HUI ONS VLEES IS NIET DUUR! O Osse Tongen Als RECLAME ra Man en vrouw dood gevonden. Kortgeleden vroeg U, waarom het VLEES IN HAARLEM ZOO DU UR IS!!! Het antwoord hierop??? het publiek profiteren van ONZE GOEDKOPE Let op onderstaande noteringen: per pond34 et. Wij laten PRIJZEN HARDE REUZEL HOLL RUNDVET geen bevroren vanaf per pond 34 ct. Blank Varkensvlees Ui Hollands Rundvlees Blank Kalfsvlees Hollands Rundvlees 1.75 per stuk m tegenover HEMA PONDËR'DSG 5 JïïNTJKEÏ Ï939 HïSEEEM'S Ü'A'GBCXE. Politie staat voor raadsels. Moord en zelfmoord of een dubbele moord? De politie van het bureau Singel werd er Woensdagmiddag omstreeks 12 uur van in kennis gesteld, dat er zich in een perceel in de Oude Doelenstraat een afschuwelijk drama had afgespeeld. Onmiddellijk begaven enkele rechercheurs zich naar het bewuste perceel, waarin een sigarenmagazijn is gevestigd. Zij vonden daar de lijken van een man en een vrouw, beiden on geveer veertig jaar. Zij vertoonden schotwonden in het hoofd. De eigenaar van de zaak, die niet thuis was, doch die enkele oogenblikken later in de zaak verscheen, is door de politie naar het bureau Singel meegenomen, om verhoord te worden. De justitie heeft de beide lijken in beslag genomen en naar het Binnen Gasthuis laten vervoeren. De sigarenwinkel werd gedreven door de thans vermoorde vrouw. De man, die eerst de vrouw en daarna zichzelf met enkele schoten uit een automatisch pistool heeft gedood, kwam geregeld in den winkel om zich van sigaren en sigaretten te voorzien. Men neemt dan ook aan, dat hier sprake is geweest van een liefdesdrama. De vrouw leefde reeds geruimen tijd samen met den eigenaar van de zaak. De laatste heeft verklaard, dat hij gedurende de ochtenduren in de stad was en dat hij bij zijn thuiskomst de afschuwelijke ontdekking deed. Hij heeft daarna onmiddellijk de politie gewaarschuwd. Hij wordt nog steeds in arrest gehouden, omdat men nog geen volkomen ze kerheid heeft of hier van moord en zelfmoord sprake is of van een dubbelen moord. Bij het onderzoek is gebleken, dat de man, weins lijk in het perceel werd gevonden, een 40-jarig hellebaardier, een gemeentelijk bewa kingsambtenaar van het Oud Entrepot op het Kadijkplein te Amsterdam was. De sigarenwinkelier en marktkoopman B. was aanvankelijk nogal vaag in zijn verklaringen. Eerst beweerde hij den dood-gevonden man niet te kennen; later zou hij daarop zijn teruggeko men. De hellebaardier zou vaker in den siga renwinkel zijn geweest om rookbehoeften te koopen. B. getuigde voorts, dat hij des morgens het perceel Oude Doelenstraat no. 20 had verlaten om zich naar de markt te begeven. Het beheer van den sigarenwinkel liet hij daarbij als te doen gebruikelijk over aan de vrouw, met wie hij reeds vijftien jaar samenleefde. Vast staat, dat de hellebaardier des morgens omstreeks tien uur in opgewonden toestand zijn post heeft verlaten om zich naar de Oude Doe lenstraat te begeven. Vast staat ook, dat deze gemeente-ambtenaar een dubbel leven heeft geleid. Belast met de be waking van het gemeentelijke handels-entrepot, zou hij zich al sedert geruimen tijd hebben bezig gehouden met het smokkelen van nog niet ver- accijnsden sterken drank. Deze voortgezette smokkelaffaire zou hem in contact hebben ge bracht met eenige duistere individuen uit de Amsterdamsche onderwereld. De mogelijkheid bestaat, dat de vermoorde vrouw bekend was met het dubbele leven, dat de hellebaardier leidde. De douane-recherche had al eenigen tijd ver denking legen den ontrouwen ambtenaar, wiens gangen werden nagegaan. Uit deze recherches wist men, dat hij zich her haaldelijk had opgehouden in het perceel, waar thans zijn stoffelijk overschot is gevonden bij dat van de Belgische vrouw, met wie hij mis schien zakelijke, misschien ook liefdesbetrek kingen onderhield. De hellebaardier wist, dat hy vandaag of morgen „geschaakt" en dat het smokkelaai-s- complot weldra ontmaskerd zou worden. Woens dagmorgen toen hij op heeterdaad betrapt werd bij het smokkelen van acht Liter spiritus van hoog alcoholgehalte zou hij in opgewonden toe stand hebben uitgeroepen, dat men van zijn arrestatie ,geen pleizier" zou hebben Dit zou in de richting van moord en zelfmoord wijzen. Parijsche bioscopen gesloten. Protest der directies tegen belasting- verhooging. Havas meldt uit Parijs, dat de directies der Parijsche bioscooptheaters hebben beslo ten him zaken te sluiten uit protest tegen de belastingverhooging, welke de gemeente raad heeft goedgekeurd. Phillips sprak met Mussolini over de vluchtelingen. Mededeeling van Sumner Welles. Naar te Washington door Sumner Welles is medegedeeld, is tijdens het onderhoud, dat de Amerikaansche ambassadeur te Rome, Phillips, gisteravond met Mussolini heeft ge had, slechts gesproken over Roosevelt's ziens wijze van het vraagstuk der politieke vluchte lingen. Welles weigerde nadere mededeelingen te doen omtrent Roosevelt's standpunt, zoo als dat ter kennis van Mussolini is gebracht, of van Mussolini's houding ten opzichte hier van. Hij voegde hier nog aan toe, dat het niet waarschijnlijk is, dat omtrent het onderhoud iets zal worden gepubliceerd. Parade in de woestijn voor Daladier. Minister-president bestudeert de militaire aangelegenheden. Havas meldt uit Gabes, 4 Januari: Vandaag heeft minister-president Daladier zich gehee aan militaire zaken gewijd. Tunis is van groote strategische beteekenis voor de bescherming van de Noord Afrikaansche kust en Zuid Tunis, dat een operatiebasis zou kunnen vormen voor een aanval in den rug, is thans beschermd door een Maginot linie in de woestijn, waarvan Mareth ten zuiden van Gabes een belangrijk steunpunt is. De troepen bij Tunis hebben alle hulpbron nen van Noord Afrika achter zich. In vredestijd beschikken Algerië en Tunis over 68 bataljons infanterie, acht regimenten Spahi's en 20.000 manschappen van andere wa pens. Marokko beschikt over 29 bataljons infan terie, vier regimenten Spahi's en 7500 man van andere wapens. In geval van oorlog zouden de Franschen in deze gebieden het kader vormen voor de 15 millioen inboorlingen, die in vele gevallen een groote militaire waarde hebben getoond. Minister-president Daladier heeft vandaag een bezoek gebracht aan de garnizoenen in de woestijn aan de uiterste grenzen van Frankrijk, n.l. Bord le Boeuf, Ben Gardanne, Medenine en Mareth. Te Ain Tounine hebben* de troepen voor den minister-president gedefileerd. Met auto's is Daladier met zijn gevolg naar Ain Touning gebarcht, waar in de woestijn 25.000 man van het Fransche leger hebben gepara deerd. Vooral het défilé van de inlandsche kameelruiters en van de Spahi's bood een im posant gezicht. Na de Afrikaansche troepen volgden de gemotoriseerde afdeelingen artille rie en vechtwagens. Na de troepenschouw heeft Daladier den Franschen en buitenlandschen journalisten dank gezegd. Hij zeide tot hen: „Ik vraag u slechts waarheidsgetrouw te zijn om het Fran sche moederland en het overzeesche Frankrijk te doen kennen zooals zij zijn. Gij hebt kunnen zien hoe aanhankelijk alle bevolkingen zijn jegens Frankrijk. Dat is een troostrijke indruk Ik reken er wel op, maar verwachtte niet zoo veel geestdrift". Toegejuicht door de bevolking keerde Dala dier om kwart over acht in het geïllumineerde Gabes terug. Daar heeft Daladier van het balkon van zijn vertrekken een boodschap voorgelezen, die hy had ontvangen van den president der republiek De president zegt daarin: „Geheel Frankrijk volgt met vreugde, vertrouwen en trots uw zegevierende reis. Het heeft met ontroering de roerende woorden van den bey en de geest driftige toejuichingen gehoord. Het ziet in deze uitingen een nieuw en overigens overbodig be wijs, dat de geheele bevolking in het Fransche vaderland wil blijven." De menigte juichte na de voorlezing en riep „Leve Frankrijk, leve Daladier, leve Lebrun". Daladier huldigt het Afrikaansche leger. Bovendien heeft de minister-president des avonds een door het Fransche net uitgezonden radiorede gehouden, waarin hij o.a. gesproker heeft over het geweldige enthousiasme, dat hem onder oogen is gekomen, van den kant der sol daten zoowel als der bevolking. Hel leger maakte een indruk van kracht er. energie, die naar spreker's meening door geen enkel leger ter wereld wordt overtroffen. Aan het slot van zijn rede sprak Daladier zijn dank baarheid uit aan de Tunesiërs en vooral aan het Afrikaansche leger, dat de groote verdienste gehad heeft te begrijpen, dat het niet voldoende is zoo krachtig gevestigd te zijn met alle krach ten in een groot land, maar dat men het ook moet dienen, het helpen en het liefhebben, want liefde wordt alleen door liefde beantwoord. Daladier zal zich heden naar Sfax en Sousse begeven. NIEUWE CANADEESCHE GEZANT VOOR BELGIë EN NEDERLAND. OTTAWA 4 Januari (Havas/A. N. P.) „Canadian Press" deelt mede, dat Vanier, de secretaris-generaal van het hooge commissa riaat van Canada te Londen, benoemd is tot gezant van Canada te Parijs als opvolger van Roy. Desey, die thans secretaris is der Canadeesche legatie te Parijs, is benoemd tot gezant van Canada in België en Nederland. IJS-HOCKEY. H. H. IJ. C.—BUDAPEST (3—2) Woensdagavond heeft bovengenoemde wed strijd in Den Haag plaats gehad. De Hagenaars wonnen met 32. De uitslagen der drie speel tijden waren: 00, 11, 21. TAFELTENNIS. BELGIë—NEDERLAND. Naar aanleiding van het bezoek van een Belgisch tafel-tennisteam twee jaar geleden aan Rotterdam is thans een return-match vastgesteld op 18 Maart a.s. te Antwerpen. SCHAKEN. DE SCHOOLSCHAAKWEDSTRIJDEN. De schaakwedstrijden voor leerlingen van de Haarlemsche Middelbare Scholen dit jaar ge organiseerd door het Gymnasium worden van daag. Vrijdag en Zaterdag in de muziekzaal van café-restaurant Brinkmann gehouden. De rector van het Gymnasium, dr. C. Spoelder, heeft he denmorgen de wedstrijden met een toespraak ge opend. Dr. Spoelder wees hierbij op de tegen stelling die er bestaat tusschen lichamelijke en geestelijke sport, en hij waardeerde het in de leerlingen van zijn school, dat zij naast de licha melijke ook ijverig de geestelijke sport beoefe nen. De deelneming aan het schoolschaaktour- nooi toont een verheugenden vooruitgang. Tegen het vorig jaar 70 zijn er thans 92 deelnemers. Spr. besloot met den wensch dat de wedstrijden een vlot verloop mochten hebben en dat, nu het gymnasium de wedstrijden georganiseerd heeft, de organisatie ook perfect zou zijn. Hierna sprak nog de wedstrijdleider de heer A. Luikinga, die eenige technische mededeelin gen deed. Voorts bracht spr. dank aan de Haar lemsche Schaakclub, in het bijzonder aan haar voorzitter, den heer J. Hoeben, die geheel be langeloos de schaakstukken en wedstrijdklokken beschikbaar had gesteld. Hierna werd met de wedstrijden een begin gemaakt Het tournooi te Hastings. Szabo neemt de leiding. Uit Hastings: Szabo, de jonge Hongaarsche meester, heeft de leiding in het tournooi te Hastings van Landau overgenomen. Tegen Pirc won Szabo zijn^it de zesde ronde afge broken partijin de "zevende ronde zegevierde hij over Tylor. Aangezien Landau met Golom- bek remise maakt, heeft Szabo de eerste plaats in de rangschikking veroverd met 6 uit 7. ge volgd door Landau met een halve punt min der. De partij tusschen Szabo en Landau, waarbij eerstgenoemde met wit speelt, is van beslis- senden aard voor de eerste plaats. Zij komen heden in de achtste ronde, tegen elkaar uit. De uitslagen in de hoofdgroepen luiden: Zesde ronde: SzaboPirc 10. Zevende ronde: TylorSzabo 01; Landau Golombek V2—Sir. G. A. Thomas—dr. M. Euwe 0—1; Milner BarryKlein afgebro ken; PircSergeant 10. De stand na de zevende ronde luidt: 1. Szabo - pnt. 2. Landau 5J/2 pnt. 3. Dr. Euwe 4x/2 pnt. 4. Pirc 4 pnt. 5. Golombek 3x/2 pnt. 6. en 7. Milner Barry en Klein, leder 3 pun ten plus 1 afgebroken partij. 8. Sir G. A. Thomas 2 pnten, 9. Sergeant IV2 pnt. 10. Tylor 1 punt. TylorSzabo was een Gruenfeld-verdedl- ging, waarin de Hongaar na 32 zetten zijn En- gelschen tegenstander tct overgave dwong. Ook Golombek paste tegen Landau de Gruenfeld-verdediging toe; na 35 zetten werd de vrede geteekend. Sir. G. A. Thomasdr. Euwe was een Sici lian, waarin Euwe profiteerde van het minder sterk spel van zijn tegenstander en na 41 zetten won. De partij tusschen 'lilner Barry en Klein werd na 60 zetten voor de tweede maal afge broken. Klein, die met zwart speelde, staat iets beter. Het was een geweigerd Koningsgambiet. In de partij tusschen Pirc en Sergeant kregen wij weer eens de Reti-opening te aanschou wen. Pirc won na 35 zetten. De resultaten uit de andere afdeelingen luiden: Premier reserves A: SaemischVan Schei- tin ga 10; PrinsGraaf Sacconi 01. Premier reserves b: Morrisson—Jackson 01; Van DoesburghThomas 10; Ritson MorryVan Seters 01. Major a: Govasmej. Heemskerk 10; mevr RoodzantBarlow V2V2. Eerste klasse A: Capt. MackenzieDamen 1—0. HET TOURNOOI TE LENINGRAD De resultaten van de partijen, gespeeld in de tweede ronde van het tournooi te Leningrad luiden: RomanovskyReshevsky afgebroken KeresBelavenetz afgebroken. FlohrRagozin afgebroken LoewenfischGoglidze afgebroken KhanTolouch afgebroken. SmyslovKonstantinopolsky afgebroken. RabinovichMakagonov afgebroken. BondaresvkyAlatortsev afgebroken. Eerste ronde: RabinovichAlatortsev Yt I Fricandeau 60 ct. per pond Karbonade 45 ct. per pond Rollade 55 ct. per pond Vet Spek 36 ct. per pond Doorregenlappen 40 ct. per pond Pekelspek (mager) 45 ct. per pond Krabbetjes 40 ct. per pond Rauwe Rookworst 45 ct. per pond Gekookte Worst. 38 ct. per pond VOOR DE ERWTENSOEP Steeds voorradig Varkenspoten 12 ct. per pond Vet Spek 36 ct. per pond Mager Pekelspek niet te zout 45 ct. per pond Krabbetjes 15 ct. per pond Alles afgehaald aan de winkel Gehakt half om 35 ct. per pond Poulet 45 ct. per pond Doorregenlappen 45 ct. per pond Riblappen 55 ct per pond Magere lappen 50 ct. per pond Rosbief 60 ct. per pond Bietstuk 70 ct. per pond 2 pond 135 ct. Baklappen 60 ct. per pond Lenden 65 ct. per pond mum Ossehaas 70 ct. per pond Wederom voorradig Verse Lappen vanaf 50 ct. Poulet en Gehakt 50 ct. Fricandeau 60 ct. Rollade 60 ct. Nierstuk 65 ct. Oesters en Vinken 75 ct. Nieren 10 ct. Schenkels 5 ct. Lever 55 ct. per pond per pond per pond per pond per pond per pond per stuk per stuk per pond 1 ons Zwanenberg's Boterh.worst, 1 o. Gebraden gehakt samen 12 ct. 2 pond Gehakt half om half CS) pond Ossevet NU Pepers Vleespaleis - Krocht 1

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8