„Mysterie om een Erfenis Het K.L.M.-vliegtuig „Reiger" is Zaterdagmiddag van de Dingaansvlucht naar Zuid Afrika op Schip hol teruggekeerd. Een overzicht na de aankomst der machine Mede door de gladheid van den weg reed te Den Bosch een automobilist met volle vaart tegen een wielrijder en een lantaarnpaal. Onder de deerlijk gehavende wagen de gebroken lantaarnpaal; daarachter de vernielde fiets, waar van de berijder gewond werd De heer J Th Petrus Blumberger is Zaterdag te Den Haag afgetreden als chef van het kabinet van den minister van Koloniën. De referendaris van het kabinet, de heer C. Vos (rechts) neemt afscheid van den scheidenden functionaris Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, die als vertegenwoordiger der Neder- landsche regeering den tocht van de „Reiger naar Zuid Afrika meemaakte, verlaat als eerste het vliegtuig na den terugkeer op Schiphol De „Petronella Johanna" uit Ooster hout, geladen met 100 ton grint, is op de Maas bij Linne door onbekende oorzaak gezonken. Alleen de mast steekt nog boven water uit Het Zweedsch kroonprinselijk paar, prinsesSibylla en haar dochtertje prinses Margaretha bij het sneeuw- vermaak in hetpark van Drottningholm paleis te Stockholm gedurende hun verblijf aldaar In verband met dreigende nieuwe overstroomingen in het laaggelegen Fen district van Cambridgeshire (Eng.) worden in aller ijl maatregelen getroffen ter versterking der gevaar loopende plaatsen FEUILLETON Naar het Engelsch van DOUGLAS GARDINER. (Nadruk verboden.) 6) Je moet het tot in alle onderdeelen onderzoeken. Denk je dat Jack Murdock onze neef is? Dat zeg ik nog niet. Maar je denkt het wel en ik ook, en Jack lachte heesch. 't Is een leelijke geschiedenis voor ons allemaal. Hoe denk je over het voorstel om het ;eld te deelen? vroeg Grantley voorzichtig. Dat verbiedt me mijn eergevoel, Grantley. Neem 't me niet kwalijk, Jack je hebt rolkomen gelijk. We zouden onmogelijk een :ent van dat geld kunnen aannemen als het ■echtens aan een ander behoort. En Grantley's spijt uitte zich in een zucht. 't Zou niet zoo erg zijn geweest, als het :en maand eerder was gekomen, voor we met iie zaak waren begonnen. En het ergste vind ik het voor jou en Madge. Onzin, Jack Ik sta er zoo kwaad niet voor als dat verhaal waar mocht zijn rk heb toch mijn beroep en ons huis En Madge zal het niet eens veel kunnen schelen, 't Is merkwaardig waartoe een vrouw in staat is, als ze werkelijk van een man houdt. Maar vindt je werkelijk, dat Jake Mur dock op Oom Silas lijkt? Hij heeft denzelfden bouw en hij lijkt wel wat op mij; als hij er netjes uitziet, vooral het haar. Maar hij had een slechten naam en ik schoot op hem in San Reno, om den Sheriff te ontzetten. Jacke had iemand ge dood in een dronkemansruzie en het was niet voor het eerst, dat hij in een dergelijke vecht partij betrokken was. En we hadden er ge noeg van op de boerderij. Jack pakte alle papieren, die betrekking op de nieuwe onderneming hadden, bij elkaar en borg ze weg. Wat zal die arme Brown teleurgesteld zijn, zei hij. Zeg het hem nog niet, vond Grantley. Je vertrekt over een paar dagen natuurlijk naar New-York. Kon ik maar meegaan! Ik zal onze agenten, Ackerman en Rust seinen om je af te halen, 't Zijn uitstekend-bekende advoca ten en ze zullen die geschiedenis van Webb tot in alle bijzonderheden napluizen. Jack opende de brandkast en haalde zijn bankboek te voorschijn. Ik heb indertijd tweeduizend drie honderd pond opzij gelegd van mijn toelage en die zijn op de Coutt's bank. Die zijn in ieder geval mijn eigendom Ik ga morgenochtend naar de stad om het geld er af te halen, bespreek mijn overtocht naar New-York en vertrek Zater dag. De broers gingen den volgenden morgen sa men naar Londen en bij Waterloo Station ging ieder een anderen kant uit. Ik weet het nog niet; ik zal probeeren Brown en verschillende anderen te spreken te krijgen. Ik moet ze zeggen om voorloopig alle voorbereidingen te staken. Verder moet ik naar de oank en het scheepvaartbureau. Wa: vindt je dat ik Brown moet aanbieden? Hi; was zoo buitengewoon ijverig, zal ik hem hon derd pond geven? Zóó veel? Ik wil hem behoorlijk behandelen, de arme kerel zal vreeselijk teleurgesteld zijn! Nu. ik zal ie vandaag nog wel eens opbellen. Doe dat. Grantiey keek hem vol zore na Arme. beste Jack altijd denkt, hij in de eerste plaats aan anderen. Hij bleef op zijn kamers hangen tot onge veer twee uur en ging toen uit om in haast een paar broodjes en een glas bier te gebrui ken. Zijn werk wilde niet vlotten. Hij vroeg zich af hoe hij Sir Peter het nieuws zou mee deden. Hij wist, dat Madge zelf zich goed zou houden, maar voor haar vader was het niets minder dan een ramp. Jongen, wat was het buiten koud! Er woei een snijdende Noord- Oostenwind en de strak-blauwe hemel voor spelde strenge vorst. Grantley haastte zich terug naar zijn bu reau. maar pas om vier uur belde Jack op uit een publiek telefoonstation in West-end. Ik heb juist alle moeite gedaan om Brown te spreken te krijgen, maar in zijn huis zeiden ze, dat hij door zijn bank naar Guildford was gezonden en nu kan ik hem eerst om vijf uur bij Gatti's ontmoeten Al de andere zaken heb ik afgedaan. Kom je hier Dij me, als je klaar bent met Brown? vroeg Grantley. Neen, wacht maar niet op me, kerel. Ik zal mijn best doen den trein van 6.40 van Wa terloo te pakken. Best, dan ga ik nu maar dadelijk naar buis; ik voel me niet erg lekker; ik heb een zware kou gevat en ik ben den heelen dag huiverig, zelfs bij de gloeiende kachel. Grant ley hing de telefoon op den haak, sloot zijn schrijfbureau en maakte zich gereed om te gaan. Hij voelde zich gedrukt en ongelukkig. Jack van wien zooveel afhing, moest, morgen vertrekken. Wat leek hem de toekomst somber! Hij telegrafeerde zijn chauffeur op de Court om hem op een bepaalden tijd in Ashfleld met de auto van den trein te halen en ging op weg. In Ashfielc klom hij vlug in zijn wa gen 'iet zich naar het huls van Sir Peter bren gen Uitstellen had geen nut en daarom be sloot hij de heele geschiedenis maar dadelijk te gaan vertéllen. Hii had er nu der, moed voor en het was tegenover Madge niet billijk om haar het nieuwe plan, dat hij gevormd had niet zoo gauw mogelijs mee te deelen. Als die goede Jack zijn geld kwijt was, wilde h& Dennington Court met hem deelen en dit be sluit werkte verfrisschend op zijn vermoeiden geest. Toen de auto op de Grange aankwam, was de lucht dik bewolkt en sneeuwvlokken dwar relden neer. De wind was gaan liggen en er heerschte een volkomen stilte in de natuur. Er zal een heel pak komen, mijnheer, waarschuwde de chauffeur. Ik zal me niet lang ophouden, Tonks. Sir Peter kwam hem met een verheugd ge zicht in de hall tegemoet. Je komt als door den hemel gezonden, Grantley. ik zat me allemachtig te vervelen. Den heelen dag is er door dat afschuwelijke weer niemand geweest. Waar is Jack? Druk bezig? Geen nieuws voor me? Ik heb hem den heelen dag al verwacht. Neen, maar waar is Madge? Lieve deugd, die verloofde menschen! Ze is in de bibliotheek. Bedelbrieven voor de kerk aan het schrijven. Als je klaar bent met Madge, gaan we een partijtje biljarten samen. Je blijft natuurlijk eten! Terwij] Grantley haastig naar de biblio theek doorliep, schudde hij ontkennend het hoofd en sloot de deur achter zich. Dag Madge; en hij liep vlug op haar toe. Ze stond blij verrast op en ze omhelsden elkaar innig. Ze keek hem onderzoekend aan en zei Wat heerlijk dat je zoo onverwacht komt. Er is toch niets! Kom naast me zitten, Madge. Ik moet r met je praten. En toen, zonder eenige inleiding vertelde hij haar alles. Ik voor mij twijfel er geen oogenblik aan dat de eischen van dien man gegrond zijn, en Jack denkt er net zoo over, eindigde hij. En Madge, jij vindt het toch ook niet meer dan billijk, dat ik nu vaders erfdeel met mijn broer deel? Hij heeft geen beroep; met zijn schrijven is hij te laat begonnen Hij i? nie; onderlegd; als je wilt slagen als journalist, moet je een goede leerschool doorloopen heb ben. Nu Madge, wat zeg je ervan? en hij keek haar vol vertrouwen in de heldere oogen. 't Spijt me zoo vreeselijk voor Jack, zei ze zacht. Hij is zoo goed en denkt nooit aan zich zelf! Zoo als jij het voorstelt is het uitstekend en dan kunnen we binnenkort trouwen. Ik ben het wachten moe, voegde ze er met een schuchter lachje bij. Mijn lief trouw meisje, fluisterde Grantley met bewogen stem. Na een oogenblik van stilte vervolgde hij: Ik weet precies, hoe je vader het zal opnemen. Hij moest doen zooals wijervan maken wat ervan te maken is. Hij zou de Grange voor een flinke som kunnen verhuren en eenvoudig le ven tot zijn schulden betaald zijn; ik zou dat wel met zijn schuldeischers vinden. Mis schien zou je willen dat hij bij ons kwam in wonen Neen; dat wil ik niet! viel Madge hem ln de rede. 't Zou hem ook niet bevallen. Geen derde in ons paradijsje, Grantley! Ik geloof dat ik het ook niet prettig zou vinden, maar we moeten de voordeelen stellen tegenover de nadeelen. Maar nu moet ik gaan, lieveling. Jack komt om 6.40 en het ls zijn laatste avond in Engeland voorloopig. Ik voel me niets opgewekt, tegenslag maakt me krach teloos en ik ben koortsig ook. Tot morgen dan! Terwijl ze elkaar omhelsden stormde Sir Peter c*.e kamer binnen met een schaterlach. Goeie genade. Grantley, jij bent veertig en Madge is dertig! Schei nou es uit. Een half uur hem :k jullie al alleen gelaten. Op zoo'n manier hebben we geen tijd meer voor een spelletje. Ik ga heen, viel Grantiey hem in de rede. Ik ga naar Jack. t Spijt me dat ik u teleur stellen moet, maar n weet dat ik niet» be loofde. Loop naar den duivel' viel Sir Peter uit, maar nij glimlachte en liet Grantley uit. Ko lossaal wat een sneeuw. Goeden avond en zeg aar. Jack dat ik morgenochtend naar hem toekom. 4Wordt vervolgd)..

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8