P. HARTOC De heer J. H. T. Pf af f op hartelijke wijze gehuldigd. CONTINENTAL- SCHRIJFMACHINES AGENDA. MAANDAG 2 JANUARI 1939 HSSSEEM'S DAGBEAD '4 Bij zijn afscheid als directeur van het Haarlemsche Post- en Telegraafkantoor. Zondagmiddag had in het gebouw der Vrijz.-Hervormden aan de Jacobstraat het afscheid plaats van den directeur van het Post- en Telegraafkantoor, den heer J. H. T. Pfaff, die zijn functie met ingang van 1 Januari neerlegde. De heer J. C. C. Ophuvzen (links) bood den scheidenden direeteur namens het geheele personeel een radio-toestel aan. Belangen van publiek en personeel steeds gediend. Op ondubbelzinnige wijze is Zondagmiddag gebleken hoezeer de scheidende directeur van het Haarlemsche Post- en Telegraafkantoor, de heer J. H. T. Pfaff bij de ambtenaren en het personeel van de Posterijen gezien en ge acht is. Het gebouw van de Vrijzinnig Her- vormden aan de Jacobstraat was geheel ge vuld met ambtenaren der Posterijen en belang stellenden toen de huldiging naar aanleiding van het afscheid van den heer Pfaff begon. Nadat de heer en mevrouw Pfaff de zaal waren binnengekomen werd door de Haarlem sche Postfanfare en het „Haarlemsch Postaal Mannenkoor" een welkomstlied uitgevoerd, dat gecomponeerd was door den dirigent den heer Ph. Vlessing terwijl mej. H. de Graaf den tekst had geschreven. De voorzitter van het huldigingscomite, de heer J. Mandema, adjunct-directeur van het Postkantoor voerde vervolgens het woord. In een korte rede schetste hij de verdiensten van den heer Pfaff. De groote opkomst van het personeel is wel het beste bewijs, dat de schei dende directeur de volle sympathie van alle beambten genoot. Aan het huldeblijk is dan ook door het geheele personeel bijgedragen. Doch niet alleen de belangen van het perso neel ook die van het publiek waren bij den heer Pfaff in veilige handen. Steeds heeft hij die voor oogen gehouden. En waarlijk niet zonder succes. Nadat spreker nog de aanwezige autoriteiten in het bijzonder de directeuren der Amsterdamsche en Haagsche postkanto ren en den voorzitter en secretaris van de Kamer van Koophandel den heer J. J. Swens en dr. J. C. Mollerus had welkom geheeten, sprak hij tenslotte den wensch uit dat deze middag een waardige bekroning zou mogen zijn van een eervolle loopbaan. Vervolgens las de heer Mandema eenige bin nengekomen telegrammen voor o.a. van B. en W. van Haarlem en van den commissaris van politie, den heer E. H. Tenckinck. De heer F. Lansheer lid van „Postaal Genoe gen" declameerde hierna een gedicht waarna de muziekvereeniging en het koor een zeer fraaie compositie uitvoerden. Het was de heer J. C. C. Ophuysen die met een korte toespraak den heer Pfaff namens het huldigingscomité een fraai radiotoestel aanbood. Het is voor mij niet alleen een groot voor recht maar bovenal een bijzonder aangename taak, aldus spreker, namens het geheele Post en Telegraafpersoneel van Haarlem een woord van afscheid tot U te mogen richten. Wanneer wij in korte trekken Uw ambts periode nagaan dan is het bijna 10 jaar ge leden dat ge uit de Overijselsche hoofdstad hier Uw intrede deed. Wij zijn ervan verzekerd dat dit laatste tijd vak van Uw postale loopbaan ongetwijfeld één der mooiste is geweest en zeker de prettigste herinneringen zal achterlaten. In onze bloe menstad trof ge een arbeidsterrein volkomen naar Uw zin en geest. Naast de opvatting van den dienst begreep ge dat een goed functioneeren gepaard diende te gaan met een geest van saamhoorigheid. De moeilijke jaren zijn U zeker niet gespaard gebleven. Tal van nieuwe feiten in ons bedrijf brachten vele bemoeiingen met zich mede. De perfectioneering ging voort en ge wist de bakens in dien zin te verzetten. Ge waart echter niet alleen Directeur, maar tevens waart ge een rechtschapen mensch. Ge wist te helpen waar zulks noodig was. Velen zullen dit met dankbaarheid kunnen getuigen. Tesnlotte herinnerde spreker nog aan de drie postale vereenigingen. die zich steeds in de warme belangstelling van den heer en me vrouw Pfaff hebben mogen verheugen. Na het aanbieden van het radio-toestel over handigde de heer Ophuysen nog enkele werk stukjes, die door een jeugdigen telegrambestel ler die op Brederodeduin wordt verpleegd, zijn vervaardigd. Zoo ooit dan is hier op het oogenblik het bekende gezegde- ..Partir c'est mourir un peu" van toepassing, zoo zeide de heer F. Smit, adjunct-directeur van de P.T.T.. Wij weten immers allen hoezeer het den heer Pfaff ter harte gaat het Staatsbedrijf waar hij 46 jaar zijn beste krachten aan heeft gewijd te moe ten verlaten. Mede namens den inspecteur dankte spr. voor de aangename samenwerking die er steeds heeft bestaan. De heer de Winter, het districtshoofd van den Telefoondienst, bedankte namens de „bovenburen" (de tele foondienst zetel op de bovenverdieping van het Postkantoor) voor de goede samenwerking en haalde vervolgens nog eenige oude herinne ringen op. Tenslotte wenschte hij den heer Pfaff nog vele jaren van aangename rust. De directeur van het Haagsche Postkantoor en voorzitter van de Commissie van Overleg, de heer G. Wolters. belichtte de kwaliteiten, die de heer Pfaff als plaatsvervangend lid sinds 1927 van deze commissie heeft ont plooid. Ook aan het Kinderfonds van de PT.T. hebben zoowel ae heer als mevrouw Pfaff steeds hun beste krachten gewijd. Namens de Broederschap van directeuren en hoofdambtenaren der P.T.T. sprak de heer R. J. H. Leenders. Met bewonderenswaardige ijver en tact hebt gij steeds op de bres gestaan voor de belangen van het personeel. Ook de commiezen zijn U daarom zeer dankbaar. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond van P.T.T.-personeeel was vertegenwoordigd door den heer H. Freen, die zijn groote waardeering uitsprak voor het feit, dat de heer Pfaff steeds den strijd en de taak van den Bond om den leden een menschwaardig bestaan te verzeke ren, heeft gesteund. Reeds zeer jeugdig gaf hij van deze sympathie blijk. Een levenstaak te eindigen in het besef dat men door zijn on dergeschikten zóó bemind wordt moet wel zeer veel voldoening geven. Namens het comité van kinderpostzegels sprak mevrouw van Orden eenige woorden van dank voor de steeds ondervonden mede werking. De heer Kraneveld overhandigde namens de voetbalvereeniging „Telefonia" met eenige welgekozen woorden een fraaie teekening, ter wijl hij aan mevrouw Pfaff bloemen aanbood. De nieuwe diiécteur, de heer J. C. Smid, gaf de verzekering, dat zijn streven er op zal ge richt zijn het voorbeeld van den heer Pfaff te volgen en den band tusschen directeur en personeel te bewaren. De heer R. M. v. d. Hart sprak nog voor de liedertafel „Haarlem's Zanggenot" en namens het hoofdbestuur en het centrum-comité van de Ver. Koninginnedag eenige woorden van dank. De voorzitter van de Kamer van Koophan del, de heer J. J. Swens releveerde de prettige en nuttige wijze waarop de Kamer steeds met den heer Pfaff heeft samengewerkt. Hij hoopte, dat de Kamer ook van den volgenden direc teur dezelfde medewerking zou mogen ont vangen. Tenslotte sprak de heer Pfaff een dank woord. Het valt nog moeilijk thans allen op de juiste wijze te bedanken, deze middag heeft mij werkelijk overweldigd, zoo sprak de schei dende directeur. De lof, die men mij heeft toegezwaaid moet ik voor een groot deel weer terugschuiven op mijn personeel, dat mij steeds met den meest mogelijken ijver heeft gesteund. De prettige jaren, die ik als directeur in Haar lem heb doorgebracht zal ik niet vergeten. Ik heb altijd zooveel mogelijk getracht het pu bliek. den handel en de industrie, steeds ter- wille te zijn. Vervolgens bedankte de heer Pfaff alle spre kers met enkele korte woorden, waarbij hij in het bijzonder den secretaris van de Kamer van Koophandel voor de zeer prettige en vlotte samenwerking dank zegde. Na het uitvoeren van „Israël" door het Postaal Mannenkoor onder leiding van den heer L. C. Keereweer werd deze zoo uitermate geslaagde huldiging met het spelen van het Wilhelmus besloten. KALENDERS. De volgende kalenders zijn nog versche nen: Van het „Niuwsblad van ht Noorden" te Groningen, een maandkalender. versierd met fraaie platen. Van het Woningbureau Henk Th. Fibbe te Haarlem, een duidelijke weekkalender. De Robinson Jongenskalender, versierd met fraaie afbeeldingen van schepen, enz. De firma D. Katz te Dieren, in oude schil derijen en antiquiteiten heeft een schitteren den kalender het licht doen zien. De twaalf bladen van dezen maandkalen der zijn voorzien van heel mooie reproducties van schilderijen van bekende meesters, zooals van Rembrandt, Gerard Dou, Frans Hals, Ferard Terborgh, Aelbert Cuyp, Jan Steen, enz. Koffermachines Standaardmachines Geruischlooze (/Silenta"-machines vanaf f 85. Schoterweg 122,Tel.12681 (Adv. ingez. Med.) TENTOONSTELLING RASKONIJN". „HET 1300 KONIJNEN. De konijnenfokkersvereenigïng „Het Rasko nijn", sinds 5 jaar gevestigd te Haarlem, orga- noseert op 13, 14 en 15 Januari in het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan een groote nationale tentoonstelling van konijnen. Zij organiseerde reeds vijf van zulke tentoonstellingen en drie z.g. jongdierendagen, die alle goed geslaagd zijn. „Het Raskonijn" wordt thans als een der toonaangevende vereenigingen op dit gebied in Nederland beschouwd. Voor het organiseeren van deze lustrumtentoonsteling zijn kosten noch moeite gespaai'd. Er is een groot aantal bekers, medailles en andere eereprijzen (onge veer zeven honderd) beschikbaar gesteld, bene vens ongeveer f 800 aan geldprijzen. De minis ter van Economische Zaken en het gemeente bestuur van Haarlem toonden hun belangstel ling door het schenken van mooie medailles Heeft de vereenïging dus wat het aantal prij zen betreft, reeds een Nederlandsch record te boeken, ook het aantal dieren, dat voor dez«. tentoonstelling is ingeschreven, is ook op geer enkele speciale konijnententooonstelling in Ne derland bereikt. Niet minder dan 1300 konijnen zullen in het gebouw St. Bavo te bezichtigen zijn. Men moest op alle beschikbare ruimte slag leggen, om aan alle dieren een behoorlijke plaats te geven Alle bekende konijnenrassen zullen daar te vinden zijn; zelfs het zoo zeld zame Siameesche konijn, dat men op de meeste tentoonstellingen te vergeefs zoekt, is hier met zes stuks vertegenwoordigd. Vrijdagavond 13 Januari heeft de officieele opening plaats. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Het begon juist flink te sneeuwen, zoodat Karei geen hand voor oogen meer kon zien. Maar de groote slede gleed maar door. Hjj liet toen het touw los, waarmede hij zijn slee aan de groote had bevestigd. Maar ook dat hielp niet meer. Zijn kleine voertuig zat aan de groote slede vast. Hij begon bang te worden en riep lpid om hulp. Er was echter niemand die hem hoorde. De sneeuw bleef gestadig vallen en de vaart, waarmede de sleden door het paard voortgetrokken werden, minderde niet. Soms sprong de slee van Karei omhoog, alsof zij over greppels en hekken gingen. Dan schrok de jongen, zoo zelfs, dat toen hij het „Onze Vader" wilde opaeggen, hij het niet meer kende. Alleen de tafel van vermenig vuldiging kon hij bedenken. De sneeuwvlokken werden steeds grooter, Zij leken ten leste wel groote, witte kippen. Eindelijk verminderde de vaart van de groote slede, nog even gleden ze door. Toen stonden ze stH De dame, die in de slede zat, stond op. Nu zag Karei hoe haar pete an haar muts geheel van sneeuw waren gemaakt. Daar stond se voor hem, g-root en slank; zij was de Sneeuwkoningin. „We z(jn goed vooruit gekomen", zei ze. „Arme jongen, heb je II myn pels." Ze tilde Karei op en zette hem vervolgens naast haat het zóó koud? Je bibbert gewoonweg. Kruip maar gauw onder in de groote slee. Toen sloeg zij de pels om hem heen... Het was net of hjj in een groote hoeveelheid sneeuw wegzonk <Wordt vervolgd) Koplampen van automobielen. Nog geen wijzigingen noodzakelijk. Naar aanleiding van de verschillende haar daaromtrent gestelde vragen deelt de K. N. A. C. nog eens mede, dat de datum van 1 Januari 1939 geen wijziging brengt in de eischen voor koplantaarns van in gebruik zijn de motorrijtuigen, noch op andere wijze eenige verandering brengt in de wettelijke verkeersvoorschriften. Er is slechts één uit zondering op dezen regel, en deze geldt uit sluitend voor motorrijtuigen die na 31 Decem ber 1938 worden ingevoerd of hier te lande worden vervaardigd. Indien deze zich bij nacht op een weg be vinden, moeten zij voorzien zijn van goedge keurde koplampen (met rijkskeur, waarn goedgekeurde gloeilampen (eveneens met rijks keur) zijn aangebracht. Tot nu toe zijn van 11 verschillende merken koplantaarns reeds 70 goedgekeurde typen op de markt gebracht, terwijl door 2 fabrikanten van gloeilampen reeds 62 typen goedgekeurde gloeipeertjes verkrijgbaar zijn. Deze cijfers zullen geleidelijk nog uitbrei ding ondergaan. Hoewel dus voor de thans reeds in gebruik zijnde lampen geen nieuwe eischen worden gesteld, kan het toch aan beveling verdienen bij vervanging van een defect gloeipeertje thans reeds over te gaan tot aanschaffing van een lampje van een goedgekeurde soort. Immers zullen met in gang van l Januari 1940 alle gloeilampjes van een goedgekeurd type moeten zijn, zoo dat ongekeurde lampjes hoogstens nog een jaar gebruikt kunnen worden. AFSCHEID VAN KOLONEL H WAL AARDT SACRé ALS ALGEMEEN SECRETARIS VAN DE KON. NED. VER. VOOR LUCHTVAART. Kolonel H. Walaardt Sacré heeft Zaterdag zijn functie van algemeen secretaris van de Koninklijke Nederlandsche Verëeniging voor Luchtvaart neergelegd. Vrienden en bekenden, die met hem hebben samengewerkt, hebben gemeend dit oogenblik niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. Als officier van het Nederlandsche leger heeft hij de eerste studies op luchtvaartgebied gedaan, welke geleid hebben in 1913 tot op richting van de militaire luchtvaart afdeeling te Soesterberg, waarvan hij de eerste comman dant was. Tijdens zijn afscheidslunch in het boven- restaurant van Schiphol hebben Zaterdag middag tal van vooraanstaande persoonlijk heden op luchtvaartgebied uiting gegeven aan hun waardeering voor het vele wat kolo nel Walaardt Sacré in verlei functies voor de ontwikkeling der ^Nederlandsche luchtvaart, zoowel militaire- als verkeersluchtvaart en de luchtvaartsport, heeft gedaan. PROGRAMMAV VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 3 JANUARI 1939. Programma I Jaarsveld. Programma Et Hilversum I en II. Programma III: Keulen 8.Parijs Radio 9.20, Parijs P.T.T. Nord 10.20, Idem 10.50, Parijs Radio 11.20, Ned. Brussel 12.30, Pauze 2.20, Droitwich 2.25, Keulen 3.20, Ned. Brus sel 5.20, London Regional 6.45, Ned. Brussel 7.20 Straatsburg 7.50, Praag of diversen 8.20 Keulen 9.20, Ned. Brussel 10.20, Weenen 11.20 Programma IV Ned. Brussel 8.Diversen 9.20, London Regional 10.35, Droitwich 12.95 London Regional 12.35, Droitwich 4.20 Mün- chen of diversen 8.50, Droitwich 9.20, Programma V: 8.007.00 diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Hollandsche avond. 1. Ik zoek een meisje, L. Noiret. 2. Als je verliefd bent, Lou Bandy. 3. De voetbalmatch, Louis Davids. 4. Droomland, Willy Derby. 5. Ik heb een huis met een tuintje gehuurd Aug. de Laat. 6. Regendroppen, Bob Scholte. 7. Een huisje bij de toren, Kees Pruis. 8. De Olieman, Louis Davids. 9. Herinneringen, Willy Derby. 10. Geen dag en geen uur. Boib Scholte. 11. Juffrouw Sanders, Louis Noiret. 12. Stop even, Lou Bandy. 13. Weekend in Scheveningen, Louis Davids. 14. Ik heb laatst een schat van een meisje ontmoet, Willy Derby. 15. Wat doe je met kapotte schoenen in de regen, Aug. de Laat. 16. Juffrouw heb ik u niet eens eerder gezien, Bob Scholte. 17. Breng eens een zonnetje, Kees Pruis. 18. Zuiderzee, Louis Davids. 19. Heden, Willy Derby. 20. Geen geld en ook geen zorgen, Bob Scholte. 8.0012.00 Diversen BIJB. DIORAMA'S houden U 40 min. in spanning en ont roeren U diep. Dagel 35 en 79 uur behalve Zo. en Vr.). SCHOTFRSÏNGEL 117 A. Heden: MAANDAG 2 JANUARI Stadsschouwburg: N.V. Het Ned. Tooneel: .Boefje" met Annie van Ees. Luxor Sound Theater: Robert Taylor in „Een branie in Oxford" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Heinz Rühmann in „De Geluksvogel". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Deanne Durbin in „De Bakvisch" (geprolongeerd). 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: In de matinée Shirley Temple in „Little Miss Broadway", 2 uur. In dr a vond voorste lime ,fk eeef een millioen" en „Het Mysterie van de blauwe vaas", 8.15 uur. Spaarne Theater: „Hoogspanning - levensge vaarlijk" en „Achter gevangenismuren". 8 uur. Moviac Theater: Des middags: Jeugdvoorstel- ing van .Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen". 2 en 3.30 uur. Des avonds: „Het geheim van de Zermatt." DINSDAG 3 JANUARI Nassauplein 46: Openbare vergadering Ka mer van Koophandel en Fabrieken. 8 uur. Teyler Museum Snaarne lfi n —3 uur, be halve 's Maandags. Toeagng vrij. Bior" nwen ,»n 's avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge- ■pend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 5 en 79 uur.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6