling volwassenen) houdt a.s. Donderdagavond in het lokaal Oranjestraat 9 een Kerstfeestviering. Sprekers zijn de heeren W. Geuzebroek en G. Pelicaan J.c.zn. Een zangkoortje zal zingen. KINDERVOEDING. Door „Kindervoeding" werden in de week van 1924 December 1938 verstrekt 5085 por ties warm eten. N.l. in lokaal Eemstraat 944; Overtonstraat 1072; Zoetestraat 963; Kamperstraat 711; Byzan- tiumstraat 695; Buitengew. Onderw. 520; Voorm. Spaarndam 180. Diverse merken in vele modellen,hand en electrisch Prijzen: Nieuw vanaf f 150. Schoterweg 122, Tel. 12681 (Adv. Ingez. Mea.j WOENSDAG 28 DECEMBER Statenzaal, Prinsenhof: Raadsvergadering. 1.30 uur. Gem. Concertzaal: Ledenconcert H. O. V. So list: Ankie van Wickevoort Crommelin. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: Joe E. Brown in „The Gladiator", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Deanne Durbin in „De Bakvisch", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Alexander's Ragtime £and. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: Shirley Temple in „Little Miss Broadway" en „Zigeunerbende" 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „Ten Westen van Shanghai" en „De pionier van Kentucky", 8 uur. Moviac Theater: Grün ist die Heide. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—5 uur, behalve 's Maandags Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) var 35 en 79 uur. DONDERDAG 29 DECEMBER Stadsschouwburg: A. B. C.-Cabaret: „Wim Kan met zijn 7 Joffers", 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Wiener Sangerknaben: Kerstvoorstelling, 8.15 uur. Soc. Vereeniging: Ned. Vereen, van Spiritis ten „Harmonia". Psychometrische Séance. 8.15 u. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avond- Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 79 uur. Kinder-Vluchtelingen Comité opgericht. Bijdragen en veler medewerking gevraagd. Men schrijft ons: Evenals in andere gemeenten is ook te Haar lem en Omstreken een Comité voor Hulp aan Buitenlandsche Kinderen opgericht, waarvan eere-voorzitter is de burgemeester van Haar lem, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, ter wijl het dagelijksch bestuur gevormd wordt door mr. S. H. Vening Meinesz, voorzitter, mevr. M. E. Landde Vries, secretaresse, notaris N. J. Hoef lake, penningmeester, Ch. L. v. d. Bilt (oud lid Tweede Kamer), mej. P. S. Waller Zeper, W. M. van Hengelaar (hoofdbureau Stadhuis). Het Comité stelt zich tot doel, in samenwerking met het Joodsche Kinder-Comité, tijdelijk onderdak te verschaffen aan buitenlandsche kinderen van alle gezindten, wier ouders thans niet in staat zijn voor hen te zorgen. Zoodra deze ouders, die voor het meerendeel zullen moeten emigreeren, in hun nieuwe omgeving zijn ingeleefd, zullen de kinderen naar hun ouders terugkeeren. In- tusschen zullen zij hier in daarvoor in te rich ten tehuizen, huisvesting, opvoeding en oplei ding genieten zooveel mogelijk aanpassend aan het nieuwe beroep dat de ouders zich gekozen hebben. Het Gemeentebestuur van Haarlem was zoo welwillend een kamer in het Stadhuis ter be schikking van het Comité te stellen, waar da gelijks van 1012 en 24 uur zitting zal wor den gehouden (tel. 11855). Van verschillende zijden, werd reeds veel medewerking onder vonden. Zoo stelde de Firma Lorjé, Gr. Hout straat voor de inrichting van het bureau ver schillende kantoorbehoeften ter beschikking van het Comité, terwijl verschillende dames en heeren hun medewerking belangeloos aanbo den. Het ligt nu in de bedoeling met steun van een Comité van Aanbeveling, verschillende Werk Comité's in het leven te roepen, die zich zullen hebben te belasten met propaganda, huis vesting, opvoeding, opleiding enz. enz. Publicatie van deze comité's zal zoo spoedig mogelijk plaats vinden. Voor dit alles is natuurlijk niet alleen veel medewerking, doch ook veel geld noodig. Gaar ne vestigen wij in verband hiermede de aan dacht op het Gironummer 345700 van den pen ningmeester van het Kinder-Comité, waarop gaarne bijdragen voor dit humanitaire werk zullen worden ontvangen. De jaarwisseling is een zoo bij uitstek geschikte tijd iets voor deze verjaagde kinderen af te zonderen. Behalve aan een goed voorziene postrekening is er ook veel behoefte aan groote leegstaande huizen. Zij die hierover beschikken, worden vriendelijk uitge- noodigd, zich met het Comité (Stadhuis) in ver binding te stellen. Deze huizen kunnen immers zoo uitstekend ingericht worden voor tehuizen voor de daklooze kinderen. Ook hun die in die richting een wenk of goeden raad kunnen geven, wordt vriendelijk verzocht dit aan het Bureau Stadhuis te melden. Laat Haarlem en Omstre ken nu eens laten zien wat het vermag te doen. Met aller medewerking zal het ongetwijfeld mogelijk zijn althans voor een deel der slacht offertjes een tehuis te scheppen en een moge lijkheid voor hun toekomst. Water in de Statenzaal. Het viel echter nog al mee. De Provinciale Griffie werd gisteren opge schrikt door de onheilspellende mededeeling, dat de Statenzaal „onder water stond". Zoo erg was het gelukkig lang niet. Wat was er gebeurd0 Door de plotseling ingevallen dooi was de sneeuw op het dak gaan smelten waardoor de waterafvoer verstopt raakte. Het dak begon toen te lekken en daardoor werd een hoek van de Statenzaal nat. Er werd echter niets beschadigd. En toen de sneeuw van het dak was weggeruimd was het leed spoedig geleden. Chauffeurs Stads-Brockway- bussen. Loon- en arbeidsvoorwaarden. Door de samenwerkende organisaties van welke de chauffeurs van de Haarlemsche Brockway Bus Maatschappij lid zijn, werd eenigen tijd ge leden bij de Directie van genoemde Maatschap pij gepoogd, te komen tot verbetering van de loon- en arbeidsvoorwaarden van dit personeel. Thans hebben de besturen het personeel tot een vergadering opgeroepen welke Donderdag a.s. zal plaats hebben en wel één des morgens om half elf en de tweede des namiddags te half vier in het vergaderlokaal van den Centralen Bond van Transportarbeiders. Op deze bijeen komsten zal verslag worden uitgebracht van de bespreking met de Directie en het resultaat daarvan. Distributie van varkensvleesch in blik. Een proef. Door het Departement van Sociale Zaken wordt bij wijze van proef, ter beoordeeling van de vraag, of het wenschelijk is met de distribu tie van deze producten een begin te maken, een kwantum: 1. Varkensvleesch in blik, en 2. Gemengd rund- en varkensvleesch in blik beschikbaar gesteld, ter verstrekking aan hen, die krachtens de geldende bepalingen thans voor rundvleesch in blik in aanmerking komen. De prijs van deze beide soorten bedraagt f 0,371/2 Per blik en wordt uitsluitend op geldige bons, van Donderdag 29 December a.s. af, ver krijgbaar gesteld bij de slagers belast met de distributie van vleesch in blik. De jaarwisseling. De Post- en Telegraafdienst. De Directeur van het Post en Telegraafkan toor te Haarlem deelt mede, dat het van zeer veel belang is, vooral ook in verband met het feit, dat de Nieuwjaarsdag op Zondag valt, dat de Nieuwjaarscorrespondentie vroegtijdig ter post wordt bezorgd, opdat een zoo groot moge lijk gedeelte reeds vóór' 1 Januari zal kunnen zijn verwerkt. Tijdens de Nieuwjaarsdrukte bestaat gelegen heid Nieuwjaarskaarten en kaartjes in de wacht kamer van het Hoofdkantoor aan loket 20 af te geven. Op 30 en 31 December a.s. zullen de brieven bussen om de 2 uur worden gelicht. De le be stelling zal te 7.45 uur aanvangen. De llchtingscijfers van de brievenbussen zul len gedurende die dagen niet worden verzet. Op Zaterdag 31 December a.s. geldt tot 18 uur de dienstbeperking niet, voor zooveel betreft den zegelverkoop. Op Zondag 1 Januari a.s. zullen alle kantoren en stations voor den Post- en den Telegraaf dienst zijn opengesteld als op andere Zondagen Op dien dag zal evenwel, behalve de gewone Zondagslichting, één extra buslichting worden uitgevoerd, welke te 12 uur zal aanvangen. bereidt u Havermoutpap als volgt: Neem 70 gram (8 a 9 eetlepels) Koop- mans' Vlugkokende Havermout. Zet deze op in een pannetje met kokend water (een halve liter) en wat zout en laat ze geduren de 5 minuten onder af en toe roeren zacht jes gaar en bijna droog koken. Roer daarna de pap aan met warme melk. Met een kleine hoeveelheid melk ver krijgt U nog een voortreffelijke en zeer voedzame pap. Neemt proef en bestelt Uw kruidenier vlugkokende Havermout (Adv. Ingez. Med.) De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Weer: Wind: Den Helder: Vlissingen: De Bilt: Groningen Maastricht: hagelbuien na regen na regen betrokken betrokken N krachtig N matig NNW zwak NNO matig NNW matig Temperat. in gr. C.: Minimum hedennacht in gr. C.: Neersl. afgel. etmaal in m.M.: Den Helder: Vlissingen: De Bilt: Groningen Maastricht: Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het WestenMeest matige Noorde lijke tot Noordwestelijken wind, wisse lende bewolking, aanvankelijk nog en kele lichte buien, lichte dooi. Voor het OostenMatige tot zwakken wind uit Noordelijke richtingen, wisse lende bewolking, weinig of geen neer slag, temperatuur om het vriespunt. HERMOM ETERSTAND Hoogste gisteren 38 F. Laagste hedennacht 36 F. Hoogste heden 38 F. De kern van het lage drukgebied over Dene marken verplaatste zich naar Midden- Duitschland. Aan haar Zuidzijde drongen de warmere luchtmassa's geleidelijk in Zuid- en Midden-Europa door. In Frankrijk wordt alleen in de Rhönevlakte nog lichte vorst aangetrof fen. In West- en Midden-Duitschland vriest het nog licht, in het Oosten matig. Strenge vorst wordt gemeld uit het binnenland van Scandinavië en Polen. Aan de Noordzijde van de reeds genoemde depressiekern, voeren Noordelijke tot Noordoostelijke winden weer wat koudere luchtmassa's aan. zoodat de tem peratuur in Denemarken weer onder het vriespunt daalde en ook in West-Duitschland, tot vlak bij de grens van ons land, weer lichte vorst voorkwam. In Midden- en Zuid- Duitschland, Zwitserland en plaatselijk in Scandinavië vielen weer matige hoeveelheden sneeuw. Het gebied vftn hoogen luchtdruk ten Zuidwesten van de Britsche eilanden blijft stationair en verandert weinig in beteekenis. Depressies bewegen zich in Noordoostelijke richting naar IJsland. Zij doen den luchtdruk in Schotland en op de Noorsche zee beurte lings dalen en stijgen en strekken hun invloed uit tot over de Noordzee, zoodat in ons land kwakkelweer is ingetreden. BAROMETERSTAND: Vorige stand 777 m.M. Stand van heden 768 m.M. Neiging; Achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 7.28 uur; n.m. 19.50 uur. Strand berijdbaar van 12.3018.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. MODERNE MENSEN DRAGEN MODERNE BRILLEN OOK VOOR HEBBEN WIJ EEN MONTUUR DAT GOED STAAT en GOED ZIT CAREL v. HUIZEN - Opticien KI. Houtstraat 13 - Tel. 14112 (Adv. Ingez. Med.) VOORBEURS TE AMSTERDAM. De wisselmarkt te Amsterdam had, zooals bij gebrek aan nieuwe gegevens verwacht kon worden, hedenmorgen een zeer stil verloop, en de koersen van de toonaangevende munteen heden waren niet of niet noemenswaardig ver anderd. Het Britsche pond werd verhandeld te gen prijzen loopende van 8.58 tot 8.58 3/4, ter wijl de dollars zich evenals de laatste dagen rondom 1.84 bewogen. Fransche francs werd te gen de vorige prijzen afgedaan en golden 4.84 f/. a 4.85, met een disagio voor termijnfrancs van 1 cents voor 1 maand en 4 cents voor 3 maan den. Belga's waren 30.98 a 31.03 het disagio was vrijwel onveranderd en bedroeg circa 6 cents voor 1 maand en 22 cents voor 3 maanden. Zwitsersche francs waren 41.52 a 41.56, Duit- sche marken 73.75 a 73.80. Registermarken konden zich een kleinigheid verbeteren en werden verhandeld tegen 31.75. Daarentegen werden de crediet- en effecten- sperrmarken met resp. 9 en 8 1/2 tegen een la ger prijs afgedaan. Ook de markenbankbiljetten en Duitsch zilvergeld werden tegen lager prijs verhandeld. De biljetten golden erica 22,60 en het zilver 27.12. Op de niet-officieele vroegbeurs was weinig te doen. Enkele Amerikaansche fondsen werden op kleine schaal verhandeld, in het bijzonder spoor wegaandeelen. Anaconda's en de Staalwaarden. De koersen waren meerendeels lager in overeen stemming met New-York. De locale markt had een gedrukt voorkomen, doch in de meeste ge vallen moest worden afgedaan op advieskoersen. (De Bond van Gastronomen te Parijs zal zijn leden een zeer fijn diner voorzetten waarvan het menu geheim is. Zij moeten dan later om prijzen raden, wat zij hébhen gegeten.) Ik ben geen echte lekkerbek, Al heb ik dan ook weieens trek, Om lekker te dineeren; En ik ben ook geen keukenpiet, Die niet tevrêe is als hij niet, Elk koksgeheim kan leeren. Ik vraag niet om een groot menu Met een champagnewijn grand cru En heel e.en reeks van gangen; Ook snert of boerenkool' met worst, Is, zonder lessching van den dorst, Al iets vol zoet verlangen. Daarbij is dan een hutspotkuur, Niet slechts beduidend minder duur, Maar op den duur ook beter; Een keur van gevariëerde spijs, Brengt spoedig magen van de wijs Door storing in den eter. Nu is er in Parijs een bond, (Ik wist niet dat het ding bestond) Speciaal voor gastronomen; Dat zijn dan menschen van de soort, Die van al wat bij smullen hoort, Hun zoetste droomen droomen. U weet wel, dat de Fransche slag Op dit gebied veel groots vermag. Hij is de meest vermaarde Op ethisch (culinair) gebied, Zooals men aan menu's wel ziet Op onze heele aarde. Welnu, wat meergenoemde bond, Daar nu als gloednieuw denkbeeld vond, Neen, ik blijf liever maar gezond, Dat kan ik niet verteren; Een mensch, of hij nu eet of vreet, Moet minstens weten, wat hij eet, Dat maakt den eetlust pas compleet, Waarmee hij 't maal moet eeren. P. GASUS. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 313—314 Vergde Vorstenl. 89 Amst. Rubber 225 Va226 Phïlipslampen 208%211 Beth. Steel 55 1/4 U. S. Steel 49 >/2 Illinois Central 14 5/8 KOKEND WATER OVER DE VOETEN. Dinsdagavond had een 40-jarige huisvrouw in de keuken van haar woning aan den Har- menjansweg het ongeluk, een ketel met kokend water uit de handen te laten vallen. Een ge deelte van den inhoud kwam op haar voeten terecht, waardoor zij brandwonden van den tweeden graad kreeg. Door leden van den On gevallendienst werd zij voorloopig verbonden, waai-na zij per taxi naar het St. Elisabeths Gasthuis werd vervoerd, waar zij is opgenomen. Er bestaat geen levensgevaar. LISSE GEMEENTEBEGROOTING. De Raad der Gemeente komt in vergadering bijeen op Donderdag a.s. des namiddags om twee uur, ter behandeling van de Gemeente- begrooting 1939. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 160 Betje RO 16 f 2250 580 Dirkje RO 53 f 2090 950 Alkmaar IJM 31 f 1060 1030 Vikingbank 185 f 3470 95 Penelope IJM 64 f 1790 120 Holland 3 IJM 179f 2000 450 Limburgia IJM 54 f 2390 170 Protinus IJM 85 f 2630 290 Maria IJM 95 f 3340 80 Neptunus IJM 87 f 1690 575 Azimuth IJM 195 f 1940 250 Alma IJM 44 f 1430 310 Maria S. Ommering IJM 7 f 1870 100 Martha IJM 165f 1480 110 Elie Chenevieve IJM 161 f 2240 915 Bloemendaal IJM 71 f 2560 1925 Delft IJM 17 f 5150 Schepen met versche haring: SCH 46 f480; SCH 73 f210; SCH 134 f 32; SCH 180 f280; KW 102 f560. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Poolzee IJM. 77, vangst: 10 manden tarbot; 10 m. tong; 40 m. zetschol; 90 m. kleinschol; 200 m varia, totaal 365 manden benevens 100 stuks ijskabeljauw en 70 stuks stijve ka beljauw. MARKTBERICHT (Versche visch). IJmuiden, 28 Dec. 1938 (A.N.P.) Tarbot f 1.22f 1 per kilo. Tong f 1.30—f 1.02 idem. Heilbot f 1.12—f 0.70 idem. Griet f 34f 16 per 50 kilo. Groote schol f 15f 11 idem. Middel schol f 17f 13 idem. Zetschol f 25f 22.50 idem. Kleine schol f 22.50.f 9 idem Schar f 11.50—f 6.50 idem. Tongschar f 37f 20 idem. Poontjes f 4f 1.65 idem. Groote schelvisch f 26f 24 idem. Middel schelvisch f 25f 20 idem. Kleinmiddel schelvisch f 17—f 9.50 idem. Kleine schelvisch f 11f 5 idem. Groote gul f 8f 4.70 idem. Kleine gul f 4f 1.40 idem. Wijting f 3.10f 1.80 idem. Makreel f 8.50f 3.65 idem. Versche haring f 3.30f 1.45 Idem. Kabeljauw f 45f 17 per 125 kilo. Vleet f 2.40f 0.70 per stuk. Leng f 1.70f 0.73 idem. Koolvisch f 0.43f 0.08 idem. Rog f 19.50—f 7.50 per kcop. en kom het nieuwe jaar S inluiden b van Vrijdag 30 Dec. af in 5 TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. a (Adv. Ingez. Med.) Concert Clir. Gem. Koor „Excelsior". Het koor zong o.a. de Altrhapsodie van Brahms. Het is enkele jaren een traditie geweest van bovengenoemd koor om op een der Kerstdagen een kerkconcert te geven. Deze werden altijd goed bezocht en waarom Excelsior met deze goede gewoonte sinds 1935 heeft gebroken weet ik niet. Wel, dat het voor deze vereeni ging hoog tijd werd weer eens voor het forum te verschijnen, want in die 3 jaar heeft Excel sior zich slechts op concoursen laten hooren. En zich aan eigen concerten niet meer ge waagd tot dezen avond van den Tweeden Kerstdag, toen echter maar weinigen voor dit concert in de Geref. Kerk West tezamen geko men waren. Directeur Jan Beider had een aantal met zorg gekozen nummers bijeengebracht: vijf koralen uit Joh. Seb. Bach's Weihnachts- oratorium, de altrhapsodie van Brahms, een Kerstliedje van Bach, Nico Hoogerwerf's Zor- gennacht, e.a. PRIJZEN VAN VISCH UIT DE WITTE ZEE. Groote schelvisch f 1.70f 1.10. Middel schelvisch f 2.f 1.60. Kleinmiddel schelvisch f 2f 1.80. Kleine schelvisch f 2.10. Groote gul f 1.05f 0.80. Kleine gul f 0.75—f 0.25. Kabeljauw f 6f 4.50. Weinig animo voor de „verre'' visch. Verschillende factoren waren hiervan de oorzaak. De Alkmaar, die gisteren en heden haar vangst van een reis van de verre visscherij aan de markt bracht, heeft het heel wat minder getrof fen dan de Erin 14 dagen geleden. Er was heel weinig belangstelling voor de visch, waarvan verschillende factoren de oorzaak waren, waar van de voornaamste wel was dat de kwaliteit, als gevolg van de lange reis nog al te wenschen overliet. Verder speelden de feestdagen en de koudeperiode een groote rol bij de heerschende lusteloosheid. Gisteren werd een gedeelte van de vangst ver kocht en heden het restant met een totale op brengst van slechts f 3490 zoodat de Vissche- rij-Centrale een aardig sommetje moet bijpas- VELSEN Burgerlijke Stand. Overleden: G. A. v. d. Aar, 25 j., echtgenoote van C. A. B. Metselaar, Beverwijk; L. J. v. d. Eng, 22 j., ongeh., Uitgeest; P. v. Es, 36 jaren ongehuwd, Kalverstraat 164 rood, IJmuiden; C. A. Kimman, 48 jaren, ongehuwd, Bever wijk; C. Kouwenhoven, 68 jaren, weduwe van J. v. d. End, Fr. Naereboutstraat 38, IJmuiden. Bevallen: F. NicolaSteenbakker, z., Bever wijk; W. HildamaKramer d., Kanaalstraat 113, IJmuiden; E. BakkerWijker, z., Bloem- straat 136 IJmuiden; A. BijlBiel z., Spekken- wegje, Santpoort; L. T. RozemeijerJorritsma d., Duinvlietstraat 14, Velsen-N.; H. E. A. BonekampPriebe. d., Meerweidenlaan 32, Velsen-N., A. A. de JagerKleijn z., Broek- bergenlaan 5, Santpoort. J. M. Reekers—Stig- ter d., Neptunusstraat 9 rood, IJmuiden; A. Koelemeij—van Straten d., Groeneweg 36, IJmuiden. SANTPOORT ALS DE POORTEN OPENGAAN. Voor haar tweede uitvoering in dit seizoen, welke zal plaats vinden op 8 Januari a.s. in „De Weyman", heeft de tooneelvereeniging V.O.O. T.A.G. het oog laten vallen op „Als de poorten opengaantooneelspel in 3 bedrijven door Jos. Smits en Jac. Braun. Dit tooneelspel voerde V.O.O.T.A.G. in haar eerste levensjaren viermaal met succes op.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2