UITVERKOOP! IJSHOCKEY SKI-SPORT SCHAKEN WANDELSPORT WIELRIJDEN BILJARTEN TAFELTENNIS IJN/T IN UITEREN Ballet Trudi Schoop. FRIDOLIN - BLONDE MARIE Nieuws in het kort. GEBITTEN Mo Swaap „SNELLE VISSER" OPRUIMING RESTANTEN Meubelen „Excelsior MAANDAG 2 JANUARI 1939 HAAR t EM'S DAG BE AD 8 Eindstrijd Spengler-beker. ONSPORTIEF GEDRAG. Uit Davos: De eindstrijd van het ijshockey- toumooi om den Spenglerbeker, die Zaterdag tusschen de L.T.C. Praag en de E.H C. Davos is gespeeld, is een schrille dissonant geworden in deze aardige wedstrijden. Toen het 10 was geworden voor de Zwitsers, verlieten de Praagsche spelers uit protest het ijs. zoodat Davos den beker won. Reeds van het beginsignaal af speelden zich tooneelen op het ijs af, welke men in een wed strijd tusschen twee landskampioenen niet ver wacht en niet voor mogelijk gehouden had. De Zwitsersche scheidsrechter zond drie spelers van Davos en twee van Praag naar het straf- bankje. En toen Bibi Torriani na dertien minu ten Davos de leiding had gegeven, werd het al spoedig een heksenketel op het ijs. De bekende Praagsche speler Maleck werd met den n.'et min der bekenden P. Cattini handgemeen en al heel gauw ontstond daaruit een algemeen gevecht. De L.T.C. Praag stelde zich daarna telefonisch met den Tsjechischen IJshockey Bond in verbinding en kreeg toen de opdracht verder te spelen, maai de spelers weigerden hieraan te voldoen en ver lieten het ijs. De eindstand is: 1. Davos 8 punten, 2. Praag 6 punten, 3. Goeta 4 pnt., 4. Zürich 2 pnt., 5. Ox ford 0 pnt. Skilooper door lawine gedood. Uit Freiburg: Op Nieuwjaarsdag had op den Feldberg tengevolge van een lawine-ongeluk een doodelijk ongeluk plaats. Een enorme lawine sleurde verscheidene ski- Ioopers mee naar de diepte De Freiburger Wagner werd daarbij gedood; een dame kreeg zware kwetsuren. De overige deelnemers aan den skitocht kwamen met den schrik vrij. Het tournooi te Hastings. Op Oudejaarsavond eindigden vier van de vijf partijen met een verdeeling der punten en ook de vijfde partij, die tusschen Klein en Tylor, welke afgebroken werd. zal wel in remise'ein digen. Landau en Szabo behielden dus de lei ding met 3 punten uit vier ronden. De uitslagen der partijen uit de vierde luiden: KleinTylor afgebroken in gelijken stand na 50 zetten. Tylor verdedigde zich konings-Indisch Millner Barry—Landau V2na 27 zetten in de door onzen landgenoot veel gespeelden Sici- liaansche partij. Dr. EuwePirc V2—na 30 zetten in een ko- ïungs-Indische verdediging. GolombekSzabo V3na 40 zetten, even eens konings-Indisch. Sir G. A. ThomasSergeant V2 na 45 zet ten, waarbij de zwartspeler zich Fransch ver dedigd had. De stand luidt: 1 en 2. Landau en Szabo. ieder 3 punten: 3. Dr. Euwe 2'/ï pnt.; 4, 5 en 6. Pirc, Golombek en sir G. A. Thomas, ieder 2 p.; 7. Klein IV2 pnt. plus 1 afgebroken partij; 8. Millner Barry IV- pnt.; 9 Sergeant 1 pnt.; 10. Tylor y2 pnt. plus 1 afgebro ken partij. Vandaag is een rustdag. De resultaten in de andere groepen luiden: Premier reserves A: HoenlingerPrins 10. Sacconivan Scheltinga 01. Derde ronde: Van ScheltingaLuckis 01 Premier reserves B: Ritson Morryvan Doesburgh V2Vi Van SetersMorrison 10. Major A: Mevr. RoodzantGovas '/2Vs Mej. HeemskerkBlomfield 01. Eerste klasse A: F. A. DamenBullows 10. Het Witte Paard. De laatste uitslagen zijn: Eerste klas: C. EmansJ. Slewe y»y2 J. v. d. KampM. Vermeer 1 M. v. d. BergB. Spoor J4y2 Th. de LoozeA. Hablous 01 J. SleweJ. v. d. Kamp afgebr. J. ReeuwijkB. Walker afgebr. Tweede klas: J. WijfjesR. Hartog 01 R. HartogJ. Wijfjes 10 G. BakkerH. Nouris 01 G. v. d. ReepTh. Grootjen 01 P. StamN. Hoogland 10 Th. GrootjenH. Nouris 10 G. v. d. StoopG. Joosten 10 P. v. DeyzenA. Kappers 10 Groote nationale afstandsmarsch. Ten bate van de vluchtelingetjes voor geloof of ras. Had het bestuur der Bussumsche Wandelclub ,.De Kievit" (welke bovengenoemden marsch organiseert) verwacht dat er veel belangstelling voor zou bestaan, thans nu de bladen een en ander over dezen marsch meldden, overtreft de belangstelling alle verwachting. Dit nam nog toe, toen de programmaboekjes (waarin alle gege vens over dezen marsch vermeld staan) over ge heel Nederland verspreid werden. Reeds vele giften cn prijzen werden aan het bestuur toegezegd of toegezonden. Vele vooraan staande autoriteiten namen zitting in het eere comité; ook mocht het bestuur vele sympathie betuigingen ontvangen. Reeds thans komen vele inschrijvingen van individueelen van burgergroepen en militairen en politie detachementen binnen. De wegen, waar langs het parcours geleid wordt, zullen bij eventueelen sneeuwval behoor lijk begaanbaar gemaakt worden. Het Gooi in sneeuwkleed is prachtig. Inschrijvingen kunnen gericht worden aan den heer J. Groeneweg, Keizer Ottostraat 121 te Bussum. De marschen hebben plaats op Vrijdag 13, Za terdag 14 en Zondag 15 Januari. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaar- lijksche oliebollenwedstrijden. Wegens het slechte weer werd ditmaal in het clubgebouw op de hometrainers gereden Tijdens de pauze werden de renners op cho colade getracteerd. De A- en B-klassers reden 1000 M., de C-kl. 750 M. en d" juniores 500 M. De uitslagen luiden als volgt: A-kl.: 1 B Schel Jr. tiid 46 sec., 2 H. Jansen 48 4/5 3 G Jansen 52 4 '5. 4 H. v. Es 54 sec. C-kl.: 1 B. Boersma tiid 37 sec. 2 H. Kleinhout 38 3/5. 3 F Jansen 39 2/5. 4 Baak 42 1/5. Juniores: .1 C. Boersma tijd 26 sec., 2 Taverne 27 4/5, 3 v. der Nuyen 28 4/5, 4 G. v. Dijk 29 3/5 Hedenavond vergadering. Achilles. Door het zéér slechte weer kon de oliebollen- rit van Zondag geen doorgang vinden Daarom besloot het bestuur, de oliebollen heden. Maan dagavond in het clublokaal te laten verrijden op de hometrainers. Hieraan kunnen alle leden en donateurs mede doen. Er worden twee luxe rijwielen vast op de rollen bevestigd, zoodat men geen rijwiel be hoeft mede te brengen. Het begint half negen. Het wereldkampioenschap Pentathlon. Geen Nederlandsche deelneming. Van 31 Januari tot en met 4 Februari wordt te Aken het wereldkampioenschap Pentathlon gespeeld. Ook de Nederlandsche Biljartbond heeft voor deze wedstrijden een uitnoodiging ontvangen. Sweering kan evenwel niet aan deze wedstrijden deelnemen en ook De Leeuw is we gens drukke particuliere werkzaamheden ver hinderd. Daar het bestuur van den N.B.B. op het standpunt staat, dat beter van deelneming kan worden afgezien dan een minder goede kracht af te vaardigen, heeft men besloten van het zen den van een Nederlandschen vertegenwoordiger naar dit wereldkampioenschap af te zien. HAARLEMSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Om den Haarlem's Dagblad wisselbeker. In het clublokaal van Shot werden bovenge noemde kampioenschappen voortgezet met de poules van het gemengd dubbelspel. In poule 1 legde het dubbel mej. N. Vogelzang T. Bonting beslag op de eerste plaats, terwijl den heer en mevrouw Kottman de tweede plaats veroverde. De partij tusschen genoemde dubbels was zeer spannend. Vooral in de twee set steeg de spanning ten top. Om beurten namen de dub bels een kleinen voorsprong en tenslotte waren mej. N. VogelzangT. Bonting de gelukkigen (21—11, 21—19). Ook het dubbel mej. AmbagtsheerDe Jong weerde zich zeer verdienstelijk; het bezette met drie gewonnen partijen de derde plaats. In poule 2 was de eerste plaats voor mej. C. Vogelzang en Chr. Vogelzang, met 5 gewonnen partijen. Zij wonnen met 2220. 2115 van mej. Br. Glendenning en D. Wolters waardoor deze de tweede plaats bezetten. Een zeer eigenaardige verloop had de partij mej. C. VogelzangChr. Vogelzang tegen mej. N. GlendenningM. J. A. Wolters. In de eerste set namen laatstgenoemde een kleinen voor sprong, welke geleidelijk aan tot 188 vergroot werd. Hiermede hadden ze meteen al hun kruit verschoten. Prachtig haalden mej. C. Vogelzang en Chr. Vogelzang op en met 2321 zagen zij kans deze set in de wacht te slepen. Ook de tweede set was voor laatstgenoemde, zoodat ze de partij met 2321, 2117 wonnen. NED. TAFELTENNTSBOND. Afdeeling Haarlem. Secretariaat: Voorzorgstraat 2b, Haarlem. Wijziging secretariaat: Van den Secretaris, den heer H. C. Bey, is bericht binnengekomen, dat hij wegens bijzondere omstandigheden niet lan ger in het bestuur zitting kan nemen. Voorloo- pig zal het secretariaat worden waargenomen door den penningmeester, den heer A. J. Kott man. Voorzorgstraat 2b, Haarlem. Men gelieve hiervan goede nota te nemen. Schoolwedstrijden. Maandag zijn de school- wedstrijden in het voormalig Zander-Instituut begonnen. Woensdagmiddag zullen in hetzelfde gebouw de finales worden gespeeld. Haarlemsche kampioenschappen: In de club lokalen van de Haarelmsche vereenigingen wor den thans de Haarlemsche kampioenschappen gespeeld. De finales zullen a.s. Zaterdagavond 7 Januari 1939 te 7.30 uur in het Zander-Instituut, Kleine Houtweg, plaats hebben. Toegang vrij. De winnaar zal den fraaien Haarlem's Dagblad wisselbeker ontvangen. Tournooi Amsterdam. Zondag 22 Januari wordt te Amsterdam een groot nationaal tournooi ge houden. Wij wekken de leden op. zooveel mo gelijk dit tournooi te bezoeken. Nadere inlich tingen worden gaarne verschaft door W. F. Kruyff, Bloemendaalscheweg 255, Overveen. WEDSTRI.TDTTTTSLAGEN VAN 19—25 DECEMBER 1938. Eerste klasse. H.T.T.C.T.O.G. 3 5—5 T.O.G—Shot 10—0 T.O.G. 2Barna 64 L.U.T.O.—H.T.T.C. 2 5—5 Tweede klasse A: Shot 4Barna 1 D 73 Heemstede 2Shot 2 46 Tweede klasse B: Barna 2—H.T.T.C. 1 D 7—3 T.O.G. 4—Barna 3 9—1 Derde klasse A: Barna 2 D—T.O G. 6 0—10 Barna 4Shot 5 w 55 Derde klasse B (Dames) T.O.G.Heemstede 010 Heemstede 3Barna 3 28 RANGLIJSTEN TOT EN MET 1 JANUARI 1939 Eerste klasse: gesp.eew.gel.verl.ont. v.t. T.O.G. 8 7 1 0 15 60—20 H.T.T.C. 8 6 1 1 13 60—20 Heemstede 8 6 0 2 12 52—28 T.O.G. 3 8 3 3 2 9 40—40 T.OG. 2 8 4 0 4 8 37—43 L.U.T.O. 8 2 2 4 6 30—50 HT.T.C. 2 8 1 3 4 5 31—49 Barna 8 1 1 6 3 30—50 Shot 8 0 1 7 1 20—60 Tweede klasse A: H.T.T.C. 3 5 5 0 0 10 42—8 Shot 2 5 4 0 1 8 32—18 Heemstede 2 5 2 1 2 5 26—24 T O G. 5 5 1 2 2 4 20—30 Shot 4 5 1 1 3 3 17—33 Barna 1 D. 5 0 0 5 0 13—37 Tweede klasse B: T.O.G. 4 5 5 0 0 10 37—13 Barna 2 5 4 0 1 8 35—15 H.T.T.C. 1 D. 5 2 1 2 5 23—27 L.U.T.O. 2 5 2 1 2 5 27—23 Shot 3 5 1 0 4 2 19—31 Barna 3 5 0 0 5 0 941 Derde klasse A: Heemstede 3 5 5 0 0 10 41—9 T.O.G. 6 5 4 0 1 8 39—11 Barna 2D. 5 3 0 2 6 21—29 T.O.G. 7 5 2 0 3 4 23—27 Shot 5 5 0 1 4 1 15—35 Barna 4 5 .0 1 4 1 11—39 Derde klasje B (Dames) Heemstede 5 5 0 0 10 455 L.U.T.O. 4 3 0 1 6 30—10 Heemstede 2 4 2 1 1 5 1921 Barna 3 5 2 1 2 5 2327 Heemstede 3 5 1 0 4 2 1634 T.O.G. 5 0 0 5 0 7—43 WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR 2—9 JANUARI. Derde klasse B. (Dames) 6 Januari 1939" 7.30 uur. Heemstede 2—L.U.T.O. WEDSTRIJDPROORAMMA VOOR 9—16 JANUARI. Eerste klasse: Barna—T.OG 3 HTT.C 2—HT.T.C. 1 T.O.G. 2—T.O.G. 1 L.U.T.O.Barna ShotHeemstede Tweede klasse A: Barna 1 DT.O.G. 5 Shot 2—Shot 4 Tweede klasse B: T.O.G. 4—Shot 3 L.U.T.O 2—Barna 2 Derde klasse A: Barna 2 DBarna 4 Heemstede 3T O.G. 7 Derde klasse B (Dames): L.U.T.O.Barna 3 Heemstede 2Heemstede 1 >)iet su/j-, Trudi Schoop als „Fridolin". Ik ging eenigszins wrevelig gistermiddag naar het ballet van Trudi Schoop. Och ja, ook een criticus is maar 'n mensch en is het dan te verwonderen, dat hij wat uit zijn hu meur was, omdat een impresario het in zijn hoofd had gehaald het ballet van Trudi Schoop op Nieuwjaarsmiddag in den Stadsschouwburg in Haarlem te laten optreden en den recen sent daardoor noopt zijn vacantie voor een dag te onderbreken en uit Gelderland speciaal over te komen om twee balletten te „verslaan", welke hij ook vroeger reeds heeft gezien. Maar zie, dat is nu het wonder van waarach tige, groote kunst zoodra Trudi Schoop als Fridolin opkwam met haar groote kinderlijke oogen, was al mijn wrevel tegelijk weg en zag ik nog alleen maar de groote kunstenares, die zij is. Ik was er op eens geheel en al weer „in" en dankbaar, dat ik die verre reis had gemaakt, enkel en alleen voor Fridolin en Blonde Marie. Je weet niet meer, wat het meest in deze dansers te moeten bewonderen, hun groote danskunst, hun phenomenale tech niek, hun acrobatiek, of hun dramatiek. Want deze dansers zijn allen zonder uitzondering ook acteurs. Niet alleen plastisch maar ook mimisch weten zij hun gevoelens met frappan te zekerheid tot uitdrukking te brengen. Het komische van zulke dans-comedie als Fridolin en Blonde Marie werkt nog directer en vlugger dan het gewone tooneël omdat alles louter op het visueele is berekend. Trudi Schoop geeft ons haar personen in het gro teske of in het burleske, maar achter deze ca- ricaturen zien wij toch wel degelijk steeds het menschelijke. In het tafereel van de „pre mière", waarmee Blonde Marie thans eindigt de scènes met den rijken man en de schil derijen-tentoonstelling zijn thans geschrapt geeft zij een parodie op een operette-vertoo ning zóó fijn-geestig, zóó sproedelnd en rijk komisch, dat het een verrukkelijke ridiculi seering van de operette-kunst wordt. Het bij zonder knappe ervan is, dat zij evenals Jushny het indertijd deed bij zijn „Blaue Vogel" soms maar heel even over de grens gaat. Het is zooals in dat ballet en het slotkoor bijna „precies echt", maar toch zoo, dat wij misschien juist daardoor de parodie ervan aldoor voelen. Misschien was het niét verstandig Blonde Marie op Fridolin te laten volgen, want Frido lin gaat door zijn inhoud ver boven de comedie van het dienstmeisje uit. al zijn in dat laatste toch ook kostelijke fragmenten. Maar na Fri dolin blijft de aandacht niet zoo gespannen meer en zijn het de details meer dan het geheel die boeien. Toch ben ik dankbaar, dat Trudi Schoop Haarlem op haar tournee niet heeft overgesla gen, al moest ik er dan ook een aparte reis voor maken. Want als „komisch ballet" is dit Zwit sersche ensemble nog steeds onovertroffen. Welke voortreffelijke dansers en „Komiker" zijn zij allen, Trudi Schoop in de eerste plaats, maar ook Edith Carola. Katta Stern. Gitta Wallerstein, Otto Albrecht, Meta Krahn en alle anderen. Men moet het betreuren, dat enkel deze eene middag in onzen Stadsschouwburg nog „vrij" was. Hoe gaarne hadden wij de zaal niet stampvol gezien zooals bij vorige op voeringen. Maar het publiek, dat was opgeko men, heeft het aan ovaties niet laten ont breken. Het was een succes, alsof de zaal was uitverkocht. En ook bloemen voor Trudi Schoop ontbraken gelukkig niet. Zoo is het, ondanks de leege zaal toch nog een mooie middag ge worden op dezen eersten dag van het nieuwe jaar. Mogen wij dit prachtige ballet spoedig weer in Haarlem terugzien! J. B. SCHUIL. Trudi Schoop in de rol van „Blonde Marie". Rust in Amsterdamsche Burger wacht nog niet teruggekeerd. De rust in de Amsterdamsche Burgerwacht is nog niet teruggekeerd. Zelfs zijn nog vier le den officieren meer geschorst, zoodat er thans zeven in totaal zijn geschorst. Namens eenige leden van de Amsterdamsche Burgerwacht, die zich niet met de leiding kun nen vereenigen werd volgens de Crt. begin De cember een kort request tot den minister van Binnenlandsche Zaken gericht, melding makend van ontevredenheid ten opzichte van de leiding van het instituut en inhoudende het verzoek de afkondiging van het Kon. Besluit tot in werking treden van de Wet op de Weerkorpsen te willen bespoedigen, omdat, naar de adjpssanten als hun meening te kennen gaven, van deze wet verbete ringen ten goede voor de Amsterdamsche Bur gerwacht verwacht konden worden. Nadat het Kon. Besluit, als voren bedoeld, officieel afgekondigd was, werd nog een schrij ven tot den minister gericht, bedoeld als toe lichting op het gedane verzoek, tevens inhou dende mededeelingen in zake de heerschende ontvredenheid onder leden der Burgerwocht. Met dit schrijven betuigden toen vele leden, onder wie, naar men ons zeide, een groot aantal officieren van het korps, adhaesie. Het verzoekschrift was buiten voorkennis van de leiding der Vereeniging Burgerwacht Amster dam opgesteld en verzonden. Een aantal leden is toen door het hoofdbestuur ter verantwoording geroepen, waarop de schorsing van nog vier of ficieren-leden is gevolgd. Op een vraag van de Crt. aan den comman dant, waarop het nieuwe schorsingsbesluit be rustte, deelde de commandant, de heer Boeree, mede, dat niet de reden was, de verzending van het request aan den minister, doch de weigering van de betrokkenen om verklaringen af te leg gen op aan hen gestelde vragen Drie der vier het laatste geschorste officieren hebben eenige dagen geleden zich met een schrij ven tot den minister van Binnenlandsche Za ken gewend, om verzet tegen den maatregel je gens hen aan te teekenen en de interventie van Z.Exc. te verzoeken. Aan den minister is ge vraagd de leiding der Amsterdamsche Burger wacht opheldering te vragen en haar op te dra gen het schorsingsbesluit te vernietigen. Koude „geestelijke concentratie". Een duik in de kille golven van de Noordzee. Ten bewijze van wat geestelijke concentra tie vermag, heeft de heer J. F. Schultink, oud 46 jaar. uit Woerden, Nieuwjaarsmorgen op het strand te Zandvoort een zeebad genomen, dat begrijpelijker wijze veel belangstellenden trok. De heer Schultink neemt elke maand een zeebad en laat zich daarbij niet door de sei zoenen afschrikken. Hij heeft het jaar gesloten met een bad te Kamperduin en het nieuwe jaar geopend met een duik in de kille golven van het Zandvoortsche strand. Fotografen vereeuwigden huiverend de „geestelijke concentratie" van den heer Schul tink. ARTS P. J. DE BRUINE PLOOS VAN AMSTEL OVERLEDEN In zijn woning aan de Stadhouderskade te Am sterdam, is op Nieuwjaarsmorgen in den ouder dom van 74 jaar overleden de arts P. J. de Bruine Ploos van Amstel, die niet alleen in de hoofd stad, doch ook ver daar buiten groote bekendheid genoot. Hoewel hij geen specialist was, legde hij zich in het bijzonder toe op de behandeling van ingewandsziekten, waardoor hij zich een groo- ten naam verwierf. Van zijn hand verschenen talrijke publicaties op dit gebied, die de aandacht van de wetenschappelijke wereld op hem ves tigden. De begrafenis zal geschieden Woensdag 4 Ja nuari a.s., des voormiddags kwart over tien, op „Zorgvlied". Internationale kweekers sluiten zicli aaneen.. Te Amsterdam heeft volgens het Alg. Hd.bld. een bespreking plaats gehad van particuliere kweekers en selecteurs van landbouwzaden, af komstig uit verschillende landen, welke is ge resulteerd in de oprichting van een Internatio nalen Bond van Beroepskweekers, onder voor zitterschap van den heer Ernest Tourneur, we tenschappelijk kweeker te Coulommiers (Fr.). Voor Nederland werden aangewezen de heeren P. J. Hylkema en A. R. Zwaan, terwijl als voor- loopig secretaris van het dag. bestuur is aan gewezen de heer Th. Boersma te Groningen. Doel van deze internationale organisatie zal zijn de bescherming van nieuwe rassen (obten- tions végétales) en van den kweekerseigendom. In verband met het streven van den N. A. K., om de origineele landbouwzaden onder zijn controle te houden, verdient het bovenstaande initiatief de volle aandacht. Er blijkt volgens genoemd blad uit, dat dit streven in strijd is met de bedoelingen der internationale kweekers en dat dezen, tot verdediging van hun rechten aaneensluiting zoeken. Ongetwijfeld zal deze stap van beteekenis blijken voor de toekomstige ontwikkeling van het vraagstuk van den kweekerseigendom, dat meer en meer in het middelpunt der belang stelling komt. Zaterdag heeft de heer J. Th. Petrus Blum- berger, chef van het kabinet van het mini sterie van koloniën, die met ingang van 1 Januari den dienst heeft verlaten, afscheid genomen van de ambtenaren van zijn aX- deeling. Inbrekers, die op het station te Zaan dam getracht hebben de brandkast, waarin zich enkele duizenden guldens bevonden, te forceeren, moesten genoegen nemen met het buitmaken van 4 belasting plaatjes, welke aan den stationschef behoorden. Zaterdagmiddag is prof. Holst in de Schouwburgzaal van het Philips Ontspan ningsgebouw te Eindhoven gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum bij de Philipsfabrieken. Een geslipte vrachtauto heeft Zaterdag op den weg ZwolleAmersfoort bij Hulshorst een groot verkeersstagnatie veroorzaakt, door dat de wagen dwars over den weg kwam te staan en het uren heeft geduurd voor men hem kon verwijderen. De Amsterdamsche politie verzoekt op sporing van de 19-jarige Margaretha Freriks, die op 28 December 1.1. te Amstedam is aan gekomen om naar haar betrekking te gaan en daar niet is verschenen. De tol bij Staverden is Zaterdagmiddag officieel opgeheven. De peilschaal bij Hoek van Holland is Oudejaarsavond door een Fransch stoomschip omver gevaren. i UNa'i'T ANOEN eis TELEFOON 16454 GED. OUDEGRACHT 80 HOEK BOTERMARKT Prijzen bill. Inform, kosteloos Reparatiën in 2 uur gereed Officieele (crisis) Publicatie STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouw- centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatu reerd in het tijdvak van 26 tot en met 31 December 1938, zal bedragen 1.35 per 100 kg. voor groene erwten, welke door han delaren zijn gedenatureerd en voldoen aan het standaardmon ster van kwaliteitsklasse C, er 0.85 per 100 kg. voor voeder erwten. welke zijn gedenatu reerd door telers, die deze erw ten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veld- boonen van den oogst 1938, wel ke in genoemd tijdvak door telers of handelaren zijn gede natureerd en voldoen aan de kwaliteitseischen, zal 2.60 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 30 Dec. 1938. Officieele (crisis) bekendmaking SCHETSING VAN KALVEKEN. Zooals reeds bekend werd ge maakt zullen in de periode 1 Fe- bruari-1 April 1939 geen kalve ren zwaarder dan 100 kg. onge- schetst aangehouden mogen worden. De Nederlandsche Veehoude rijcentrale maakt nader bekend, dat kalveren, welke in deze pe riode ter schetsing worden aan geboden en ten tijde van deze aangifte zwaarder zijn dan 125 kg„ slechts geschetst kunnen worden indien hiervoor een be drag van 30 per kalf wordt gestort. Den veehouders, die kalveren, welker gewicht na 31 Januari 1939 hooger zal zijn dan 125 kg. op de toewijzing 1939 willen doen schetsen, wordt aangeraden, de ze kalveren ten spoedigste, in ieder geval vóór 1 Februari 1939. bij de Landbouwcrisisorganisa tie, waarbij zij zijn aangesloten, ter schetsing op te geven. 's-Gravenhage, 31 Dec. 1938. De ruggegraat var elk reclameplan Courantenreclame HYPOTHEKEN. H. P. v. d. AARDWEG, Makel.-Taxateur, Kleverparkweg 225, Haarlem, heeft GELDEN BESCHIKBAAR op 1ste Hypoth. op courante Woon- en Winkelhuizen. Matige rente. Inlicht, gratis. Telefoon 11310. Wij VERHUREN en VERKOOPEN Uw huizen. Laat de bestelde en gekochte goederen vlug ter plaatse bezorgen door de alom bekende Dit is in het belang van Uw cliënten en dus ook van U zelf AMSTERDAM - HAARLEM DEN HAAG - ROTTERDAM ZANDVOORT EN HET GEHEELE GOOI N.V. K. VISSER'S AUTODIENSTEN Het adres voor billijk snelvervoer Haarlem, Tel. 11700 - 12400 - 12100 VAN KAPPEN, KRONEN en ELECTR. APPARATEN CROUWELS, KONINGINNEWEG 6 (bij de brug) 19 76.— Nieuwe Gracht 66 - HAARLEM - Nieuwe Gracht 66. SENSATIONEELE BALANSUITVERKOOP van voor 100 SLAAPKAMERS, eiken 98.— 63— 24 SLAAPKAMERS in Avodiré „108.— 79.— 6 SLAAPKAMERS, zwaar eiken met 3-deurs kast Hoogst elegante Slaapkamers in mah., Bubinga, Avodiré, eiken met vleugel ledikant. 2 nachtkastjes, tafel, 2 stoe len en toilet I SLAAPKAMER, eiken, geh. compleet I EETKAMERS in eik. m pracht dressoir EETKAMERS in Engelsch gespoten I EETKAMERS LONDON, z. zware uitv. Mooi eiken DRESSOIR Eng. Huisk. met dressoir 190 c.m. br... 195— 149— 69— 49— 110— 79— 89— 69— 189— 156— 21— 16.50 265— 189— vanaf 28.50 7.95 12.95 17.50 I Eiken Theemeubels I Theemeubels, Engelsch gespoten I Boekenkasten, groote keuze, in eiken Gestoffeerde Clubs en Bankstellen voor nog nooit gehoorde LAGE PRIJZEN. I KOOPT NU WIJ BEWAREN GRATIS VOOR U

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 12