m S s s s e Heemskerksche veehouder deed water bij de melk. DAMRUBRIEK - 8 pi W '.W- WW M A A N D r. T A v T* T\T 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2 JAARWISSELING IN BARCELONA Het hevigste luchtbombardement sinds 19 Maart. GROOT AANTAL SLACHTOFFERS ONDER DE BURGERBEVOLKING. Zaterdagmorgen en Zaterdagavond heeft Bar celona aan felle bombardementen blootgestaan. In de morgenuren kwam een dertigtal bommen terepht in de haven- en arbeiderswijken van de oude stad. Hierbij wei-den 5 personen gedood en 15 gewond. Des avonds werden de luchtaanval len in nog heviger mate herhaald. Het bombardement van 31 December /zoo meldt Havas was het hevigste, waaraan Barcelona sinds 19 Maart 1937 heeft blootgestaan. Er zijn in totaal 62 dooden en ver over de honderd gewon den. De slachtoffers behooren allen tot de burgerij. De luchtaanval van Oude jaarsavond werd uitgevoerd door twee escadrilles van drie vliegtuigen, die een honderdtal' bommen hebben uitgewor pen. In een straat werden acht huizen beschadigd. In het geheel werden der- tig huizen verwoest. Ook op den avond van dén Nieuwjaarsdag is Barcelona uit de lucht gebombardeerd. Thans werden acht personen zwaar gewond. De le den der internationale commissie voor de bom bardementen waren op uitnoodiging van Del Vayo hier aangekomen om een bezoek te brengen aan de zone, die den avond te voren onder vuur genomen is, doch zij waren reeds weer vertrok ken, toen de nieuwe aanval-werd ondernomen. Voorts hebben .vijf Savoiatoestellen vijftig zware bommen laten vallen op de havenwijk van Carthagena. De projectielen kwamen echter in zee terecht, zoodat geen schade is aangericht. Engelsche vlieger te Moskou veroordeeld. Wegens onwettige betreding van Russisch gebied. De Engelsche vlieger Grover, die op 13 No vember j.l. een avontuurlijke solovlucht heelt ondernomen van Stockholm naar Moskou, om zijn Russische vrouw naar Engeland te bren gen is schuldig bevonden aan de onwettige betreding van Russisch grondgebied en te Moskou veroordeeld tot een boete van 150U roebels de inbeslagneming van zijn vliegtuig en de uitzetting uit Rusland gedurende 5 jaren. Palestina sloot een bloedig jaar af. Circa 2000 dooden vielen bij de onlusten. Volgens niet officleele schattingen zijn In 1938 in Palestina 1.997 personen gedood en 1.720 gewond Er zijn 70 Britten gedood en 23'! gewond. 292 Joden gedood en 649 gewond terwijl de overige slachtoffers Arabieren wa ren Hiervan wordt een groot deel gevormd door opstandelingen die in gevechten met militairen en politie zijn gevallen. Praag spro^kt geruchten betreffende Skoda tegen. Geheele kapitaal thans in Tsjecho- Slowaakscb bezit. Bevoegde Tsjecho Slowaaksche krin gen hebben Reuter gemachtigd, de geruchten, volgens welke de Skoda- wapenfabrieken door Krupp zouden worden overgenomen, tegen te spreken. De Skodafabrieken hebben, naar Havas nop meldt, verklaard dat de op 29 December medegedeelde transactie alleen beteekent, da' de Fransche deelneming in de Skodafabrieken is komen te vervallen door de overdracht van de in het bezit van Schneider-Creusot zijnde aandeelen aan de Anglo-Tsjecho Slowaaksche en Praagsche Credietbank, die een Tsjechi sche bank is. Het geheele kapitaal van de Skodafabrieken is dus thans geheel In Tsjecho-Slowaaksche handen, VOORBEURS TE AMSTERDAM. Het nieuwe jaar werd op de wisselmarkt op kalme wijze ingezet. De handel droeg ten minste een kalm karakter. De Nederlandsche gulden legde tegenover de toonaangevende deviezen een vaste houding aan den dag en bijna alle buitenlandsehe valuta's werden hedenmorgen op een lager peil verhandeld. Het Britsche pond dat aan het einde van de achter ons liggende week reeds zwak in de markt had gelegen, had ook thans een gedrukt voorkomen. De beschouwingen omtrent de Britsche handelsbalans en alles wat daarmede verband houdt, waren hieraan wellicht niet vreemd. Nadat het pond sterling aanvankelijk was vernomen op 8.52>/2 a 8.53, kon nog een kleine verzwakking worden waargenomen en werd nadien gehandeld tegen 8.52J4 a 8.52$<.j. De Amerikaansche dollars kwamen eveneens iets lager te liggen en waren 1.83 13/16 a 1.83 7/8. De Fransche franc ondervond den weeromslag van de inzinking van het Engel sche ruilmiddel en liep, na geopend te zijn op 4.83 a 4.831 b, achteruit, waarna gehandeld werd tegen 4.8214 a 4.32^4. Het disagio voor termijnfrancs, dat hedenmorgen circa 1 cents voor 1 maand en 3V2 cents voor 3 maanden bedroeg, deed overiegns uitkomen, dat om trent de positie van de Fransche munteen heid op zichzelf geen ongerustheid bestaat Belga's waren 30.95 a 30.99, waarbij het disa gio vocir termijnbelga's circa 8 cents voor 1 maand en 24 cents voor 3 maanden be droeg. Zwitsersche francs werden vernomen op 41.43 a 41.47. Duitsche marken op 73.70 a 73.75. De Scandinavische deviezen werden door het Britsche pond naar beneden ge drukt en over de geheele linie op lager peil afgedaan. De effectenhandel op de niet-officieele vroegbeurs was van geringe afmetingen. Dp stemming was prijshoudend. De koersen van de locale aandeelen waren overigens nie: veel veranderd. Ook de Amerikaansche waar den werden ongeveer tegen de prijzen van den vorigen beursdag afgedaan. Maar de kantonrechter deed geen water bij den wijn. Tot drie weken hechtenis werd een Heemskerksche veehouder door den Haarlemschen kantonrechter bij verstek veroordeeld wegens het verkoopen van ondeugdelijke melk. De man deed een groot kwantum water bij zijn melk en bovendien nog geen eens zuiver water doch spoelwater! Op 24 September had de adjunct-keurmeester van Alkmaar een onderzoek ingesteld. Hij had een monster melk genomen en dat opgestuurd naar den keuringsdienst te Alkmaar. Bij onder zoek bleek, dat het vriespunt van de substantie melk bij 0.426 gr. lag. Hieruit kon worden ge concludeerd dat op elke honderd deelen melk 27 deelen water voorkwamen. Uit mededeelingen van den directeur van den Alkmaarschen keuringsdienst bleek vervolgens, dat de verdachte „meer dan een vuilpoets was". Men kan zich dus voorstellen in welken staat het spoelwater, dat door de melk werd gedaan, zich bevond. Eerst werden de bussen er mee schoon gemaakt en dan werd het vuile water vroolijk bij de melk gedaan, die dan later weer bij de men- schen werd thuis bezorgd. De Ambtenaar vond het feit zeer ergerlijk, ^en honop pAldboete zou de verdachte toch niel kunnen betalen, daarom vroeg hij een gevange nisstraf van 1 maand. De kantonrechter veroordeelde den veehouder tot drie weken gevangenisstraf. Ds. C. ,T. van Paassen overladen. Ds. C. J. van Paassen werd 13 Januari 1868 te Zaamslag in Zeeuwsch-Vlaanderen geboren. Hij bezocht de lagere school te Kapelle bij Goes en daarna van 18811886 het gymnasium te Doetinchem. Vervolgens studeerde hij aan de Gem. Universiteit te Amsterdam, waar hij in Mei 1891 het doctoraal examen in de theologie cum lande aflegde. Tn September 1891 deed hij voor het Provinciaal Kerkbestuur te Groningen het proponents-examen en op 6 December van hetzelfde jaar deed hij ziin intrede als predikant te Langweer in Friesland. Vervolgens stond Ds. van Paassen te Menpel (van Juli 1894Juli 1901) en op 7 Juli 1901 werd hij door Ds. G. J. A. Jonker bevestigd als predikant te Haarlem. En sedert is Ds. van Paassen, al kreeg hij in dien tijd wel eenige beroepen, o.a. naar Amster dam. Haarlem trouw gebleven. Hij was een man van groote werkkracht, die o.m. zijn krachten wijdde aan de bevordering van het Chr. lager onderwijs (hii was voorzitter van de Vereen, tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel) en heeft zich steeds zeer geïnteresseerd voor de arbeidersbeweging. Hij was eere-voorzitter van de afd. Haarlem van het Chr. Werkmansverbond en voorzitter van de Chr. Vereeniging voor de verpleging van liiders aan vallende ziekte. Een van de dingen die Ds. .van Paassen groote voldopning hebben gegeven, was de stichting van de Oosterkerk, waarvoor hij zeer heeft ge ijverd. Hoe bemind Ds. van Paassen was, bleek hem ondubbelzinnig bii zijn zilveren jubileum als nredikant te Haarlem, waarbij hij zeer hartelijk werd gehuldigd en bewijzen van sympathie van talloos velen ontving Hem werd bij die gelegen heid een bedrag aangeboden, als grondslag voor een orgelfonds voor de Oosterkerk. Het maand blad van de afd. Haarlem van den Chr. Nat. Werkmansbond, van welke afd. Ds. van Paassen eere-voorzitter was, was geheel aan hem ge wijd. In 1935 zag Ds. van Paassen, die zijn krachten niet spaarde, zich gedwongen tot een lange rust kuur. Toen hij op 1 September weer voor het eerst een spreekbeurt in de Oosterkerk vervul de, was deze dienst zeer druk bezocht. Een groote teleurstelling was het toen voor de tal rijke aanwezigen, uit zijn mond te moeten ver nemen, dat hij na rijp beraad en overleg met zijn doktoren besloten had, zijn emeritaat aan le vragen Het is bekend dat dit besluit den pre dikant, die zijn ambt zoo zeer lief had, veel strijd heeft gekost. Voor de Ned. Herv. Kerk beteekende de eme- ritaatsaanvrage van Ds. van Paassen een groot verlies. Hij was een man van grooten ijver, groote beminnelijkheid van karakter en diep gaande menschenkennis. De begrafenis is vastgesteld op Donderdag 5 Januari a.s. te 2 uur n.m. op de Alg. Begraaf plaats te Heemstede. „REVUE DER RECLAME". De eerste jaargang van de „Revue der Reclame", het officieel orgaan van het Ge nootschap voor Reclame, werd afgesloten met een bijzonder (dubbel) nummer, waarin veel aandacht is gewijd aan de reclame-foto. In verband hiermede bevat dit nummer vele fraaie foto's van prominente binnen- en bui tenlandsehe reclame-fotografen. In enkele redactioneele artikelen worden verschillende aspecten van dit belangrijke reclame-medium ,.de foto" vrij uitvoerig behandeld. Men treft in het blad enkele interviews aan met voor aanstaande Nederlandsche foto-experts. Verder bevat het tijdschrift tal van bijlagen prestaties van vooraanstaande drukkerijen op het gebied van kleurendrukwerk. LINKERBEEN GEBROKEN. Zaterdagmiddag te half twee stond de tien jarige F. H. in de Lange Veerstraat met een been op het trottoir en het andere been op de straat. Een met paard bespannen wagen naderde aan den linkerkant van den weg daar er op de rechterzijde eenige voertuigen stonden. De jon geman raakte met zijn linkerbeen tusschen het wiel van den wagen bekneld en werd eenige me ters meegesleurd. Hij brak zijn linkeronderbeen en kreeg eenige schaafwonden. Na door O. D. te zijn verbonden is hij per ziekenauto naar het St. Elisabeths Gasthuis overgebracht. Volgens getuigen treft den voerman geen schuld. Tal van ongelukken bij de Nieuwjaarsviering in Amerika. NEW YORK, 2 Januari (Reuter-ANP) De nieuwjaarsviering heeft, voor zoover tot nu toe bekend, 160 personen bij ongelukken het Leven gekost. In hoofdzaak waren het slachtoffers van auto-ongelukken. In elk der staten New-York, New Yersey en Californië zijn tenminste veer tien personen gedood. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur. Weer: Wind: Den Helder: betrokken Zuid krachtig Vlissingen: betrokken ZZW krachtig De Bilt: zwaar bewolkt ZZW matig Groningen: lichte regen Zuid matig Maastricht: zwaar bewolkt ZW matig Temperat in gr. C.: Minimum hedennacht in gr. C.: Neersl. afgel. etmaal in m.M.: Den Helder: Vlissingen: De Bilt: Groningen Maastricht: 16 12 18 Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrook: buien met regen, hagel of natte sneeuw. Meest zwaar be wolkt, iets kouder, matige tot krachtige Westelijke tot Noordelijken wind. Voor het binnenland: Buien met regen of natte sneeuw, betrokken tot zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen, iets kouder, meest matige Zuidwestelijke tot Noordwestelijken wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 42 F. Laagste hedennacht 40 F. Hoogste heden 40 F. De kern van een depressie, welke ons Nieuw jaarsdag krachtige wind en zware regen bracht, ligt thans nog over de Noordzee en houdt het weer in onze omgeving betrokken en eenigszins regenachtig. Over Groenland heeft zich in de afgeloopen dagen een machtig hooge drukgebied ontwikkeld tengevolge waarvan over IJsland en de Britsche eilanden koude lucht van arctlschen oorsprong wordt aangevoerd. Een oud lage drukgebied voor de kust van Noorwegen vult steeds verder op. terwijl ook over Scandinavië en Finland de luchtdruk blijft stijgen. Het regenfront, dat ons land gisteren passeerde, ligt thans over midden-Duitschland, waar het eveneens veel neerslag brengt. De dooi is nog steeds niet verder dan tot de Oder doorgedrongen. Over Oost-Duitschland vriest het licht, over Polen matig, terwijl ook over het grootste ge deelte van Zweden matige vorst voorkomt. HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 0.05 uur; n.m. 12.37 uur. Strand berijdbaar van 5.00—10.30 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141, Waarom zult U bij aankomst in Zwitserland éérst een dag of lan ger besteden met inkopen 't Is zonde van Uw vacantie, die toch zo snel voorbijgaat. Koop liever bij SPORTHUIS „HAARLEM" Uw ski- uitrusting. U slaagt minstens even goed en zeker voordeliger. Boven dien beteekent het één dag méér ski-genot 1 SxdfAulj- HAARLEM /croote houtjtr. 123 telef. 12215 (Adv. tnges. Med.) CREMATIE F. E. NIX. Onder zeer groote belangstelling heeft heden op het crematorium te Westerveld de cle- matie plaats gehad van wijlen den heer F. E. Nix, in leven oud-hoofdcommies ter pro vinciale griffie te Haarlem. Aanwezig waren o.a. mr. A. M. Stufkens. griffier, de heer J. R. Franken, referendaris, C. J. Kroon, D. Spaargaren en E. B. Mole naars commiezen ter prov. griffie, mr. A. J. Spijksma, S. Barentz, M. J. Daemen, C. Schermers, N. J. Meurs, C. Eggink, N. J. Max adjunct-commies ter provinciale grief f ie, Th. Samson uit Paramaribo, M. Oosterburg, voorzitter der Vrijmetselaarsloge Vicit vim Virtus, H. W. Korenstra, oud-voorzitter van deze Loge, J. v. d. Lijn te Santpoort, J. H. v. d. Smissen te IJmuiden en anderen. Gesproken heeft allereerst mr. Stufkens als griffier der staten en als tolk van de ambtena ren der provinciale griffie. Spreker zeide een kort woord te willen spreken bij het afscheid van een oud vriend en medewerker. Een woord van hartelijken dank voor alles, wat de over ledene gedurende ongeveer veertig jaar bij de provinciale griffie heeft gedaan. Met groote zorg en opgewektheid verrichtte hij steeds zijn werk en hij was ook in ander opzicht een voorbeeld van arbeidsplicht en arbeidskracht. Spreker wilde hem ook herdenken als trouw kameraad. Het moge een troost zijn voor de familie, dat zijn nagedachtenis op de provinciale griffie in dankbare herinnering zal bewaard blijven. De heer M. Oostenburg sprak als voorzitter der Loge „Vicit vim Virtus" en wees er op. dat de overledene zich interesseerde voor veler- ei zaken, zoodat het begrijpelijk was, dat hij zich niet geheel aan de vrijmetselarij kon geven. Zijn liefde daarvoor heeft hij echter nimmer verloren. Daar zijn we dankbaar voor. Spreker legde drie witte rozen op de baar als symbool van wijsheid, kracht en schoonheid. Namens het provinciale college van toezicht op het beheer van goederen en fondsen van de Ned. Herv. Kerk sprak de heer G. J. van Leersum notaris te Winkel. Spreker bracht den overledene den diepgevoelden dank van het college. Als secretaris heeft de overledene met groote werkkracht zijn taak verricht. Tenslotte heeft ds. C. H. Brand, Evange lisch Luthersch predikant te Haarlem, gespro ken, die zeide dat alles wat hier gezegd was in aansuiting was met 't geen spr. in 't sterfhuis heeft gezegd: „de man in huiselijken kring". De overledene was een man, die wist wat hij wilde, een karakter, gevormd in stormen des levens. Spreker besloot met het bidden van het „Onze Vader" en den Oud-Testamenti- schen zegen. De oudste zoon dankte voor de belangstelling, waarna de kist daalde onder het spelen van het „Vater Unser" van Corne lls Krebs. Alle correspondentie deze ruoriek be treffende te zenden aan den damredacteui J. W. van Dartelen, Koediefslaan 42. Heem stede. Voor onze probleemvrienden. Hieronder geven wij ter oplossing een zeer verdienstelijk geconstrueerden lokzet van den Haarlemschen problemist T. B. Dinkla. Lokzet No. 2584. Auteur: T. B. Dinkla, Haarlem. Eerste publicatie. Zwart: m m m 9. m 9 m m m m m m m m m m m ëj m 111 Wit: Stand in cijfers: Zwart 13 schijven op: 2 5 6 7 8 9 10 11 13 16 18 19 en 23. Wit 14 schrijven op: 24 27 30 31 32 33 34 35 36 37 38 40 43 en 46. Wit speelt en lokt den foutzet uit. Oplossingen van probleem No. 2584 worden gaarne ingewacht tot uiterlijk binnen veertien dagen na verschijning dezer rubriek. Probleem No. 2570 werd correct opgelost door I Risseeuw te Haarlem. Oplossingen. No. 2573. C. P. van Boven, Bergen op Zoom. Wit: 42—37 (31:33) 48—42 (12:23) 16—11 (7:16) 22—18 (13:31) 35—30 (16:38) 30:30 (25:34) 42:13 en wint. Partij-standen. Onderstaande partijstudie is van J. Schee- res Sr. te Delfzijl. De vraag is: Mag Zwart in dezen stand 1117 spelen? Partij-studie No. 2585. Zwart: mm m r m Wit: Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 2 3 7 8 10 11 12 15 18 20 en 36. Wit 11 schijven op: 21 28 29 32 33 34 37 38 39 40 en 48. Antwoord: Neen, want dan volgt de volgende fraaie damzet: (li—17?) 32—27 (17:26) 27—21 (26:17) 37—31 (36:27) 28—22 (17:28) 33:13 (8:19) 2924 (ad libitum) 34:5 en wint! Ontleend aan het Orgaan van den Prov. Gron. Dambond. Probleem No. 2573 werd correct opgelost door Th. Weiland te Haarlem en J. Piek te Heemstede. Om het kampioenschap van Parijs. In den dezer dagen gehouden wedstrijd om het kampioenschap van Parijs won Pérot den titel. Hieronder volgt een interessant spel moment uit een der door Pérot gespeelde partijen. Partij-fragment No. 2586. Zwart jjg O 5 Wit: Stand in cijfers: Zwart 14 schijven op: 3 8 9 12 13 15 16 18 19 21 23/26. Wit 14 schijven op: 27 28 32/35 37 38 40 42 43 45 47 48. Zwart, de nieuwe kampioen, heeft in dezen stand als laatsten zet 28 gespeeld, hiermede zijn tegenstander eenige geraffineerde val strikken spannend. Zoo mag Wit b.v. niet als volgt spelen: 27—22?? (18:27) 34—30? (25:341 40:7. Nu Zwart (24—29) 33:24 (19:30) 35:24 8—12) 7:18 (13:33) 38:29 (27:49) en Zwart wint. Deze valstrik werd door Wit (Dionis) doorzien en deze dacht zijn tegenstander toch te slim af te zijn door 2722?? (18:27) 33—29' (24:22) 34—30 (25:34) 40:7. Nu echter Zwart (812!) 7:18 (38!). Thans is de stel ling dusdanig geworden, dat Wit steeds een schijf moet verliezen, immers Wit heeft slechts drie zetten, n.l. 3530, 4540 of 43—39. Op 35—30 volgt (19—24!) 30:19 (13:24) en schijf 18 is verloren. Op 43—39 volgt (26—31!) 37:28 en (13:44) en Zwart wint. Om al deze redenen speelde Wit in de partij 4540 (19—24!!) (dreigt (26—31) enz. met dam) 3228 (dus gedwongen) (22:33) 38:20, waarna Wit. een schijf verloor. Daar hij echter belangrijke compensatie in de stelling heeft, werd de partij remise, Het is echter de vraag of 'dit wel nood zakelijk is. Ontleend aan „De Damgids", de nieuwe damcourant onder hoofdredactie van B. Sprin ger. EEN ZONDERLING GEVAL. Een onzer lezers schrijft het volgende: „In een competitiewedstrijd van onze ver- eeniging geschiedde het volgende, wat allicht een unicum is en waarover ik gaarne uwe meening zou willen vernemen. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1888. 2 Januari: Het in aanleg zijnde ontspannings oord in de Parklaan begint langzamer hand zijn bestemming te vertoonen. Men is er bezig het voor ijsbaan bestemde terrein te inondeeren. De leelijke fa brieksschoorsteen is met stellingen ora- bouwd en zal binnen eenige weken met den grond gelijk gemaakt zijn. Ons tweede bord (wit) was na ca. een uur spelen een schijf voorgekomen, doordat hij van zwart zeven schijven geslagen had, terwijl zwart van hem (wit) zes schijven veroverd had. Zwart overziet later de situatie eens en. telt 12 zwarte schijven, terwijl dit er toch 13 moesten zijn,dus is er een schijf op on verklaarbare wijze verdwenen. De bordverzorger zegt, dat hij overal 20 zwarte en 20 witte schijven op de borden heeft opgezet. Daar bij dezen wedstrijd twee bestuursle den van den bond aanwezig waren, werd be sloten, dat onze speler (wit) op het bord een zwarte schijf zou bijplaatsen, waardoor het precaire geval was opgelost. Heel sportief werd de schijf op ruit 3 bijgeplaatst. Zwart verloor echter deze partij evengoed. Wat denk u van deze beslissing?" Wij kunnen hierop het volgende antwoor den: Wanneer het hier een wedstrijd van den Ne- derl. Dambond betrof, dan was hierop van toepassing het competitie-reglement, dat in Art. 1 lid 5b bepaalt, dat noteering voor alle klassen verplicht is. Uit het -bovenstaande maken wij op, dat de partij niet genoteerd werd; immers anders zou uit de notatie gebleken zijn op welk mo ment de schijf op foutieve wijze van het bord verdwenen was, of dat zwart met 19 schijven was begonnen. Door het niet-noteeren der partij verliezen o.i. beide spelers recht op beroep en moet de begane onjuistheid (Art. 21 van het spelregle- ment) onveranderd blijven; zij is aan geen herstel meer onderhevig, zoodra zij beant woord is door een tegenzet van den anderen speler. Het besluit, wit een zwarte schijf op ruit3 te laten bijplaatsen, was dus geheel in strijd met de reglementen! UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. is aan J. J. de Keijzer, op zijn ver zoek, met ingang van 1 Maart 1939, eervol ont slag verieend als burgemeester der gemeente Grijpskerke en Meliskerke. Bij K.B. is met ingang van 15 Januari 1939 benoemd tot burgemeester der gemeente Sta voren: P. W. ter Haar, met toekenning van ge lijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Ritthem. JUBILEUM H. KNOTTER. Heden viert de heer H. Knotter, te Over- veen, zijn 25-jarig jubileum bij de Kousen- fabrieken Hin N.V. alhier. Hedenmorgen werd de jubilaris met mevr. Knotter per auto van zijn woning aan de Prins Hendriklaan gehaald en naar de fabriek gereden, waar allereerst de directeur, de heer C. N. Hin Sr., hem hartelijk toesprak en her innerde aan de succesvolle loopbaan van den jubilaris, die als jongste bediende aan de fa briek is begonnen en zich tot een der leidende plaatsen heeft weten op te werken. Namens de directie bood de heer Hin hem een tafel biljart aan. De heer W. Ockeloen, procuratiehouder, sprak namens het personeel en de collega's- afdeelingschefs en. bood verschillende geschen ken, o.a. een hanglamp aan. Nog enkele anderen voerden het woord, waarna een gezellig samenzijn volgde. De heer Knotter mocht ook vele bewijzen van belangstelling ontvangen van relaties der fabriek, met wie hij in de afgeloopen 25 jaar in aanraking komt en kwam. INBRAAK IN DE EEMSTRAAT. Met behulp van een valschen sleutel heeft men zich Zaterdagavond toegang verschaft tot een woning in de Eemstraat. Verschillende ka mers werden doorzocht. Een zilveren armband horloge en een gouden ring ter gezamenlijke waarde van f 13 worden vermist. De politie stelt een onderzoek in HEEMSTEDE VOOR VERVOLGDEN VAN GELOOF EN RAS. Door de St. Stanislaus-Verkennersgroep zou op 6 Januari een weldadigheidsfeestavond geor ganiseerd worden. Door omstandigheden moet die evenwel uit gesteld worden tot Dinsdag 20 Januari. SPAARNDAM AANRIJDING OF DEN SPAARNDAMMERWEG. Zaterdagavond pl.m. half 9 liepen een man en een vrouw langs het Spaarne. Een motor rijder met duopassagier reed hun achterop. De motorrijder heeft blijkbaar, doordat hij van het licht in het donker kwam (eenige lampen langs den weg brandden niet) de wandelaars niet gezien, zoodat hij hen aan reed. De wandelaar werd gewond en is naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd. Hij bleek een hersenschudding te hebben. De motor rijder had eenige snijwonden. De wandelaar ster en de duopassagier kwamen er goed af. Dr. Deggeller verleende de eerste hulp. De toestand van beide gewonden was hedenmorgen goed. BLOEMENDAAL SLIPPENDE AUTO'S. Door de gladheid der wegen zijn Zaterdag en Zondag enkele ongevallen gebeurd door het slippen van auto's. Op den Julianalaan te Overveen werd een boompje bij den grond afgeknapt. Op de Dr. Dirk Bakkerlaan te Bloemendaal werd een lantaarn van de straatverlichting en op den Duinlustpark- weg een granieten paal omver gereden.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2